2024-05-24   10:09:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Aquarena Race 2024

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 23/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Resultat
Aquarena Race 2024
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2024 till den 23 mar 2024
Gren 10, 200m Frisim Damer A - C A - Final
Sponsor: Aquarena Race
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Minna Hedlund 17 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 465 2:22.35
Entry time: 2:24.14 (-1.79)
50m: 33.10
100m: 1:09.85
(36.75)
150m: 1:46.42
(36.57)
200m: 2:22.35
(35.93)
2 Alicia Kraft 17 Hedemora Simsällskap -.-- 370 2:33.65 +11.30
Entry time: 2:28.92 (+4.73)
50m: 34.70
100m: 1:12.95
(38.25)
150m: 1:53.40
(40.45)
200m: 2:33.65
(40.25)
3 Arina Nesterova 17 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 348 2:36.76 +14.41
Entry time: 2:32.34 (+4.42)
50m: 36.48
100m: 1:16.66
(40.18)
150m: 1:57.60
(40.94)
200m: 2:36.76
(39.16)
- Emelie Runarsson 18 Söderhamns Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2024-03-23 11:32:12
Gren 10, 200m Frisim Damer A - C B - Final
Sponsor: Aquarena Race
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Elsa Hedenström 15 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 425 2:26.62
Entry time: 2:21.46 (+5.16)
50m: 32.38
100m: 1:08.73
(36.35)
150m: 1:47.36
(38.63)
200m: 2:26.62
(39.26)
2 Julia Parenmark 15 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 382 2:31.96 +5.34
Entry time: 2:30.18 (+1.78)
50m: 34.48
100m: 1:13.33
(38.85)
150m: 1:53.78
(40.45)
200m: 2:31.96
(38.18)
3 Vilda Yngvesson 15 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 375 2:32.84 +6.22
Entry time: 2:29.62 (+3.22)
50m: 33.77
100m: 1:12.66
(38.89)
150m: 1:53.37
(40.71)
200m: 2:32.84
(39.47)
4 Kajsa Bergquist 15 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 238 2:57.92 +31.30
Entry time: 2:47.87 (+10.05)
50m: 37.34
100m: 1:21.85
(44.51)
150m: 2:09.69
(47.84)
200m: 2:57.92
(48.23)
Grenen officiell:  2024-03-23 11:32:12
Gren 10, 200m Frisim Damer A - C C - Final
Sponsor: Aquarena Race
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 My Simas 12 Hedemora Simsällskap -.-- 389 2:31.02
Entry time: 2:35.36 (-4.34)
50m: 32.72
100m: 1:11.24
(38.52)
150m: 1:51.75
(40.51)
200m: 2:31.02
(39.27)
2 Nova Selin 14 Söderhamns Simsällskap -.-- 373 2:33.17 +2.15
Entry time: 2:30.94 (+2.23)
50m: 34.60
100m: 1:13.92
(39.32)
150m: 1:54.57
(40.65)
200m: 2:33.17
(38.60)
3 Alina Rücker 14 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 368 2:33.82 +2.80
Entry time: 2:35.29 (-1.47)
50m: 36.47
100m: 1:16.28
(39.81)
150m: 1:56.29
(40.01)
200m: 2:33.82
(37.53)
4 Emma Felméri 13 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 299 2:44.86 +13.84
50m: 37.45
100m: 1:19.62
(42.17)
150m: 2:03.36
(43.74)
200m: 2:44.86
(41.50)
5 Alicia Lindström 13 Söderhamns Simsällskap -.-- 266 2:51.46 +20.44
Entry time: 2:45.60 (+5.86)
50m: 38.22
100m: 1:22.75
(44.53)
150m: 2:08.10
(45.35)
200m: 2:51.46
(43.36)
6 Molly Dahlgren 13 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 233 2:59.17 +28.15
50m: 41.00
100m: 1:26.22
(45.22)
150m: 2:14.14
(47.92)
200m: 2:59.17
(45.03)
7 Vera Berggren 13 Bollnäs Simsällskap -.-- 230 2:59.84 +28.82
Entry time: 2:58.11 (+1.73)
50m: 40.66
100m: 1:26.43
(45.77)
150m: 2:13.43
(47.00)
200m: 2:59.84
(46.41)
8 Elin Howe 13 Borlänge Simsällskap -.-- 211 3:05.14 +34.12
Entry time: 3:04.30 (+0.84)
50m: 39.95
100m: 1:27.43
(47.48)
150m: 2:16.68
(49.25)
200m: 3:05.14
(48.46)
Grenen officiell:  2024-03-23 11:32:12
2024-03-23 14:57:35 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Söderhamns Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner