Results for Aarhus Open 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:20.44 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:27.67 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:41:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:22.21 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:22.46 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:28.45 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:37.59 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:45.40 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:56.09 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:07.32 |
+49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:41:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:41:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
4:00.52 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:41:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 12:41.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|