2018-08-15   11:25:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP3 - Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    29.99  1:03.27  1:37.10    2:09.42   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    30.02  1:03.68  1:37.84    2:11.71   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    30.64  1:04.28  1:39.16    2:13.41   
Frida Cedergårdh  1995  Spårvägens Simförening    30.81  1:05.68  1:41.49    2:16.81   
Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    31.78  1:06.86  1:42.98    2:18.36   
Cecilia Wallén  1995  Spårvägens Simförening    31.87  1:06.59  1:43.03    2:18.98   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.92  1:07.89  1:44.04    2:19.05   
Lovisa Malmberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    32.10  1:07.69  1:44.05    2:20.46   
Olivia Nelin  1995  Simklubben Neptun    31.68  1:07.03  1:44.31    2:21.68   
10  Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    32.55  1:08.14  1:45.38    2:21.94   
11  Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap    31.42  1:06.88  1:44.72    2:22.48   
12  Helin Rahim  1995  Spårvägens Simförening    31.76  1:07.89  1:45.65    2:22.62   
13  Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    32.59  1:08.93  1:46.31    2:22.97   
14  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    33.28  1:10.60  1:47.88    2:23.73   
15  Danielle Lönnberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    32.87  1:09.27  1:46.85    2:23.83   
16  Lisa Wiklund  1996  Väsby Simsällskap    32.96  1:10.02  1:48.65    2:27.51   
17  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    34.84  1:13.51  1:52.36    2:28.38   
18  Josefine Norlin  1996  Väsby Simsällskap    32.28  1:10.12  1:49.87    2:28.62   
19  Mathilda Sjödin  1995  Simklubben Ägir    34.44  1:12.52  1:51.82    2:28.91   
20  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    34.36  1:13.11  1:54.50    2:37.49   
21  Maja Stolpe  1996  Väsby Simsällskap    35.79  1:15.24  1:57.82    2:39.53   
22  Amanda Orpana  1995  Stockholmspolisens Sim IF    35.79  1:17.05  1:59.29    2:40.01   
23  Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04    37.67  1:18.40  1:59.98    2:40.81   
24  Claudia Lienert  1996  Stockholmspolisens Sim IF    34.55  1:14.89  1:59.31    2:43.41   
25  Elina Helleberg  1996  Solna Sundbyberg SS 04    46.16  3:13.62      3:13.62   
26  Maria Baza  1995  Solna Sundbyberg SS 04    42.99  3:17.16      3:17.16   
Anna Sandäng  1996  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    30.37  1:04.02  1:38.09    2:10.58   
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    31.43  1:05.83  1:42.51    2:18.90   
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    30.89  1:05.44  1:42.56    2:19.22   
Charlotte Myers  1997  Stockholmspolisens Sim IF    31.30  1:06.09  1:43.34    2:19.33   
Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    32.39  1:08.25  1:44.71    2:20.23   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    32.19  1:08.45  1:45.36    2:21.12   
Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap    32.65  1:09.12  1:45.89    2:22.02   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    32.97  1:09.43  1:46.93    2:23.65   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    33.62  1:11.10  1:49.60    2:27.71   
10  Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.07  1:11.93  1:52.02    2:28.16   
11  Matilda Thurfjell  1997  Solna Sundbyberg SS 04    34.05  1:12.23  1:51.57    2:28.69   
12  Emilia Sundberg  1997  Väsby Simsällskap    32.94  1:10.41  1:50.01    2:29.33   
13  Vendela Vicko  1997  Spårvägens Simförening    33.73  1:11.69  1:52.14    2:32.95   
14  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    35.73  1:16.02  1:56.39    2:34.80   
15  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    35.42  1:15.78  1:56.90    2:35.38   
16  Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    34.72  1:15.39  1:56.69    2:37.73   
17  Marianne Dellwik  1997  Täby Sim    35.71  1:16.59  2:00.53    2:42.04   
18  Astrid Olsson  1997  Täby Sim    36.23  1:18.13  2:02.34    2:45.54   
19  Ellen Grimborg  1997  Tyresö Simsällskap    36.59  1:19.50  2:05.65    2:49.79   
20  Linnea Norman  1997  Tyresö Simsällskap    37.21  1:20.06  2:05.96    2:50.08   
21  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04    38.66  1:22.73  2:08.70    2:54.07   
22  Sofia Johansson  1997  Täby Sim    40.08  1:26.77  2:15.07    3:00.30   
23  Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap    40.32  3:06.85      3:06.85   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.31  1:05.12  1:40.96    2:15.75   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.49  1:05.83  1:41.54    2:16.37   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    31.99  1:07.60  1:44.06    2:19.23   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    32.57  1:08.73  1:46.34    2:22.11   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    32.02  1:07.68  1:46.54    2:25.73   
Beatrice Vezzoli  1998  Turebergs Simklubb    33.69  1:11.30  1:50.41    2:26.78   
Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun    33.80  1:11.39  1:49.88    2:27.15   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    33.87  1:12.29  1:51.51    2:28.84   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.12  1:11.88  1:51.02    2:29.84   
10  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.95  1:12.98  1:52.27    2:31.32   
11  Sofia Björnfot  1998  Väsby Simsällskap    32.93  1:10.87  1:51.39    2:31.70   
12  Maja Plars  1998  Järfälla Simsällskap    34.69  1:13.30  1:53.15    2:31.84   
13  Julia Derwinger  1998  Tyresö Simsällskap    34.24  1:13.54  1:54.27    2:32.09   
14  Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening    33.90  1:12.19  1:53.47    2:35.42   
15  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    35.21  1:15.11  1:55.93    2:35.54   
16  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    34.97  1:15.21  1:57.20    2:39.62   
17  Anna Pantulin  1998  Tyresö Simsällskap    36.27  1:19.33  2:01.54    2:41.20   
18  Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    35.97  1:17.61  2:00.92    2:41.34   
19  Åsa Eriksson  1998  Väsby Simsällskap    34.89  1:15.28  1:58.63    2:41.47   
20  Martha Bojg  1998  Simklubben Neptun    36.81  1:18.49  2:01.88    2:42.08   
21  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    34.91  1:17.12  2:00.83    2:43.65   
22  Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap    36.98  1:20.94  2:04.59    2:44.76   
23  Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    37.04  1:20.31  2:05.65    2:46.15   
24  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    37.22  1:22.03  2:07.22    2:47.33   
25  Elina Bjällås  1998  Spårvägens Simförening    36.56  1:19.88  2:04.29    2:47.77   
26  Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb    38.61  1:22.79  2:08.56    2:52.01   
27  Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun    38.31  1:23.87  2:10.35    2:55.22   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    32.33  1:08.37  1:45.10    2:20.40   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    32.12  1:08.46  1:45.18    2:20.67   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.19  1:08.39  1:45.32    2:20.80   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    33.09  1:09.94  1:46.78    2:21.13   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.21  1:08.29  1:45.68    2:22.13   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    33.15  1:11.33  1:50.48    2:27.37   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    32.70  1:10.73  1:49.99    2:28.37   
Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    33.79  1:11.28  1:50.51    2:28.43   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    33.55  1:11.48  1:51.20    2:29.44   
10  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening    34.92  1:13.48  1:52.75    2:30.61   
11  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.88  1:14.50  1:53.76    2:31.38   
12  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    35.99  1:14.95  1:53.63    2:31.88   
13  Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    34.56  1:13.82  1:54.14    2:32.18   
14  Helena Brandt  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.71  1:14.21  1:53.55    2:32.61   
15  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap    33.83  1:12.59  1:53.06    2:34.90   
16  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    35.25  1:14.93  1:55.68    2:35.17   
17  Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap    35.83  1:15.85  1:57.39    2:35.37   
18  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.32  1:16.19  1:57.00    2:36.97   
19  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    34.96  1:16.06  1:58.55    2:37.02   
20  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    36.58  1:17.62  1:59.20    2:39.40   
21  Cecilia Barrena Forsberg  1999  Kanaans Simsällskap    34.68  2:39.77      2:39.77   
22  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    36.04  1:16.85  1:59.43    2:40.22   
23  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    36.98  1:20.22  2:01.43    2:40.86   
24  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    35.72  1:16.57  2:00.48    2:41.44   
25  Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening    35.85  1:17.60  2:00.32    2:41.62   
26  Julia Mikalsen  1999  Täby Sim    35.29  1:16.60  2:00.59    2:42.32   
27  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    36.26  1:17.60  2:00.30    2:42.38   
28  Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun    37.10  1:19.36  2:02.71    2:44.71   
29  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    37.47  1:20.42  2:04.59    2:45.08   
30  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    37.60  2:45.40      2:45.40   
31  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    37.36  1:20.76  2:05.47    2:45.77   
32  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    36.77  2:47.40      2:47.40   
33  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    36.87  1:20.71  2:04.76    2:47.65   
34  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    37.12  2:47.74      2:47.74   
35  Louise Leijonberg  2000  Simklubben Neptun    37.90  1:21.30  2:06.35    2:48.30   
36  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    36.19  1:19.44  2:04.79    2:48.51   
37  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    38.33  1:23.03  2:07.34    2:48.77   
38  Moa Moreau  1999  Täby Sim    37.71  1:21.64  2:07.58    2:50.50   
39  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    39.57  1:23.15  2:08.46    2:51.25   
40  Karin Thorén  1999  Täby Sim    38.89  1:23.36  2:09.32    2:51.65   
41  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    38.58  1:22.86  2:07.98    2:51.70   
42  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    38.95  1:23.57  2:09.32    2:53.69   
43  Amanda Ewald  1999  Tyresö Simsällskap    39.51  2:54.32      2:54.32   
44  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    38.41  1:22.51  2:09.58    2:54.78   
45  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening    38.20  1:23.37  2:09.91    2:55.16   
46  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    38.81  2:55.32      2:55.32   
47  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    39.28  2:55.65      2:55.65   
48  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    39.15  1:24.63  2:11.88    2:56.18   
49  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    39.59  2:57.67      2:57.67   
50  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    39.17  2:57.85      2:57.85   
51  Cecilia Wåhlén  1999  Simklubben Neptun    39.69  1:24.15  2:12.73    2:58.23   
52  Sandra Pernkrans  1999  Spårvägens Simförening    38.75  1:24.04  2:11.80    2:58.46   
53  Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    38.68  1:24.37  2:12.76    2:58.47   
54  Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    41.17  3:00.47      3:00.47   
55  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    40.76  3:01.19      3:01.19   
56  Isabelle Flora  2000  Simklubben Neptun    42.14  1:28.97  2:15.38    3:01.28   
57  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    39.83  1:25.88  2:14.72    3:02.17   
58  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    41.22  3:03.25      3:03.25   
59  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    40.98  3:03.85      3:03.85   
60  Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb    40.30  3:05.35      3:05.35   
61  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    41.75  3:07.54      3:07.54   
62  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    41.40  3:09.37      3:09.37   
63  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening    43.29  3:10.25      3:10.25   
64  Victoria Steigård  1999  Simklubben Neptun    40.87  3:10.96      3:10.96   
65  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    44.68  3:11.07      3:11.07   
66  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    43.35  2:25.23      3:13.45   
67  Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    43.84  3:13.63      3:13.63   
68  Fanny Lundgren  1999  Simklubben Neptun    44.15  3:14.71      3:14.71   
69  Annastasia Wrembicki  1999  Simklubben Neptun    41.52  3:14.73      3:14.73   
70  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    42.88  3:17.00      3:17.00   
71  Ellinor Malmberg  1999  Simklubben Neptun    43.26  3:18.05      3:18.05   
72  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    41.26  2:28.29      3:18.60   
73  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    44.61  3:19.07      3:19.07   
74  Alba Åhlander  1999  Simklubben Neptun    46.02  3:19.86      3:19.86   
75  Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb    45.80  3:28.03      3:28.03   
76  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap    46.98  3:33.56      3:33.56   
77  Stefanie Wrembicki  2001  Simklubben Neptun    47.69  2:47.16      3:46.62   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Thea Wahlström  2000  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    28.02        1:00.48   
Alexander Ozerov  1996  Väsby Simsällskap    28.41        1:01.73   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.49        1:01.86   
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    28.47        1:02.83   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    29.63        1:04.49   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.07        1:04.77   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun    29.92        1:04.91   
Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    29.43        1:05.40   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    30.40        1:05.75   
10  Max Bergh  1996  Väsby Simsällskap    30.38        1:06.03   
11  Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    30.54        1:06.35   
12  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    31.14        1:06.99   
13  Fredrik Berntsson  1994  Södertörns Simsällskap    30.47        1:07.37   
14  Niklas Block  1995  Simklubben Ägir    31.45        1:07.83   
15  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    31.24        1:08.91   
15  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.58        1:08.91   
17  Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    30.93        1:09.18   
18  Gustav Pettersson  1994  Stockholms Kappsimningsklubb    31.37        1:09.55   
19  Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap    31.23        1:10.37   
20  Jack Sjölund  1995  Skuru Idrottsklubb    31.92        1:10.65   
21  Henrik Bolle  1996  Järfälla Simsällskap    32.02        1:12.35   
22  Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    31.52        1:13.89   
23  Steve Xia  1996  Åkersberga Simsällskap    42.01        1:34.71   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.89        1:05.03   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    30.66        1:06.64   
Hannes Liljedahl  1997  Simklubben Ägir    31.88        1:07.57   
William Åberg  1997  Täby Sim    31.49        1:09.25   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    32.00        1:10.70   
Sebastian Modin  1997  Järfälla Simsällskap    34.22        1:11.95   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    32.98        1:11.97   
Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    31.17        1:12.05   
Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    34.20        1:12.68   
10  Oscar Olsson  1997  Järfälla Simsällskap    33.22        1:14.29   
11  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    33.72        1:14.62   
12  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    36.51        1:18.22   
13  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening    38.16        1:22.43   
14  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    38.97        1:23.30   
15  Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    39.78        1:24.41   
16  Fredrik Svensson  1997  Simklubben Neptun    39.95        1:26.49   
17  Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    41.56        1:29.58   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    29.92        1:04.47   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    29.86        1:05.38   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    30.48        1:06.43   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.60        1:08.12   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    31.82        1:09.25   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    32.37        1:11.00   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    32.78        1:12.11   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.19        1:13.10   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.98        1:13.42   
10  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    33.93        1:13.78   
11  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    34.70        1:17.69   
12  Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    35.76        1:18.45   
13  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    37.52        1:22.32   
14  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.71        1:27.03   
15  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    37.93        1:29.45   
16  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    38.68        1:29.98   
17  Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    39.14        1:30.17   
18  Mattias Håkansson  1998  Hellas Simklubb    41.41        1:38.35   
19  Nicklas Xia  1998  Åkersberga Simsällskap    44.70        1:40.05   
Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    32.34        1:10.20   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    36.32        1:17.60   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    35.19        1:17.78   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    36.37        1:19.38   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    36.10        1:20.41   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    36.06        1:21.26   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    37.90        1:21.85   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    38.62        1:22.60   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    40.19        1:25.43   
10  Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    39.86        1:26.17   
11  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    39.79        1:26.46   
12  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    39.19        1:27.65   
13  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    40.64        1:28.17   
14  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    41.89        1:30.54   
15  Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    42.12        1:31.13   
16  David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap    40.58        1:31.42   
17  Adam Moummi  1999  Spårvägens Simförening    40.20        1:31.99   
18  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    41.79        1:32.15   
19  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    40.33        1:34.12   
20  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    42.17        1:37.24   
21  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    47.90        1:40.33   
22  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    43.88        1:40.99   
23  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    46.18        1:41.95   
24  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    43.59        1:43.53   
25  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    46.32        1:46.27   
26  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    48.99        1:49.71   
27  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    50.25        1:50.33   
28  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    52.53        1:53.00   
29  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    51.72        1:58.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindberg  1996  Simklubben Neptun    35.14        1:14.77   
Jonna Dahlberg  1995  Simklubben Neptun    35.15        1:15.02   
Ida Jaraquemada  1996  Simklubben Neptun    36.99        1:18.91   
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    36.82        1:18.95   
Lovisa Heldring  1995  Stockholmspolisens Sim IF    36.83        1:19.63   
Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    37.74        1:20.45   
Mathilda Sjödin  1995  Simklubben Ägir    37.76        1:21.34   
Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap    37.91        1:21.75   
Christine Korssell  1995  Täby Sim    39.34        1:25.30   
10  Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    39.87        1:25.90   
11  Maja Stolpe  1996  Väsby Simsällskap    40.78        1:26.41   
12  Sofia Sandholm  1995  Täby Sim    40.67        1:26.51   
13  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    41.45        1:27.27   
14  Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    41.29        1:27.59   
15  Veronica Mattsson Ceccon  1995  Stockholmspolisens Sim IF    41.61        1:29.13   
16  Mikaela Sigvardsson  1996  Spårvägens Simförening    41.73        1:29.76   
17  Sara Södersten  1995  Solna Sundbyberg SS 04    46.12        1:40.89   
18  Sepideh Assadi  1996  Solna Sundbyberg SS 04    48.31        1:42.26   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    38.12        1:21.23   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    38.61        1:22.95   
Elin Taraldsson  1997  Väsby Simsällskap    38.62        1:23.23   
Emilia Sundberg  1997  Väsby Simsällskap    40.19        1:24.87   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    41.34        1:24.91   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    40.35        1:25.23   
Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    44.50        1:32.75   
Elizabeth Zhmud  1997  Stockholmspolisens Sim IF    43.84        1:32.91   
Alice Ingelsson-Parris  1997  Väsby Simsällskap    42.89        1:33.67   
10  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04    45.49        1:34.65   
11  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04    45.03        1:34.90   
12  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    44.66        1:35.05   
13  Oda Rabenius  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    46.16        1:38.14   
14  Ellen Grimborg  1997  Tyresö Simsällskap    44.46        1:38.20   
15  Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap    45.80        1:39.12   
16  Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    46.44        1:39.96   
17  Sofia Fernqvist  1997  Täby Sim    46.67        1:40.21   
18  Astrid Olsson  1997  Täby Sim    50.13        1:47.86   
19  Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap    49.42        1:48.17   
20  Sofia Johansson  1997  Täby Sim    52.64        1:52.40   
Tilda Lindgren  1997  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    37.26        1:19.35   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    38.24        1:20.94   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    38.33        1:21.05   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    37.62        1:21.06   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    39.01        1:24.26   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    40.59        1:25.27   
Lisa Grundin  1998  Täby Sim    40.92        1:27.20   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    42.77        1:27.93   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    40.60        1:28.10   
10  Ronja Mcdonald  1998  Stockholmspolisens Sim IF    42.73        1:29.24   
11  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    42.06        1:29.61   
12  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    41.87        1:29.89   
13  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    43.55        1:30.00   
14  Ebba Nylander  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    41.35        1:32.25   
15  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    43.99        1:33.34   
16  Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    45.06        1:33.81   
17  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    44.29        1:34.64   
18  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    44.86        1:36.20   
19  Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun    48.98        1:41.79   
20  Sara Emmesjö  1998  Södertälje Simsällskap    48.48        1:42.33   
21  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    49.48        1:44.56   
22  Felicia Holst  1998  Solna Sundbyberg SS 04    49.55        1:45.64   
23  Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap    51.18        1:49.84   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim            DNF   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    39.05        1:21.95   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    39.12        1:22.79   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    38.78        1:22.86   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    40.49        1:26.01   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    41.19        1:26.01   
Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    40.67        1:28.54   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    43.15        1:28.78   
Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    42.72        1:29.87   
Saga Kjellin  1999  Solna Sundbyberg SS 04    43.01        1:29.90   
10  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    44.13        1:30.89   
11  Sara Jeppsson  1999  Väsby Simsällskap    43.87        1:31.72   
12  Caroline Korssell  1999  Täby Sim    43.13        1:32.11   
13  Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap    43.90        1:32.85   
14  Jenny Jonsson  2000  Täby Sim    44.15        1:33.83   
15  Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    44.38        1:33.88   
16  Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    43.85        1:34.22   
17  Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    47.27        1:34.68   
18  Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    45.08        1:35.30   
19  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    46.20        1:35.54   
20  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    45.01        1:35.86   
21  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    46.47        1:35.93   
22  Helena Brandt  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    45.42        1:36.04   
23  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    45.13        1:36.05   
24  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    45.41        1:36.13   
25  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    44.76        1:37.20   
26  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    44.90        1:37.48   
27  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    45.71        1:39.18   
28  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    45.61        1:39.44   
29  Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    46.82        1:39.47   
30  Evelina Johansson  2000  Simklubben Neptun    47.01        1:40.11   
31  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    48.38        1:40.50   
32  Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    47.12        1:40.95   
33  Sandra Pernkrans  1999  Spårvägens Simförening    49.14        1:40.97   
34  Annastasia Wrembicki  1999  Simklubben Neptun    47.80        1:42.52   
35  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    48.66        1:42.87   
36  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    49.34        1:43.08   
37  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    49.30        1:43.24   
38  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    46.97        1:43.44   
39  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    49.07        1:43.59   
40  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    48.30        1:44.21   
41  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    49.81        1:44.35   
42  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    50.49        1:44.53   
43  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    49.44        1:44.90   
44  Cecilia Barrena Forsberg  1999  Kanaans Simsällskap    49.27        1:45.54   
45  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    50.42        1:46.16   
46  Fanny Lundgren  1999  Simklubben Neptun    51.14        1:46.35   
47  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    50.17        1:46.42   
48  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    50.79        1:46.49   
49  Paulina Back  2000  Tyresö Simsällskap    52.35        1:46.61   
50  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    49.05        1:47.06   
51  Rebecka Dagberg  2000  Spårvägens Simförening    50.82        1:49.01   
52  Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    53.27        1:49.36   
53  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    52.69        1:50.43   
54  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    52.42        1:50.51   
55  Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    53.63        1:50.84   
56  Cecilia Wåhlén  1999  Simklubben Neptun    53.59        1:50.86   
57  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    53.16        1:50.96   
58  Isabelle Flora  2000  Simklubben Neptun    52.38        1:51.19   
59  Josefin Gardelin  2001  Spårvägens Simförening    53.40        1:51.26   
60  Leia Berhanu  2000  Spårvägens Simförening    51.44        1:51.72   
61  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    53.17        1:52.01   
62  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    53.84        1:52.13   
63  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    52.38        1:52.40   
64  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    53.90        1:52.72   
65  Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun    54.15        1:54.75   
66  Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    55.68        1:56.21   
67  Hannah Qvist  2001  Spårvägens Simförening    54.39        1:58.50   
68  Stefanie Wrembicki  2001  Simklubben Neptun    57.78        1:58.61   
69  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening    56.59        2:00.34   
70  Victoria Steigård  1999  Simklubben Neptun    56.48        2:00.79   
71  Alba Åhlander  1999  Simklubben Neptun    58.54        2:01.25   
72  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap    58.00        2:03.29   
73  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägens Simförening    1:01.21        2:06.42   
74  Ellinor Malmberg  1999  Simklubben Neptun    1:03.94        2:09.79   
75  Selma Bystedt  2002  Hellas Simklubb    1:03.68        2:09.93   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Thea Wahlström  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Kristin Jansson  2001  Spårvägens Simförening            DSQ   
Louise Leijonberg  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Stella Esbjörsson  2002  Hellas Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.28        1:01.23   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun    30.89        1:03.56   
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    33.19        1:07.89   
Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    32.96        1:08.13   
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    32.91        1:09.14   
Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    34.48        1:10.95   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir    34.76        1:12.25   
Gustav Pettersson  1994  Stockholms Kappsimningsklubb    35.12        1:14.07   
Kevin Forsberg  1996  Simklubben Ägir    36.90        1:17.16   
10  Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    38.71        1:18.21   
11  Filip Nordmark  1995  Tyresö Simsällskap    38.99        1:20.74   
12  Herman Bergman  1995  Hellas Simklubb    40.27        1:21.74   
13  Erland Ekholm  1996  Stockholmspolisens Sim IF    38.52        1:21.78   
14  Robert Eklöf  1995  Täby Sim    38.13        1:22.82   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michail Papantoniou  1997  Stockholmspolisens Sim IF    30.44        1:03.49   
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    31.98        1:06.78   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    34.93        1:10.79   
Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    35.18        1:11.71   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.64        1:13.92   
Carl Robertsson  1997  Väsby Simsällskap    36.11        1:17.23   
Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    37.79        1:18.01   
Sebastian Modin  1997  Järfälla Simsällskap    37.65        1:18.22   
Fredrik Svensson  1997  Simklubben Neptun    38.63        1:19.51   
10  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening    38.28        1:20.00   
11  Martin Blomquist  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.66        1:20.33   
12  Robin Xu  1997  Täby Sim    40.26        1:22.48   
13  Jerker Karlsson  1997  Täby Sim    40.25        1:23.80   
14  Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    42.30        1:24.03   
15  Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    41.62        1:25.39   
16  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    43.34        1:28.38   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    31.35        1:05.39   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.33        1:08.46   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    34.55        1:11.78   
William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.51        1:13.28   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    35.47        1:13.72   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    37.02        1:15.29   
Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    36.20        1:15.46   
Alexander Kubat  1998  Järfälla Simsällskap    37.48        1:16.74   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    37.60        1:17.61   
10  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    37.49        1:18.35   
11  Odhin Brynnel  1998  Simklubben Neptun    38.44        1:18.55   
12  Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    38.40        1:18.74   
13  Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    39.77        1:20.27   
14  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    39.65        1:20.92   
15  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.43        1:22.41   
16  Alexander Söderberg  1998  Järfälla Simsällskap    41.30        1:24.62   
17  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    41.32        1:25.10   
18  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    40.86        1:25.12   
19  Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    37.38        1:26.25   
20  Karl Wallenberg  1998  Hellas Simklubb    42.22        1:27.39   
21  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening    44.96        1:31.81   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.23        1:10.63   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    35.44        1:11.78   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    35.56        1:12.38   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    35.30        1:12.99   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    35.35        1:13.06   
Sebastian Pantzar  1999  Tyresö Simsällskap    35.15        1:13.13   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    35.84        1:14.34   
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap    36.83        1:14.89   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    37.98        1:15.94   
10  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    35.71        1:16.26   
11  Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    36.62        1:16.37   
12  Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    37.67        1:19.16   
13  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    39.05        1:20.55   
14  Victor Simic  2000  Täby Sim    38.99        1:21.08   
15  Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    38.52        1:21.09   
16  David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap    40.28        1:21.55   
17  Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    39.61        1:22.25   
18  Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    38.74        1:23.19   
19  Max Sundberg-Sjölin  1999  Väsby Simsällskap    41.48        1:24.14   
20  Adam Moummi  1999  Spårvägens Simförening    40.66        1:25.14   
21  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    42.30        1:25.76   
22  Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    41.88        1:26.35   
23  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    42.59        1:27.64   
24  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    44.33        1:28.35   
25  Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    43.03        1:28.56   
26  Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    43.02        1:28.80   
27  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    44.89        1:30.35   
28  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    43.03        1:30.59   
29  Mathias Göransson  2000  Spårvägens Simförening    44.38        1:31.29   
30  Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    44.12        1:31.46   
31  Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    44.73        1:32.86   
32  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    46.40        1:33.50   
33  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    45.89        1:34.07   
34  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    45.44        1:34.13   
35  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    49.05        1:36.44   
36  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening    45.95        1:36.63   
37  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    47.74        1:36.96   
38  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    47.11        1:39.13   
39  Elias Wirdby-Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    50.37        1:41.89   
40  Nikola Esbjörnsson  1999  Hellas Simklubb    49.81        1:42.23   
41  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    50.73        1:43.03   
42  Jonas Malmring  2001  Spårvägens Simförening    52.97        1:43.27   
43  Gustav Wahlberg  2000  Spårvägens Simförening    49.59        1:43.65   
44  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    50.71        1:43.86   
45  William Bernhardsson  2002  Spårvägens Simförening    53.47        1:48.56   
46  Samuel Brodin  2000  Spårvägens Simförening    55.73        1:49.18   
47  Marcus Thune  2001  Hellas Simklubb    57.86        1:59.85   
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening            DNS   
Aaron O´malley  2002  Spårvägens Simförening            DSQ   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:34 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    1:13.22  2:41.36  4:19.31    5:31.65   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:13.67  2:41.11  4:19.24    5:35.60   
Åsa Hambraeus  1996  Täby Sim    1:19.15  2:44.11  4:27.83    5:43.49   
Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    1:26.62  2:55.32  4:37.15    6:00.20   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:17.28  2:42.66  4:15.48    5:28.73   
Isabell Kjellberg  1997  Väsby Simsällskap    1:12.74  2:39.71  4:17.87    5:31.29   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:14.86  2:45.62  4:22.01    5:40.20   
Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    1:16.19  2:47.29  4:24.94    5:40.41   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:15.49  2:42.76  4:15.61    5:27.41   
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:16.27  2:45.10  4:21.52    5:32.98   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:17.33  2:45.33  4:24.56    5:36.90   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:18.17  2:53.01  4:36.62    5:59.84   
Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening    1:24.48  3:01.50  4:46.22    6:07.14   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    1:29.85  3:02.07  4:50.10    6:14.69   
Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    1:22.09  3:05.40  4:54.28    6:17.53   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:18.26  2:48.54  4:22.09    5:34.08   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    1:15.46  2:44.81  4:29.81    5:45.20   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    1:23.52  2:53.55  4:33.09    5:54.10   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:28.84  2:59.96  4:44.35    6:03.26   
Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    1:26.30  3:00.68  4:44.64    6:08.09   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    1:24.14  3:00.63  4:50.57    6:14.01   
Sara Jeppsson  1999  Väsby Simsällskap    1:28.05  3:08.51  4:55.49    6:20.39   
Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    1:32.31  3:09.59  5:01.37    6:20.82   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:25.53  3:05.69  4:58.78    6:22.38   
10  Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    1:33.46  3:11.71  4:58.00    6:26.46   
11  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:35.90  3:08.33  5:02.78    6:29.11   
12  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:31.57  3:15.39  5:09.58    6:30.04   
13  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:35.24  3:23.62  5:31.22    7:03.32   
14  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    1:45.65  3:39.61  5:39.01    7:12.35   
15  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:49.42  3:40.24  5:41.67    7:18.23   
16  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    1:52.87  3:41.51  5:42.27    7:20.33   
17  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    1:47.62  3:37.29  5:38.79    7:21.19   
18  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    1:55.59  3:00.51  7:49.10    7:49.10   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  12:04 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  13:30   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    1:03.14  2:11.46  3:20.47  4:30.56  17:17.37   
          5:39.31  6:48.55  7:58.15  9:06.86     
          10:22.21  11:34.84  12:45.48  13:54.68     
          15:04.13  16:11.34         
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:04.96  2:15.12  3:25.54  4:35.49  17:20.53   
          5:46.47  6:56.44  8:05.98  9:15.39     
          10:24.95  11:34.75  12:43.98  13:53.89     
          15:03.70  16:12.50         
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    1:05.17  2:14.82  3:24.78  4:35.18  17:51.96   
          5:46.54  6:57.33  8:08.54  9:20.59     
          10:32.53  11:45.67  12:58.56  14:12.49     
          15:26.35  16:40.70         
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    1:10.22  2:22.36  3:35.29  4:48.70  18:22.42   
          6:02.23  7:16.49  8:31.10  9:45.89     
          10:59.32  12:13.48  13:27.78  14:42.42     
          15:56.22  17:11.94         
Oscar Frisk-Garcia  1996  Väsby Simsällskap    1:06.62  2:18.97  3:32.41  4:46.41  18:29.20   
          6:00.58  7:14.99  8:29.84  9:45.25     
          10:59.96  12:15.28  13:30.98  14:46.74     
          16:02.13  17:16.85         
Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    1:06.37  2:18.51  3:31.50  4:45.77  18:49.31   
          6:02.12  7:18.90  8:35.50  9:52.25     
          11:09.16  12:25.76  13:42.71  15:00.67     
          16:16.09  17:33.02         
Henrik Bolle  1996  Järfälla Simsällskap    1:07.33  2:20.70  3:35.94  4:51.60  19:01.95   
          6:08.25  7:26.02  8:43.68  10:01.02     
          11:18.84  12:36.23  13:53.34  15:11.02     
          16:28.48  17:45.28         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:10.69  2:26.30  3:44.00  5:02.17  19:37.81   
          6:21.77  7:40.07  8:58.88  10:18.28     
          11:38.04  12:57.72  14:17.38  15:37.85     
          16:58.50  18:19.49         
Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    1:10.51  2:29.28  3:47.38  5:07.46  19:48.71   
          6:28.05  7:47.94  9:08.16  10:28.98     
          11:49.74  13:09.81  14:29.40  15:51.72     
          17:12.43  18:30.54         
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    1:13.13  2:35.12  3:57.83  5:21.19  20:24.00   
          6:43.09  8:04.97  9:28.60  10:50.84     
          12:12.82  13:35.91  14:58.39  16:21.17     
          17:44.04  19:05.23         
Carl Robertsson  1997  Väsby Simsällskap    1:14.06  2:36.59  4:03.02  5:31.73  21:24.72   
          6:57.79  8:25.18  9:51.42  11:18.69     
          12:46.53  14:13.04  15:41.12  17:07.36     
          18:34.39  20:00.18         
Arvin Shamlou  1997  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.12  2:42.58  4:12.68  5:43.36  22:19.31   
          7:14.98  8:47.32  10:18.60  11:49.90     
          13:20.52  14:52.32  16:23.61  17:53.94     
          19:26.05  20:55.83         
Jacob Öberg  1997  Åkersberga Simsällskap    1:19.21  2:48.62  4:20.14  5:53.10  22:52.27   
          7:25.24  8:59.05  10:32.73  12:07.28     
          13:41.11  15:16.40  16:49.25  18:22.82     
          19:55.25  21:27.03         
Filip Alvgren  1997  Spårvägens Simförening    1:17.39  2:47.57  4:21.53  5:54.49  23:14.80   
          7:28.00  9:02.55  12:11.20  15:25.09     
          18:38.99  21:49.32         
                     
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:06.72  2:18.57  3:31.23  4:44.15  18:07.27   
          5:57.05  7:10.17  8:23.35  9:36.88     
          10:50.28  12:03.48  13:16.53  14:30.06     
          15:43.53  16:56.36         
Odhin Brynnel  1998  Simklubben Neptun    1:09.07  2:23.01  3:36.37  4:51.26  18:37.15   
          6:05.69  7:20.20  8:34.40  9:48.13     
          11:02.95  12:17.65  13:32.87  14:48.81     
          16:06.63  17:23.47         
Sean Zhong  1998  Täby Sim    1:07.55  2:22.57  3:39.47  4:57.03  18:53.30   
          6:14.36  7:32.53  8:49.94  10:07.04     
          11:22.91  12:38.87  13:54.79  15:10.86     
          16:26.74  17:41.53         
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    1:18.44  2:45.58  4:13.08  5:40.10  21:08.64   
          7:05.94  8:31.34  9:57.72  11:23.41     
          12:48.85  14:14.46  15:39.53  17:04.07     
          18:27.38  19:49.71         
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    1:15.43  4:01.10  7:33.34  8:59.07  21:17.27   
          10:25.38  13:20.25  17:43.71  20:36.40     
                     
                     
Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    1:21.92  2:55.53  4:30.05  6:03.14  23:16.89   
          7:36.03  9:08.23  10:41.66  12:16.26     
          13:49.11  15:24.11  16:58.33  18:32.32     
          20:08.43  21:44.33         
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    1:26.81  3:04.96  4:42.83  6:21.13  24:05.83   
          8:00.40  9:39.03  11:17.10  12:56.53     
          14:35.61  16:14.82  17:50.64  19:25.40     
          21:00.20  22:35.43         
Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
                     
                     
Konrad Lindström  1998  Åkersberga Simsällskap            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    1:13.21  2:34.94  3:58.34  5:21.89  20:26.50   
          6:45.66  8:08.75  9:31.83  10:54.40     
          12:17.70  13:39.91  15:02.45  16:24.61     
          17:47.22  19:08.87         
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    1:16.29  2:39.67  4:03.46  5:25.93  20:33.58   
          6:49.56  8:13.64  9:37.47  11:00.72     
          12:24.57  13:46.79  15:09.06  16:32.32     
          17:54.78  19:15.78         
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    1:17.63  2:43.84  4:09.40  5:36.03  21:34.79   
          7:03.78  8:31.33  9:59.27  11:26.06     
          12:54.05  14:22.29  15:49.84  17:17.63     
          18:44.83  20:12.86         
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:17.99  2:44.95  4:10.07  5:37.75  21:38.33   
          7:05.32  8:32.23  10:00.02  11:27.19     
          12:56.33  14:24.05  15:51.51  17:20.98     
          18:48.43  20:15.94         
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:24.08  2:57.22  4:31.33  6:05.53  22:53.94   
          7:39.97  9:15.23  10:47.82  12:20.59     
          13:52.18  15:24.48  16:56.59  18:28.66     
          20:00.29  21:30.36         
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:24.06  2:55.84  4:29.57  6:03.59  23:06.69   
          7:37.26  9:11.81  10:45.90  12:19.77     
          13:52.99  15:26.86  17:00.01  18:33.37     
          20:05.99  21:37.61         
Daniel Nöu  1999  Täby Sim    1:23.74  2:58.29  4:32.01  6:06.38  23:24.68   
          7:41.02  9:17.76  10:53.60  12:30.43     
          14:05.90  15:41.61  17:16.43  18:50.17     
          20:23.76  21:56.15         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  13:30 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonna Dahlberg  1995  Simklubben Neptun    31.82  1:08.07  1:44.40    2:21.56   
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    33.28  1:14.13  1:54.30    2:33.27   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    33.54  1:13.39  1:54.98    2:37.83   
Fanny Norkko  1995  Järfälla Simsällskap    35.70  1:16.59  1:57.82    2:39.76   
Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap    35.39  1:16.84  2:01.85    2:47.41   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    32.13  1:08.52  1:45.42    2:22.10   
Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    39.31  1:27.47  2:15.25    3:01.90   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    33.55  1:11.64  1:51.18    2:31.95   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    34.88  1:17.56  2:00.74    2:43.32   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    35.31  1:16.16  2:00.85    2:44.72   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    40.54  1:27.26  2:14.83    3:02.32   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    37.78  1:24.13  2:13.68    3:05.33   
                     
 
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    35.64  1:17.92  2:01.08    2:41.40   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    34.96  1:17.49  2:02.87    2:48.79   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    40.13  1:26.45  2:16.01    3:04.85   
Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            DSQ   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:11   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    29.00  1:03.81  1:45.31    2:18.71   
Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    30.41  1:06.46  1:48.61    2:21.75   
Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap    29.29  1:05.93  1:51.60    2:22.97   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    30.32  1:07.66  1:51.15    2:23.52   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    30.34  1:09.57  1:54.17    2:25.90   
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    30.59  1:10.29  1:53.94    2:27.82   
Max Bergh  1996  Väsby Simsällskap    30.60  1:09.62  1:56.13    2:29.05   
Fredrik Berntsson  1994  Södertörns Simsällskap    29.78  1:10.78  1:55.06    2:30.73   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir    31.57  1:12.75  1:56.57    2:32.36   
10  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    31.30  1:11.62  1:57.78    2:32.46   
11  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    31.16  1:14.45  2:01.18    2:36.00   
12  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    34.15  1:17.94  2:07.62    2:43.25   
13  Herman Bergman  1995  Hellas Simklubb    36.72  1:21.04  2:16.95    2:57.29   
14  Steve Xia  1996  Åkersberga Simsällskap    41.45  1:38.58  2:41.10    3:25.99   
15  Andreas Schedin  1996  Norrtälje Simklubb    40.50  1:42.07  2:40.37    3:30.25   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun            DNS   
Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap            DNS   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap            DNS   
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.71  1:06.83  1:50.75    2:22.90   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    31.58  1:12.52  1:55.98    2:26.26   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    30.47  1:11.84  1:56.94    2:28.80   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    29.85  1:09.74  1:52.94    2:29.48   
Hannes Liljedahl  1997  Simklubben Ägir    31.80  1:14.22  1:59.67    2:35.08   
Sebastian Modin  1997  Järfälla Simsällskap    33.12  1:14.89  2:00.99    2:37.19   
Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    31.50  1:12.62  2:02.10    2:37.27   
Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    33.97  1:17.45  2:02.28    2:37.71   
Oscar Olsson  1997  Järfälla Simsällskap    35.53  1:22.21  2:07.92    2:45.01   
10  Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    33.86  1:20.70  2:09.57    2:45.43   
11  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    37.03  1:23.16  2:10.88    2:50.26   
12  Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    41.45  1:27.23  2:15.49    2:51.78   
13  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening    38.08  1:23.18  2:18.26    2:57.85   
14  Fredrik Svensson  1997  Simklubben Neptun    40.11  1:25.96  2:27.49    3:03.76   
15  Jerker Karlsson  1997  Täby Sim    36.89  1:22.41  2:22.60    3:05.10   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.18  1:10.12  1:55.38    2:29.96   
William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.68  1:14.87  2:00.66    2:36.70   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.43  1:17.17  2:05.82    2:39.98   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    32.77  1:17.37  2:07.08    2:41.18   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    32.74  1:15.82  2:06.02    2:42.13   
Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    37.20  1:18.02  2:08.88    2:45.28   
Odhin Brynnel  1998  Simklubben Neptun    36.53  1:18.39  2:11.30    2:47.70   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    34.09  1:18.99  2:10.84    2:48.78   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    35.96  1:18.36  2:08.23    2:49.03   
10  Alexander Söderberg  1998  Järfälla Simsällskap    37.50  1:23.22  2:12.02    2:50.50   
11  Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap    35.22  1:21.38  2:10.92    2:50.76   
12  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    35.67  1:21.91  2:14.11    2:52.99   
13  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.50  1:24.32  2:19.68    2:57.22   
14  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    37.69  1:24.09  2:57.98    2:57.98   
15  Hugo Härmark  1998  Simklubben Neptun    36.45  1:24.54  2:20.25    2:59.54   
16  Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    42.98  1:32.81  2:28.84    3:08.49   
17  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening    41.43  1:29.47  2:28.12    3:09.38   
18  Nicklas Xia  1998  Åkersberga Simsällskap    46.12  1:42.40  2:46.65    3:33.60   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.87  1:09.84  1:55.83    2:28.82   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    33.00  1:13.97  1:56.34    2:33.05   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    31.97  1:12.08  1:59.24    2:33.25   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    33.56  1:17.37  2:05.74    2:42.03   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    36.27  1:17.89  2:07.19    2:42.51   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    35.00  1:15.29  2:06.54    2:42.56   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    37.05  1:23.19  2:10.88    2:49.67   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    36.09  1:20.88  2:16.03    2:51.95   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    39.49  1:22.59  2:15.23    2:52.39   
10  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    39.61  1:23.35  2:17.94    2:53.80   
11  Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    36.47  1:25.63  2:17.39    2:54.23   
12  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    36.71  1:24.98  2:15.11    2:54.70   
13  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    38.03  1:24.29  2:14.69    2:55.64   
14  Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    38.25  1:26.56  2:19.38    2:55.92   
15  Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    35.59  1:21.90  2:18.47    2:58.30   
16  Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    38.91  1:24.14  2:17.17    2:58.67   
17  Adam Moummi  1999  Spårvägens Simförening    39.34  1:26.43  2:19.85    3:01.56   
18  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    38.79  1:28.62  2:22.76    3:03.00   
19  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    45.94  1:33.85  2:26.20    3:05.43   
20  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    42.15  1:29.67  2:28.03    3:08.20   
21  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    42.39  1:33.49  2:26.50    3:08.36   
22  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    44.04  1:33.22  2:31.42    3:10.31   
23  David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap    40.00  1:30.04  2:32.13    3:11.42   
24  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    44.73  1:36.31  2:31.49    3:13.80   
25  Max Sundberg-Sjölin  1999  Väsby Simsällskap    46.50  1:34.85  2:33.07    3:14.09   
26  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    50.19  1:39.54  2:34.47    3:14.39   
27  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    42.76  1:32.35  2:34.00    3:15.28   
28  Kian Moradi  1999  Väsby Simsällskap    45.60  1:39.66  2:34.62    3:16.34   
29  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    46.79  1:40.52  3:16.47    3:16.47   
30  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    45.05  1:36.47  2:38.58    3:22.01   
31  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    51.70  1:44.02  2:42.18    3:25.91   
32  Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb    44.83  1:44.07  2:42.92    3:28.21   
33  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening    47.40  1:41.64  2:46.62    3:37.67   
34  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    52.48  1:48.96  3:02.18    3:50.40   
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap            DNS   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  17:11 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:47   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    1:06.40  2:17.27  3:27.44    4:34.53   
Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    1:06.53  2:17.45  3:27.62    4:35.77   
Camilla Svensson  1995  Solna Sundbyberg SS 04    1:06.88  2:19.26  3:32.45    4:45.56   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    1:07.10  2:20.78  3:35.92    4:50.95   
Frida Cedergårdh  1995  Spårvägens Simförening    1:08.66  2:24.05  3:38.46    4:51.04   
Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    1:10.15  2:25.65  3:39.44    4:51.49   
Danielle Lönnberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:10.36  2:25.77  3:41.31    4:56.79   
Åsa Hambraeus  1996  Täby Sim    1:10.20  2:26.36  3:42.09    4:57.14   
Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap    1:11.16  2:28.89  3:46.58    5:01.53   
10  Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap    1:11.00  2:27.65  3:45.48    5:02.47   
11  Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:13.17  2:31.24  3:49.46    5:06.31   
12  Mathilda Sjödin  1995  Simklubben Ägir    1:14.79  2:33.13  3:51.39    5:08.64   
13  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    1:15.21  2:35.32  3:55.68    5:13.27   
14  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:14.89  3:58.86      5:17.51   
15  Amanda Orpana  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.82  2:44.14  4:09.24    5:30.35   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04    1:12.41  2:27.45  3:42.03    4:54.06   
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:11.14  2:26.79  3:43.13    4:59.54   
Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    1:11.62  2:28.07  3:44.62    4:59.77   
Isabell Kjellberg  1997  Väsby Simsällskap    1:11.42  2:28.05  3:44.26    5:00.51   
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:09.13  2:25.04  3:42.91    5:00.54   
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:12.22  2:29.90  3:47.61    5:04.38   
Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap    1:11.89  2:29.48  3:48.91    5:07.98   
Ellinor Hedgren-Rylander  1997  Simklubben Neptun    1:11.28  2:29.84  3:50.89    5:10.22   
Elin Taraldsson  1997  Väsby Simsällskap    1:14.39  2:37.09  4:01.00    5:20.67   
10  Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.22  2:39.88  4:03.92    5:23.60   
11  Anna Olsson  1997  Turebergs Simklubb    1:16.05  2:40.28  4:06.17    5:29.69   
12  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    1:18.58  2:43.26  4:08.32    5:30.14   
13  Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    1:21.72  2:50.70  4:16.08    5:35.47   
14  Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap    1:33.38  3:18.58  5:02.70    6:42.95   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Louise Halldén  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:06.78  2:18.51  3:30.10    4:42.01   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:09.10  2:22.19  3:36.12    4:46.80   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:07.57  2:20.33  3:34.76    4:47.13   
Anna Ekholm  1998  Simklubben Neptun    1:10.99  2:29.03  3:46.13    5:01.36   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    1:11.50  2:30.28  3:47.88    5:03.23   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    1:16.36  2:37.37  3:59.06    5:18.31   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:14.07  2:35.71  3:57.95    5:19.12   
Maja Plars  1998  Järfälla Simsällskap    1:18.47  2:41.52  4:04.89    5:23.33   
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    1:16.93  2:40.23  4:03.06    5:24.33   
10  Julia Derwinger  1998  Tyresö Simsällskap    1:17.01  2:43.09  4:08.40    5:28.24   
11  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    1:18.21  2:42.44  4:07.04    5:29.46   
12  Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    1:18.00  2:42.28  4:07.62    5:29.96   
13  Alice Franzén  1998  Spårvägens Simförening    1:16.96  2:42.43  4:09.64    5:30.14   
14  Åsa Eriksson  1998  Väsby Simsällskap    1:18.51  2:44.53  4:10.17    5:32.36   
15  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    1:18.94  2:44.75  4:11.95    5:34.77   
16  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.94  2:45.55  4:12.95    5:37.66   
17  Lina Sundman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:17.48  2:44.16  4:12.81    5:41.91   
18  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    1:22.11  2:52.01  4:22.95    5:50.69   
                     
 
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    1:10.50  2:24.31  3:38.94    4:52.99   
Alice Sundberg  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:09.53  2:24.50  3:40.10    4:53.55   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    1:10.82  2:27.28  3:45.09    4:58.43   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    1:12.53  2:30.12  3:48.56    5:04.17   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:10.51  2:30.74  3:50.17    5:07.28   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:12.47  2:32.72  3:52.91    5:11.82   
Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:16.64  2:38.32  4:01.50    5:20.71   
Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening    1:17.04  2:40.56  4:03.36    5:20.94   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    1:16.86  2:39.75  4:02.66    5:21.08   
10  Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    1:15.44  2:39.94  4:02.96    5:23.68   
11  Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap    1:14.63  2:36.55  4:02.22    5:26.62   
12  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:19.40  2:44.38  4:09.37    5:29.96   
13  Helena Brandt  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:18.52  2:44.79  4:10.62    5:31.26   
14  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    1:16.67  2:43.32  4:09.42    5:32.89   
15  Sara Jeppsson  1999  Väsby Simsällskap    1:16.31  2:42.79  4:09.64    5:33.37   
16  Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    1:19.44  2:44.26  4:10.56    5:33.91   
17  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    1:18.82  2:45.93  4:14.28    5:35.00   
18  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    1:20.42  2:47.51  4:14.68    5:38.09   
19  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    1:16.27  2:43.55  4:13.48    5:38.49   
20  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.50  2:47.50  4:14.57    5:39.08   
21  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    1:18.73  2:45.18  4:12.50    5:39.15   
22  Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    1:19.13  2:46.46  4:15.94    5:41.82   
23  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    1:19.75  2:46.64  4:15.30    5:44.78   
24  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    1:22.43  2:53.01  4:21.87    5:46.21   
25  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    1:24.88  2:54.31  4:24.25    5:50.63   
26  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    1:20.45  2:51.43  4:23.77    5:51.46   
27  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    1:22.65  2:55.02  4:26.98    5:53.71   
28  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:25.72  2:59.39  4:32.58    5:59.17   
29  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:25.82  2:59.74  4:32.49    5:59.56   
30  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    1:28.37  3:03.26  4:35.44    6:02.40   
31  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:26.23  2:58.78  4:30.61    6:02.55   
32  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    1:24.90  2:58.96  4:33.82    6:04.75   
33  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    1:28.18  3:04.26  4:41.47    6:09.68   
34  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening    1:25.32  3:01.00  4:38.51    6:11.43   
35  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    1:25.74  2:59.34  4:29.47    6:12.36   
36  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:25.08  3:02.93  4:43.48    6:19.55   
37  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    1:26.96  3:07.65  4:45.95    6:23.38   
38  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    1:29.85  3:10.13  4:50.79    6:25.46   
39  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    1:29.91  3:08.55  4:49.19    6:29.10   
40  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    1:34.31  3:24.67  5:13.59    6:56.47   
Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  17:47 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:08   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niklas Block  1995  Simklubben Ägir    35.85  1:16.58  1:58.38    2:40.43   
Calle Westberg  1995  Täby Sim    36.01  1:17.07  1:59.57    2:40.75   
Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    36.09  1:17.27  1:59.51    2:41.43   
Alexander Ozerov  1996  Väsby Simsällskap    35.08  1:16.13  1:58.87    2:41.45   
Erland Ekholm  1996  Stockholmspolisens Sim IF    36.76  1:19.81  2:03.63    2:46.60   
Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    36.28  1:20.18  2:05.94    2:52.38   
Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    38.24  1:23.16  2:09.81    2:54.69   
Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim Club For Swimmin    38.67  1:23.99  2:11.12    2:58.62   
Andreas Schedin  1996  Norrtälje Simklubb    47.73  1:43.18  2:40.91    3:35.70   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF    36.80  1:19.83  2:05.93    2:52.00   
Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    37.75  1:25.20  2:10.58    2:57.22   
Joel Severin  1997  Spårvägens Simförening    37.40  1:21.89  2:10.03    2:59.64   
Martin Blomquist  1997  Stockholmspolisens Sim IF    41.00  1:27.98  2:15.59    3:01.79   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    42.68  1:31.15  2:20.99    3:11.09   
Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    43.20  1:32.75  2:23.75    3:13.92   
Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    44.80  1:36.25  2:26.73    3:14.00   
Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    45.09  1:36.68  2:28.40    3:20.37   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.95  1:25.64  2:11.90    2:56.56   
Alexander Kubat  1998  Järfälla Simsällskap    40.62  1:26.10  2:12.88    2:59.54   
Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    39.63  1:24.69  2:12.02    3:00.16   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    39.25  1:27.10  2:16.31    3:04.59   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    43.53  1:32.01  2:20.49    3:08.64   
Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap    42.40  1:31.05  2:21.55    3:10.83   
Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    43.59  1:34.72  2:24.47    3:14.70   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    46.07  1:41.83  2:37.64    3:30.58   
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.19  1:47.42  2:45.90    3:40.04   
Jesper Nyman  1998  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    40.16  1:28.34  2:14.49    3:00.88   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    41.14  1:28.20  2:16.56    3:03.34   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    41.71  1:28.57  2:16.58    3:03.52   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    42.47  1:30.10  2:19.54    3:08.52   
Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    44.97  1:35.56  2:25.71    3:11.66   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    43.13  1:33.27  2:23.01    3:12.08   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    44.26  1:35.10  2:26.92    3:17.13   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    45.13  1:36.35  2:26.99    3:18.18   
Adam Moummi  1999  Spårvägens Simförening    45.06  1:37.16  2:30.05    3:21.14   
10  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    43.85  1:36.16  2:29.56    3:21.16   
11  Kian Moradi  1999  Väsby Simsällskap    46.91  1:42.40  2:37.40    3:29.98   
12  Mathias Göransson  2000  Spårvägens Simförening    47.52  1:43.19  2:40.47    3:37.01   
13  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    47.74  1:42.52  2:40.46    3:38.45   
14  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    52.91  1:48.06  2:46.32    3:39.10   
15  Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb    53.28  1:52.49  2:50.11    3:45.96   
16  Samuel Brodin  2000  Spårvägens Simförening    1:00.41  2:06.18  3:12.31    4:14.51   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  18:08 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:49   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    33.75  1:11.36  1:49.78    2:26.86   
Cecilia Wallén  1995  Spårvägens Simförening    36.68  1:15.51  1:55.01    2:33.27   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    37.34  1:17.79  1:58.82    2:38.79   
Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    37.06  1:16.68  1:58.46    2:39.89   
Mikaela Sigvardsson  1996  Spårvägens Simförening    37.69  1:18.75  2:00.52    2:42.16   
Olivia Nelin  1995  Simklubben Neptun    37.65  1:18.63  2:01.43    2:44.51   
Lisa Wiklund  1996  Väsby Simsällskap    38.27  1:20.17  2:04.13    2:46.56   
Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    38.14  1:20.99  2:04.42    2:46.97   
Amanda Orpana  1995  Stockholmspolisens Sim IF    42.58  1:29.15  2:15.54    2:59.59   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    34.34  1:11.88  1:50.95    2:27.97   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    35.40  1:14.71  1:54.49    2:34.03   
Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    36.00  1:15.56  1:55.41    2:34.53   
Charlotte Myers  1997  Stockholmspolisens Sim IF    37.06  1:16.39  1:57.45    2:37.59   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim    36.44  1:17.05  1:59.50    2:41.86   
Isabell Kjellberg  1997  Väsby Simsällskap    37.39  1:18.43  2:00.25    2:43.03   
Emilia Sundberg  1997  Väsby Simsällskap    38.17  1:20.61  2:04.15    2:45.58   
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening    38.33  1:19.37  2:02.64    2:45.65   
Vendela Vicko  1997  Spårvägens Simförening    38.95  1:21.61  2:06.57    2:50.90   
10  Linnea Norman  1997  Tyresö Simsällskap    42.25  1:28.88  2:15.32    2:59.46   
11  Miranda Jansson  1997  Norrtälje Simklubb    42.40  1:28.88  2:14.41    2:59.87   
12  Amanda Rönn  1997  Simklubben Neptun    41.83  1:27.58  2:13.70    3:00.19   
13  Madeleine Frisk-Garcia  1997  Väsby Simsällskap    42.22  1:28.31  2:16.63    3:02.72   
14  Kristen Rohoum  1997  Södertälje Simsällskap    49.38  1:44.42  2:40.42    3:34.29   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Eriksson  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.27  1:18.63  2:02.20    2:45.79   
Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    40.14  1:23.53  2:08.88    2:53.32   
Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    40.84  1:25.75  2:10.86    2:53.71   
Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening    42.00  1:27.29  2:13.83    2:58.98   
Malin Bernmark  1998  Väsby Simsällskap    43.60  1:31.24  2:19.66    3:05.42   
Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    43.80  1:32.30  2:21.55    3:06.55   
Elina Bjällås  1998  Spårvägens Simförening    44.02  1:32.86  2:21.83    3:08.99   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap    43.81  1:32.94  2:24.78    3:13.98   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    37.10  1:18.00  1:59.58    2:38.45   
Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    37.75  1:19.55  1:59.46    2:40.79   
Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    39.43  1:22.20  2:04.56    2:44.88   
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    38.49  1:20.83  2:04.16    2:46.07   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    39.10  1:22.56  2:07.03    2:50.02   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    39.77  1:24.07  2:08.13    2:51.18   
Kajsa Sparrman  1999  Väsby Simsällskap    39.34  1:23.00  2:08.43    2:52.16   
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    39.57  1:25.08  2:11.24    2:55.89   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    41.64  1:27.25  2:12.78    2:56.26   
10  Sara Olsson  1999  Tyresö Simsällskap    42.45  1:28.76  2:15.83    2:59.45   
11  Cecilia Gabrielsson  1999  Väsby Simsällskap    43.06  1:28.28  2:15.08    3:00.27   
12  Ebba Bjurman  1999  Väsby Simsällskap    43.04  1:29.43  2:16.81    3:01.85   
13  Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    41.63  1:28.91  2:16.83    3:02.12   
14  Elin Jansmarker  1999  Södertälje Simsällskap    41.51  1:28.51  2:16.96    3:04.38   
15  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    42.81  1:29.58  2:17.38    3:04.59   
16  Julia Mikalsen  1999  Täby Sim    41.45  1:28.55  2:18.34    3:05.92   
17  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    42.60  1:30.97  2:19.06    3:06.14   
18  Amanda Ewald  1999  Tyresö Simsällskap    44.78  1:33.46  3:07.40    3:07.40   
19  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    43.38  1:31.67  2:19.59    3:07.98   
20  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    1:34.60  3:10.08      3:10.08   
21  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    45.38  1:33.91  2:23.61    3:12.23   
22  Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap    46.15  1:36.64  2:25.60    3:12.24   
23  Anna Bäckdahl  1999  Södertälje Simsällskap    46.70  1:37.06  2:25.96    3:12.88   
24  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    44.63  1:33.40  2:23.35    3:13.39   
25  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    46.01  1:35.99  2:26.11    3:13.73   
26  Moa Moreau  1999  Täby Sim    44.17  1:34.03  2:25.07    3:14.10   
27  Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    45.57  1:35.78  2:25.66    3:14.51   
28  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    45.81  1:37.10  2:27.86    3:14.90   
29  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening    44.68  1:35.40  2:26.31    3:15.38   
30  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    46.17  1:35.81  2:26.46    3:17.78   
31  Karin Emanuelsson  1999  Södertälje Simsällskap    45.98  1:36.37  2:27.79    3:18.20   
32  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    47.35  1:39.99  2:31.88    3:20.56   
33  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    47.60  1:39.29  2:31.32    3:20.86   
34  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    47.92  1:39.72  2:31.86    3:21.54   
35  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    49.19  1:41.01  2:32.34    3:23.46   
36  Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb    48.52  1:41.52  2:36.41    3:25.66   
37  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    48.87  1:42.67  2:38.34    3:31.81   
38  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    1:45.33  3:32.21      3:32.21   
39  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening    50.03  1:44.72  2:41.11    3:36.60   
40  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    50.05  1:46.53  2:43.93    3:39.59   
Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap            DNS   
Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  18:49 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  16 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    26.32        55.17   
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    26.12        55.29   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    26.93        55.69   
Marcus Stridfeldt  1995  Södertörns Simsällskap    27.83        57.33   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir    27.28        57.65   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    27.70        57.70   
Andreas Persson  1996  Södertörns Simsällskap    27.53        57.96   
Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    27.79        58.36   
Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    27.88        58.51   
10  Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    27.96        58.54   
11  Leon Lindström  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin    27.88        59.38   
12  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    28.97        59.51   
13  Pontus Ericsson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    28.17        59.64   
14  Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    27.43        59.66   
15  Oscar Frisk-Garcia  1996  Väsby Simsällskap    28.61        59.70   
16  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    28.66        59.83   
17  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    28.47        1:00.04   
18  Fredrik Berntsson  1994  Södertörns Simsällskap    28.62        1:00.21   
19  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    28.53        1:00.37   
20  Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    29.39        1:00.91   
21  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    28.85        1:00.92   
22  Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    29.91        1:01.50   
23  Gustav Pettersson  1994  Stockholms Kappsimningsklubb    29.71        1:01.88   
24  Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap    29.32        1:02.02   
25  Kevin Forsberg  1996  Simklubben Ägir    29.29        1:02.10   
26  Filip Nordmark  1995  Tyresö Simsällskap    29.78        1:02.39   
27  Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim Club For Swimmin    29.66        1:02.54   
28  Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    29.73        1:04.51   
29  Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    32.36        1:07.62   
30  Viktor Karlsson  1996  Hellas Simklubb    31.28        1:07.68   
31  Herman Bergman  1995  Hellas Simklubb    32.79        1:08.73   
32  Andreas Schedin  1996  Norrtälje Simklubb    38.19        1:20.68   
33  Steve Xia  1996  Åkersberga Simsällskap    37.98        1:21.10   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun            DNS   
Joel Huth  1996  Södertörns Simsällskap            DNS   
Joel Westerlind  1996  Härnösands Simsällskap            DNS   
Alexander Tofilovski  1994  Turebergs Simklubb            DSQ   
Robert Eklöf  1995  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    27.50        56.96   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    27.59        57.03   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    27.72        58.59   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    28.83        59.48   
Hannes Liljedahl  1997  Simklubben Ägir    29.00        59.56   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    28.58        59.60   
William Åberg  1997  Täby Sim    29.33        1:01.14   
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.08        1:01.38   
Joel Severin  1997  Spårvägens Simförening    29.27        1:02.43   
10  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    29.40        1:02.65   
11  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    29.96        1:03.47   
12  Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    30.61        1:03.65   
13  Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    30.38        1:04.04   
14  Robin Xu  1997  Täby Sim    1:05.48        1:05.48   
15  Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    32.09        1:06.26   
15  Sebastian Modin  1997  Järfälla Simsällskap    32.00        1:06.26   
17  Oscar Olsson  1997  Järfälla Simsällskap    31.52        1:06.35   
18  Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    32.15        1:06.50   
19  Carl Robertsson  1997  Väsby Simsällskap    31.19        1:06.61   
20  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening    32.02        1:07.45   
21  Filip Alvgren  1997  Spårvägens Simförening    31.66        1:08.51   
21  Jerker Karlsson  1997  Täby Sim    32.37        1:08.51   
23  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    32.92        1:08.80   
24  Martin Blomquist  1997  Stockholmspolisens Sim IF    30.96        1:09.33   
25  Fredrik Svensson  1997  Simklubben Neptun    33.11        1:11.82   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Hedman  1998  Täby Sim    27.59        56.94   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    27.50        58.71   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    28.38        59.09   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    28.29        59.30   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    29.25        1:01.61   
William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    29.45        1:02.04   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    29.98        1:02.16   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    30.20        1:02.42   
Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    29.46        1:02.56   
10  Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    30.32        1:02.83   
11  Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    30.82        1:04.24   
12  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    31.00        1:04.30   
13  Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    30.98        1:04.46   
14  Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    30.34        1:04.55   
15  Alexander Kubat  1998  Järfälla Simsällskap    31.61        1:05.09   
16  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    31.56        1:05.39   
17  Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    30.98        1:05.67   
18  Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun    32.52        1:05.90   
19  Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    31.26        1:06.33   
20  Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap    31.28        1:06.54   
21  Alexander Söderberg  1998  Järfälla Simsällskap    32.04        1:06.59   
22  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    32.62        1:07.37   
23  Odhin Brynnel  1998  Simklubben Neptun    31.89        1:07.61   
24  Calle Reutercrona  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.70        1:07.67   
25  Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    31.89        1:08.15   
26  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.95        1:08.17   
27  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    32.85        1:08.81   
28  Hugo Härmark  1998  Simklubben Neptun    32.50        1:08.85   
29  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    33.39        1:09.13   
30  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.11        1:09.63   
31  William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap    33.29        1:09.72   
32  Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    33.30        1:10.34   
33  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    32.48        1:10.67   
34  Karl Wallenberg  1998  Hellas Simklubb    34.34        1:11.34   
35  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    34.89        1:13.12   
36  Mattias Håkansson  1998  Hellas Simklubb    35.13        1:17.28   
37  Ludwig Häggblad  1998  Åkersberga Simsällskap    37.03        1:17.39   
38  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    36.19        1:17.88   
39  Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening    37.15        1:18.41   
40  Jesper Nyman  1998  Tyresö Simsällskap    38.73        1:19.59   
41  Nicklas Xia  1998  Åkersberga Simsällskap    37.60        1:22.14   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    28.87        1:00.15   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    29.75        1:02.92   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    31.05        1:04.02   
Carl Käll Jönsson  1999  Simklubben Neptun    31.53        1:05.03   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    30.94        1:05.37   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    31.24        1:05.85   
Anton Widholm  1999  Väsby Simsällskap    31.41        1:05.96   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    32.17        1:06.49   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    32.25        1:07.13   
10  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    33.81        1:08.68   
11  Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    33.63        1:09.97   
12  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    33.85        1:10.12   
13  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    33.59        1:10.17   
14  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    32.84        1:10.26   
15  Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    33.32        1:10.54   
16  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    33.26        1:11.62   
17  Karl Frylmark  1999  Väsby Simsällskap    33.70        1:12.28   
18  Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    34.25        1:12.34   
19  Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    34.63        1:12.50   
20  Max Sundberg-Sjölin  1999  Väsby Simsällskap    36.17        1:13.98   
21  Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    35.49        1:14.43   
22  David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap    35.48        1:15.17   
23  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    36.39        1:15.18   
24  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    36.13        1:15.19   
25  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    35.99        1:15.53   
26  Adam Moummi  1999  Spårvägens Simförening    35.33        1:15.82   
27  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    36.04        1:15.88   
28  Kian Moradi  1999  Väsby Simsällskap    37.70        1:16.22   
29  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    36.00        1:16.26   
30  Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    36.71        1:17.14   
31  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    36.09        1:18.52   
32  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    36.84        1:19.27   
33  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    38.62        1:19.90   
34  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    36.87        1:20.37   
35  Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    38.95        1:21.37   
36  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    38.77        1:21.46   
37  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    39.98        1:22.09   
38  Nikola Esbjörnsson  1999  Hellas Simklubb    39.13        1:22.14   
39  Mathias Göransson  2000  Spårvägens Simförening    38.58        1:23.79   
40  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    40.17        1:25.52   
41  Kevin Svensson  2000  Norrtälje Simklubb    40.50        1:25.67   
42  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening    41.60        1:26.00   
43  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening    39.31        1:26.01   
44  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    39.85        1:26.18   
45  Gustav Wahlberg  2000  Spårvägens Simförening    40.53        1:29.87   
46  Alexander Gusev  2001  Stockholmspolisens Sim IF    43.29        1:30.59   
47  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    45.66        1:32.66   
48  Jonas Malmring  2001  Spårvägens Simförening    46.32        1:35.61   
49  Aaron O´malley  2002  Spårvägens Simförening    45.98        1:38.04   
50  William Bernhardsson  2002  Spårvägens Simförening    45.44        1:39.20   
51  Samuel Brodin  2000  Spårvägens Simförening    47.76        1:40.89   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap            DNS   
Elias Wirdby-Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Victor Simic  2000  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  16 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  19:18 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  17 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    27.61  58.62  1:31.12    2:02.63   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.25  59.32  1:32.66    2:06.46   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    28.96  1:00.46  1:33.88    2:06.48   
Max Bergh  1996  Väsby Simsällskap    29.31  1:02.31  1:36.68    2:09.11   
Andreas Persson  1996  Södertörns Simsällskap    29.00  1:02.56  1:37.10    2:10.13   
Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    29.16  1:01.89  1:36.83    2:11.75   
Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    29.53  1:02.51  1:37.48    2:12.31   
Marcus Åsberg  1996  Simklubben Ägir    30.19  1:04.58  1:39.05    2:12.38   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    30.41  1:04.26  1:39.73    2:13.34   
10  Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    29.78  1:03.04  1:38.39    2:13.45   
11  Oscar Frisk-Garcia  1996  Väsby Simsällskap    30.07  1:03.49  1:39.28    2:13.77   
12  Kevin Forsberg  1996  Simklubben Ägir    30.24  1:04.08  1:39.69    2:15.47   
13  Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    29.84  1:03.07  1:38.28    2:15.75   
14  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    30.73  1:05.47  1:41.00    2:16.69   
15  Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    31.47  1:06.68  1:43.14    2:17.15   
16  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    31.88  1:07.68  1:43.61    2:17.67   
17  Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim Club For Swimmin    31.13  1:05.97  1:42.12    2:17.80   
18  Gustav Pettersson  1994  Stockholms Kappsimningsklubb    31.25  1:06.69  1:42.79    2:18.08   
19  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    30.17  1:05.07  1:41.75    2:18.29   
20  Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    30.69  1:06.15  1:43.46    2:19.81   
21  Daniel Steinbock  1996  Upsala Simsällskap    32.18  1:07.88  1:46.26    2:22.89   
22  Daniel Swahn  1995  Väsby Simsällskap    31.28  1:07.65  1:45.80    2:23.62   
23  Viktor Karlsson  1996  Hellas Simklubb    33.41  1:12.54  1:55.39    2:38.10   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michail Papantoniou  1997  Stockholmspolisens Sim IF    28.02  59.18  1:32.82    2:05.77   
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    28.53  1:01.53  1:34.87    2:07.35   
Hannes Liljedahl  1997  Simklubben Ägir    31.14  1:05.49  1:40.09    2:12.33   
Samuel Törnqvist  1997  Väsby Simsällskap    29.95  1:03.66  1:38.66    2:13.25   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    30.76  1:04.11  1:38.59    2:13.77   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    30.57  1:04.78  1:41.12    2:15.81   
William Åberg  1997  Täby Sim    30.22  1:03.87  1:39.89    2:16.30   
Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    30.22  1:04.22  1:41.03    2:17.95   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    31.44  1:06.19  1:42.93    2:18.31   
10  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    31.56  1:06.68  1:42.71    2:18.38   
11  Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    30.87  1:06.02  1:43.14    2:18.92   
12  Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    29.76  1:04.39  1:42.31    2:20.37   
13  Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    32.76  1:09.07  1:46.59    2:22.50   
14  Sebastian Modin  1997  Järfälla Simsällskap    33.68  1:11.00  1:47.81    2:23.49   
15  Oscar Olsson  1997  Järfälla Simsällskap    32.23  1:08.86  1:46.04    2:23.65   
16  Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    32.21  1:09.38  1:48.00    2:24.85   
17  Carl Robertsson  1997  Väsby Simsällskap    31.80  1:09.38  1:48.69    2:26.57   
18  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    33.79  1:11.93  1:52.14    2:30.55   
19  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening    33.18  1:13.46  1:54.87    2:31.26   
20  Robin Xu  1997  Täby Sim    34.03  1:12.47  1:53.65    2:34.95   
Filip Alvgren  1997  Spårvägens Simförening            DNF   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Hedman  1998  Täby Sim    28.61  1:01.11  1:35.35    2:08.53   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    29.34  1:02.00  1:36.16    2:09.76   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    30.12  1:04.10  1:38.65    2:12.23   
Gustav Swedenborg  1998  Järfälla Simsällskap    30.85  1:04.65  1:38.41    2:12.33   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    30.42  1:04.21  1:39.14    2:13.32   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    31.25  1:05.54  1:42.05    2:16.43   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    31.57  1:07.36  1:44.18    2:19.10   
William Svalander  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.51  1:05.68  1:43.26    2:19.66   
Viktor Fridsjö  1998  Järfälla Simsällskap    31.05  1:06.15  1:43.76    2:20.43   
10  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    32.05  1:07.97  1:45.10    2:21.04   
11  Elias Altman  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.89  1:06.52  1:43.84    2:21.11   
12  Odhin Brynnel  1998  Simklubben Neptun    33.51  1:09.05  1:46.24    2:21.70   
13  Alexander Kubat  1998  Järfälla Simsällskap    31.80  1:08.20  1:46.26    2:23.30   
14  Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    32.34  1:09.39  1:48.19    2:26.56   
15  Alexander Söderberg  1998  Järfälla Simsällskap    33.10  1:10.71  1:49.43    2:26.90   
16  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    33.61  1:11.26  1:50.23    2:27.84   
17  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.74  1:14.77  1:55.44    2:31.35   
18  Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    32.69  1:10.58  1:51.33    2:32.22   
19  Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.52  1:13.93  1:54.34    2:32.63   
20  Calle Reutercrona  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    33.88  1:13.10  1:54.59    2:32.66   
21  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    35.15  1:13.64  1:53.78    2:33.25   
22  Karl Wallenberg  1998  Hellas Simklubb    36.63  1:17.52  1:58.95    2:38.25   
23  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    36.62  1:16.95  1:58.98    2:38.69   
24  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    35.27  1:17.17  2:00.38    2:43.05   
25  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    37.06  1:21.75  2:04.98    2:45.36   
26  Mattias Håkansson  1998  Hellas Simklubb    37.00  1:24.63  2:16.71    3:04.61   
William Josefsson-Rudberg  1998  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    30.07  1:04.49  1:39.94    2:15.25   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    31.44  1:06.43  1:43.02    2:17.98   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    31.18  1:06.46  1:43.70    2:19.66   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    32.48  1:10.46  1:49.06    2:25.63   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    32.64  1:09.58  1:48.74    2:25.87   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    32.91  1:10.91  1:49.90    2:26.62   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    32.77  1:10.82  1:49.19    2:27.02   
Linus Kahl  2001  Wisby Simsällskap    33.65  1:11.66  1:51.15    2:28.69   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    34.88  1:14.43  1:54.28    2:30.34   
10  Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap    33.16  1:12.13  1:52.31    2:30.62   
11  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    34.60  1:14.32  1:54.88    2:32.05   
12  Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    35.14  1:15.94  1:58.79    2:39.76   
13  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    35.18  1:15.15  1:58.03    2:40.65   
14  Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    36.02  1:17.65  2:00.86    2:41.01   
15  Max Sundberg-Sjölin  1999  Väsby Simsällskap    35.60  1:17.69  2:01.81    2:44.40   
16  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    37.42  1:19.97  2:03.60    2:44.77   
17  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    37.77  1:20.21  2:04.48    2:45.90   
18  Philip Parsons  1999  Tyresö Simsällskap    37.19  1:20.04  2:03.73    2:46.12   
19  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    34.01  1:16.72  2:02.55    2:46.57   
20  David Karlsson  1999  Järfälla Simsällskap    37.03  1:21.38  2:05.38    2:47.33   
21  Adam Moummi  1999  Spårvägens Simförening    35.59  1:18.38  2:04.82    2:47.45   
22  Andreas Bergfeldt  1999  Väsby Simsällskap    37.22  1:20.77  2:04.93    2:47.86   
23  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    38.98  1:24.65  2:10.85    2:53.15   
24  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    37.91  1:23.21  2:10.49    2:54.35   
25  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim Club For Swimmin    36.79  2:09.97      2:54.62   
26  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    41.33  1:26.75  2:15.76    3:01.14   
27  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    38.83  1:25.05  2:15.22    3:04.23   
28  Marcus Eriksson  2000  Ösmo Simsällskap    42.01  1:30.82  2:21.41    3:07.90   
29  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening    40.45  1:30.11  2:20.40    3:08.06   
30  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    44.81  1:37.83  2:31.39    3:21.33   
31  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    45.42  1:42.87  2:39.89    3:27.50   
32  Samuel Brodin  2000  Spårvägens Simförening    47.65  1:42.81  2:38.58    3:30.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  17 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  17 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    30.11        1:05.11   
Vilma Lagebro  1996  Väsby Simsällskap    33.65        1:08.83   
Lovisa Malmberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    32.58        1:09.49   
Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    32.05        1:09.58   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    32.14        1:09.94   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    31.96        1:10.86   
Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    33.17        1:11.01   
Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    32.48        1:11.13   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.24        1:11.25   
10  Lisa Wiklund  1996  Väsby Simsällskap    32.29        1:11.90   
11  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    33.11        1:12.21   
12  Olivia Nelin  1995  Simklubben Neptun    33.35        1:12.70   
13  Anna Sandäng  1996  Täby Sim    32.57        1:13.28   
14  Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap    33.12        1:13.47   
15  Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    34.52        1:13.90   
16  Jennifer Ulmgren  1995  Täby Sim    34.62        1:14.88   
17  Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    34.35        1:15.08   
18  Helin Rahim  1995  Spårvägens Simförening    34.35        1:20.60   
19  Sara Sangfelt  1995  Täby Sim    34.90        1:20.75   
20  Christine Korssell  1995  Täby Sim    36.47        1:24.01   
Jonna Dahlberg  1995  Simklubben Neptun            DNS   
Claudia Lienert  1996  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    30.16        1:04.01   
Isabell Kjellberg  1997  Väsby Simsällskap    32.91        1:10.80   
Charlotte Myers  1997  Stockholmspolisens Sim IF    32.52        1:11.12   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.54        1:12.82   
Elin Talback  1997  Järfälla Simsällskap    34.19        1:17.11   
Elin Taraldsson  1997  Väsby Simsällskap    35.89        1:17.51   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    34.76        1:17.67   
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    36.65        1:18.52   
Sandra Swahn  1997  Väsby Simsällskap    36.24        1:21.76   
10  Sofia Nyberg Starck  1997  Tyresö Simsällskap    35.99        1:23.22   
11  Madeleine Frisk-Garcia  1997  Väsby Simsällskap    39.17        1:23.67   
12  Oda Rabenius  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    38.54        1:24.43   
13  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    42.16        1:31.26   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim            DNF   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim            DNF   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    32.82        1:11.13   
Beatrice Vezzoli  1998  Turebergs Simklubb    33.84        1:12.07   
Ida Österman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    33.30        1:12.42   
Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    33.06        1:12.84   
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.24        1:14.39   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    36.16        1:19.49   
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    36.08        1:19.91   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    36.00        1:20.33   
Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    36.61        1:20.90   
10  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    36.85        1:22.39   
11  Julia Derwinger  1998  Tyresö Simsällskap    36.53        1:23.38   
12  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    38.43        1:23.45   
13  Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    39.64        1:24.49   
14  Lina Malm  1998  Spårvägens Simförening    39.89        1:28.99   
15  Sabina Cross  1998  Hellas Simklubb    43.26        1:37.04   
Sofia Edlund  1998  Täby Sim            DNS   
Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim            DNS   
Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lina Sundman  1998  Danderyds Sim Club For Swimmin            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    32.78        1:11.27   
Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    35.84        1:19.14   
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    39.17        1:21.42   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    34.32        1:22.02   
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    38.51        1:22.46   
Cassandra Engback  1999  Ösmo Simsällskap    38.98        1:23.74   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    38.33        1:23.81   
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    37.75        1:23.93   
Dersim Esmaelzadeh  1999  Väsby Simsällskap    36.33        1:24.46   
10  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening    38.66        1:24.69   
11  Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    38.33        1:25.23   
12  Caroline Malmberg  1999  Simklubben Neptun    39.35        1:26.13   
13  Sara Jeppsson  1999  Väsby Simsällskap    38.79        1:27.57   
14  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    39.09        1:27.77   
15  Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    40.33        1:28.20   
15  Fanny Isaksson  1999  Väsby Simsällskap    40.17        1:28.20   
17  Henny Reuterskiöld  1999  Danderyds Sim Club For Swimmin    38.51        1:28.53   
18  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    40.21        1:28.66   
19  Louise Leijonberg  2000  Simklubben Neptun    40.85        1:29.21   
20  Ellinor Lantz  1999  Väsby Simsällskap    39.55        1:30.68   
21  Cornelia Jerresand  2000  Täby Sim    40.64        1:31.73   
22  Cecilia Barrena Forsberg  1999  Kanaans Simsällskap    41.54        1:31.88   
23  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    43.42        1:32.05   
24  Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    39.34        1:33.64   
25  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap    42.12        1:34.28   
26  Annastasia Wrembicki  1999  Simklubben Neptun    45.38        1:40.92   
27  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägens Simförening    46.54        1:42.06   
28  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    46.34        1:42.09   
29  Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    47.64        1:42.97   
30  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    47.07        1:45.47   
31  Ellinor Malmberg  1999  Simklubben Neptun    49.95        1:46.69   
32  Rebecca Elgh  1999  Spårvägens Simförening    48.63        1:47.31   
33  Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    49.04        1:47.59   
34  Cecilia Wåhlén  1999  Simklubben Neptun    51.47        1:49.59   
35  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    51.39        1:56.13   
36  Fanny Lundgren  1999  Simklubben Neptun    53.21        1:58.12   
37  Alba Åhlander  1999  Simklubben Neptun    57.09        2:01.04   
Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Isabelle Flora  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Emelie Blomberg  1999  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Emma Garmelius  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
Stefanie Wrembicki  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Thea Wahlström  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Victoria Steigård  1999  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  17 juni 2012 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2012    Utskriftsdatum  17 juni 2012   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status