2024-02-26   07:38:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Septembersim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1: Insim 08.20-09:00 Tävlingsstart 09.15

Document
Resultat
Septembersim 2023
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 sep 2023 till den 30 sep 2023
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Evelina Lemon 2006 Södertörns Simsällskap 1:15.90
50m: 34.49
100m: 1:15.90
(41.41)
2 Alexia Duhanes 2006 Skuru Idrottsklubb 1:29.85 +13.95
50m: 37.53
100m: 1:29.85
(52.32)
Grenen officiell:  2023-09-30 11:49:15
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb 1:11.14
50m: 33.26
100m: 1:11.14
(37.88)
2 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:11.32 +0.18
50m: 32.88
100m: 1:11.32
(38.44)
3 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 1:11.35 +0.21
50m: 32.47
100m: 1:11.35
(38.88)
4 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap 1:11.57 +0.43
50m: 33.09
100m: 1:11.57
(38.48)
5 Anna Maria Olympia Rosenqvi 2008 Skuru Idrottsklubb 1:19.35 +8.21
50m: 35.72
100m: 1:19.35
(43.63)
6 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap 1:22.28 +11.14
50m: 36.49
100m: 1:22.28
(45.79)
7 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb 1:22.82 +11.68
50m: 36.63
100m: 1:22.82
(46.19)
- Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 DNF
- Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap DNS
- Linda Ramirez 2008 Tyresö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-09-30 11:49:15
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer ABC C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 1:06.60
50m: 30.44
100m: 1:06.60
(36.16)
2 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun 1:08.32 +1.72
50m: 31.00
100m: 1:08.32
(37.32)
3 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb 1:10.46 +3.86
50m: 32.57
100m: 1:10.46
(37.89)
4 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun 1:11.31 +4.71
50m: 33.00
100m: 1:11.31
(38.31)
5 Emilia Lindberg 2010 Simklubben Neptun 1:13.28 +6.68
50m: 33.08
100m: 1:13.28
(40.20)
6 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun 1:14.71 +8.11
50m: 34.14
100m: 1:14.71
(40.57)
7 Liv Fahlen 2010 Skuru Idrottsklubb 1:16.35 +9.75
50m: 34.56
100m: 1:16.35
(41.79)
8 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun 1:16.77 +10.17
50m: 34.95
100m: 1:16.77
(41.82)
9 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 1:17.05 +10.45
50m: 34.61
100m: 1:17.05
(42.44)
10 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap 1:17.71 +11.11
50m: 36.13
100m: 1:17.71
(41.58)
11 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:17.86 +11.26
50m: 34.90
100m: 1:17.86
(42.96)
12 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap 1:18.08 +11.48
50m: 35.38
100m: 1:18.08
(42.70)
13 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb 1:18.76 +12.16
50m: 35.19
100m: 1:18.76
(43.57)
14 Cecilia Yang 2010 Simklubben Neptun 1:19.20 +12.60
50m: 36.28
100m: 1:19.20
(42.92)
15 Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap 1:19.23 +12.63
50m: 36.51
100m: 1:19.23
(42.72)
16 Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun 1:19.51 +12.91
50m: 35.70
100m: 1:19.51
(43.81)
17 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 1:20.79 +14.19
50m: 36.79
100m: 1:20.79
(44.00)
18 Christina Crona 2010 Simklubben Neptun 1:23.47 +16.87
50m: 37.41
100m: 1:23.47
(46.06)
19 Märta Bengter 2010 Spårvägen Simförening 1:24.01 +17.41
50m: 37.56
100m: 1:24.01
(46.45)
20 Sanna Rud Bengtsson 2010 Södertörns Simsällskap 1:24.23 +17.63
50m: 36.68
100m: 1:24.23
(47.55)
21 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 1:24.44 +17.84
50m: 38.50
100m: 1:24.44
(45.94)
22 Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap 1:24.52 +17.92
50m: 36.40
100m: 1:24.52
(48.12)
23 Emilia Olsson 2010 Simklubben Neptun 1:27.58 +20.98
50m: 39.51
100m: 1:27.58
(48.07)
24 Tova Björk 2010 Södertörns Simsällskap 1:28.37 +21.77
50m: 38.66
100m: 1:28.37
(49.71)
25 Estelle Calgar Lindin 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:35.08 +28.48
50m: 40.78
100m: 1:35.08
(54.30)
26 Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 1:36.67 +30.07
50m: 43.07
100m: 1:36.67
(53.60)
27 Wendela Melin 2010 Södertörns Simsällskap 1:38.26 +31.66
50m: 45.24
100m: 1:38.26
(53.02)
28 Astrid Hietala 2009 Spårvägen Simförening 1:40.37 +33.77
50m: 42.23
100m: 1:40.37
(58.14)
29 Riona Ganguly 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:40.76 +34.16
50m: 42.56
100m: 1:40.76
(58.20)
- Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap DNS
- Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb DNS
Grenen officiell:  2023-09-30 11:49:15
2023-09-30 12:08:38 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner