2021-09-19   04:34:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 1, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mia Halskov  2009  Sllerd Svmmeklub            33.00   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning            34.16   
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub            34.25   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svmmeklub            35.57   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub            35.60   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingr Svmmeklub            36.06   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svmning            36.13   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svmmeklub            36.17   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub            36.35   
10  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning            36.73   
11  Kamille Lkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            36.88   
12  Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub            36.92   
13  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svmmeklub            37.78   
14  Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub            37.82   
15  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub            37.86   
16  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            38.25   
17  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svmmeklub            38.31   
18  Rosa Toft  2009  Gentofte Svmme Klub            38.78   
19  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerd            39.07   
20  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            39.11   
21  Kristine Heegaard  2009  Sllerd Svmmeklub            39.12   
22  Olivia Maibll Iversen  2009  Frederikssund Svmmeklub            39.74   
23  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svmmeklub            40.37   
24  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svmme Klub            40.42   
25  Karoline Melholt Gentin  2009  Slangerup Svmmeklub            40.76   
26  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerd            40.80   
27  Therese Dommer  2009  Hrsholm Svmmeforening            40.94   
28  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerd            41.06   
29  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub            41.22   
30  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening            42.06   
31  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd            42.54   
32  Rosa May Franco-Koed  2009  Hrsholm Svmmeforening            43.28   
33  Silke Svendsen  2009  Herlev Svmning            43.63   
34  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svmning            43.92   
35  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svmmeklub            44.27   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Liva Dugbk  2009  Sigma Swim Birkerd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 1, 50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd            30.19   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd            31.74   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svmmeklub            31.82   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svmmeklub            31.92   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            32.41   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingr Svmmeklub            32.61   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerd            33.16   
Alvilda Hjberg  2008  Lyngby Svmmeklub            33.31   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub            33.32   
10  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub            33.49   
11  Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svmmeklub            33.67   
12  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub            33.77   
13  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerd            33.98   
14  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerd            34.14   
15  Amelia Eriksen  2008  Helsingr Svmmeklub            34.16   
16  Johanne Hjer  2008  JGI Svmning            34.25   
17  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svmmeklub            34.27   
18  Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerd            34.28   
19  Rosa Marie Sjberg  2008  Vrlse Svmmeklub            34.33   
20  Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            34.65   
21  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svmmeklub            34.68   
22  Sophia Zllner  2008  Lyngby Svmmeklub            34.84   
23  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening            35.07   
24  Victoria Brammer Krgaard  2008  Gladsaxe Svmmeklub            35.09   
25  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd            35.23   
26  Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub            35.34   
27  Filippa Redestam  2008  Helsingr Svmmeklub            35.63   
28  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svmmeklub            35.65   
29  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingr Svmmeklub            36.02   
30  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svmme Klub            36.15   
31  Katrine Johanne Grovn  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.30   
31  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svmmeklub            36.30   
33  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svmning            36.37   
34  Helena Gagnr  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.53   
35  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub            36.77   
36  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svmme Klub            37.81   
37  Klara Kandborg  2008  Vrlse Svmmeklub            38.89   
38  Ida Fiala Kohl  2008  Hrsholm Svmmeforening            40.31   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 2, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svmmeklub            30.81   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub            31.22   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svmme Klub            32.09   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingr Svmmeklub            32.94   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerd            33.19   
Emil Arnum Kofoed  2008  Hrsholm Svmmeforening            33.67   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svmmeklub            33.85   
Mads Bruhn Aaby  2008  Sllerd Svmmeklub            34.01   
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            34.08   
10  Johan Schrder  2008  Gentofte Svmme Klub            34.27   
11  Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svmning            34.39   
12  Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerd            34.68   
13  Luca de Masi  2008  Helsingr Svmmeklub            34.72   
14  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            34.96   
15  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svmmeklub            35.22   
16  Valther B. Wadstrm  2008  Gentofte Svmme Klub            35.36   
17  Viktor Nymark Fge  2008  Herlev Svmning            35.38   
18  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svmmeklub            35.53   
19  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            35.56   
20  Mathias Riis  2008  Lyngby Svmmeklub            35.65   
21  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingr Svmmeklub            35.81   
22  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svmme Klub            36.48   
23  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingr Svmmeklub            36.51   
24  Lukas Hjfeldt  2008  Sigma Swim Birkerd            36.78   
25  Fang Qi  2008  Gentofte Svmme Klub            36.86   
26  Aksel Mllenbach  2008  Gentofte Svmme Klub            37.14   
27  Rafael Ha  2008  Gentofte Svmme Klub            37.25   
28  Anders Christensen  2008  Gentofte Svmme Klub            37.77   
29  Gustav Hrlykke  2008  Gentofte Svmme Klub            37.92   
30  William Echardt  2008  Roskilde Svmning            38.43   
31  Magne Waag Kallese  2008  Herlev Svmning            38.62   
32  Emil Slente Trck  2008  Hrsholm Svmmeforening            38.96   
33  Jens Nielsen  2008  JGI Svmning            39.60   
34  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerd            39.72   
35  William Brigsted Vissing  2008  Hrsholm Svmmeforening            40.20   
36  Frey Egholm Hgh  2008  Sigma Swim Allerd            40.23   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 2, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svmme Klub            28.18   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            29.30   
Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub            29.79   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svmmeklub            30.05   
Sander F. Hyrup Johnsen  2007  Lyngby Svmmeklub            30.09   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svmmeklub            30.44   
Thor Andersen  2007  Sllerd Svmmeklub            30.59   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svmning            30.67   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            30.90   
10  Magnus Gimsing hman  2007  Gladsaxe Svmmeklub            31.31   
11  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning            31.87   
12  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            31.92   
13  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svmning            31.94   
14  William Diness Vindelv  2007  Gentofte Svmme Klub            32.00   
15  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerd            32.13   
16  Loui Krag  2007  Frederikssund Svmmeklub            32.23   
17  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            32.30   
18  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub            32.42   
19  Victor Rnne  2007  Herlev Svmning            32.50   
20  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerd            32.63   
21  Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svmme Klub            32.97   
22  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svmmeklub            32.99   
23  Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            33.15   
24  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svmmeklub            33.33   
25  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingr Svmmeklub            33.55   
26  August Blow Sandersen  2007  Gentofte Svmme Klub            34.27   
Emil Schnberg Grlsted  2007  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub    42.63        1:27.15   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub    43.51        1:29.89   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning    46.66        1:31.98   
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub    44.81        1:32.09   
Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning    46.48        1:33.39   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svmmeklub    46.62        1:35.50   
Rosa Toft  2009  Gentofte Svmme Klub    47.26        1:35.52   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub    45.08        1:35.54   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingr Svmmeklub    46.63        1:36.17   
10  Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svmmeklub    48.01        1:36.58   
11  Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub    47.06        1:38.59   
12  Laura Kegel Srensen  2009  Gentofte Svmme Klub    47.73        1:40.73   
13  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd    48.80        1:42.45   
14  Marie Louise Avns  2009  Gentofte Svmme Klub    48.88        1:43.77   
15  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub    51.27        1:46.26   
16  Bettina M. V. Olsen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup    51.92        1:48.66   
17  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svmning    53.31        1:49.18   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svmmeklub            DSQ  Ej fors. bev. v 75 m 
Liva Dugbk  2009  Sigma Swim Birkerd            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd    35.62        1:13.73   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svmme Klub    37.57        1:17.07   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svmmeklub    39.73        1:19.88   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd    39.79        1:20.53   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerd    40.84        1:22.62   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub    40.84        1:22.91   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd    42.08        1:24.61   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub    41.66        1:25.09   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub    42.38        1:26.87   
10  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingr Svmmeklub    43.65        1:26.95   
11  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svmmeklub    42.39        1:27.03   
12  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svmmeklub    43.72        1:28.47   
13  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svmmeklub    42.96        1:28.83   
14  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd    42.72        1:29.00   
15  Rosa Marie Sjberg  2008  Vrlse Svmmeklub    42.79        1:29.10   
16  Amelia Eriksen  2008  Helsingr Svmmeklub    44.10        1:29.29   
17  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svmmeklub    42.79        1:29.51   
18  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svmmeklub    44.82        1:30.23   
19  Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub    46.31        1:31.54   
20  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening    45.21        1:31.79   
21  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Sllerd Svmmeklub    45.71        1:32.55   
22  Emilie Franck Fste  2008  Gentofte Svmme Klub    45.41        1:32.60   
23  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svmning    43.49        1:32.85   
24  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerd    45.86        1:33.31   
25  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub    46.84        1:34.22   
26  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svmning    47.96        1:35.58   
27  Katrine Johanne Grovn  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup    48.80        1:36.94   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            DSQ  EFSB ved 50M 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub    39.23        1:19.47   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svmmeklub    37.86        1:20.95   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerd    40.90        1:22.94   
Viktor Nymark Fge  2008  Herlev Svmning    40.68        1:23.07   
Christian Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub    42.08        1:25.47   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerd    40.92        1:26.72   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svmning    43.10        1:26.81   
Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svmmeklub    41.89        1:27.13   
Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svmmeklub    43.76        1:30.14   
10  Mads Bruhn Aaby  2008  Sllerd Svmmeklub    44.63        1:31.20   
11  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svmmeklub    46.21        1:32.09   
12  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub    46.44        1:32.32   
13  Sebastian ster Boisen  2008  Vrlse Svmmeklub    44.74        1:32.98   
14  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svmmeklub    46.00        1:33.75   
15  Magne Waag Kallese  2008  Herlev Svmning    47.61        1:34.43   
16  Emil Arnum Kofoed  2008  Hrsholm Svmmeforening    46.57        1:35.00   
17  Jens Nielsen  2008  JGI Svmning    48.14        1:37.08   
18  David Pereira  2008  Sllerd Svmmeklub    49.09        1:39.00   
19  Federico Chiappini  2008  Gentofte Svmme Klub    50.45        1:42.97   
20  Magnus Morthorst-Greve  2008  Helsingr Svmmeklub    50.72        1:44.79   
Johan Schrder  2008  Gentofte Svmme Klub            DSQ  Hiv i banetov 100 m 
Luca de Masi  2008  Helsingr Svmmeklub            DSQ  EFSB V 25 M 
Lukas Hjfeldt  2008  Sigma Swim Birkerd            DSQ  EFSB V 25 M 
Mathias Drygaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej berring ved 25 M 
                     
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.94        1:03.95   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    34.92        1:11.54   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    35.54        1:12.15   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub    36.13        1:13.20   
Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub    36.51        1:13.93   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerd    36.75        1:14.57   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svmning    36.62        1:15.12   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svmmeklub    35.21        1:15.56   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning    36.83        1:15.61   
10  Sebastian R. Bjerg  2007  Sllerd Svmmeklub    37.47        1:16.12   
11  Loui Krag  2007  Frederikssund Svmmeklub    37.66        1:17.02   
12  August Due  2007  Gentofte Svmme Klub    39.14        1:18.55   
13  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning    39.54        1:19.02   
14  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svmme Klub    38.81        1:19.16   
15  William Diness Vindelv  2007  Gentofte Svmme Klub    39.35        1:20.69   
16  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning    39.65        1:20.75   
17  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub    39.39        1:20.78   
18  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svmning    40.48        1:21.74   
19  Nicolai Hertz  2007  Sllerd Svmmeklub    40.33        1:22.52   
20  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub    40.95        1:24.55   
21  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerd    40.99        1:24.61   
21  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svmme Klub    42.57        1:24.61   
23  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svmning    41.01        1:25.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svmmeklub            43.17   
Mia Halskov  2009  Sllerd Svmmeklub            44.93   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svmmeklub            46.42   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            46.55   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svmmeklub            46.90   
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub            47.19   
Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerd            49.04   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svmning            49.78   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svmmeklub            49.91   
10  Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub            50.58   
11  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning            52.84   
12  Kamille Lkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            53.69   
13  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svmmeklub            54.00   
14  Karoline Melholt Gentin  2009  Slangerup Svmmeklub            54.17   
15  Therese Dommer  2009  Hrsholm Svmmeforening            54.36   
16  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            54.74   
17  Julie Preuss Nielsen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            55.15   
18  Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerd            55.17   
19  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svmmeklub            57.18   
20  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening            57.19   
21  Olivia Maibll Iversen  2009  Frederikssund Svmmeklub            57.54   
22  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerd            58.69   
23  Rosa May Franco-Koed  2009  Hrsholm Svmmeforening            58.73   
24  Karoline Hauch  2009  Roskilde Svmning            58.94   
25  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svmmeklub            1:00.03   
26  Bettina M. V. Olsen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:05.68   
Silke Svendsen  2009  Herlev Svmning            DSQ  ESB v 50 M 
                     
 
Lb 5, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd            38.59   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            39.94   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svmmeklub            41.40   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerd            42.09   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svmmeklub            42.29   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svmme Klub            42.48   
Victoria Brammer Krgaard  2008  Gladsaxe Svmmeklub            42.67   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerd            42.78   
Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingr Svmmeklub            43.35   
10  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd            44.21   
11  Helena Gagnr  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            44.29   
12  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerd            44.89   
13  Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            44.94   
14  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerd            45.30   
15  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd            45.89   
16  Sophia Zllner  2008  Lyngby Svmmeklub            46.17   
17  Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            46.39   
18  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerd            46.95   
19  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svmmeklub            47.06   
19  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svmmeklub            47.06   
21  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svmme Klub            47.14   
22  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svmmeklub            48.18   
23  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svmme Klub            48.21   
24  Klara Kandborg  2008  Vrlse Svmmeklub            48.34   
25  Emilie Franck Fste  2008  Gentofte Svmme Klub            48.54   
26  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            48.61   
26  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            48.61   
28  Filippa Redestam  2008  Helsingr Svmmeklub            48.69   
29  Rosa Marie Sjberg  2008  Vrlse Svmmeklub            49.18   
30  Sofie Ross  2008  Lyngby Svmmeklub            49.41   
31  Ida Fiala Kohl  2008  Hrsholm Svmmeforening            50.58   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingr Svmmeklub            42.57   
Fang Qi  2008  Gentofte Svmme Klub            43.70  OD 1 
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svmmeklub            43.70  OD 2 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerd            44.28   
Kasper Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub            44.33   
Valther B. Wadstrm  2008  Gentofte Svmme Klub            45.65   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svmme Klub            46.28   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svmmeklub            47.15   
Johan Schrder  2008  Gentofte Svmme Klub            49.53   
10  Aksel Mllenbach  2008  Gentofte Svmme Klub            49.72   
11  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            50.13   
12  Mathias Riis  2008  Lyngby Svmmeklub            50.15   
13  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            50.36   
14  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingr Svmmeklub            50.71   
15  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svmme Klub            50.93   
16  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svmmeklub            51.17   
17  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svmmeklub            51.21   
18  Frey Egholm Hgh  2008  Sigma Swim Allerd            51.26   
19  Gustav Hrlykke  2008  Gentofte Svmme Klub            51.58   
20  Jens Nielsen  2008  JGI Svmning            52.38   
21  William Bank Jrgensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            52.79   
22  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingr Svmmeklub            55.64   
23  Anders Christensen  2008  Gentofte Svmme Klub            58.91   
Laurits Radmer Nygaard  2008  Sllerd Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Sebastian ster Boisen  2008  Vrlse Svmmeklub            DSQ  Flyben efter brystsp 
                     
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            37.15   
Sander F. Hyrup Johnsen  2007  Lyngby Svmmeklub            38.46   
William Bendixen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            40.08   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svmme Klub            40.16   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svmmeklub            40.59   
Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            40.74   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svmmeklub            40.80   
Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svmmeklub            41.83   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerd            42.09   
10  Storm Bargmann  2007  Herlev Svmning            42.38   
11  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svmmeklub            43.29   
12  Victor Rnne  2007  Herlev Svmning            43.76   
13  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svmmeklub            44.91   
14  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingr Svmmeklub            45.04   
15  Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            45.16   
Emil Schnberg Grlsted  2007  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 7, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mia Halskov  2009  Sllerd Svmmeklub    41.55        1:26.98   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svmmeklub    42.96        1:27.82   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub    41.27        1:30.55   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning    41.31        1:30.78   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svmmeklub    44.12        1:31.70   
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub    43.42        1:32.47   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svmning    43.33        1:34.66   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning    43.76        1:35.67   
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub    44.72        1:35.79   
10  Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub    46.97        1:35.81   
11  Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svmmeklub    45.11        1:35.88   
12  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub    43.21        1:36.70   
13  Kamille Lkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svmmeklub    47.35        1:39.49   
14  Rosa Toft  2009  Gentofte Svmme Klub    47.35        1:39.98   
15  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerd    47.43        1:40.79   
16  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svmmeklub    46.79        1:41.74   
17  Therese Dommer  2009  Hrsholm Svmmeforening    1:44.54        1:44.54   
18  Marie Louise Avns  2009  Gentofte Svmme Klub    48.18        1:46.61   
19  Laura Kegel Srensen  2009  Gentofte Svmme Klub    47.87        1:47.06   
20  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd    47.00        1:47.46   
21  Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerd    49.66        1:47.57   
22  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svmmeklub    50.60        1:48.62   
23  Thilde Ethelberg  2009  Helsingr Svmmeklub    47.69        1:49.22   
24  Karoline Toft Jacobsen  2009  Helsingr Svmmeklub    52.41        1:49.65   
25  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening    52.75        1:51.01   
26  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svmme Klub    50.90        1:52.97   
27  Julie Preuss Nielsen  2009  Gladsaxe Svmmeklub    56.84        2:01.42   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svmmeklub            DSQ  AFSL p maven V50 
Malou Voigt  2009  Gentofte Svmme Klub            DSQ  Ej samtidig v 75m 
Olivia Maibll Iversen  2009  Frederikssund Svmmeklub            DSQ  Afsl. p maven v 50m 
Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub            DSQ  En hnd i Vend 25m 
                     
 
Lb 7, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd    34.77        1:14.71   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svmme Klub    36.20        1:20.21   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub    38.58        1:20.82   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svmmeklub    37.80        1:21.37   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub    37.12        1:22.03   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub    39.40        1:24.13   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd    39.23        1:24.55   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub    40.78        1:24.61   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd    39.69        1:24.73   
10  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerd    42.60        1:25.66   
11  Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerd    39.57        1:26.22   
12  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerd    41.02        1:26.44   
13  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerd    42.20        1:27.43   
14  Amelia Eriksen  2008  Helsingr Svmmeklub    40.09        1:27.47   
15  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svmmeklub    41.45        1:28.03   
16  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd    41.53        1:28.07   
17  Sophia Zllner  2008  Lyngby Svmmeklub    41.80        1:28.14   
18  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svmmeklub    41.74        1:28.15   
19  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd    41.73        1:28.29   
20  Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening    42.25        1:28.92   
21  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingr Svmmeklub    41.62        1:29.25   
21  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svmme Klub    41.77        1:29.25   
23  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svmmeklub    41.57        1:29.71   
24  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svmmeklub    40.19        1:29.91   
24  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svmmeklub    42.59        1:29.91   
26  Alvilda Hjberg  2008  Lyngby Svmmeklub    42.76        1:29.93   
27  Johanne Hjer  2008  JGI Svmning    41.98        1:30.44   
28  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svmme Klub    43.01        1:32.28   
29  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingr Svmmeklub    43.40        1:32.43   
30  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Sllerd Svmmeklub    44.69        1:32.45   
31  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svmmeklub    43.98        1:33.43   
32  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svmmeklub    43.57        1:33.80   
33  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening    44.76        1:34.88   
34  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svmmeklub    44.50        1:35.80   
35  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerd    45.21        1:35.85   
36  Sofie Ross  2008  Lyngby Svmmeklub    45.95        1:37.66   
37  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub    46.44        1:38.31   
38  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svmning    46.87        1:40.29   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svmmeklub            DNS   
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub            DSQ  Ej afsl p ryg 50m 
Katrine Johanne Grovn  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  ej afsl p ryg 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 8, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub    37.81        1:20.78   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svmmeklub    37.75        1:21.50   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svmmeklub    37.48        1:23.08   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svmmeklub    39.29        1:24.74   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerd    41.75        1:26.03   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingr Svmmeklub    40.48        1:26.10   
Viktor Nymark Fge  2008  Herlev Svmning    38.94        1:26.39   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svmme Klub    41.04        1:27.60   
Christian Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub    41.31        1:28.41   
10  Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerd    39.58        1:29.21   
11  Valther B. Wadstrm  2008  Gentofte Svmme Klub    41.09        1:30.21   
12  Mathias Riis  2008  Lyngby Svmmeklub    40.85        1:30.59   
13  Fang Qi  2008  Gentofte Svmme Klub    44.74        1:30.61   
14  Luca de Masi  2008  Helsingr Svmmeklub    42.03        1:30.83   
15  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svmmeklub    42.74        1:31.20   
16  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svmmeklub    44.04        1:32.42   
17  Mads Bruhn Aaby  2008  Sllerd Svmmeklub    43.81        1:32.91   
18  Kasper Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub    43.53        1:33.06   
19  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svmme Klub    43.94        1:34.38   
20  Aksel Mllenbach  2008  Gentofte Svmme Klub    43.52        1:35.75   
21  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svmmeklub    42.98        1:36.56   
22  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingr Svmmeklub    44.82        1:37.05   
23  Gustav Hrlykke  2008  Gentofte Svmme Klub    47.20        1:38.44   
24  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingr Svmmeklub    45.66        1:38.52   
25  Emil Arnum Kofoed  2008  Hrsholm Svmmeforening    46.31        1:38.64   
26  Federico Chiappini  2008  Gentofte Svmme Klub    45.90        1:38.67   
27  Rafael Ha  2008  Gentofte Svmme Klub    45.98        1:38.87   
28  Lukas Hjfeldt  2008  Sigma Swim Birkerd    44.32        1:39.03   
29  Laurits Radmer Nygaard  2008  Sllerd Svmmeklub    48.97        1:39.09   
30  David Pereira  2008  Sllerd Svmmeklub    48.12        1:42.49   
31  Magne Waag Kallese  2008  Herlev Svmning    48.58        1:42.51   
32  Magnus Morthorst-Greve  2008  Helsingr Svmmeklub    49.85        1:48.83   
33  William Echardt  2008  Roskilde Svmning    52.95        1:50.67   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svmning            DSQ  AFSL p maven v50m 
Frey Egholm Hgh  2008  Sigma Swim Allerd            DSQ  Ascyn efter start 
Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerd            DSQ  En i veding v75m 
                     
 
Lb 8, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.77        1:08.18   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svmme Klub    32.04        1:11.31   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    32.58        1:11.64   
Sander F. Hyrup Johnsen  2007  Lyngby Svmmeklub    34.02        1:13.25   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svmmeklub    33.30        1:14.36   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    33.34        1:14.72   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerd    34.33        1:14.88   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    34.55        1:14.95   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svmmeklub    34.66        1:16.35   
10  Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub    34.40        1:16.59   
11  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    36.16        1:17.07   
12  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub    35.77        1:17.42   
13  Sebastian R. Bjerg  2007  Sllerd Svmmeklub    35.85        1:18.43   
14  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svmmeklub    34.65        1:18.84   
15  August Due  2007  Gentofte Svmme Klub    36.11        1:19.99   
16  Loui Krag  2007  Frederikssund Svmmeklub    38.03        1:20.57   
17  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svmmeklub    38.90        1:20.66   
18  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning    36.45        1:20.74   
19  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svmme Klub    37.85        1:21.02   
20  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svmning    38.45        1:21.86   
21  Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    38.18        1:21.93   
22  Thor Andersen  2007  Sllerd Svmmeklub    37.69        1:22.17   
23  Victor Rnne  2007  Herlev Svmning    38.76        1:22.40   
24  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning    36.33        1:23.87   
25  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub    39.07        1:23.90   
26  Storm Bargmann  2007  Herlev Svmning    41.26        1:24.64   
27  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svmmeklub    41.02        1:25.28   
28  Frederik Find  2007  Gentofte Svmme Klub    39.36        1:25.68   
29  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svmme Klub    38.56        1:25.74   
30  Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svmning    41.02        1:26.14   
31  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svmme Klub    39.28        1:26.51   
32  Nicolai Hertz  2007  Sllerd Svmmeklub    39.54        1:27.33   
33  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svmmeklub    42.29        1:29.86   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svmning            DSQ  Tyvstart 
William Diness Vindelv  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  Afsl p maven v50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd    32.61  1:08.53  1:45.49    2:21.08   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd    33.21  1:10.02  1:48.48    2:26.88   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd    36.38  1:16.31  1:56.96    2:36.34   
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub    37.96  1:20.25  2:02.71    2:42.50   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub    37.48  1:19.33  2:02.22    2:43.05   
Alvilda Hjberg  2008  Lyngby Svmmeklub    36.40  1:18.12  2:01.72    2:43.34   
Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub    37.94  1:20.76  2:04.53    2:45.19   
Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub    39.53  1:22.85  2:06.47    2:45.22   
Johanne Hjer  2008  JGI Svmning    37.04  1:21.98  2:08.99    2:52.11   
10  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub    40.81  1:25.77  2:13.60    2:58.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 10, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    32.47  1:09.26  1:45.89    2:22.60   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerd    32.96  1:10.65  1:48.03    2:23.63   
Sebastian R. Bjerg  2007  Sllerd Svmmeklub    33.49  1:11.29  1:49.46    2:25.36   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub    34.49  1:12.35  1:50.66    2:26.55   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svmmeklub    35.08  1:13.96  1:53.75    2:29.40   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning    34.95  1:13.75  1:53.48    2:32.01   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svmme Klub    35.43  1:14.59  1:55.28    2:32.20   
Magnus Gimsing hman  2007  Gladsaxe Svmmeklub    35.24  1:15.13  1:54.96    2:33.14   
Thor Andersen  2007  Sllerd Svmmeklub    34.90  1:14.59  1:55.74    2:34.60   
10  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning    35.48  1:15.86  1:56.60    2:34.67   
11  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerd    35.77  1:16.15  1:57.76    2:35.61   
12  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerd    35.97  1:16.55  1:57.56    2:37.36   
13  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub    36.37  1:17.25  1:59.01    2:39.55   
14  Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svmmeklub    37.57  1:22.00  2:09.72    2:58.05   
Emil Schnberg Grlsted  2007  Frederikssund Svmmeklub            DNS   
Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:23.35   
  Karla Rekling  2008      39.17        39.17   
  Marie Moesgaard  2008      39.90        1:19.07   
  Ida Marie Frederiksen  2008      32.87        1:51.94   
  Alberte Stub  2008      31.41        2:23.35   
                     
Lyngby Unicorns  2008  Lyngby Svmmeklub            2:28.80   
  Ida Mathiesen  2008      40.20        40.20   
  Wilma Adelhardt Madsen  2008      39.59        1:19.79   
  Wilma Berg  2008      36.08        1:55.87   
  Alvilda Hjberg  2008      32.93        2:28.80   
                     
Helsingr Piger 1  2008  Helsingr Svmmeklub            2:33.65   
  Filippa Redestam  2008      40.99        40.99   
  Katrine Beenfeldt Weber  2008      41.91        1:22.90   
  Amelia Eriksen  2008      37.79        2:00.69   
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      32.96        2:33.65   
                     
Gsc Piger 1  2008  Gladsaxe Svmmeklub            2:35.37   
  Sigrid Mygind  2008      41.05        41.05   
  Victoria Brammer Krgaard  2008      42.88        1:23.93   
  Laura Klug Christensen  2008      37.73        2:01.66   
  Augusta Blom  2008      33.71        2:35.37   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:36.83   
  Anja Englert  2008      40.73        40.73   
  Sofie Leidecker  2008      43.07        1:23.80   
  Isabella Flach  2008      39.15        2:02.95   
  Simone Stenberg  2008      33.88        2:36.83   
                     
A6 Piger 1  2008  A6            2:39.23   
  Silje Rasmussen  2008      39.81        39.81   
  Louise Olsen  2008      47.46        1:27.27   
  Sofie Lykke  2008      37.65        2:04.92   
  Johanne Hjer  2008      34.31        2:39.23   
                     
Gentofte Piger 1  2008  Gentofte Svmme Klub            2:41.54   
  Tess van der Laan  2008      36.72        36.72   
  Josefine Agnete Lenskjold  2008      42.50        1:19.22   
  Ingrid Kaas Permin  2008      44.35        2:03.57   
  Elise Vedel  2009      37.97        2:41.54   
                     
Sllerd Sharks  2008  Sllerd Svmmeklub            2:45.98   
  Anna Heiberg Drengsgaard  2008      42.69        42.69   
  Mia Halskov  2009      46.18        1:28.87   
  Emma Nrskov  2009      40.15        2:09.02   
  Anna Bjerre Pedersen  2009      36.96        2:45.98   
                     
Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:48.13   
  Ellen Klitvang  2008      42.23        42.23   
  Caroline Liechti  2008      46.91        1:29.14   
  Laura Bach Mindested  2008      41.57        2:10.71   
  Anne-Maj Framke  2008      37.42        2:48.13   
                     
10  Gsc Piger 2  2008  Gladsaxe Svmmeklub            2:48.30   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      46.17        46.17   
  Katrine Schou Jagd  2008      46.77        1:32.94   
  Freya Valentin  2008      40.62        2:13.56   
  Emma Mcpherran  2009      34.74        2:48.30   
                     
11  Triton Piger 1  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:52.66   
  Katrine Johanne Grovn  2008      47.16        47.16   
  Helena Gagnr  2008      44.07        1:31.23   
  Sarah Rindum  2009      44.34        2:15.57   
  Ida Hinchely  2008      37.09        2:52.66   
                     
12  Ronnie  2008  Hrsholm Svmmeforening            2:52.97   
  Ida Fiala Kohl  2008      46.06        46.06   
  Kamilla Figurski  2008      43.05        1:29.11   
  Therese Dommer  2009      50.50        2:19.61   
  Victoria Pedersen  2008      33.36        2:52.97   
                     
13  A6 Piger 2  2008  A6            3:03.11   
  Signe Grynnerup  2009      48.72        48.72   
  Lina Thejlman  2008      48.06        1:36.78   
  Liv Frost Juhler  2008      49.45        2:26.23   
  Caja Basler Abildgaard  2009      36.88        3:03.11   
                     
14  Gentofte Piger 3  2008  Gentofte Svmme Klub            3:13.76   
  Laura Kegel Srensen  2009      43.71        43.71   
  Malou Voigt  2009      58.31        1:42.02   
  Marie Louise Avns  2009      52.73        2:34.75   
  Rosa Toft  2009      39.01        3:13.76   
                     
15  Gsc Piger 3  2008  Gladsaxe Svmmeklub            3:14.93   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      47.92        47.92   
  Julie Preuss Nielsen  2009      58.35        1:46.27   
  Kamille Lkkegaard Hansen  2009      45.96        2:32.23   
  Mathilde Fallenkamp  2009      42.70        3:14.93   
                     
Gentofte Piger 2  2008  Gentofte Svmme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Flora Rybak-Andersen  2009      44.72        44.72   
  Johanna F. H. Nedergaard  2008      48.99        1:33.71   
                     
Herlevs Power Piger  2008  Herlev Svmning            DSQ  ej forsat v 25 
                     
Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            DSQ  Tyvstart 
  Sofie Clemmensen  2009      53.92        53.92   
  Liv Peters  2009      53.47        1:47.39   
  Sofie Lind-Christensen  2009      49.97        2:37.36   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gsc Drenge 1  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:13.76   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      33.73        33.73   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      37.73        1:11.46   
  Lukas Peacock  2007      31.78        1:43.24   
  Victor Juhl Hansen  2007      30.52        2:13.76   
                     
A6 Drenge 1  2007  A6            2:17.08   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      38.03        38.03   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      36.74        1:14.77   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      31.72        1:46.49   
  Frederik Kepp Jensen  2007      30.59        2:17.08   
                     
Gentofte Drenge 1  2007  Gentofte Svmme Klub            2:19.30   
  Vitus Skovbjerg  2007      37.43        37.43   
  Frederik Mindegaard  2007      40.15        1:17.58   
  Lucas Misander  2007      31.08        1:48.66   
  August Due  2007      30.64        2:19.30   
                     
Helsingr Drenge 1  2007  Helsingr Svmmeklub            2:23.02   
  Anders Rye Gefke  2008      36.17        36.17   
  Andreas Frommelt Hertz  2008      42.01        1:18.18   
  Asger Hvilsom  2007      31.68        1:49.86   
  Otto Damsgaard Reinicke  2007      33.16        2:23.02   
                     
Gsc Drenge 2  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:24.10   
  Magnus Gimsing hman  2007      36.36        36.36   
  Rasmus Edske  2007      40.65        1:17.01   
  Villads Moefelt  2008      36.23        1:53.24   
  Damjan Kruc  2008      30.86        2:24.10   
                     
Lyngby Super Boys  2007  Lyngby Svmmeklub            2:26.00   
  Mathias Hemmingsen  2007      35.73        35.73   
  Benjamin Bonde  2007      41.01        1:16.74   
  Sander F. Hyrup Johnsen  2007      33.65        1:50.39   
  Mathias Riis  2008      35.61        2:26.00   
                     
Sigma Drenge 1  2007  Sigma Swim            2:27.25   
  Joe Hargreaves  2008      40.42        40.42   
  Frederik F. Jacobsen  2007      41.78        1:22.20   
  Lucas Linderoth  2007      33.50        1:55.70   
  Lucas Korger  2007      31.55        2:27.25   
                     
Roskilde Vikinger  2007  Roskilde Svmning            2:28.32   
  Sebastian Bruun Ibsen  2007      1:21.48        1:21.48   
  Frederik Isaksen  2007      35.05        1:56.53   
  Christoffer Bo Andersen  2007      31.79        2:28.32   
  Jonathan Nyegaard  2007              2:28.32   
                     
Sllerd Sharknados 1  2007  Sllerd Svmmeklub            2:30.86   
  Mathias Garset Petersen  2007      38.88        38.88   
  Sebastian R. Bjerg  2007      43.19        1:22.07   
  Thor Andersen  2007      34.95        1:57.02   
  Mads Bruhn Aaby  2008      33.84        2:30.86   
                     
10  Gentofte Drenge 2  2007  Gentofte Svmme Klub            2:31.89   
  William Diness Vindelv  2007      37.81        37.81   
  Fang Qi  2008      43.69        1:21.50   
  Theodor Nytoft Bergmann  2007      36.19        1:57.69   
  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008      34.20        2:31.89   
                     
11  Herlevs Kanon Konger  2007  Herlev Svmning            2:37.17   
  Magne Waag Kallese  2008      43.15        43.15   
  Storm Bargmann  2007      43.62        1:26.77   
  Viktor Nymark Fge  2008      38.56        2:05.33   
  Victor Rnne  2007      31.84        2:37.17   
                     
12  Frederikssund Drenge  2007  Frederikssund Svmmeklub            2:37.52   
  Loui Krag  2007      36.94        36.94   
  Balder H. Mikkelsen  2007      45.19        1:22.13   
  Rasmus Nyland  2007      41.98        2:04.11   
  Jonathan van der Rijt  2007      33.41        2:37.52   
                     
13  Gsc Drenge 4  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:46.83   
  Andreas Molin  2008      43.65        43.65   
  Cornelius Borgaard Bang  2007      43.05        1:26.70   
  Nikolaj Skak Pedersen  2008      39.09        2:05.79   
  William Bank Jrgensen  2008      41.04        2:46.83   
                     
14  Sigma Drenge 2  2007  Sigma Swim            2:57.59   
  Frey Egholm Hgh  2008      48.39        48.39   
  Lukas Hjfeldt  2008      53.29        1:41.68   
  Jonathan Vallentin  2008      40.45        2:22.13   
  Jeppe Borring Andersen  2008      35.46        2:57.59   
                     
15  Helsingr Drenge 2  2007  Helsingr Svmmeklub            3:01.63   
  Tobias Sune Andersen  2008      47.79        47.79   
  Otto Rud Wiberg  2008      51.84        1:39.63   
  Luca de Masi  2008      41.54        2:21.17   
  Magnus Morthorst-Greve  2008      40.46        3:01.63   
                     
Ronnie  2007  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
  Emil Slente Trck  2008                 
  William Brigsted Vissing  2008                 
  Emil Arnum Kofoed  2008                 
  Lucas Hermann-Grund  2007              DNS   
                     
Gentofte Drenge 3  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Frederik Find  2007      38.30        38.30   
                     
Gsc Drenge 3  2007  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Nicklas Hiort  2008      40.56        40.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mia Halskov  2009  Sllerd Svmmeklub            1:15.66  OD 1 
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub            1:15.66  OD 2 
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning            1:16.07   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svmmeklub            1:19.11   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub            1:19.16   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svmmeklub            1:19.39   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub            1:19.60   
Kamille Lkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            1:19.73   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svmning            1:22.11   
10  Emma Mollerup  2009  Lyngby Svmmeklub            1:22.54   
11  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning            1:22.77   
12  Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub            1:23.25   
13  Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub            1:24.81   
14  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub            1:26.66   
15  Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            1:28.45   
16  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:28.84   
17  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svmmeklub            1:28.91   
18  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerd            1:31.26   
19  Mathilde Fallenkamp  2009  Gladsaxe Svmmeklub            1:31.75   
20  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub            1:32.90   
21  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerd            1:32.92   
22  Therese Dommer  2009  Hrsholm Svmmeforening            1:33.57   
23  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening            1:35.68   
24  Karoline Melholt Gentin  2009  Slangerup Svmmeklub            1:36.79   
25  Rosa May Franco-Koed  2009  Hrsholm Svmmeforening            1:39.64   
26  Malou Voigt  2009  Gentofte Svmme Klub            1:42.19   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
                     
 
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd            1:07.06   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svmmeklub            1:10.43   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:10.70   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd            1:10.90   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd            1:11.73   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerd            1:11.93   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub            1:13.55   
Alvilda Hjberg  2008  Lyngby Svmmeklub            1:13.97   
Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            1:14.46   
10  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub            1:14.55   
11  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:15.54   
12  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening            1:15.71   
13  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub            1:15.81   
14  Johanne Hjer  2008  JGI Svmning            1:16.54   
15  Sophia Zllner  2008  Lyngby Svmmeklub            1:16.81   
16  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerd            1:16.99   
17  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svmme Klub            1:19.83   
18  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub            1:20.60   
19  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svmme Klub            1:21.85   
20  Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:24.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:08.30   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub            1:10.69   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:11.88   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svmning            1:13.53   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerd            1:14.21   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingr Svmmeklub            1:14.42   
Mads Bruhn Aaby  2008  Sllerd Svmmeklub            1:15.23   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svmme Klub            1:15.47   
Bastian Zahle  2008  Helsingr Svmmeklub            1:15.48   
10  Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerd            1:15.69   
11  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:15.81   
12  Lukas Hjfeldt  2008  Sigma Swim Birkerd            1:16.28   
13  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:17.24   
14  Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerd            1:17.36   
15  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svmmeklub            1:17.38   
16  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:18.52   
17  Mathias Riis  2008  Lyngby Svmmeklub            1:19.48   
18  Johan Schrder  2008  Gentofte Svmme Klub            1:19.69   
19  Fang Qi  2008  Gentofte Svmme Klub            1:20.28   
20  Kasper Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub            1:20.59   
21  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            1:21.90   
22  Sebastian ster Boisen  2008  Vrlse Svmmeklub            1:21.93   
23  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svmme Klub            1:22.05   
24  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingr Svmmeklub            1:22.14   
25  Viktor Nymark Fge  2008  Herlev Svmning            1:23.47   
26  Gustav Hrlykke  2008  Gentofte Svmme Klub            1:25.94   
27  Magne Waag Kallese  2008  Herlev Svmning            1:26.12   
28  William Bank Jrgensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:26.40   
29  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerd            1:27.19   
30  William Echardt  2008  Roskilde Svmning            1:30.43   
31  Nicolaj Semklo  2008  Hrsholm Svmmeforening            1:34.39   
32  Mathias Drygaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:40.05   
Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svmmeklub            DNS   
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svmning            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
Lb 14, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svmme Klub            1:02.74   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:03.17   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:04.63   
Sander F. Hyrup Johnsen  2007  Lyngby Svmmeklub            1:04.93   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerd            1:05.27   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svmmeklub            1:05.88   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svmmeklub            1:05.88   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svmning            1:06.13   
Sebastian R. Bjerg  2007  Sllerd Svmmeklub            1:06.17   
10  Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub            1:06.78   
11  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub            1:08.45   
12  Thor Andersen  2007  Sllerd Svmmeklub            1:08.50   
13  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svmning            1:08.69   
14  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:09.01   
15  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning            1:09.90   
16  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning            1:09.94   
17  William Diness Vindelv  2007  Gentofte Svmme Klub            1:10.15   
18  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerd            1:10.95   
19  Magnus Gimsing hman  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:11.11   
20  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            1:11.21   
21  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub            1:11.74   
22  Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svmning            1:13.00   
23  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerd            1:13.24   
24  Johan Paaske  2007  Sllerd Svmmeklub            1:14.19   
25  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svmme Klub            1:14.25   
26  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svmning            1:14.97   
27  Joachim Sundbk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerd            1:15.23   
28  Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svmmeklub            1:15.36   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub            39.01   
Mia Halskov  2009  Sllerd Svmmeklub            40.34   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svmmeklub            40.80   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning            41.05   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub            41.83   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            42.41   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub            42.56   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svmning            44.43   
Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svmmeklub            44.81   
10  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd            45.34   
11  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            45.65   
12  Therese Dommer  2009  Hrsholm Svmmeforening            49.39   
13  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub            49.73   
14  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svmmeklub            50.19   
                     
 
Lb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd            32.03   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svmmeklub            35.18   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svmme Klub            35.69   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub            35.96   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            36.83   
Amelia Eriksen  2008  Helsingr Svmmeklub            36.84   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerd            37.46   
Sofie Lykke  2008  Slangerup Svmmeklub            37.98   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingr Svmmeklub            38.67   
10  Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd            38.68   
11  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub            38.70   
12  Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd            38.84   
13  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            38.97   
14  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub            39.97   
15  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd            40.40   
16  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd            41.29   
17  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerd            41.34   
18  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svmmeklub            41.51   
19  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svmme Klub            42.27   
20  Helena Gagnr  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            42.89   
21  Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub            43.02   
22  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerd            43.55   
23  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            44.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svmmeklub            35.13   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub            35.41   
Christian Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub            38.13   
Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerd            38.38   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svmmeklub            38.85   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svmme Klub            38.86   
Viktor Nymark Fge  2008  Herlev Svmning            38.92   
Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            39.85   
Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            40.20   
10  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svmmeklub            40.87   
11  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svmmeklub            41.20   
12  Mathias Riis  2008  Lyngby Svmmeklub            41.53   
13  Lukas Hjfeldt  2008  Sigma Swim Birkerd            41.99   
14  Aksel Mllenbach  2008  Gentofte Svmme Klub            42.72   
15  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svmme Klub            42.91   
16  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingr Svmmeklub            44.03   
17  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svmmeklub            44.59   
18  Mads Bruhn Aaby  2008  Sllerd Svmmeklub            45.52   
19  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            47.43   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  sw4.4 
                     
 
Lb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            30.76   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            30.99   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svmmeklub            31.47   
Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub            31.55   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svmmeklub            32.03   
August Due  2007  Gentofte Svmme Klub            33.21   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerd            34.21   
Magnus Gimsing hman  2007  Gladsaxe Svmmeklub            34.94   
Thor Andersen  2007  Sllerd Svmmeklub            35.23   
10  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            35.54   
11  Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svmme Klub            35.79   
12  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning            35.94   
12  William Diness Vindelv  2007  Gentofte Svmme Klub            35.94   
14  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning            36.16   
14  Victor Rnne  2007  Herlev Svmning            36.16   
16  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svmme Klub            36.28   
17  August Blow Sandersen  2007  Gentofte Svmme Klub            36.31   
18  Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            36.64   
19  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svmmeklub            37.55   
20  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svmme Klub            38.21   
21  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svmmeklub            38.34   
22  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svmmeklub            39.29   
23  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svmmeklub            39.38   
24  Frederik Find  2007  Gentofte Svmme Klub            39.61   
25  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerd            39.80   
26  Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svmning            40.24   
27  Joachim Sundbk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerd            40.42   
28  Storm Bargmann  2007  Herlev Svmning            40.60   
29  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            41.32   
Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svmning            DSQ  sw 7.6 
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svmning            DSQ  sw 4.4 
Johan Paaske  2007  Sllerd Svmmeklub            DSQ  sw 4.4 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svmmeklub            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svmmeklub            1:32.96   
Mia Halskov  2009  Sllerd Svmmeklub            1:38.15   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svmmeklub            1:42.35   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svmning            1:43.13   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svmmeklub            1:47.30   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svmning            1:48.49   
Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning            1:52.95   
Kamille Lkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            1:53.01   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub            1:53.76   
10  Kristine Heegaard  2009  Sllerd Svmmeklub            1:58.00   
11  Julie Preuss Nielsen  2009  Gladsaxe Svmmeklub            2:01.95   
12  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening            2:07.74   
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw 7.1 
                     
 
Lb 17, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            1:23.60   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd            1:23.88   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svmme Klub            1:30.38   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerd            1:31.31   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:32.86   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerd            1:33.63   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svmmeklub            1:34.26   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerd            1:36.16   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerd            1:36.56   
10  Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            1:37.33   
11  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svmmeklub            1:39.21   
12  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerd            1:39.94   
13  Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub            1:40.10   
14  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:40.36   
15  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:41.09   
16  Klara Kandborg  2008  Vrlse Svmmeklub            1:41.31   
17  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svmmeklub            1:41.49   
18  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:41.83   
19  Sophia Zllner  2008  Lyngby Svmmeklub            1:42.03   
20  Victoria Brammer Krgaard  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:43.16   
21  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svmme Klub            1:44.12   
22  Alvilda Hjberg  2008  Lyngby Svmmeklub            1:45.96   
23  Ida Hinchely  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:47.44   
24  Sofie Ross  2008  Lyngby Svmmeklub            1:47.53   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerd            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 18, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingr Svmmeklub            1:34.15   
Kasper Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub            1:35.94   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerd            1:37.00   
Sebastian ster Boisen  2008  Vrlse Svmmeklub            1:37.15   
Valther B. Wadstrm  2008  Gentofte Svmme Klub            1:40.49   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:41.14   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svmning            1:41.86   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svmme Klub            1:43.98   
Aksel Mllenbach  2008  Gentofte Svmme Klub            1:46.07   
10  Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerd            1:46.45   
11  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            1:46.75   
12  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:48.90   
13  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svmmeklub            1:49.64   
14  Gustav Hrlykke  2008  Gentofte Svmme Klub            1:51.02   
15  Jens Nielsen  2008  JGI Svmning            1:51.12   
16  Rafael Ha  2008  Gentofte Svmme Klub            1:53.61   
17  William Bank Jrgensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            1:54.42   
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svmning            DSQ  sw7.6 
Laurits Radmer Nygaard  2008  Sllerd Svmmeklub            DSQ  sw4.4 
Otto Rud Wiberg  2008  Helsingr Svmmeklub            DSQ  sw7.3 
                     
 
Lb 18, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svmmeklub            1:21.69   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:21.94   
Sander F. Hyrup Johnsen  2007  Lyngby Svmmeklub            1:23.18   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:26.86   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svmme Klub            1:29.15   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:31.13   
Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:31.17   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerd            1:31.90   
Sebastian R. Bjerg  2007  Sllerd Svmmeklub            1:32.24   
10  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svmme Klub            1:35.41   
11  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning            1:36.19   
12  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingr Svmmeklub            1:36.94   
13  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:37.03   
14  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svmmeklub            1:38.44   
15  Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            1:41.10   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svmmeklub            DSQ  sw7.1 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 19, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svmme Klub            41.35   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svmning            41.46   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svmmeklub            41.49   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingr Svmmeklub            41.63   
Emma Nrskov  2009  Sllerd Svmmeklub            41.68   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Sllerd Svmmeklub            41.95   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svmmeklub            42.83   
Laura Kegel Srensen  2009  Gentofte Svmme Klub            43.40   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svmme Klub            43.99   
10  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svmmeklub            44.52   
11  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svmning            44.66   
12  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svmmeklub            45.04  od3 
13  Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svmmeklub            46.02   
14  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerd            46.25   
15  Kristine Heegaard  2009  Sllerd Svmmeklub            46.89   
16  Sarah Rindum  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            47.36   
17  Liva Dugbk  2009  Sigma Swim Birkerd            48.27   
18  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svmmeklub            48.31   
19  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerd            48.33   
20  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svmme Klub            48.68   
21  Karoline Toft Jacobsen  2009  Helsingr Svmmeklub            48.70   
22  Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerd            49.83   
23  Therese Dommer  2009  Hrsholm Svmmeforening            49.89   
24  Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svmmeklub            50.11   
25  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerd            50.68   
26  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svmmeklub            51.20   
27  Malou Voigt  2009  Gentofte Svmme Klub            51.21   
28  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerd            51.37   
29  Freja Unold  2009  Hrsholm Svmmeforening            55.31   
Bettina M. V. Olsen  2009  Svmmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hrsholm Svmmeforening            DNS   
Marie Louise Avns  2009  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw4.4 
Silke Svendsen  2009  Herlev Svmning            DSQ  sw6.4 
                     
 
Lb 19, 50m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd            34.25   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerd            37.90   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerd            38.37   
Amelia Eriksen  2008  Helsingr Svmmeklub            38.61   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub            38.88   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svmmeklub            39.26   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub            39.76   
Filippa Redestam  2008  Helsingr Svmmeklub            40.20   
Alvilda Hjberg  2008  Lyngby Svmmeklub            40.59  od2 
10  Victoria Pedersen  2008  Hrsholm Svmmeforening            40.59  od3 
11  Victoria Brammer Krgaard  2008  Gladsaxe Svmmeklub            41.56   
12  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svmmeklub            41.85   
13  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svmmeklub            41.90   
14  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svmning            41.97   
15  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Sllerd Svmmeklub            42.03   
15  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svmmeklub            42.03   
17  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svmme Klub            42.07   
18  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd            42.10   
19  Johanne Hjer  2008  JGI Svmning            42.27   
20  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svmmeklub            42.38   
21  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd            42.39   
22  Kamilla Figurski  2008  Hrsholm Svmmeforening            42.43   
23  Sophia Zllner  2008  Lyngby Svmmeklub            42.54   
24  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            42.74   
25  Louise Olsen  2008  Slangerup Svmmeklub            43.03   
26  Emilie Franck Fste  2008  Gentofte Svmme Klub            43.24   
27  Helena Gagnr  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            43.44   
28  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svmme Klub            43.61   
29  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            43.86   
30  Pauline Munk-Hansen  2008  Sllerd Svmmeklub            44.14   
31  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svmning            44.16   
32  Ida Fiala Kohl  2008  Hrsholm Svmmeforening            45.04  od2 
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingr Svmmeklub            DSQ  sw6.4 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerd            DSQ  sw6.4 
Rosa Marie Sjberg  2008  Vrlse Svmmeklub            DSQ  sw6.2 
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svmmeklub            DSQ  sw6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 20, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anders Rye Gefke  2008  Helsingr Svmmeklub            35.02   
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svmmeklub            36.60   
Bastian Zahle  2008  Helsingr Svmmeklub            37.01   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svmmeklub            37.62   
Viktor Nymark Fge  2008  Herlev Svmning            38.10   
Christian Kempel Laursen  2008  Vrlse Svmmeklub            38.98   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svmmeklub            39.53   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerd            39.87   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svmning            40.38   
10  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svmmeklub            40.58   
11  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svmmeklub            40.84   
12  Valther B. Wadstrm  2008  Gentofte Svmme Klub            41.88   
13  Anders Christensen  2008  Gentofte Svmme Klub            42.34   
14  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svmmeklub            42.60   
15  Mathias Riis  2008  Lyngby Svmmeklub            43.02   
16  Aksel Mllenbach  2008  Gentofte Svmme Klub            43.07   
17  Magne Waag Kallese  2008  Herlev Svmning            43.64   
18  Mads Bruhn Aaby  2008  Sllerd Svmmeklub            43.78   
19  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svmme Klub            43.93   
20  Gustav Hrlykke  2008  Gentofte Svmme Klub            44.25   
21  Lukas Hjfeldt  2008  Sigma Swim Birkerd            44.31   
22  Rafael Ha  2008  Gentofte Svmme Klub            44.49   
23  David Pereira  2008  Sllerd Svmmeklub            44.91   
24  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingr Svmmeklub            45.67   
25  Laurits Radmer Nygaard  2008  Sllerd Svmmeklub            46.02   
26  Frey Egholm Hgh  2008  Sigma Swim Allerd            46.17   
27  Otto Rud Wiberg  2008  Helsingr Svmmeklub            46.21   
28  Mathias Drygaard  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            47.11   
29  Jens Nielsen  2008  JGI Svmning            47.79   
30  Nicolaj Semklo  2008  Hrsholm Svmmeforening            47.96   
31  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerd            50.86   
Fang Qi  2008  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw6.4 
Federico Chiappini  2008  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw6.4 
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svmning            DSQ  sw4.4 
Magnus Morthorst-Greve  2008  Helsingr Svmmeklub            DSQ  sw6.4 
                     
 
Lb 20, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            32.89   
Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub            33.50   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub            34.48   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svmning            34.51   
August Due  2007  Gentofte Svmme Klub            35.03   
Magnus Gimsing hman  2007  Gladsaxe Svmmeklub            36.16   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning            36.35   
William Diness Vindelv  2007  Gentofte Svmme Klub            36.97   
Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning            37.09   
10  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub            38.46   
11  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub            38.55   
12  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svmning            38.71   
13  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svmme Klub            38.81   
14  Nicolai Hertz  2007  Sllerd Svmmeklub            39.48   
15  Johan Paaske  2007  Sllerd Svmmeklub            41.68   
16  Joachim Sundbk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerd            41.78   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerd            DSQ  sw4.4 
Frederik Find  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw6.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:34 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 21, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerd            2:39.76   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svmme Klub            2:51.59   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svmmeklub            2:57.45   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svmmeklub            2:57.82   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svmmeklub            2:58.42   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svmmeklub            2:58.63   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerd            3:01.16   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerd            3:01.53   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svmmeklub            3:02.80   
10  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svmmeklub            3:05.28   
11  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerd            3:07.07   
12  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerd            3:09.71   
13  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerd            3:09.94   
14  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svmmeklub            3:12.49   
15  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerd            3:19.26   
16  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svmme Klub            3:20.55   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerd            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 22, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:35.91   
Sander F. Hyrup Johnsen  2007  Lyngby Svmmeklub            2:36.81   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerd            2:41.06   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:41.75   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub            2:43.18   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svmme Klub            2:44.25   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svmmeklub            2:44.92   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:47.63   
Sebastian R. Bjerg  2007  Sllerd Svmmeklub            2:51.40   
10  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:53.54   
11  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svmning            2:53.61   
12  August Due  2007  Gentofte Svmme Klub            2:54.24   
13  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svmning            2:55.21   
14  Oscar David Morthorst  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:57.46   
15  Storm Bargmann  2007  Herlev Svmning            2:58.93   
16  Thor Andersen  2007  Sllerd Svmmeklub            2:58.98   
17  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerd            3:03.32   
18  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub            3:04.28   
19  August Blow Sandersen  2007  Gentofte Svmme Klub            3:12.41   
20  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svmme Klub            3:12.68   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svmmeklub            DSQ  sw6.4 
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw91. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Lb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 23, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:05.75   
  Marie Moesgaard  2008      30.31        30.31   
  Ida Marie Frederiksen  2008      31.24        1:01.55   
  Alberte Stub  2008      31.83        1:33.38   
  Karla Rekling  2008      32.37        2:05.75   
                     
Lyngby Unicorns  2008  Lyngby Svmmeklub            2:13.09   
  Wilma Berg  2008      33.82        33.82   
  Ida Mathiesen  2008      33.83        1:07.65   
  Alvilda Hjberg  2008      33.23        1:40.88   
  Caroline Toftelund Larsen  2008      32.21        2:13.09   
                     
Helsingr Piger 1  2008  Helsingr Svmmeklub            2:15.39   
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      33.04        33.04   
  Amelia Eriksen  2008      32.96        1:06.00   
  Filippa Redestam  2008      34.55        1:40.55   
  Thilde Ethelberg  2009      34.84        2:15.39   
                     
Gsc Piger 1  2008  Gladsaxe Svmmeklub            2:16.54   
  Laura Klug Christensen  2008      33.17        33.17   
  Augusta Blom  2008      33.95        1:07.12   
  Sigrid Mygind  2008      35.38        1:42.50   
  Victoria Brammer Krgaard  2008      34.04        2:16.54   
                     
A6 Piger 1  2008  A6            2:17.07   
  Silje Rasmussen  2008      34.15        34.15   
  Sofie Lykke  2008      34.20        1:08.35   
  Johanne Hjer  2008      33.84        1:42.19   
  Louise Olsen  2008      34.88        2:17.07   
                     
Gentofte Piger 1  2008  Gentofte Svmme Klub            2:24.95   
  Laura Raahauge  2008      38.79        38.79   
  Ingrid Kaas Permin  2008      37.59        1:16.38   
  Elise Vedel  2009      37.42        1:53.80   
  Tess van der Laan  2008      31.15        2:24.95   
                     
Gsc Piger 2  2008  Gladsaxe Svmmeklub            2:25.04   
  Freya Valentin  2008      34.94        34.94   
  Katrine Schou Jagd  2008      36.95        1:11.89   
  Emma Mcpherran  2009      35.94        1:47.83   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      37.21        2:25.04   
                     
Sllerd Sharks  2008  Sllerd Svmmeklub            2:25.42   
  Mia Halskov  2009      35.26        35.26   
  Pauline Munk-Hansen  2008      37.38        1:12.64   
  Anna Bjerre Pedersen  2009      37.51        1:50.15   
  Emma Nrskov  2009      35.27        2:25.42   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:28.02   
  Anja Englert  2008      34.67        34.67   
  Simone Stenberg  2008      34.06        1:08.73   
  Liv Peters  2009      42.74        1:51.47   
  Isabella Flach  2008      36.55        2:28.02   
                     
10  Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:29.61   
  Laura Bach Mindested  2008      37.34        37.34   
  Caroline Liechti  2008      38.74        1:16.08   
  Anne-Maj Framke  2008      37.48        1:53.56   
  Ellen Klitvang  2008      36.05        2:29.61   
                     
11  Ronnie  2008  Hrsholm Svmmeforening            2:30.80   
  Kamilla Figurski  2008      35.20        35.20   
  Therese Dommer  2009      42.09        1:17.29   
  Ida Fiala Kohl  2008      40.35        1:57.64   
  Victoria Pedersen  2008      33.16        2:30.80   
                     
12  Gentofte Piger 2  2008  Gentofte Svmme Klub            2:32.32   
  Emilie Franck Fste  2008      37.73        37.73   
  Flora Rybak-Andersen  2009      37.91        1:15.64   
  Josefine Agnete Lenskjold  2008      35.98        1:51.62   
  Emma Lind Riisgaard  2009      40.70        2:32.32   
                     
13  A6 Piger 2  2008  A6            2:34.85   
  Liv Frost Juhler  2008      36.97        36.97   
  Lina Thejlman  2008      38.58        1:15.55   
  Caja Basler Abildgaard  2009      38.61        1:54.16   
  Signe Grynnerup  2009      40.69        2:34.85   
                     
14  Herlevs Power Piger  2008  Herlev Svmning            2:36.83   
  Nikoline Joy Gringer  2009      37.43        37.43   
  Silke Svendsen  2009      45.96        1:23.39   
  Ana Bogdanovic  2008      36.81        2:00.20   
  Eleonora Marsner  2009      36.63        2:36.83   
                     
15  Triton Piger 1  2008  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:39.71   
  Helena Gagnr  2008      36.77        36.77   
  Sarah Rindum  2009      39.49        1:16.26   
  Ida Hinchely  2008      38.66        1:54.92   
  Bettina M. V. Olsen  2009      44.79        2:39.71   
                     
16  Gsc Piger 3  2008  Gladsaxe Svmmeklub            2:43.95   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      38.03        38.03   
  Kamille Lkkegaard Hansen  2009      37.87        1:15.90   
  Mathilde Fallenkamp  2009      42.03        1:57.93   
  Julie Preuss Nielsen  2009      46.02        2:43.95   
                     
17  Gentofte Piger 3  2008  Gentofte Svmme Klub            2:45.22   
  Malou Voigt  2009      46.59        46.59   
  Johanna F. H. Nedergaard  2008      37.83        1:24.42   
  Laura Kegel Srensen  2009      38.90        2:03.32   
  Marie Louise Avns  2009      41.90        2:45.22   
                     
18  Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            2:48.38   
  Anna Staal  2009      42.74        42.74   
  Sofie Clemmensen  2009      40.35        1:23.09   
  Sofie Lind-Christensen  2009      43.17        2:06.26   
  Selma Steinmann  2009      42.12        2:48.38   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:20 
 
Resultat Lb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 oktober 2019         
 
 
Lb 24, 4X50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gsc Drenge 1  2007  Gladsaxe Svmmeklub            1:58.95   
  Victor Juhl Hansen  2007      29.79        29.79   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      28.99        58.78   
  Lukas Peacock  2007      29.84        1:28.62   
  Damjan Kruc  2008      30.33        1:58.95   
                     
A6 Drenge 1  2007  A6            2:00.68   
  Frederik Kepp Jensen  2007      30.32        30.32   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      29.58        59.90   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      29.27        1:29.17   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      31.51        2:00.68   
                     
Gentofte Drenge 1  2007  Gentofte Svmme Klub            2:06.82   
  Frederik Mindegaard  2007      33.66        33.66   
  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008      33.64        1:07.30   
  August Due  2007      31.28        1:38.58   
  Lucas Misander  2007      28.24        2:06.82   
                     
Helsingr Drenge 1  2007  Helsingr Svmmeklub            2:06.85   
  Asger Hvilsom  2007      30.05        30.05   
  Anders Rye Gefke  2008      30.89        1:00.94   
  Andreas Frommelt Hertz  2008      31.86        1:32.80   
  Bastian Zahle  2008      34.05        2:06.85   
                     
Sllerd Sharknados 1  2007  Sllerd Svmmeklub            2:07.12   
  Thor Andersen  2007      30.56        30.56   
  Johan Paaske  2007      34.02        1:04.58   
  Mathias Garset Petersen  2007      32.19        1:36.77   
  Sebastian R. Bjerg  2007      30.35        2:07.12   
                     
Gsc Drenge 2  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:08.18   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      30.99        30.99   
  Magnus Gimsing hman  2007      31.93        1:02.92   
  William Bendixen  2007      31.75        1:34.67   
  Villads Moefelt  2008      33.51        2:08.18   
                     
Lyngby Super Boys  2007  Lyngby Svmmeklub            2:09.74   
  Sander F. Hyrup Johnsen  2007      30.00        30.00   
  Mathias Hemmingsen  2007      31.40        1:01.40   
  Benjamin Bonde  2007      33.41        1:34.81   
  Mathias Riis  2008      34.93        2:09.74   
                     
Sigma Drenge 1  2007  Sigma Swim            2:09.79   
  Frederik F. Jacobsen  2007      32.43        32.43   
  Lucas Korger  2007      32.80        1:05.23   
  Joe Hargreaves  2008      34.31        1:39.54   
  Lucas Linderoth  2007      30.25        2:09.79   
                     
Frederikssund Drenge  2007  Frederikssund Svmmeklub            2:16.57   
  Mads Dencher Nielsen  2007      35.02        35.02   
  Balder H. Mikkelsen  2007      33.25        1:08.27   
  Rasmus Nyland  2007      33.15        1:41.42   
  Jonathan van der Rijt  2007      35.15        2:16.57   
                     
10  Gsc Drenge 3  2007  Gladsaxe Svmmeklub            2:18.05   
  Hubert Fosbl  2007      34.99        34.99   
  Andreas Molin  2008      35.12        1:10.11   
  Andreas Bartholin Bruhn  2008      32.67        1:42.78   
  Nicklas Hiort  2008      35.27        2:18.05   
                     
11  Sigma Drenge 2  2007  Sigma Swim            2:19.59   
  Joachim Sundbk Villadsen  2007      35.15        35.15   
  Lukas Hjfeldt  2008      35.70        1:10.85   
  Jeppe Borring Andersen  2008      34.40        1:45.25   
  Jonathan Vallentin  2008      34.34        2:19.59   
                     
12  Gentofte Drenge 3  2007  Gentofte Svmme Klub            2:19.83   
  Alexander Dorph Jensen  2007      35.51        35.51   
  Johan Schrder  2008      34.59        1:10.10   
  Theodor Nytoft Bergmann  2007      33.35        1:43.45   
  Aksel Mllenbach  2008      36.38        2:19.83   
                     
13  Helsingr Drenge 2  2007  Helsingr Svmmeklub            2:24.49   
  Otto Damsgaard Reinicke  2007      33.51        33.51   
  Tobias Sune Andersen  2008      35.85        1:09.36   
  Magnus Morthorst-Greve  2008      38.57        1:47.93   
  Otto Rud Wiberg  2008      36.56        2:24.49   
                     
14  Sllerd Sharknados 2  2007  Sllerd Svmmeklub            2:25.65   
  Mads Bruhn Aaby  2008      34.79        34.79   
  Laurits Radmer Nygaard  2008      38.12        1:12.91   
  David Pereira  2008      38.81        1:51.72   
  Nicolai Hertz  2007      33.93        2:25.65   
                     
Gentofte Drenge 2  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  sw10.11 
  Frederik Find  2007      35.17        35.17   
                     
Herlevs Kanon Konger  2007  Herlev Svmning            DSQ  sw4.4 
                     
Roskilde Vikinger  2007  Roskilde Svmning            DSQ  sw10.11 
  Jonathan Nyegaard  2007      31.64        31.64   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner