2024-02-26   09:44:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Septembersim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1: Insim 08.20-09:00 Tävlingsstart 09.15

Document
Resultat
Septembersim 2023
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 sep 2023 till den 30 sep 2023
Gren 11, 200m Medley Damer ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefin Alm 2001 Tyresö Simsällskap 2:35.22
50m: 31.55
100m: 1:10.66
(39.11)
150m: 1:58.64
(47.98)
200m: 2:35.22
(36.58)
2 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb 2:45.62 +10.40
50m: 35.12
100m: 1:14.93
(39.81)
150m: 2:06.57
(51.64)
200m: 2:45.62
(39.05)
3 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 3:04.20 +28.98
50m: 39.99
100m: 1:26.26
(46.27)
150m: 2:20.96
(54.70)
200m: 3:04.20
(43.24)
Grenen officiell:  2023-09-30 12:30:10
Gren 11, 200m Medley Damer ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap 2:43.40
50m: 33.72
100m: 1:15.48
(41.76)
150m: 2:04.90
(49.42)
200m: 2:43.40
(38.50)
2 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 2:44.76 +1.36
50m: 33.57
100m: 1:15.37
(41.80)
150m: 2:05.84
(50.47)
200m: 2:44.76
(38.92)
3 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb 2:45.76 +2.36
50m: 37.21
100m: 1:20.93
(43.72)
150m: 2:07.88
(46.95)
200m: 2:45.76
(37.88)
4 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 2:46.08 +2.68
50m: 35.12
100m: 1:18.96
(43.84)
150m: 2:07.15
(48.19)
200m: 2:46.08
(38.93)
5 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb 2:50.08 +6.68
50m: 38.37
100m: 1:24.71
(46.34)
150m: 2:10.87
(46.16)
200m: 2:50.08
(39.21)
6 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap 2:50.63 +7.23
50m: 36.61
100m: 1:21.63
(45.02)
150m: 2:09.91
(48.28)
200m: 2:50.63
(40.72)
7 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 2:51.06 +7.66
50m: 36.87
100m: 1:20.62
(43.75)
150m: 2:10.18
(49.56)
200m: 2:51.06
(40.88)
8 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 2:57.67 +14.27
50m: 43.82
100m: 1:27.39
(43.57)
150m: 2:16.02
(48.63)
200m: 2:57.67
(41.65)
9 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap 3:05.56 +22.16
50m: 39.80
100m: 1:26.71
(46.91)
150m: 2:20.55
(53.84)
200m: 3:05.56
(45.01)
10 Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 3:10.50 +27.10
50m: 39.89
100m: 1:30.96
(51.07)
150m: 2:26.11
(55.15)
200m: 3:10.50
(44.39)
11 Moa Hansen 2008 Tyresö Simsällskap 3:26.93 +43.53
50m: 43.40
100m: 1:36.45
(53.05)
150m: 2:37.69
(1:01.24)
200m: 3:26.93
(49.24)
12 Linda Ramirez 2008 Tyresö Simsällskap 3:32.51 +49.11
50m: 41.29
100m: 1:35.94
(54.65)
150m: 2:41.91
(1:05.97)
200m: 3:32.51
(50.60)
Grenen officiell:  2023-09-30 12:30:10
Gren 11, 200m Medley Damer ABC C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 2:33.48
50m: 31.97
100m: 1:11.68
(39.71)
150m: 1:57.95
(46.27)
200m: 2:33.48
(35.53)
2 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb 2:42.23 +8.75
50m: 34.40
100m: 1:17.03
(42.63)
150m: 2:03.42
(46.39)
200m: 2:42.23
(38.81)
3 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap 2:44.90 +11.42
50m: 36.09
100m: 1:17.34
(41.25)
150m: 2:07.07
(49.73)
200m: 2:44.90
(37.83)
4 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap 2:46.56 +13.08
50m: 36.70
100m: 1:19.64
(42.94)
150m: 2:06.35
(46.71)
200m: 2:46.56
(40.21)
5 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 2:48.31 +14.83
50m: 36.31
100m: 1:20.90
(44.59)
150m: 2:10.53
(49.63)
200m: 2:48.31
(37.78)
6 Nora Lovisa Edin 2010 Simklubben Neptun 2:48.47 +14.99
50m: 37.24
100m: 1:21.38
(44.14)
150m: 2:10.52
(49.14)
200m: 2:48.47
(37.95)
7 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 2:48.80 +15.32
50m: 36.36
100m: 1:21.97
(45.61)
150m: 2:09.51
(47.54)
200m: 2:48.80
(39.29)
8 Emilia Lauritzen 2010 Solna Sundbyberg SS 04 2:49.39 +15.91
50m: 37.15
100m: 1:22.01
(44.86)
150m: 2:08.55
(46.54)
200m: 2:49.39
(40.84)
9 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 2:50.70 +17.22
50m: 38.00
100m: 1:23.60
(45.60)
150m: 2:10.72
(47.12)
200m: 2:50.70
(39.98)
10 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap 2:50.98 +17.50
50m: 37.54
100m: 1:24.08
(46.54)
150m: 2:11.81
(47.73)
200m: 2:50.98
(39.17)
11 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb 2:51.20 +17.72
50m: 36.64
100m: 1:21.17
(44.53)
150m: 2:12.76
(51.59)
200m: 2:51.20
(38.44)
12 Emilia Olsson 2010 Simklubben Neptun 2:51.32 +17.84
50m: 38.79
100m: 1:22.56
(43.77)
150m: 2:11.23
(48.67)
200m: 2:51.32
(40.09)
13 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 2:53.95 +20.47
50m: 42.38
100m: 1:23.61
(41.23)
150m: 2:14.22
(50.61)
200m: 2:53.95
(39.73)
14 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 2:55.49 +22.01
50m: 38.74
100m: 1:19.93
(41.19)
150m: 2:15.36
(55.43)
200m: 2:55.49
(40.13)
15 Andréa Carlsvärd 2009 Tyresö Simsällskap 2:56.42 +22.94
50m: 38.18
100m: 1:24.94
(46.76)
150m: 2:16.73
(51.79)
200m: 2:56.42
(39.69)
16 Alma Leinder 2010 Simklubben Neptun 2:56.92 +23.44
50m: 40.50
100m: 1:25.41
(44.91)
150m: 2:15.22
(49.81)
200m: 2:56.92
(41.70)
17 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 2:56.93 +23.45
50m: 37.60
100m: 1:25.85
(48.25)
150m: 2:17.58
(51.73)
200m: 2:56.93
(39.35)
18 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap 2:57.31 +23.83
50m: 39.58
100m: 1:21.43
(41.85)
150m: 2:16.48
(55.05)
200m: 2:57.31
(40.83)
19 Tova Björk 2010 Södertörns Simsällskap 2:58.33 +24.85
50m: 40.03
100m: 1:24.91
(44.88)
150m: 2:17.48
(52.57)
200m: 2:58.33
(40.85)
20 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 2:58.87 +25.39
50m: 37.80
100m: 1:21.97
(44.17)
150m: 2:19.05
(57.08)
200m: 2:58.87
(39.82)
21 Sanna Rud Bengtsson 2010 Södertörns Simsällskap 3:00.58 +27.10
50m: 37.53
100m: 1:26.21
(48.68)
150m: 2:15.92
(49.71)
200m: 3:00.58
(44.66)
22 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 3:01.36 +27.88
50m: 39.96
100m: 1:24.36
(44.40)
150m: 2:19.08
(54.72)
200m: 3:01.36
(42.28)
23 Nelly Hård 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 3:01.61 +28.13
50m: 40.55
100m: 1:28.03
(47.48)
150m: 2:22.54
(54.51)
200m: 3:01.61
(39.07)
24 Julia Bergendorff 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 3:01.79 +28.31
50m: 39.81
100m: 1:25.64
(45.83)
150m: 2:22.47
(56.83)
200m: 3:01.79
(39.32)
25 Ella Kolm 2009 Lidingö Simklubb 3:05.52 +32.04
50m: 41.14
100m: 1:29.44
(48.30)
150m: 2:21.10
(51.66)
200m: 3:05.52
(44.42)
26 Liv Keding 2009 Älvsjö AIK Simförening 3:07.41 +33.93
50m: 38.11
100m: 1:24.05
(45.94)
150m: 2:24.85
(1:00.80)
200m: 3:07.41
(42.56)
27 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 3:09.76 +36.28
50m: 39.42
100m: 1:27.69
(48.27)
150m: 2:26.55
(58.86)
200m: 3:09.76
(43.21)
28 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:10.68 +37.20
50m: 44.12
100m: 1:30.50
(46.38)
150m: 2:28.25
(57.75)
200m: 3:10.68
(42.43)
29 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb 3:11.74 +38.26
50m: 40.72
100m: 1:30.56
(49.84)
150m: 2:25.82
(55.26)
200m: 3:11.74
(45.92)
30 Sanna Elias 2009 Lidingö Simklubb 3:12.13 +38.65
50m: 40.23
100m: 1:27.49
(47.26)
150m: 2:27.50
(1:00.01)
200m: 3:12.13
(44.63)
31 Julia Steene 2010 Turebergs Simklubb 3:14.01 +40.53
50m: 40.86
100m: 1:30.07
(49.21)
150m: 2:29.30
(59.23)
200m: 3:14.01
(44.71)
32 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:14.48 +41.00
50m: 45.39
100m: 1:37.80
(52.41)
150m: 2:30.01
(52.21)
200m: 3:14.48
(44.47)
33 Hanna Sundström 2009 Solna Sundbyberg SS 04 3:17.88 +44.40
50m: 43.04
100m: 1:35.66
(52.62)
150m: 2:31.44
(55.78)
200m: 3:17.88
(46.44)
34 Estelle Calgar Lindin 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening 3:25.75 +52.27
50m: 45.17
100m: 1:38.20
(53.03)
150m: 2:40.76
(1:02.56)
200m: 3:25.75
(44.99)
35 Nora Tornberg 2010 Spårvägen Simförening 3:29.05 +55.57
50m: 49.39
100m: 1:41.04
(51.65)
150m: 2:42.30
(1:01.26)
200m: 3:29.05
(46.75)
36 Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 3:30.08 +56.60
50m: 46.70
100m: 1:44.42
(57.72)
150m: 2:43.47
(59.05)
200m: 3:30.08
(46.61)
- Linn Hänström 2009 Södertörns Simsällskap DSQ
- Linn Berggren 2009 Ösmo Simsällskap DNS
- Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening DNS
- Maja Sand 2009 Tyresö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-09-30 12:30:10
2023-09-30 12:30:15 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner