Tulokset UGP3 - Stockholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.99 | 1:03.27 | 1:37.10 | 2:09.42 | |||
2 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.02 | 1:03.68 | 1:37.84 | 2:11.71 | |||
3 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.64 | 1:04.28 | 1:39.16 | 2:13.41 | |||
4 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.81 | 1:05.68 | 1:41.49 | 2:16.81 | |||
5 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.78 | 1:06.86 | 1:42.98 | 2:18.36 | |||
6 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.87 | 1:06.59 | 1:43.03 | 2:18.98 | |||
7 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.92 | 1:07.89 | 1:44.04 | 2:19.05 | |||
8 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.10 | 1:07.69 | 1:44.05 | 2:20.46 | |||
9 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 31.68 | 1:07.03 | 1:44.31 | 2:21.68 | |||
10 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.55 | 1:08.14 | 1:45.38 | 2:21.94 | |||
11 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.42 | 1:06.88 | 1:44.72 | 2:22.48 | |||
12 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.76 | 1:07.89 | 1:45.65 | 2:22.62 | |||
13 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.59 | 1:08.93 | 1:46.31 | 2:22.97 | |||
14 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.28 | 1:10.60 | 1:47.88 | 2:23.73 | |||
15 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.87 | 1:09.27 | 1:46.85 | 2:23.83 | |||
16 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.96 | 1:10.02 | 1:48.65 | 2:27.51 | |||
17 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.84 | 1:13.51 | 1:52.36 | 2:28.38 | |||
18 | Josefine Norlin | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.28 | 1:10.12 | 1:49.87 | 2:28.62 | |||
19 | Mathilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 34.44 | 1:12.52 | 1:51.82 | 2:28.91 | |||
20 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:13.11 | 1:54.50 | 2:37.49 | |||
21 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.79 | 1:15.24 | 1:57.82 | 2:39.53 | |||
22 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.79 | 1:17.05 | 1:59.29 | 2:40.01 | |||
23 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.67 | 1:18.40 | 1:59.98 | 2:40.81 | |||
24 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.55 | 1:14.89 | 1:59.31 | 2:43.41 | |||
25 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.16 | 3:13.62 | 3:13.62 | ||||
26 | Maria Baza | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.99 | 3:17.16 | 3:17.16 | ||||
- | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.37 | 1:04.02 | 1:38.09 | 2:10.58 | |||
2 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.43 | 1:05.83 | 1:42.51 | 2:18.90 | |||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.89 | 1:05.44 | 1:42.56 | 2:19.22 | |||
4 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.30 | 1:06.09 | 1:43.34 | 2:19.33 | |||
5 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.39 | 1:08.25 | 1:44.71 | 2:20.23 | |||
6 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.19 | 1:08.45 | 1:45.36 | 2:21.12 | |||
7 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.65 | 1:09.12 | 1:45.89 | 2:22.02 | |||
8 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.97 | 1:09.43 | 1:46.93 | 2:23.65 | |||
9 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 33.62 | 1:11.10 | 1:49.60 | 2:27.71 | |||
10 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.07 | 1:11.93 | 1:52.02 | 2:28.16 | |||
11 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.05 | 1:12.23 | 1:51.57 | 2:28.69 | |||
12 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.94 | 1:10.41 | 1:50.01 | 2:29.33 | |||
13 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.73 | 1:11.69 | 1:52.14 | 2:32.95 | |||
14 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 35.73 | 1:16.02 | 1:56.39 | 2:34.80 | |||
15 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 35.42 | 1:15.78 | 1:56.90 | 2:35.38 | |||
16 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.72 | 1:15.39 | 1:56.69 | 2:37.73 | |||
17 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 35.71 | 1:16.59 | 2:00.53 | 2:42.04 | |||
18 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 36.23 | 1:18.13 | 2:02.34 | 2:45.54 | |||
19 | Ellen Grimborg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 36.59 | 1:19.50 | 2:05.65 | 2:49.79 | |||
20 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 37.21 | 1:20.06 | 2:05.96 | 2:50.08 | |||
21 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.66 | 1:22.73 | 2:08.70 | 2:54.07 | |||
22 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 40.08 | 1:26.77 | 2:15.07 | 3:00.30 | |||
23 | Kristen Rohoum | 1997 | Södertälje Simsällskap | 40.32 | 3:06.85 | 3:06.85 | ||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.31 | 1:05.12 | 1:40.96 | 2:15.75 | |||
2 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.49 | 1:05.83 | 1:41.54 | 2:16.37 | |||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.99 | 1:07.60 | 1:44.06 | 2:19.23 | |||
4 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.57 | 1:08.73 | 1:46.34 | 2:22.11 | |||
5 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.02 | 1:07.68 | 1:46.54 | 2:25.73 | |||
6 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 33.69 | 1:11.30 | 1:50.41 | 2:26.78 | |||
7 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 33.80 | 1:11.39 | 1:49.88 | 2:27.15 | |||
8 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.87 | 1:12.29 | 1:51.51 | 2:28.84 | |||
9 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.12 | 1:11.88 | 1:51.02 | 2:29.84 | |||
10 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.95 | 1:12.98 | 1:52.27 | 2:31.32 | |||
11 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.93 | 1:10.87 | 1:51.39 | 2:31.70 | |||
12 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.69 | 1:13.30 | 1:53.15 | 2:31.84 | |||
13 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 34.24 | 1:13.54 | 1:54.27 | 2:32.09 | |||
14 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.90 | 1:12.19 | 1:53.47 | 2:35.42 | |||
15 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.21 | 1:15.11 | 1:55.93 | 2:35.54 | |||
16 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.97 | 1:15.21 | 1:57.20 | 2:39.62 | |||
17 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.27 | 1:19.33 | 2:01.54 | 2:41.20 | |||
18 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 35.97 | 1:17.61 | 2:00.92 | 2:41.34 | |||
19 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 34.89 | 1:15.28 | 1:58.63 | 2:41.47 | |||
20 | Martha Bojg | 1998 | Simklubben Neptun | 36.81 | 1:18.49 | 2:01.88 | 2:42.08 | |||
21 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 34.91 | 1:17.12 | 2:00.83 | 2:43.65 | |||
22 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.98 | 1:20.94 | 2:04.59 | 2:44.76 | |||
23 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.04 | 1:20.31 | 2:05.65 | 2:46.15 | |||
24 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.22 | 1:22.03 | 2:07.22 | 2:47.33 | |||
25 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.56 | 1:19.88 | 2:04.29 | 2:47.77 | |||
26 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 38.61 | 1:22.79 | 2:08.56 | 2:52.01 | |||
27 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 38.31 | 1:23.87 | 2:10.35 | 2:55.22 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.33 | 1:08.37 | 1:45.10 | 2:20.40 | |||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.12 | 1:08.46 | 1:45.18 | 2:20.67 | |||
3 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.19 | 1:08.39 | 1:45.32 | 2:20.80 | |||
4 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.09 | 1:09.94 | 1:46.78 | 2:21.13 | |||
5 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.21 | 1:08.29 | 1:45.68 | 2:22.13 | |||
6 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.15 | 1:11.33 | 1:50.48 | 2:27.37 | |||
7 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 32.70 | 1:10.73 | 1:49.99 | 2:28.37 | |||
8 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.79 | 1:11.28 | 1:50.51 | 2:28.43 | |||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.55 | 1:11.48 | 1:51.20 | 2:29.44 | |||
10 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.92 | 1:13.48 | 1:52.75 | 2:30.61 | |||
11 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.88 | 1:14.50 | 1:53.76 | 2:31.38 | |||
12 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.99 | 1:14.95 | 1:53.63 | 2:31.88 | |||
13 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.56 | 1:13.82 | 1:54.14 | 2:32.18 | |||
14 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.71 | 1:14.21 | 1:53.55 | 2:32.61 | |||
15 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.83 | 1:12.59 | 1:53.06 | 2:34.90 | |||
16 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.25 | 1:14.93 | 1:55.68 | 2:35.17 | |||
17 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.83 | 1:15.85 | 1:57.39 | 2:35.37 | |||
18 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.32 | 1:16.19 | 1:57.00 | 2:36.97 | |||
19 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.96 | 1:16.06 | 1:58.55 | 2:37.02 | |||
20 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.58 | 1:17.62 | 1:59.20 | 2:39.40 | |||
21 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 34.68 | 2:39.77 | 2:39.77 | ||||
22 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.04 | 1:16.85 | 1:59.43 | 2:40.22 | |||
23 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.98 | 1:20.22 | 2:01.43 | 2:40.86 | |||
24 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.72 | 1:16.57 | 2:00.48 | 2:41.44 | |||
25 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.85 | 1:17.60 | 2:00.32 | 2:41.62 | |||
26 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 35.29 | 1:16.60 | 2:00.59 | 2:42.32 | |||
27 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.26 | 1:17.60 | 2:00.30 | 2:42.38 | |||
28 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 37.10 | 1:19.36 | 2:02.71 | 2:44.71 | |||
29 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.47 | 1:20.42 | 2:04.59 | 2:45.08 | |||
30 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 37.60 | 2:45.40 | 2:45.40 | ||||
31 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 37.36 | 1:20.76 | 2:05.47 | 2:45.77 | |||
32 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.77 | 2:47.40 | 2:47.40 | ||||
33 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.87 | 1:20.71 | 2:04.76 | 2:47.65 | |||
34 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.12 | 2:47.74 | 2:47.74 | ||||
35 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 37.90 | 1:21.30 | 2:06.35 | 2:48.30 | |||
36 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.19 | 1:19.44 | 2:04.79 | 2:48.51 | |||
37 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 38.33 | 1:23.03 | 2:07.34 | 2:48.77 | |||
38 | Moa Moreau | 1999 | Täby Sim | 37.71 | 1:21.64 | 2:07.58 | 2:50.50 | |||
39 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.57 | 1:23.15 | 2:08.46 | 2:51.25 | |||
40 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 38.89 | 1:23.36 | 2:09.32 | 2:51.65 | |||
41 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.58 | 1:22.86 | 2:07.98 | 2:51.70 | |||
42 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 38.95 | 1:23.57 | 2:09.32 | 2:53.69 | |||
43 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 39.51 | 2:54.32 | 2:54.32 | ||||
44 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.41 | 1:22.51 | 2:09.58 | 2:54.78 | |||
45 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 38.20 | 1:23.37 | 2:09.91 | 2:55.16 | |||
46 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.81 | 2:55.32 | 2:55.32 | ||||
47 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.28 | 2:55.65 | 2:55.65 | ||||
48 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.15 | 1:24.63 | 2:11.88 | 2:56.18 | |||
49 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.59 | 2:57.67 | 2:57.67 | ||||
50 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.17 | 2:57.85 | 2:57.85 | ||||
51 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 39.69 | 1:24.15 | 2:12.73 | 2:58.23 | |||
52 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.75 | 1:24.04 | 2:11.80 | 2:58.46 | |||
53 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.68 | 1:24.37 | 2:12.76 | 2:58.47 | |||
54 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 41.17 | 3:00.47 | 3:00.47 | ||||
55 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 40.76 | 3:01.19 | 3:01.19 | ||||
56 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 42.14 | 1:28.97 | 2:15.38 | 3:01.28 | |||
57 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 39.83 | 1:25.88 | 2:14.72 | 3:02.17 | |||
58 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.22 | 3:03.25 | 3:03.25 | ||||
59 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.98 | 3:03.85 | 3:03.85 | ||||
60 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 40.30 | 3:05.35 | 3:05.35 | ||||
61 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.75 | 3:07.54 | 3:07.54 | ||||
62 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.40 | 3:09.37 | 3:09.37 | ||||
63 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.29 | 3:10.25 | 3:10.25 | ||||
64 | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | 40.87 | 3:10.96 | 3:10.96 | ||||
65 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 44.68 | 3:11.07 | 3:11.07 | ||||
66 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.35 | 2:25.23 | 3:13.45 | ||||
67 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 43.84 | 3:13.63 | 3:13.63 | ||||
68 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 44.15 | 3:14.71 | 3:14.71 | ||||
69 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 41.52 | 3:14.73 | 3:14.73 | ||||
70 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 42.88 | 3:17.00 | 3:17.00 | ||||
71 | Ellinor Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 43.26 | 3:18.05 | 3:18.05 | ||||
72 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.26 | 2:28.29 | 3:18.60 | ||||
73 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 44.61 | 3:19.07 | 3:19.07 | ||||
74 | Alba Åhlander | 1999 | Simklubben Neptun | 46.02 | 3:19.86 | 3:19.86 | ||||
75 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 45.80 | 3:28.03 | 3:28.03 | ||||
76 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 46.98 | 3:33.56 | 3:33.56 | ||||
77 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 47.69 | 2:47.16 | 3:46.62 | ||||
- | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 28.02 | 1:00.48 | |||||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.41 | 1:01.73 | |||||
3 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.49 | 1:01.86 | |||||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.47 | 1:02.83 | |||||
5 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.63 | 1:04.49 | |||||
6 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 29.07 | 1:04.77 | |||||
7 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 29.92 | 1:04.91 | |||||
8 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.43 | 1:05.40 | |||||
9 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.40 | 1:05.75 | |||||
10 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.38 | 1:06.03 | |||||
11 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.54 | 1:06.35 | |||||
12 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 31.14 | 1:06.99 | |||||
13 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 30.47 | 1:07.37 | |||||
14 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 31.45 | 1:07.83 | |||||
15 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 31.24 | 1:08.91 | |||||
15 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.58 | 1:08.91 | |||||
17 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.93 | 1:09.18 | |||||
18 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.37 | 1:09.55 | |||||
19 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.23 | 1:10.37 | |||||
20 | Jack Sjölund | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 31.92 | 1:10.65 | |||||
21 | Henrik Bolle | 1996 | Järfälla Simsällskap | 32.02 | 1:12.35 | |||||
22 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.52 | 1:13.89 | |||||
23 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 42.01 | 1:34.71 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.89 | 1:05.03 | |||||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.66 | 1:06.64 | |||||
3 | Hannes Liljedahl | 1997 | Simklubben Ägir | 31.88 | 1:07.57 | |||||
4 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 31.49 | 1:09.25 | |||||
5 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 32.00 | 1:10.70 | |||||
6 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.22 | 1:11.95 | |||||
7 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 32.98 | 1:11.97 | |||||
8 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.17 | 1:12.05 | |||||
9 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.20 | 1:12.68 | |||||
10 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.22 | 1:14.29 | |||||
11 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.72 | 1:14.62 | |||||
12 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.51 | 1:18.22 | |||||
13 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.16 | 1:22.43 | |||||
14 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.97 | 1:23.30 | |||||
15 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.78 | 1:24.41 | |||||
16 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 39.95 | 1:26.49 | |||||
17 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.56 | 1:29.58 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.92 | 1:04.47 | |||||
2 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.86 | 1:05.38 | |||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 30.48 | 1:06.43 | |||||
4 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.60 | 1:08.12 | |||||
5 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.82 | 1:09.25 | |||||
6 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.37 | 1:11.00 | |||||
7 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.78 | 1:12.11 | |||||
8 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.19 | 1:13.10 | |||||
9 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.98 | 1:13.42 | |||||
10 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.93 | 1:13.78 | |||||
11 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.70 | 1:17.69 | |||||
12 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 35.76 | 1:18.45 | |||||
13 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.52 | 1:22.32 | |||||
14 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.71 | 1:27.03 | |||||
15 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.93 | 1:29.45 | |||||
16 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.68 | 1:29.98 | |||||
17 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.14 | 1:30.17 | |||||
18 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 41.41 | 1:38.35 | |||||
19 | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 44.70 | 1:40.05 | |||||
- | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.34 | 1:10.20 | |||||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.32 | 1:17.60 | |||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.19 | 1:17.78 | |||||
4 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.37 | 1:19.38 | |||||
5 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.10 | 1:20.41 | |||||
6 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 36.06 | 1:21.26 | |||||
7 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.90 | 1:21.85 | |||||
8 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.62 | 1:22.60 | |||||
9 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.19 | 1:25.43 | |||||
10 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 39.86 | 1:26.17 | |||||
11 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.79 | 1:26.46 | |||||
12 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.19 | 1:27.65 | |||||
13 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.64 | 1:28.17 | |||||
14 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.89 | 1:30.54 | |||||
15 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.12 | 1:31.13 | |||||
16 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.58 | 1:31.42 | |||||
17 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.20 | 1:31.99 | |||||
18 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.79 | 1:32.15 | |||||
19 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.33 | 1:34.12 | |||||
20 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.17 | 1:37.24 | |||||
21 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.90 | 1:40.33 | |||||
22 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 43.88 | 1:40.99 | |||||
23 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.18 | 1:41.95 | |||||
24 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.59 | 1:43.53 | |||||
25 | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | 46.32 | 1:46.27 | |||||
26 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 48.99 | 1:49.71 | |||||
27 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.25 | 1:50.33 | |||||
28 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 52.53 | 1:53.00 | |||||
29 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 51.72 | 1:58.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 35.14 | 1:14.77 | |||||
2 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 35.15 | 1:15.02 | |||||
3 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 36.99 | 1:18.91 | |||||
4 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.82 | 1:18.95 | |||||
5 | Lovisa Heldring | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.83 | 1:19.63 | |||||
6 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.74 | 1:20.45 | |||||
7 | Mathilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 37.76 | 1:21.34 | |||||
8 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.91 | 1:21.75 | |||||
9 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 39.34 | 1:25.30 | |||||
10 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.87 | 1:25.90 | |||||
11 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.78 | 1:26.41 | |||||
12 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 40.67 | 1:26.51 | |||||
13 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 41.45 | 1:27.27 | |||||
14 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.29 | 1:27.59 | |||||
15 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.61 | 1:29.13 | |||||
16 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.73 | 1:29.76 | |||||
17 | Sara Södersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.12 | 1:40.89 | |||||
18 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.31 | 1:42.26 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.12 | 1:21.23 | |||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 38.61 | 1:22.95 | |||||
3 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.62 | 1:23.23 | |||||
4 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.19 | 1:24.87 | |||||
5 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.34 | 1:24.91 | |||||
6 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.35 | 1:25.23 | |||||
7 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.50 | 1:32.75 | |||||
8 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.84 | 1:32.91 | |||||
9 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.89 | 1:33.67 | |||||
10 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.49 | 1:34.65 | |||||
11 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.03 | 1:34.90 | |||||
12 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 44.66 | 1:35.05 | |||||
13 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.16 | 1:38.14 | |||||
14 | Ellen Grimborg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 44.46 | 1:38.20 | |||||
15 | Sara Gille | 1997 | Upsala Simsällskap | 45.80 | 1:39.12 | |||||
16 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 46.44 | 1:39.96 | |||||
17 | Sofia Fernqvist | 1997 | Täby Sim | 46.67 | 1:40.21 | |||||
18 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 50.13 | 1:47.86 | |||||
19 | Kristen Rohoum | 1997 | Södertälje Simsällskap | 49.42 | 1:48.17 | |||||
20 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 52.64 | 1:52.40 | |||||
- | Tilda Lindgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 37.26 | 1:19.35 | |||||
2 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.24 | 1:20.94 | |||||
3 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 38.33 | 1:21.05 | |||||
4 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.62 | 1:21.06 | |||||
5 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 39.01 | 1:24.26 | |||||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.59 | 1:25.27 | |||||
7 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 40.92 | 1:27.20 | |||||
8 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.77 | 1:27.93 | |||||
9 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.60 | 1:28.10 | |||||
10 | Ronja Mcdonald | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.73 | 1:29.24 | |||||
11 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.06 | 1:29.61 | |||||
12 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 41.87 | 1:29.89 | |||||
13 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.55 | 1:30.00 | |||||
14 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.35 | 1:32.25 | |||||
15 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.99 | 1:33.34 | |||||
16 | Ida Kvist | 1998 | Västerås Simsällskap | 45.06 | 1:33.81 | |||||
17 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.29 | 1:34.64 | |||||
18 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.86 | 1:36.20 | |||||
19 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 48.98 | 1:41.79 | |||||
20 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 48.48 | 1:42.33 | |||||
21 | Ella Hursti | 1998 | Upsala Simsällskap | 49.48 | 1:44.56 | |||||
22 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.55 | 1:45.64 | |||||
23 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 51.18 | 1:49.84 | |||||
- | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | DNF | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.05 | 1:21.95 | |||||
2 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.12 | 1:22.79 | |||||
3 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.78 | 1:22.86 | |||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.49 | 1:26.01 | |||||
4 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 41.19 | 1:26.01 | |||||
6 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.67 | 1:28.54 | |||||
7 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 43.15 | 1:28.78 | |||||
8 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.72 | 1:29.87 | |||||
9 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.01 | 1:29.90 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 44.13 | 1:30.89 | |||||
11 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.87 | 1:31.72 | |||||
12 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 43.13 | 1:32.11 | |||||
13 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.90 | 1:32.85 | |||||
14 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 44.15 | 1:33.83 | |||||
15 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 44.38 | 1:33.88 | |||||
16 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.85 | 1:34.22 | |||||
17 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.27 | 1:34.68 | |||||
18 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.08 | 1:35.30 | |||||
19 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 46.20 | 1:35.54 | |||||
20 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.01 | 1:35.86 | |||||
21 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.47 | 1:35.93 | |||||
22 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.42 | 1:36.04 | |||||
23 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 45.13 | 1:36.05 | |||||
24 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 45.41 | 1:36.13 | |||||
25 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 44.76 | 1:37.20 | |||||
26 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 44.90 | 1:37.48 | |||||
27 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.71 | 1:39.18 | |||||
28 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.61 | 1:39.44 | |||||
29 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.82 | 1:39.47 | |||||
30 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 47.01 | 1:40.11 | |||||
31 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 48.38 | 1:40.50 | |||||
32 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.12 | 1:40.95 | |||||
33 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.14 | 1:40.97 | |||||
34 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 47.80 | 1:42.52 | |||||
35 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 48.66 | 1:42.87 | |||||
36 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.34 | 1:43.08 | |||||
37 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 49.30 | 1:43.24 | |||||
38 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.97 | 1:43.44 | |||||
39 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 49.07 | 1:43.59 | |||||
40 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 48.30 | 1:44.21 | |||||
41 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.81 | 1:44.35 | |||||
42 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 50.49 | 1:44.53 | |||||
43 | Felicia Näsström | 1999 | Västerås Simsällskap | 49.44 | 1:44.90 | |||||
44 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 49.27 | 1:45.54 | |||||
45 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.42 | 1:46.16 | |||||
46 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 51.14 | 1:46.35 | |||||
47 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 50.17 | 1:46.42 | |||||
48 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.79 | 1:46.49 | |||||
49 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 52.35 | 1:46.61 | |||||
50 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 49.05 | 1:47.06 | |||||
51 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.82 | 1:49.01 | |||||
52 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 53.27 | 1:49.36 | |||||
53 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 52.69 | 1:50.43 | |||||
54 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 52.42 | 1:50.51 | |||||
55 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 53.63 | 1:50.84 | |||||
56 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 53.59 | 1:50.86 | |||||
57 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.16 | 1:50.96 | |||||
58 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 52.38 | 1:51.19 | |||||
59 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 53.40 | 1:51.26 | |||||
60 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 51.44 | 1:51.72 | |||||
61 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 53.17 | 1:52.01 | |||||
62 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 53.84 | 1:52.13 | |||||
63 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 52.38 | 1:52.40 | |||||
64 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 53.90 | 1:52.72 | |||||
65 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 54.15 | 1:54.75 | |||||
66 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 55.68 | 1:56.21 | |||||
67 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 54.39 | 1:58.50 | |||||
68 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 57.78 | 1:58.61 | |||||
69 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 56.59 | 2:00.34 | |||||
70 | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | 56.48 | 2:00.79 | |||||
71 | Alba Åhlander | 1999 | Simklubben Neptun | 58.54 | 2:01.25 | |||||
72 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 58.00 | 2:03.29 | |||||
73 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:01.21 | 2:06.42 | |||||
74 | Ellinor Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 1:03.94 | 2:09.79 | |||||
75 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 1:03.68 | 2:09.93 | |||||
- | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Stella Esbjörsson | 2002 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.28 | 1:01.23 | |||||
2 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 30.89 | 1:03.56 | |||||
3 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 33.19 | 1:07.89 | |||||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.96 | 1:08.13 | |||||
5 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 32.91 | 1:09.14 | |||||
6 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.48 | 1:10.95 | |||||
7 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 34.76 | 1:12.25 | |||||
8 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.12 | 1:14.07 | |||||
9 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 36.90 | 1:17.16 | |||||
10 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.71 | 1:18.21 | |||||
11 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 38.99 | 1:20.74 | |||||
12 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 40.27 | 1:21.74 | |||||
13 | Erland Ekholm | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.52 | 1:21.78 | |||||
14 | Robert Eklöf | 1995 | Täby Sim | 38.13 | 1:22.82 | |||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.44 | 1:03.49 | |||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.98 | 1:06.78 | |||||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 34.93 | 1:10.79 | |||||
4 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.18 | 1:11.71 | |||||
5 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.64 | 1:13.92 | |||||
6 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:17.23 | |||||
7 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.79 | 1:18.01 | |||||
8 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 37.65 | 1:18.22 | |||||
9 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 38.63 | 1:19.51 | |||||
10 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.28 | 1:20.00 | |||||
11 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.66 | 1:20.33 | |||||
12 | Robin Xu | 1997 | Täby Sim | 40.26 | 1:22.48 | |||||
13 | Jerker Karlsson | 1997 | Täby Sim | 40.25 | 1:23.80 | |||||
14 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 42.30 | 1:24.03 | |||||
15 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.62 | 1:25.39 | |||||
16 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.34 | 1:28.38 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 31.35 | 1:05.39 | |||||
2 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.33 | 1:08.46 | |||||
3 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.55 | 1:11.78 | |||||
4 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.51 | 1:13.28 | |||||
5 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.47 | 1:13.72 | |||||
6 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.02 | 1:15.29 | |||||
7 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.20 | 1:15.46 | |||||
8 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.48 | 1:16.74 | |||||
9 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 37.60 | 1:17.61 | |||||
10 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.49 | 1:18.35 | |||||
11 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 38.44 | 1:18.55 | |||||
12 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.40 | 1:18.74 | |||||
13 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 39.77 | 1:20.27 | |||||
14 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.65 | 1:20.92 | |||||
15 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.43 | 1:22.41 | |||||
16 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.30 | 1:24.62 | |||||
17 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 41.32 | 1:25.10 | |||||
18 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.86 | 1:25.12 | |||||
19 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.38 | 1:26.25 | |||||
20 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simklubb | 42.22 | 1:27.39 | |||||
21 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.96 | 1:31.81 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.23 | 1:10.63 | |||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.44 | 1:11.78 | |||||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.56 | 1:12.38 | |||||
4 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.30 | 1:12.99 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 35.35 | 1:13.06 | |||||
6 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.15 | 1:13.13 | |||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.84 | 1:14.34 | |||||
8 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.83 | 1:14.89 | |||||
9 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.98 | 1:15.94 | |||||
10 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.71 | 1:16.26 | |||||
11 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 36.62 | 1:16.37 | |||||
12 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.67 | 1:19.16 | |||||
13 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 39.05 | 1:20.55 | |||||
14 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 38.99 | 1:21.08 | |||||
15 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 38.52 | 1:21.09 | |||||
16 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.28 | 1:21.55 | |||||
17 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.61 | 1:22.25 | |||||
18 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.74 | 1:23.19 | |||||
19 | Max Sundberg-Sjölin | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.48 | 1:24.14 | |||||
20 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.66 | 1:25.14 | |||||
21 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 42.30 | 1:25.76 | |||||
22 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.88 | 1:26.35 | |||||
23 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.59 | 1:27.64 | |||||
24 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.33 | 1:28.35 | |||||
25 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 43.03 | 1:28.56 | |||||
26 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.02 | 1:28.80 | |||||
27 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 44.89 | 1:30.35 | |||||
28 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.03 | 1:30.59 | |||||
29 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.38 | 1:31.29 | |||||
30 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.12 | 1:31.46 | |||||
31 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.73 | 1:32.86 | |||||
32 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 46.40 | 1:33.50 | |||||
33 | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.89 | 1:34.07 | |||||
34 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.44 | 1:34.13 | |||||
35 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 49.05 | 1:36.44 | |||||
36 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.95 | 1:36.63 | |||||
37 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 47.74 | 1:36.96 | |||||
38 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.11 | 1:39.13 | |||||
39 | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.37 | 1:41.89 | |||||
40 | Nikola Esbjörnsson | 1999 | Hellas Simklubb | 49.81 | 1:42.23 | |||||
41 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.73 | 1:43.03 | |||||
42 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 52.97 | 1:43.27 | |||||
43 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.59 | 1:43.65 | |||||
44 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.71 | 1:43.86 | |||||
45 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 53.47 | 1:48.56 | |||||
46 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 55.73 | 1:49.18 | |||||
47 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 57.86 | 1:59.85 | |||||
- | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:13.22 | 2:41.36 | 4:19.31 | 5:31.65 | |||
2 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:13.67 | 2:41.11 | 4:19.24 | 5:35.60 | |||
3 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 1:19.15 | 2:44.11 | 4:27.83 | 5:43.49 | |||
4 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:26.62 | 2:55.32 | 4:37.15 | 6:00.20 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:17.28 | 2:42.66 | 4:15.48 | 5:28.73 | |||
2 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:12.74 | 2:39.71 | 4:17.87 | 5:31.29 | |||
3 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.86 | 2:45.62 | 4:22.01 | 5:40.20 | |||
4 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:16.19 | 2:47.29 | 4:24.94 | 5:40.41 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:15.49 | 2:42.76 | 4:15.61 | 5:27.41 | |||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:16.27 | 2:45.10 | 4:21.52 | 5:32.98 | |||
3 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:17.33 | 2:45.33 | 4:24.56 | 5:36.90 | |||
4 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:18.17 | 2:53.01 | 4:36.62 | 5:59.84 | |||
5 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:24.48 | 3:01.50 | 4:46.22 | 6:07.14 | |||
6 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 1:29.85 | 3:02.07 | 4:50.10 | 6:14.69 | |||
7 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.09 | 3:05.40 | 4:54.28 | 6:17.53 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:18.26 | 2:48.54 | 4:22.09 | 5:34.08 | |||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 1:15.46 | 2:44.81 | 4:29.81 | 5:45.20 | |||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:23.52 | 2:53.55 | 4:33.09 | 5:54.10 | |||
4 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:28.84 | 2:59.96 | 4:44.35 | 6:03.26 | |||
5 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:26.30 | 3:00.68 | 4:44.64 | 6:08.09 | |||
6 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:24.14 | 3:00.63 | 4:50.57 | 6:14.01 | |||
7 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:28.05 | 3:08.51 | 4:55.49 | 6:20.39 | |||
8 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:32.31 | 3:09.59 | 5:01.37 | 6:20.82 | |||
9 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.53 | 3:05.69 | 4:58.78 | 6:22.38 | |||
10 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:33.46 | 3:11.71 | 4:58.00 | 6:26.46 | |||
11 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:35.90 | 3:08.33 | 5:02.78 | 6:29.11 | |||
12 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:31.57 | 3:15.39 | 5:09.58 | 6:30.04 | |||
13 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:35.24 | 3:23.62 | 5:31.22 | 7:03.32 | |||
14 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:45.65 | 3:39.61 | 5:39.01 | 7:12.35 | |||
15 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:49.42 | 3:40.24 | 5:41.67 | 7:18.23 | |||
16 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:52.87 | 3:41.51 | 5:42.27 | 7:20.33 | |||
17 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:47.62 | 3:37.29 | 5:38.79 | 7:21.19 | |||
18 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:55.59 | 3:00.51 | 7:49.10 | 7:49.10 | |||
- | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:30 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 1:03.14 | 2:11.46 | 3:20.47 | 4:30.56 | 17:17.37 | ||
5:39.31 | 6:48.55 | 7:58.15 | 9:06.86 | |||||||
10:22.21 | 11:34.84 | 12:45.48 | 13:54.68 | |||||||
15:04.13 | 16:11.34 | |||||||||
2 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:04.96 | 2:15.12 | 3:25.54 | 4:35.49 | 17:20.53 | ||
5:46.47 | 6:56.44 | 8:05.98 | 9:15.39 | |||||||
10:24.95 | 11:34.75 | 12:43.98 | 13:53.89 | |||||||
15:03.70 | 16:12.50 | |||||||||
3 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:05.17 | 2:14.82 | 3:24.78 | 4:35.18 | 17:51.96 | ||
5:46.54 | 6:57.33 | 8:08.54 | 9:20.59 | |||||||
10:32.53 | 11:45.67 | 12:58.56 | 14:12.49 | |||||||
15:26.35 | 16:40.70 | |||||||||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:10.22 | 2:22.36 | 3:35.29 | 4:48.70 | 18:22.42 | ||
6:02.23 | 7:16.49 | 8:31.10 | 9:45.89 | |||||||
10:59.32 | 12:13.48 | 13:27.78 | 14:42.42 | |||||||
15:56.22 | 17:11.94 | |||||||||
5 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:06.62 | 2:18.97 | 3:32.41 | 4:46.41 | 18:29.20 | ||
6:00.58 | 7:14.99 | 8:29.84 | 9:45.25 | |||||||
10:59.96 | 12:15.28 | 13:30.98 | 14:46.74 | |||||||
16:02.13 | 17:16.85 | |||||||||
6 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:06.37 | 2:18.51 | 3:31.50 | 4:45.77 | 18:49.31 | ||
6:02.12 | 7:18.90 | 8:35.50 | 9:52.25 | |||||||
11:09.16 | 12:25.76 | 13:42.71 | 15:00.67 | |||||||
16:16.09 | 17:33.02 | |||||||||
7 | Henrik Bolle | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:07.33 | 2:20.70 | 3:35.94 | 4:51.60 | 19:01.95 | ||
6:08.25 | 7:26.02 | 8:43.68 | 10:01.02 | |||||||
11:18.84 | 12:36.23 | 13:53.34 | 15:11.02 | |||||||
16:28.48 | 17:45.28 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.69 | 2:26.30 | 3:44.00 | 5:02.17 | 19:37.81 | ||
6:21.77 | 7:40.07 | 8:58.88 | 10:18.28 | |||||||
11:38.04 | 12:57.72 | 14:17.38 | 15:37.85 | |||||||
16:58.50 | 18:19.49 | |||||||||
2 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:10.51 | 2:29.28 | 3:47.38 | 5:07.46 | 19:48.71 | ||
6:28.05 | 7:47.94 | 9:08.16 | 10:28.98 | |||||||
11:49.74 | 13:09.81 | 14:29.40 | 15:51.72 | |||||||
17:12.43 | 18:30.54 | |||||||||
3 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:13.13 | 2:35.12 | 3:57.83 | 5:21.19 | 20:24.00 | ||
6:43.09 | 8:04.97 | 9:28.60 | 10:50.84 | |||||||
12:12.82 | 13:35.91 | 14:58.39 | 16:21.17 | |||||||
17:44.04 | 19:05.23 | |||||||||
4 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:14.06 | 2:36.59 | 4:03.02 | 5:31.73 | 21:24.72 | ||
6:57.79 | 8:25.18 | 9:51.42 | 11:18.69 | |||||||
12:46.53 | 14:13.04 | 15:41.12 | 17:07.36 | |||||||
18:34.39 | 20:00.18 | |||||||||
5 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.12 | 2:42.58 | 4:12.68 | 5:43.36 | 22:19.31 | ||
7:14.98 | 8:47.32 | 10:18.60 | 11:49.90 | |||||||
13:20.52 | 14:52.32 | 16:23.61 | 17:53.94 | |||||||
19:26.05 | 20:55.83 | |||||||||
6 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:19.21 | 2:48.62 | 4:20.14 | 5:53.10 | 22:52.27 | ||
7:25.24 | 8:59.05 | 10:32.73 | 12:07.28 | |||||||
13:41.11 | 15:16.40 | 16:49.25 | 18:22.82 | |||||||
19:55.25 | 21:27.03 | |||||||||
7 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:17.39 | 2:47.57 | 4:21.53 | 5:54.49 | 23:14.80 | ||
7:28.00 | 9:02.55 | 12:11.20 | 15:25.09 | |||||||
18:38.99 | 21:49.32 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:06.72 | 2:18.57 | 3:31.23 | 4:44.15 | 18:07.27 | ||
5:57.05 | 7:10.17 | 8:23.35 | 9:36.88 | |||||||
10:50.28 | 12:03.48 | 13:16.53 | 14:30.06 | |||||||
15:43.53 | 16:56.36 | |||||||||
2 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:09.07 | 2:23.01 | 3:36.37 | 4:51.26 | 18:37.15 | ||
6:05.69 | 7:20.20 | 8:34.40 | 9:48.13 | |||||||
11:02.95 | 12:17.65 | 13:32.87 | 14:48.81 | |||||||
16:06.63 | 17:23.47 | |||||||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:07.55 | 2:22.57 | 3:39.47 | 4:57.03 | 18:53.30 | ||
6:14.36 | 7:32.53 | 8:49.94 | 10:07.04 | |||||||
11:22.91 | 12:38.87 | 13:54.79 | 15:10.86 | |||||||
16:26.74 | 17:41.53 | |||||||||
4 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:18.44 | 2:45.58 | 4:13.08 | 5:40.10 | 21:08.64 | ||
7:05.94 | 8:31.34 | 9:57.72 | 11:23.41 | |||||||
12:48.85 | 14:14.46 | 15:39.53 | 17:04.07 | |||||||
18:27.38 | 19:49.71 | |||||||||
5 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:15.43 | 4:01.10 | 7:33.34 | 8:59.07 | 21:17.27 | ||
10:25.38 | 13:20.25 | 17:43.71 | 20:36.40 | |||||||
6 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 1:21.92 | 2:55.53 | 4:30.05 | 6:03.14 | 23:16.89 | ||
7:36.03 | 9:08.23 | 10:41.66 | 12:16.26 | |||||||
13:49.11 | 15:24.11 | 16:58.33 | 18:32.32 | |||||||
20:08.43 | 21:44.33 | |||||||||
7 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:26.81 | 3:04.96 | 4:42.83 | 6:21.13 | 24:05.83 | ||
8:00.40 | 9:39.03 | 11:17.10 | 12:56.53 | |||||||
14:35.61 | 16:14.82 | 17:50.64 | 19:25.40 | |||||||
21:00.20 | 22:35.43 | |||||||||
- | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:13.21 | 2:34.94 | 3:58.34 | 5:21.89 | 20:26.50 | ||
6:45.66 | 8:08.75 | 9:31.83 | 10:54.40 | |||||||
12:17.70 | 13:39.91 | 15:02.45 | 16:24.61 | |||||||
17:47.22 | 19:08.87 | |||||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 1:16.29 | 2:39.67 | 4:03.46 | 5:25.93 | 20:33.58 | ||
6:49.56 | 8:13.64 | 9:37.47 | 11:00.72 | |||||||
12:24.57 | 13:46.79 | 15:09.06 | 16:32.32 | |||||||
17:54.78 | 19:15.78 | |||||||||
3 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:17.63 | 2:43.84 | 4:09.40 | 5:36.03 | 21:34.79 | ||
7:03.78 | 8:31.33 | 9:59.27 | 11:26.06 | |||||||
12:54.05 | 14:22.29 | 15:49.84 | 17:17.63 | |||||||
18:44.83 | 20:12.86 | |||||||||
4 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:17.99 | 2:44.95 | 4:10.07 | 5:37.75 | 21:38.33 | ||
7:05.32 | 8:32.23 | 10:00.02 | 11:27.19 | |||||||
12:56.33 | 14:24.05 | 15:51.51 | 17:20.98 | |||||||
18:48.43 | 20:15.94 | |||||||||
5 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:24.08 | 2:57.22 | 4:31.33 | 6:05.53 | 22:53.94 | ||
7:39.97 | 9:15.23 | 10:47.82 | 12:20.59 | |||||||
13:52.18 | 15:24.48 | 16:56.59 | 18:28.66 | |||||||
20:00.29 | 21:30.36 | |||||||||
6 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:24.06 | 2:55.84 | 4:29.57 | 6:03.59 | 23:06.69 | ||
7:37.26 | 9:11.81 | 10:45.90 | 12:19.77 | |||||||
13:52.99 | 15:26.86 | 17:00.01 | 18:33.37 | |||||||
20:05.99 | 21:37.61 | |||||||||
7 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 1:23.74 | 2:58.29 | 4:32.01 | 6:06.38 | 23:24.68 | ||
7:41.02 | 9:17.76 | 10:53.60 | 12:30.43 | |||||||
14:05.90 | 15:41.61 | 17:16.43 | 18:50.17 | |||||||
20:23.76 | 21:56.15 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 13:30 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 31.82 | 1:08.07 | 1:44.40 | 2:21.56 | |||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.28 | 1:14.13 | 1:54.30 | 2:33.27 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.54 | 1:13.39 | 1:54.98 | 2:37.83 | |||
4 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 35.70 | 1:16.59 | 1:57.82 | 2:39.76 | |||
5 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.39 | 1:16.84 | 2:01.85 | 2:47.41 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.13 | 1:08.52 | 1:45.42 | 2:22.10 | |||
2 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.31 | 1:27.47 | 2:15.25 | 3:01.90 | |||
- | Sara Gille | 1997 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.55 | 1:11.64 | 1:51.18 | 2:31.95 | |||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.88 | 1:17.56 | 2:00.74 | 2:43.32 | |||
3 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.31 | 1:16.16 | 2:00.85 | 2:44.72 | |||
4 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.54 | 1:27.26 | 2:14.83 | 3:02.32 | |||
5 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 37.78 | 1:24.13 | 2:13.68 | 3:05.33 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 35.64 | 1:17.92 | 2:01.08 | 2:41.40 | |||
2 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.96 | 1:17.49 | 2:02.87 | 2:48.79 | |||
3 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.13 | 1:26.45 | 2:16.01 | 3:04.85 | |||
- | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.00 | 1:03.81 | 1:45.31 | 2:18.71 | |||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.41 | 1:06.46 | 1:48.61 | 2:21.75 | |||
3 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 29.29 | 1:05.93 | 1:51.60 | 2:22.97 | |||
4 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.32 | 1:07.66 | 1:51.15 | 2:23.52 | |||
5 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.34 | 1:09.57 | 1:54.17 | 2:25.90 | |||
6 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 30.59 | 1:10.29 | 1:53.94 | 2:27.82 | |||
7 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.60 | 1:09.62 | 1:56.13 | 2:29.05 | |||
8 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 29.78 | 1:10.78 | 1:55.06 | 2:30.73 | |||
9 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 31.57 | 1:12.75 | 1:56.57 | 2:32.36 | |||
10 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.30 | 1:11.62 | 1:57.78 | 2:32.46 | |||
11 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.16 | 1:14.45 | 2:01.18 | 2:36.00 | |||
12 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 34.15 | 1:17.94 | 2:07.62 | 2:43.25 | |||
13 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 36.72 | 1:21.04 | 2:16.95 | 2:57.29 | |||
14 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 41.45 | 1:38.58 | 2:41.10 | 3:25.99 | |||
15 | Andreas Schedin | 1996 | Norrtälje Simklubb | 40.50 | 1:42.07 | 2:40.37 | 3:30.25 | |||
- | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.71 | 1:06.83 | 1:50.75 | 2:22.90 | |||
2 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 31.58 | 1:12.52 | 1:55.98 | 2:26.26 | |||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 30.47 | 1:11.84 | 1:56.94 | 2:28.80 | |||
4 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 29.85 | 1:09.74 | 1:52.94 | 2:29.48 | |||
5 | Hannes Liljedahl | 1997 | Simklubben Ägir | 31.80 | 1:14.22 | 1:59.67 | 2:35.08 | |||
6 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.12 | 1:14.89 | 2:00.99 | 2:37.19 | |||
7 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.50 | 1:12.62 | 2:02.10 | 2:37.27 | |||
8 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.97 | 1:17.45 | 2:02.28 | 2:37.71 | |||
9 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.53 | 1:22.21 | 2:07.92 | 2:45.01 | |||
10 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 33.86 | 1:20.70 | 2:09.57 | 2:45.43 | |||
11 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.03 | 1:23.16 | 2:10.88 | 2:50.26 | |||
12 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.45 | 1:27.23 | 2:15.49 | 2:51.78 | |||
13 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.08 | 1:23.18 | 2:18.26 | 2:57.85 | |||
14 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 40.11 | 1:25.96 | 2:27.49 | 3:03.76 | |||
15 | Jerker Karlsson | 1997 | Täby Sim | 36.89 | 1:22.41 | 2:22.60 | 3:05.10 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.18 | 1:10.12 | 1:55.38 | 2:29.96 | |||
2 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.68 | 1:14.87 | 2:00.66 | 2:36.70 | |||
3 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.43 | 1:17.17 | 2:05.82 | 2:39.98 | |||
4 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.77 | 1:17.37 | 2:07.08 | 2:41.18 | |||
5 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.74 | 1:15.82 | 2:06.02 | 2:42.13 | |||
6 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.20 | 1:18.02 | 2:08.88 | 2:45.28 | |||
7 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 36.53 | 1:18.39 | 2:11.30 | 2:47.70 | |||
8 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.09 | 1:18.99 | 2:10.84 | 2:48.78 | |||
9 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.96 | 1:18.36 | 2:08.23 | 2:49.03 | |||
10 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.50 | 1:23.22 | 2:12.02 | 2:50.50 | |||
11 | Anton Carlsson | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.22 | 1:21.38 | 2:10.92 | 2:50.76 | |||
12 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.67 | 1:21.91 | 2:14.11 | 2:52.99 | |||
13 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.50 | 1:24.32 | 2:19.68 | 2:57.22 | |||
14 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 37.69 | 1:24.09 | 2:57.98 | 2:57.98 | |||
15 | Hugo Härmark | 1998 | Simklubben Neptun | 36.45 | 1:24.54 | 2:20.25 | 2:59.54 | |||
16 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 42.98 | 1:32.81 | 2:28.84 | 3:08.49 | |||
17 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.43 | 1:29.47 | 2:28.12 | 3:09.38 | |||
18 | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 46.12 | 1:42.40 | 2:46.65 | 3:33.60 | |||
- | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.87 | 1:09.84 | 1:55.83 | 2:28.82 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 33.00 | 1:13.97 | 1:56.34 | 2:33.05 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.97 | 1:12.08 | 1:59.24 | 2:33.25 | |||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.56 | 1:17.37 | 2:05.74 | 2:42.03 | |||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.27 | 1:17.89 | 2:07.19 | 2:42.51 | |||
6 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.00 | 1:15.29 | 2:06.54 | 2:42.56 | |||
7 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.05 | 1:23.19 | 2:10.88 | 2:49.67 | |||
8 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.09 | 1:20.88 | 2:16.03 | 2:51.95 | |||
9 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.49 | 1:22.59 | 2:15.23 | 2:52.39 | |||
10 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.61 | 1:23.35 | 2:17.94 | 2:53.80 | |||
11 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.47 | 1:25.63 | 2:17.39 | 2:54.23 | |||
12 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 36.71 | 1:24.98 | 2:15.11 | 2:54.70 | |||
13 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.03 | 1:24.29 | 2:14.69 | 2:55.64 | |||
14 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 38.25 | 1:26.56 | 2:19.38 | 2:55.92 | |||
15 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 35.59 | 1:21.90 | 2:18.47 | 2:58.30 | |||
16 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.91 | 1:24.14 | 2:17.17 | 2:58.67 | |||
17 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.34 | 1:26.43 | 2:19.85 | 3:01.56 | |||
18 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.79 | 1:28.62 | 2:22.76 | 3:03.00 | |||
19 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 45.94 | 1:33.85 | 2:26.20 | 3:05.43 | |||
20 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.15 | 1:29.67 | 2:28.03 | 3:08.20 | |||
21 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.39 | 1:33.49 | 2:26.50 | 3:08.36 | |||
22 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 44.04 | 1:33.22 | 2:31.42 | 3:10.31 | |||
23 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.00 | 1:30.04 | 2:32.13 | 3:11.42 | |||
24 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.73 | 1:36.31 | 2:31.49 | 3:13.80 | |||
25 | Max Sundberg-Sjölin | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.50 | 1:34.85 | 2:33.07 | 3:14.09 | |||
26 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 50.19 | 1:39.54 | 2:34.47 | 3:14.39 | |||
27 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 42.76 | 1:32.35 | 2:34.00 | 3:15.28 | |||
28 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.60 | 1:39.66 | 2:34.62 | 3:16.34 | |||
29 | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | 46.79 | 1:40.52 | 3:16.47 | 3:16.47 | |||
30 | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.05 | 1:36.47 | 2:38.58 | 3:22.01 | |||
31 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 51.70 | 1:44.02 | 2:42.18 | 3:25.91 | |||
32 | Kevin Svensson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 44.83 | 1:44.07 | 2:42.92 | 3:28.21 | |||
33 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.40 | 1:41.64 | 2:46.62 | 3:37.67 | |||
34 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 52.48 | 1:48.96 | 3:02.18 | 3:50.40 | |||
- | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 1:06.40 | 2:17.27 | 3:27.44 | 4:34.53 | |||
2 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:06.53 | 2:17.45 | 3:27.62 | 4:35.77 | |||
3 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.88 | 2:19.26 | 3:32.45 | 4:45.56 | |||
4 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:07.10 | 2:20.78 | 3:35.92 | 4:50.95 | |||
5 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:08.66 | 2:24.05 | 3:38.46 | 4:51.04 | |||
6 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:10.15 | 2:25.65 | 3:39.44 | 4:51.49 | |||
7 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.36 | 2:25.77 | 3:41.31 | 4:56.79 | |||
8 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 1:10.20 | 2:26.36 | 3:42.09 | 4:57.14 | |||
9 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:11.16 | 2:28.89 | 3:46.58 | 5:01.53 | |||
10 | Johanna Holm | 1996 | Järfälla Simsällskap | 1:11.00 | 2:27.65 | 3:45.48 | 5:02.47 | |||
11 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.17 | 2:31.24 | 3:49.46 | 5:06.31 | |||
12 | Mathilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 1:14.79 | 2:33.13 | 3:51.39 | 5:08.64 | |||
13 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.21 | 2:35.32 | 3:55.68 | 5:13.27 | |||
14 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:14.89 | 3:58.86 | 5:17.51 | ||||
15 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:16.82 | 2:44.14 | 4:09.24 | 5:30.35 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.41 | 2:27.45 | 3:42.03 | 4:54.06 | |||
2 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:11.14 | 2:26.79 | 3:43.13 | 4:59.54 | |||
3 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:11.62 | 2:28.07 | 3:44.62 | 4:59.77 | |||
4 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:11.42 | 2:28.05 | 3:44.26 | 5:00.51 | |||
5 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:09.13 | 2:25.04 | 3:42.91 | 5:00.54 | |||
6 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:12.22 | 2:29.90 | 3:47.61 | 5:04.38 | |||
7 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:11.89 | 2:29.48 | 3:48.91 | 5:07.98 | |||
8 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:11.28 | 2:29.84 | 3:50.89 | 5:10.22 | |||
9 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:14.39 | 2:37.09 | 4:01.00 | 5:20.67 | |||
10 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.22 | 2:39.88 | 4:03.92 | 5:23.60 | |||
11 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 1:16.05 | 2:40.28 | 4:06.17 | 5:29.69 | |||
12 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 1:18.58 | 2:43.26 | 4:08.32 | 5:30.14 | |||
13 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:21.72 | 2:50.70 | 4:16.08 | 5:35.47 | |||
14 | Kristen Rohoum | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:33.38 | 3:18.58 | 5:02.70 | 6:42.95 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:06.78 | 2:18.51 | 3:30.10 | 4:42.01 | |||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:09.10 | 2:22.19 | 3:36.12 | 4:46.80 | |||
3 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:07.57 | 2:20.33 | 3:34.76 | 4:47.13 | |||
4 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 1:10.99 | 2:29.03 | 3:46.13 | 5:01.36 | |||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:11.50 | 2:30.28 | 3:47.88 | 5:03.23 | |||
6 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:16.36 | 2:37.37 | 3:59.06 | 5:18.31 | |||
7 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:14.07 | 2:35.71 | 3:57.95 | 5:19.12 | |||
8 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:18.47 | 2:41.52 | 4:04.89 | 5:23.33 | |||
9 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:16.93 | 2:40.23 | 4:03.06 | 5:24.33 | |||
10 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 1:17.01 | 2:43.09 | 4:08.40 | 5:28.24 | |||
11 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.21 | 2:42.44 | 4:07.04 | 5:29.46 | |||
12 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.00 | 2:42.28 | 4:07.62 | 5:29.96 | |||
13 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:16.96 | 2:42.43 | 4:09.64 | 5:30.14 | |||
14 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:18.51 | 2:44.53 | 4:10.17 | 5:32.36 | |||
15 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.94 | 2:44.75 | 4:11.95 | 5:34.77 | |||
16 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:17.94 | 2:45.55 | 4:12.95 | 5:37.66 | |||
17 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:17.48 | 2:44.16 | 4:12.81 | 5:41.91 | |||
18 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:22.11 | 2:52.01 | 4:22.95 | 5:50.69 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:10.50 | 2:24.31 | 3:38.94 | 4:52.99 | |||
2 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:09.53 | 2:24.50 | 3:40.10 | 4:53.55 | |||
3 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 1:10.82 | 2:27.28 | 3:45.09 | 4:58.43 | |||
4 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.53 | 2:30.12 | 3:48.56 | 5:04.17 | |||
5 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.51 | 2:30.74 | 3:50.17 | 5:07.28 | |||
6 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:12.47 | 2:32.72 | 3:52.91 | 5:11.82 | |||
7 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:16.64 | 2:38.32 | 4:01.50 | 5:20.71 | |||
8 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:17.04 | 2:40.56 | 4:03.36 | 5:20.94 | |||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:16.86 | 2:39.75 | 4:02.66 | 5:21.08 | |||
10 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:15.44 | 2:39.94 | 4:02.96 | 5:23.68 | |||
11 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:14.63 | 2:36.55 | 4:02.22 | 5:26.62 | |||
12 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:19.40 | 2:44.38 | 4:09.37 | 5:29.96 | |||
13 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:18.52 | 2:44.79 | 4:10.62 | 5:31.26 | |||
14 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:16.67 | 2:43.32 | 4:09.42 | 5:32.89 | |||
15 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:16.31 | 2:42.79 | 4:09.64 | 5:33.37 | |||
16 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:19.44 | 2:44.26 | 4:10.56 | 5:33.91 | |||
17 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:18.82 | 2:45.93 | 4:14.28 | 5:35.00 | |||
18 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:20.42 | 2:47.51 | 4:14.68 | 5:38.09 | |||
19 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:16.27 | 2:43.55 | 4:13.48 | 5:38.49 | |||
20 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.50 | 2:47.50 | 4:14.57 | 5:39.08 | |||
21 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:18.73 | 2:45.18 | 4:12.50 | 5:39.15 | |||
22 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:19.13 | 2:46.46 | 4:15.94 | 5:41.82 | |||
23 | Rebecca Båvenäs | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:19.75 | 2:46.64 | 4:15.30 | 5:44.78 | |||
24 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:22.43 | 2:53.01 | 4:21.87 | 5:46.21 | |||
25 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 1:24.88 | 2:54.31 | 4:24.25 | 5:50.63 | |||
26 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:20.45 | 2:51.43 | 4:23.77 | 5:51.46 | |||
27 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:22.65 | 2:55.02 | 4:26.98 | 5:53.71 | |||
28 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.72 | 2:59.39 | 4:32.58 | 5:59.17 | |||
29 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.82 | 2:59.74 | 4:32.49 | 5:59.56 | |||
30 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 1:28.37 | 3:03.26 | 4:35.44 | 6:02.40 | |||
31 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.23 | 2:58.78 | 4:30.61 | 6:02.55 | |||
32 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:24.90 | 2:58.96 | 4:33.82 | 6:04.75 | |||
33 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:28.18 | 3:04.26 | 4:41.47 | 6:09.68 | |||
34 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 1:25.32 | 3:01.00 | 4:38.51 | 6:11.43 | |||
35 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:25.74 | 2:59.34 | 4:29.47 | 6:12.36 | |||
36 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:25.08 | 3:02.93 | 4:43.48 | 6:19.55 | |||
37 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:26.96 | 3:07.65 | 4:45.95 | 6:23.38 | |||
38 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:29.85 | 3:10.13 | 4:50.79 | 6:25.46 | |||
39 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:29.91 | 3:08.55 | 4:49.19 | 6:29.10 | |||
40 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:34.31 | 3:24.67 | 5:13.59 | 6:56.47 | |||
- | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 35.85 | 1:16.58 | 1:58.38 | 2:40.43 | |||
2 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 36.01 | 1:17.07 | 1:59.57 | 2:40.75 | |||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.09 | 1:17.27 | 1:59.51 | 2:41.43 | |||
4 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.08 | 1:16.13 | 1:58.87 | 2:41.45 | |||
5 | Erland Ekholm | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.76 | 1:19.81 | 2:03.63 | 2:46.60 | |||
6 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 36.28 | 1:20.18 | 2:05.94 | 2:52.38 | |||
7 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.24 | 1:23.16 | 2:09.81 | 2:54.69 | |||
8 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.67 | 1:23.99 | 2:11.12 | 2:58.62 | |||
9 | Andreas Schedin | 1996 | Norrtälje Simklubb | 47.73 | 1:43.18 | 2:40.91 | 3:35.70 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.80 | 1:19.83 | 2:05.93 | 2:52.00 | |||
2 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.75 | 1:25.20 | 2:10.58 | 2:57.22 | |||
3 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.40 | 1:21.89 | 2:10.03 | 2:59.64 | |||
4 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.00 | 1:27.98 | 2:15.59 | 3:01.79 | |||
5 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 42.68 | 1:31.15 | 2:20.99 | 3:11.09 | |||
6 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.20 | 1:32.75 | 2:23.75 | 3:13.92 | |||
7 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.80 | 1:36.25 | 2:26.73 | 3:14.00 | |||
8 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 45.09 | 1:36.68 | 2:28.40 | 3:20.37 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.95 | 1:25.64 | 2:11.90 | 2:56.56 | |||
2 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.62 | 1:26.10 | 2:12.88 | 2:59.54 | |||
3 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 39.63 | 1:24.69 | 2:12.02 | 3:00.16 | |||
4 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 39.25 | 1:27.10 | 2:16.31 | 3:04.59 | |||
5 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 43.53 | 1:32.01 | 2:20.49 | 3:08.64 | |||
6 | Anton Carlsson | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.40 | 1:31.05 | 2:21.55 | 3:10.83 | |||
7 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 43.59 | 1:34.72 | 2:24.47 | 3:14.70 | |||
8 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 46.07 | 1:41.83 | 2:37.64 | 3:30.58 | |||
9 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.19 | 1:47.42 | 2:45.90 | 3:40.04 | |||
- | Jesper Nyman | 1998 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.16 | 1:28.34 | 2:14.49 | 3:00.88 | |||
2 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.14 | 1:28.20 | 2:16.56 | 3:03.34 | |||
3 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.71 | 1:28.57 | 2:16.58 | 3:03.52 | |||
4 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.47 | 1:30.10 | 2:19.54 | 3:08.52 | |||
5 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.97 | 1:35.56 | 2:25.71 | 3:11.66 | |||
6 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 43.13 | 1:33.27 | 2:23.01 | 3:12.08 | |||
7 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.26 | 1:35.10 | 2:26.92 | 3:17.13 | |||
8 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.13 | 1:36.35 | 2:26.99 | 3:18.18 | |||
9 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.06 | 1:37.16 | 2:30.05 | 3:21.14 | |||
10 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 43.85 | 1:36.16 | 2:29.56 | 3:21.16 | |||
11 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.91 | 1:42.40 | 2:37.40 | 3:29.98 | |||
12 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.52 | 1:43.19 | 2:40.47 | 3:37.01 | |||
13 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.74 | 1:42.52 | 2:40.46 | 3:38.45 | |||
14 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 52.91 | 1:48.06 | 2:46.32 | 3:39.10 | |||
15 | Kevin Svensson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 53.28 | 1:52.49 | 2:50.11 | 3:45.96 | |||
16 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:00.41 | 2:06.18 | 3:12.31 | 4:14.51 | |||
- | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:49 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.75 | 1:11.36 | 1:49.78 | 2:26.86 | |||
2 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.68 | 1:15.51 | 1:55.01 | 2:33.27 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.34 | 1:17.79 | 1:58.82 | 2:38.79 | |||
4 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.06 | 1:16.68 | 1:58.46 | 2:39.89 | |||
5 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.69 | 1:18.75 | 2:00.52 | 2:42.16 | |||
6 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 37.65 | 1:18.63 | 2:01.43 | 2:44.51 | |||
7 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.27 | 1:20.17 | 2:04.13 | 2:46.56 | |||
8 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.14 | 1:20.99 | 2:04.42 | 2:46.97 | |||
9 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.58 | 1:29.15 | 2:15.54 | 2:59.59 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.34 | 1:11.88 | 1:50.95 | 2:27.97 | |||
2 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.40 | 1:14.71 | 1:54.49 | 2:34.03 | |||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.00 | 1:15.56 | 1:55.41 | 2:34.53 | |||
4 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.06 | 1:16.39 | 1:57.45 | 2:37.59 | |||
5 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 36.44 | 1:17.05 | 1:59.50 | 2:41.86 | |||
6 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.39 | 1:18.43 | 2:00.25 | 2:43.03 | |||
7 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.17 | 1:20.61 | 2:04.15 | 2:45.58 | |||
8 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.33 | 1:19.37 | 2:02.64 | 2:45.65 | |||
9 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.95 | 1:21.61 | 2:06.57 | 2:50.90 | |||
10 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.25 | 1:28.88 | 2:15.32 | 2:59.46 | |||
11 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 42.40 | 1:28.88 | 2:14.41 | 2:59.87 | |||
12 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 41.83 | 1:27.58 | 2:13.70 | 3:00.19 | |||
13 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.22 | 1:28.31 | 2:16.63 | 3:02.72 | |||
14 | Kristen Rohoum | 1997 | Södertälje Simsällskap | 49.38 | 1:44.42 | 2:40.42 | 3:34.29 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.27 | 1:18.63 | 2:02.20 | 2:45.79 | |||
2 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.14 | 1:23.53 | 2:08.88 | 2:53.32 | |||
3 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.84 | 1:25.75 | 2:10.86 | 2:53.71 | |||
4 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.00 | 1:27.29 | 2:13.83 | 2:58.98 | |||
5 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 43.60 | 1:31.24 | 2:19.66 | 3:05.42 | |||
6 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.80 | 1:32.30 | 2:21.55 | 3:06.55 | |||
7 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.02 | 1:32.86 | 2:21.83 | 3:08.99 | |||
8 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | 43.81 | 1:32.94 | 2:24.78 | 3:13.98 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.10 | 1:18.00 | 1:59.58 | 2:38.45 | |||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.75 | 1:19.55 | 1:59.46 | 2:40.79 | |||
3 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.43 | 1:22.20 | 2:04.56 | 2:44.88 | |||
4 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.49 | 1:20.83 | 2:04.16 | 2:46.07 | |||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 39.10 | 1:22.56 | 2:07.03 | 2:50.02 | |||
6 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.77 | 1:24.07 | 2:08.13 | 2:51.18 | |||
7 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.34 | 1:23.00 | 2:08.43 | 2:52.16 | |||
8 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.57 | 1:25.08 | 2:11.24 | 2:55.89 | |||
9 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.64 | 1:27.25 | 2:12.78 | 2:56.26 | |||
10 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 42.45 | 1:28.76 | 2:15.83 | 2:59.45 | |||
11 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.06 | 1:28.28 | 2:15.08 | 3:00.27 | |||
12 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.04 | 1:29.43 | 2:16.81 | 3:01.85 | |||
13 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.63 | 1:28.91 | 2:16.83 | 3:02.12 | |||
14 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 41.51 | 1:28.51 | 2:16.96 | 3:04.38 | |||
15 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 42.81 | 1:29.58 | 2:17.38 | 3:04.59 | |||
16 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 41.45 | 1:28.55 | 2:18.34 | 3:05.92 | |||
17 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.60 | 1:30.97 | 2:19.06 | 3:06.14 | |||
18 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.78 | 1:33.46 | 3:07.40 | 3:07.40 | |||
19 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.38 | 1:31.67 | 2:19.59 | 3:07.98 | |||
20 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:34.60 | 3:10.08 | 3:10.08 | ||||
21 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.38 | 1:33.91 | 2:23.61 | 3:12.23 | |||
22 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 46.15 | 1:36.64 | 2:25.60 | 3:12.24 | |||
23 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 46.70 | 1:37.06 | 2:25.96 | 3:12.88 | |||
24 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.63 | 1:33.40 | 2:23.35 | 3:13.39 | |||
25 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.01 | 1:35.99 | 2:26.11 | 3:13.73 | |||
26 | Moa Moreau | 1999 | Täby Sim | 44.17 | 1:34.03 | 2:25.07 | 3:14.10 | |||
27 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 45.57 | 1:35.78 | 2:25.66 | 3:14.51 | |||
28 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 45.81 | 1:37.10 | 2:27.86 | 3:14.90 | |||
29 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 44.68 | 1:35.40 | 2:26.31 | 3:15.38 | |||
30 | Rebecca Båvenäs | 1999 | Västerås Simsällskap | 46.17 | 1:35.81 | 2:26.46 | 3:17.78 | |||
31 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 45.98 | 1:36.37 | 2:27.79 | 3:18.20 | |||
32 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.35 | 1:39.99 | 2:31.88 | 3:20.56 | |||
33 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 47.60 | 1:39.29 | 2:31.32 | 3:20.86 | |||
34 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.92 | 1:39.72 | 2:31.86 | 3:21.54 | |||
35 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 49.19 | 1:41.01 | 2:32.34 | 3:23.46 | |||
36 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 48.52 | 1:41.52 | 2:36.41 | 3:25.66 | |||
37 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 48.87 | 1:42.67 | 2:38.34 | 3:31.81 | |||
38 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:45.33 | 3:32.21 | 3:32.21 | ||||
39 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.03 | 1:44.72 | 2:41.11 | 3:36.60 | |||
40 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.05 | 1:46.53 | 2:43.93 | 3:39.59 | |||
- | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 18:49 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:18 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 26.32 | 55.17 | |||||
2 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.12 | 55.29 | |||||
3 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.93 | 55.69 | |||||
4 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 27.83 | 57.33 | |||||
5 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 27.28 | 57.65 | |||||
6 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.70 | 57.70 | |||||
7 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.53 | 57.96 | |||||
8 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.79 | 58.36 | |||||
9 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 27.88 | 58.51 | |||||
10 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.96 | 58.54 | |||||
11 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 27.88 | 59.38 | |||||
12 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.97 | 59.51 | |||||
13 | Pontus Ericsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.17 | 59.64 | |||||
14 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.43 | 59.66 | |||||
15 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.61 | 59.70 | |||||
16 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 28.66 | 59.83 | |||||
17 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | 1:00.04 | |||||
18 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 28.62 | 1:00.21 | |||||
19 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.53 | 1:00.37 | |||||
20 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.39 | 1:00.91 | |||||
21 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 28.85 | 1:00.92 | |||||
22 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.91 | 1:01.50 | |||||
23 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.71 | 1:01.88 | |||||
24 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.32 | 1:02.02 | |||||
25 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 29.29 | 1:02.10 | |||||
26 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 29.78 | 1:02.39 | |||||
27 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.66 | 1:02.54 | |||||
28 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.73 | 1:04.51 | |||||
29 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.36 | 1:07.62 | |||||
30 | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simklubb | 31.28 | 1:07.68 | |||||
31 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 32.79 | 1:08.73 | |||||
32 | Andreas Schedin | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.19 | 1:20.68 | |||||
33 | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 37.98 | 1:21.10 | |||||
- | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Tofilovski | 1994 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Robert Eklöf | 1995 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 27.50 | 56.96 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 27.59 | 57.03 | |||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.72 | 58.59 | |||||
4 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.83 | 59.48 | |||||
5 | Hannes Liljedahl | 1997 | Simklubben Ägir | 29.00 | 59.56 | |||||
6 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 28.58 | 59.60 | |||||
7 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 29.33 | 1:01.14 | |||||
8 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.08 | 1:01.38 | |||||
9 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.27 | 1:02.43 | |||||
10 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 29.40 | 1:02.65 | |||||
11 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.96 | 1:03.47 | |||||
12 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.61 | 1:03.65 | |||||
13 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.38 | 1:04.04 | |||||
14 | Robin Xu | 1997 | Täby Sim | 1:05.48 | 1:05.48 | |||||
15 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 32.09 | 1:06.26 | |||||
15 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.00 | 1:06.26 | |||||
17 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.52 | 1:06.35 | |||||
18 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 32.15 | 1:06.50 | |||||
19 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.19 | 1:06.61 | |||||
20 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.02 | 1:07.45 | |||||
21 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.66 | 1:08.51 | |||||
21 | Jerker Karlsson | 1997 | Täby Sim | 32.37 | 1:08.51 | |||||
23 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.92 | 1:08.80 | |||||
24 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.96 | 1:09.33 | |||||
25 | Fredrik Svensson | 1997 | Simklubben Neptun | 33.11 | 1:11.82 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 27.59 | 56.94 | |||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 27.50 | 58.71 | |||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 28.38 | 59.09 | |||||
4 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 28.29 | 59.30 | |||||
5 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.25 | 1:01.61 | |||||
6 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.45 | 1:02.04 | |||||
7 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.98 | 1:02.16 | |||||
8 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.20 | 1:02.42 | |||||
9 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.46 | 1:02.56 | |||||
10 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.32 | 1:02.83 | |||||
11 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.82 | 1:04.24 | |||||
12 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.00 | 1:04.30 | |||||
13 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.98 | 1:04.46 | |||||
14 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.34 | 1:04.55 | |||||
15 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.61 | 1:05.09 | |||||
16 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.56 | 1:05.39 | |||||
17 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.98 | 1:05.67 | |||||
18 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 32.52 | 1:05.90 | |||||
19 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.26 | 1:06.33 | |||||
20 | Anton Carlsson | 1998 | Tyresö Simsällskap | 31.28 | 1:06.54 | |||||
21 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.04 | 1:06.59 | |||||
22 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.62 | 1:07.37 | |||||
23 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 31.89 | 1:07.61 | |||||
24 | Calle Reutercrona | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.70 | 1:07.67 | |||||
25 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.89 | 1:08.15 | |||||
26 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.95 | 1:08.17 | |||||
27 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.85 | 1:08.81 | |||||
28 | Hugo Härmark | 1998 | Simklubben Neptun | 32.50 | 1:08.85 | |||||
29 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.39 | 1:09.13 | |||||
30 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.11 | 1:09.63 | |||||
31 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.29 | 1:09.72 | |||||
32 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.30 | 1:10.34 | |||||
33 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 32.48 | 1:10.67 | |||||
34 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simklubb | 34.34 | 1:11.34 | |||||
35 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.89 | 1:13.12 | |||||
36 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 35.13 | 1:17.28 | |||||
37 | Ludwig Häggblad | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.03 | 1:17.39 | |||||
38 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 36.19 | 1:17.88 | |||||
39 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.15 | 1:18.41 | |||||
40 | Jesper Nyman | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.73 | 1:19.59 | |||||
41 | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.60 | 1:22.14 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.87 | 1:00.15 | |||||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 29.75 | 1:02.92 | |||||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 31.05 | 1:04.02 | |||||
4 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.53 | 1:05.03 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.94 | 1:05.37 | |||||
6 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.24 | 1:05.85 | |||||
7 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.41 | 1:05.96 | |||||
8 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.17 | 1:06.49 | |||||
9 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.25 | 1:07.13 | |||||
10 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.81 | 1:08.68 | |||||
11 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 33.63 | 1:09.97 | |||||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.85 | 1:10.12 | |||||
13 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.59 | 1:10.17 | |||||
14 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.84 | 1:10.26 | |||||
15 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.32 | 1:10.54 | |||||
16 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 33.26 | 1:11.62 | |||||
17 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.70 | 1:12.28 | |||||
18 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.25 | 1:12.34 | |||||
19 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.63 | 1:12.50 | |||||
20 | Max Sundberg-Sjölin | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.17 | 1:13.98 | |||||
21 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 35.49 | 1:14.43 | |||||
22 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.48 | 1:15.17 | |||||
23 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 36.39 | 1:15.18 | |||||
24 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.13 | 1:15.19 | |||||
25 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 35.99 | 1:15.53 | |||||
26 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.33 | 1:15.82 | |||||
27 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.04 | 1:15.88 | |||||
28 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.70 | 1:16.22 | |||||
29 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.00 | 1:16.26 | |||||
30 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.71 | 1:17.14 | |||||
31 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.09 | 1:18.52 | |||||
32 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.84 | 1:19.27 | |||||
33 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.62 | 1:19.90 | |||||
34 | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | 36.87 | 1:20.37 | |||||
35 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.95 | 1:21.37 | |||||
36 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 38.77 | 1:21.46 | |||||
37 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 39.98 | 1:22.09 | |||||
38 | Nikola Esbjörnsson | 1999 | Hellas Simklubb | 39.13 | 1:22.14 | |||||
39 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.58 | 1:23.79 | |||||
40 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.17 | 1:25.52 | |||||
41 | Kevin Svensson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 40.50 | 1:25.67 | |||||
42 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.60 | 1:26.00 | |||||
43 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.31 | 1:26.01 | |||||
44 | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.85 | 1:26.18 | |||||
45 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.53 | 1:29.87 | |||||
46 | Alexander Gusev | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.29 | 1:30.59 | |||||
47 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.66 | 1:32.66 | |||||
48 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.32 | 1:35.61 | |||||
49 | Aaron O´malley | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.98 | 1:38.04 | |||||
50 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.44 | 1:39.20 | |||||
51 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.76 | 1:40.89 | |||||
- | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elias Wirdby-Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 19:18 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 27.61 | 58.62 | 1:31.12 | 2:02.63 | |||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.25 | 59.32 | 1:32.66 | 2:06.46 | |||
3 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.96 | 1:00.46 | 1:33.88 | 2:06.48 | |||
4 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.31 | 1:02.31 | 1:36.68 | 2:09.11 | |||
5 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.00 | 1:02.56 | 1:37.10 | 2:10.13 | |||
6 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.16 | 1:01.89 | 1:36.83 | 2:11.75 | |||
7 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.53 | 1:02.51 | 1:37.48 | 2:12.31 | |||
8 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 30.19 | 1:04.58 | 1:39.05 | 2:12.38 | |||
9 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.41 | 1:04.26 | 1:39.73 | 2:13.34 | |||
10 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.78 | 1:03.04 | 1:38.39 | 2:13.45 | |||
11 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.07 | 1:03.49 | 1:39.28 | 2:13.77 | |||
12 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 30.24 | 1:04.08 | 1:39.69 | 2:15.47 | |||
13 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.84 | 1:03.07 | 1:38.28 | 2:15.75 | |||
14 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.73 | 1:05.47 | 1:41.00 | 2:16.69 | |||
15 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.47 | 1:06.68 | 1:43.14 | 2:17.15 | |||
16 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 31.88 | 1:07.68 | 1:43.61 | 2:17.67 | |||
17 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.13 | 1:05.97 | 1:42.12 | 2:17.80 | |||
18 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.25 | 1:06.69 | 1:42.79 | 2:18.08 | |||
19 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.17 | 1:05.07 | 1:41.75 | 2:18.29 | |||
20 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.69 | 1:06.15 | 1:43.46 | 2:19.81 | |||
21 | Daniel Steinbock | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.18 | 1:07.88 | 1:46.26 | 2:22.89 | |||
22 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.28 | 1:07.65 | 1:45.80 | 2:23.62 | |||
23 | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simklubb | 33.41 | 1:12.54 | 1:55.39 | 2:38.10 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.02 | 59.18 | 1:32.82 | 2:05.77 | |||
2 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 28.53 | 1:01.53 | 1:34.87 | 2:07.35 | |||
3 | Hannes Liljedahl | 1997 | Simklubben Ägir | 31.14 | 1:05.49 | 1:40.09 | 2:12.33 | |||
4 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.95 | 1:03.66 | 1:38.66 | 2:13.25 | |||
5 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.76 | 1:04.11 | 1:38.59 | 2:13.77 | |||
6 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 30.57 | 1:04.78 | 1:41.12 | 2:15.81 | |||
7 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 30.22 | 1:03.87 | 1:39.89 | 2:16.30 | |||
8 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 30.22 | 1:04.22 | 1:41.03 | 2:17.95 | |||
9 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.44 | 1:06.19 | 1:42.93 | 2:18.31 | |||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.56 | 1:06.68 | 1:42.71 | 2:18.38 | |||
11 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.87 | 1:06.02 | 1:43.14 | 2:18.92 | |||
12 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.76 | 1:04.39 | 1:42.31 | 2:20.37 | |||
13 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 32.76 | 1:09.07 | 1:46.59 | 2:22.50 | |||
14 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 33.68 | 1:11.00 | 1:47.81 | 2:23.49 | |||
15 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.23 | 1:08.86 | 1:46.04 | 2:23.65 | |||
16 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 32.21 | 1:09.38 | 1:48.00 | 2:24.85 | |||
17 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.80 | 1:09.38 | 1:48.69 | 2:26.57 | |||
18 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.79 | 1:11.93 | 1:52.14 | 2:30.55 | |||
19 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.18 | 1:13.46 | 1:54.87 | 2:31.26 | |||
20 | Robin Xu | 1997 | Täby Sim | 34.03 | 1:12.47 | 1:53.65 | 2:34.95 | |||
- | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | DNF | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 28.61 | 1:01.11 | 1:35.35 | 2:08.53 | |||
2 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.34 | 1:02.00 | 1:36.16 | 2:09.76 | |||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 30.12 | 1:04.10 | 1:38.65 | 2:12.23 | |||
4 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.85 | 1:04.65 | 1:38.41 | 2:12.33 | |||
5 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.42 | 1:04.21 | 1:39.14 | 2:13.32 | |||
6 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.25 | 1:05.54 | 1:42.05 | 2:16.43 | |||
7 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.57 | 1:07.36 | 1:44.18 | 2:19.10 | |||
8 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.51 | 1:05.68 | 1:43.26 | 2:19.66 | |||
9 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.05 | 1:06.15 | 1:43.76 | 2:20.43 | |||
10 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.05 | 1:07.97 | 1:45.10 | 2:21.04 | |||
11 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.89 | 1:06.52 | 1:43.84 | 2:21.11 | |||
12 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 33.51 | 1:09.05 | 1:46.24 | 2:21.70 | |||
13 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.80 | 1:08.20 | 1:46.26 | 2:23.30 | |||
14 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.34 | 1:09.39 | 1:48.19 | 2:26.56 | |||
15 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.10 | 1:10.71 | 1:49.43 | 2:26.90 | |||
16 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.61 | 1:11.26 | 1:50.23 | 2:27.84 | |||
17 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.74 | 1:14.77 | 1:55.44 | 2:31.35 | |||
18 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.69 | 1:10.58 | 1:51.33 | 2:32.22 | |||
19 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.52 | 1:13.93 | 1:54.34 | 2:32.63 | |||
20 | Calle Reutercrona | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.88 | 1:13.10 | 1:54.59 | 2:32.66 | |||
21 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.15 | 1:13.64 | 1:53.78 | 2:33.25 | |||
22 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simklubb | 36.63 | 1:17.52 | 1:58.95 | 2:38.25 | |||
23 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.62 | 1:16.95 | 1:58.98 | 2:38.69 | |||
24 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.27 | 1:17.17 | 2:00.38 | 2:43.05 | |||
25 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.06 | 1:21.75 | 2:04.98 | 2:45.36 | |||
26 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 37.00 | 1:24.63 | 2:16.71 | 3:04.61 | |||
- | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.07 | 1:04.49 | 1:39.94 | 2:15.25 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.44 | 1:06.43 | 1:43.02 | 2:17.98 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.18 | 1:06.46 | 1:43.70 | 2:19.66 | |||
4 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.48 | 1:10.46 | 1:49.06 | 2:25.63 | |||
5 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.64 | 1:09.58 | 1:48.74 | 2:25.87 | |||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.91 | 1:10.91 | 1:49.90 | 2:26.62 | |||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.77 | 1:10.82 | 1:49.19 | 2:27.02 | |||
8 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 33.65 | 1:11.66 | 1:51.15 | 2:28.69 | |||
9 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.88 | 1:14.43 | 1:54.28 | 2:30.34 | |||
10 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.16 | 1:12.13 | 1:52.31 | 2:30.62 | |||
11 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.60 | 1:14.32 | 1:54.88 | 2:32.05 | |||
12 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 35.14 | 1:15.94 | 1:58.79 | 2:39.76 | |||
13 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 35.18 | 1:15.15 | 1:58.03 | 2:40.65 | |||
14 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.02 | 1:17.65 | 2:00.86 | 2:41.01 | |||
15 | Max Sundberg-Sjölin | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.60 | 1:17.69 | 2:01.81 | 2:44.40 | |||
16 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.42 | 1:19.97 | 2:03.60 | 2:44.77 | |||
17 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.77 | 1:20.21 | 2:04.48 | 2:45.90 | |||
18 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.19 | 1:20.04 | 2:03.73 | 2:46.12 | |||
19 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.01 | 1:16.72 | 2:02.55 | 2:46.57 | |||
20 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.03 | 1:21.38 | 2:05.38 | 2:47.33 | |||
21 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.59 | 1:18.38 | 2:04.82 | 2:47.45 | |||
22 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.22 | 1:20.77 | 2:04.93 | 2:47.86 | |||
23 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.98 | 1:24.65 | 2:10.85 | 2:53.15 | |||
24 | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | 37.91 | 1:23.21 | 2:10.49 | 2:54.35 | |||
25 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.79 | 2:09.97 | 2:54.62 | ||||
26 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 41.33 | 1:26.75 | 2:15.76 | 3:01.14 | |||
27 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.83 | 1:25.05 | 2:15.22 | 3:04.23 | |||
28 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 42.01 | 1:30.82 | 2:21.41 | 3:07.90 | |||
29 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.45 | 1:30.11 | 2:20.40 | 3:08.06 | |||
30 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.81 | 1:37.83 | 2:31.39 | 3:21.33 | |||
31 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 45.42 | 1:42.87 | 2:39.89 | 3:27.50 | |||
32 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.65 | 1:42.81 | 2:38.58 | 3:30.17 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.11 | 1:05.11 | |||||
2 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.65 | 1:08.83 | |||||
3 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.58 | 1:09.49 | |||||
4 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.05 | 1:09.58 | |||||
5 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.14 | 1:09.94 | |||||
6 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.96 | 1:10.86 | |||||
7 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.17 | 1:11.01 | |||||
8 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.48 | 1:11.13 | |||||
9 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.24 | 1:11.25 | |||||
10 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.29 | 1:11.90 | |||||
11 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.11 | 1:12.21 | |||||
12 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 33.35 | 1:12.70 | |||||
13 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 32.57 | 1:13.28 | |||||
14 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.12 | 1:13.47 | |||||
15 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.52 | 1:13.90 | |||||
16 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 34.62 | 1:14.88 | |||||
17 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.35 | 1:15.08 | |||||
18 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.35 | 1:20.60 | |||||
19 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 34.90 | 1:20.75 | |||||
20 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 36.47 | 1:24.01 | |||||
- | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.16 | 1:04.01 | |||||
2 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.91 | 1:10.80 | |||||
3 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.52 | 1:11.12 | |||||
4 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.54 | 1:12.82 | |||||
5 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 34.19 | 1:17.11 | |||||
6 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.89 | 1:17.51 | |||||
7 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.76 | 1:17.67 | |||||
8 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.65 | 1:18.52 | |||||
9 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.24 | 1:21.76 | |||||
10 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 35.99 | 1:23.22 | |||||
11 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.17 | 1:23.67 | |||||
12 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.54 | 1:24.43 | |||||
13 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.16 | 1:31.26 | |||||
- | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | DNF | ||||||
- | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | DNF | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.82 | 1:11.13 | |||||
2 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 33.84 | 1:12.07 | |||||
3 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.30 | 1:12.42 | |||||
4 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.06 | 1:12.84 | |||||
5 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.24 | 1:14.39 | |||||
6 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.16 | 1:19.49 | |||||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 36.08 | 1:19.91 | |||||
8 | Ellen Holmberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 36.00 | 1:20.33 | |||||
9 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.61 | 1:20.90 | |||||
10 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 36.85 | 1:22.39 | |||||
11 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.53 | 1:23.38 | |||||
12 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.43 | 1:23.45 | |||||
13 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.64 | 1:24.49 | |||||
14 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.89 | 1:28.99 | |||||
15 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 43.26 | 1:37.04 | |||||
- | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ida Kvist | 1998 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.78 | 1:11.27 | |||||
2 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.84 | 1:19.14 | |||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.17 | 1:21.42 | |||||
4 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.32 | 1:22.02 | |||||
5 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.51 | 1:22.46 | |||||
6 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 38.98 | 1:23.74 | |||||
7 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 38.33 | 1:23.81 | |||||
8 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.75 | 1:23.93 | |||||
9 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.33 | 1:24.46 | |||||
10 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.66 | 1:24.69 | |||||
11 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.33 | 1:25.23 | |||||
12 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 39.35 | 1:26.13 | |||||
13 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.79 | 1:27.57 | |||||
14 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 39.09 | 1:27.77 | |||||
15 | Ella-Maja Byström | 1999 | Upsala Simsällskap | 40.33 | 1:28.20 | |||||
15 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.17 | 1:28.20 | |||||
17 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.51 | 1:28.53 | |||||
18 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.21 | 1:28.66 | |||||
19 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 40.85 | 1:29.21 | |||||
20 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.55 | 1:30.68 | |||||
21 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 40.64 | 1:31.73 | |||||
22 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 41.54 | 1:31.88 | |||||
23 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.42 | 1:32.05 | |||||
24 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 39.34 | 1:33.64 | |||||
25 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.12 | 1:34.28 | |||||
26 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 45.38 | 1:40.92 | |||||
27 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.54 | 1:42.06 | |||||
28 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.34 | 1:42.09 | |||||
29 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.64 | 1:42.97 | |||||
30 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.07 | 1:45.47 | |||||
31 | Ellinor Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 49.95 | 1:46.69 | |||||
32 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägens Simförening | 48.63 | 1:47.31 | |||||
33 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 49.04 | 1:47.59 | |||||
34 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 51.47 | 1:49.59 | |||||
35 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 51.39 | 1:56.13 | |||||
36 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 53.21 | 1:58.12 | |||||
37 | Alba Åhlander | 1999 | Simklubben Neptun | 57.09 | 2:01.04 | |||||
- | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Rebecca Båvenäs | 1999 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.70 | 1:06.09 | |||||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.69 | 1:11.77 | |||||
3 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 33.09 | 1:12.61 | |||||
4 | Erland Ekholm | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.15 | 1:13.74 | |||||
5 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 34.44 | 1:14.46 | |||||
6 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 35.26 | 1:15.39 | |||||
7 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.07 | 1:15.65 | |||||
8 | Henrik Bolle | 1996 | Järfälla Simsällskap | 35.30 | 1:16.86 | |||||
9 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.12 | 1:17.37 | |||||
10 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 35.56 | 1:18.34 | |||||
11 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.96 | 1:19.08 | |||||
12 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.19 | 1:19.93 | |||||
13 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 37.57 | 1:20.84 | |||||
14 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.38 | 1:22.32 | |||||
15 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.37 | 1:23.07 | |||||
16 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 39.56 | 1:24.59 | |||||
17 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.82 | 1:25.06 | |||||
18 | Robert Eklöf | 1995 | Täby Sim | 43.00 | 1:35.10 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 36.45 | 1:17.87 | |||||
2 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.57 | 1:17.89 | |||||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 37.07 | 1:18.02 | |||||
4 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.13 | 1:19.15 | |||||
5 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.30 | 1:21.56 | |||||
6 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 39.66 | 1:23.96 | |||||
7 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.07 | 1:24.83 | |||||
8 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.34 | 1:25.08 | |||||
9 | Felix Ericsson | 1997 | Ösmo Simsällskap | 40.87 | 1:27.33 | |||||
10 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.81 | 1:29.31 | |||||
11 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 42.17 | 1:29.76 | |||||
12 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.13 | 1:30.41 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.15 | 1:17.11 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.11 | 1:20.84 | |||||
3 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.68 | 1:22.70 | |||||
4 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.70 | 1:23.89 | |||||
5 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 39.88 | 1:24.22 | |||||
6 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 40.56 | 1:26.25 | |||||
7 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.82 | 1:27.39 | |||||
8 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.48 | 1:31.00 | |||||
9 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 43.30 | 1:34.09 | |||||
10 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.59 | 1:35.26 | |||||
11 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.77 | 1:39.10 | |||||
12 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simklubb | 49.07 | 1:42.22 | |||||
13 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 48.58 | 1:42.40 | |||||
14 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.56 | 1:42.90 | |||||
- | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.93 | 1:22.83 | |||||
2 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.98 | 1:23.68 | |||||
3 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.13 | 1:25.94 | |||||
4 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.36 | 1:28.05 | |||||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.75 | 1:30.47 | |||||
6 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.51 | 1:30.60 | |||||
7 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 43.23 | 1:30.74 | |||||
8 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 44.65 | 1:31.56 | |||||
9 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 43.11 | 1:31.64 | |||||
10 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.44 | 1:32.29 | |||||
11 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 43.45 | 1:32.31 | |||||
12 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 43.87 | 1:32.37 | |||||
13 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 43.94 | 1:32.51 | |||||
14 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.20 | 1:32.53 | |||||
15 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 44.07 | 1:33.18 | |||||
16 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 44.60 | 1:33.61 | |||||
17 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.36 | 1:34.39 | |||||
18 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 45.21 | 1:35.41 | |||||
19 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 47.38 | 1:41.41 | |||||
20 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 47.65 | 1:41.93 | |||||
20 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 47.60 | 1:41.93 | |||||
22 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.19 | 1:41.96 | |||||
22 | Max Sundberg-Sjölin | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.55 | 1:41.96 | |||||
24 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 48.76 | 1:42.16 | |||||
25 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.94 | 1:43.04 | |||||
26 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 47.88 | 1:43.44 | |||||
27 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 48.95 | 1:43.87 | |||||
28 | Nikola Esbjörnsson | 1999 | Hellas Simklubb | 50.36 | 1:45.42 | |||||
29 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 50.72 | 1:45.48 | |||||
30 | Alexander Gusev | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.48 | 1:45.65 | |||||
31 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.60 | 1:45.66 | |||||
32 | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | 50.14 | 1:46.80 | |||||
33 | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 50.47 | 1:48.86 | |||||
34 | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | 50.33 | 1:49.40 | |||||
35 | Gustav Wahlberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 51.70 | 1:51.16 | |||||
36 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 57.61 | 1:59.14 | |||||
37 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 57.48 | 2:01.91 | |||||
38 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 59.36 | 2:02.82 | |||||
39 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 1:00.00 | 2:05.19 | |||||
40 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:00.54 | 2:08.56 | |||||
- | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.97 | 1:06.32 | |||||
2 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 35.20 | 1:11.86 | |||||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.71 | 1:12.50 | |||||
4 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.90 | 1:12.94 | |||||
5 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.31 | 1:14.01 | |||||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.89 | 1:15.00 | |||||
7 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.89 | 1:15.57 | |||||
8 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.64 | 1:15.95 | |||||
9 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.07 | 1:16.67 | |||||
10 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.46 | 1:25.09 | |||||
11 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.40 | 1:25.99 | |||||
12 | Mathilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 43.45 | 1:29.50 | |||||
13 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.09 | 1:31.94 | |||||
- | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.86 | 1:09.77 | |||||
2 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.77 | 1:10.47 | |||||
3 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.43 | 1:12.53 | |||||
4 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.02 | 1:12.71 | |||||
5 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.53 | 1:14.51 | |||||
6 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 35.29 | 1:14.70 | |||||
7 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.83 | 1:15.30 | |||||
8 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.21 | 1:16.10 | |||||
9 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.73 | 1:18.70 | |||||
10 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.20 | 1:19.11 | |||||
11 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 37.91 | 1:19.56 | |||||
12 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.84 | 1:22.00 | |||||
13 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.31 | 1:23.25 | |||||
14 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.41 | 1:23.93 | |||||
15 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 40.41 | 1:24.16 | |||||
16 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.58 | 1:25.32 | |||||
17 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 41.40 | 1:25.48 | |||||
18 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.04 | 1:27.12 | |||||
19 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 42.27 | 1:28.98 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.96 | 1:14.71 | |||||
2 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.37 | 1:17.61 | |||||
3 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.87 | 1:19.20 | |||||
4 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 38.42 | 1:20.25 | |||||
5 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.30 | 1:20.94 | |||||
6 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 39.41 | 1:21.05 | |||||
7 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.18 | 1:21.81 | |||||
8 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 40.17 | 1:21.88 | |||||
9 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.14 | 1:22.05 | |||||
10 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.48 | 1:22.36 | |||||
11 | Ellen Holmberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.26 | 1:23.40 | |||||
12 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 40.61 | 1:23.46 | |||||
13 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.23 | 1:23.88 | |||||
14 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.32 | 1:24.73 | |||||
15 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 41.79 | 1:25.43 | |||||
16 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 40.88 | 1:25.56 | |||||
17 | Liva Bihre | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.86 | 1:25.57 | |||||
18 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.82 | 1:26.21 | |||||
19 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 42.44 | 1:26.66 | |||||
20 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.13 | 1:27.04 | |||||
21 | Martha Bojg | 1998 | Simklubben Neptun | 43.43 | 1:28.61 | |||||
22 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.32 | 1:29.54 | |||||
23 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 46.01 | 1:32.19 | |||||
24 | Kristina Björling | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.12 | 1:32.44 | |||||
25 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.88 | 1:32.49 | |||||
26 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 44.55 | 1:32.81 | |||||
27 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | 44.63 | 1:33.67 | |||||
28 | Ella Hursti | 1998 | Upsala Simsällskap | 45.47 | 1:34.66 | |||||
29 | Ida Kvist | 1998 | Västerås Simsällskap | 45.39 | 1:36.34 | |||||
30 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 48.28 | 1:37.25 | |||||
31 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.80 | 1:44.05 | |||||
- | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.75 | 1:14.00 | |||||
2 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.48 | 1:14.41 | |||||
3 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.62 | 1:16.47 | |||||
4 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.61 | 1:16.59 | |||||
5 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.41 | 1:16.88 | |||||
6 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.08 | 1:17.32 | |||||
7 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.79 | 1:18.49 | |||||
8 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.25 | 1:20.04 | |||||
9 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.65 | 1:20.11 | |||||
10 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.72 | 1:21.38 | |||||
11 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 40.42 | 1:21.56 | |||||
12 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.21 | 1:21.73 | |||||
13 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.32 | 1:22.30 | |||||
14 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 41.13 | 1:22.89 | |||||
15 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.99 | 1:23.61 | |||||
16 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 40.87 | 1:24.10 | |||||
17 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.61 | 1:24.47 | |||||
18 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 41.35 | 1:24.86 | |||||
19 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 41.76 | 1:25.39 | |||||
20 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.79 | 1:25.48 | |||||
21 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.14 | 1:25.63 | |||||
22 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.06 | 1:25.91 | |||||
23 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 42.44 | 1:26.71 | |||||
24 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.09 | 1:26.94 | |||||
25 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 42.33 | 1:27.47 | |||||
26 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.18 | 1:27.65 | |||||
27 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.35 | 1:28.36 | |||||
28 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 42.88 | 1:28.49 | |||||
29 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.17 | 1:28.51 | |||||
30 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.35 | 1:28.54 | |||||
31 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 43.12 | 1:29.15 | |||||
32 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 44.41 | 1:29.46 | |||||
33 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 43.22 | 1:29.49 | |||||
34 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 44.60 | 1:29.64 | |||||
35 | Moa Moreau | 1999 | Täby Sim | 43.42 | 1:30.46 | |||||
36 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 43.53 | 1:30.50 | |||||
37 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 45.24 | 1:31.24 | |||||
38 | Ellinor Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 44.35 | 1:31.36 | |||||
39 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.23 | 1:31.90 | |||||
40 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.45 | 1:32.05 | |||||
41 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 44.10 | 1:32.19 | |||||
42 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.63 | 1:32.27 | |||||
43 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 44.21 | 1:32.73 | |||||
44 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 45.47 | 1:33.29 | |||||
45 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.29 | 1:33.82 | |||||
46 | Rebecca Båvenäs | 1999 | Västerås Simsällskap | 46.50 | 1:34.55 | |||||
47 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.58 | 1:34.71 | |||||
48 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 46.96 | 1:34.83 | |||||
49 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 45.56 | 1:35.05 | |||||
50 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.93 | 1:35.43 | |||||
51 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.58 | 1:36.18 | |||||
52 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.48 | 1:36.39 | |||||
53 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 47.52 | 1:36.51 | |||||
54 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 47.69 | 1:36.79 | |||||
55 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.11 | 1:37.39 | |||||
56 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.88 | 1:37.81 | |||||
57 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 48.73 | 1:38.44 | |||||
58 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 48.07 | 1:39.09 | |||||
59 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.51 | 1:39.61 | |||||
60 | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | 49.62 | 1:41.09 | |||||
61 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 51.00 | 1:42.06 | |||||
62 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 49.86 | 1:42.07 | |||||
63 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.04 | 1:43.77 | |||||
64 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.82 | 1:44.81 | |||||
65 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 51.25 | 1:45.25 | |||||
66 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 52.31 | 1:46.12 | |||||
67 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.23 | 1:46.26 | |||||
68 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 52.49 | 1:46.78 | |||||
69 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.42 | 1:47.01 | |||||
70 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 52.42 | 1:48.40 | |||||
71 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 52.77 | 1:48.45 | |||||
72 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 53.97 | 1:49.19 | |||||
73 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 55.90 | 1:51.54 | |||||
74 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 54.06 | 1:51.75 | |||||
75 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 55.01 | 1:52.16 | |||||
76 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 57.06 | 1:54.37 | |||||
77 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 57.09 | 1:55.35 | |||||
78 | Alba Åhlander | 1999 | Simklubben Neptun | 59.62 | 1:57.10 | |||||
79 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 59.44 | 2:04.09 | |||||
- | Felicia Näsström | 1999 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella-Maja Byström | 1999 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:43 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:05.52 | 2:21.76 | 3:52.79 | 5:03.07 | |||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:08.17 | 2:27.36 | 3:57.48 | 5:08.21 | |||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 1:07.68 | 2:34.09 | 3:58.12 | 5:08.73 | |||
4 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:06.29 | 2:34.86 | 4:07.79 | 5:25.82 | |||
5 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:09.95 | 2:37.72 | 4:15.91 | 5:31.28 | |||
6 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:14.34 | 2:40.55 | 4:18.48 | 5:34.46 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:15.57 | 2:41.76 | 4:17.57 | 5:34.70 | |||
2 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:17.85 | 2:49.79 | 4:26.74 | 5:45.77 | |||
3 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:25.00 | 2:59.42 | 4:38.24 | 5:58.70 | |||
4 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:28.56 | 3:07.91 | 4:59.03 | 6:27.73 | |||
- | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:09.97 | 2:30.00 | 3:59.48 | 5:07.94 | |||
2 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:12.66 | 2:41.70 | 4:22.08 | 5:37.30 | |||
3 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.46 | 2:48.71 | 4:32.17 | 5:47.18 | |||
4 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:29.76 | 3:02.00 | 4:41.60 | 6:01.42 | |||
5 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:21.83 | 2:58.94 | 4:47.24 | 6:09.55 | |||
- | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:15.67 | 2:37.85 | 4:13.13 | 5:26.24 | |||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:12.94 | 2:40.86 | 4:18.96 | 5:34.50 | |||
3 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:21.18 | 2:50.32 | 4:29.19 | 5:45.75 | |||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:20.59 | 2:50.83 | 4:32.60 | 5:49.88 | |||
5 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:37.71 | 3:08.02 | 4:50.24 | 6:07.09 | |||
6 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:28.35 | 3:01.89 | 4:43.94 | 6:07.75 | |||
7 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:34.34 | 3:03.34 | 4:49.18 | 6:09.63 | |||
8 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:36.45 | 3:17.98 | 5:02.91 | 6:28.43 | |||
9 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:52.76 | 3:28.93 | 5:19.62 | 6:43.17 | |||
10 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:42.13 | 3:21.99 | 5:14.79 | 6:43.52 | |||
11 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 1:44.78 | 3:25.97 | 5:21.65 | 6:48.71 | |||
- | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:43 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.48 | 2:27.05 | 3:42.55 | 4:58.23 | 10:01.15 | ||
6:13.96 | 7:30.42 | 8:46.48 | ||||||||
2 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:12.31 | 2:29.72 | 3:47.32 | 5:05.78 | 10:07.89 | ||
6:23.17 | 7:39.93 | 8:54.41 | ||||||||
3 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:07.04 | 2:22.13 | 3:39.36 | 4:57.39 | 10:09.48 | ||
6:15.90 | 7:34.96 | 8:53.32 | ||||||||
4 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 1:11.67 | 2:28.20 | 3:46.31 | 5:06.40 | 10:20.13 | ||
6:25.52 | 7:44.95 | 9:03.53 | ||||||||
5 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.01 | 2:34.22 | 3:53.48 | 5:12.46 | 10:26.81 | ||
6:30.10 | 7:49.38 | 10:26.81 | ||||||||
6 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.08 | 2:44.48 | 4:08.55 | 5:32.11 | 11:02.92 | ||
6:56.25 | 8:19.59 | 9:43.32 | ||||||||
7 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:19.19 | 2:44.92 | 4:11.11 | 5:37.62 | 11:15.07 | ||
7:02.99 | 8:27.97 | 9:52.55 | ||||||||
8 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:19.71 | 2:46.84 | 4:16.27 | 5:45.15 | 11:30.46 | ||
7:12.91 | 8:41.95 | 10:08.68 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 1:11.21 | 2:29.15 | 3:47.81 | 5:06.27 | 10:15.05 | ||
6:24.41 | 7:42.43 | 8:59.18 | ||||||||
2 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:11.90 | 2:28.24 | 3:44.57 | 5:01.98 | 10:18.06 | ||
6:20.70 | 7:39.97 | 8:59.41 | ||||||||
3 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.86 | 2:33.79 | 3:53.16 | 5:12.29 | 10:21.06 | ||
6:29.81 | 7:48.10 | 9:05.25 | ||||||||
4 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:12.41 | 2:29.67 | 3:48.20 | 5:07.00 | 10:22.47 | ||
6:26.61 | 7:46.74 | 9:05.67 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:06.68 | 2:18.64 | 3:31.03 | 4:43.82 | 9:36.61 | ||
5:57.45 | 7:11.56 | 8:26.01 | ||||||||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:11.03 | 2:26.94 | 3:44.13 | 5:02.08 | 10:11.82 | ||
6:20.32 | 7:38.63 | 8:56.66 | ||||||||
3 | Anna Ekholm | 1998 | Simklubben Neptun | 1:13.65 | 2:34.86 | 3:55.83 | 5:16.90 | 10:42.18 | ||
6:36.60 | 7:59.68 | 9:21.97 | ||||||||
4 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:12.69 | 2:35.67 | 4:00.66 | 5:26.11 | 11:05.41 | ||
6:52.51 | 8:18.12 | 9:42.67 | ||||||||
5 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:17.54 | 2:43.17 | 4:09.84 | 5:35.73 | 11:16.89 | ||
7:01.77 | 8:28.13 | 9:53.40 | ||||||||
6 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:19.16 | 2:45.51 | 4:13.26 | 5:39.49 | 11:19.27 | ||
7:06.36 | 8:32.61 | 9:57.72 | ||||||||
7 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.22 | 2:47.16 | 4:16.40 | 5:45.48 | 11:33.35 | ||
7:14.81 | 8:44.44 | 10:13.24 | ||||||||
- | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:09.97 | 2:25.47 | 3:41.38 | 4:56.29 | 9:54.61 | ||
6:11.49 | 7:26.81 | 8:41.39 | ||||||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.97 | 2:38.46 | 3:59.58 | 5:20.06 | 10:31.41 | ||
6:40.09 | 8:00.06 | 9:19.13 | ||||||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:16.35 | 2:40.11 | 4:04.94 | 5:29.65 | 11:05.88 | ||
6:54.88 | 8:20.11 | 9:44.48 | ||||||||
4 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:16.73 | 2:40.61 | 4:05.87 | 5:31.43 | 11:06.38 | ||
6:56.67 | 8:21.86 | 9:46.96 | ||||||||
5 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:18.76 | 2:42.63 | 4:07.63 | 5:33.21 | 11:12.09 | ||
6:58.77 | 8:24.71 | 9:50.17 | ||||||||
6 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:17.95 | 2:45.25 | 4:12.46 | 5:39.39 | 11:15.44 | ||
7:05.70 | 8:31.72 | 9:55.90 | ||||||||
7 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:18.37 | 2:44.65 | 4:11.11 | 5:38.30 | 11:16.90 | ||
7:04.46 | 8:30.88 | 9:56.68 | ||||||||
8 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:16.61 | 2:41.06 | 4:07.97 | 5:35.03 | 11:19.82 | ||
7:02.18 | 8:28.99 | 9:55.67 | ||||||||
9 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:19.68 | 2:45.47 | 4:12.52 | 5:39.68 | 11:22.43 | ||
7:06.86 | 8:33.91 | 9:59.76 | ||||||||
10 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:19.57 | 2:46.28 | 4:12.92 | 5:40.50 | 11:22.95 | ||
7:08.19 | 8:35.38 | 10:01.43 | ||||||||
11 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 1:20.95 | 2:47.43 | 4:16.20 | 5:45.36 | 11:32.49 | ||
7:13.71 | 8:42.76 | 10:10.02 | ||||||||
12 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:21.13 | 2:49.32 | 4:17.96 | 5:46.44 | 11:37.02 | ||
7:15.17 | 8:43.86 | 10:11.55 | ||||||||
13 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:21.43 | 2:49.51 | 4:19.15 | 5:49.62 | 11:53.98 | ||
7:21.64 | 8:53.07 | 10:24.51 | ||||||||
14 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:21.65 | 2:52.36 | 4:24.29 | 5:55.90 | 11:57.79 | ||
7:26.85 | 8:59.22 | 10:30.57 | ||||||||
15 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:25.30 | 2:58.94 | 4:33.77 | 6:08.16 | 12:10.49 | ||
7:39.39 | 9:10.65 | 10:43.33 | ||||||||
16 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:26.86 | 2:59.85 | 4:33.51 | 6:08.53 | 12:17.43 | ||
7:42.15 | 9:14.24 | 10:47.20 | ||||||||
17 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:26.51 | 3:00.13 | 4:35.69 | 6:10.16 | 12:23.52 | ||
7:44.85 | 9:19.81 | 10:54.01 | ||||||||
18 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 1:21.36 | 2:56.90 | 4:34.27 | 6:12.33 | 12:27.00 | ||
7:49.84 | 9:25.52 | 10:59.64 | ||||||||
19 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:25.84 | 3:01.41 | 4:35.90 | 6:11.02 | 12:27.29 | ||
7:44.81 | 9:19.73 | 10:54.17 | ||||||||
20 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 1:27.10 | 3:04.17 | 4:40.24 | 6:18.20 | 12:32.61 | ||
7:55.37 | 9:32.17 | 11:07.98 | ||||||||
21 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 1:30.46 | 3:08.71 | 4:48.12 | 6:27.97 | 12:52.51 | ||
8:07.08 | 9:46.04 | 11:21.03 | ||||||||
22 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:27.90 | 3:06.55 | 4:46.60 | 6:26.68 | 13:02.18 | ||
8:08.34 | 9:49.00 | 11:27.17 | ||||||||
23 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 3:08.08 | 6:28.78 | 9:49.66 | 13:06.90 | 13:06.90 | ||
24 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 1:32.16 | 3:14.40 | 4:58.07 | 6:40.36 | 13:23.87 | ||
8:24.50 | 10:06.79 | 11:46.87 | ||||||||
25 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 3:32.01 | 7:16.56 | 11:07.42 | 14:43.36 | 14:43.36 | ||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.00 | 1:06.12 | 1:44.68 | 2:23.75 | |||
2 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.03 | 1:14.85 | 1:58.14 | 2:42.05 | |||
3 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.09 | 1:14.34 | 1:59.18 | 2:44.02 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.24 | 1:08.21 | 1:48.51 | 2:28.73 | |||
2 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.57 | 1:14.26 | 1:55.80 | 2:38.20 | |||
3 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 34.09 | 1:14.43 | 1:58.39 | 2:44.94 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.09 | 1:10.84 | 1:52.44 | 2:34.25 | |||
2 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.27 | 1:22.41 | 2:09.11 | 2:56.24 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.55 | 1:19.13 | 2:06.88 | 2:52.94 | |||
2 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.29 | 1:26.46 | 2:17.97 | 3:05.35 | |||
3 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.34 | 1:30.83 | 2:22.93 | 3:12.86 | |||
4 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 42.33 | 1:38.07 | 2:29.91 | 3:21.09 | |||
5 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.13 | 1:34.97 | 2:28.87 | 3:21.68 | |||
6 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 46.27 | 1:41.50 | 2:37.00 | 3:28.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 30.44 | 1:08.41 | 1:50.52 | 2:23.86 | |||
2 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.53 | 1:13.31 | 1:55.83 | 2:31.95 | |||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.04 | 1:11.28 | 1:58.97 | 2:33.75 | |||
4 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.50 | 1:12.36 | 1:57.62 | 2:33.85 | |||
5 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 32.86 | 1:13.73 | 1:58.15 | 2:35.90 | |||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.58 | 1:14.36 | 1:59.79 | 2:37.17 | |||
7 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.82 | 1:15.72 | 2:04.85 | 2:41.85 | |||
8 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 34.13 | 1:18.39 | 2:03.65 | 2:42.91 | |||
9 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.67 | 1:18.85 | 2:09.12 | 2:48.51 | |||
10 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.17 | 1:21.39 | 2:12.21 | 2:49.01 | |||
11 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 34.96 | 1:20.90 | 2:11.52 | 2:54.34 | |||
12 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.14 | 1:24.33 | 2:13.39 | 2:54.49 | |||
13 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.80 | 1:21.75 | 2:14.74 | 2:56.33 | |||
14 | Sara Södersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.87 | 1:35.31 | 2:32.11 | 3:14.02 | |||
15 | Elina Helleberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.46 | 1:47.79 | 2:57.25 | 3:47.36 | |||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.94 | 1:08.10 | 1:53.39 | 2:28.51 | |||
2 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.56 | 1:13.26 | 1:59.52 | 2:33.83 | |||
3 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.66 | 1:15.23 | 2:00.62 | 2:35.79 | |||
4 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.18 | 1:14.86 | 2:01.55 | 2:37.84 | |||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.50 | 1:15.45 | 2:02.06 | 2:37.86 | |||
6 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.36 | 1:16.03 | 2:02.75 | 2:38.65 | |||
7 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.44 | 1:19.81 | 2:05.77 | 2:43.37 | |||
8 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.68 | 1:17.68 | 2:06.35 | 2:45.72 | |||
9 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.40 | 1:17.72 | 2:08.45 | 2:46.57 | |||
10 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.47 | 1:20.47 | 2:08.32 | 2:46.70 | |||
11 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.96 | 1:21.01 | 2:09.37 | 2:47.29 | |||
12 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.57 | 1:20.91 | 2:11.20 | 2:47.31 | |||
13 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.98 | 1:19.82 | 2:10.70 | 2:49.80 | |||
14 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.69 | 1:25.09 | 2:19.17 | 2:57.03 | |||
15 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.72 | 1:25.32 | 2:19.24 | 2:59.59 | |||
16 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.22 | 1:27.09 | 2:20.70 | 3:02.63 | |||
17 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.73 | 1:30.95 | 2:23.98 | 3:10.14 | |||
18 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 41.33 | 1:30.62 | 2:26.96 | 3:10.93 | |||
19 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.47 | 1:35.97 | 2:29.65 | 3:14.77 | |||
20 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.31 | 1:35.84 | 2:36.64 | 3:23.97 | |||
- | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.78 | 1:14.82 | 2:02.25 | 2:36.71 | |||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.60 | 1:17.70 | 2:06.38 | 2:41.37 | |||
3 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.23 | 1:18.58 | 2:07.23 | 2:44.71 | |||
4 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.94 | 1:16.01 | 2:07.13 | 2:45.38 | |||
5 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.76 | 1:19.31 | 2:10.95 | 2:48.83 | |||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.25 | 1:23.59 | 2:10.92 | 2:49.36 | |||
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.83 | 1:21.04 | 2:08.13 | 2:49.54 | |||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.36 | 1:19.73 | 2:10.50 | 2:51.25 | |||
9 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.33 | 1:21.46 | 2:13.57 | 2:51.31 | |||
10 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 35.67 | 1:19.81 | 2:12.85 | 2:53.51 | |||
11 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.48 | 1:21.28 | 2:16.20 | 2:53.57 | |||
12 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.34 | 1:22.30 | 2:14.29 | 2:53.60 | |||
13 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.26 | 1:22.74 | 2:15.73 | 2:55.40 | |||
14 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 37.08 | 1:22.47 | 2:16.09 | 2:55.65 | |||
15 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.12 | 1:23.36 | 2:18.66 | 2:56.85 | |||
16 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.20 | 1:24.33 | 2:17.18 | 2:58.38 | |||
17 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.25 | 1:25.82 | 2:21.29 | 3:02.74 | |||
18 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.32 | 1:30.41 | 2:21.38 | 3:03.19 | |||
19 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 37.95 | 1:27.80 | 2:24.49 | 3:08.26 | |||
20 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 39.63 | 1:28.82 | 2:27.37 | 3:09.89 | |||
21 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.73 | 1:30.64 | 2:27.97 | 3:11.11 | |||
22 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.75 | 1:36.58 | 2:30.16 | 3:16.71 | |||
23 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 44.33 | 1:38.22 | 2:35.91 | 3:19.28 | |||
24 | Kristina Björling | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.09 | 1:34.72 | 2:37.11 | 3:23.85 | |||
- | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.61 | 1:15.08 | 2:00.40 | 2:35.78 | |||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 32.68 | 1:14.83 | 2:04.73 | 2:40.33 | |||
3 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.77 | 1:18.87 | 2:05.50 | 2:41.19 | |||
4 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.46 | 1:16.86 | 2:09.75 | 2:43.27 | |||
5 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.27 | 1:20.39 | 2:10.16 | 2:48.27 | |||
6 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 36.96 | 1:21.17 | 2:15.21 | 2:53.18 | |||
7 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 37.65 | 1:22.95 | 2:15.47 | 2:53.34 | |||
8 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.31 | 1:20.91 | 2:12.28 | 2:53.44 | |||
9 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.15 | 1:20.91 | 2:14.50 | 2:54.18 | |||
10 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.70 | 1:23.95 | 2:15.43 | 2:55.93 | |||
11 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.28 | 1:23.45 | 2:16.92 | 2:56.52 | |||
12 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.57 | 1:25.34 | 2:19.20 | 2:56.54 | |||
13 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 36.51 | 1:22.15 | 2:15.86 | 2:57.69 | |||
14 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.78 | 1:25.10 | 2:19.85 | 2:58.15 | |||
14 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.84 | 1:22.91 | 2:19.54 | 2:58.15 | |||
16 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.42 | 1:25.44 | 2:20.12 | 2:58.83 | |||
17 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.48 | 1:29.36 | 2:21.38 | 2:59.12 | |||
18 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.25 | 1:24.88 | 2:18.47 | 2:59.52 | |||
18 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.09 | 1:26.19 | 2:22.03 | 2:59.52 | |||
20 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.94 | 1:30.47 | 2:18.01 | 3:01.76 | |||
21 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.25 | 1:25.11 | 2:19.02 | 3:03.63 | |||
22 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.40 | 1:27.10 | 2:24.03 | 3:04.16 | |||
23 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.45 | 1:29.81 | 2:26.24 | 3:04.39 | |||
24 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.32 | 1:31.23 | 2:26.96 | 3:04.58 | |||
25 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.34 | 1:30.38 | 2:23.44 | 3:05.88 | |||
26 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 40.98 | 1:29.29 | 2:25.00 | 3:06.99 | |||
27 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 40.01 | 1:27.87 | 2:26.06 | 3:07.77 | |||
28 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.83 | 1:28.11 | 2:25.34 | 3:07.85 | |||
29 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.93 | 1:30.78 | 2:25.20 | 3:08.00 | |||
30 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.34 | 1:31.01 | 2:25.39 | 3:08.24 | |||
31 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 44.25 | 1:36.06 | 2:27.99 | 3:08.78 | |||
32 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 40.05 | 1:31.37 | 2:29.63 | 3:10.54 | |||
33 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 38.87 | 1:27.23 | 2:32.42 | 3:11.15 | |||
34 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.92 | 1:32.20 | 2:27.55 | 3:11.18 | |||
35 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.56 | 1:32.50 | 2:27.59 | 3:11.40 | |||
36 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.74 | 1:31.54 | 2:27.21 | 3:12.59 | |||
37 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 46.11 | 1:36.80 | 2:31.37 | 3:13.70 | |||
38 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.07 | 1:35.97 | 2:32.28 | 3:13.95 | |||
39 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 40.21 | 1:30.76 | 2:29.00 | 3:14.47 | |||
40 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.70 | 1:33.29 | 2:32.91 | 3:14.49 | |||
41 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 41.75 | 1:31.16 | 2:29.28 | 3:15.04 | |||
42 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 43.31 | 1:34.41 | 2:29.24 | 3:15.12 | |||
43 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.31 | 1:30.67 | 2:32.41 | 3:15.23 | |||
44 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.83 | 1:39.40 | 2:35.59 | 3:16.64 | |||
45 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 43.07 | 1:38.18 | 2:34.28 | 3:16.72 | |||
46 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 40.66 | 1:33.96 | 2:37.94 | 3:17.04 | |||
47 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.09 | 1:37.23 | 2:35.13 | 3:17.65 | |||
48 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.39 | 1:38.69 | 2:37.17 | 3:18.61 | |||
49 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 50.68 | 1:43.61 | 2:39.57 | 3:20.00 | |||
50 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.41 | 1:35.41 | 2:38.89 | 3:20.03 | |||
51 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.83 | 1:36.77 | 2:31.87 | 3:20.77 | |||
52 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 43.40 | 1:38.05 | 2:41.66 | 3:25.51 | |||
53 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 50.00 | 1:39.70 | 2:42.13 | 3:25.82 | |||
54 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.93 | 1:39.02 | 2:40.85 | 3:26.11 | |||
55 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 43.78 | 1:40.75 | 2:39.11 | 3:26.52 | |||
56 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 46.60 | 1:37.12 | 2:40.78 | 3:27.15 | |||
57 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.71 | 1:41.68 | 2:41.37 | 3:28.40 | |||
58 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 50.95 | 1:44.48 | 2:44.36 | 3:28.61 | |||
59 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 52.23 | 1:44.58 | 2:44.61 | 3:28.99 | |||
60 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 51.53 | 1:45.80 | 2:45.43 | 3:30.02 | |||
61 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 48.98 | 1:44.74 | 2:45.61 | 3:30.61 | |||
62 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.59 | 1:44.70 | 2:43.29 | 3:31.22 | |||
63 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 53.64 | 1:48.74 | 2:48.61 | 3:32.12 | |||
64 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 51.97 | 1:47.79 | 2:49.25 | 3:33.33 | |||
65 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 50.84 | 1:49.33 | 2:47.01 | 3:34.05 | |||
66 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.53 | 1:43.15 | 2:45.58 | 3:35.88 | |||
67 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 49.03 | 1:50.48 | 2:52.64 | 3:39.86 | |||
68 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 51.18 | 1:46.39 | 2:56.21 | 3:45.92 | |||
69 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 49.28 | 1:49.53 | 2:55.56 | 3:48.50 | |||
70 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.42 | 1:47.27 | 2:56.70 | 3:49.71 | |||
71 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 53.35 | 1:55.93 | 2:58.19 | 3:50.49 | |||
72 | Alba Åhlander | 1999 | Simklubben Neptun | 56.77 | 2:00.39 | 3:05.86 | 3:53.17 | |||
- | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ella-Maja Byström | 1999 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellinor Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 59.77 | 2:06.05 | 3:12.52 | 4:18.82 | |||
2 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:04.61 | 2:13.61 | 3:22.27 | 4:29.56 | |||
3 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:03.30 | 2:13.43 | 3:23.88 | 4:31.48 | |||
4 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:03.76 | 2:13.79 | 3:23.72 | 4:32.41 | |||
5 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:03.52 | 2:14.15 | 3:26.66 | 4:39.70 | |||
6 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 1:05.56 | 2:17.18 | 3:31.21 | 4:41.83 | |||
7 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:05.97 | 2:17.03 | 3:29.75 | 4:42.95 | |||
8 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:05.40 | 2:17.96 | 3:32.51 | 4:45.14 | |||
9 | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 1:06.42 | 2:19.45 | 3:34.41 | 4:48.34 | |||
10 | Kevin Forsberg | 1996 | Simklubben Ägir | 1:08.44 | 2:24.62 | 3:39.04 | 4:53.69 | |||
11 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:08.10 | 2:23.77 | 3:40.03 | 4:54.64 | |||
12 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:08.76 | 2:25.57 | 3:41.57 | 4:55.17 | |||
13 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:11.13 | 2:30.20 | 3:47.73 | 5:02.56 | |||
14 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:10.12 | 2:29.35 | 3:50.48 | 5:09.63 | |||
15 | Daniel Steinbock | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:10.75 | 2:31.25 | 3:54.12 | 5:12.06 | |||
16 | Erland Ekholm | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.48 | 2:34.83 | 3:59.34 | 5:20.76 | |||
17 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 1:14.94 | 2:40.38 | 4:07.57 | 5:32.26 | |||
18 | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simklubb | 1:13.41 | 2:38.01 | 4:07.31 | 5:36.14 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:05.69 | 2:16.74 | 3:29.76 | 4:42.10 | |||
2 | Hannes Liljedahl | 1997 | Simklubben Ägir | 1:09.66 | 2:23.80 | 3:38.28 | 4:49.67 | |||
3 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:07.53 | 2:22.91 | 3:37.40 | 4:51.51 | |||
4 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.54 | 2:25.08 | 3:41.35 | 4:54.33 | |||
5 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:07.66 | 2:22.74 | 3:39.26 | 4:54.60 | |||
6 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:06.58 | 2:21.54 | 3:38.76 | 4:54.94 | |||
7 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 1:11.40 | 2:29.96 | 3:48.80 | 5:03.50 | |||
8 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:09.10 | 2:24.87 | 3:43.66 | 5:03.75 | |||
9 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:12.23 | 2:31.97 | 3:52.05 | 5:08.96 | |||
10 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:13.63 | 2:33.73 | 3:54.08 | 5:12.72 | |||
11 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:13.38 | 2:35.15 | 3:58.06 | 5:18.80 | |||
12 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:18.96 | 2:45.01 | 4:11.23 | 5:27.51 | |||
13 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.36 | 2:36.60 | 4:04.53 | 5:29.14 | |||
14 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:14.90 | 2:41.08 | 4:07.24 | 5:30.13 | |||
15 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:17.52 | 2:42.80 | 4:11.05 | 5:34.49 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:05.52 | 2:15.20 | 3:26.37 | 4:36.37 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:05.45 | 2:16.12 | 3:27.51 | 4:37.63 | |||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:07.62 | 2:20.94 | 3:36.18 | 4:46.23 | |||
4 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:08.20 | 2:21.58 | 3:34.96 | 4:48.48 | |||
5 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.31 | 2:26.71 | 3:44.17 | 4:56.19 | |||
6 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.99 | 2:25.58 | 3:42.43 | 4:57.62 | |||
7 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.68 | 2:30.60 | 3:46.61 | 4:59.46 | |||
8 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:11.04 | 2:29.85 | 3:48.45 | 5:03.25 | |||
9 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:11.44 | 2:29.86 | 3:47.60 | 5:03.59 | |||
10 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:12.79 | 2:32.62 | 3:54.27 | 5:13.16 | |||
11 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:14.60 | 2:35.53 | 3:56.71 | 5:14.93 | |||
12 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:15.71 | 2:38.71 | 4:00.47 | 5:15.20 | |||
13 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:15.11 | 2:35.75 | 3:56.29 | 5:15.53 | |||
14 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.11 | 2:38.57 | 4:01.60 | 5:23.24 | |||
15 | William Josefsson-Rudberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:15.53 | 2:39.27 | 4:03.33 | 5:23.46 | |||
16 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:17.73 | 2:41.98 | 4:07.18 | 5:27.26 | |||
17 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:17.48 | 2:42.99 | 4:09.95 | 5:32.53 | |||
18 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:22.14 | 2:54.16 | 4:27.74 | 5:58.72 | |||
19 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 1:23.55 | 2:57.11 | 4:30.68 | 5:59.07 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:06.97 | 2:20.08 | 3:33.07 | 4:44.37 | |||
2 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:11.33 | 2:30.14 | 3:49.45 | 5:06.07 | |||
3 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.25 | 2:29.43 | 3:49.48 | 5:06.99 | |||
4 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 1:12.86 | 2:33.53 | 3:54.44 | 5:09.22 | |||
5 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.79 | 2:32.97 | 3:54.18 | 5:13.55 | |||
6 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:15.82 | 2:36.07 | 3:57.42 | 5:14.62 | |||
7 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:14.06 | 2:35.70 | 3:59.12 | 5:19.35 | |||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:13.11 | 2:36.80 | 4:00.10 | 5:22.12 | |||
9 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:16.37 | 2:42.01 | 4:07.90 | 5:26.45 | |||
10 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:14.24 | 2:39.17 | 4:04.65 | 5:26.80 | |||
11 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:19.83 | 2:46.51 | 4:14.02 | 5:36.25 | |||
12 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:18.61 | 2:45.14 | 4:13.64 | 5:37.41 | |||
13 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.61 | 2:45.88 | 4:13.71 | 5:40.35 | |||
14 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:18.09 | 2:45.72 | 4:14.69 | 5:42.96 | |||
15 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:21.84 | 2:50.91 | 4:20.05 | 5:47.23 | |||
16 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:23.22 | 2:56.55 | 4:30.50 | 5:58.01 | |||
17 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:19.28 | 2:54.74 | 4:31.59 | 6:03.68 | |||
18 | Anton Särnblad | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:23.27 | 2:58.79 | 4:35.46 | 6:08.69 | |||
19 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:24.69 | 2:59.91 | 4:38.01 | 6:09.57 | |||
20 | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 1:29.59 | 3:09.90 | 4:50.45 | 6:24.64 | |||
21 | Gustav Ödman | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:31.44 | 3:15.60 | 5:01.76 | 6:42.60 | |||
- | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 37.39 | 1:19.05 | 2:01.65 | 2:43.65 | |||
2 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 37.23 | 1:20.57 | 2:04.66 | 2:48.96 | |||
3 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.02 | 1:22.19 | 2:05.78 | 2:49.85 | |||
4 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.75 | 1:21.63 | 2:06.72 | 2:52.57 | |||
5 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.36 | 1:21.88 | 2:07.39 | 2:53.62 | |||
6 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 38.24 | 1:22.47 | 2:07.83 | 2:53.96 | |||
7 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.79 | 1:23.87 | 2:09.20 | 2:54.83 | |||
8 | Lovisa Heldring | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.61 | 1:23.38 | 2:09.42 | 2:55.34 | |||
9 | Mathilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 40.10 | 1:25.43 | 2:12.92 | 2:59.55 | |||
10 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 39.85 | 1:26.56 | 2:15.16 | 3:04.21 | |||
11 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.72 | 1:28.76 | 2:17.86 | 3:06.35 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 42.51 | 1:30.05 | 2:17.71 | 3:03.59 | |||
2 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.74 | 1:30.34 | 2:19.60 | 3:07.98 | |||
3 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.65 | 1:38.06 | 2:30.70 | 3:21.72 | |||
4 | Kristen Rohoum | 1997 | Södertälje Simsällskap | 50.11 | 1:47.59 | 2:48.45 | 3:51.21 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 37.50 | 1:19.82 | 2:03.36 | 2:46.62 | |||
2 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.19 | 1:22.64 | 2:07.63 | 2:53.00 | |||
3 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 38.52 | 1:21.75 | 2:06.84 | 2:53.50 | |||
4 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.46 | 1:26.14 | 2:13.20 | 3:00.40 | |||
5 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.08 | 1:28.45 | 2:17.71 | 3:06.79 | |||
6 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.16 | 1:32.54 | 2:20.58 | 3:06.96 | |||
7 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.28 | 1:29.07 | 2:18.82 | 3:07.60 | |||
8 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.44 | 1:26.55 | 2:17.24 | 3:08.09 | |||
9 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.54 | 1:31.06 | 2:20.69 | 3:09.69 | |||
10 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.73 | 1:33.93 | 2:26.40 | 3:19.23 | |||
11 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 46.03 | 1:38.20 | 2:31.92 | 3:25.07 | |||
12 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 50.50 | 1:44.74 | 2:40.41 | 3:32.96 | |||
13 | Ella Hursti | 1998 | Upsala Simsällskap | 49.05 | 1:44.38 | 2:40.44 | 3:36.96 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.32 | 1:24.28 | 2:08.53 | 2:53.00 | |||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.75 | 1:26.55 | 2:15.45 | 3:04.70 | |||
3 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 43.28 | 1:32.18 | 2:20.79 | 3:09.34 | |||
4 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 42.78 | 1:31.86 | 2:21.98 | 3:12.86 | |||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.14 | 1:34.29 | 2:24.66 | 3:16.04 | |||
6 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 43.89 | 1:34.14 | 2:24.63 | 3:16.07 | |||
7 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.35 | 1:32.99 | 2:25.85 | 3:16.99 | |||
8 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 45.80 | 1:37.62 | 2:28.15 | 3:18.62 | |||
9 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 44.64 | 1:37.10 | 2:31.69 | 3:24.80 | |||
10 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 47.96 | 1:42.96 | 2:33.92 | 3:24.84 | |||
11 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 46.19 | 1:39.55 | 2:31.77 | 3:25.10 | |||
12 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 45.91 | 1:38.21 | 2:32.16 | 3:25.63 | |||
13 | Moa Moreau | 1999 | Täby Sim | 46.47 | 1:40.05 | 2:35.74 | 3:31.48 | |||
14 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 48.35 | 1:42.83 | 2:38.71 | 3:32.26 | |||
15 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 49.23 | 1:43.74 | 2:39.46 | 3:33.82 | |||
16 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.73 | 1:41.13 | 2:37.90 | 3:34.38 | |||
17 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.07 | 1:44.34 | 2:40.15 | 3:34.51 | |||
18 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.39 | 1:44.61 | 2:40.80 | 3:35.11 | |||
19 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 49.69 | 1:44.54 | 2:41.10 | 3:36.17 | |||
20 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 48.16 | 1:44.99 | 2:43.09 | 3:39.30 | |||
21 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 51.77 | 1:48.92 | 2:46.82 | 3:42.79 | |||
22 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.12 | 1:45.58 | 2:44.86 | 3:43.43 | |||
23 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.91 | 1:48.11 | 2:46.87 | 3:45.22 | |||
24 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 53.65 | 1:52.38 | 2:50.68 | 3:46.40 | |||
25 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 52.89 | 1:51.41 | 2:50.05 | 3:47.05 | |||
26 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 50.74 | 1:50.81 | 2:50.85 | 3:48.56 | |||
27 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.67 | 1:48.68 | 2:49.41 | 3:51.26 | |||
28 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 53.16 | 1:53.26 | 2:54.68 | 3:51.34 | |||
29 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 54.35 | 1:53.36 | 2:52.81 | 3:52.54 | |||
30 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 53.65 | 1:53.75 | 2:55.34 | 3:54.64 | |||
31 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 53.81 | 1:54.11 | 2:56.87 | 3:54.94 | |||
32 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 55.58 | 1:56.07 | 2:56.32 | 3:55.63 | |||
33 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 54.72 | 1:54.87 | 2:56.53 | 3:56.07 | |||
34 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 53.29 | 1:53.46 | 2:55.68 | 3:56.15 | |||
35 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 53.89 | 1:55.27 | 2:57.91 | 3:57.35 | |||
36 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 55.81 | 1:55.99 | 2:57.41 | 3:59.73 | |||
37 | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | 56.26 | 2:00.85 | 3:06.63 | 4:11.47 | |||
38 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 58.65 | 2:03.40 | 3:09.05 | 4:12.39 | |||
39 | Alba Åhlander | 1999 | Simklubben Neptun | 59.75 | 2:06.03 | 3:13.26 | 4:18.15 | |||
- | Ellinor Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 18:37 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:04 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.28 | 1:07.12 | 1:43.15 | 2:17.83 | |||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.71 | 1:08.17 | 1:44.51 | 2:20.13 | |||
3 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 33.01 | 1:09.07 | 1:45.83 | 2:20.63 | |||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.97 | 1:15.68 | 1:55.88 | 2:35.92 | |||
5 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.19 | 1:14.56 | 56.86 | 2:40.02 | |||
6 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.65 | 1:18.10 | 2:02.59 | 2:40.94 | |||
7 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 37.04 | 1:17.91 | 2:01.60 | 2:44.18 | |||
8 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.14 | 1:22.01 | 2:07.64 | 2:50.71 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michail Papantoniou | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.24 | 1:07.61 | 1:44.11 | 2:19.49 | |||
2 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.02 | 1:14.13 | 1:53.95 | 2:31.30 | |||
3 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.08 | 1:17.99 | 1:59.76 | 2:39.82 | |||
4 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.19 | 1:22.64 | 2:07.30 | 2:53.93 | |||
5 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.87 | 1:27.85 | 2:15.49 | 2:58.38 | |||
6 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.98 | 1:26.14 | 2:15.43 | 2:59.00 | |||
7 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.09 | 1:26.32 | 2:15.27 | 3:04.04 | |||
8 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.86 | 1:33.14 | 2:20.56 | 3:05.02 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 33.13 | 1:09.97 | 1:48.67 | 2:26.82 | |||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.56 | 1:13.54 | 1:50.97 | 2:28.14 | |||
3 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.57 | 1:11.80 | 1:50.86 | 2:28.67 | |||
4 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.93 | 1:18.10 | 1:59.98 | 2:40.05 | |||
5 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 40.19 | 1:24.46 | 2:09.63 | 2:53.07 | |||
6 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.28 | 1:27.35 | 2:13.20 | 2:56.97 | |||
7 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 40.82 | 1:28.72 | 2:16.09 | 3:00.50 | |||
8 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.02 | 1:37.53 | 2:28.99 | 3:18.97 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.26 | 1:13.44 | 1:52.08 | 2:29.32 | |||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 37.75 | 1:19.14 | 2:00.39 | 2:39.20 | |||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.56 | 1:20.00 | 2:02.50 | 2:39.31 | |||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.83 | 1:19.46 | 2:01.99 | 2:43.61 | |||
5 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 38.94 | 1:21.60 | 2:05.55 | 2:45.95 | |||
6 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.10 | 1:24.60 | 2:08.56 | 2:49.45 | |||
7 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 40.63 | 1:25.29 | 2:09.82 | 2:51.16 | |||
8 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 39.49 | 1:23.27 | 2:07.80 | 2:51.66 | |||
9 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.24 | 1:23.61 | 2:09.01 | 2:52.78 | |||
10 | Max Sundberg-Sjölin | 1999 | Väsby Simsällskap | 42.53 | 1:28.06 | 2:14.17 | 2:57.03 | |||
11 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 34.94 | 1:13.95 | 2:07.46 | 2:59.64 | |||
12 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.13 | 1:30.10 | 2:16.09 | 2:59.69 | |||
13 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.70 | 1:28.16 | 2:14.48 | 3:00.04 | |||
14 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 43.27 | 1:30.98 | 2:17.29 | 3:02.01 | |||
15 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 43.54 | 1:30.80 | 2:18.07 | 3:02.05 | |||
16 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.97 | 1:30.00 | 2:17.67 | 3:04.49 | |||
17 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 45.02 | 1:33.48 | 2:20.97 | 3:06.58 | |||
18 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.71 | 1:31.98 | 2:20.43 | 3:07.68 | |||
19 | William Ejlegård | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.41 | 1:35.84 | 2:23.55 | 3:11.42 | |||
20 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.09 | 1:41.47 | 2:35.04 | 3:24.06 | |||
21 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 56.92 | 1:57.08 | 2:55.57 | 3:52.80 | |||
- | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 19:04 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2012 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 19:42 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.35 | 58.54 | |||||
2 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.60 | 1:00.13 | |||||
3 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.65 | 1:01.71 | |||||
4 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.05 | 1:02.12 | |||||
5 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.21 | 1:02.21 | |||||
6 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.43 | 1:02.51 | |||||
7 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.39 | 1:02.85 | |||||
8 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.01 | 1:02.98 | |||||
9 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.27 | 1:03.15 | |||||
10 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.87 | 1:03.52 | |||||
11 | Josefine Norlin | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.77 | 1:03.90 | |||||
12 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 30.27 | 1:04.18 | |||||
13 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.10 | 1:04.79 | |||||
14 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.61 | 1:04.89 | |||||
15 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.73 | 1:05.74 | |||||
16 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.23 | 1:06.02 | |||||
17 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 31.92 | 1:06.20 | |||||
18 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.56 | 1:06.51 | |||||
19 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.68 | 1:06.59 | |||||
20 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.42 | 1:06.63 | |||||
21 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 31.59 | 1:06.65 | |||||
22 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.38 | 1:08.57 | |||||
23 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.08 | 1:09.13 | |||||
24 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.20 | 1:10.80 | |||||
25 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.50 | 1:11.78 | |||||
26 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 34.18 | 1:13.00 | |||||
27 | Louise Nordmark | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.62 | 1:13.75 | |||||
28 | Sara Södersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.70 | 1:14.44 | |||||
29 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.87 | 1:15.02 | |||||
30 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.70 | 1:15.95 | |||||
31 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.64 | 1:19.12 | |||||
32 | Maria Baza | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.04 | 1:26.33 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.15 | 1:00.97 | |||||
2 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.32 | 1:02.89 | |||||
3 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.97 | 1:03.82 | |||||
4 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.29 | 1:03.97 | |||||
5 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.45 | 1:04.45 | |||||
6 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 31.04 | 1:04.76 | |||||
7 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.67 | 1:04.96 | |||||
8 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.65 | 1:05.50 | |||||
9 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.28 | 1:05.79 | |||||
10 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.51 | 1:05.84 | |||||
11 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.64 | 1:05.99 | |||||
12 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.29 | 1:06.19 | |||||
13 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.79 | 1:07.72 | |||||
14 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.76 | 1:08.01 | |||||
15 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 32.55 | 1:08.52 | |||||
16 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.31 | 1:08.62 | |||||
17 | Nathalie Grigorenko | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.99 | 1:08.99 | |||||
18 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.90 | 1:10.04 | |||||
19 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.00 | 1:11.47 | |||||
20 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.33 | 1:12.31 | |||||
21 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 34.37 | 1:12.72 | |||||
22 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.06 | 1:13.05 | |||||
23 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 33.65 | 1:13.27 | |||||
24 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.49 | 1:13.36 | |||||
25 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 36.57 | 1:17.26 | |||||
26 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.45 | 1:21.00 | |||||
27 | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.45 | 1:21.37 | |||||
28 | Kristen Rohoum | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.52 | 1:24.02 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.40 | 1:02.83 | |||||
2 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.49 | 1:03.10 | |||||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.79 | 1:03.47 | |||||
4 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.32 | 1:05.13 | |||||
5 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 31.60 | 1:05.39 | |||||
6 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.80 | 1:06.24 | |||||
7 | Maja Plars | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.95 | 1:07.72 | |||||
8 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.23 | 1:07.87 | |||||
9 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.45 | 1:08.56 | |||||
10 | Sofia Björnfot | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.73 | 1:08.74 | |||||
11 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.69 | 1:08.91 | |||||
12 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 32.42 | 1:09.20 | |||||
13 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.70 | 1:09.25 | |||||
14 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.67 | 1:09.68 | |||||
15 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 32.97 | 1:09.85 | |||||
16 | Sara Emmesjö | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.34 | 1:09.98 | |||||
17 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.11 | 1:10.00 | |||||
18 | Liva Bihre | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.70 | 1:10.45 | |||||
19 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.09 | 1:10.81 | |||||
20 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.11 | 1:11.31 | |||||
21 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 34.45 | 1:11.32 | |||||
22 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 34.02 | 1:11.42 | |||||
23 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.12 | 1:11.59 | |||||
24 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 34.42 | 1:12.99 | |||||
25 | Martha Bojg | 1998 | Simklubben Neptun | 34.83 | 1:13.13 | |||||
26 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.64 | 1:13.75 | |||||
27 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 34.65 | 1:13.87 | |||||
28 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.79 | 1:14.17 | |||||
29 | Elina Bjällås | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.96 | 1:14.40 | |||||
30 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.40 | 1:16.06 | |||||
31 | Agnes Gabrielsson | 1998 | Simklubben Neptun | 38.26 | 1:17.95 | |||||
32 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.47 | 1:18.30 | |||||
33 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 38.30 | 1:19.11 | |||||
34 | Ida Kvist | 1998 | Västerås Simsällskap | 38.36 | 1:19.51 | |||||
35 | Kristina Björling | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.92 | 1:20.61 | |||||
36 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | 38.41 | 1:21.26 | |||||
37 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.11 | 1:21.81 | |||||
38 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.22 | 1:24.11 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 30.65 | 1:04.07 | |||||
2 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.24 | 1:04.70 | |||||
3 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.94 | 1:04.80 | |||||
4 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.17 | 1:04.84 | |||||
5 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.82 | 1:05.51 | |||||
6 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.04 | 1:05.76 | |||||
7 | Cassandra Engback | 1999 | Ösmo Simsällskap | 31.55 | 1:06.65 | |||||
8 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.09 | 1:06.74 | |||||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.06 | 1:09.03 | |||||
10 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.29 | 1:09.08 | |||||
11 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 33.25 | 1:09.24 | |||||
12 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 33.74 | 1:09.51 | |||||
13 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.29 | 1:09.56 | |||||
14 | Kristina Johnsson | 2000 | Ösmo Simsällskap | 33.68 | 1:09.65 | |||||
15 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.26 | 1:09.82 | |||||
16 | Sara Jeppsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.52 | 1:10.00 | |||||
17 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.23 | 1:10.08 | |||||
18 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.31 | 1:10.67 | |||||
19 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.61 | 1:11.05 | |||||
20 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.17 | 1:11.10 | |||||
21 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:11.37 | |||||
22 | Cecilia Gabrielsson | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.22 | 1:11.38 | |||||
23 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.15 | 1:11.39 | |||||
24 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 34.57 | 1:11.85 | |||||
25 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.38 | 1:12.20 | |||||
26 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.90 | 1:12.61 | |||||
27 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.74 | 1:12.66 | |||||
28 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.14 | 1:12.71 | |||||
29 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.22 | 1:13.19 | |||||
30 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.77 | 1:13.69 | |||||
31 | Caroline Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 34.78 | 1:13.80 | |||||
32 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 36.80 | 1:13.81 | |||||
32 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 34.72 | 1:13.81 | |||||
34 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 34.09 | 1:14.21 | |||||
35 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.67 | 1:14.96 | |||||
36 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.64 | 1:15.16 | |||||
37 | Louise Leijonberg | 2000 | Simklubben Neptun | 35.99 | 1:15.48 | |||||
38 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.00 | 1:15.59 | |||||
39 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.71 | 1:15.62 | |||||
40 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.40 | 1:15.79 | |||||
41 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.14 | 1:16.19 | |||||
42 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.44 | 1:16.39 | |||||
43 | Moa Moreau | 1999 | Täby Sim | 36.47 | 1:16.51 | |||||
44 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 36.37 | 1:16.73 | |||||
45 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.63 | 1:17.06 | |||||
46 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.76 | 1:17.11 | |||||
47 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.38 | 1:17.38 | |||||
48 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.29 | 1:17.68 | |||||
49 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.30 | 1:17.69 | |||||
50 | Rebecca Båvenäs | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.44 | 1:17.75 | |||||
51 | Ella-Maja Byström | 1999 | Upsala Simsällskap | 37.67 | 1:18.20 | |||||
52 | Emelie Blomberg | 1999 | Södertälje Simsällskap | 36.89 | 1:18.40 | |||||
53 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 37.16 | 1:18.94 | |||||
54 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.48 | 1:19.52 | |||||
55 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.03 | 1:19.54 | |||||
56 | Cecilia Wåhlén | 1999 | Simklubben Neptun | 38.82 | 1:19.82 | |||||
57 | Lovisa Sved | 2000 | Upsala Simsällskap | 37.22 | 1:20.16 | |||||
58 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.46 | 1:20.75 | |||||
59 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.77 | 1:20.85 | |||||
60 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 38.23 | 1:21.05 | |||||
61 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 38.90 | 1:21.29 | |||||
62 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.80 | 1:22.43 | |||||
63 | Isabelle Flora | 2000 | Simklubben Neptun | 39.77 | 1:22.99 | |||||
64 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 39.38 | 1:23.18 | |||||
65 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.90 | 1:23.82 | |||||
66 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 39.78 | 1:23.94 | |||||
67 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.18 | 1:23.96 | |||||
68 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 41.27 | 1:24.08 | |||||
69 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 39.12 | 1:24.10 | |||||
70 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.45 | 1:24.55 | |||||
71 | Karin Emanuelsson | 1999 | Södertälje Simsällskap | 39.21 | 1:24.99 | |||||
72 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 41.37 | 1:25.18 | |||||
73 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.47 | 1:25.24 | |||||
74 | Ellinor Malmberg | 1999 | Simklubben Neptun | 39.99 | 1:25.72 | |||||
75 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.96 | 1:26.47 | |||||
76 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.13 | 1:27.12 | |||||
77 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.66 | 1:27.25 | |||||
78 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 42.41 | 1:27.66 | |||||
79 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 42.60 | 1:28.09 | |||||
80 | Victoria Steigård | 1999 | Simklubben Neptun | 41.44 | 1:28.17 | |||||
81 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.46 | 1:28.45 | |||||
82 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.61 | 1:29.10 | |||||
83 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 43.15 | 1:30.60 | |||||
84 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 42.47 | 1:30.71 | |||||
85 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 41.89 | 1:30.87 | |||||
86 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.26 | 1:30.99 | |||||
87 | Alba Åhlander | 1999 | Simklubben Neptun | 44.38 | 1:31.22 | |||||
88 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.38 | 1:32.02 | |||||
89 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 44.02 | 1:33.63 | |||||
90 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägens Simförening | 45.19 | 1:33.65 | |||||
91 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.55 | 1:33.66 | |||||
92 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 44.43 | 1:34.03 | |||||
93 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 42.23 | 1:34.53 | |||||
94 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.09 | 1:36.21 | |||||
95 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 45.73 | 1:36.28 | |||||
96 | Thea Wahlström | 2000 | Simklubben Neptun | 46.10 | 1:37.64 | |||||
97 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.60 | 1:40.15 | |||||
98 | Stella Esbjörsson | 2002 | Hellas Simklubb | 48.76 | 1:40.90 | |||||
99 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägens Simförening | 48.78 | 1:41.59 | |||||
100 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 49.40 | 1:42.51 | |||||
101 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 55.43 | 1:53.76 | |||||
- | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 19:42 |