Resultater for Vestkyst Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2017 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: TripleNine Fish Protein |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Frydenholm | 2001 | 445 | 31.09 | 1:04.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.59 | |||||||||
2 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 386 | 32.78 | 1:07.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.79 | |||||||||
3 | Jakob Heeb | 2001 | 141 | 45.57 | 1:33.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.88 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: TripleNine Fish Protein |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | 431 | 31.36 | 1:04.75 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.48 | |||||||||
2 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 424 | 31.77 | 1:05.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.49 | |||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 421 | 31.98 | 1:05.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 420 | 31.69 | 1:05.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.46 | |||||||||
5 | Emil Frydenholm | 2002 | 375 | 33.19 | 1:07.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
6 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 308 | 35.70 | 1:12.42 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
7 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 288 | 35.86 | 1:14.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
8 | Frederik Zachariassen | 2002 | 283 | 36.22 | 1:14.43 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.35 | |||||||||
9 | Alexander Johnsen | 2003 | 263 | 37.70 | 1:16.28 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.88 | |||||||||
10 | Simon Finch | 2002 | 230 | 38.87 | 1:19.79 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.19 | |||||||||
11 | Mads Berentzen | 2002 | 195 | 41.83 | 1:24.26 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:27.14 | |||||||||
12 | Markus Jessen | 2003 | 188 | 42.22 | 1:25.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
- | Sune Lyngesen | 2003 | DSQ | efb 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: TripleNine Fish Protein |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 371 | 33.51 | 1:08.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.51 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 326 | 35.28 | 1:11.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
3 | Gustav Hansen | 2004 | 319 | 34.46 | 1:11.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
4 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 297 | 35.07 | 1:13.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
5 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 268 | 36.11 | 1:15.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
6 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 267 | 37.59 | 1:15.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 266 | 37.12 | 1:16.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.69 | |||||||||
8 | Mads Drechsler | 2005 | 256 | 37.36 | 1:16.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.79 | |||||||||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | 255 | 37.80 | 1:17.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.36 | |||||||||
10 | Emil Neumann | 2004 | 247 | 38.74 | 1:17.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.86 | |||||||||
11 | Mads Sander Andersen | 2004 | 243 | 38.04 | 1:18.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
12 | Carl Clausen | 2005 | 233 | 39.61 | 1:19.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.50 | |||||||||
13 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 221 | 39.75 | 1:20.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
14 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 210 | 40.55 | 1:22.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.28 | |||||||||
15 | Karl Heeb | 2005 | 192 | 41.45 | 1:24.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.39 | |||||||||
16 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 179 | 41.04 | 1:26.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:32.23 | |||||||||
17 | Mikkel Hyldahl | 2005 | 160 | 43.05 | 1:30.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.31 | |||||||||
18 | Mikkel Borreskov | 2005 | 132 | 47.44 | 1:36.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:35.68 | |||||||||
19 | William Mikkelsen | 2004 | 114 | 48.82 | 1:40.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:40.77 | |||||||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.06 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: TripleNine Fish Protein |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Foss | 2006 | 159 | 44.57 | 1:30.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.00 | |||||||||
2 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | 152 | 43.60 | 1:31.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.34 | |||||||||
3 | Gustav Dyrbye | 2006 | 130 | 47.58 | 1:36.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:40.64 | |||||||||
4 | Malte Neuber | 2007 | 114 | 49.61 | 1:40.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.83 | |||||||||
5 | Hjalte Gregersen | 2008 | 100 | 50.44 | 1:45.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.21 | |||||||||
6 | William Munk Lauridsen | 2007 | 98 | 50.32 | 1:45.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:54.55 | |||||||||
7 | Samuel Burka | 2007 | 94 | 51.42 | 1:47.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 93 | 52.58 | 1:47.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.42 | |||||||||
9 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 89 | 53.06 | 1:49.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.29 | |||||||||
10 | Jacob Timmermand | 2006 | 83 | 57.21 | 1:52.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |