2018-12-19   02:26:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma PrimaTimber uinnit 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 50m VU Naiset Masters 
Sponsori: Reijolan Tilipalvelu 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
25 v ja vanhemmat 
137  Soininen Sanna  1973  BraUi  73A027  50 m  31.27  30.27   
136  Pyykkö Reetta  1986  BraUi  86A197  25 m  32.59  32.59   
185  Hokka-Purhonen Karita  1984  UI  84A148  25 m  34.79  34.79   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
2_S
Laji 2, 50m VU Miehet Masters 
Sponsori: Asianajotoimisto Surakka 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
25 v ja vanhemmat 
173  Vilhunen Lauri  1985  VarU  85A080  25 m  25.47  25.47   
74  Timoskainen Valtteri  1989  JoUS  89A225  50 m  28.59  27.59   
139  Tuhkanen Tero  1977  BraUi  77A014  25 m  28.01  28.01   
141  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  29.93  29.93   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
3_S
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset 
Sponsori: HKK-Kuljetus 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
9 v ja nuoremmat 
81  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m  40.90  40.90   
54  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  50 m  43.59  42.59   
Ganchev Anna-maria  2009  JoUS  09A145  25 m  45.76  45.76   
67  Soininen Silja  2009  JoUS  09A148  25 m  46.66  46.66   
41  Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  25 m  47.61  47.61   
213  Kaksonen Veera  2009  JoUS  09A317  25 m  48.57  48.57   
158  Kosonen Elmiina  2010  SUS  10A011  25 m  49.94  49.94   
78  Tähkäpää Pihla  2010  JoUS  10A024  50 m  51.88  50.88   
33  Lätti Lumia  2010  JoUS  10A022  25 m  51.16  51.16   
10  59  Romppanen Aino  2009  JoUS  09A176  25 m  53.06  53.06   
11  79  Vaakanainen Noora  2009  JoUS  09A419  25 m  55.80  55.80   
12  12  Hirvonen Ida  2009  JoUS  09A131  25 m  59.95  59.95   
10 - 11 v 
82  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  29.83  29.83   
Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  31.43  31.43   
56  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  33.96  33.96   
47  Peake Mia  2007  JoUS  07A209  25 m  33.99  33.99   
86  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m  34.34  34.34   
45  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  25 m  35.09  35.09   
34  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m  35.87  35.87   
146  Kurvinen Krista  2007  MiUS  07A412  25 m  37.63  37.63   
17  Karhapää Maria  2007  JoUS  07A838  25 m  38.74  38.74   
10  85  Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  50 m  40.28  39.28   
11  16  Kaksonen Roosa  2007  JoUS  07A493  50 m  40.29  39.29   
12  68  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  39.83  39.83   
13  18  Karvinen Aino  2008  JoUS  08A291  25 m  40.23  40.23   
14  39  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  40.36  40.36   
15  197  Metsi Aino  2007  UI  07A937  25 m  43.21  43.21   
16  140  Vartiainen Anna  2008  BraUi  08A560  25 m  47.39  47.39   
17  161  Pihlava Vilma  2008  SUS  08A692  25 m  47.68  47.68   
18  69  Sormunen Ilona  2007  JoUS  07A338  25 m  50.90  50.90   
19  30  Leinonen Kerttu  2008  JoUS  08A355  25 m  56.66  56.66   
20  65  Sidorenko Antonina  2008  JoUS  08A414  25 m  1:05.82  1:05.82   
12 - 15 v 
142  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  28.68  27.68   
207  Tiussa Sini  2003  UI  03B112  25 m  28.23  28.23   
27  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  28.69  28.69   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  50 m  29.70  28.70   
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  50 m  30.47  29.47   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  30.65  29.65   
24  Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  50 m  30.89  29.89   
119  Räsänen Lotta  2003  KuUS  03A966  25 m  29.93  29.93   
110  Lyytinen Emmi  2004  KuUS  04A810  25 m  29.98  29.98   
10  105  Kankkunen Ella  2003  KuUS  03A693  50 m  31.38  30.38   
11  50  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  30.41  30.41   
12  123  Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  25 m  30.45  30.45   
13  100  Forsell Jenny  2004  KuUS  04A799  25 m  30.60  30.60   
14  180  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  30.71  30.71   
15  143  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m  30.98  30.98   
16  21  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  31.09  31.09   
17  189  Kokko Oona  2003  UI  03B248  25 m  31.39  31.39   
18  147  Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m  31.41  31.41   
19  135  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  32.16  32.16   
20  148  Partanen Senni  2004  MiUS  04A938  25 m  32.25  32.25   
21  151  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  50 m  33.34  32.34   
22  165  Koski Noora  2005  VarU  05A822  25 m  32.46  32.46   
23  145  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  25 m  32.51  32.51   
24  195  Lääperi Lotta  2003  UI  03B216  50 m  34.04  33.04   
25  49  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  33.15  33.15   
26  172  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  25 m  33.26  33.26   
27  191  Kostamo Milla  2004  UI  04B278  25 m  33.28  33.28   
28  108  Komulainen Elsa  2005  KuUS  05A835  25 m  33.61  33.61   
29  169  Nikarmaa Jenni  2005  VarU  05A814  25 m  34.17  34.17   
30  192  Kosunen Katariina  2005  UI  05B165  25 m  34.71  34.71   
31  163  Häkkinen Venla  2004  VarU  04B086  50 m  35.73  34.73   
32  102  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  25 m  34.74  34.74   
33  184  Hietanen Anna  2006  UI  06B085  25 m  34.91  34.91   
34  71  Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  35.31  35.31   
35  111  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  35.32  35.32   
36  134  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  35.72  35.72   
37  152  Saarelainen Vilma  2006  MiUS  06A916  25 m  35.92  35.92   
38  186  Huhtanen Eea  2004  UI  04B142  25 m  36.01  36.01   
39  200  Nuotio Sanni  2006  UI  06A623  25 m  36.21  36.21   
40  109  Kärnä Noora  2005  KuUS  05B026  25 m  36.34  36.34   
41  124  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  36.60  36.60   
42  20  Kemppi Inkeri  2006  JoUS  06A882  25 m  37.20  37.20   
43  29  Kuuramaa Inkeri  2006  JoUS  06A501  50 m  39.14  38.14   
44  190  Kosonen Mia  2005  UI  05B202  25 m  38.25  38.25   
45  150  Pynnönen Siiri  2006  MiUS  06A914  25 m  38.47  38.47   
46  196  Mannerkoski Salla  2005  UI  05B195  25 m  38.50  38.50   
47  193  Kullberg Anna Karina  2006  UI  06B079  25 m  52.24  52.24   
48  107  Karttunen Saana  2003  KuUS  03B309  25 m       
49  194  Luukinen Ilona  2006  UI  06B106  25 m       
50  202  Peltonen Essi  2005  UI  05B212  25 m       
51  205  Ruuskanen Eerika  2005  UI  05B213  25 m       
52  217  Riikonen Joanna  2006  UI  06B119  25 m       
16 v ja vanhemmat 
84  Venäläinen Veera  1995  JoUS  95A717  50 m  26.92  25.92   
36  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  50 m  29.07  28.07   
53  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  50 m  32.56  31.56   
162  Staufenbiel Senja  2001  SUS  01B381  25 m  34.15  34.15   
215  Sopanen Tessa  2002  SUS  02A436  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
4_S
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 
Sponsori: IF Vakuutus 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
10 v ja nuoremmat 
132  Hietikko-Kaukola Leevi  2008  BraUi  08A440  25 m  37.68  37.68   
76  Tuhkanen Jeremias  2008  JoUS  08A359  25 m  41.96  41.96   
32  Lopatin Anton  2008  JoUS  08A406  25 m  43.26  43.26   
77  Tuhkanen Marlo  2010  JoUS  10A029  25 m  44.23  44.23   
118  Ruuskanen Olli  2008  KuUS  08A474  25 m  48.69  48.69   
48  Pellikka Vilho  2009  JoUS  09A371  25 m  49.97  49.97   
43  Partinen Aukusti  2009  JoUS  09A368  25 m  59.87  59.87   
40  Nevalainen Nicholas  2008  JoUS  08A424  25 m  1:03.08  1:03.08   
133  Kakkinen Antti  2008  BraUi  08A751  25 m       
11 - 12 v 
62  Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  32.31  32.31   
106  Karttunen Aatos  2006  KuUS  06A806  25 m  34.37  34.37   
144  Ketonen Aukusti  2007  MiUS  07A701  25 m  34.67  34.67   
115  Pesonen Niklas  2006  KuUS  06A775  25 m  35.58  35.58   
44  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  25 m  37.15  37.15   
104  Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  50 m  38.40  37.40   
37  Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m  38.29  38.29   
99  Cannizzaro Cristian  2007  KuUS  07A824  25 m  39.08  39.08   
26  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m  39.46  39.46   
10  58  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  25 m  40.36  40.36   
11  138  Tuhkanen Heikki  2007  BraUi  07A717  50 m  41.91  40.91   
12  199  Myllärinen Viljami  2007  UI  07A859  25 m  42.19  42.19   
13  204  Purhonen Topi  2007  UI  07A871  25 m  45.25  45.25   
14  42  Partanen Otso  2007  JoUS  07A764  50 m  51.27  50.27   
15  101  Forsman Paavo  2006  KuUS  06B117  25 m       
13 - 16 v 
Smirnov Konstantin  2002  Petroskoi    25 m  26.51  26.51   
179  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  50 m  27.70  26.70   
201  Oinonen Antti  2003  UI  03B081  25 m  28.00  28.00   
35  Mikkonen Otto  2003  JoUS    50 m  29.39  28.39   
181803348  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  28.63  28.63   
31  Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  50 m  30.61  29.61   
103  Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m  29.62  29.62   
153  Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  50 m  31.14  30.14   
114  Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  30.64  30.64   
10  57  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  30.67  30.67   
11  154  Vilén Veeti  2004  MiUS  04A930  50 m  31.68  30.68   
12  170  Nissinen Vili  2004  VarU  04B066  25 m  32.72  32.72   
13  156  Belonin Alexey  2002  SUS  02B300  25 m  32.94  32.94   
14  19  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  50 m  34.25  33.25   
15  Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  25 m  33.38  33.38   
16  113  Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  50 m  37.86  36.86   
17 v ja vanhemmat 
75  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  50 m  24.34  23.34   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  25.11  24.11   
116  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  50 m  26.04  25.04   
178  Päivinen Elias  1997  SWIM  97A805  25 m  25.05  25.05   
177  Hokkanen Niilo  1997  SWIM  97B316  25 m  25.65  25.65   
167  Luukkonen Ville  1998  VarU  98B247  25 m  26.10  26.10   
206  Tanttu Arto  2001  UI  01B009  25 m  27.37  27.37   
11  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m  27.45  27.45   
73  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  50 m  28.66  27.66   
10  10  Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  28.52  28.52   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
5_S
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset 
Sponsori: Intersport 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
198  Myllärinen Viljaana  2004  UI  04A492  50 m  2:44.38  2:39.38   
203  Puisto Vilma  2003  UI  03B119  25 m  2:49.55  2:49.55   
123  Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  25 m  2:59.81  2:59.81   
121  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  50 m  3:07.88  3:02.88   
52  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  50 m  3:11.46  3:06.46   
63  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  50 m  3:13.19  3:08.19   
122  Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  25 m  3:14.24  3:14.24   
51  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  3:20.68  3:20.68   
71  Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  3:21.90  3:21.90   
10  72  Tarkkonen Katariina  2002  JoUS  02B235  25 m  3:21.94  3:21.94   
11  168  Moilanen Erika  2002  VarU  02A821  25 m  3:22.11  3:22.11   
12  164  Kettunen Nelli  2003  VarU  03B177  50 m  3:34.02  3:29.02   
13  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m  3:40.71  3:40.71   
14  16  Kaksonen Roosa  2007  JoUS  07A493  25 m  3:50.30  3:50.30   
15  39  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  3:50.51  3:50.51   
16  64  Saranpää Julia  2006  JoUS  06A552  25 m  3:51.98  3:51.98   
17  68  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  3:58.16  3:58.16   
18  29  Kuuramaa Inkeri  2006  JoUS  06A501  25 m  4:00.72  4:00.72   
19  28  Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m       
20  174  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
6_S
Laji 6, 200m Sekauinti Miehet 
Sponsori: Itä-Suomen Liikuntaopisto 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  2:47.98  2:47.98   
112  Nupponen Jasper  2004  KuUS  04A826  25 m  2:57.10  2:57.10   
87  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  50 m  3:10.49  3:05.49   
Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  25 m  3:12.71  3:12.71   
23  Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  50 m  3:35.05  3:30.05   
26  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m  3:35.36  3:35.36   
66  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  3:44.67  3:44.67   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
7_S
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset 
Sponsori: Pihlajamäki ITE 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
27  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  1:12.44  1:12.44   
180  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  1:18.77  1:18.77   
82  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  1:23.38  1:23.38   
147  Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m  1:24.67  1:24.67   
102  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  25 m  1:33.30  1:33.30   
146  Kurvinen Krista  2007  MiUS  07A412  25 m  1:36.01  1:36.01   
17  Karhapää Maria  2007  JoUS  07A838  25 m  1:36.46  1:36.46   
111  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  1:36.83  1:36.83   
108  Komulainen Elsa  2005  KuUS  05A835  25 m  1:37.95  1:37.95   
10  109  Kärnä Noora  2005  KuUS  05B026  25 m  1:39.60  1:39.60   
11  120  Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  50 m  2:02.07  2:00.07   
12  12  Hirvonen Ida  2009  JoUS  09A131  25 m  2:49.38  2:49.38   
13  15  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m       
14  85  Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  25 m       
14 v ja vanhemmat 
142  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  1:10.13  1:08.13   
38  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  1:08.27  1:08.27   
Eiserbeck Ruusa  2001  JoUS  01A283  25 m  1:11.23  1:11.23   
24  Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  25 m  1:15.99  1:15.99   
148  Partanen Senni  2004  MiUS  04A938  25 m  1:20.31  1:20.31   
143  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m  1:21.64  1:21.64   
168  Moilanen Erika  2002  VarU  02A821  25 m  1:27.12  1:27.12   
160  Pihlava Siiri  2004  SUS  04B241  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
8_S
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet 
Sponsori: Rakennusliike E Reijonen 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v ja nuoremmat 
19  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  1:20.35  1:20.35   
106  Karttunen Aatos  2006  KuUS  06A806  25 m  1:29.53  1:29.53   
Eskelinen Sakari  2004  JoUS  04A830  25 m  1:30.08  1:30.08   
44  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  25 m  1:33.10  1:33.10   
66  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  1:33.54  1:33.54   
104  Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  50 m  1:39.74  1:37.74   
113  Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  50 m  1:45.50  1:43.50   
117  Rissanen Roni  2006  KuUS  06A845  50 m  1:54.83  1:52.83   
15 v ja vanhemmat 
75  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  50 m  1:05.87  1:03.87   
179  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  1:07.92  1:07.92   
218  Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m  1:07.95  1:07.95   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
9_S
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset 
Sponsori: Joensuun Laivaus 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
11 v ja nuoremmat 
14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  38.09  38.09   
82  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  41.23  41.23   
34  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m  45.11  45.11   
Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  25 m  46.76  46.76   
86  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m  49.11  49.11   
15  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m  49.97  49.97   
39  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  53.06  53.06   
28  Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m  53.29  53.29   
41  Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  50 m  56.18  54.68   
10  16  Kaksonen Roosa  2007  JoUS  07A493  25 m  55.31  55.31   
11  81  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m  57.58  57.58   
12  67  Soininen Silja  2009  JoUS  09A148  25 m  58.90  58.90   
13  33  Lätti Lumia  2010  JoUS  10A022  25 m  59.86  59.86   
14  Ganchev Anna-maria  2009  JoUS  09A145  25 m  1:03.24  1:03.24   
15  158  Kosonen Elmiina  2010  SUS  10A011  25 m  1:04.23  1:04.23   
16  69  Sormunen Ilona  2007  JoUS  07A338  25 m  1:04.28  1:04.28   
17  54  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  25 m  1:04.50  1:04.50   
18  70  Sormunen Inari  2010  JoUS  10A020  25 m  1:06.73  1:06.73   
19  59  Romppanen Aino  2009  JoUS  09A176  25 m  1:10.67  1:10.67   
20  30  Leinonen Kerttu  2008  JoUS  08A355  25 m  1:11.51  1:11.51   
21  78  Tähkäpää Pihla  2010  JoUS  10A024  25 m  1:19.96  1:19.96   
12 v ja vanhemmat 
183  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  50 m  34.75  33.25   
212  Partinen Pinja  1999  Plaani  99B125  50 m  35.29  33.79   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  36.59  36.59   
207  Tiussa Sini  2003  UI  03B112  25 m  38.12  38.12   
135  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  40.38  40.38   
151  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  50 m  41.93  40.43   
203  Puisto Vilma  2003  UI  03B119  25 m  40.75  40.75   
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  41.10  41.10   
180  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  41.20  41.20   
10  121  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  50 m  42.96  41.46   
11  105  Kankkunen Ella  2003  KuUS  03A693  50 m  43.33  41.83   
12  50  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  25 m  42.49  42.49   
13  111  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  43.66  43.66   
14  184  Hietanen Anna  2006  UI  06B085  25 m  43.74  43.74   
15  192  Kosunen Katariina  2005  UI  05B165  25 m  44.09  44.09   
16  169  Nikarmaa Jenni  2005  VarU  05A814  25 m  45.51  45.51   
17  195  Lääperi Lotta  2003  UI  03B216  25 m  45.64  45.64   
18  134  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  46.01  46.01   
19  110  Lyytinen Emmi  2004  KuUS  04A810  25 m  46.43  46.43   
20  63  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  50 m  49.61  48.11   
21  171  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  25 m  48.23  48.23   
22  52  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  50 m  50.13  48.63   
23  72  Tarkkonen Katariina  2002  JoUS  02B235  25 m  48.88  48.88   
24  164  Kettunen Nelli  2003  VarU  03B177  25 m  49.35  49.35   
25  29  Kuuramaa Inkeri  2006  JoUS  06A501  25 m  49.40  49.40   
26  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m  49.73  49.73   
27  193  Kullberg Anna Karina  2006  UI  06B079  25 m  50.12  50.12   
28  174  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  50 m  52.32  50.82   
29  20  Kemppi Inkeri  2006  JoUS  06A882  25 m  50.84  50.84   
30  152  Saarelainen Vilma  2006  MiUS  06A916  25 m  51.44  51.44   
31  168  Moilanen Erika  2002  VarU  02A821  25 m  51.78  51.78   
32  150  Pynnönen Siiri  2006  MiUS  06A914  25 m  53.98  53.98   
33  205  Ruuskanen Eerika  2005  UI  05B213  25 m       
34  214  Mikkonen Jenni  2001  SUS  01B285  25 m       
35  217  Riikonen Joanna  2006  UI  06B119  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
10_S
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet 
Sponsori: Kakkonen Yhtiöt 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
58  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  50 m  48.35  46.85   
37  Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m  48.60  48.60   
23  Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  25 m  52.21  52.21   
132  Hietikko-Kaukola Leevi  2008  BraUi  08A440  25 m  52.49  52.49   
42  Partanen Otso  2007  JoUS  07A764  25 m  53.27  53.27   
115  Pesonen Niklas  2006  KuUS  06A775  25 m  55.63  55.63   
199  Myllärinen Viljami  2007  UI  07A859  25 m  59.39  59.39   
32  Lopatin Anton  2008  JoUS  08A406  25 m  59.43  59.43   
204  Purhonen Topi  2007  UI  07A871  25 m  59.62  59.62   
10  43  Partinen Aukusti  2009  JoUS  09A368  25 m  1:01.09  1:01.09   
11  40  Nevalainen Nicholas  2008  JoUS  08A424  25 m       
12  76  Tuhkanen Jeremias  2008  JoUS  08A359  25 m       
13  77  Tuhkanen Marlo  2010  JoUS  10A029  25 m       
14  138  Tuhkanen Heikki  2007  BraUi  07A717  25 m       
13 v ja vanhemmat 
60  Ruohtula Roope  2000  JoUS  00A565  50 m  30.30  28.80   
173  Vilhunen Lauri  1985  VarU  85A080  50 m  30.80  29.30   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  31.28  29.78   
80  Vartiainen Miiro  2001  JoUS  01A340  50 m  32.45  30.95   
201  Oinonen Antti  2003  UI  03B081  50 m  33.61  32.11   
177  Hokkanen Niilo  1997  SWIM  97B316  50 m  34.16  32.66   
179  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  34.52  34.52   
10  Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  50 m  36.26  34.76   
103  Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  50 m  36.45  34.95   
10  167  Luukkonen Ville  1998  VarU  98B247  25 m  35.51  35.51   
11  73  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  50 m  37.49  35.99   
12  206  Tanttu Arto  2001  UI  01B009  25 m  36.77  36.77   
13  153  Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  50 m  38.70  37.20   
14  57  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  37.50  37.50   
15  114  Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  37.50  37.50   
16  35  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  37.90  37.90   
17  139  Tuhkanen Tero  1977  BraUi  77A014  25 m  38.31  38.31   
18  187  Issakainen Antti  2001  UI  01B010  25 m  39.07  39.07   
19  112  Nupponen Jasper  2004  KuUS  04A826  25 m  39.53  39.53   
20  154  Vilén Veeti  2004  MiUS  04A930  25 m  40.09  40.09   
21  87  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  40.31  40.31   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
11_S
Laji 11, 100m Perhosuinti Naiset 
Sponsori: Karjalainen 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
49  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  1:29.65  1:29.65   
47  Peake Mia  2007  JoUS  07A209  25 m  1:34.67  1:34.67   
56  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  1:34.69  1:34.69   
45  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  25 m  1:36.49  1:36.49   
71  Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  1:45.59  1:45.59   
68  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  1:54.04  1:54.04   
Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m       
14 v ja vanhemmat 
83  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  25 m  1:09.52  1:09.52   
188  Issakainen Emma  2002  UI  02A714  25 m  1:09.71  1:09.71   
46  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  25 m  1:11.59  1:11.59   
198  Myllärinen Viljaana  2004  UI  04A492  25 m  1:12.74  1:12.74   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
12_S
Laji 12, 100m Perhosuinti Miehet 
Sponsori: Sennebogen 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
15 v ja vanhemmat 
116  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  1:02.65  1:02.65   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
13_S
Laji 13, 800m Vapaauinti Naiset 
Sponsori: Kuljetusliike EskoMäkinen 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
21  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  10:54.55  10:54.55   
53  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  25 m       
107  Karttunen Saana  2003  KuUS  03B309  25 m       
145  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
14_S
Laji 14, 800m Vapaauinti Miehet 
Sponsori: Mainostoimisto Fabrik 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
0 v ja vanhemmat 
75  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  25 m  9:17.98  9:17.98   
35  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  9:54.32  9:54.32   
31  Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  25 m  11:11.50  11:11.50   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  11:32.55  11:16.55   
11  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
15_S
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 
Sponsori: Nanocomp 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
9 v ja nuoremmat 
70  Sormunen Inari  2010  JoUS  10A020  25 m  50.30  50.30   
54  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  25 m  51.03  51.03   
41  Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  25 m  52.78  52.78   
67  Soininen Silja  2009  JoUS  09A148  25 m  55.02  55.02   
33  Lätti Lumia  2010  JoUS  10A022  25 m  57.18  57.18   
81  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m  59.51  59.51   
78  Tähkäpää Pihla  2010  JoUS  10A024  25 m  1:03.31  1:03.31   
59  Romppanen Aino  2009  JoUS  09A176  25 m  1:04.80  1:04.80   
Ganchev Anna-maria  2009  JoUS  09A145  25 m       
10 - 11 v 
82  Vatanen Vilma  2007  JoUS  07A210  25 m  38.19  38.19   
56  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  40.77  40.77   
17  Karhapää Maria  2007  JoUS  07A838  25 m  42.51  42.51   
51  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  44.04  44.04   
122  Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  25 m  44.26  44.26   
146  Kurvinen Krista  2007  MiUS  07A412  25 m  44.28  44.28   
15  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m  44.49  44.49   
18  Karvinen Aino  2008  JoUS  08A291  25 m  48.24  48.24   
68  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  51.58  51.58   
10  65  Sidorenko Antonina  2008  JoUS  08A414  25 m  1:11.20  1:11.20   
11  140  Vartiainen Anna  2008  BraUi  08A560  25 m       
12  197  Metsi Aino  2007  UI  07A937  25 m       
12 - 15 v 
105  Kankkunen Ella  2003  KuUS  03A693  25 m  33.51  33.51   
183  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  33.90  33.90   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  34.15  34.15   
207  Tiussa Sini  2003  UI  03B112  25 m  34.65  34.65   
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  34.75  34.75   
24  Kinnunen Minna  2003  JoUS  03A327  25 m  34.96  34.96   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  50 m  37.09  36.09   
21  Kerkkänen Meeri  2004  JoUS  04A520  25 m  37.19  37.19   
100  Forsell Jenny  2004  KuUS  04A799  25 m  37.48  37.48   
10  135  Kortelainen Iida  2005  BraUi  05A902  25 m  37.85  37.85   
11  172  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  50 m  41.57  40.57   
12  191  Kostamo Milla  2004  UI  04B278  25 m  40.83  40.83   
13  134  Kakkinen Ella  2005  BraUi  05A903  25 m  41.20  41.20   
14  64  Saranpää Julia  2006  JoUS  06A552  25 m  42.37  42.37   
15  71  Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  42.47  42.47   
16  163  Häkkinen Venla  2004  VarU  04B086  25 m  42.48  42.48   
17  186  Huhtanen Eea  2004  UI  04B142  25 m  43.13  43.13   
18  152  Saarelainen Vilma  2006  MiUS  06A916  25 m  43.49  43.49   
19  200  Nuotio Sanni  2006  UI  06A623  25 m  43.59  43.59   
20  50  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  50 m  44.83  43.83   
21  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m  44.39  44.39   
22  102  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  50 m  45.78  44.78   
23  124  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  45.44  45.44   
24  150  Pynnönen Siiri  2006  MiUS  06A914  25 m  45.84  45.84   
25  149  Pitkänen Iita  2006  MiUS  06A934  25 m  51.46  51.46   
26  194  Luukinen Ilona  2006  UI  06B106  25 m  53.48  53.48   
27  190  Kosonen Mia  2005  UI  05B202  25 m       
28  217  Riikonen Joanna  2006  UI  06B119  25 m       
16 v ja vanhemmat 
38  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  31.78  31.78   
Eiserbeck Ruusa  2001  JoUS  01A283  25 m  33.07  33.07   
188  Issakainen Emma  2002  UI  02A714  25 m  33.34  33.34   
36  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  25 m  34.46  34.46   
72  Tarkkonen Katariina  2002  JoUS  02B235  25 m  42.59  42.59   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
16_S
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet 
Sponsori: Ouneva 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
10 v ja nuoremmat 
132  Hietikko-Kaukola Leevi  2008  BraUi  08A440  25 m  49.00  49.00   
76  Tuhkanen Jeremias  2008  JoUS  08A359  25 m  52.49  52.49   
32  Lopatin Anton  2008  JoUS  08A406  25 m  56.53  56.53   
118  Ruuskanen Olli  2008  KuUS  08A474  50 m  1:00.69  59.69   
77  Tuhkanen Marlo  2010  JoUS  10A029  25 m  1:00.54  1:00.54   
43  Partinen Aukusti  2009  JoUS  09A368  25 m  1:03.51  1:03.51   
48  Pellikka Vilho  2009  JoUS  09A371  25 m       
11 - 12 v 
66  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  44.00  44.00   
62  Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  44.23  44.23   
144  Ketonen Aukusti  2007  MiUS  07A701  50 m  45.45  44.45   
101  Forsman Paavo  2006  KuUS  06B117  25 m       
13 - 16 v 
25  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  25.87  25.87   
218  Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m  30.45  30.45   
179  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  30.59  30.59   
19  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  35.64  35.64   
31  Leppänen Veeti  2002  JoUS  02A638  25 m  36.55  36.55   
114  Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  36.90  36.90   
153  Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  25 m  38.05  38.05   
154  Vilén Veeti  2004  MiUS  04A930  50 m  39.32  38.32   
17 v ja vanhemmat 
61  Ruohtula Veeti  2001  JoUS  01A193  25 m  27.22  27.22   
116  Pihlajamäki Ohto  2001  KuUS  01A675  25 m  32.24  32.24   
167  Luukkonen Ville  1998  VarU  98B247  25 m  32.48  32.48   
187  Issakainen Antti  2001  UI  01B010  25 m  35.45  35.45   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
17_S
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset 
Sponsori: WP Putki 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
27  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  1:14.38  1:14.38   
14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  50 m  1:29.63  1:26.63   
180  Evans Lidia  2005  SCV  05A543  25 m  1:27.90  1:27.90   
151  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  25 m  1:28.15  1:28.15   
147  Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m  1:30.92  1:30.92   
Ergüner Esra  2007  JoUS  07A077  25 m  1:30.99  1:30.99   
121  Toppinen Sanni  2005  KuUS  05A907  25 m  1:32.74  1:32.74   
145  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  25 m  1:35.49  1:35.49   
184  Hietanen Anna  2006  UI  06B085  25 m  1:36.95  1:36.95   
10  111  Mättö Pihla  2005  KuUS  05A904  25 m  1:37.08  1:37.08   
11  192  Kosunen Katariina  2005  UI  05B165  25 m  1:37.20  1:37.20   
12  34  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m  1:39.87  1:39.87   
13  169  Nikarmaa Jenni  2005  VarU  05A814  50 m  1:45.23  1:42.23   
14  Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  25 m  1:45.33  1:45.33   
15  28  Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m  1:55.82  1:55.82   
16  85  Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  25 m  1:57.66  1:57.66   
17  16  Kaksonen Roosa  2007  JoUS  07A493  25 m  2:03.89  2:03.89   
18  120  Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  25 m  2:04.52  2:04.52   
19  39  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  25 m  2:16.03  2:16.03   
20  12  Hirvonen Ida  2009  JoUS  09A131  25 m       
21  20  Kemppi Inkeri  2006  JoUS  06A882  25 m       
22  30  Leinonen Kerttu  2008  JoUS  08A355  25 m       
23  65  Sidorenko Antonina  2008  JoUS  08A414  25 m       
24  196  Mannerkoski Salla  2005  UI  05B195  25 m       
14 v ja vanhemmat 
212  Partinen Pinja  1999  Plaani  99B125  50 m  1:17.85  1:14.85   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  1:23.04  1:20.04   
142  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  1:23.34  1:20.34   
148  Partanen Senni  2004  MiUS  04A938  25 m  1:23.41  1:23.41   
195  Lääperi Lotta  2003  UI  03B216  25 m  1:41.66  1:41.66   
171  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  25 m  1:46.73  1:46.73   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
18_S
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet 
Sponsori: PKO 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v ja nuoremmat 
103  Hämäläinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m  1:16.53  1:16.53   
57  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  50 m  1:25.80  1:22.80   
87  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  1:29.03  1:29.03   
44  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  25 m  1:41.85  1:41.85   
99  Cannizzaro Cristian  2007  KuUS  07A824  25 m  1:43.08  1:43.08   
58  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  50 m  1:47.31  1:44.31   
26  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m  1:49.46  1:49.46   
37  Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m  1:51.19  1:51.19   
117  Rissanen Roni  2006  KuUS  06A845  50 m  1:56.76  1:53.76   
10  42  Partanen Otso  2007  JoUS  07A764  25 m       
15 v ja vanhemmat 
75  Tolvanen Miika  1996  JoUS  96A432  50 m  1:04.91  1:01.91   
Eiserbeck Roope  1999  JoUS  99A294  50 m  1:09.21  1:06.21   
201  Oinonen Antti  2003  UI  03B081  25 m  1:12.11  1:12.11   
10  Heikkinen Johannes  2001  JoUS  01A695  25 m  1:18.50  1:18.50   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
19_S
Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset 
Sponsori: Pohjois-Karjalan Sähkö 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
11 v ja nuoremmat 
56  Riekki Eevi  2007  JoUS  07A276  25 m  38.54  38.54   
47  Peake Mia  2007  JoUS  07A209  25 m  39.00  39.00   
45  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  50 m  40.40  39.40   
41  Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  25 m  48.33  48.33   
120  Tissari Leena  2008  KuUS  08A345  25 m  59.23  59.23   
54  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  25 m  1:01.93  1:01.93   
69  Sormunen Ilona  2007  JoUS  07A338  25 m       
81  Vatanen Miina  2009  JoUS  09A120  25 m       
12 v ja vanhemmat 
38  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  50 m  30.13  29.13   
83  Wegelius Vilhelmiina  2002  JoUS  02A466  50 m  30.74  29.74   
142  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  50 m  31.09  30.09   
46  Parviainen Oona  2002  JoUS  02A431  50 m  31.64  30.64   
183  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  50 m  31.99  30.99   
50  Pietiäinen Mitra  2004  JoUS  04A567  50 m  33.01  32.01   
105  Kankkunen Ella  2003  KuUS  03A693  50 m  33.70  32.70   
119  Räsänen Lotta  2003  KuUS  03A966  25 m  32.88  32.88   
53  Pyykönen Pinja  2002  JoUS  02A793  50 m  34.59  33.59   
10  203  Puisto Vilma  2003  UI  03B119  25 m  34.44  34.44   
11  143  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m  34.55  34.55   
12  189  Kokko Oona  2003  UI  03B248  25 m  36.07  36.07   
13  145  Kukkonen Iina  2005  MiUS  05A437  25 m  36.75  36.75   
14  63  Saranpää Iiris  2002  JoUS  02A912  25 m  37.73  37.73   
15  162  Staufenbiel Senja  2001  SUS  01B381  50 m  39.11  38.11   
16  49  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  39.13  39.13   
17  152  Saarelainen Vilma  2006  MiUS  06A916  25 m  40.95  40.95   
18  159  Lepistö Milla  2004  SUS  04B319  25 m  41.07  41.07   
19  72  Tarkkonen Katariina  2002  JoUS  02B235  50 m  42.85  41.85   
20  109  Kärnä Noora  2005  KuUS  05B026  25 m  42.35  42.35   
21  174  Virekoski Saara  2004  VarU  04B263  25 m  43.46  43.46   
22  163  Häkkinen Venla  2004  VarU  04B086  25 m  44.56  44.56   
23  149  Pitkänen Iita  2006  MiUS  06A934  25 m       
24  215  Sopanen Tessa  2002  SUS  02A436  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
20_S
Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet 
Sponsori: Tritanium 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v ja nuoremmat 
144  Ketonen Aukusti  2007  MiUS  07A701  25 m  46.21  46.21   
23  Kerkkänen Nuutti  2007  JoUS  07A200  25 m  46.77  46.77   
58  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  25 m  56.78  56.78   
13 v ja vanhemmat 
173  Vilhunen Lauri  1985  VarU  85A080  25 m  28.08  28.08   
218  Hämäläinen Ville  2002  KuUS  02A842  25 m  28.63  28.63   
Smirnov Konstantin  2002  Petroskoi    25 m  29.56  29.56   
206  Tanttu Arto  2001  UI  01B009  25 m  30.62  30.62   
11  Hiltunen Väinö  2001  JoUS  01A654  50 m  32.59  31.59   
114  Paukkonen Joel  2004  KuUS  04A383  25 m  31.83  31.83   
141  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  34.09  34.09   
154  Vilén Veeti  2004  MiUS  04A930  50 m  37.30  36.30   
170  Nissinen Vili  2004  VarU  04B066  25 m  38.30  38.30   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
21_S
Laji 21, 100m Vapaauinti Naiset 
Sponsori: Rakennusliike Anres 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
147  Lepistö Sofia  2006  MiUS  06A346  25 m  1:08.33  1:08.33   
123  Vepsäläinen Vilma  2006  KuUS  06A683  25 m  1:08.80  1:08.80   
151  Ruottinen Ronja  2005  MiUS  05A165  50 m  1:11.63  1:09.63   
165  Koski Noora  2005  VarU  05A822  25 m  1:12.20  1:12.20   
49  Pesonen Viivi  2006  JoUS  06A233  25 m  1:12.83  1:12.83   
14  Hämäläinen Inka  2007  JoUS  07A072  25 m  1:14.14  1:14.14   
172  Suna Siiri  2005  VarU  05A950  50 m  1:16.25  1:14.25   
108  Komulainen Elsa  2005  KuUS  05A835  25 m  1:15.51  1:15.51   
122  Törhönen Minea  2007  KuUS  07A552  25 m  1:15.71  1:15.71   
10  86  Viinisalo Iita  2007  JoUS  07A357  25 m  1:16.42  1:16.42   
11  45  Parviainen Anri  2008  JoUS  08A080  50 m  1:18.63  1:16.63   
12  51  Piirainen Senni  2007  JoUS  07A334  25 m  1:17.49  1:17.49   
13  Haaranen Sanni  2006  JoUS  06A922  25 m  1:17.87  1:17.87   
14  71  Takkunen Jessica  2006  JoUS  06A653  25 m  1:18.75  1:18.75   
15  64  Saranpää Julia  2006  JoUS  06A552  25 m  1:18.95  1:18.95   
16  34  Lätti Neri  2007  JoUS  07A030  25 m  1:19.10  1:19.10   
17  200  Nuotio Sanni  2006  UI  06A623  25 m  1:19.38  1:19.38   
18  102  Hallikainen Viivi  2006  KuUS  06A869  25 m  1:21.18  1:21.18   
19  15  Jaatinen Sara  2008  JoUS  08A144  25 m  1:25.22  1:25.22   
20  146  Kurvinen Krista  2007  MiUS  07A412  25 m  1:25.99  1:25.99   
21  150  Pynnönen Siiri  2006  MiUS  06A914  25 m  1:26.57  1:26.57   
22  85  Vesala Aava-kaisla  2008  JoUS  08A161  25 m  1:27.29  1:27.29   
23  Burman Nicola  2008  JoUS  08A133  25 m  1:29.56  1:29.56   
24  68  Soininen Sofia  2007  JoUS  07A313  25 m  1:29.76  1:29.76   
25  149  Pitkänen Iita  2006  MiUS  06A934  25 m  1:30.30  1:30.30   
26  16  Kaksonen Roosa  2007  JoUS  07A493  50 m  1:35.03  1:33.03   
27  39  Määttä Ella  2008  JoUS  08A168  50 m  1:36.53  1:34.53   
28  28  Koskivirta Minni  2009  JoUS  09A174  25 m  1:36.62  1:36.62   
29  18  Karvinen Aino  2008  JoUS  08A291  50 m  1:39.13  1:37.13   
30  54  Pölönen Oona  2009  JoUS  09A087  50 m  1:40.70  1:38.70   
31  41  Niidusaar Renata  2009  JoUS  09A116  25 m  1:42.52  1:42.52   
32  70  Sormunen Inari  2010  JoUS  10A020  25 m       
33  194  Luukinen Ilona  2006  UI  06B106  25 m       
34  197  Metsi Aino  2007  UI  07A937  25 m       
14 v ja vanhemmat 
36  Moilanen Melinda  2000  JoUS  00B066  50 m  1:02.57  1:00.57   
Gavrilov Elina  2004  JoUS  04A825  50 m  1:05.13  1:03.13   
188  Issakainen Emma  2002  UI  02A714  50 m  1:05.43  1:03.43   
182  Kämäräinen Ronja  2004  SCV  04A905  25 m  1:04.43  1:04.43   
181  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  50 m  1:07.00  1:05.00   
143  Kammonen Tuuli  2004  MiUS  04A701  25 m  1:06.04  1:06.04   
100  Forsell Jenny  2004  KuUS  04A799  25 m  1:06.92  1:06.92   
110  Lyytinen Emmi  2004  KuUS  04A810  25 m  1:06.93  1:06.93   
148  Partanen Senni  2004  MiUS  04A938  25 m  1:09.33  1:09.33   
10  189  Kokko Oona  2003  UI  03B248  25 m  1:13.15  1:13.15   
11  52  Pitkänen Moona  2003  JoUS  03A945  50 m  1:15.61  1:13.61   
12  164  Kettunen Nelli  2003  VarU  03B177  50 m  1:24.02  1:22.02   
13  124  Väli-Tainio Nea-noora Hannele  2004  KuUS  04B148  25 m  1:22.25  1:22.25   
14  186  Huhtanen Eea  2004  UI  04B142  50 m  1:24.28  1:22.28   
15  171  Rastas Lotta  2004  VarU  04B021  25 m  1:23.84  1:23.84   
16  107  Karttunen Saana  2003  KuUS  03B309  25 m       
17  157  Hämäläinen Iida  2003  SUS  03B123  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
22_S
Laji 22, 100m Vapaauinti Miehet 
Sponsori: Autotalo Laakkonen 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v ja nuoremmat 
13  Hämäläinen Aleksi  2004  JoUS  04A525  25 m  1:04.24  1:04.24   
112  Nupponen Jasper  2004  KuUS  04A826  25 m  1:05.72  1:05.72   
57  Riekki Frans  2005  JoUS  05A475  25 m  1:07.99  1:07.99   
87  Vilesov Mikhail  2005  JoUS  05A393  25 m  1:08.86  1:08.86   
62  Saarinen Jesse  2006  JoUS  06A463  25 m  1:11.60  1:11.60   
19  Kauppinen Konsta  2005  JoUS  05A260  25 m  1:11.82  1:11.82   
106  Karttunen Aatos  2006  KuUS  06A806  25 m  1:14.68  1:14.68   
144  Ketonen Aukusti  2007  MiUS  07A701  25 m  1:20.26  1:20.26   
44  Partinen Topias  2007  JoUS  07A119  25 m  1:20.28  1:20.28   
10  115  Pesonen Niklas  2006  KuUS  06A775  25 m  1:21.06  1:21.06   
11  66  Sivonen Veikka  2006  JoUS  06A478  25 m  1:23.66  1:23.66   
12  113  Oksanen Jimi  2005  KuUS  05A911  50 m  1:26.97  1:24.97   
13  26  Koppinen Antto  2006  JoUS  06A756  25 m  1:25.19  1:25.19   
14  37  Mononen Aapo  2007  JoUS  07A081  25 m  1:26.43  1:26.43   
15  104  Juvonen Lauri  2007  KuUS  07A470  50 m  1:29.45  1:27.45   
16  117  Rissanen Roni  2006  KuUS  06A845  50 m  1:30.65  1:28.65   
17  99  Cannizzaro Cristian  2007  KuUS  07A824  25 m  1:32.59  1:32.59   
18  32  Lopatin Anton  2008  JoUS  08A406  25 m  1:35.10  1:35.10   
19  58  Ristola Aleksi  2006  JoUS  06A479  25 m  1:40.32  1:40.32   
20  199  Myllärinen Viljami  2007  UI  07A859  25 m  1:40.71  1:40.71   
21  118  Ruuskanen Olli  2008  KuUS  08A474  50 m  1:55.94  1:53.94   
22  101  Forsman Paavo  2006  KuUS  06B117  25 m       
15 v ja vanhemmat 
177  Hokkanen Niilo  1997  SWIM  97B316  50 m  58.10  56.10   
179  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  57.64  57.64   
73  Timonen Jonni  2000  JoUS  00B198  25 m  59.99  59.99   
35  Mikkonen Otto  2003  JoUS  03A190  25 m  1:01.67  1:01.67   
187  Issakainen Antti  2001  UI  01B010  25 m  1:01.83  1:01.83   
153  Savolainen Otto Elvis  2003  MiUS  03A938  25 m  1:07.12  1:07.12   
141  Väyrynen Antti  1991  BraUi  91A013  25 m  1:08.01  1:08.01   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
25_S
Laji 25, 4X50m Sekauinti Naiset 
Sponsori: Xerox Joen Talo 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v ja nuoremmat 
95  JoUS rollo 1  2007  JoUS    25 m  2:23.73  2:23.73   
129  KuUS tytöt 1  2005  KuUS    25 m  2:33.04  2:33.04   
96  JoUS rollo 2  2007  JoUS    25 m  2:40.27  2:40.27   
130  KuUS tytöt 2  2005  KuUS    25 m  2:44.18  2:44.18   
97  JoUS tytöt  2006  JoUS    25 m  2:46.83  2:46.83   
98  JoUS tytöt 3 [2005]  2005  JoUS    25 m  3:11.05  3:11.05   
210  UI naiset III  2005  UI    25 m       
211  UI naiset IV  2006  UI    25 m       
14 v ja vanhemmat 
91  JoUS naiset 2  2001  JoUS    25 m  2:07.90  2:07.90   
90  JoUS naiset [1919]  JoUS    25 m  2:08.63  2:08.63   
208  UI naiset  2000  UI    25 m  2:12.16  2:12.16   
125  KuUS 1  KuUS    25 m  2:15.96  2:15.96   
155  MiUS tytöt [2003]  2003  MiUS    25 m  2:16.88  2:16.88   
209  UI naiset 2  2004  UI    25 m  2:26.33  2:26.33   
175  VarU naiset [2003]  2003  VarU    25 m  2:43.05  2:43.05   
176  VarU naiset 2004  2003  VarU    25 m  2:53.95  2:53.95   
216  SUS naiset  2001  SUS    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 
26_S
Laji 26, 4X50m Sekauinti Miehet 
Sponsori: Fysios Kaivospuu 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v ja nuoremmat 
92  JoUS pojat 1  2004  JoUS    25 m  2:20.28  2:20.28   
127  KuUS pojat 1  2004  KuUS    25 m  2:37.58  2:37.58   
93  JoUS pojat 2  2006  JoUS    25 m  2:48.44  2:48.44   
94  JoUS pojat 3 [2004]  2004  JoUS    25 m  3:05.09  3:05.09   
128  KuUS pojat 2  2004  KuUS    25 m       
16 v ja vanhemmat 
88  JoUS miehet  2000  JoUS    25 m  1:43.78  1:43.78   
89  JoUS miehet 2 [1919]  JoUS    25 m  1:54.31  1:54.31   
125  KuUS 1  KuUS    25 m  2:02.26  2:02.26   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  14 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Joensuun Uimaseura  Tulostusaika  17:19 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner