Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Rema1000 Helsingør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Rom, Italien |
|
30-07-2009 |
|
|
|
2:15.72 |
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim |
DEN |
Palma, Spanien |
|
09-07-2006 |
|
|
NR |
2:07.85 |
|
|
Erik Persson |
1994 |
SWE |
SWE |
Stockholm, Sverige |
|
08-04-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
388 |
|
Jacob M. Jørgensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1997 |
9737AB |
50m |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
492 |
|
Aksel Skrydstrup |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
50m |
2:18.87 |
|
|
|
2001 |
0155AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
54 |
|
Joakim Brønnum |
Sigma Swim Allerød |
1997 |
9759AT |
50m |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
4 |
160 |
|
Nicklas Steen Hansen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9905AI |
50m |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
5 |
171 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
Holstebro Svømme Club |
2000 |
0007AN |
50m |
2:22.49 |
|
|
|
|
|
6 |
260 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0135AG |
50m |
2:23.75 |
|
|
|
|
|
7 |
349 |
|
Lawrence Langley |
Aalborg Svømmeklub |
2001 |
0125AI |
50m |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
8 |
110 |
|
Asger Væver Hartvig |
Hørsholm Svømmeforening |
2002 |
0277AB |
50m |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
9 |
157 |
|
Krestian Gelmark-Sørensen |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0111AR |
50m |
2:24.35 |
|
|
|
|
|
10 |
309 |
|
Andreas Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2000 |
0007AO |
50m |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
11 |
498 |
|
Oliver Hallenborg |
H2Odense |
2002 |
0243AA |
50m |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
12 |
414 |
|
Mikkel S. Hansen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2000 |
0001AG |
50m |
2:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
353 |
|
Janus Meinert |
Aalborg Svømmeklub |
1995 |
9517AF |
50m |
2:25.63 |
|
|
|
|
|
14 |
484 |
|
Casper Davidsen |
Vest-Brøndby |
1999 |
9979AA |
50m |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
15 |
506 |
|
Victor Nygaard |
H2Odense |
2003 |
0361AH |
50m |
2:26.23 |
|
|
|
|
|
16 |
244 |
|
Oliver Steenberg |
Gladsaxe Svømmeklub |
2002 |
0225AE |
50m |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
17 |
462 |
|
Oliver Fenger |
Vejle Svømmeklub |
2003 |
0303AO |
50m |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
18 |
466 |
|
Emil Kragh |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0197AL |
50m |
2:27.38 |
|
|
|
|
|
19 |
343 |
|
Mathias Lindberg Laursen |
Aalborg Svømmeklub |
2003 |
0359AJ |
50m |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
20 |
120 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0315AC |
50m |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
21 |
384 |
|
Mathias Christensen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0489AE |
50m |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
205 |
|
Oliver Bak Jensen |
Helsingør Svømmeklub |
2002 |
0257AT |
50m |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
450 |
|
Carl Terp Larsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2001 |
0119AN |
50m |
2:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
533 |
|
Gustav Nissen |
Herlufsholm Svømmeklub |
2001 |
0177AM |
50m |
2:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
230 |
|
Asger Johansen |
Glostrup Svømmeklub |
2003 |
0395AE |
50m |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
18 |
|
Elias Rought |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0359AF |
50m |
2:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
310 |
|
Casper Krohn |
Agfs Svømmeafdeling |
2001 |
0119AM |
50m |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
189 |
|
Simon Degn |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdeling |
2003 |
0351AQ |
50m |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
180 |
|
Oliver Lystlund |
Holbæk Svømme Klub |
2003 |
0363AA |
50m |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
30 |
45 |
|
Villads Kruse |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0371AI |
50m |
2:39.01 |
|
|
|
|
|
31 |
72 |
|
Christoffer W Frederiksen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0363AG |
50m |
2:39.24 |
|
|
|
|
|
32 |
126 |
|
Joshua P. Sidebotham |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0343AQ |
50m |
2:39.97 |
|
|
|
|
|
33 |
425 |
|
Emil Andersen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1992 |
9273AH |
50m |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
49 |
|
Jakob Legaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0317AC |
50m |
2:42.87 |
|
|
|
|
|
35 |
458 |
|
David Kristensen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0359AP |
50m |
2:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-07-2019 08:33.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|