Resultater for Höstsimiaden Mellansvenska Tävl omr 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 34.84 | 1:13.15 | 1:53.24 | 2:32.33 | |||
2 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.07 | 1:14.91 | 1:57.71 | 2:41.17 | |||
3 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 37.42 | 1:21.25 | 2:06.43 | 2:48.53 | |||
4 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.67 | 1:21.33 | 2:07.20 | 2:49.92 | |||
5 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 38.56 | 1:21.97 | 2:07.07 | 2:50.25 | |||
6 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 39.65 | 1:24.51 | 2:10.78 | 2:52.97 | |||
7 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 40.80 | 1:30.15 | 2:20.31 | 3:06.27 | |||
8 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.54 | 1:29.52 | 2:20.63 | 3:08.58 | |||
9 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 41.65 | 1:31.02 | 2:22.67 | 3:10.99 | |||
10 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 42.85 | 1:33.52 | 2:24.83 | 3:11.12 | |||
11 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.79 | 1:32.88 | 2:25.41 | 3:16.22 | |||
12 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.73 | 1:31.51 | 2:26.40 | 3:17.81 | |||
13 | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.16 | 1:37.11 | 2:32.46 | 3:27.53 | |||
14 | Elsa Klyftell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 47.61 | 1:43.21 | 2:39.99 | 3:34.65 | |||
15 | Hanna Lawyer | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.12 | 1:42.30 | 2:39.21 | 3:35.04 | |||
16 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.15 | 1:46.14 | 2:45.45 | 3:39.37 | |||
- | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 37.14 | ||||||
2 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 40.35 | ||||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.71 | ||||||
4 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.99 | ||||||
5 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.20 | ||||||
6 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 51.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 17.42 | ||||||
2 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 19.55 | ||||||
3 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 20.10 | ||||||
4 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 21.70 | ||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 22.84 | ||||||
6 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 24.13 | ||||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 26.51 | ||||||
8 | Sara Ardevall | 2004 | Rättviks simförening | 33.45 | ||||||
- | Ella Pedersen | 2004 | Rättviks simförening | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 17.22 | ||||||
2 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 19.59 | ||||||
3 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 19.95 | ||||||
4 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 20.02 | ||||||
5 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 20.05 | ||||||
6 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 20.38 | ||||||
7 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 22.16 | ||||||
8 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 22.22 | ||||||
9 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 22.64 | ||||||
10 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 23.36 | ||||||
11 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 24.13 | ||||||
12 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 26.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:10.57 | 2:28.40 | 3:46.78 | 5:02.45 | |||
2 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 1:16.90 | 2:39.51 | 4:01.06 | 5:21.34 | |||
3 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:18.23 | 2:41.81 | 4:04.01 | 5:22.91 | |||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:20.41 | 2:49.68 | 4:20.97 | 5:48.16 | |||
5 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:33.62 | 3:13.31 | 4:56.23 | 6:28.94 | |||
6 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:34.42 | 3:15.33 | 4:59.52 | 6:37.43 | |||
7 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:46.94 | 3:39.85 | 5:36.34 | 7:26.12 | |||
8 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:46.48 | 3:40.51 | 5:33.30 | 7:27.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 33.84 | 1:10.52 | |||||
2 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.47 | 1:12.93 | |||||
3 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 36.62 | 1:18.36 | |||||
4 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.73 | 1:18.74 | |||||
5 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 37.24 | 1:18.89 | |||||
6 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 39.53 | 1:20.54 | |||||
7 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 38.51 | 1:20.73 | |||||
8 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 37.71 | 1:20.76 | |||||
9 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 39.73 | 1:20.91 | |||||
10 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.23 | 1:22.46 | |||||
11 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.26 | 1:23.63 | |||||
12 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.05 | 1:23.87 | |||||
13 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.92 | 1:24.12 | |||||
14 | Anja Kling | 2002 | Sim 77 Hofors | 38.38 | 1:25.45 | |||||
15 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.59 | 1:28.20 | |||||
16 | Jennie Holmkvist | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.32 | 1:28.44 | |||||
17 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 43.20 | 1:29.45 | |||||
18 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.93 | 1:29.76 | |||||
19 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 41.94 | 1:30.08 | |||||
20 | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | 42.30 | 1:30.18 | |||||
21 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.07 | 1:30.79 | |||||
22 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 43.24 | 1:31.09 | |||||
23 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.20 | 1:32.45 | |||||
24 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 43.97 | 1:33.29 | |||||
25 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.50 | 1:36.63 | |||||
26 | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 43.38 | 1:36.72 | |||||
27 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.98 | 1:37.56 | |||||
28 | Elsa Klyftell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 46.58 | 1:38.25 | |||||
29 | Hanna Lawyer | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.68 | 1:41.34 | |||||
30 | Filippa Jirenius | 2002 | Ludvika Simsällskap | 47.68 | 1:44.92 | |||||
31 | Moa Glämsta | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 52.75 | 1:53.61 | |||||
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 32.96 | 1:08.10 | |||||
2 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.37 | 1:08.37 | |||||
3 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.86 | 1:09.61 | |||||
4 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.21 | 1:10.53 | |||||
5 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 33.22 | 1:10.77 | |||||
6 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.96 | 1:11.35 | |||||
7 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.18 | 1:11.61 | |||||
8 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 33.62 | 1:12.00 | |||||
9 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 34.22 | 1:12.09 | |||||
10 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.27 | 1:14.15 | |||||
11 | Jennifer Borg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.64 | 1:14.40 | |||||
12 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 36.42 | 1:16.09 | |||||
13 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.41 | 1:18.82 | |||||
14 | Elvira Lind | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.48 | 1:18.92 | |||||
15 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 38.44 | 1:19.53 | |||||
16 | Maja Gropgården | 2001 | Rättviks simförening | 38.20 | 1:20.67 | |||||
17 | Maja Schneider | 2001 | Simsällskapet Mora | 40.41 | 1:20.94 | |||||
18 | Elda Boberg | 2001 | Rättviks simförening | 38.36 | 1:21.08 | |||||
19 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.56 | 1:21.18 | |||||
20 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 37.43 | 1:22.64 | |||||
21 | Molly Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.64 | 1:24.63 | |||||
22 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.61 | 1:24.85 | |||||
23 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.26 | 1:25.10 | |||||
24 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.81 | 1:25.62 | |||||
25 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 41.47 | 1:27.12 | |||||
26 | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.96 | 1:27.62 | |||||
27 | Frida Ljudén | 2001 | Simsällskapet Mora | 41.76 | 1:27.69 | |||||
28 | Djamila Mamedova | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.81 | 1:30.69 | |||||
29 | Astrid Norén | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.26 | 1:34.66 | |||||
30 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.69 | 1:37.80 | |||||
31 | Anna Lithell | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.18 | 1:38.66 | |||||
32 | Sabrina Tallberg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.23 | 1:40.92 | |||||
- | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 51.42 | 1:44.50 | |||||
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.49 | 1:33.57 | |||||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 42.79 | 1:35.02 | |||||
3 | Malte Svärd | 2003 | Falu Simsällskap | 44.71 | 1:35.70 | |||||
4 | Ludwig Lundgren | 2003 | Gävle Simsällskap | 49.32 | 1:44.67 | |||||
5 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 56.91 | 2:05.62 | |||||
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 42.27 | 1:29.50 | |||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.66 | 1:35.66 | |||||
3 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.39 | 1:35.85 | |||||
4 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 49.53 | 1:44.80 | |||||
- | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 18.43 | ||||||
2 | Moa Kvarnlöf | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 18.97 | ||||||
3 | Aliya Msaoubi | 2004 | Fagersta Simklubb | 20.45 | ||||||
4 | Maja Ålenius | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 20.65 | ||||||
5 | Saga Boroåker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 20.87 | ||||||
6 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 20.96 | ||||||
7 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 21.07 | ||||||
8 | Karin Gabrielsson | 2004 | Ludvika Simsällskap | 21.12 | ||||||
9 | Hanna Andersson | 2005 | Avesta Simsällskap | 21.42 | ||||||
10 | Sara Ardevall | 2004 | Rättviks simförening | 21.51 | ||||||
11 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 21.93 | ||||||
12 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 22.05 | ||||||
13 | Ella Pedersen | 2004 | Rättviks simförening | 22.48 | ||||||
14 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 22.81 | ||||||
15 | Engla Rosenberg | 2004 | Avesta Simsällskap | 25.39 | ||||||
16 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 25.89 | ||||||
17 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 27.31 | ||||||
18 | Alva Lennartsson | 2004 | Avesta Simsällskap | 29.39 | ||||||
19 | Felicia Eliasson | 2005 | Avesta Simsällskap | 29.89 | ||||||
20 | Melody Engström-Hagelin | 2005 | Ludvika Simsällskap | 33.15 | ||||||
- | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 36.69 | ||||||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 36.74 | ||||||
3 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.94 | ||||||
4 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 42.17 | ||||||
5 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.46 | ||||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 46.78 | ||||||
7 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.28 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 32.34 | ||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 36.08 | ||||||
3 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 37.19 | ||||||
4 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 39.25 | ||||||
5 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 39.55 | ||||||
6 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 39.93 | ||||||
7 | Thelma Sundkvist | 2003 | Sim 77 Hofors | 40.26 | ||||||
8 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.62 | ||||||
9 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 42.09 | ||||||
10 | Elin Jones | 2003 | Rättviks simförening | 42.11 | ||||||
11 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 42.21 | ||||||
12 | Elsa Zachrisson | 2003 | Fagersta Simklubb | 42.32 | ||||||
13 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.94 | ||||||
14 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 45.34 | ||||||
15 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 45.98 | ||||||
16 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.17 | ||||||
17 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 46.68 | ||||||
18 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 50.12 | ||||||
19 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 51.34 | ||||||
20 | Vilma Hofvander | 2003 | Avesta Simsällskap | 52.40 | ||||||
21 | Ida Eriksson | 2003 | Avesta Simsällskap | 53.94 | ||||||
22 | Sofia Lind-Dannberg | 2003 | Sim 77 Hofors | 56.71 | ||||||
23 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:00.74 | ||||||
24 | Johanna Engberg | 2003 | Rättviks simförening | 1:02.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:26 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.87 | 1:30.85 | |||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.00 | 1:30.96 | |||||
3 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.69 | 1:31.87 | |||||
4 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 48.95 | 1:40.34 | |||||
5 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.21 | 1:48.40 | |||||
- | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannes Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isak Linander | 2002 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
- | Marius Kalles | 2002 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 34.33 | 1:11.99 | |||||
2 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 39.43 | 1:21.75 | |||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.14 | 1:28.15 | |||||
4 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.70 | 1:29.75 | |||||
5 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 44.46 | 1:32.00 | |||||
6 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.26 | 1:34.49 | |||||
7 | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.15 | 1:38.89 | |||||
8 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.49 | 1:39.05 | |||||
9 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 49.72 | 1:42.46 | |||||
10 | Erik Bäckström | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 49.60 | 1:43.91 | |||||
11 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 53.30 | 1:45.16 | |||||
12 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 57.40 | 1:55.52 | |||||
13 | Robin Andersson | 2001 | Sim 77 Hofors | 1:04.27 | 2:17.18 | |||||
- | Charlie Eliasson | 2001 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rickard Eriksson | 2001 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:26 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 39.57 | 1:22.85 | |||||
2 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 45.77 | 1:36.27 | |||||
3 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.79 | 1:36.44 | |||||
4 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.30 | 1:39.40 | |||||
5 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 46.96 | 1:39.47 | |||||
6 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.34 | 1:40.58 | |||||
7 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 46.47 | 1:40.59 | |||||
8 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 48.29 | 1:41.76 | |||||
9 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.25 | 1:41.86 | |||||
10 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 48.71 | 1:44.72 | |||||
11 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.18 | 1:45.06 | |||||
12 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.40 | 1:45.68 | |||||
13 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.07 | 1:45.72 | |||||
14 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 50.58 | 1:46.27 | |||||
15 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.02 | 1:48.19 | |||||
16 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.15 | 1:48.61 | |||||
17 | Anja Kling | 2002 | Sim 77 Hofors | 51.27 | 1:50.07 | |||||
18 | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 51.95 | 1:51.69 | |||||
19 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 53.92 | 1:52.42 | |||||
20 | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | 54.33 | 1:52.64 | |||||
21 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.65 | 1:53.03 | |||||
22 | Jennie Holmkvist | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.91 | 1:54.14 | |||||
23 | Hanna Lawyer | 2002 | Upsala Simsällskap | 55.20 | 1:56.41 | |||||
24 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 55.86 | 1:57.59 | |||||
25 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 56.35 | 1:58.01 | |||||
26 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 56.72 | 1:58.94 | |||||
27 | Moa Glämsta | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 59.02 | 2:02.80 | |||||
28 | Elsa Klyftell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 57.69 | 2:03.51 | |||||
29 | Filippa Jirenius | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:00.12 | 2:05.50 | |||||
- | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.44 | 1:25.55 | |||||
2 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 40.99 | 1:26.53 | |||||
3 | Jennifer Borg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.19 | 1:29.84 | |||||
4 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 44.79 | 1:32.97 | |||||
5 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.81 | 1:33.37 | |||||
6 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 45.09 | 1:34.98 | |||||
7 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 45.63 | 1:35.52 | |||||
8 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.29 | 1:40.72 | |||||
9 | Maja Schneider | 2001 | Simsällskapet Mora | 48.78 | 1:41.94 | |||||
10 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.24 | 1:42.11 | |||||
11 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.02 | 1:43.02 | |||||
12 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.19 | 1:43.14 | |||||
13 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 48.49 | 1:44.17 | |||||
14 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 49.20 | 1:46.41 | |||||
15 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 50.74 | 1:47.33 | |||||
16 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.00 | 1:47.75 | |||||
17 | Sabrina Tallberg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.26 | 1:47.97 | |||||
18 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 51.32 | 1:51.46 | |||||
19 | Anna Lithell | 2001 | Upsala Simsällskap | 54.11 | 1:53.28 | |||||
20 | Molly Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 54.58 | 1:55.33 | |||||
21 | Djamila Mamedova | 2001 | Upsala Simsällskap | 54.29 | 1:56.87 | |||||
22 | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | 55.30 | 1:59.86 | |||||
23 | Astrid Norén | 2001 | Upsala Simsällskap | 59.68 | 2:05.33 | |||||
24 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:03.85 | 2:19.19 | |||||
- | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elvira Lind | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Ljudén | 2001 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Andersen Nyyssönen | 2005 | Ludvika Simsällskap | 27.24 | ||||||
2 | Oskar Kalles | 2004 | Ludvika Simsällskap | 28.05 | ||||||
3 | Erik Persson | 2004 | Simsällskapet Mora | 28.34 | ||||||
4 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 29.87 | ||||||
5 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.67 | ||||||
- | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Antonsson | 2004 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Jackson | 2004 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 49.13 | ||||||
2 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 56.46 | ||||||
3 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 57.04 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 50.31 | ||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 50.60 | ||||||
3 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 56.81 | ||||||
4 | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | 57.28 | ||||||
5 | Malte Svärd | 2003 | Falu Simsällskap | 57.51 | ||||||
6 | Gustav Westman | 2003 | Borlänge Simsällskap | 58.79 | ||||||
7 | Lukas Falk | 2003 | Borlänge Simsällskap | 58.80 | ||||||
8 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 1:04.13 | ||||||
- | André Backström | 2003 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
- | Filip Nystrand | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludwig Lundgren | 2003 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 22.70 | ||||||
2 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 22.74 | ||||||
3 | Saga Boroåker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 23.51 | ||||||
4 | Karin Gabrielsson | 2004 | Ludvika Simsällskap | 23.68 | ||||||
5 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 23.89 | ||||||
6 | Moa Kvarnlöf | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 24.41 | ||||||
7 | Hanna Andersson | 2005 | Avesta Simsällskap | 24.43 | ||||||
8 | Sara Ardevall | 2004 | Rättviks simförening | 25.11 | ||||||
9 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 25.73 | ||||||
10 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 26.50 | ||||||
10 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 26.50 | ||||||
12 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 26.70 | ||||||
13 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 27.36 | ||||||
14 | Engla Rosenberg | 2004 | Avesta Simsällskap | 29.87 | ||||||
15 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 30.74 | ||||||
16 | Alva Lennartsson | 2004 | Avesta Simsällskap | 32.86 | ||||||
17 | Melody Engström-Hagelin | 2005 | Ludvika Simsällskap | 34.62 | ||||||
18 | Aliya Msaoubi | 2004 | Fagersta Simklubb | 35.76 | ||||||
19 | Felicia Eliasson | 2005 | Avesta Simsällskap | 37.32 | ||||||
20 | Vera Kling | 2006 | Sim 77 Hofors | 37.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 42.00 | ||||||
2 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.54 | ||||||
3 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 51.83 | ||||||
4 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.45 | ||||||
5 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.59 | ||||||
6 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 56.72 | ||||||
- | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 40.52 | ||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 44.23 | ||||||
3 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.71 | ||||||
4 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 45.93 | ||||||
5 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 46.73 | ||||||
6 | Thelma Sundkvist | 2003 | Sim 77 Hofors | 48.30 | ||||||
7 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 48.53 | ||||||
8 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 48.64 | ||||||
9 | Elin Jones | 2003 | Rättviks simförening | 49.78 | ||||||
10 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 50.87 | ||||||
11 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 51.00 | ||||||
12 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 51.04 | ||||||
13 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 53.35 | ||||||
14 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 55.62 | ||||||
15 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 55.65 | ||||||
16 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 57.70 | ||||||
17 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 58.19 | ||||||
18 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:00.97 | ||||||
19 | Ida Eriksson | 2003 | Avesta Simsällskap | 1:02.66 | ||||||
20 | Sofia Lind-Dannberg | 2003 | Sim 77 Hofors | 1:04.14 | ||||||
21 | Vilma Hofvander | 2003 | Avesta Simsällskap | 1:04.53 | ||||||
- | Elsa Zachrisson | 2003 | Fagersta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 34.61 | 1:14.38 | 2:04.03 | 2:42.16 | |||
2 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 39.61 | 1:26.97 | 2:21.14 | 3:01.47 | |||
3 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.10 | 1:33.44 | 2:22.37 | 3:04.07 | |||
4 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 41.66 | 1:31.13 | 2:24.78 | 3:04.82 | |||
5 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.71 | 1:31.43 | 2:29.54 | 3:15.19 | |||
6 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.57 | 1:35.22 | 2:35.38 | 3:16.41 | |||
- | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.47 | 1:19.53 | |||||
2 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.36 | 1:19.69 | |||||
3 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 38.94 | 1:24.51 | |||||
4 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.18 | 1:27.42 | |||||
5 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 38.62 | 1:29.18 | |||||
6 | Jennifer Borg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.24 | 1:29.23 | |||||
7 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 41.63 | 1:29.92 | |||||
8 | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.37 | 1:37.93 | |||||
9 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 47.28 | 1:42.46 | |||||
10 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.95 | 1:44.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 17, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Mix [2003] | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:11.44 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | |||||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Filip Nystrand | 2003 | |||||||||
Kajsa Franzén | 2004 | 1:11.44 | 1:11.44 | |||||||
2 | Ludvika SS Mix [2003] | 2003 | Ludvika Simsällskap | 1:25.12 | ||||||
Anna Krysén | 2003 | |||||||||
Elias Andersen Nyyssönen | 2005 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Ida Granberg | 2003 | |||||||||
Oskar Kalles | 2004 | 1:25.12 | 1:25.12 | |||||||
3 | Avesta SS Mix [2003] | 2003 | Avesta Simsällskap | 1:36.55 | ||||||
Max Antonsson | 2004 | |||||||||
Ida Eriksson | 2003 | 46.69 | 46.69 | |||||||
Samuel Jackson | 2004 | |||||||||
Hanna Andersson | 2005 | 1:36.55 | 1:36.55 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:27 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 19, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Po Lag 1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 3:06.80 | ||||||
Oskar Andersson | 2003 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Leo Kaul | 2003 | 57.61 | 1:42.18 | |||||||
Filip Nystrand | 2003 | 47.04 | 2:29.22 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 37.58 | 3:06.80 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:27 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 20, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Rattviks Damer [2003] | 2003 | Rättviks simförening | 1:34.00 | ||||||
Johanna Engberg | 2003 | |||||||||
Sara Ardevall | 2004 | 48.22 | 48.22 | |||||||
Ella Pedersen | 2004 | |||||||||
Elin Jones | 2003 | 1:34.00 | 1:34.00 | |||||||
2 | Ludvika SS Damer [2003] | 2003 | Ludvika Simsällskap | 1:48.15 | ||||||
Wilma Berg | 2004 | |||||||||
Melody Engström-Hagelin | 2005 | 57.82 | 57.82 | |||||||
Karin Gabrielsson | 2004 | |||||||||
Lovisa Leonardsson | 2005 | 1:48.15 | 1:48.15 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 21, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Fl Lag 1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:49.52 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Kajsa Franzén | 2004 | 42.86 | 1:20.30 | |||||||
Ive Fröman | 2003 | 47.02 | 2:07.32 | |||||||
Esther Svensson | 2003 | 42.20 | 2:49.52 | |||||||
2 | Söderhamn Damer [2003] | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 2:59.59 | ||||||
Clara Bergh | 2004 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Wilma Burman | 2003 | 54.67 | 1:32.56 | |||||||
Filippa Eklund | 2004 | 49.18 | 2:21.74 | |||||||
Victoria Flyman | 2003 | 37.85 | 2:59.59 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 22, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Po Lag 1 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:45.21 | ||||||
Kevin Shiva | 2002 | 41.79 | 41.79 | |||||||
Philip Rosvall | 2001 | 46.75 | 1:28.54 | |||||||
Hugo Sörby | 2001 | 45.60 | 2:14.14 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 31.07 | 2:45.21 | |||||||
2 | Upsala S Po Lag 2 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:53.69 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 45.76 | 45.76 | |||||||
Joel Larsson | 2001 | 44.86 | 1:30.62 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 45.43 | 2:16.05 | |||||||
Axel Wohlin | 2001 | 37.64 | 2:53.69 | |||||||
3 | Upsala S Po Lag 3 | 2002 | Upsala Simsällskap | 3:12.33 | ||||||
Mikael Waks | 2001 | 46.33 | 46.33 | |||||||
Noel Wallin | 2001 | 55.65 | 1:41.98 | |||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 46.76 | 2:28.74 | |||||||
Max Wallin | 2001 | 43.59 | 3:12.33 | |||||||
4 | Borlänge Herrar [2001] | 2001 | Borlänge Simsällskap | 3:14.65 | ||||||
Hannes Gustavsson | 2002 | 51.25 | 51.25 | |||||||
Elias Gustavsson | 2002 | 57.00 | 1:48.25 | |||||||
Markus Tägtström | 2002 | 41.70 | 2:29.95 | |||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 44.70 | 3:14.65 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 23, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Fl Lag 1 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:28.65 | ||||||
Nikita Larsson | 2001 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 41.48 | 1:21.15 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 36.47 | 1:57.62 | |||||||
Mina Alpergin | 2001 | 31.03 | 2:28.65 | |||||||
2 | Falun Tjejer 2001 O Yngre | 2001 | Falu Simsällskap | 2:29.52 | ||||||
Jessika Borbos | 2001 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Nelly Antlöv | 2002 | 44.46 | 1:21.68 | |||||||
Hilda Sander | 2002 | 37.99 | 1:59.67 | |||||||
Emmy Östling | 2001 | 29.85 | 2:29.52 | |||||||
3 | Harnäs Skutskärs SS Lag 1 | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:30.66 | ||||||
Clara Florén | 2002 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Jennifer Borg | 2001 | 40.72 | 1:21.08 | |||||||
Elina Carlsson | 2001 | 37.10 | 1:58.18 | |||||||
Alice Eriksson | 2001 | 32.48 | 2:30.66 | |||||||
4 | Ludvika SS Småproffsen | 2002 | Ludvika Simsällskap | 2:34.32 | ||||||
Elin Carlsson | 2001 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Lisa Rydelius | 2001 | 43.30 | 1:21.47 | |||||||
Moa Holmström | 2001 | 37.17 | 1:58.64 | |||||||
Alice Gustafsson | 2002 | 35.68 | 2:34.32 | |||||||
5 | Upsala S Fl Lag 2 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:46.31 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 42.03 | 42.03 | |||||||
Alba Giacomini | 2001 | 46.13 | 1:28.16 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 40.64 | 2:08.80 | |||||||
Astrid Langö | 2002 | 37.51 | 2:46.31 | |||||||
6 | Söderhamn Damer [2002] | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 2:50.43 | ||||||
Elsa Bergh | 2002 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 54.62 | 1:39.82 | |||||||
Emma Jansson-Söderman | 2001 | 38.65 | 2:18.47 | |||||||
Moa Glämsta | 2002 | 31.96 | 2:50.43 | |||||||
7 | Upsala S Fl Lag 3 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:51.49 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 41.24 | 41.24 | |||||||
Matilda Bohman | 2002 | 49.09 | 1:30.33 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 43.49 | 2:13.82 | |||||||
Sofia Domeij | 2002 | 37.67 | 2:51.49 | |||||||
8 | Harnäs Skutskärs SS Lag 2 | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:58.06 | ||||||
Frida Florén | 2004 | 47.79 | 47.79 | |||||||
Elvira Lind | 2001 | 46.64 | 1:34.43 | |||||||
Nora Hägglund | 2001 | 44.84 | 2:19.27 | |||||||
Molly Eriksson | 2001 | 38.79 | 2:58.06 | |||||||
9 | Upsala S Fl Lag 4 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:59.34 | ||||||
Djamila Mamedova | 2001 | 44.38 | 44.38 | |||||||
Emma Norin | 2002 | 49.59 | 1:33.97 | |||||||
Malla Myrelid | 2002 | 46.96 | 2:20.93 | |||||||
Amanda Sundqvist | 2002 | 38.41 | 2:59.34 | |||||||
10 | Hudiksvalls Pinglor | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 3:28.01 | ||||||
Tyra Strömbom | 2004 | 50.55 | 50.55 | |||||||
Amanda Jonasson | 2004 | 1:00.21 | 1:50.76 | |||||||
Alva Genberg | 2002 | 48.75 | 2:39.51 | |||||||
Nellie Demir | 2004 | 48.50 | 3:28.01 | |||||||
- | Borlänge Damer Lag 1 | 2001 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 24, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 37.75 | 1:21.42 | 2:05.82 | 2:47.53 | |||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 37.45 | 1:20.92 | 2:07.12 | 2:51.79 | |||
3 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.40 | 1:34.02 | 2:28.22 | 3:20.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 25, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 36.36 | ||||||
2 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 37.71 | ||||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.13 | ||||||
4 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.97 | ||||||
5 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.09 | ||||||
6 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 40.59 | ||||||
7 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.65 | ||||||
8 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.80 | ||||||
9 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 43.66 | ||||||
10 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 44.98 | ||||||
11 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.07 | ||||||
12 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 47.09 | ||||||
13 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 47.44 | ||||||
14 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 49.09 | ||||||
15 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.22 | ||||||
16 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 49.36 | ||||||
17 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 49.74 | ||||||
18 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.55 | ||||||
19 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.11 | ||||||
20 | Jennie Holmkvist | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 51.81 | ||||||
21 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 54.54 | ||||||
22 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 55.96 | ||||||
23 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 56.16 | ||||||
24 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 57.43 | ||||||
25 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:00.07 | ||||||
- | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 26, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 32.66 | ||||||
- | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 18.10 | ||||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 20.05 | ||||||
3 | Malte Svärd | 2003 | Falu Simsällskap | 21.00 | ||||||
4 | Ludwig Lundgren | 2003 | Gävle Simsällskap | 23.11 | ||||||
5 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 25.49 | ||||||
- | Gustav Westman | 2003 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 27, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 1:17.41 | 2:38.00 | 3:59.26 | 5:18.93 | |||
2 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 1:17.26 | 2:40.51 | 4:04.45 | 5:24.33 | |||
3 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:18.35 | 2:42.17 | 4:06.28 | 5:25.95 | |||
4 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:19.77 | 2:48.05 | 4:15.58 | 5:37.97 | |||
5 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 1:17.95 | 2:45.45 | 4:15.58 | 5:42.19 | |||
6 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 1:20.12 | 2:49.84 | 4:17.89 | 5:43.80 | |||
7 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 1:21.07 | 2:49.56 | 4:19.60 | 5:47.23 | |||
8 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 1:27.10 | 3:01.93 | 4:36.37 | 6:08.04 | |||
9 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 1:27.37 | 3:04.41 | 4:40.19 | 6:14.63 | |||
10 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 1:30.33 | 3:11.70 | 4:53.99 | 6:32.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 28, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 37.04 | 1:18.77 | |||||
2 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.90 | 1:21.42 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.02 | 1:24.67 | |||||
4 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 42.03 | 1:25.53 | |||||
5 | Marius Kalles | 2002 | Ludvika Simsällskap | 44.13 | 1:33.28 | |||||
6 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.29 | 1:34.83 | |||||
7 | Erik Gummås | 2002 | Simsällskapet Mora | 46.62 | 1:38.74 | |||||
8 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.46 | 1:43.00 | |||||
9 | Hannes Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 52.47 | 1:52.65 | |||||
10 | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 54.62 | 1:57.77 | |||||
11 | Isak Linander | 2002 | Sim 77 Hofors | 1:00.24 | 2:07.98 | |||||
Gren 28, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.16 | 1:05.55 | |||||
2 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 34.41 | 1:12.89 | |||||
3 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 35.71 | 1:14.00 | |||||
4 | Adam Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.35 | 1:16.51 | |||||
5 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.67 | 1:17.51 | |||||
6 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.26 | 1:19.59 | |||||
7 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.16 | 1:24.01 | |||||
8 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.99 | 1:24.31 | |||||
9 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.31 | 1:27.92 | |||||
10 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.87 | 1:28.06 | |||||
11 | Mikael Waks | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.80 | 1:31.36 | |||||
12 | Erik Bäckström | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 45.85 | 1:34.41 | |||||
13 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.09 | 1:45.17 | |||||
14 | Rickard Eriksson | 2001 | Sim 77 Hofors | 48.56 | 1:45.60 | |||||
15 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 47.53 | 1:46.84 | |||||
16 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.86 | 1:48.43 | |||||
- | Charlie Eliasson | 2001 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robin Andersson | 2001 | Sim 77 Hofors | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 43.17 | 1:35.59 | |||||
2 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 48.48 | 1:37.10 | |||||
3 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.45 | 1:38.61 | |||||
4 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 48.39 | 1:41.56 | |||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.13 | 1:45.96 | |||||
6 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 54.87 | 1:49.29 | |||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 54.78 | 1:54.48 | |||||
- | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 40.16 | 1:26.08 | |||||
2 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 44.12 | 1:32.99 | |||||
3 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 46.27 | 1:37.17 | |||||
4 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 47.34 | 1:39.68 | |||||
5 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.62 | 1:41.60 | |||||
6 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 46.92 | 1:43.73 | |||||
7 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 48.62 | 1:45.40 | |||||
8 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 55.84 | 1:55.83 | |||||
Gren 29, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 37.72 | 1:19.04 | |||||
2 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.60 | 1:25.76 | |||||
3 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 43.18 | 1:27.58 | |||||
4 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 41.96 | 1:28.95 | |||||
5 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.79 | 1:31.36 | |||||
6 | Astrid Langö | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.20 | 1:31.83 | |||||
7 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 44.67 | 1:32.54 | |||||
8 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 44.46 | 1:35.19 | |||||
9 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 46.46 | 1:35.22 | |||||
10 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.82 | 1:38.16 | |||||
11 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.02 | 1:38.87 | |||||
12 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 47.34 | 1:38.93 | |||||
13 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.00 | 1:39.32 | |||||
14 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.34 | 1:40.44 | |||||
15 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 47.18 | 1:41.03 | |||||
16 | Alva Genberg | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.48 | 1:41.87 | |||||
17 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 49.21 | 1:42.39 | |||||
18 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 46.96 | 1:42.76 | |||||
19 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.20 | 1:44.04 | |||||
20 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.82 | 1:44.88 | |||||
21 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 54.59 | 1:48.83 | |||||
22 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 53.76 | 1:51.02 | |||||
23 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 54.45 | 1:53.71 | |||||
- | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Klyftell | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:28 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 30, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | 20.60 | ||||||
2 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 21.95 | ||||||
3 | Max Antonsson | 2004 | Avesta Simsällskap | 21.98 | ||||||
4 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 22.65 | ||||||
5 | Elias Andersen Nyyssönen | 2005 | Ludvika Simsällskap | 22.69 | ||||||
6 | Oskar Kalles | 2004 | Ludvika Simsällskap | 23.00 | ||||||
7 | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 23.54 | ||||||
8 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 25.61 | ||||||
9 | Samuel Jackson | 2004 | Avesta Simsällskap | 26.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:28 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 31, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 42.19 | ||||||
2 | Erik Persson | 2004 | Simsällskapet Mora | 44.52 | ||||||
Gren 31, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 34.57 | ||||||
2 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.03 | ||||||
3 | Malte Svärd | 2003 | Falu Simsällskap | 39.34 | ||||||
4 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.54 | ||||||
5 | Ludwig Lundgren | 2003 | Gävle Simsällskap | 43.07 | ||||||
6 | Filip Nystrand | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.76 | ||||||
7 | Albin Silen | 2003 | Hudiksvalls Simsällskap | 48.22 | ||||||
8 | André Backström | 2003 | Sim 77 Hofors | 51.06 | ||||||
9 | Gustav Westman | 2003 | Borlänge Simsällskap | 53.96 | ||||||
10 | Lukas Falk | 2003 | Borlänge Simsällskap | 54.90 | ||||||
11 | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | 59.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 32, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 38.96 | 1:20.43 | |||||
2 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.85 | 1:29.51 | |||||
3 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 45.47 | 1:31.44 | |||||
4 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.70 | 1:31.98 | |||||
5 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 46.35 | 1:34.05 | |||||
6 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 48.19 | 1:37.22 | |||||
7 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.10 | 1:38.03 | |||||
8 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 47.62 | 1:38.66 | |||||
9 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 49.64 | 1:39.91 | |||||
10 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:41.57 | 1:41.57 | |||||
11 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 50.40 | 1:42.82 | |||||
12 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.21 | 1:44.40 | |||||
13 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.96 | 1:44.92 | |||||
14 | Alice Gustafsson | 2002 | Ludvika Simsällskap | 51.77 | 1:45.11 | |||||
15 | Cecilia Fälldin | 2002 | Ludvika Simsällskap | 54.26 | 1:50.69 | |||||
16 | Hanna Lawyer | 2002 | Upsala Simsällskap | 55.25 | 1:53.15 | |||||
17 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 57.59 | 1:53.38 | |||||
18 | Filippa Jirenius | 2002 | Ludvika Simsällskap | 57.79 | 1:58.42 | |||||
19 | Elsa Klyftell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:00.36 | 2:01.76 | |||||
20 | Ebba Sandell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:04.24 | 2:10.96 | |||||
- | Maria Spjut | 2002 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.93 | 1:16.21 | |||||
2 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 38.80 | 1:18.91 | |||||
3 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.21 | 1:19.20 | |||||
4 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 38.91 | 1:20.28 | |||||
5 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 41.01 | 1:23.46 | |||||
6 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 41.55 | 1:26.97 | |||||
7 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.17 | 1:27.95 | |||||
8 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.44 | 1:29.32 | |||||
9 | Maja Schneider | 2001 | Simsällskapet Mora | 46.44 | 1:31.67 | |||||
10 | Elvira Lind | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.59 | 1:32.32 | |||||
11 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.96 | 1:33.46 | |||||
12 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 45.50 | 1:33.84 | |||||
13 | Djamila Mamedova | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.04 | 1:35.56 | |||||
14 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 47.37 | 1:36.67 | |||||
15 | Molly Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.23 | 1:39.26 | |||||
16 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 48.49 | 1:39.28 | |||||
17 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.14 | 1:39.98 | |||||
18 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 49.43 | 1:42.26 | |||||
19 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 50.24 | 1:43.45 | |||||
20 | Frida Ljudén | 2001 | Simsällskapet Mora | 50.21 | 1:45.95 | |||||
21 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.20 | 1:46.37 | |||||
22 | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | 52.24 | 1:47.55 | |||||
23 | Anna Lithell | 2001 | Upsala Simsällskap | 53.61 | 1:48.42 | |||||
24 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 53.28 | 1:50.76 | |||||
25 | Sabrina Tallberg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 55.15 | 1:55.95 | |||||
- | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | DNF | ||||||
- | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 33, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.39 | 1:31.24 | |||||
2 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 48.66 | 1:43.20 | |||||
3 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 49.75 | 1:43.85 | |||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.44 | 1:50.75 | |||||
5 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 55.28 | 1:53.91 | |||||
6 | Marius Kalles | 2002 | Ludvika Simsällskap | 1:08.27 | 2:24.29 | |||||
7 | Isak Linander | 2002 | Sim 77 Hofors | 1:08.75 | 2:24.31 | |||||
8 | Hannes Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 1:10.15 | 2:25.17 | |||||
- | Elias Gustavsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Gummås | 2002 | Simsällskapet Mora | DSQ | ||||||
Gren 33, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.85 | 1:25.31 | |||||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 43.27 | 1:31.92 | |||||
3 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.69 | 1:37.34 | |||||
4 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 46.45 | 1:39.51 | |||||
5 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 46.73 | 1:40.24 | |||||
6 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 47.11 | 1:42.21 | |||||
7 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 49.85 | 1:45.38 | |||||
8 | Erik Bäckström | 2001 | Hudiksvalls Simsällskap | 52.32 | 1:53.78 | |||||
9 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 52.48 | 1:53.94 | |||||
10 | Robin Andersson | 2001 | Sim 77 Hofors | 58.11 | 2:04.98 | |||||
11 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:00.42 | 2:05.86 | |||||
12 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:03.27 | 2:13.91 | |||||
13 | Charlie Eliasson | 2001 | Avesta Simsällskap | 1:03.16 | 2:14.89 | |||||
14 | Rickard Eriksson | 2001 | Sim 77 Hofors | 1:01.52 | 2:15.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 34, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 24.08 | ||||||
2 | Dione Bölja-Strandlund | 2004 | Fagersta Simklubb | 24.94 | ||||||
3 | Maja Ålenius | 2005 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 24.97 | ||||||
4 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 26.24 | ||||||
5 | Aliya Msaoubi | 2004 | Fagersta Simklubb | 26.50 | ||||||
6 | Hanna Andersson | 2005 | Avesta Simsällskap | 26.70 | ||||||
7 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 26.77 | ||||||
8 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 26.89 | ||||||
9 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 27.80 | ||||||
10 | Ida Dalin | 2005 | Sala Simsällskap | 28.25 | ||||||
11 | Moa Kvarnlöf | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 29.12 | ||||||
12 | Lovisa Leonardsson | 2005 | Ludvika Simsällskap | 32.06 | ||||||
13 | Felicia Eliasson | 2005 | Avesta Simsällskap | 35.05 | ||||||
14 | Melody Engström-Hagelin | 2005 | Ludvika Simsällskap | 35.21 | ||||||
15 | Filippa Enebrink | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.61 | ||||||
- | Alva Lennartsson | 2004 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Engla Rosenberg | 2004 | Avesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karin Gabrielsson | 2004 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 35, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 44.34 | ||||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 50.63 | ||||||
3 | Saga Boroåker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.00 | ||||||
4 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 53.53 | ||||||
5 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.98 | ||||||
6 | Frida Florén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 54.01 | ||||||
7 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 57.63 | ||||||
8 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 59.60 | ||||||
Gren 35, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 43.51 | ||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 44.64 | ||||||
3 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 48.01 | ||||||
4 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 51.52 | ||||||
5 | Ida Granberg | 2003 | Ludvika Simsällskap | 51.90 | ||||||
6 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 52.90 | ||||||
7 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 54.10 | ||||||
8 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 54.76 | ||||||
9 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 54.92 | ||||||
10 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 57.12 | ||||||
11 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 57.42 | ||||||
12 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 59.60 | ||||||
13 | Johanna Engberg | 2003 | Rättviks simförening | 59.85 | ||||||
14 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:00.12 | ||||||
15 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:00.22 | ||||||
16 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:02.89 | ||||||
17 | Sofia Lind-Dannberg | 2003 | Sim 77 Hofors | 1:06.66 | ||||||
18 | Vilma Hofvander | 2003 | Avesta Simsällskap | 1:06.73 | ||||||
19 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:12.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 36, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | 24.77 | ||||||
2 | Erik Persson | 2004 | Simsällskapet Mora | 25.20 | ||||||
3 | Elias Andersen Nyyssönen | 2005 | Ludvika Simsällskap | 25.64 | ||||||
4 | Ossy Nyhlander | 2005 | Sim 77 Hofors | 26.39 | ||||||
5 | Max Antonsson | 2004 | Avesta Simsällskap | 27.29 | ||||||
6 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 27.33 | ||||||
7 | Samuel Jackson | 2004 | Avesta Simsällskap | 28.00 | ||||||
8 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 28.30 | ||||||
9 | Oskar Kalles | 2004 | Ludvika Simsällskap | 29.20 | ||||||
- | Lucas Humling | 2005 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 37, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 54.48 | ||||||
Gren 37, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 41.23 | ||||||
2 | Malte Svärd | 2003 | Falu Simsällskap | 45.50 | ||||||
3 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.16 | ||||||
4 | Ludwig Lundgren | 2003 | Gävle Simsällskap | 49.13 | ||||||
5 | Filip Nystrand | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.83 | ||||||
6 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 53.36 | ||||||
7 | André Backström | 2003 | Sim 77 Hofors | 59.64 | ||||||
8 | Lukas Falk | 2003 | Borlänge Simsällskap | 1:06.44 | ||||||
- | Gustav Westman | 2003 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 38, 200m Medley F-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 40.62 | 1:24.72 | 2:12.78 | 2:50.01 | |||
2 | Mina Alpergin | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.15 | 1:22.26 | 2:13.89 | 2:53.54 | |||
3 | Elina Carlsson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.28 | 1:26.39 | 2:20.36 | 2:59.26 | |||
4 | Jennifer Borg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.65 | 1:25.07 | 2:17.78 | 2:59.70 | |||
5 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.07 | 1:30.03 | 2:20.37 | 3:01.89 | |||
6 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.76 | 1:26.89 | 2:22.31 | 3:03.41 | |||
7 | Lisa Rydelius | 2001 | Ludvika Simsällskap | 44.74 | 1:33.44 | 2:25.70 | 3:11.66 | |||
8 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.74 | 1:39.80 | 2:31.45 | 3:12.67 | |||
9 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 41.56 | 1:35.10 | 2:31.09 | 3:14.56 | |||
10 | Elvira Lind | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.35 | 1:37.15 | 2:30.75 | 3:14.82 | |||
11 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.79 | 1:36.28 | 2:36.18 | 3:17.01 | |||
12 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.88 | 1:41.25 | 2:36.02 | 3:22.05 | |||
13 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.40 | 1:34.40 | 2:33.92 | 3:22.48 | |||
14 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 47.57 | 1:43.30 | 2:44.94 | 3:29.32 | |||
15 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.72 | 1:41.47 | 2:42.62 | 3:30.57 | |||
16 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.09 | 1:48.23 | 2:47.77 | 3:36.80 | |||
17 | Karin Leijström | 2001 | Borlänge Simsällskap | 47.97 | 1:46.76 | 2:52.88 | 3:38.12 | |||
18 | Djamila Mamedova | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.00 | 1:46.13 | 2:50.08 | 3:40.43 | |||
19 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 53.75 | 1:51.09 | 2:53.68 | 3:44.53 | |||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:29 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 39, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 34.68 | 1:16.40 | |||||
2 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.49 | 1:34.52 | |||||
3 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.76 | 1:35.79 | |||||
4 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 42.50 | 1:36.37 | |||||
5 | Axel Wohlin | 2001 | Upsala Simsällskap | 59.45 | 2:04.58 | |||||
- | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:29 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:30 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 40, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Söderhamn Damer [2003] | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 1:27.50 | ||||||
Victoria Flyman | 2003 | |||||||||
Filippa Eklund | 2004 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Clara Bergh | 2004 | |||||||||
Frida Ljusberg | 2004 | 1:27.50 | 1:27.50 | |||||||
2 | Ludvika SS Damer [2003] | 2003 | Ludvika Simsällskap | 1:30.99 | ||||||
Karin Gabrielsson | 2004 | |||||||||
Ida Granberg | 2003 | 49.27 | 49.27 | |||||||
Anna Krysén | 2003 | |||||||||
Wilma Berg | 2004 | 1:30.99 | 1:30.99 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:30 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:30 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 41, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Fl Lag 1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 3:16.86 | ||||||
Ive Fröman | 2003 | 52.72 | 52.72 | |||||||
Kajsa Franzén | 2004 | 54.03 | 1:46.75 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 46.63 | 2:33.38 | |||||||
Esther Svensson | 2003 | 43.48 | 3:16.86 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:30 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:30 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 43, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Po Lag 1 | 2003 | Upsala Simsällskap | 3:18.49 | ||||||
Filip Nystrand | 2003 | 50.23 | 50.23 | |||||||
Hampus Ljunggren | 2004 | 58.46 | 1:48.69 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 45.74 | 2:34.43 | |||||||
Oskar Andersson | 2003 | 44.06 | 3:18.49 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:30 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:30 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 44, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gävle SS Mix [2001] | 2001 | Gävle Simsällskap | 2:12.88 | ||||||
Jakob Källquist | 2001 | 30.53 | 30.53 | |||||||
Amie Molin Richtnér | 2001 | 32.00 | 1:02.53 | |||||||
Helmi Swanson | 2004 | 36.72 | 1:39.25 | |||||||
Carl Hansson | 2003 | 33.63 | 2:12.88 | |||||||
2 | Upsala S Mix Lag 1 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:14.19 | ||||||
Mina Alpergin | 2001 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Kevin Shiva | 2002 | 35.69 | 1:07.25 | |||||||
Philip Rosvall | 2001 | 34.62 | 1:41.87 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 32.32 | 2:14.19 | |||||||
3 | Upsala S Mix Lag 2 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:26.74 | ||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 35.71 | 35.71 | |||||||
Astrid Langö | 2002 | 36.44 | 1:12.15 | |||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 38.43 | 1:50.58 | |||||||
Hugo Sörby | 2001 | 36.16 | 2:26.74 | |||||||
4 | SS Mora Mix [2001] | 2001 | Simsällskapet Mora | 2:28.69 | ||||||
Elias Persson | 2002 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Frida Ljudén | 2001 | 38.25 | 1:12.46 | |||||||
Erik Gummås | 2002 | 40.94 | 1:53.40 | |||||||
Maja Schneider | 2001 | 35.29 | 2:28.69 | |||||||
5 | Upsala S Mix Lag 4 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:33.25 | ||||||
Axel Wohlin | 2001 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Victoria Cantar | 2002 | 36.82 | 1:14.18 | |||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 39.78 | 1:53.96 | |||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 39.29 | 2:33.25 | |||||||
6 | Upsala S Mix Lag 3 | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:36.71 | ||||||
Nikita Larsson | 2001 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 42.27 | 1:19.62 | |||||||
Joel Larsson | 2001 | 39.53 | 1:59.15 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 37.56 | 2:36.71 | |||||||
7 | Borlänge Mix [2001] | 2001 | Borlänge Simsällskap | 2:40.57 | ||||||
Linnea Kallin | 2001 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Anna Falk | 2001 | 40.08 | 1:18.84 | |||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 46.30 | 2:05.14 | |||||||
Markus Tägtström | 2002 | 35.43 | 2:40.57 | |||||||
8 | Ludvika SS Mix [2001] | 2001 | Ludvika Simsällskap | 2:53.89 | ||||||
Maria Spjut | 2002 | 40.89 | 40.89 | |||||||
Cecilia Fälldin | 2002 | 40.85 | 1:21.74 | |||||||
Filippa Jirenius | 2002 | 48.42 | 2:10.16 | |||||||
Marius Kalles | 2002 | 43.73 | 2:53.89 | |||||||
9 | Borlänge Mix Lag 2 | 2001 | Borlänge Simsällskap | 3:16.33 | ||||||
Ebba Sandell | 2002 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Hannes Gustavsson | 2002 | 53.30 | 1:35.89 | |||||||
Elias Gustavsson | 2002 | 54.77 | 2:30.66 | |||||||
Elsa Klyftell | 2002 | 45.67 | 3:16.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:30 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:30 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falun Tjejer 2001 O Yngre | 2001 | Falu Simsällskap | 2:14.04 | ||||||
Emmy Östling | 2001 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Jessika Borbos | 2001 | 32.05 | 1:03.13 | |||||||
Hilda Sander | 2002 | 35.59 | 1:38.72 | |||||||
Alva Wikström | 2002 | 35.32 | 2:14.04 | |||||||
2 | Harnäs Skutskärs SS Lag 1 | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:14.06 | ||||||
Clara Florén | 2002 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Jennifer Borg | 2001 | 35.27 | 1:08.98 | |||||||
Elina Carlsson | 2001 | 33.06 | 1:42.04 | |||||||
Elina Carlsson | 2001 | 32.02 | 2:14.06 | |||||||
3 | Upsala S Fl Lag 1 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:15.91 | ||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Astrid Langö | 2002 | 36.05 | 1:11.53 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 32.44 | 1:43.97 | |||||||
Mina Alpergin | 2001 | 31.94 | 2:15.91 | |||||||
4 | Ludvika SS Småproffsen | 2002 | Ludvika Simsällskap | 2:17.09 | ||||||
Alice Gustafsson | 2002 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Moa Holmström | 2001 | 33.01 | 1:10.41 | |||||||
Elin Carlsson | 2001 | 32.10 | 1:42.51 | |||||||
Lisa Rydelius | 2001 | 34.58 | 2:17.09 | |||||||
5 | Upsala S Fl Lag 2 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:32.79 | ||||||
Nikita Larsson | 2001 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 38.50 | 1:15.58 | |||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 40.73 | 1:56.31 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 36.48 | 2:32.79 | |||||||
6 | Upsala S Fl Lag 3 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:33.57 | ||||||
Victoria Cantar | 2002 | 37.79 | 37.79 | |||||||
Sofia Domeij | 2002 | 36.78 | 1:14.57 | |||||||
Amanda Sundqvist | 2002 | 38.72 | 1:53.29 | |||||||
Emma Norin | 2002 | 40.28 | 2:33.57 | |||||||
7 | Söderhamn Damer [2002] | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 2:35.05 | ||||||
Emma Jansson-Söderman | 2001 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 40.47 | 1:16.83 | |||||||
Moa Glämsta | 2002 | 46.31 | 2:03.14 | |||||||
Elsa Bergh | 2002 | 31.91 | 2:35.05 | |||||||
8 | Harnäs Skutskärs SS Lag 2 | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:35.34 | ||||||
0 | 38.11 | 38.11 | ||||||||
0 | 41.49 | 1:19.60 | ||||||||
0 | 41.06 | 2:00.66 | ||||||||
0 | 34.68 | 2:35.34 | ||||||||
9 | Borlänge Damer Lag 1 | 2001 | Borlänge Simsällskap | 2:37.44 | ||||||
Nora Lindqvist | 2001 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Karin Leijström | 2001 | 40.49 | 1:17.61 | |||||||
Linnea Kallin | 2001 | 39.69 | 1:57.30 | |||||||
Emma Larsson | 2002 | 40.14 | 2:37.44 | |||||||
10 | Hudiksvalls Pinglor | 2002 | Hudiksvalls Simsällskap | 3:00.86 | ||||||
Tyra Strömbom | 2004 | 44.21 | 44.21 | |||||||
Nellie Demir | 2004 | 51.37 | 1:35.58 | |||||||
Amanda Jonasson | 2004 | 45.53 | 2:21.11 | |||||||
Alva Genberg | 2002 | 39.75 | 3:00.86 | |||||||
- | Upsala S Fl Lag 4 | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:30 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 1 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Hofors | Utskriftstid | 22:30 | |||
Arrangör | Sim 77 Hofors | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Upsala S Po Lag 1 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:27.10 | ||||||
Philip Rosvall | 2001 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Hugo Sörby | 2001 | 38.69 | 1:15.01 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 35.88 | 1:50.89 | |||||||
Kevin Shiva | 2002 | 36.21 | 2:27.10 | |||||||
2 | Upsala S Po Lag 2 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:43.44 | ||||||
Joel Larsson | 2001 | 39.19 | 39.19 | |||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 40.58 | 1:19.77 | |||||||
Axel Wohlin | 2001 | 39.88 | 1:59.65 | |||||||
Jakob Hanson | 2002 | 43.79 | 2:43.44 | |||||||
3 | Upsala S Po Lag 3 | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:56.64 | ||||||
Max Wallin | 2001 | 48.34 | 48.34 | |||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 39.53 | 1:27.87 | |||||||
Mikael Waks | 2001 | 40.40 | 2:08.27 | |||||||
Noel Wallin | 2001 | 48.37 | 2:56.64 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 22:30 |