Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 50m bassäng
Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (50m) 2020 Borås Uppdaterad: 2020-06-26 20:01:14
Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna Uppdaterad: 2020-06-27 16:02:44
Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg Uppdaterad: 2020-06-27 10:10:46
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre Uppdaterad: 2020-06-28 10:40:08
Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping Uppdaterad: 2020-06-27 19:30:42
Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka Uppdaterad: 2020-06-26 20:29:49
Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona Uppdaterad: 2020-06-28 17:52:46
Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö Uppdaterad: 2020-06-27 16:19:41
Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle Uppdaterad: 2020-06-28 10:10:53
Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo Uppdaterad: 2020-06-26 19:22:14
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) Uppdaterad: 2020-06-28 14:46:42
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet Uppdaterad: 2020-06-27 16:30:10
Riksmästerskap (50m) 2020 Täby Uppdaterad: 2020-06-27 10:48:00
Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå Uppdaterad: 2020-06-29 22:42:54
Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala Uppdaterad: 2020-06-27 13:02:15
Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet Uppdaterad: 2020-06-28 15:22:04
800m Frisim Damer Final, Senior, Uppdaterad: 2020-06-29 22:42:54
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lucie | Hanquet | 2003 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:00.98 |
2 | Marion | Hanquet | 2001 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:15.46 |
3 | Olivia | Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 9:23.25 |
4 | Johanna | Edgren | 2004 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:27.86 |
5 | Thilda | Ström | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 9:30.20 |
6 | Esther | Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 9:31.87 |
7 | Linnea | Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 9:33.23 |
8 | Felicia | Östlund | 2002 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 9:33.58 |
9 | Ebba | Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:39.99 |
10 | Miranda | Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 9:47.47 |
11 | Clara | Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 9:48.42 |
12 | Klara | Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 9:55.08 |
13 | Cornelia | Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 9:58.95 |
14 | Ella | Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 10:00.69 |
15 | Alba | Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:06.46 |
16 | Joline | Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 10:09.00 |
17 | Malin | Cederberg | 1995 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 10:10.24 |
18 | Vilma | Fagerström | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:12.83 |
19 | Signe | Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 10:13.94 |
20 | Emma | Alsén | 2007 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:16.07 |
21 | Astrid | Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:17.83 |
22 | Alva | Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:18.24 |
23 | Saga | Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 10:18.93 |
24 | Ella | Thermaenius | 2005 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:20.86 |
25 | Nicole | Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:21.73 |
26 | Matilda | Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 10:24.20 |
27 | Nina | Gustavsson | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:26.23 |
28 | Moa | Zetterström | 2005 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:30.75 |
29 | Ida | Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:30.87 |
30 | Maja | Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 10:32.59 |
31 | Linnéa | Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 10:32.95 |
32 | Tyra | Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:33.50 |
33 | Agnes | Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:33.64 |
34 | Anna | Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:36.72 |
35 | Joanna | Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 10:39.22 |
36 | Alva | Johannesson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:42.96 |
37 | Teodora | Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:44.91 |
38 | Klara | Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 10:45.18 |
39 | Alva | Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 10:47.86 |
40 | Louise | Strand | 2005 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:48.99 |
41 | Ella | Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:50.53 |
42 | Sandra | Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:58.28 |
43 | Matilda | Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 10:59.14 |
44 | Jennifer | Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 10:59.21 |
45 | Amanda | Blomkvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 10:59.96 |
46 | Thea | Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 11:08.52 |
47 | Sanna | Westerberg | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 11:08.69 |
48 | Hannah | Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 11:16.41 |
49 | Vilda | Berg | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 11:22.58 |
50 | Frida | Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 11:26.01 |
51 | Freja | Härstedt | 2007 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 11:27.08 |
52 | Liv | Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 11:27.92 |
53 | Agnes | Gustafsson | 2007 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 11:28.40 |
54 | Edit | Olofsson | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 11:29.01 |
55 | Helena | Fältman | 1980 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 11:29.29 |
56 | Amalia | Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 11:47.53 |
57 | Agnes | Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 11:52.43 |
58 | Emilia | Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 11:55.84 |
59 | Freja | Månsson | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 13:12.89 |
60 | Emelia | Widströmer | 2005 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 13:13.94 |
61 | Moa | Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 14:54.09 |
800m Frisim Damer Final, Junior, Uppdaterad: 2020-06-29 22:42:54
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lucie | Hanquet | 2003 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:00.98 |
2 | Marion | Hanquet | 2001 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:15.46 |
3 | Olivia | Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 9:23.25 |
4 | Johanna | Edgren | 2004 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:27.86 |
5 | Thilda | Ström | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 9:30.20 |
6 | Esther | Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 9:31.87 |
7 | Linnea | Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 9:33.23 |
8 | Felicia | Östlund | 2002 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 9:33.58 |
9 | Ebba | Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:39.99 |
10 | Miranda | Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 9:47.47 |
11 | Clara | Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 9:48.42 |
12 | Klara | Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 9:55.08 |
13 | Cornelia | Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 9:58.95 |
14 | Ella | Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 10:00.69 |
15 | Alba | Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:06.46 |
16 | Joline | Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 10:09.00 |
17 | Vilma | Fagerström | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:12.83 |
18 | Signe | Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 10:13.94 |
19 | Emma | Alsén | 2007 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:16.07 |
20 | Astrid | Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:17.83 |
21 | Alva | Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:18.24 |
22 | Saga | Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 10:18.93 |
23 | Ella | Thermaenius | 2005 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:20.86 |
24 | Nicole | Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:21.73 |
25 | Matilda | Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 10:24.20 |
26 | Nina | Gustavsson | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:26.23 |
27 | Moa | Zetterström | 2005 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:30.75 |
28 | Ida | Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:30.87 |
29 | Maja | Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 10:32.59 |
30 | Linnéa | Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 10:32.95 |
31 | Tyra | Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:33.50 |
32 | Agnes | Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:33.64 |
33 | Anna | Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:36.72 |
34 | Joanna | Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 10:39.22 |
35 | Alva | Johannesson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:42.96 |
36 | Teodora | Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:44.91 |
37 | Klara | Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 10:45.18 |
38 | Alva | Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 10:47.86 |
39 | Louise | Strand | 2005 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:48.99 |
40 | Ella | Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:50.53 |
41 | Sandra | Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:58.28 |
42 | Matilda | Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 10:59.14 |
43 | Jennifer | Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 10:59.21 |
44 | Amanda | Blomkvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 10:59.96 |
45 | Thea | Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 11:08.52 |
46 | Sanna | Westerberg | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 11:08.69 |
47 | Hannah | Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 11:16.41 |
48 | Vilda | Berg | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 11:22.58 |
49 | Frida | Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 11:26.01 |
50 | Freja | Härstedt | 2007 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 11:27.08 |
51 | Liv | Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 11:27.92 |
52 | Agnes | Gustafsson | 2007 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 11:28.40 |
53 | Edit | Olofsson | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 11:29.01 |
54 | Amalia | Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 11:47.53 |
55 | Agnes | Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 11:52.43 |
56 | Emilia | Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 11:55.84 |
57 | Freja | Månsson | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 13:12.89 |
58 | Emelia | Widströmer | 2005 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 13:13.94 |
59 | Moa | Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 14:54.09 |
800m Frisim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 22:42:54
0 - 15
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Linnea | Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 9:33.23 |
2 | Miranda | Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 9:47.47 |
3 | Klara | Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 9:55.08 |
4 | Alba | Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:06.46 |
5 | Joline | Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 10:09.00 |
6 | Vilma | Fagerström | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:12.83 |
7 | Signe | Wahlberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 10:13.94 |
8 | Emma | Alsén | 2007 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:16.07 |
9 | Alva | Gustavsson | 2006 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:18.24 |
10 | Saga | Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 10:18.93 |
11 | Ella | Thermaenius | 2005 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:20.86 |
12 | Matilda | Holmström | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 10:24.20 |
13 | Nina | Gustavsson | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:26.23 |
14 | Moa | Zetterström | 2005 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 10:30.75 |
15 | Ida | Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:30.87 |
16 | Maja | Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 10:32.59 |
17 | Linnéa | Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 10:32.95 |
18 | Agnes | Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:33.64 |
19 | Anna | Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:36.72 |
20 | Joanna | Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 10:39.22 |
21 | Alva | Johannesson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 10:42.96 |
22 | Teodora | Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:44.91 |
23 | Klara | Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 10:45.18 |
24 | Alva | Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 10:47.86 |
25 | Louise | Strand | 2005 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:48.99 |
26 | Ella | Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 10:50.53 |
27 | Sandra | Trigell | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:58.28 |
28 | Jennifer | Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 10:59.21 |
29 | Amanda | Blomkvist | 2007 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 10:59.96 |
30 | Thea | Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 11:08.52 |
31 | Vilda | Berg | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 11:22.58 |
32 | Frida | Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 11:26.01 |
33 | Freja | Härstedt | 2007 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 11:27.08 |
34 | Liv | Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 11:27.92 |
35 | Agnes | Gustafsson | 2007 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 11:28.40 |
36 | Edit | Olofsson | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 11:29.01 |
37 | Amalia | Ödman | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 11:47.53 |
38 | Emilia | Tallberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 11:55.84 |
39 | Freja | Månsson | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 13:12.89 |
40 | Emelia | Widströmer | 2005 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 13:13.94 |
41 | Moa | Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 14:54.09 |
800m Frisim Damer Final, Uppdaterad: 2020-06-29 22:42:54
16 - 17
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lucie | Hanquet | 2003 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:00.98 |
2 | Olivia | Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 9:23.25 |
3 | Johanna | Edgren | 2004 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:27.86 |
4 | Thilda | Ström | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 9:30.20 |
5 | Ebba | Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 9:39.99 |
6 | Cornelia | Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 9:58.95 |
7 | Ella | Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 10:00.69 |
8 | Astrid | Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:17.83 |
9 | Nicole | Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 10:21.73 |
10 | Tyra | Östberg | 2004 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 10:33.50 |
11 | Matilda | Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 10:59.14 |
12 | Sanna | Westerberg | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 11:08.69 |
13 | Hannah | Lilja | 2004 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 11:16.41 |
14 | Agnes | Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) Växjö (Ljungby) med VöSS racet | 11:52.43 |