2018-08-19   23:04:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden Mellansvenska Tävl omr 1

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    34.84  1:13.15  1:53.24    2:32.33   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.07  1:14.91  1:57.71    2:41.17   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    37.42  1:21.25  2:06.43    2:48.53   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    37.67  1:21.33  2:07.20    2:49.92   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    38.56  1:21.97  2:07.07    2:50.25   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    39.65  1:24.51  2:10.78    2:52.97   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    40.80  1:30.15  2:20.31    3:06.27   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    41.54  1:29.52  2:20.63    3:08.58   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    41.65  1:31.02  2:22.67    3:10.99   
10  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    42.85  1:33.52  2:24.83    3:11.12   
11  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    42.79  1:32.88  2:25.41    3:16.22   
12  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    40.73  1:31.51  2:26.40    3:17.81   
13  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    44.16  1:37.11  2:32.46    3:27.53   
14  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    47.61  1:43.21  2:39.99    3:34.65   
15  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap    47.12  1:42.30  2:39.21    3:35.04   
16  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    48.15  1:46.14  2:45.45    3:39.37   
Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            37.14   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            40.35   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            42.71   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            42.99   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            45.20   
Johan Werkmästar  2002  Rättviks simförening            51.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            17.42   
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            19.55   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.10   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            21.70   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap            22.84   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            24.13   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            26.51   
Sara Ardevall  2004  Rättviks simförening            33.45   
Ella Pedersen  2004  Rättviks simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            17.22   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            19.59   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            19.95   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            20.02   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap            20.05   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            20.38   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            22.16   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            22.22   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            22.64   
10  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            23.36   
11  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            24.13   
12  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            26.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:10.57  2:28.40  3:46.78    5:02.45   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    1:16.90  2:39.51  4:01.06    5:21.34   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.23  2:41.81  4:04.01    5:22.91   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:20.41  2:49.68  4:20.97    5:48.16   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    1:33.62  3:13.31  4:56.23    6:28.94   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    1:34.42  3:15.33  4:59.52    6:37.43   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:46.94  3:39.85  5:36.34    7:26.12   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:46.48  3:40.51  5:33.30    7:27.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    33.84        1:10.52   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.47        1:12.93   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    36.62        1:18.36   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    37.73        1:18.74   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    37.24        1:18.89   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    39.53        1:20.54   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    38.51        1:20.73   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    37.71        1:20.76   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    39.73        1:20.91   
10  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    39.23        1:22.46   
11  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    40.26        1:23.63   
12  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    40.05        1:23.87   
13  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.92        1:24.12   
14  Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    38.38        1:25.45   
15  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    41.59        1:28.20   
16  Jennie Holmkvist  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.32        1:28.44   
17  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    43.20        1:29.45   
18  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    43.93        1:29.76   
19  Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap    41.94        1:30.08   
20  Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap    42.30        1:30.18   
21  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    41.07        1:30.79   
22  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    43.24        1:31.09   
23  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    42.20        1:32.45   
24  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    43.97        1:33.29   
25  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    46.50        1:36.63   
26  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    43.38        1:36.72   
27  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    46.98        1:37.56   
28  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    46.58        1:38.25   
29  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap    47.68        1:41.34   
30  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap    47.68        1:44.92   
31  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap    52.75        1:53.61   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    32.96        1:08.10   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    33.37        1:08.37   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    32.86        1:09.61   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.21        1:10.53   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    33.22        1:10.77   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.96        1:11.35   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    34.18        1:11.61   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    33.62        1:12.00   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    34.22        1:12.09   
10  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    36.27        1:14.15   
11  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.64        1:14.40   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    36.42        1:16.09   
13  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    37.41        1:18.82   
14  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.48        1:18.92   
15  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    38.44        1:19.53   
16  Maja Gropgården  2001  Rättviks simförening    38.20        1:20.67   
17  Maja Schneider  2001  Simsällskapet Mora    40.41        1:20.94   
18  Elda Boberg  2001  Rättviks simförening    38.36        1:21.08   
19  Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    37.56        1:21.18   
20  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    37.43        1:22.64   
21  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.64        1:24.63   
22  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.61        1:24.85   
23  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    40.26        1:25.10   
24  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    39.81        1:25.62   
25  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    41.47        1:27.12   
26  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    39.96        1:27.62   
27  Frida Ljudén  2001  Simsällskapet Mora    41.76        1:27.69   
28  Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    42.81        1:30.69   
29  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    45.26        1:34.66   
30  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    44.69        1:37.80   
31  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    47.18        1:38.66   
32  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.23        1:40.92   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    51.42        1:44.50   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    44.49        1:33.57   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    42.79        1:35.02   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap    44.71        1:35.70   
Ludwig Lundgren  2003  Gävle Simsällskap    49.32        1:44.67   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap    56.91        2:05.62   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    42.27        1:29.50   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    43.66        1:35.66   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    44.39        1:35.85   
Johan Werkmästar  2002  Rättviks simförening    49.53        1:44.80   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            18.43   
Moa Kvarnlöf  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            18.97   
Aliya Msaoubi  2004  Fagersta Simklubb            20.45   
Maja Ålenius  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.65   
Saga Boroåker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.87   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            20.96   
Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap            21.07   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            21.12   
Hanna Andersson  2005  Avesta Simsällskap            21.42   
10  Sara Ardevall  2004  Rättviks simförening            21.51   
11  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            21.93   
12  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            22.05   
13  Ella Pedersen  2004  Rättviks simförening            22.48   
14  Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            22.81   
15  Engla Rosenberg  2004  Avesta Simsällskap            25.39   
16  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.89   
17  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            27.31   
18  Alva Lennartsson  2004  Avesta Simsällskap            29.39   
19  Felicia Eliasson  2005  Avesta Simsällskap            29.89   
20  Melody Engström-Hagelin  2005  Ludvika Simsällskap            33.15   
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            36.69   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            36.74   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.94   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap            42.17   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            42.46   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            46.78   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            47.28   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            32.34   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            36.08   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap            37.19   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            39.25   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            39.55   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            39.93   
Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors            40.26   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            40.62   
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            42.09   
10  Elin Jones  2003  Rättviks simförening            42.11   
11  Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            42.21   
12  Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            42.32   
13  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.94   
14  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            45.34   
15  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            45.98   
16  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            46.17   
17  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            46.68   
18  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            50.12   
19  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            51.34   
20  Vilma Hofvander  2003  Avesta Simsällskap            52.40   
21  Ida Eriksson  2003  Avesta Simsällskap            53.94   
22  Sofia Lind-Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            56.71   
23  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            1:00.74   
24  Johanna Engberg  2003  Rättviks simförening            1:02.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:26   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    44.87        1:30.85   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    45.00        1:30.96   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    44.69        1:31.87   
Johan Werkmästar  2002  Rättviks simförening    48.95        1:40.34   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    52.21        1:48.40   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Isak Linander  2002  Sim 77 Hofors            DSQ   
Marius Kalles  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    34.33        1:11.99   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    39.43        1:21.75   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.14        1:28.15   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    44.70        1:29.75   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    44.46        1:32.00   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.26        1:34.49   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    47.15        1:38.89   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    48.49        1:39.05   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    49.72        1:42.46   
10  Erik Bäckström  2001  Hudiksvalls Simsällskap    49.60        1:43.91   
11  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    53.30        1:45.16   
12  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    57.40        1:55.52   
13  Robin Andersson  2001  Sim 77 Hofors    1:04.27        2:17.18   
Charlie Eliasson  2001  Avesta Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rickard Eriksson  2001  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:26 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    39.57        1:22.85   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    45.77        1:36.27   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.79        1:36.44   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    48.30        1:39.40   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    46.96        1:39.47   
Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap    48.34        1:40.58   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    46.47        1:40.59   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    48.29        1:41.76   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    48.25        1:41.86   
10  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    48.71        1:44.72   
11  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    50.18        1:45.06   
12  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    50.40        1:45.68   
13  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    50.07        1:45.72   
14  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    50.58        1:46.27   
15  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    51.02        1:48.19   
16  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    51.15        1:48.61   
17  Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    51.27        1:50.07   
18  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    51.95        1:51.69   
19  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    53.92        1:52.42   
20  Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap    54.33        1:52.64   
21  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    53.65        1:53.03   
22  Jennie Holmkvist  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    53.91        1:54.14   
23  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap    55.20        1:56.41   
24  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    55.86        1:57.59   
25  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    56.35        1:58.01   
26  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    56.72        1:58.94   
27  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap    59.02        2:02.80   
28  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    57.69        2:03.51   
29  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap    1:00.12        2:05.50   
Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    40.44        1:25.55   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    40.99        1:26.53   
Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.19        1:29.84   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    44.79        1:32.97   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    44.81        1:33.37   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    45.09        1:34.98   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    45.63        1:35.52   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    47.29        1:40.72   
Maja Schneider  2001  Simsällskapet Mora    48.78        1:41.94   
10  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    48.24        1:42.11   
11  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    48.02        1:43.02   
12  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.19        1:43.14   
13  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    48.49        1:44.17   
14  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    49.20        1:46.41   
15  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    50.74        1:47.33   
16  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.00        1:47.75   
17  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.26        1:47.97   
18  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    51.32        1:51.46   
19  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    54.11        1:53.28   
20  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.58        1:55.33   
21  Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    54.29        1:56.87   
22  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    55.30        1:59.86   
23  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap    59.68        2:05.33   
24  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    1:03.85        2:19.19   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Frida Ljudén  2001  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Andersen Nyyssönen  2005  Ludvika Simsällskap            27.24   
Oskar Kalles  2004  Ludvika Simsällskap            28.05   
Erik Persson  2004  Simsällskapet Mora            28.34   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            29.87   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.67   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            DSQ   
Max Antonsson  2004  Avesta Simsällskap            DSQ   
Samuel Jackson  2004  Avesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            49.13   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            56.46   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            57.04   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            50.31   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            50.60   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            56.81   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            57.28   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap            57.51   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            58.79   
Lukas Falk  2003  Borlänge Simsällskap            58.80   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap            1:04.13   
André Backström  2003  Sim 77 Hofors            DSQ   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ludwig Lundgren  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            22.70   
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            22.74   
Saga Boroåker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.51   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            23.68   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            23.89   
Moa Kvarnlöf  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            24.41   
Hanna Andersson  2005  Avesta Simsällskap            24.43   
Sara Ardevall  2004  Rättviks simförening            25.11   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            25.73   
10  Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            26.50   
10  Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap            26.50   
12  Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            26.70   
13  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.36   
14  Engla Rosenberg  2004  Avesta Simsällskap            29.87   
15  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            30.74   
16  Alva Lennartsson  2004  Avesta Simsällskap            32.86   
17  Melody Engström-Hagelin  2005  Ludvika Simsällskap            34.62   
18  Aliya Msaoubi  2004  Fagersta Simklubb            35.76   
19  Felicia Eliasson  2005  Avesta Simsällskap            37.32   
20  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            37.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            42.00   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.54   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            51.83   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap            52.45   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            53.59   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            56.72   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            40.52   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            44.23   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            44.71   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            45.93   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap            46.73   
Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors            48.30   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            48.53   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            48.64   
Elin Jones  2003  Rättviks simförening            49.78   
10  Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            50.87   
11  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            51.00   
12  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            51.04   
13  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            53.35   
14  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            55.62   
15  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            55.65   
16  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            57.70   
17  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            58.19   
18  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            1:00.97   
19  Ida Eriksson  2003  Avesta Simsällskap            1:02.66   
20  Sofia Lind-Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            1:04.14   
21  Vilma Hofvander  2003  Avesta Simsällskap            1:04.53   
Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    34.61  1:14.38  2:04.03    2:42.16   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    39.61  1:26.97  2:21.14    3:01.47   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.10  1:33.44  2:22.37    3:04.07   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    41.66  1:31.13  2:24.78    3:04.82   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    42.71  1:31.43  2:29.54    3:15.19   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.57  1:35.22  2:35.38    3:16.41   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.47        1:19.53   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    37.36        1:19.69   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    38.94        1:24.51   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    39.18        1:27.42   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    38.62        1:29.18   
Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.24        1:29.23   
Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    41.63        1:29.92   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    45.37        1:37.93   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    47.28        1:42.46   
10  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    45.95        1:44.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 17, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix [2003]  2003  Upsala Simsällskap            1:11.44   
  Geshin Zarei  2003                 
  Mikael Söderberg  2003      33.98        33.98   
  Filip Nystrand  2003                 
  Kajsa Franzén  2004      1:11.44        1:11.44   
                     
Ludvika SS Mix [2003]  2003  Ludvika Simsällskap            1:25.12   
  Anna Krysén  2003                 
  Elias Andersen Nyyssönen  2005      42.48        42.48   
  Ida Granberg  2003                 
  Oskar Kalles  2004      1:25.12        1:25.12   
                     
Avesta SS Mix [2003]  2003  Avesta Simsällskap            1:36.55   
  Max Antonsson  2004                 
  Ida Eriksson  2003      46.69        46.69   
  Samuel Jackson  2004                 
  Hanna Andersson  2005      1:36.55        1:36.55   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:27   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 19, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Po Lag 1  2003  Upsala Simsällskap            3:06.80   
  Oskar Andersson  2003      44.57        44.57   
  Leo Kaul  2003      57.61        1:42.18   
  Filip Nystrand  2003      47.04        2:29.22   
  Mikael Söderberg  2003      37.58        3:06.80   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:27 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 20, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Rattviks Damer [2003]  2003  Rättviks simförening            1:34.00   
  Johanna Engberg  2003                 
  Sara Ardevall  2004      48.22        48.22   
  Ella Pedersen  2004                 
  Elin Jones  2003      1:34.00        1:34.00   
                     
Ludvika SS Damer [2003]  2003  Ludvika Simsällskap            1:48.15   
  Wilma Berg  2004                 
  Melody Engström-Hagelin  2005      57.82        57.82   
  Karin Gabrielsson  2004                 
  Lovisa Leonardsson  2005      1:48.15        1:48.15   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Fl Lag 1  2003  Upsala Simsällskap            2:49.52   
  Geshin Zarei  2003      37.44        37.44   
  Kajsa Franzén  2004      42.86        1:20.30   
  Ive Fröman  2003      47.02        2:07.32   
  Esther Svensson  2003      42.20        2:49.52   
                     
Söderhamn Damer [2003]  2003  Söderhamns Simsällskap            2:59.59   
  Clara Bergh  2004      37.89        37.89   
  Wilma Burman  2003      54.67        1:32.56   
  Filippa Eklund  2004      49.18        2:21.74   
  Victoria Flyman  2003      37.85        2:59.59   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 22, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Po Lag 1  2002  Upsala Simsällskap            2:45.21   
  Kevin Shiva  2002      41.79        41.79   
  Philip Rosvall  2001      46.75        1:28.54   
  Hugo Sörby  2001      45.60        2:14.14   
  Johan Ljunggren  2001      31.07        2:45.21   
                     
Upsala S Po Lag 2  2002  Upsala Simsällskap            2:53.69   
  Jonatan Fischer  2001      45.76        45.76   
  Joel Larsson  2001      44.86        1:30.62   
  Jakob Hanson  2002      45.43        2:16.05   
  Axel Wohlin  2001      37.64        2:53.69   
                     
Upsala S Po Lag 3  2002  Upsala Simsällskap            3:12.33   
  Mikael Waks  2001      46.33        46.33   
  Noel Wallin  2001      55.65        1:41.98   
  Edwin Nystrand  2002      46.76        2:28.74   
  Max Wallin  2001      43.59        3:12.33   
                     
Borlänge Herrar [2001]  2001  Borlänge Simsällskap            3:14.65   
  Hannes Gustavsson  2002      51.25        51.25   
  Elias Gustavsson  2002      57.00        1:48.25   
  Markus Tägtström  2002      41.70        2:29.95   
  Daniel Ruijs  2004      44.70        3:14.65   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 23, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Fl Lag 1  2002  Upsala Simsällskap            2:28.65   
  Nikita Larsson  2001      39.67        39.67   
  Ani Helin Öncu  2001      41.48        1:21.15   
  Tova Franzén  2001      36.47        1:57.62   
  Mina Alpergin  2001      31.03        2:28.65   
                     
Falun Tjejer 2001 O Yngre  2001  Falu Simsällskap            2:29.52   
  Jessika Borbos  2001      37.22        37.22   
  Nelly Antlöv  2002      44.46        1:21.68   
  Hilda Sander  2002      37.99        1:59.67   
  Emmy Östling  2001      29.85        2:29.52   
                     
Harnäs Skutskärs SS Lag 1  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:30.66   
  Clara Florén  2002      40.36        40.36   
  Jennifer Borg  2001      40.72        1:21.08   
  Elina Carlsson  2001      37.10        1:58.18   
  Alice Eriksson  2001      32.48        2:30.66   
                     
Ludvika SS Småproffsen  2002  Ludvika Simsällskap            2:34.32   
  Elin Carlsson  2001      38.17        38.17   
  Lisa Rydelius  2001      43.30        1:21.47   
  Moa Holmström  2001      37.17        1:58.64   
  Alice Gustafsson  2002      35.68        2:34.32   
                     
Upsala S Fl Lag 2  2002  Upsala Simsällskap            2:46.31   
  Matilda Lantz  2002      42.03        42.03   
  Alba Giacomini  2001      46.13        1:28.16   
  Stina Byström  2002      40.64        2:08.80   
  Astrid Langö  2002      37.51        2:46.31   
                     
Söderhamn Damer [2002]  2002  Söderhamns Simsällskap            2:50.43   
  Elsa Bergh  2002      45.20        45.20   
  Lovis Jernberg  2002      54.62        1:39.82   
  Emma Jansson-Söderman  2001      38.65        2:18.47   
  Moa Glämsta  2002      31.96        2:50.43   
                     
Upsala S Fl Lag 3  2002  Upsala Simsällskap            2:51.49   
  Jeanna Wiell  2001      41.24        41.24   
  Matilda Bohman  2002      49.09        1:30.33   
  Stina Byström  2002      43.49        2:13.82   
  Sofia Domeij  2002      37.67        2:51.49   
                     
Harnäs Skutskärs SS Lag 2  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:58.06   
  Frida Florén  2004      47.79        47.79   
  Elvira Lind  2001      46.64        1:34.43   
  Nora Hägglund  2001      44.84        2:19.27   
  Molly Eriksson  2001      38.79        2:58.06   
                     
Upsala S Fl Lag 4  2002  Upsala Simsällskap            2:59.34   
  Djamila Mamedova  2001      44.38        44.38   
  Emma Norin  2002      49.59        1:33.97   
  Malla Myrelid  2002      46.96        2:20.93   
  Amanda Sundqvist  2002      38.41        2:59.34   
                     
10  Hudiksvalls Pinglor  2002  Hudiksvalls Simsällskap            3:28.01   
  Tyra Strömbom  2004      50.55        50.55   
  Amanda Jonasson  2004      1:00.21        1:50.76   
  Alva Genberg  2002      48.75        2:39.51   
  Nellie Demir  2004      48.50        3:28.01   
                     
Borlänge Damer Lag 1  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 24, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    37.75  1:21.42  2:05.82    2:47.53   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    37.45  1:20.92  2:07.12    2:51.79   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    42.40  1:34.02  2:28.22    3:20.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            36.36   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            37.71   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            39.13   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            39.97   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.09   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap            40.59   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            42.65   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            42.80   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            43.66   
10  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            44.98   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            47.07   
12  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            47.09   
13  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            47.44   
14  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            49.09   
15  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            49.22   
16  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            49.36   
17  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            49.74   
18  Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            50.55   
19  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            51.11   
20  Jennie Holmkvist  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.81   
21  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            54.54   
22  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            55.96   
23  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            56.16   
24  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            57.43   
25  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            1:00.07   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 26, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            32.66   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            18.10   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            20.05   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap            21.00   
Ludwig Lundgren  2003  Gävle Simsällskap            23.11   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap            25.49   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 27, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    1:17.41  2:38.00  3:59.26    5:18.93   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    1:17.26  2:40.51  4:04.45    5:24.33   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.35  2:42.17  4:06.28    5:25.95   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.77  2:48.05  4:15.58    5:37.97   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    1:17.95  2:45.45  4:15.58    5:42.19   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    1:20.12  2:49.84  4:17.89    5:43.80   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    1:21.07  2:49.56  4:19.60    5:47.23   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    1:27.10  3:01.93  4:36.37    6:08.04   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    1:27.37  3:04.41  4:40.19    6:14.63   
10  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    1:30.33  3:11.70  4:53.99    6:32.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 28, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    37.04        1:18.77   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    38.90        1:21.42   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    41.02        1:24.67   
Johan Werkmästar  2002  Rättviks simförening    42.03        1:25.53   
Marius Kalles  2002  Ludvika Simsällskap    44.13        1:33.28   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    43.29        1:34.83   
Erik Gummås  2002  Simsällskapet Mora    46.62        1:38.74   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    48.46        1:43.00   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    52.47        1:52.65   
10  Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    54.62        1:57.77   
11  Isak Linander  2002  Sim 77 Hofors    1:00.24        2:07.98   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    31.16        1:05.55   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    34.41        1:12.89   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    35.71        1:14.00   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.35        1:16.51   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.67        1:17.51   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    38.26        1:19.59   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    42.16        1:24.01   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    39.99        1:24.31   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    42.31        1:27.92   
10  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    41.87        1:28.06   
11  Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap    43.80        1:31.36   
12  Erik Bäckström  2001  Hudiksvalls Simsällskap    45.85        1:34.41   
13  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    50.09        1:45.17   
14  Rickard Eriksson  2001  Sim 77 Hofors    48.56        1:45.60   
15  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    47.53        1:46.84   
16  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    50.86        1:48.43   
Charlie Eliasson  2001  Avesta Simsällskap            DSQ   
Robin Andersson  2001  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    43.17        1:35.59   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    48.48        1:37.10   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.45        1:38.61   
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb    48.39        1:41.56   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    52.13        1:45.96   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    54.87        1:49.29   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    54.78        1:54.48   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    40.16        1:26.08   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    44.12        1:32.99   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    46.27        1:37.17   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap    47.34        1:39.68   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    46.62        1:41.60   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    46.92        1:43.73   
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    48.62        1:45.40   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap    55.84        1:55.83   
                     
 
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    37.72        1:19.04   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.60        1:25.76   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    43.18        1:27.58   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    41.96        1:28.95   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    41.79        1:31.36   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    44.20        1:31.83   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    44.67        1:32.54   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    44.46        1:35.19   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    46.46        1:35.22   
10  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    45.82        1:38.16   
11  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    48.02        1:38.87   
12  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    47.34        1:38.93   
13  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    47.00        1:39.32   
14  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    50.34        1:40.44   
15  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    47.18        1:41.03   
16  Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap    50.48        1:41.87   
17  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    49.21        1:42.39   
18  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    46.96        1:42.76   
19  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    51.20        1:44.04   
20  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    47.82        1:44.88   
21  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    54.59        1:48.83   
22  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    53.76        1:51.02   
23  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    54.45        1:53.71   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:28   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 30, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            20.60   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            21.95   
Max Antonsson  2004  Avesta Simsällskap            21.98   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            22.65   
Elias Andersen Nyyssönen  2005  Ludvika Simsällskap            22.69   
Oskar Kalles  2004  Ludvika Simsällskap            23.00   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.54   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            25.61   
Samuel Jackson  2004  Avesta Simsällskap            26.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:28 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 31, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            42.19   
Erik Persson  2004  Simsällskapet Mora            44.52   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            34.57   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            36.03   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap            39.34   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            42.54   
Ludwig Lundgren  2003  Gävle Simsällskap            43.07   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            46.76   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap            48.22   
André Backström  2003  Sim 77 Hofors            51.06   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            53.96   
10  Lukas Falk  2003  Borlänge Simsällskap            54.90   
11  Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            59.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 32, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    38.96        1:20.43   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.85        1:29.51   
Klara Ragnarsson  2002  Sala Simsällskap    45.47        1:31.44   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    44.70        1:31.98   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    46.35        1:34.05   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    48.19        1:37.22   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    48.10        1:38.03   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    47.62        1:38.66   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    49.64        1:39.91   
10  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    1:41.57        1:41.57   
11  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    50.40        1:42.82   
12  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap    53.21        1:44.40   
13  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    52.96        1:44.92   
14  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    51.77        1:45.11   
15  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    54.26        1:50.69   
16  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap    55.25        1:53.15   
17  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    57.59        1:53.38   
18  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap    57.79        1:58.42   
19  Elsa Klyftell  2002  Borlänge Simsällskap    1:00.36        2:01.76   
20  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap    1:04.24        2:10.96   
Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    37.93        1:16.21   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    38.80        1:18.91   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    38.21        1:19.20   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    38.91        1:20.28   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    41.01        1:23.46   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    41.55        1:26.97   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    41.17        1:27.95   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.44        1:29.32   
Maja Schneider  2001  Simsällskapet Mora    46.44        1:31.67   
10  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.59        1:32.32   
11  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    46.96        1:33.46   
12  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    45.50        1:33.84   
13  Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    46.04        1:35.56   
14  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    47.37        1:36.67   
15  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.23        1:39.26   
16  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    48.49        1:39.28   
17  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    48.14        1:39.98   
18  Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap    49.43        1:42.26   
19  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    50.24        1:43.45   
20  Frida Ljudén  2001  Simsällskapet Mora    50.21        1:45.95   
21  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.20        1:46.37   
22  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    52.24        1:47.55   
23  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap    53.61        1:48.42   
24  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap    53.28        1:50.76   
25  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    55.15        1:55.95   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            DNF   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 33, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    42.39        1:31.24   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    48.66        1:43.20   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    49.75        1:43.85   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    53.44        1:50.75   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    55.28        1:53.91   
Marius Kalles  2002  Ludvika Simsällskap    1:08.27        2:24.29   
Isak Linander  2002  Sim 77 Hofors    1:08.75        2:24.31   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:10.15        2:25.17   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Erik Gummås  2002  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.85        1:25.31   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    43.27        1:31.92   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    44.69        1:37.34   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    46.45        1:39.51   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    46.73        1:40.24   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    47.11        1:42.21   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    49.85        1:45.38   
Erik Bäckström  2001  Hudiksvalls Simsällskap    52.32        1:53.78   
Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    52.48        1:53.94   
10  Robin Andersson  2001  Sim 77 Hofors    58.11        2:04.98   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:00.42        2:05.86   
12  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:03.27        2:13.91   
13  Charlie Eliasson  2001  Avesta Simsällskap    1:03.16        2:14.89   
14  Rickard Eriksson  2001  Sim 77 Hofors    1:01.52        2:15.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 34, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            24.08   
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            24.94   
Maja Ålenius  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            24.97   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            26.24   
Aliya Msaoubi  2004  Fagersta Simklubb            26.50   
Hanna Andersson  2005  Avesta Simsällskap            26.70   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            26.77   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            26.89   
Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap            27.80   
10  Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            28.25   
11  Moa Kvarnlöf  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.12   
12  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            32.06   
13  Felicia Eliasson  2005  Avesta Simsällskap            35.05   
14  Melody Engström-Hagelin  2005  Ludvika Simsällskap            35.21   
15  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.61   
Alva Lennartsson  2004  Avesta Simsällskap            DSQ   
Engla Rosenberg  2004  Avesta Simsällskap            DSQ   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 35, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            44.34   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap            50.63   
Saga Boroåker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.00   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            53.53   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            53.98   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.01   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            57.63   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            59.60   
                     
 
Gren 35, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            43.51   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            44.64   
Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap            48.01   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            51.52   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            51.90   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            52.90   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            54.10   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            54.76   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            54.92   
10  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            57.12   
11  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            57.42   
12  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            59.60   
13  Johanna Engberg  2003  Rättviks simförening            59.85   
14  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            1:00.12   
15  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            1:00.22   
16  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            1:02.89   
17  Sofia Lind-Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            1:06.66   
18  Vilma Hofvander  2003  Avesta Simsällskap            1:06.73   
19  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:12.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 36, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            24.77   
Erik Persson  2004  Simsällskapet Mora            25.20   
Elias Andersen Nyyssönen  2005  Ludvika Simsällskap            25.64   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            26.39   
Max Antonsson  2004  Avesta Simsällskap            27.29   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            27.33   
Samuel Jackson  2004  Avesta Simsällskap            28.00   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            28.30   
Oskar Kalles  2004  Ludvika Simsällskap            29.20   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 37, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            54.48   
                     
 
Gren 37, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            41.23   
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap            45.50   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            46.16   
Ludwig Lundgren  2003  Gävle Simsällskap            49.13   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            49.83   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            53.36   
André Backström  2003  Sim 77 Hofors            59.64   
Lukas Falk  2003  Borlänge Simsällskap            1:06.44   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 38, 200m Medley F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    40.62  1:24.72  2:12.78    2:50.01   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    38.15  1:22.26  2:13.89    2:53.54   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.28  1:26.39  2:20.36    2:59.26   
Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.65  1:25.07  2:17.78    2:59.70   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    40.07  1:30.03  2:20.37    3:01.89   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.76  1:26.89  2:22.31    3:03.41   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    44.74  1:33.44  2:25.70    3:11.66   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    46.74  1:39.80  2:31.45    3:12.67   
Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    41.56  1:35.10  2:31.09    3:14.56   
10  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.35  1:37.15  2:30.75    3:14.82   
11  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.79  1:36.28  2:36.18    3:17.01   
12  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    46.88  1:41.25  2:36.02    3:22.05   
13  Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    43.40  1:34.40  2:33.92    3:22.48   
14  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    47.57  1:43.30  2:44.94    3:29.32   
15  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    51.72  1:41.47  2:42.62    3:30.57   
16  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.09  1:48.23  2:47.77    3:36.80   
17  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    47.97  1:46.76  2:52.88    3:38.12   
18  Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    52.00  1:46.13  2:50.08    3:40.43   
19  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    53.75  1:51.09  2:53.68    3:44.53   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:29   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 39, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    34.68        1:16.40   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    43.49        1:34.52   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    42.76        1:35.79   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    42.50        1:36.37   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    59.45        2:04.58   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:29 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:30   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 40, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Söderhamn Damer [2003]  2003  Söderhamns Simsällskap            1:27.50   
  Victoria Flyman  2003                 
  Filippa Eklund  2004      44.85        44.85   
  Clara Bergh  2004                 
  Frida Ljusberg  2004      1:27.50        1:27.50   
                     
Ludvika SS Damer [2003]  2003  Ludvika Simsällskap            1:30.99   
  Karin Gabrielsson  2004                 
  Ida Granberg  2003      49.27        49.27   
  Anna Krysén  2003                 
  Wilma Berg  2004      1:30.99        1:30.99   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:30 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:30   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 41, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Fl Lag 1  2003  Upsala Simsällskap            3:16.86   
  Ive Fröman  2003      52.72        52.72   
  Kajsa Franzén  2004      54.03        1:46.75   
  Geshin Zarei  2003      46.63        2:33.38   
  Esther Svensson  2003      43.48        3:16.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:30 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:30   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 43, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Po Lag 1  2003  Upsala Simsällskap            3:18.49   
  Filip Nystrand  2003      50.23        50.23   
  Hampus Ljunggren  2004      58.46        1:48.69   
  Mikael Söderberg  2003      45.74        2:34.43   
  Oskar Andersson  2003      44.06        3:18.49   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:30 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:30   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 44, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix [2001]  2001  Gävle Simsällskap            2:12.88   
  Jakob Källquist  2001      30.53        30.53   
  Amie Molin Richtnér  2001      32.00        1:02.53   
  Helmi Swanson  2004      36.72        1:39.25   
  Carl Hansson  2003      33.63        2:12.88   
                     
Upsala S Mix Lag 1  2001  Upsala Simsällskap            2:14.19   
  Mina Alpergin  2001      31.56        31.56   
  Kevin Shiva  2002      35.69        1:07.25   
  Philip Rosvall  2001      34.62        1:41.87   
  Tova Franzén  2001      32.32        2:14.19   
                     
Upsala S Mix Lag 2  2001  Upsala Simsällskap            2:26.74   
  Johan Ljunggren  2001      35.71        35.71   
  Astrid Langö  2002      36.44        1:12.15   
  Ani Helin Öncu  2001      38.43        1:50.58   
  Hugo Sörby  2001      36.16        2:26.74   
                     
SS Mora Mix [2001]  2001  Simsällskapet Mora            2:28.69   
  Elias Persson  2002      34.21        34.21   
  Frida Ljudén  2001      38.25        1:12.46   
  Erik Gummås  2002      40.94        1:53.40   
  Maja Schneider  2001      35.29        2:28.69   
                     
Upsala S Mix Lag 4  2001  Upsala Simsällskap            2:33.25   
  Axel Wohlin  2001      37.36        37.36   
  Victoria Cantar  2002      36.82        1:14.18   
  Edwin Nystrand  2002      39.78        1:53.96   
  Jeanna Wiell  2001      39.29        2:33.25   
                     
Upsala S Mix Lag 3  2001  Upsala Simsällskap            2:36.71   
  Nikita Larsson  2001      37.35        37.35   
  Jakob Hanson  2002      42.27        1:19.62   
  Joel Larsson  2001      39.53        1:59.15   
  Stina Byström  2002      37.56        2:36.71   
                     
Borlänge Mix [2001]  2001  Borlänge Simsällskap            2:40.57   
  Linnea Kallin  2001      38.76        38.76   
  Anna Falk  2001      40.08        1:18.84   
  Daniel Ruijs  2004      46.30        2:05.14   
  Markus Tägtström  2002      35.43        2:40.57   
                     
Ludvika SS Mix [2001]  2001  Ludvika Simsällskap            2:53.89   
  Maria Spjut  2002      40.89        40.89   
  Cecilia Fälldin  2002      40.85        1:21.74   
  Filippa Jirenius  2002      48.42        2:10.16   
  Marius Kalles  2002      43.73        2:53.89   
                     
Borlänge Mix Lag 2  2001  Borlänge Simsällskap            3:16.33   
  Ebba Sandell  2002      42.59        42.59   
  Hannes Gustavsson  2002      53.30        1:35.89   
  Elias Gustavsson  2002      54.77        2:30.66   
  Elsa Klyftell  2002      45.67        3:16.33   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:30 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:30   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falun Tjejer 2001 O Yngre  2001  Falu Simsällskap            2:14.04   
  Emmy Östling  2001      31.08        31.08   
  Jessika Borbos  2001      32.05        1:03.13   
  Hilda Sander  2002      35.59        1:38.72   
  Alva Wikström  2002      35.32        2:14.04   
                     
Harnäs Skutskärs SS Lag 1  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:14.06   
  Clara Florén  2002      33.71        33.71   
  Jennifer Borg  2001      35.27        1:08.98   
  Elina Carlsson  2001      33.06        1:42.04   
  Elina Carlsson  2001      32.02        2:14.06   
                     
Upsala S Fl Lag 1  2002  Upsala Simsällskap            2:15.91   
  Ani Helin Öncu  2001      35.48        35.48   
  Astrid Langö  2002      36.05        1:11.53   
  Tova Franzén  2001      32.44        1:43.97   
  Mina Alpergin  2001      31.94        2:15.91   
                     
Ludvika SS Småproffsen  2002  Ludvika Simsällskap            2:17.09   
  Alice Gustafsson  2002      37.40        37.40   
  Moa Holmström  2001      33.01        1:10.41   
  Elin Carlsson  2001      32.10        1:42.51   
  Lisa Rydelius  2001      34.58        2:17.09   
                     
Upsala S Fl Lag 2  2002  Upsala Simsällskap            2:32.79   
  Nikita Larsson  2001      37.08        37.08   
  Stina Byström  2002      38.50        1:15.58   
  Jeanna Wiell  2001      40.73        1:56.31   
  Matilda Lantz  2002      36.48        2:32.79   
                     
Upsala S Fl Lag 3  2002  Upsala Simsällskap            2:33.57   
  Victoria Cantar  2002      37.79        37.79   
  Sofia Domeij  2002      36.78        1:14.57   
  Amanda Sundqvist  2002      38.72        1:53.29   
  Emma Norin  2002      40.28        2:33.57   
                     
Söderhamn Damer [2002]  2002  Söderhamns Simsällskap            2:35.05   
  Emma Jansson-Söderman  2001      36.36        36.36   
  Lovis Jernberg  2002      40.47        1:16.83   
  Moa Glämsta  2002      46.31        2:03.14   
  Elsa Bergh  2002      31.91        2:35.05   
                     
Harnäs Skutskärs SS Lag 2  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:35.34   
        38.11        38.11   
        41.49        1:19.60   
        41.06        2:00.66   
        34.68        2:35.34   
                     
Borlänge Damer Lag 1  2001  Borlänge Simsällskap            2:37.44   
  Nora Lindqvist  2001      37.12        37.12   
  Karin Leijström  2001      40.49        1:17.61   
  Linnea Kallin  2001      39.69        1:57.30   
  Emma Larsson  2002      40.14        2:37.44   
                     
10  Hudiksvalls Pinglor  2002  Hudiksvalls Simsällskap            3:00.86   
  Tyra Strömbom  2004      44.21        44.21   
  Nellie Demir  2004      51.37        1:35.58   
  Amanda Jonasson  2004      45.53        2:21.11   
  Alva Genberg  2002      39.75        3:00.86   
                     
Upsala S Fl Lag 4  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:30 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Hösstimiaden Tävl omr 1 2013.    Utskriftsdatum  24 november 2013   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  22:30   
  Arrangör  Sim 77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2013         
 
 
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Po Lag 1  2002  Upsala Simsällskap            2:27.10   
  Philip Rosvall  2001      36.32        36.32   
  Hugo Sörby  2001      38.69        1:15.01   
  Johan Ljunggren  2001      35.88        1:50.89   
  Kevin Shiva  2002      36.21        2:27.10   
                     
Upsala S Po Lag 2  2002  Upsala Simsällskap            2:43.44   
  Joel Larsson  2001      39.19        39.19   
  Edwin Nystrand  2002      40.58        1:19.77   
  Axel Wohlin  2001      39.88        1:59.65   
  Jakob Hanson  2002      43.79        2:43.44   
                     
Upsala S Po Lag 3  2002  Upsala Simsällskap            2:56.64   
  Max Wallin  2001      48.34        48.34   
  Jonatan Fischer  2001      39.53        1:27.87   
  Mikael Waks  2001      40.40        2:08.27   
  Noel Wallin  2001      48.37        2:56.64   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  24 november 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  22:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner