Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.16 | 1:14.27 | |||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.84 | 1:17.18 | |||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.73 | 1:17.57 | |||||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 36.87 | 1:18.04 | |||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.91 | 1:18.43 | |||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.40 | 1:19.11 | |||||
7 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 37.46 | 1:20.02 | |||||
8 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | 1:20.30 | |||||
9 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.25 | 1:20.90 | |||||
10 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.88 | 1:21.17 | |||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.22 | 1:21.41 | |||||
12 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.79 | 1:22.02 | |||||
13 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.30 | 1:22.30 | |||||
14 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.62 | 1:22.38 | |||||
15 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 35.42 | 1:22.43 | |||||
16 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.37 | 1:22.76 | |||||
17 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.40 | 1:23.18 | |||||
18 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 39.47 | 1:23.30 | |||||
19 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.20 | 1:23.41 | |||||
20 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.32 | 1:23.77 | |||||
21 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.00 | 1:24.01 | |||||
22 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 38.29 | 1:24.53 | |||||
23 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 40.55 | 1:25.09 | |||||
24 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.06 | 1:25.16 | |||||
25 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.95 | 1:25.56 | |||||
26 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.98 | 1:26.16 | |||||
27 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.92 | 1:26.61 | |||||
28 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.22 | 1:26.66 | |||||
29 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.80 | 1:26.90 | |||||
30 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 41.10 | 1:27.80 | |||||
31 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 41.35 | 1:27.90 | |||||
- | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | brystarmt i vend v25 | |||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 38.24 | 1:21.30 | |||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.31 | 1:22.78 | |||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.89 | 1:23.80 | |||||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.64 | 1:23.90 | |||||
5 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.19 | 1:24.55 | |||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.39 | 1:26.51 | |||||
7 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.13 | 1:27.61 | |||||
8 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 1:27.91 | ||||||
9 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 40.39 | 1:29.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |