Resultater for GSK Klubmesterskab 2023 - del 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.68 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.05 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.68 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.99 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.41 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
YoonWoo Park |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.16 |
+6.49 |
|
LT |
|
|
|
|
3 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.12 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.77 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.68 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.16 |
+6.13 |
|
LT |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 20:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 20:20.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|