Resultat för Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 33.00 | ||||||
2 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 34.16 | ||||||
3 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 34.25 | ||||||
4 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | ||||||
5 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 35.60 | ||||||
6 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 36.06 | ||||||
7 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 36.13 | ||||||
8 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.17 | ||||||
9 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 36.35 | ||||||
10 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 36.73 | ||||||
11 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.88 | ||||||
12 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 36.92 | ||||||
13 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 37.78 | ||||||
14 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 37.82 | ||||||
15 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 37.86 | ||||||
16 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 38.25 | ||||||
17 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 38.31 | ||||||
18 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 38.78 | ||||||
19 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 39.07 | ||||||
20 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.11 | ||||||
21 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 39.12 | ||||||
22 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 39.74 | ||||||
23 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.37 | ||||||
24 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 40.42 | ||||||
25 | Karoline Melholt Gentin | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 40.76 | ||||||
26 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 40.80 | ||||||
27 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 40.94 | ||||||
28 | Selma Steinmann | 2009 | Sigma Swim Allerød | 41.06 | ||||||
29 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 41.22 | ||||||
30 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 42.06 | ||||||
31 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 42.54 | ||||||
32 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 43.28 | ||||||
33 | Silke Svendsen | 2009 | Herlev Svømning | 43.63 | ||||||
34 | Karoline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 43.92 | ||||||
35 | Melissa Walther Capito | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 44.27 | ||||||
- | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 30.19 | ||||||
2 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 31.74 | ||||||
3 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 31.82 | ||||||
4 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 31.92 | ||||||
5 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.41 | ||||||
6 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 32.61 | ||||||
7 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.16 | ||||||
8 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 33.31 | ||||||
9 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 33.32 | ||||||
10 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 33.49 | ||||||
11 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.67 | ||||||
12 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 33.77 | ||||||
13 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.98 | ||||||
14 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.14 | ||||||
15 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 34.16 | ||||||
16 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 34.25 | ||||||
17 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.27 | ||||||
18 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 34.28 | ||||||
19 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 34.33 | ||||||
20 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 34.65 | ||||||
21 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 34.68 | ||||||
22 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 34.84 | ||||||
23 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 35.07 | ||||||
24 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.09 | ||||||
25 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.23 | ||||||
26 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 35.34 | ||||||
27 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.63 | ||||||
28 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.65 | ||||||
29 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 36.02 | ||||||
30 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.15 | ||||||
31 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.30 | ||||||
31 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.30 | ||||||
33 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 36.37 | ||||||
34 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.53 | ||||||
35 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 36.77 | ||||||
36 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.81 | ||||||
37 | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 38.89 | ||||||
38 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 40.31 | ||||||
- | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Damjan Kruc | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.81 | ||||||
2 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 31.22 | ||||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 32.09 | ||||||
4 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 32.94 | ||||||
5 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 33.19 | ||||||
6 | Emil Arnum Kofoed | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 33.67 | ||||||
7 | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.85 | ||||||
8 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 34.01 | ||||||
9 | Andreas Molin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.08 | ||||||
10 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 34.27 | ||||||
11 | Alexander Merl Larsen | 2008 | JGI Svømning | 34.39 | ||||||
12 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 34.68 | ||||||
13 | Luca de Masi | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 34.72 | ||||||
14 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.96 | ||||||
15 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.22 | ||||||
16 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 35.36 | ||||||
17 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 35.38 | ||||||
18 | Gustav Midtgaard | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 35.53 | ||||||
19 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | ||||||
20 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 35.65 | ||||||
21 | Otto Rud Wiberg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.81 | ||||||
22 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.48 | ||||||
23 | Tobias Sune Andersen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 36.51 | ||||||
24 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.78 | ||||||
25 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.86 | ||||||
26 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.14 | ||||||
27 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.25 | ||||||
28 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.77 | ||||||
29 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.92 | ||||||
30 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 38.43 | ||||||
31 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 38.62 | ||||||
32 | Emil Slente Türck | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.96 | ||||||
33 | Jens Nielsen | 2008 | JGI Svømning | 39.60 | ||||||
34 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.72 | ||||||
35 | William Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 40.20 | ||||||
36 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.23 | ||||||
- | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 28.18 | ||||||
2 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.30 | ||||||
3 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 29.79 | ||||||
4 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.05 | ||||||
5 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 30.09 | ||||||
6 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 30.44 | ||||||
7 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 30.59 | ||||||
8 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 30.67 | ||||||
9 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.90 | ||||||
10 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.31 | ||||||
11 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 31.87 | ||||||
12 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.92 | ||||||
13 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 31.94 | ||||||
14 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 32.00 | ||||||
15 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 32.13 | ||||||
16 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 32.23 | ||||||
17 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 32.30 | ||||||
18 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 32.42 | ||||||
19 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 32.50 | ||||||
20 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 32.63 | ||||||
21 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 32.97 | ||||||
22 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.99 | ||||||
23 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.15 | ||||||
24 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 33.33 | ||||||
25 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.55 | ||||||
26 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.27 | ||||||
- | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Nyland | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.63 | 1:27.15 | |||||
2 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 43.51 | 1:29.89 | |||||
3 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 46.66 | 1:31.98 | |||||
4 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 44.81 | 1:32.09 | |||||
5 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 46.48 | 1:33.39 | |||||
6 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 46.62 | 1:35.50 | |||||
7 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.26 | 1:35.52 | |||||
8 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 45.08 | 1:35.54 | |||||
9 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 46.63 | 1:36.17 | |||||
10 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 48.01 | 1:36.58 | |||||
11 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.06 | 1:38.59 | |||||
12 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.73 | 1:40.73 | |||||
13 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 48.80 | 1:42.45 | |||||
14 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.88 | 1:43.77 | |||||
15 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 51.27 | 1:46.26 | |||||
16 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.92 | 1:48.66 | |||||
17 | Karoline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 53.31 | 1:49.18 | |||||
- | Dyveke Larsen | 2009 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | Ej fors. bev. v 75 m | |||||
- | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 35.62 | 1:13.73 | |||||
2 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.57 | 1:17.07 | |||||
3 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.73 | 1:19.88 | |||||
4 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.79 | 1:20.53 | |||||
5 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.84 | 1:22.62 | |||||
6 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.84 | 1:22.91 | |||||
7 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.08 | 1:24.61 | |||||
8 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 41.66 | 1:25.09 | |||||
9 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.38 | 1:26.87 | |||||
10 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 43.65 | 1:26.95 | |||||
11 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.39 | 1:27.03 | |||||
12 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.72 | 1:28.47 | |||||
13 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.96 | 1:28.83 | |||||
14 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.72 | 1:29.00 | |||||
15 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 42.79 | 1:29.10 | |||||
16 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 44.10 | 1:29.29 | |||||
17 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 42.79 | 1:29.51 | |||||
18 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.82 | 1:30.23 | |||||
19 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 46.31 | 1:31.54 | |||||
20 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.21 | 1:31.79 | |||||
21 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 45.71 | 1:32.55 | |||||
22 | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.41 | 1:32.60 | |||||
23 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 43.49 | 1:32.85 | |||||
24 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 45.86 | 1:33.31 | |||||
25 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 46.84 | 1:34.22 | |||||
26 | Liv Frost Juhler | 2008 | JGI Svømning | 47.96 | 1:35.58 | |||||
27 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.80 | 1:36.94 | |||||
- | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | EFSB ved 50M | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 39.23 | 1:19.47 | |||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.86 | 1:20.95 | |||||
3 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.90 | 1:22.94 | |||||
4 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 40.68 | 1:23.07 | |||||
5 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 42.08 | 1:25.47 | |||||
6 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.92 | 1:26.72 | |||||
7 | Alexander Merl Larsen | 2008 | JGI Svømning | 43.10 | 1:26.81 | |||||
8 | Gustav Midtgaard | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 41.89 | 1:27.13 | |||||
9 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.76 | 1:30.14 | |||||
10 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.63 | 1:31.20 | |||||
11 | Andreas Molin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.21 | 1:32.09 | |||||
12 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.44 | 1:32.32 | |||||
13 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 44.74 | 1:32.98 | |||||
14 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.00 | 1:33.75 | |||||
15 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 47.61 | 1:34.43 | |||||
16 | Emil Arnum Kofoed | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.57 | 1:35.00 | |||||
17 | Jens Nielsen | 2008 | JGI Svømning | 48.14 | 1:37.08 | |||||
18 | David Pereira | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 49.09 | 1:39.00 | |||||
19 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.45 | 1:42.97 | |||||
20 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 50.72 | 1:44.79 | |||||
- | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Hiv i banetov 100 m | |||||
- | Luca de Masi | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | EFSB V 25 M | |||||
- | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | EFSB V 25 M | |||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej berøring ved 25 M | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | 1:03.95 | |||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.92 | 1:11.54 | |||||
3 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.54 | 1:12.15 | |||||
4 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.13 | 1:13.20 | |||||
5 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.51 | 1:13.93 | |||||
6 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.75 | 1:14.57 | |||||
7 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 36.62 | 1:15.12 | |||||
8 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 35.21 | 1:15.56 | |||||
9 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.83 | 1:15.61 | |||||
10 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.47 | 1:16.12 | |||||
11 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.66 | 1:17.02 | |||||
12 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.14 | 1:18.55 | |||||
13 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 39.54 | 1:19.02 | |||||
14 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.81 | 1:19.16 | |||||
15 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.35 | 1:20.69 | |||||
16 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 39.65 | 1:20.75 | |||||
17 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.39 | 1:20.78 | |||||
18 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.48 | 1:21.74 | |||||
19 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.33 | 1:22.52 | |||||
20 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.95 | 1:24.55 | |||||
21 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 40.99 | 1:24.61 | |||||
21 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 42.57 | 1:24.61 | |||||
23 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 41.01 | 1:25.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 43.17 | ||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 44.93 | ||||||
3 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 46.42 | ||||||
4 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 46.55 | ||||||
5 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 46.90 | ||||||
6 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.19 | ||||||
7 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 49.04 | ||||||
8 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 49.78 | ||||||
9 | Dyveke Larsen | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 49.91 | ||||||
10 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.58 | ||||||
11 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 52.84 | ||||||
12 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.69 | ||||||
13 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 54.00 | ||||||
14 | Karoline Melholt Gentin | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 54.17 | ||||||
15 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 54.36 | ||||||
16 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.74 | ||||||
17 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.15 | ||||||
18 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 55.17 | ||||||
19 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.18 | ||||||
20 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 57.19 | ||||||
21 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 57.54 | ||||||
22 | Selma Steinmann | 2009 | Sigma Swim Allerød | 58.69 | ||||||
23 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 58.73 | ||||||
24 | Karoline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 58.94 | ||||||
25 | Melissa Walther Capito | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 1:00.03 | ||||||
26 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.68 | ||||||
- | Silke Svendsen | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | ESB v 50 M | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 38.59 | ||||||
2 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.94 | ||||||
3 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 41.40 | ||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.09 | ||||||
5 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.29 | ||||||
6 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.48 | ||||||
7 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.67 | ||||||
8 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.78 | ||||||
9 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 43.35 | ||||||
10 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.21 | ||||||
11 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.29 | ||||||
12 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.89 | ||||||
13 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.94 | ||||||
14 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.30 | ||||||
15 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.89 | ||||||
16 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.17 | ||||||
17 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.39 | ||||||
18 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 46.95 | ||||||
19 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 47.06 | ||||||
19 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 47.06 | ||||||
21 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.14 | ||||||
22 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.18 | ||||||
23 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.21 | ||||||
24 | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 48.34 | ||||||
25 | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.54 | ||||||
26 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.61 | ||||||
26 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.61 | ||||||
28 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 48.69 | ||||||
29 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 49.18 | ||||||
30 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.41 | ||||||
31 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.58 | ||||||
- | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 42.57 | ||||||
2 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.70 | OD 1 | |||||
3 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.70 | OD 2 | |||||
4 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.28 | ||||||
5 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 44.33 | ||||||
6 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.65 | ||||||
7 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.28 | ||||||
8 | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.15 | ||||||
9 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.53 | ||||||
10 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.72 | ||||||
11 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 50.13 | ||||||
12 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 50.15 | ||||||
13 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.36 | ||||||
14 | Otto Rud Wiberg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 50.71 | ||||||
15 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.93 | ||||||
16 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 51.17 | ||||||
17 | Gustav Midtgaard | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 51.21 | ||||||
18 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 51.26 | ||||||
19 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 51.58 | ||||||
20 | Jens Nielsen | 2008 | JGI Svømning | 52.38 | ||||||
21 | William Bank Jørgensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.79 | ||||||
22 | Tobias Sune Andersen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 55.64 | ||||||
23 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 58.91 | ||||||
- | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Flyben efter brystsp | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.15 | ||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.46 | ||||||
3 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.08 | ||||||
4 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.16 | ||||||
5 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.59 | ||||||
6 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.74 | ||||||
7 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.80 | ||||||
8 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.83 | ||||||
9 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.09 | ||||||
10 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 42.38 | ||||||
11 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.29 | ||||||
12 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 43.76 | ||||||
13 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 44.91 | ||||||
14 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.04 | ||||||
15 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.16 | ||||||
- | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.55 | 1:26.98 | |||||
2 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.96 | 1:27.82 | |||||
3 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 41.27 | 1:30.55 | |||||
4 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 41.31 | 1:30.78 | |||||
5 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 44.12 | 1:31.70 | |||||
6 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 43.42 | 1:32.47 | |||||
7 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 43.33 | 1:34.66 | |||||
8 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 43.76 | 1:35.67 | |||||
9 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 44.72 | 1:35.79 | |||||
10 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 46.97 | 1:35.81 | |||||
11 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.11 | 1:35.88 | |||||
12 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 43.21 | 1:36.70 | |||||
13 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.35 | 1:39.49 | |||||
14 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.35 | 1:39.98 | |||||
15 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 47.43 | 1:40.79 | |||||
16 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 46.79 | 1:41.74 | |||||
17 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:44.54 | 1:44.54 | |||||
18 | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.18 | 1:46.61 | |||||
19 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 47.87 | 1:47.06 | |||||
20 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 47.00 | 1:47.46 | |||||
21 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 49.66 | 1:47.57 | |||||
22 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.60 | 1:48.62 | |||||
23 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 47.69 | 1:49.22 | |||||
24 | Karoline Toft Jacobsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 52.41 | 1:49.65 | |||||
25 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 52.75 | 1:51.01 | |||||
26 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 50.90 | 1:52.97 | |||||
27 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.84 | 2:01.42 | |||||
- | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | AFSL på maven V50 | |||||
- | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej samtidig v 75m | |||||
- | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Afsl. på maven v 50m | |||||
- | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | En hånd i Vend 25m | |||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.77 | 1:14.71 | |||||
2 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 36.20 | 1:20.21 | |||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.58 | 1:20.82 | |||||
4 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 37.80 | 1:21.37 | |||||
5 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.12 | 1:22.03 | |||||
6 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.40 | 1:24.13 | |||||
7 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.23 | 1:24.55 | |||||
8 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.78 | 1:24.61 | |||||
9 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.69 | 1:24.73 | |||||
10 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.60 | 1:25.66 | |||||
11 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 39.57 | 1:26.22 | |||||
12 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.02 | 1:26.44 | |||||
13 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.20 | 1:27.43 | |||||
14 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 40.09 | 1:27.47 | |||||
15 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 41.45 | 1:28.03 | |||||
16 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.53 | 1:28.07 | |||||
17 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.80 | 1:28.14 | |||||
18 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.74 | 1:28.15 | |||||
19 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.73 | 1:28.29 | |||||
20 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.25 | 1:28.92 | |||||
21 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 41.62 | 1:29.25 | |||||
21 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.77 | 1:29.25 | |||||
23 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.57 | 1:29.71 | |||||
24 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.19 | 1:29.91 | |||||
24 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.59 | 1:29.91 | |||||
26 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.76 | 1:29.93 | |||||
27 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 41.98 | 1:30.44 | |||||
28 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.01 | 1:32.28 | |||||
29 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 43.40 | 1:32.43 | |||||
30 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.69 | 1:32.45 | |||||
31 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.98 | 1:33.43 | |||||
32 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 43.57 | 1:33.80 | |||||
33 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.76 | 1:34.88 | |||||
34 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.50 | 1:35.80 | |||||
35 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 45.21 | 1:35.85 | |||||
36 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 45.95 | 1:37.66 | |||||
37 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 46.44 | 1:38.31 | |||||
38 | Liv Frost Juhler | 2008 | JGI Svømning | 46.87 | 1:40.29 | |||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Ej afsl på ryg 50m | |||||
- | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ej afsl på ryg 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 37.81 | 1:20.78 | |||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.75 | 1:21.50 | |||||
3 | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.48 | 1:23.08 | |||||
4 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.29 | 1:24.74 | |||||
5 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.75 | 1:26.03 | |||||
6 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 40.48 | 1:26.10 | |||||
7 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 38.94 | 1:26.39 | |||||
8 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.04 | 1:27.60 | |||||
9 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 41.31 | 1:28.41 | |||||
10 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.58 | 1:29.21 | |||||
11 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.09 | 1:30.21 | |||||
12 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.85 | 1:30.59 | |||||
13 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.74 | 1:30.61 | |||||
14 | Luca de Masi | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 42.03 | 1:30.83 | |||||
15 | Andreas Molin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.74 | 1:31.20 | |||||
16 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.04 | 1:32.42 | |||||
17 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 43.81 | 1:32.91 | |||||
18 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 43.53 | 1:33.06 | |||||
19 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.94 | 1:34.38 | |||||
20 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.52 | 1:35.75 | |||||
21 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.98 | 1:36.56 | |||||
22 | Otto Rud Wiberg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 44.82 | 1:37.05 | |||||
23 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.20 | 1:38.44 | |||||
24 | Tobias Sune Andersen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 45.66 | 1:38.52 | |||||
25 | Emil Arnum Kofoed | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.31 | 1:38.64 | |||||
26 | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.90 | 1:38.67 | |||||
27 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.98 | 1:38.87 | |||||
28 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.32 | 1:39.03 | |||||
29 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 48.97 | 1:39.09 | |||||
30 | David Pereira | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 48.12 | 1:42.49 | |||||
31 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 48.58 | 1:42.51 | |||||
32 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 49.85 | 1:48.83 | |||||
33 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 52.95 | 1:50.67 | |||||
- | Alexander Merl Larsen | 2008 | JGI Svømning | DSQ | AFSL på maven v50m | |||||
- | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ascyn efter start | |||||
- | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | En i veding v75m | |||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | 1:08.18 | |||||
2 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 32.04 | 1:11.31 | |||||
3 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.58 | 1:11.64 | |||||
4 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.02 | 1:13.25 | |||||
5 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 33.30 | 1:14.36 | |||||
6 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.34 | 1:14.72 | |||||
7 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.33 | 1:14.88 | |||||
8 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.55 | 1:14.95 | |||||
9 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 34.66 | 1:16.35 | |||||
10 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 34.40 | 1:16.59 | |||||
11 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | 1:17.07 | |||||
12 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.77 | 1:17.42 | |||||
13 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 35.85 | 1:18.43 | |||||
14 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.65 | 1:18.84 | |||||
15 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.11 | 1:19.99 | |||||
16 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.03 | 1:20.57 | |||||
17 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.90 | 1:20.66 | |||||
18 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.45 | 1:20.74 | |||||
19 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.85 | 1:21.02 | |||||
20 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.45 | 1:21.86 | |||||
21 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.18 | 1:21.93 | |||||
22 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.69 | 1:22.17 | |||||
23 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 38.76 | 1:22.40 | |||||
24 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 36.33 | 1:23.87 | |||||
25 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.07 | 1:23.90 | |||||
26 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 41.26 | 1:24.64 | |||||
27 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.02 | 1:25.28 | |||||
28 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.36 | 1:25.68 | |||||
29 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.56 | 1:25.74 | |||||
30 | Nicolaj Cortsen | 2007 | Herlev Svømning | 41.02 | 1:26.14 | |||||
31 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.28 | 1:26.51 | |||||
32 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.54 | 1:27.33 | |||||
33 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 42.29 | 1:29.86 | |||||
- | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Afsl på maven v50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 32.61 | 1:08.53 | 1:45.49 | 2:21.08 | |||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.21 | 1:10.02 | 1:48.48 | 2:26.88 | |||
3 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.38 | 1:16.31 | 1:56.96 | 2:36.34 | |||
4 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 37.96 | 1:20.25 | 2:02.71 | 2:42.50 | |||
5 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.48 | 1:19.33 | 2:02.22 | 2:43.05 | |||
6 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 36.40 | 1:18.12 | 2:01.72 | 2:43.34 | |||
7 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 37.94 | 1:20.76 | 2:04.53 | 2:45.19 | |||
8 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 39.53 | 1:22.85 | 2:06.47 | 2:45.22 | |||
9 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 37.04 | 1:21.98 | 2:08.99 | 2:52.11 | |||
10 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 40.81 | 1:25.77 | 2:13.60 | 2:58.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.47 | 1:09.26 | 1:45.89 | 2:22.60 | |||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 32.96 | 1:10.65 | 1:48.03 | 2:23.63 | |||
3 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 33.49 | 1:11.29 | 1:49.46 | 2:25.36 | |||
4 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.49 | 1:12.35 | 1:50.66 | 2:26.55 | |||
5 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 35.08 | 1:13.96 | 1:53.75 | 2:29.40 | |||
6 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 34.95 | 1:13.75 | 1:53.48 | 2:32.01 | |||
7 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.43 | 1:14.59 | 1:55.28 | 2:32.20 | |||
8 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.24 | 1:15.13 | 1:54.96 | 2:33.14 | |||
9 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.90 | 1:14.59 | 1:55.74 | 2:34.60 | |||
10 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 35.48 | 1:15.86 | 1:56.60 | 2:34.67 | |||
11 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 35.77 | 1:16.15 | 1:57.76 | 2:35.61 | |||
12 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.97 | 1:16.55 | 1:57.56 | 2:37.36 | |||
13 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 36.37 | 1:17.25 | 1:59.01 | 2:39.55 | |||
14 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.57 | 1:22.00 | 2:09.72 | 2:58.05 | |||
- | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Nyland | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:23.35 | ||||||
Karla Rekling | 2008 | 39.17 | 39.17 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 39.90 | 1:19.07 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 32.87 | 1:51.94 | |||||||
Alberte Stub | 2008 | 31.41 | 2:23.35 | |||||||
2 | Lyngby Unicorns | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.80 | ||||||
Ida Mathiesen | 2008 | 40.20 | 40.20 | |||||||
Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 39.59 | 1:19.79 | |||||||
Wilma Berg | 2008 | 36.08 | 1:55.87 | |||||||
Alvilda Højberg | 2008 | 32.93 | 2:28.80 | |||||||
3 | Helsingør Piger 1 | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.65 | ||||||
Filippa Redestam | 2008 | 40.99 | 40.99 | |||||||
Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 41.91 | 1:22.90 | |||||||
Amelia Eriksen | 2008 | 37.79 | 2:00.69 | |||||||
Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 32.96 | 2:33.65 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.37 | ||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 42.88 | 1:23.93 | |||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 37.73 | 2:01.66 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | 33.71 | 2:35.37 | |||||||
5 | Sigma Piger 2 | 2008 | Sigma Swim | 2:36.83 | ||||||
Anja Englert | 2008 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Sofie Leidecker | 2008 | 43.07 | 1:23.80 | |||||||
Isabella Flach | 2008 | 39.15 | 2:02.95 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | 33.88 | 2:36.83 | |||||||
6 | A6 Piger 1 | 2008 | A6 | 2:39.23 | ||||||
Silje Rasmussen | 2008 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Louise Olsen | 2008 | 47.46 | 1:27.27 | |||||||
Sofie Lykke | 2008 | 37.65 | 2:04.92 | |||||||
Johanne Højer | 2008 | 34.31 | 2:39.23 | |||||||
7 | Gentofte Piger 1 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.54 | ||||||
Tess van der Laan | 2008 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 42.50 | 1:19.22 | |||||||
Ingrid Kaas Permin | 2008 | 44.35 | 2:03.57 | |||||||
Elise Vedel | 2009 | 37.97 | 2:41.54 | |||||||
8 | Søllerød Sharks | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 2:45.98 | ||||||
Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Mia Halskov | 2009 | 46.18 | 1:28.87 | |||||||
Emma Nørskov | 2009 | 40.15 | 2:09.02 | |||||||
Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 36.96 | 2:45.98 | |||||||
9 | Sigma Piger 3 | 2008 | Sigma Swim | 2:48.13 | ||||||
Ellen Klitvang | 2008 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Caroline Liechti | 2008 | 46.91 | 1:29.14 | |||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 41.57 | 2:10.71 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | 37.42 | 2:48.13 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.30 | ||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 46.17 | 46.17 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 46.77 | 1:32.94 | |||||||
Freya Valentin | 2008 | 40.62 | 2:13.56 | |||||||
Emma Mcpherran | 2009 | 34.74 | 2:48.30 | |||||||
11 | Triton Piger 1 | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.66 | ||||||
Katrine Johanne Grovn | 2008 | 47.16 | 47.16 | |||||||
Helena Gagnér | 2008 | 44.07 | 1:31.23 | |||||||
Sarah Rindum | 2009 | 44.34 | 2:15.57 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | 37.09 | 2:52.66 | |||||||
12 | Ronnie | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:52.97 | ||||||
Ida Fiala Kohl | 2008 | 46.06 | 46.06 | |||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 43.05 | 1:29.11 | |||||||
Therese Dommer | 2009 | 50.50 | 2:19.61 | |||||||
Victoria Pedersen | 2008 | 33.36 | 2:52.97 | |||||||
13 | A6 Piger 2 | 2008 | A6 | 3:03.11 | ||||||
Signe Grynnerup | 2009 | 48.72 | 48.72 | |||||||
Lina Thejlman | 2008 | 48.06 | 1:36.78 | |||||||
Liv Frost Juhler | 2008 | 49.45 | 2:26.23 | |||||||
Caja Basler Abildgaard | 2009 | 36.88 | 3:03.11 | |||||||
14 | Gentofte Piger 3 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 3:13.76 | ||||||
Laura Kegel Sørensen | 2009 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Malou Voigt | 2009 | 58.31 | 1:42.02 | |||||||
Marie Louise Avnsø | 2009 | 52.73 | 2:34.75 | |||||||
Rosa Toft | 2009 | 39.01 | 3:13.76 | |||||||
15 | Gsc Piger 3 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.93 | ||||||
Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 47.92 | 47.92 | |||||||
Julie Preuss Nielsen | 2009 | 58.35 | 1:46.27 | |||||||
Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 45.96 | 2:32.23 | |||||||
Mathilde Fallenkamp | 2009 | 42.70 | 3:14.93 | |||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Flora Rybak-Andersen | 2009 | 44.72 | 44.72 | |||||||
Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 48.99 | 1:33.71 | |||||||
- | Herlevs Power Piger | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | ej forsat v 25 | |||||
- | Sigma Piger 4 | 2008 | Sigma Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Sofie Clemmensen | 2009 | 53.92 | 53.92 | |||||||
Liv Peters | 2009 | 53.47 | 1:47.39 | |||||||
Sofie Lind-Christensen | 2009 | 49.97 | 2:37.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.76 | ||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 37.73 | 1:11.46 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 31.78 | 1:43.24 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 30.52 | 2:13.76 | |||||||
2 | A6 Drenge 1 | 2007 | A6 | 2:17.08 | ||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 38.03 | 38.03 | |||||||
Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 36.74 | 1:14.77 | |||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 31.72 | 1:46.49 | |||||||
Frederik Kepp Jensen | 2007 | 30.59 | 2:17.08 | |||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:19.30 | ||||||
Vitus Skovbjerg | 2007 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Frederik Mindegaard | 2007 | 40.15 | 1:17.58 | |||||||
Lucas Misander | 2007 | 31.08 | 1:48.66 | |||||||
August Due | 2007 | 30.64 | 2:19.30 | |||||||
4 | Helsingør Drenge 1 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.02 | ||||||
Anders Rye Gefke | 2008 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 42.01 | 1:18.18 | |||||||
Asger Hvilsom | 2007 | 31.68 | 1:49.86 | |||||||
Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 33.16 | 2:23.02 | |||||||
5 | Gsc Drenge 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.10 | ||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Rasmus Edske | 2007 | 40.65 | 1:17.01 | |||||||
Villads Moefelt | 2008 | 36.23 | 1:53.24 | |||||||
Damjan Kruc | 2008 | 30.86 | 2:24.10 | |||||||
6 | Lyngby Super Boys | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.00 | ||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Benjamin Bonde | 2007 | 41.01 | 1:16.74 | |||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 33.65 | 1:50.39 | |||||||
Mathias Riis | 2008 | 35.61 | 2:26.00 | |||||||
7 | Sigma Drenge 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:27.25 | ||||||
Joe Hargreaves | 2008 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 41.78 | 1:22.20 | |||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 33.50 | 1:55.70 | |||||||
Lucas Korger | 2007 | 31.55 | 2:27.25 | |||||||
8 | Roskilde Vikinger | 2007 | Roskilde Svømning | 2:28.32 | ||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 1:21.48 | 1:21.48 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 35.05 | 1:56.53 | |||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 31.79 | 2:28.32 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 2:28.32 | ||||||||
9 | Søllerød Sharknados 1 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:30.86 | ||||||
Mathias Garset Petersen | 2007 | 38.88 | 38.88 | |||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | 43.19 | 1:22.07 | |||||||
Thor Andersen | 2007 | 34.95 | 1:57.02 | |||||||
Mads Bruhn Aaby | 2008 | 33.84 | 2:30.86 | |||||||
10 | Gentofte Drenge 2 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:31.89 | ||||||
William Diness Vindeløv | 2007 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Fang Qi | 2008 | 43.69 | 1:21.50 | |||||||
Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 36.19 | 1:57.69 | |||||||
Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 34.20 | 2:31.89 | |||||||
11 | Herlevs Kanon Konger | 2007 | Herlev Svømning | 2:37.17 | ||||||
Magne Waag Kallesøe | 2008 | 43.15 | 43.15 | |||||||
Storm Bargmann | 2007 | 43.62 | 1:26.77 | |||||||
Viktor Nymark Føge | 2008 | 38.56 | 2:05.33 | |||||||
Victor Rønne | 2007 | 31.84 | 2:37.17 | |||||||
12 | Frederikssund Drenge | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:37.52 | ||||||
Loui Krag | 2007 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | 45.19 | 1:22.13 | |||||||
Rasmus Nyland | 2007 | 41.98 | 2:04.11 | |||||||
Jonathan van der Rijt | 2007 | 33.41 | 2:37.52 | |||||||
13 | Gsc Drenge 4 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.83 | ||||||
Andreas Molin | 2008 | 43.65 | 43.65 | |||||||
Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 43.05 | 1:26.70 | |||||||
Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | 39.09 | 2:05.79 | |||||||
William Bank Jørgensen | 2008 | 41.04 | 2:46.83 | |||||||
14 | Sigma Drenge 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:57.59 | ||||||
Frey Egholm Høgh | 2008 | 48.39 | 48.39 | |||||||
Lukas Højfeldt | 2008 | 53.29 | 1:41.68 | |||||||
Jonathan Vallentin | 2008 | 40.45 | 2:22.13 | |||||||
Jeppe Borring Andersen | 2008 | 35.46 | 2:57.59 | |||||||
15 | Helsingør Drenge 2 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 3:01.63 | ||||||
Tobias Sune Andersen | 2008 | 47.79 | 47.79 | |||||||
Otto Rud Wiberg | 2008 | 51.84 | 1:39.63 | |||||||
Luca de Masi | 2008 | 41.54 | 2:21.17 | |||||||
Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 40.46 | 3:01.63 | |||||||
- | Ronnie | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Emil Slente Türck | 2008 | |||||||||
William Brigsted Vissing | 2008 | |||||||||
Emil Arnum Kofoed | 2008 | |||||||||
Lucas Hermann-Grund | 2007 | DNS | ||||||||
- | Gentofte Drenge 3 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Frederik Find | 2007 | 38.30 | 38.30 | |||||||
- | Gsc Drenge 3 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Nicklas Hiort | 2008 | 40.56 | 40.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.66 | OD 1 | |||||
2 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.66 | OD 2 | |||||
3 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 1:16.07 | ||||||
4 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.11 | ||||||
5 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.16 | ||||||
6 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.39 | ||||||
7 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.60 | ||||||
8 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.73 | ||||||
9 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 1:22.11 | ||||||
10 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.54 | ||||||
11 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 1:22.77 | ||||||
12 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.25 | ||||||
13 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.81 | ||||||
14 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.66 | ||||||
15 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 1:28.45 | ||||||
16 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.84 | ||||||
17 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.91 | ||||||
18 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.26 | ||||||
19 | Mathilde Fallenkamp | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.75 | ||||||
20 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 1:32.90 | ||||||
21 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.92 | ||||||
22 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.57 | ||||||
23 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.68 | ||||||
24 | Karoline Melholt Gentin | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 1:36.79 | ||||||
25 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.64 | ||||||
26 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.19 | ||||||
- | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:07.06 | ||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.43 | ||||||
3 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.70 | ||||||
4 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.90 | ||||||
5 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.73 | ||||||
6 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:11.93 | ||||||
7 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
8 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
9 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.46 | ||||||
10 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.55 | ||||||
11 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.54 | ||||||
12 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.71 | ||||||
13 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:15.81 | ||||||
14 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 1:16.54 | ||||||
15 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.81 | ||||||
16 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:16.99 | ||||||
17 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.83 | ||||||
18 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.60 | ||||||
19 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.85 | ||||||
20 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Damjan Kruc | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.30 | ||||||
2 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.69 | ||||||
3 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.88 | ||||||
4 | Alexander Merl Larsen | 2008 | JGI Svømning | 1:13.53 | ||||||
5 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.21 | ||||||
6 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.42 | ||||||
7 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.23 | ||||||
8 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.47 | ||||||
9 | Bastian Zahle | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.48 | ||||||
10 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.69 | ||||||
11 | Andreas Molin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.81 | ||||||
12 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.28 | ||||||
13 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.24 | ||||||
14 | Jeppe Borring Andersen | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:17.36 | ||||||
15 | Gustav Midtgaard | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:17.38 | ||||||
16 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.52 | ||||||
17 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.48 | ||||||
18 | Johan Schrøder | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.69 | ||||||
19 | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.28 | ||||||
20 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:20.59 | ||||||
21 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.90 | ||||||
22 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:21.93 | ||||||
23 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.05 | ||||||
24 | Tobias Sune Andersen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.14 | ||||||
25 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 1:23.47 | ||||||
26 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.94 | ||||||
27 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 1:26.12 | ||||||
28 | William Bank Jørgensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.40 | ||||||
29 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.19 | ||||||
30 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 1:30.43 | ||||||
31 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:34.39 | ||||||
32 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.05 | ||||||
- | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hussein Azzam | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 4.4 tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.74 | ||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.17 | ||||||
3 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.63 | ||||||
4 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.93 | ||||||
5 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:05.27 | ||||||
6 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:05.88 | ||||||
6 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:05.88 | ||||||
8 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 1:06.13 | ||||||
9 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.17 | ||||||
10 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.78 | ||||||
11 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.45 | ||||||
12 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.50 | ||||||
13 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 1:08.69 | ||||||
14 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.01 | ||||||
15 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 1:09.90 | ||||||
16 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 1:09.94 | ||||||
17 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.15 | ||||||
18 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.95 | ||||||
19 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.11 | ||||||
20 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.21 | ||||||
21 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:11.74 | ||||||
22 | Nicolaj Cortsen | 2007 | Herlev Svømning | 1:13.00 | ||||||
23 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:13.24 | ||||||
24 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.19 | ||||||
25 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.25 | ||||||
26 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 1:14.97 | ||||||
27 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.23 | ||||||
28 | Rasmus Nyland | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.36 | ||||||
- | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 39.01 | ||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 40.34 | ||||||
3 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 40.80 | ||||||
4 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 41.05 | ||||||
5 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 41.83 | ||||||
6 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 42.41 | ||||||
7 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.56 | ||||||
8 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 44.43 | ||||||
9 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.81 | ||||||
10 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 45.34 | ||||||
11 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.65 | ||||||
12 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.39 | ||||||
13 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 49.73 | ||||||
14 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 50.19 | ||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 32.03 | ||||||
2 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 35.18 | ||||||
3 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 35.69 | ||||||
4 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 35.96 | ||||||
5 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.83 | ||||||
6 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 36.84 | ||||||
7 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.46 | ||||||
8 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 37.98 | ||||||
9 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.67 | ||||||
10 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.68 | ||||||
11 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 38.70 | ||||||
12 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.84 | ||||||
13 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.97 | ||||||
14 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.97 | ||||||
15 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.40 | ||||||
16 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.29 | ||||||
17 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.34 | ||||||
18 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.51 | ||||||
19 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.27 | ||||||
20 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.89 | ||||||
21 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 43.02 | ||||||
22 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.55 | ||||||
23 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Damjan Kruc | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.13 | ||||||
2 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.41 | ||||||
3 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 38.13 | ||||||
4 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.38 | ||||||
5 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.85 | ||||||
6 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 38.86 | ||||||
7 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 38.92 | ||||||
8 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.85 | ||||||
9 | Andreas Molin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.20 | ||||||
10 | Gustav Midtgaard | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 40.87 | ||||||
11 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.20 | ||||||
12 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.53 | ||||||
13 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.99 | ||||||
14 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.72 | ||||||
15 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.91 | ||||||
16 | Tobias Sune Andersen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 44.03 | ||||||
17 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.59 | ||||||
18 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 45.52 | ||||||
19 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 47.43 | ||||||
- | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw4.4 | |||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.76 | ||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.99 | ||||||
3 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.47 | ||||||
4 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 31.55 | ||||||
5 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 32.03 | ||||||
6 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 33.21 | ||||||
7 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.21 | ||||||
8 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.94 | ||||||
9 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 35.23 | ||||||
10 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.54 | ||||||
11 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.79 | ||||||
12 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 35.94 | ||||||
12 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.94 | ||||||
14 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 36.16 | ||||||
14 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 36.16 | ||||||
16 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.28 | ||||||
17 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.31 | ||||||
18 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.64 | ||||||
19 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 37.55 | ||||||
20 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.21 | ||||||
21 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.34 | ||||||
22 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.29 | ||||||
23 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.38 | ||||||
24 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.61 | ||||||
25 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.80 | ||||||
26 | Nicolaj Cortsen | 2007 | Herlev Svømning | 40.24 | ||||||
27 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.42 | ||||||
28 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 40.60 | ||||||
29 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.32 | ||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 7.6 | |||||
- | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.96 | ||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.15 | ||||||
3 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.35 | ||||||
4 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 1:43.13 | ||||||
5 | Dyveke Larsen | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 1:47.30 | ||||||
6 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 1:48.49 | ||||||
7 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 1:52.95 | ||||||
8 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.01 | ||||||
9 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:53.76 | ||||||
10 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:58.00 | ||||||
11 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.95 | ||||||
12 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 2:07.74 | ||||||
- | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 7.1 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.60 | ||||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:23.88 | ||||||
3 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.38 | ||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.31 | ||||||
5 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.86 | ||||||
6 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:33.63 | ||||||
7 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 1:34.26 | ||||||
8 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:36.16 | ||||||
9 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:36.56 | ||||||
10 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.33 | ||||||
11 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.21 | ||||||
12 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.94 | ||||||
13 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:40.10 | ||||||
14 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.36 | ||||||
15 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.09 | ||||||
16 | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:41.31 | ||||||
17 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.49 | ||||||
18 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.83 | ||||||
19 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.03 | ||||||
20 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.16 | ||||||
21 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.12 | ||||||
22 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.96 | ||||||
23 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:47.44 | ||||||
24 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.53 | ||||||
- | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.15 | ||||||
2 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:35.94 | ||||||
3 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.00 | ||||||
4 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:37.15 | ||||||
5 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:40.49 | ||||||
6 | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.14 | ||||||
7 | Alexander Merl Larsen | 2008 | JGI Svømning | 1:41.86 | ||||||
8 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.98 | ||||||
9 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.07 | ||||||
10 | Jonathan Vallentin | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.45 | ||||||
11 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.75 | ||||||
12 | Nikolaj Skak Pedersen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.90 | ||||||
13 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.64 | ||||||
14 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.02 | ||||||
15 | Jens Nielsen | 2008 | JGI Svømning | 1:51.12 | ||||||
16 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:53.61 | ||||||
17 | William Bank Jørgensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.42 | ||||||
- | Hussein Azzam | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | sw7.6 | |||||
- | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | sw4.4 | |||||
- | Otto Rud Wiberg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw7.3 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 1:21.69 | ||||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.94 | ||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.18 | ||||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.86 | ||||||
5 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.15 | ||||||
6 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.13 | ||||||
7 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.17 | ||||||
8 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.90 | ||||||
9 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.24 | ||||||
10 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.41 | ||||||
11 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 1:36.19 | ||||||
12 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.94 | ||||||
13 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:37.03 | ||||||
14 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:38.44 | ||||||
15 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:41.10 | ||||||
- | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sw7.1 | |||||
- | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.35 | ||||||
2 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 41.46 | ||||||
3 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 41.49 | ||||||
4 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 41.63 | ||||||
5 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.68 | ||||||
6 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.95 | ||||||
7 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.83 | ||||||
8 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.40 | ||||||
9 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 43.99 | ||||||
10 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 44.52 | ||||||
11 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 44.66 | ||||||
12 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 45.04 | od3 | |||||
13 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.02 | ||||||
14 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 46.25 | ||||||
15 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 46.89 | ||||||
16 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.36 | ||||||
17 | Liva Dugbæk | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 48.27 | ||||||
18 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 48.31 | ||||||
19 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 48.33 | ||||||
20 | Emma Lind Riisgaard | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 48.68 | ||||||
21 | Karoline Toft Jacobsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 48.70 | ||||||
22 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 49.83 | ||||||
23 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.89 | ||||||
24 | Dyveke Larsen | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 50.11 | ||||||
25 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 50.68 | ||||||
26 | Melissa Walther Capito | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 51.20 | ||||||
27 | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 51.21 | ||||||
28 | Selma Steinmann | 2009 | Sigma Swim Allerød | 51.37 | ||||||
29 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 55.31 | ||||||
- | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Marie Louise Avnsø | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw4.4 | |||||
- | Silke Svendsen | 2009 | Herlev Svømning | DSQ | sw6.4 | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.25 | ||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.90 | ||||||
3 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.37 | ||||||
4 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.61 | ||||||
5 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.88 | ||||||
6 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.26 | ||||||
7 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.76 | ||||||
8 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 40.20 | ||||||
9 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.59 | od2 | |||||
10 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 40.59 | od3 | |||||
11 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.56 | ||||||
12 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.85 | ||||||
13 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.90 | ||||||
14 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 41.97 | ||||||
15 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 42.03 | ||||||
15 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 42.03 | ||||||
17 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.07 | ||||||
18 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.10 | ||||||
19 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 42.27 | ||||||
20 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 42.38 | ||||||
21 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.39 | ||||||
22 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.43 | ||||||
23 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.54 | ||||||
24 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.74 | ||||||
25 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 43.03 | ||||||
26 | Emilie Franck Fæste | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.24 | ||||||
27 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.44 | ||||||
28 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.61 | ||||||
29 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.86 | ||||||
30 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.14 | ||||||
31 | Liv Frost Juhler | 2008 | JGI Svømning | 44.16 | ||||||
32 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.04 | od2 | |||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw6.4 | |||||
- | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | sw6.4 | |||||
- | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | sw6.2 | |||||
- | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | sw6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.02 | ||||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.60 | ||||||
3 | Bastian Zahle | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 37.01 | ||||||
4 | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.62 | ||||||
5 | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | 38.10 | ||||||
6 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 38.98 | ||||||
7 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.53 | ||||||
8 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 39.87 | ||||||
9 | Alexander Merl Larsen | 2008 | JGI Svømning | 40.38 | ||||||
10 | Gustav Midtgaard | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 40.58 | ||||||
11 | Nicklas Hiort | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.84 | ||||||
12 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.88 | ||||||
13 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.34 | ||||||
14 | Andreas Molin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.60 | ||||||
15 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.02 | ||||||
16 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.07 | ||||||
17 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 43.64 | ||||||
18 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 43.78 | ||||||
19 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.93 | ||||||
20 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.25 | ||||||
21 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 44.31 | ||||||
22 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.49 | ||||||
23 | David Pereira | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 44.91 | ||||||
24 | Tobias Sune Andersen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 45.67 | ||||||
25 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 46.02 | ||||||
26 | Frey Egholm Høgh | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.17 | ||||||
27 | Otto Rud Wiberg | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 46.21 | ||||||
28 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.11 | ||||||
29 | Jens Nielsen | 2008 | JGI Svømning | 47.79 | ||||||
30 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.96 | ||||||
31 | Anton Emil Muchitsch | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 50.86 | ||||||
- | Fang Qi | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw6.4 | |||||
- | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw6.4 | |||||
- | Hussein Azzam | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | sw4.4 | |||||
- | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw6.4 | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.89 | ||||||
2 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.50 | ||||||
3 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.48 | ||||||
4 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 34.51 | ||||||
5 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.03 | ||||||
6 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | ||||||
7 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 36.35 | ||||||
8 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.97 | ||||||
9 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 37.09 | ||||||
10 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.46 | ||||||
11 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.55 | ||||||
12 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.71 | ||||||
13 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.81 | ||||||
14 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.48 | ||||||
15 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 41.68 | ||||||
16 | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.78 | ||||||
- | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | sw4.4 | |||||
- | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw6.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:39.76 | ||||||
2 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.59 | ||||||
3 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:57.45 | ||||||
4 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.82 | ||||||
5 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.42 | ||||||
6 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.63 | ||||||
7 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:01.16 | ||||||
8 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:01.53 | ||||||
9 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.80 | ||||||
10 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.28 | ||||||
11 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:07.07 | ||||||
12 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.71 | ||||||
13 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:09.94 | ||||||
14 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:12.49 | ||||||
15 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:19.26 | ||||||
16 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 3:20.55 | ||||||
- | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.91 | ||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.81 | ||||||
3 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:41.06 | ||||||
4 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.75 | ||||||
5 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.18 | ||||||
6 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.25 | ||||||
7 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 2:44.92 | ||||||
8 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.63 | ||||||
9 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:51.40 | ||||||
10 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.54 | ||||||
11 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 2:53.61 | ||||||
12 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.24 | ||||||
13 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 2:55.21 | ||||||
14 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.46 | ||||||
15 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 2:58.93 | ||||||
16 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:58.98 | ||||||
17 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:03.32 | ||||||
18 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 3:04.28 | ||||||
19 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 3:12.41 | ||||||
20 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 3:12.68 | ||||||
- | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sw6.4 | |||||
- | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw91. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 2008 | Sigma Swim | 2:05.75 | ||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 31.24 | 1:01.55 | |||||||
Alberte Stub | 2008 | 31.83 | 1:33.38 | |||||||
Karla Rekling | 2008 | 32.37 | 2:05.75 | |||||||
2 | Lyngby Unicorns | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.09 | ||||||
Wilma Berg | 2008 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Ida Mathiesen | 2008 | 33.83 | 1:07.65 | |||||||
Alvilda Højberg | 2008 | 33.23 | 1:40.88 | |||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 32.21 | 2:13.09 | |||||||
3 | Helsingør Piger 1 | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 2:15.39 | ||||||
Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Amelia Eriksen | 2008 | 32.96 | 1:06.00 | |||||||
Filippa Redestam | 2008 | 34.55 | 1:40.55 | |||||||
Thilde Ethelberg | 2009 | 34.84 | 2:15.39 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.54 | ||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | 33.95 | 1:07.12 | |||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 35.38 | 1:42.50 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 34.04 | 2:16.54 | |||||||
5 | A6 Piger 1 | 2008 | A6 | 2:17.07 | ||||||
Silje Rasmussen | 2008 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Sofie Lykke | 2008 | 34.20 | 1:08.35 | |||||||
Johanne Højer | 2008 | 33.84 | 1:42.19 | |||||||
Louise Olsen | 2008 | 34.88 | 2:17.07 | |||||||
6 | Gentofte Piger 1 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:24.95 | ||||||
Laura Raahauge | 2008 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Ingrid Kaas Permin | 2008 | 37.59 | 1:16.38 | |||||||
Elise Vedel | 2009 | 37.42 | 1:53.80 | |||||||
Tess van der Laan | 2008 | 31.15 | 2:24.95 | |||||||
7 | Gsc Piger 2 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.04 | ||||||
Freya Valentin | 2008 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 36.95 | 1:11.89 | |||||||
Emma Mcpherran | 2009 | 35.94 | 1:47.83 | |||||||
Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 37.21 | 2:25.04 | |||||||
8 | Søllerød Sharks | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 2:25.42 | ||||||
Mia Halskov | 2009 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Pauline Munk-Hansen | 2008 | 37.38 | 1:12.64 | |||||||
Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 37.51 | 1:50.15 | |||||||
Emma Nørskov | 2009 | 35.27 | 2:25.42 | |||||||
9 | Sigma Piger 2 | 2008 | Sigma Swim | 2:28.02 | ||||||
Anja Englert | 2008 | 34.67 | 34.67 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | 34.06 | 1:08.73 | |||||||
Liv Peters | 2009 | 42.74 | 1:51.47 | |||||||
Isabella Flach | 2008 | 36.55 | 2:28.02 | |||||||
10 | Sigma Piger 3 | 2008 | Sigma Swim | 2:29.61 | ||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Caroline Liechti | 2008 | 38.74 | 1:16.08 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | 37.48 | 1:53.56 | |||||||
Ellen Klitvang | 2008 | 36.05 | 2:29.61 | |||||||
11 | Ronnie | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 2:30.80 | ||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Therese Dommer | 2009 | 42.09 | 1:17.29 | |||||||
Ida Fiala Kohl | 2008 | 40.35 | 1:57.64 | |||||||
Victoria Pedersen | 2008 | 33.16 | 2:30.80 | |||||||
12 | Gentofte Piger 2 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:32.32 | ||||||
Emilie Franck Fæste | 2008 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Flora Rybak-Andersen | 2009 | 37.91 | 1:15.64 | |||||||
Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 35.98 | 1:51.62 | |||||||
Emma Lind Riisgaard | 2009 | 40.70 | 2:32.32 | |||||||
13 | A6 Piger 2 | 2008 | A6 | 2:34.85 | ||||||
Liv Frost Juhler | 2008 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Lina Thejlman | 2008 | 38.58 | 1:15.55 | |||||||
Caja Basler Abildgaard | 2009 | 38.61 | 1:54.16 | |||||||
Signe Grynnerup | 2009 | 40.69 | 2:34.85 | |||||||
14 | Herlevs Power Piger | 2008 | Herlev Svømning | 2:36.83 | ||||||
Nikoline Joy Gringer | 2009 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Silke Svendsen | 2009 | 45.96 | 1:23.39 | |||||||
Ana Bogdanovic | 2008 | 36.81 | 2:00.20 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 36.63 | 2:36.83 | |||||||
15 | Triton Piger 1 | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:39.71 | ||||||
Helena Gagnér | 2008 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Sarah Rindum | 2009 | 39.49 | 1:16.26 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | 38.66 | 1:54.92 | |||||||
Bettina M. V. Olsen | 2009 | 44.79 | 2:39.71 | |||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:43.95 | ||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 38.03 | 38.03 | |||||||
Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 37.87 | 1:15.90 | |||||||
Mathilde Fallenkamp | 2009 | 42.03 | 1:57.93 | |||||||
Julie Preuss Nielsen | 2009 | 46.02 | 2:43.95 | |||||||
17 | Gentofte Piger 3 | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 2:45.22 | ||||||
Malou Voigt | 2009 | 46.59 | 46.59 | |||||||
Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 37.83 | 1:24.42 | |||||||
Laura Kegel Sørensen | 2009 | 38.90 | 2:03.32 | |||||||
Marie Louise Avnsø | 2009 | 41.90 | 2:45.22 | |||||||
18 | Sigma Piger 4 | 2008 | Sigma Swim | 2:48.38 | ||||||
Anna Staal | 2009 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Sofie Clemmensen | 2009 | 40.35 | 1:23.09 | |||||||
Sofie Lind-Christensen | 2009 | 43.17 | 2:06.26 | |||||||
Selma Steinmann | 2009 | 42.12 | 2:48.38 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.95 | ||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 28.99 | 58.78 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 29.84 | 1:28.62 | |||||||
Damjan Kruc | 2008 | 30.33 | 1:58.95 | |||||||
2 | A6 Drenge 1 | 2007 | A6 | 2:00.68 | ||||||
Frederik Kepp Jensen | 2007 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 29.58 | 59.90 | |||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 29.27 | 1:29.17 | |||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 31.51 | 2:00.68 | |||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:06.82 | ||||||
Frederik Mindegaard | 2007 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 33.64 | 1:07.30 | |||||||
August Due | 2007 | 31.28 | 1:38.58 | |||||||
Lucas Misander | 2007 | 28.24 | 2:06.82 | |||||||
4 | Helsingør Drenge 1 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:06.85 | ||||||
Asger Hvilsom | 2007 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Anders Rye Gefke | 2008 | 30.89 | 1:00.94 | |||||||
Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 31.86 | 1:32.80 | |||||||
Bastian Zahle | 2008 | 34.05 | 2:06.85 | |||||||
5 | Søllerød Sharknados 1 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:07.12 | ||||||
Thor Andersen | 2007 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Johan Paaske | 2007 | 34.02 | 1:04.58 | |||||||
Mathias Garset Petersen | 2007 | 32.19 | 1:36.77 | |||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | 30.35 | 2:07.12 | |||||||
6 | Gsc Drenge 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.18 | ||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 31.93 | 1:02.92 | |||||||
William Bendixen | 2007 | 31.75 | 1:34.67 | |||||||
Villads Moefelt | 2008 | 33.51 | 2:08.18 | |||||||
7 | Lyngby Super Boys | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:09.74 | ||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | 31.40 | 1:01.40 | |||||||
Benjamin Bonde | 2007 | 33.41 | 1:34.81 | |||||||
Mathias Riis | 2008 | 34.93 | 2:09.74 | |||||||
8 | Sigma Drenge 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:09.79 | ||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Lucas Korger | 2007 | 32.80 | 1:05.23 | |||||||
Joe Hargreaves | 2008 | 34.31 | 1:39.54 | |||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 30.25 | 2:09.79 | |||||||
9 | Frederikssund Drenge | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:16.57 | ||||||
Mads Dencher Nielsen | 2007 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | 33.25 | 1:08.27 | |||||||
Rasmus Nyland | 2007 | 33.15 | 1:41.42 | |||||||
Jonathan van der Rijt | 2007 | 35.15 | 2:16.57 | |||||||
10 | Gsc Drenge 3 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.05 | ||||||
Hubert Fosbøl | 2007 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Andreas Molin | 2008 | 35.12 | 1:10.11 | |||||||
Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 32.67 | 1:42.78 | |||||||
Nicklas Hiort | 2008 | 35.27 | 2:18.05 | |||||||
11 | Sigma Drenge 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:19.59 | ||||||
Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Lukas Højfeldt | 2008 | 35.70 | 1:10.85 | |||||||
Jeppe Borring Andersen | 2008 | 34.40 | 1:45.25 | |||||||
Jonathan Vallentin | 2008 | 34.34 | 2:19.59 | |||||||
12 | Gentofte Drenge 3 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:19.83 | ||||||
Alexander Dorph Jensen | 2007 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Johan Schrøder | 2008 | 34.59 | 1:10.10 | |||||||
Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 33.35 | 1:43.45 | |||||||
Aksel Møllenbach | 2008 | 36.38 | 2:19.83 | |||||||
13 | Helsingør Drenge 2 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:24.49 | ||||||
Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Tobias Sune Andersen | 2008 | 35.85 | 1:09.36 | |||||||
Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 38.57 | 1:47.93 | |||||||
Otto Rud Wiberg | 2008 | 36.56 | 2:24.49 | |||||||
14 | Søllerød Sharknados 2 | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:25.65 | ||||||
Mads Bruhn Aaby | 2008 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Laurits Radmer Nygaard | 2008 | 38.12 | 1:12.91 | |||||||
David Pereira | 2008 | 38.81 | 1:51.72 | |||||||
Nicolai Hertz | 2007 | 33.93 | 2:25.65 | |||||||
- | Gentofte Drenge 2 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw10.11 | |||||
Frederik Find | 2007 | 35.17 | 35.17 | |||||||
- | Herlevs Kanon Konger | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | sw4.4 | |||||
- | Roskilde Vikinger | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | sw10.11 | |||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |