2024-07-15   03:58:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Snakerace Vit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 1, 1500m Frisim Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Tjernström 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.53 18:32.06 97,28 %
Entry time: 18:02.58 (+29.48)
800m: 9:48.43
(9:48.43)
1500m: 18:32.06
(18:32.06)
2 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap 18:48.82 102,59 %
Entry time: 19:18.78 (-29.96)
800m: 9:54.92
(9:54.92)
1500m: 18:48.82
(18:48.82)
3 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.59 19:17.76 101,22 %
Entry time: 19:32.05 (-14.29)
800m: 10:09.26
(10:09.26)
1500m: 19:17.76
(19:17.76)
4 Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.71 20:20.27
800m: 8:01.84
(8:01.84)
1500m: 20:20.27
(20:20.27)
Grenen officiell:  2023-05-13 23:25:57
2023-05-13 23:35:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 2, 1500m Frisim Damer - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 19:51.48 98,79 %
Entry time: 19:37.28 (+14.20)
800m: 10:29.23
(10:29.23)
1500m: 19:51.48
(19:51.48)
2 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap 19:52.89
800m: 10:38.39
(10:38.39)
1500m: 19:52.89
(19:52.89)
3 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.45 21:07.43 100,62 %
Entry time: 21:15.38 (-7.95)
800m: 11:12.23
(11:12.23)
1500m: 21:07.43
(21:07.43)
4 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap 21:56.74
800m: 11:33.85
(11:33.85)
1500m: 21:56.74
(21:56.74)
5 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.59 23:19.78
800m: 12:15.55
(12:15.55)
1500m: 23:19.78
(23:19.78)
6 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.75 24:43.90
800m: 13:09.60
(13:09.60)
1500m: 24:43.90
(24:43.90)
- Tyra Henningsson 2009 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-05-13 23:31:49
2023-05-13 23:35:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 3, 50m Frisim Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.62 24.13 92,23 %
Entry time: 22.39 (+1.74)
25m: 11.68
50m: 24.13
(12.45)
2 Carl Hansson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.52 24.89 99,76 %
Entry time: 24.83 (+0.06)
25m: 11.99
50m: 24.89
(12.90)
3 Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.65 25.40 101,05 %
Entry time: 25.67 (-0.27)
25m: 12.28
50m: 25.40
(13.12)
4 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap +0.72 26.74 97,04 %
Entry time: 25.97 (+0.77)
25m: 12.99
50m: 26.74
(13.75)
5 Emil Einarsson 2004 Härnösands Simsällskap +0.86 34.13 95,21 %
Entry time: 32.57 (+1.56)
25m: 16.49
50m: 34.13
(17.64)
- Niklas Lundgren 2009 Härnösands Simsällskap DNS
- Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-05-07 17:37:17
2023-05-07 17:37:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 4, 50m Frisim Damer - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Pihlqvist 2003 Njurunda Simsällskap +0.66 27.67 97,52 %
Entry time: 27.00 (+0.67)
25m: 13.51
50m: 27.67
(14.16)
2 Emma Bergqvist 2008 Njurunda Simsällskap +0.46 28.16 102,53 %
Entry time: 28.89 (-0.73)
25m: 13.77
50m: 28.16
(14.39)
3 Ebba Wikström 2006 Härnösands Simsällskap +0.70 29.47 103,09 %
Entry time: 30.41 (-0.94)
25m: 14.37
50m: 29.47
(15.10)
4 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap +0.68 29.77 99,53 %
Entry time: 29.63 (+0.14)
25m: 14.43
50m: 29.77
(15.34)
5 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.66 30.41 100,88 %
Entry time: 30.68 (-0.27)
25m: 14.47
50m: 30.41
(15.94)
6 Miranda Viksten 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.59 31.79 101,30 %
Entry time: 32.21 (-0.42)
25m: 15.09
50m: 31.79
(16.70)
7 Lisen Bergman 2010 Härnösands Simsällskap +0.72 34.03 98,42 %
Entry time: 33.50 (+0.53)
25m: 15.80
50m: 34.03
(18.23)
8 Astrid Hägg 2010 Sundsvalls Simsällskap 35.28 103,69 %
Entry time: 36.63 (-1.35)
25m: 16.99
50m: 35.28
(18.29)
9 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap +0.60 35.42 98,42 %
Entry time: 34.87 (+0.55)
25m: 16.84
50m: 35.42
(18.58)
10 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.86 36.74 100,35 %
Entry time: 36.87 (-0.13)
25m: 16.73
50m: 36.74
(20.01)
11 Liv Rönnqvist 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.67 38.23 105,54 %
Entry time: 40.47 (-2.24)
25m: 18.39
50m: 38.23
(19.84)
12 Stella Westlund 2010 Sundsvalls Simsällskap 39.00 105,27 %
Entry time: 41.17 (-2.17)
25m: 18.56
50m: 39.00
(20.44)
- Stina Frånberg 2010 Härnösands Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2023-05-07 17:36:58
2023-05-07 17:37:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Sjökvist 2005 Njurunda Simsällskap +0.59 2:33.58 99,45 %
Entry time: 2:32.74 (+0.84)
25m: 15.52
50m: 34.18
(18.66)
75m: 53.46
(19.28)
100m: 1:12.67
(19.21)
125m: 1:32.72
(20.05)
150m: 1:52.85
(20.13)
175m: 2:13.28
(20.43)
200m: 2:33.58
(20.30)
2 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.57 2:51.73 95,93 %
Entry time: 2:45.01 (+6.72)
25m: 17.29
50m: 37.84
(20.55)
75m: 59.17
(21.33)
100m: 1:21.03
(21.86)
125m: 1:43.41
(22.38)
150m: 2:06.41
(23.00)
175m: 2:28.96
(22.55)
200m: 2:51.73
(22.77)
Grenen officiell:  2023-05-07 17:40:33
2023-05-07 17:40:36 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap +0.72 1:07.02 96,84 %
Entry time: 1:04.97 (+2.05)
25m: 14.95
50m: 31.18
(16.23)
75m: 48.77
(17.59)
100m: 1:07.02
(18.25)
Grenen officiell:  2023-05-07 17:43:23
2023-05-07 17:43:33 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 8, 100m Ryggsim Damer - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.67 1:11.01 100,78 %
Entry time: 1:11.57 (-0.56)
25m: 16.73
50m: 34.46
(17.73)
75m: 52.99
(18.53)
100m: 1:11.01
(18.02)
2 Lisen Bergman 2010 Härnösands Simsällskap +0.85 1:27.10 105,89 %
Entry time: 1:32.55 (-5.45)
25m: 20.15
50m: 41.70
(21.55)
75m: 1:05.28
(23.58)
100m: 1:27.10
(21.82)
Grenen officiell:  2023-05-07 17:45:41
2023-05-07 17:45:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 9, 100m Frisim Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.62 54.59 96,96 %
Entry time: 52.98 (+1.61)
25m: 12.24
50m: 26.00
(13.76)
75m: 40.29
(14.29)
100m: 54.59
(14.30)
2 Carl Hansson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.53 55.17 97,53 %
Entry time: 53.84 (+1.33)
25m: 12.62
50m: 26.54
(13.92)
75m: 40.83
(14.29)
100m: 55.17
(14.34)
3 Samuel Sjökvist 2005 Njurunda Simsällskap +0.67 56.56 100,09 %
Entry time: 56.61 (-0.05)
25m: 13.01
50m: 27.14
(14.13)
75m: 42.17
(15.03)
100m: 56.56
(14.39)
4 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.65 56.76 98,53 %
Entry time: 55.94 (+0.82)
25m: 12.54
50m: 26.75
(14.21)
75m: 41.63
(14.88)
100m: 56.76
(15.13)
5 Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.71 57.27 99,23 %
Entry time: 56.83 (+0.44)
25m: 12.73
50m: 27.40
(14.67)
75m: 42.36
(14.96)
100m: 57.27
(14.91)
6 Viktor Tjernström 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.52 58.75 100,47 %
Entry time: 59.03 (-0.28)
25m: 13.94
50m: 28.94
(15.00)
75m: 43.88
(14.94)
100m: 58.75
(14.87)
7 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap +0.74 1:00.40 96,56 %
Entry time: 58.39 (+2.01)
25m: 13.67
50m: 28.48
(14.81)
75m: 44.62
(16.14)
100m: 1:00.40
(15.78)
8 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.70 1:02.50 101,68 %
Entry time: 1:03.57 (-1.07)
25m: 14.16
50m: 29.86
(15.70)
75m: 46.15
(16.29)
100m: 1:02.50
(16.35)
9 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.59 1:03.88 98,60 %
Entry time: 1:03.00 (+0.88)
25m: 14.29
50m: 30.16
(15.87)
75m: 46.76
(16.60)
100m: 1:03.88
(17.12)
10 Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.69 1:06.74 98,43 %
Entry time: 1:05.71 (+1.03)
25m: 14.53
50m: 31.67
(17.14)
75m: 49.15
(17.48)
100m: 1:06.74
(17.59)
11 Dante Rombouts 2006 Härnösands Simsällskap +0.73 1:12.57
25m: 16.62
50m: 34.81
(18.19)
75m: 54.17
(19.36)
100m: 1:12.57
(18.40)
12 Alfred Överhem 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:22.38 105,79 %
Entry time: 1:27.44 (-5.06)
25m: 17.23
50m: 37.87
(20.64)
75m: 1:00.20
(22.33)
100m: 1:22.38
(22.18)
13 Edward Aspensjö 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.73 1:22.77 100,48 %
Entry time: 1:23.17 (-0.40)
25m: 16.43
50m: 36.81
(20.38)
75m: 59.93
(23.12)
100m: 1:22.77
(22.84)
- Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-05-07 17:52:07
2023-05-07 17:52:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 10, 100m Frisim Damer - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Pihlqvist 2003 Njurunda Simsällskap +0.67 1:00.02 98,53 %
Entry time: 59.15 (+0.87)
25m: 13.85
50m: 28.93
(15.08)
75m: 44.37
(15.44)
100m: 1:00.02
(15.65)
2 Maja Modin 2008 Njurunda Simsällskap +0.52 1:00.63 104,11 %
Entry time: 1:03.23 (-2.60)
25m: 13.74
50m: 29.27
(15.53)
75m: 44.99
(15.72)
100m: 1:00.63
(15.64)
3 Emma Bergqvist 2008 Njurunda Simsällskap +0.62 1:00.79 99,40 %
Entry time: 1:00.43 (+0.36)
25m: 14.03
50m: 29.57
(15.54)
75m: 45.39
(15.82)
100m: 1:00.79
(15.40)
4 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.73 1:02.30 102,15 %
Entry time: 1:03.67 (-1.37)
25m: 14.90
50m: 30.56
(15.66)
75m: 46.73
(16.17)
100m: 1:02.30
(15.57)
5 Tyra Henningsson 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.73 1:03.80 102,97 %
Entry time: 1:05.75 (-1.95)
25m: 14.73
50m: 30.79
(16.06)
75m: 47.63
(16.84)
100m: 1:03.80
(16.17)
6 Alexandra Blomqvist 2007 Njurunda Simsällskap +0.67 1:04.82 97,55 %
Entry time: 1:03.27 (+1.55)
25m: 14.39
50m: 30.78
(16.39)
75m: 47.78
(17.00)
100m: 1:04.82
(17.04)
7 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.54 1:06.23 100,59 %
Entry time: 1:06.62 (-0.39)
25m: 15.19
50m: 32.47
(17.28)
75m: 49.68
(17.21)
100m: 1:06.23
(16.55)
8 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap +0.67 1:06.24 102,76 %
Entry time: 1:08.12 (-1.88)
25m: 14.86
50m: 31.50
(16.64)
75m: 48.98
(17.48)
100m: 1:06.24
(17.26)
9 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap +0.67 1:06.42 97,21 %
Entry time: 1:04.62 (+1.80)
25m: 14.70
50m: 31.45
(16.75)
75m: 49.02
(17.57)
100m: 1:06.42
(17.40)
10 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.46 1:08.32 98,51 %
Entry time: 1:07.32 (+1.00)
25m: 15.43
50m: 32.52
(17.09)
75m: 50.49
(17.97)
100m: 1:08.32
(17.83)
11 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.73 1:09.59 98,57 %
Entry time: 1:08.61 (+0.98)
25m: 15.37
50m: 33.29
(17.92)
75m: 51.82
(18.53)
100m: 1:09.59
(17.77)
12 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap 1:09.93 100,89 %
Entry time: 1:10.56 (-0.63)
25m: 15.67
50m: 32.84
(17.17)
75m: 51.31
(18.47)
100m: 1:09.93
(18.62)
13 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:12.07 91,69 %
Entry time: 1:06.54 (+5.53)
25m: 15.09
50m: 33.00
(17.91)
75m: 52.58
(19.58)
100m: 1:12.07
(19.49)
14 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.49 1:12.73 99,61 %
Entry time: 1:12.45 (+0.28)
25m: 16.44
50m: 34.84
(18.40)
75m: 54.13
(19.29)
100m: 1:12.73
(18.60)
15 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.48 1:14.80 104,99 %
Entry time: 1:18.73 (-3.93)
25m: 16.85
50m: 35.78
(18.93)
75m: 55.59
(19.81)
100m: 1:14.80
(19.21)
16 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.81 1:16.60 103,25 %
Entry time: 1:19.17 (-2.57)
25m: 16.94
50m: 36.04
(19.10)
75m: 56.24
(20.20)
100m: 1:16.60
(20.36)
Grenen officiell:  2023-05-07 17:57:59
2023-05-07 17:58:01 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Hiltonsson 2000 Njurunda Simsällskap +0.63 30.42 95,39 %
Entry time: 29.08 (+1.34)
25m: 13.84
50m: 30.42
(16.58)
2 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap +0.65 31.69 102,64 %
Entry time: 32.55 (-0.86)
25m: 14.34
50m: 31.69
(17.35)
3 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.54 32.09 84,15 %
Entry time: 27.70 (+4.39)
25m: 14.29
50m: 32.09
(17.80)
4 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.58 36.53 102,66 %
Entry time: 37.53 (-1.00)
25m: 16.65
50m: 36.53
(19.88)
5 Rasmus Viklander 2007 Härnösands Simsällskap +0.50 36.71 99,42 %
Entry time: 36.50 (+0.21)
25m: 17.52
50m: 36.71
(19.19)
Grenen officiell:  2023-05-07 17:59:24
2023-05-07 17:59:27 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 12, 50m Bröstsim Damer - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Widell 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.65 34.89 103,33 %
Entry time: 36.09 (-1.20)
25m: 15.89
50m: 34.89
(19.00)
2 Stina Frånberg 2010 Härnösands Simsällskap 46.66 98,52 %
Entry time: 45.98 (+0.68)
25m: 21.60
50m: 46.66
(25.06)
- Ebba Wikström 2006 Härnösands Simsällskap +0.41 DSQ
Grenen officiell:  2023-05-07 18:01:11
2023-05-07 18:01:14 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 13, 200m Medley Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor Tjernström 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.52 2:28.03 99,61 %
Entry time: 2:27.46 (+0.57)
25m: 14.31
50m: 31.32
(17.01)
75m: 50.96
(19.64)
100m: 1:09.72
(18.76)
125m: 1:31.97
(22.25)
150m: 1:54.24
(22.27)
175m: 2:11.84
(17.60)
200m: 2:28.03
(16.19)
2 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.69 2:36.88 96,71 %
Entry time: 2:31.88 (+5.00)
25m: 14.81
50m: 32.20
(17.39)
75m: 53.26
(21.06)
100m: 1:13.67
(20.41)
125m: 1:37.04
(23.37)
150m: 2:00.61
(23.57)
175m: 2:19.58
(18.97)
200m: 2:36.88
(17.30)
3 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.61 2:41.91 94,67 %
Entry time: 2:33.72 (+8.19)
25m: 16.05
50m: 35.70
(19.65)
75m: 57.22
(21.52)
100m: 1:17.76
(20.54)
125m: 1:40.05
(22.29)
150m: 2:03.17
(23.12)
175m: 2:23.06
(19.89)
200m: 2:41.91
(18.85)
4 Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.60 2:53.46 97,34 %
Entry time: 2:48.96 (+4.50)
25m: 15.77
50m: 36.93
(21.16)
75m: 1:00.78
(23.85)
100m: 1:23.30
(22.52)
125m: 1:47.92
(24.62)
150m: 2:12.96
(25.04)
175m: 2:34.12
(21.16)
200m: 2:53.46
(19.34)
5 Emil Einarsson 2004 Härnösands Simsällskap +0.86 3:12.78 99,73 %
Entry time: 3:12.26 (+0.52)
25m: 17.42
50m: 39.36
(21.94)
75m: 1:02.99
(23.63)
100m: 1:25.98
(22.99)
125m: 1:58.30
(32.32)
150m: 2:28.94
(30.64)
175m: 2:51.66
(22.72)
200m: 3:12.78
(21.12)
- Niklas Lundgren 2009 Härnösands Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-05-07 18:05:54
2023-05-07 18:05:57 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 14, 200m Medley Damer - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.65 2:37.17 98,95 %
Entry time: 2:35.53 (+1.64)
25m: 15.82
50m: 35.99
(20.17)
75m: 57.24
(21.25)
100m: 1:17.95
(20.71)
125m: 1:39.99
(22.04)
150m: 2:02.04
(22.05)
175m: 2:20.76
(18.72)
200m: 2:37.17
(16.41)
2 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.53 2:50.89 98,47 %
Entry time: 2:48.31 (+2.58)
25m: 17.08
50m: 39.13
(22.05)
75m: 1:01.89
(22.76)
100m: 1:23.79
(21.90)
125m: 1:47.44
(23.65)
150m: 2:11.56
(24.12)
175m: 2:32.13
(20.57)
200m: 2:50.89
(18.76)
3 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.52 2:56.92 90,90 %
Entry time: 2:42.16 (+14.76)
25m: 16.92
50m: 38.41
(21.49)
75m: 1:02.48
(24.07)
100m: 1:25.30
(22.82)
125m: 1:49.33
(24.03)
150m: 2:14.26
(24.93)
175m: 2:36.25
(21.99)
200m: 2:56.92
(20.67)
4 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.44 2:58.51 101,79 %
Entry time: 3:01.76 (-3.25)
25m: 18.12
50m: 41.38
(23.26)
75m: 1:04.17
(22.79)
100m: 1:25.59
(21.42)
125m: 1:51.67
(26.08)
150m: 2:18.44
(26.77)
175m: 2:39.56
(21.12)
200m: 2:58.51
(18.95)
5 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap 2:59.93 100,46 %
Entry time: 3:00.76 (-0.83)
25m: 18.00
50m: 41.13
(23.13)
75m: 1:04.72
(23.59)
100m: 1:26.92
(22.20)
125m: 1:53.46
(26.54)
150m: 2:20.29
(26.83)
175m: 2:41.22
(20.93)
200m: 2:59.93
(18.71)
6 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap 3:00.17 102,63 %
Entry time: 3:05.03 (-4.86)
25m: 17.24
50m: 38.22
(20.98)
75m: 1:01.38
(23.16)
100m: 1:23.41
(22.03)
125m: 1:50.28
(26.87)
150m: 2:17.73
(27.45)
175m: 2:39.66
(21.93)
200m: 3:00.17
(20.51)
7 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.75 3:12.18 92,31 %
Entry time: 2:58.45 (+13.73)
25m: 16.13
50m: 37.22
(21.09)
75m: 1:04.68
(27.46)
100m: 1:30.59
(25.91)
125m: 1:58.71
(28.12)
150m: 2:27.17
(28.46)
175m: 2:50.30
(23.13)
200m: 3:12.18
(21.88)
8 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap +0.74 3:25.19 98,12 %
Entry time: 3:21.40 (+3.79)
25m: 19.64
50m: 47.81
(28.17)
75m: 1:14.87
(27.06)
100m: 1:40.25
(25.38)
125m: 2:10.23
(29.98)
150m: 2:40.81
(30.58)
175m: 3:04.83
(24.02)
200m: 3:25.19
(20.36)
- Tyra Henningsson 2009 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-05-07 18:17:35
2023-05-07 18:17:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap +0.55 1:12.05 95,85 %
Entry time: 1:09.18 (+2.87)
25m: 14.72
50m: 33.36
(18.64)
75m: 52.46
(19.10)
100m: 1:12.05
(19.59)
2 Rasmus Viklander 2007 Härnösands Simsällskap +0.57 1:19.07 101,00 %
Entry time: 1:19.87 (-0.80)
25m: 17.27
50m: 36.95
(19.68)
75m: 57.54
(20.59)
100m: 1:19.07
(21.53)
3 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap +0.58 1:22.48 100,91 %
Entry time: 1:23.24 (-0.76)
25m: 16.94
50m: 37.55
(20.61)
75m: 59.65
(22.10)
100m: 1:22.48
(22.83)
4 Dante Rombouts 2006 Härnösands Simsällskap +0.80 1:27.71
25m: 19.32
50m: 41.97
(22.65)
75m: 1:05.45
(23.48)
100m: 1:27.71
(22.26)
5 Edward Aspensjö 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:45.92 101,12 %
Entry time: 1:47.12 (-1.20)
25m: 21.38
50m: 48.79
(27.41)
75m: 1:17.10
(28.31)
100m: 1:45.92
(28.82)
6 Alfred Överhem 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:48.96 106,52 %
Entry time: 1:56.56 (-7.60)
25m: 22.73
50m: 50.92
(28.19)
75m: 1:19.77
(28.85)
100m: 1:48.96
(29.19)
Grenen officiell:  2023-05-07 18:20:18
2023-05-07 18:23:04 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 16, 100m Bröstsim Damer - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap +0.57 1:23.68 101,05 %
Entry time: 1:24.57 (-0.89)
25m: 18.10
50m: 39.40
(21.30)
75m: 1:01.38
(21.98)
100m: 1:23.68
(22.30)
2 Miranda Viksten 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.58 1:34.54 98,33 %
Entry time: 1:32.99 (+1.55)
25m: 19.25
50m: 42.66
(23.41)
75m: 1:08.58
(25.92)
100m: 1:34.54
(25.96)
3 Astrid Hägg 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.53 1:39.28 99,85 %
Entry time: 1:39.13 (+0.15)
25m: 21.32
50m: 47.34
(26.02)
75m: 1:13.73
(26.39)
100m: 1:39.28
(25.55)
4 Stella Westlund 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:47.09 105,24 %
Entry time: 1:53.01 (-5.92)
25m: 23.30
50m: 51.18
(27.88)
75m: 1:18.42
(27.24)
100m: 1:47.09
(28.67)
5 Liv Rönnqvist 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.76 1:57.73 98,61 %
Entry time: 1:56.12 (+1.61)
25m: 25.17
50m: 54.36
(29.19)
75m: 1:25.56
(31.20)
100m: 1:57.73
(32.17)
Grenen officiell:  2023-05-07 18:23:17
2023-05-07 18:23:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Snakerace Vit
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 17, 200m Frisim Herrar - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap +0.57 2:14.40 96,61 %
Entry time: 2:09.99 (+4.41)
25m: 14.06
50m: 29.64
(15.58)
75m: 46.06
(16.42)
100m: 1:03.00
(16.94)
125m: 1:20.11
(17.11)
150m: 1:37.91
(17.80)
175m: 1:56.40
(18.49)
200m: 2:14.40
(18.00)
Grenen officiell:  2023-05-07 18:26:16
2023-05-07 18:26:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner