Resultater for GSK Klubmesterskab 2023 - del 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2023 del 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isaac Znaider |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd Balle |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.59 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Bidstrup |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.42 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aston Lee Sponholtz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.67 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joshua Kramarz |
2014 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.00 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.04 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Lindgreen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.18 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Capelle Damgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Lauritzen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.17 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.78 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Yang |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.15 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.71 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.79 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.15 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.72 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.94 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.57 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.83 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.93 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.71 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.86 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 16:44.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|