2024-02-26   09:54:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Septembersim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1: Insim 08.20-09:00 Tävlingsstart 09.15

Document
Resultat
Septembersim 2023
Plats: Tyresö Aquarena Arrangör: Tyresö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 sep 2023 till den 30 sep 2023
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svante Schlüter Patriksson 2006 Tyresö Simsällskap 1:06.37
50m: 30.38
100m: 1:06.37
(35.99)
2 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 1:09.43 +3.06
50m: 30.84
100m: 1:09.43
(38.59)
3 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb 1:10.58 +4.21
50m: 31.25
100m: 1:10.58
(39.33)
4 Alexander Yngman 2005 Simklubben Neptun 1:14.66 +8.29
50m: 32.31
100m: 1:14.66
(42.35)
5 Elias Garheden 2005 Södertörns Simsällskap 1:22.85 +16.48
50m: 36.97
100m: 1:22.85
(45.88)
Grenen officiell:  2023-09-30 12:00:21
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:04.30
50m: 29.63
100m: 1:04.30
(34.67)
2 Isak Silebäck 2007 Tyresö Simsällskap 1:07.11 +2.81
50m: 30.45
100m: 1:07.11
(36.66)
3 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap 1:07.92 +3.62
50m: 31.09
100m: 1:07.92
(36.83)
4 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 1:07.98 +3.68
50m: 31.32
100m: 1:07.98
(36.66)
=5 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:15.47 +11.17
50m: 34.55
100m: 1:15.47
(40.92)
=5 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:15.47 +11.17
50m: 33.21
100m: 1:15.47
(42.26)
7 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 1:16.22 +11.92
50m: 34.39
100m: 1:16.22
(41.83)
8 Mitat Delen 2007 Södertörns Simsällskap 1:27.65 +23.35
50m: 37.89
100m: 1:27.65
(49.76)
- Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2023-09-30 12:00:21
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar ABC C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rastin Mortezaei 2010 Spårvägen Simförening 1:05.42
50m: 30.62
100m: 1:05.42
(34.80)
2 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun 1:08.16 +2.74
50m: 31.67
100m: 1:08.16
(36.49)
3 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 1:09.63 +4.21
50m: 31.96
100m: 1:09.63
(37.67)
4 Frank Jilkén 2009 Danderyd Simklubb 1:11.95 +6.53
50m: 33.03
100m: 1:11.95
(38.92)
5 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun 1:13.41 +7.99
50m: 32.85
100m: 1:13.41
(40.56)
6 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:13.53 +8.11
50m: 32.68
100m: 1:13.53
(40.85)
7 Theo Frödin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:16.47 +11.05
50m: 35.86
100m: 1:16.47
(40.61)
8 Eric Björkholm 2009 Simklubben Neptun 1:17.94 +12.52
50m: 34.88
100m: 1:17.94
(43.06)
9 Oliver Fridblom 2009 Tyresö Simsällskap 1:18.24 +12.82
50m: 35.18
100m: 1:18.24
(43.06)
10 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb 1:18.31 +12.89
50m: 35.40
100m: 1:18.31
(42.91)
11 Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap 1:19.35 +13.93
50m: 34.89
100m: 1:19.35
(44.46)
12 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 1:19.81 +14.39
50m: 36.29
100m: 1:19.81
(43.52)
13 Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:20.94 +15.52
50m: 36.31
100m: 1:20.94
(44.63)
14 Albin Eriksson-Stubbans 2009 Solna Sundbyberg SS 04 1:21.05 +15.63
50m: 36.56
100m: 1:21.05
(44.49)
15 Tom Linander 2010 Simklubben Neptun 1:22.92 +17.50
50m: 38.31
100m: 1:22.92
(44.61)
16 Samuel Flodén 2009 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:23.57 +18.15
100m: 1:23.57
(1:23.57)
17 Oskar Edgren Sönnergren 2009 Lidingö Simklubb 1:24.77 +19.35
100m: 1:24.77
(1:24.77)
18 Vilfred Lindgren 2010 Södertörns Simsällskap 1:31.44 +26.02
50m: 39.88
100m: 1:31.44
(51.56)
19 Marcus Larsson 2009 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:33.60 +28.18
100m: 1:33.60
(1:33.60)
- Elias Enblom 2010 Tyresö Simsällskap DSQ
- August Malinoowsky 2009 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2023-09-30 12:00:21
2023-09-30 12:14:20 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Tyresö Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner