Program för Swim Open Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 27
|
Competition name |
Swim Open Stockholm |
|
Print Date |
02 April 2016 |
|
|
Competition place |
Stockholm |
|
Print Time |
14:18 |
|
|
Organizer |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
30 March 2016 |
|
|
|
|
Event 27, 200m Medley Men |
Finals (3) |
WR: Ryan Lochte (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
ER: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
NR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
OS: 1:58.40 EM: 2:03.29 EJM: 2:05.06/2:07.54 |
|
A-Final |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
35 |
1 |
Sindri Thor Jakobsson |
1991 |
|
Lambertset |
NOR |
50m |
2:05.81 |
704 |
2 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
SWE |
50m |
2:05.33 |
432 |
3 |
Simon Frank |
1990 |
AS2590 |
SK NEPTUN |
SWE |
50m |
2:03.85 |
450 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
SWE |
50m |
2:01.78 |
349 |
5 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
SWE |
50m |
2:03.35 |
82 |
6 |
Frederico Turrini |
1987 |
|
ESERCITO |
ITA |
50m |
2:04.77 |
27 |
7 |
Raphaël Stacchiotti |
1992 |
2370 |
LUXEMBUORG |
LUX |
50m |
2:05.67 |
690 |
8 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
SWE |
50m |
2:06.02 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
17 |
1 |
Miroslav Aschengeschvanter |
1994 |
|
PITOP |
SVK |
50m |
2:07.77 |
317 |
2 |
Axel Pettersson |
1995 |
AE8995 |
JÖNKÖPING |
SWE |
50m |
2:07.04 |
190 |
3 |
Gal Nevo |
1987 |
|
ISRAEL |
ISR |
50m |
2:06.80 |
644 |
4 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
SWE |
50m |
2:06.06 |
134 |
5 |
Tomoe Zenimoto Hvas |
2000 |
|
Bærum |
NOR |
50m |
2:06.28 |
441 |
6 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
SWE |
50m |
2:07.00 |
375 |
7 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
LASS |
SWE |
50m |
2:07.25 |
152 |
8 |
Oleg Kostin |
1992 |
|
RUSSIA |
RUS |
50m |
2:08.14 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
133 |
1 |
Jakob Bernstein |
1995 |
|
Bærum |
NOR |
50m |
2:11.24 |
354 |
2 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
SWE |
50m |
2:10.74 |
650 |
3 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
SWE |
50m |
2:10.21 |
23 |
4 |
Viacheslav Prudnikov |
1993 |
|
KOR 1 SPB |
RUS |
50m |
2:08.60 |
199 |
5 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
DEN |
50m |
2:09.55 |
348 |
6 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
SWE |
50m |
2:10.65 |
124 |
7 |
Bendik Søfteland |
1996 |
|
Bergens SC |
NOR |
50m |
2:10.80 |
21 |
8 |
Emils Pone |
1997 |
|
RIDZENE |
LAT |
50m |
2:11.28 |
Generated by WinGrodan 1.25.01 |
Print Date |
02 April 2016 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
Print Time |
14:18 |
|