2024-02-26   09:35:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Septembersim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1: Insim 08.20-09:00 Tävlingsstart 09.15

Document
Resultat
Septembersim 2023
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 sep 2023 till den 30 sep 2023
Gren 12, 200m Medley Herrar ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 2:28.55
50m: 30.85
100m: 1:07.49
(36.64)
150m: 1:52.77
(45.28)
200m: 2:28.55
(35.78)
2 Svante Schlüter Patriksson 2006 Tyresö Simsällskap 2:41.68 +13.13
50m: 32.54
100m: 1:14.34
(41.80)
150m: 2:04.52
(50.18)
200m: 2:41.68
(37.16)
3 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap 2:50.07 +21.52
50m: 36.93
100m: 1:22.73
(45.80)
150m: 2:09.65
(46.92)
200m: 2:50.07
(40.42)
4 Alexander Yngman 2005 Simklubben Neptun 2:51.44 +22.89
50m: 33.61
100m: 1:20.89
(47.28)
150m: 2:12.57
(51.68)
200m: 2:51.44
(38.87)
Grenen officiell:  2023-09-30 12:59:04
Gren 12, 200m Medley Herrar ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Zacharias Sandström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 2:21.62
50m: 30.36
100m: 1:07.53
(37.17)
150m: 1:48.09
(40.56)
200m: 2:21.62
(33.53)
2 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 2:30.07 +8.45
50m: 32.95
100m: 1:13.23
(40.28)
150m: 1:55.33
(42.10)
200m: 2:30.07
(34.74)
3 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 2:31.51 +9.89
50m: 31.22
100m: 1:10.53
(39.31)
150m: 1:56.88
(46.35)
200m: 2:31.51
(34.63)
4 William Vide 2008 Solna Sundbyberg SS 04 2:32.28 +10.66
50m: 31.49
100m: 1:12.08
(40.59)
150m: 1:58.29
(46.21)
200m: 2:32.28
(33.99)
5 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening 2:36.57 +14.95
50m: 33.67
100m: 1:14.00
(40.33)
150m: 2:01.13
(47.13)
200m: 2:36.57
(35.44)
6 Joakim Sandström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 2:41.76 +20.14
50m: 32.20
100m: 1:14.24
(42.04)
150m: 2:05.59
(51.35)
200m: 2:41.76
(36.17)
7 Saimonas Pranckevicius 2007 Södertörns Simsällskap 2:46.96 +25.34
50m: 32.46
100m: 1:15.24
(42.78)
150m: 2:08.13
(52.89)
200m: 2:46.96
(38.83)
8 Isak Käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 3:02.60 +40.98
50m: 39.28
100m: 1:28.48
(49.20)
150m: 2:21.02
(52.54)
200m: 3:02.60
(41.58)
9 Hector Nelker 2008 Lidingö Simklubb 3:08.10 +46.48
50m: 39.12
100m: 1:22.80
(43.68)
150m: 2:25.31
(1:02.51)
200m: 3:08.10
(42.79)
- Oliver Kamraj 2008 Tyresö Simsällskap DSQ
- Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2023-09-30 12:59:04
Gren 12, 200m Medley Herrar ABC C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 2:24.65
50m: 31.70
100m: 1:07.17
(35.47)
150m: 1:51.71
(44.54)
200m: 2:24.65
(32.94)
2 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 2:31.92 +7.27
50m: 32.90
100m: 1:10.48
(37.58)
150m: 1:55.96
(45.48)
200m: 2:31.92
(35.96)
3 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap 2:34.27 +9.62
50m: 31.75
100m: 1:13.72
(41.97)
150m: 1:59.04
(45.32)
200m: 2:34.27
(35.23)
4 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun 2:34.42 +9.77
50m: 32.20
100m: 1:14.22
(42.02)
150m: 2:00.92
(46.70)
200m: 2:34.42
(33.50)
5 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 2:34.45 +9.80
50m: 34.52
100m: 1:15.91
(41.39)
150m: 2:00.44
(44.53)
200m: 2:34.45
(34.01)
6 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 2:37.17 +12.52
50m: 34.65
100m: 1:17.26
(42.61)
150m: 2:01.85
(44.59)
200m: 2:37.17
(35.32)
7 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb 2:37.42 +12.77
50m: 37.47
100m: 1:16.42
(38.95)
150m: 2:02.90
(46.48)
200m: 2:37.42
(34.52)
8 Vincent Forsberg 2009 Simklubben Neptun 2:39.83 +15.18
50m: 32.62
100m: 1:15.00
(42.38)
150m: 2:01.43
(46.43)
200m: 2:39.83
(38.40)
9 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun 2:40.40 +15.75
50m: 34.77
100m: 1:17.37
(42.60)
150m: 2:05.10
(47.73)
200m: 2:40.40
(35.30)
10 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap 2:40.43 +15.78
50m: 33.28
100m: 1:14.37
(41.09)
150m: 2:04.22
(49.85)
200m: 2:40.43
(36.21)
11 Bosse Johansson 2010 Väsby Simsällskap 2:42.66 +18.01
50m: 34.91
100m: 1:16.82
(41.91)
150m: 2:04.61
(47.79)
200m: 2:42.66
(38.05)
12 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap 2:44.09 +19.44
50m: 35.53
100m: 1:19.43
(43.90)
150m: 2:06.93
(47.50)
200m: 2:44.09
(37.16)
13 Vasilis Maximilian Rosenqvist 2009 Skuru Idrottsklubb 2:44.84 +20.19
50m: 37.99
100m: 1:21.32
(43.33)
150m: 2:07.85
(46.53)
200m: 2:44.84
(36.99)
14 Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap 2:44.99 +20.34
50m: 33.22
100m: 1:15.15
(41.93)
150m: 2:07.66
(52.51)
200m: 2:44.99
(37.33)
15 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 2:45.70 +21.05
50m: 35.45
100m: 1:19.70
(44.25)
150m: 2:06.32
(46.62)
200m: 2:45.70
(39.38)
16 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb 2:46.19 +21.54
50m: 34.06
100m: 1:19.93
(45.87)
150m: 2:07.58
(47.65)
200m: 2:46.19
(38.61)
17 Oskar Edgren Sönnergren 2009 Lidingö Simklubb 2:48.76 +24.11
50m: 34.07
100m: 1:19.20
(45.13)
150m: 2:09.58
(50.38)
200m: 2:48.76
(39.18)
18 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap 2:49.68 +25.03
50m: 36.18
100m: 1:21.79
(45.61)
150m: 2:12.00
(50.21)
200m: 2:49.68
(37.68)
19 Jonathan Bostam 2010 Tyresö Simsällskap 2:50.95 +26.30
50m: 38.60
100m: 1:21.44
(42.84)
150m: 2:11.71
(50.27)
200m: 2:50.95
(39.24)
20 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 2:51.34 +26.69
50m: 36.92
100m: 1:19.16
(42.24)
150m: 2:11.03
(51.87)
200m: 2:51.34
(40.31)
21 Hugo Vallin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 2:52.80 +28.15
50m: 39.74
100m: 1:23.80
(44.06)
150m: 2:13.44
(49.64)
200m: 2:52.80
(39.36)
22 Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 2:53.22 +28.57
50m: 38.30
100m: 1:27.68
(49.38)
150m: 2:11.42
(43.74)
200m: 2:53.22
(41.80)
23 Christian Inci 2010 Södertörns Simsällskap 2:53.66 +29.01
50m: 37.84
100m: 1:23.05
(45.21)
150m: 2:14.08
(51.03)
200m: 2:53.66
(39.58)
24 Samuel Flodén 2009 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 2:56.08 +31.43
50m: 37.94
100m: 1:23.27
(45.33)
150m: 2:18.73
(55.46)
200m: 2:56.08
(37.35)
=25 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 2:57.04 +32.39
50m: 37.20
100m: 1:24.94
(47.74)
150m: 2:19.24
(54.30)
200m: 2:57.04
(37.80)
=25 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 2:57.04 +32.39
50m: 40.52
100m: 1:28.57
(48.05)
150m: 2:15.28
(46.71)
200m: 2:57.04
(41.76)
27 Maximilian Mazya 2010 Turebergs Simklubb 3:00.69 +36.04
50m: 40.07
100m: 1:28.41
(48.34)
150m: 2:18.89
(50.48)
200m: 3:00.69
(41.80)
28 Viggo Ek 2010 Skuru Idrottsklubb 3:01.68 +37.03
50m: 41.29
100m: 1:25.32
(44.03)
150m: 2:21.13
(55.81)
200m: 3:01.68
(40.55)
29 Andrian Rezege 2009 Spårvägen Simförening 3:02.29 +37.64
50m: 38.87
100m: 1:27.96
(49.09)
150m: 2:18.49
(50.53)
200m: 3:02.29
(43.80)
30 Nils Bach Lindfors 2009 Ösmo Simsällskap 3:02.91 +38.26
50m: 37.08
100m: 1:25.36
(48.28)
150m: 2:23.16
(57.80)
200m: 3:02.91
(39.75)
31 Ludvig Franzen 2010 Solna Sundbyberg SS 04 3:04.21 +39.56
50m: 39.33
100m: 1:26.61
(47.28)
150m: 2:23.91
(57.30)
200m: 3:04.21
(40.30)
32 Carl Joseph Michel 2009 Lidingö Simklubb 3:05.08 +40.43
50m: 37.00
100m: 1:24.59
(47.59)
150m: 2:24.57
(59.98)
200m: 3:05.08
(40.51)
33 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:05.64 +40.99
50m: 40.02
100m: 1:28.22
(48.20)
150m: 2:19.19
(50.97)
200m: 3:05.64
(46.45)
34 Marcus Larsson 2009 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 3:06.62 +41.97
50m: 42.98
100m: 1:32.40
(49.42)
150m: 2:25.28
(52.88)
200m: 3:06.62
(41.34)
35 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap 3:16.45 +51.80
50m: 42.83
100m: 1:29.78
(46.95)
150m: 2:29.46
(59.68)
200m: 3:16.45
(46.99)
36 Joel Regnander 2010 Turebergs Simklubb 3:21.55 +56.90
50m: 45.18
100m: 1:38.04
(52.86)
150m: 2:36.41
(58.37)
200m: 3:21.55
(45.14)
37 Max Shatkus 2010 Solna Sundbyberg SS 04 3:21.73 +57.08
50m: 44.26
100m: 1:36.98
(52.72)
150m: 2:35.98
(59.00)
200m: 3:21.73
(45.75)
38 Deran Soysüren 2010 Solna Sundbyberg SS 04 3:25.45 +1:00.80
50m: 46.19
100m: 1:39.88
(53.69)
150m: 2:39.52
(59.64)
200m: 3:25.45
(45.93)
- Julijus Bliumkinas 2009 Simklubben Neptun DSQ
- Hugo Sturzenbecker 2010 Tyresö Simsällskap DNF
- Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb DNF
Grenen officiell:  2023-09-30 12:59:04
2023-09-30 12:59:08 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner