Tulokset Vestkyst Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 570 | 26.61 | 54.20 | |||||
DeltaSwim | 53.03 | |||||||||
2 | Oliver Mølby | 2001 | 530 | 26.93 | 55.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.39 | |||||||||
3 | Mads Frydenholm | 2001 | 476 | 27.78 | 57.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.26 | |||||||||
4 | Victor Kristensen | 1999 | 469 | 27.50 | 57.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.25 | |||||||||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | 414 | 29.00 | 1:00.25 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.27 | |||||||||
6 | Mathias Teuchler | 2000 | 356 | 30.39 | 1:03.38 | |||||
DeltaSwim | 1:07.46 | |||||||||
7 | Mads Mortensen | 1998 | 355 | 30.55 | 1:03.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
8 | Jakob Heeb | 2001 | 217 | 34.89 | 1:14.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.22 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 476 | 28.00 | 57.53 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.31 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 467 | 28.48 | 57.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | 56.36 | |||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 464 | 28.58 | 58.01 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 56.85 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 419 | 29.15 | 1:00.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.03 | |||||||||
5 | Asbjørn Guldager | 2002 | 413 | 29.10 | 1:00.33 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.10 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 412 | 29.13 | 1:00.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.10 | |||||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | 397 | 32.07 | 1:01.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.39 | |||||||||
8 | Mikkel Stilling | 2003 | 384 | 29.77 | 1:01.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
9 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 383 | 29.67 | 1:01.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.30 | |||||||||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 376 | 30.16 | 1:02.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:01.91 | |||||||||
11 | Christian Johannesen | 2003 | 369 | 30.28 | 1:02.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.63 | |||||||||
12 | Anders Christensen | 2002 | 360 | 30.50 | 1:03.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.83 | |||||||||
13 | Benjamin Friis | 2002 | 355 | 30.43 | 1:03.43 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.36 | |||||||||
14 | Sophus Lund Øe | 2003 | 353 | 30.49 | 1:03.54 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:06.44 | |||||||||
15 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 350 | 30.69 | 1:03.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
16 | Malte Lyck Falk | 2003 | 344 | 31.06 | 1:04.10 | |||||
DeltaSwim | 1:06.04 | |||||||||
17 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 338 | 31.03 | 1:04.48 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
18 | Frederik Zachariassen | 2002 | 336 | 30.42 | 1:04.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.52 | |||||||||
19 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 333 | 30.58 | 1:04.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.19 | |||||||||
20 | Anton Pedersen | 2003 | 328 | 31.29 | 1:05.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
21 | Rasmus Pedersen | 2003 | 325 | 31.66 | 1:05.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.08 | |||||||||
22 | Christian Oxenvad | 2003 | 319 | 31.83 | 1:05.72 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.74 | |||||||||
23 | Tobias Svenningsen | 2003 | 312 | 32.43 | 1:06.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
24 | Alexander Johnsen | 2003 | 300 | 32.39 | 1:07.08 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
25 | Casper Fink | 2003 | 297 | 32.23 | 1:07.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.37 | |||||||||
26 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 286 | 32.92 | 1:08.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.77 | |||||||||
27 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 284 | 32.72 | 1:08.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
28 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | 273 | 33.21 | 1:09.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.09 | |||||||||
29 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 258 | 34.23 | 1:10.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.16 | |||||||||
30 | Esben Breum Lau | 2003 | 242 | 34.05 | 1:12.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
31 | Markus Jessen | 2003 | 222 | 35.56 | 1:14.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Mandau | 2002 | 222 | 34.70 | 1:14.21 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:15.31 | |||||||||
33 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 185 | 36.40 | 1:18.82 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:27.84 | |||||||||
34 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 158 | 38.11 | 1:22.99 | |||||
DeltaSwim | 1:20.76 | |||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 424 | 28.93 | 59.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.51 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 418 | 29.18 | 1:00.07 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
3 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 374 | 29.76 | 1:02.33 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:03.05 | |||||||||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 325 | 31.44 | 1:05.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
5 | Tobias Nielsen | 2004 | 319 | 31.25 | 1:05.71 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
6 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 308 | 31.56 | 1:06.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.14 | |||||||||
7 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 298 | 31.74 | 1:07.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
8 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 285 | 33.29 | 1:08.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.28 | |||||||||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | 273 | 33.18 | 1:09.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
10 | Mads Drechsler | 2005 | 266 | 33.33 | 1:09.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.21 | |||||||||
11 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 259 | 33.68 | 1:10.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
12 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 251 | 34.68 | 1:11.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
13 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 248 | 34.75 | 1:11.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.73 | |||||||||
14 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 232 | 34.71 | 1:13.09 | |||||
DeltaSwim | 1:12.35 | |||||||||
15 | Carl Clausen | 2005 | 230 | 34.76 | 1:13.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.19 | |||||||||
16 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 229 | 35.59 | 1:13.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.63 | |||||||||
17 | Jakob Frimand | 2004 | 229 | 35.49 | 1:13.37 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:18.65 | |||||||||
18 | Karl Heeb | 2005 | 216 | 36.46 | 1:14.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
19 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 215 | 36.27 | 1:14.94 | |||||
DeltaSwim | 1:16.93 | |||||||||
20 | Mads Sander Andersen | 2004 | 215 | 35.32 | 1:14.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
21 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 210 | 36.49 | 1:15.50 | |||||
DeltaSwim | 1:12.80 | |||||||||
22 | Alexander Drachmann | 2005 | 199 | 36.98 | 1:16.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
23 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 196 | 36.84 | 1:17.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
24 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 193 | 36.53 | 1:17.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:17.68 | |||||||||
25 | Philip Vesterby | 2005 | 193 | 36.86 | 1:17.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
26 | Magnus Marschall | 2005 | 190 | 38.19 | 1:18.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
27 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 189 | 37.57 | 1:18.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
28 | Mikkel Borreskov | 2005 | 183 | 37.63 | 1:19.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.07 | |||||||||
29 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 181 | 38.91 | 1:19.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik Harbo | 2005 | 178 | 36.53 | 1:19.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:31.58 | |||||||||
31 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 142 | 40.44 | 1:26.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.38 | |||||||||
32 | William Jensen | 2005 | 121 | 42.20 | 1:30.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:38.00 | |||||||||
33 | Alexander Mogensen | 2005 | 113 | 1:32.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.24 | |||||||||
34 | William Mikkelsen | 2004 | 105 | 45.33 | 1:35.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:34.80 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Foss | 2006 | 229 | 36.15 | 1:13.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | 196 | 35.56 | 1:17.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.23 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 193 | 37.14 | 1:17.74 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | 192 | 36.62 | 1:17.82 | |||||
DeltaSwim | 1:16.37 | |||||||||
5 | Rasmus Olsen | 2006 | 189 | 37.65 | 1:18.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
6 | William Haaning | 2007 | 184 | 37.64 | 1:18.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.11 | |||||||||
7 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 169 | 37.97 | 1:21.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
8 | William Hansen | 2006 | 163 | 38.30 | 1:22.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:28.10 | |||||||||
9 | Malte Neuber | 2007 | 162 | 39.85 | 1:22.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.13 | |||||||||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | 152 | 40.15 | 1:24.10 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:27.62 | |||||||||
11 | Gustav Dyrbye | 2006 | 144 | 41.79 | 1:25.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:36.68 | |||||||||
12 | Knútur H. Stefánsson | 2006 | 143 | 40.95 | 1:25.80 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.64 | |||||||||
13 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 139 | 40.60 | 1:26.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.84 | |||||||||
14 | Bertil Tidemann | 2006 | 136 | 41.70 | 1:27.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.63 | |||||||||
15 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 127 | 42.56 | 1:29.34 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:41.71 | |||||||||
16 | William Munk Lauridsen | 2007 | 113 | 42.83 | 1:32.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.37 | |||||||||
17 | Jacob Timmermand | 2006 | 101 | 46.11 | 1:36.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.11 | |||||||||
18 | Jannick Franow | 2006 | 100 | 45.08 | 1:36.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.11 | |||||||||
19 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 94 | 45.82 | 1:38.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.33 | |||||||||
20 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 94 | 46.21 | 1:38.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.82 | |||||||||
21 | Hjalte Gregersen | 2008 | 89 | 49.22 | 1:40.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.30 | |||||||||
22 | Sophus Heningsen | 2007 | 88 | 44.34 | 1:40.99 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
23 | Samuel Burka | 2007 | 75 | 50.10 | 1:46.44 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:51.13 | |||||||||
24 | Jacob Prytz | 2007 | 66 | 50.60 | 1:50.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:10.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |