Tulokset KuUS Kevätuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 13.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti T-12 ja Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Mysheva |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
+0.67 |
|
3:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kostilainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
|
3:12.99 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisa Luostarinen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
|
3:15.68 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taisia Volkova |
2013 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:18.56 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:19.20 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Armi Murole |
2011 |
Kuopion Uimaseura |
+0.90 |
|
3:25.23 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eevi Kekki |
2012 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
3:38.98 |
+28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tessa Matikainen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
+0.93 |
|
3:39.48 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Tikkanen |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
3:45.09 |
+34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenna Tykkyläinen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:51.31 |
+40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viivia Valtonen |
2011 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.76 |
|
3:54.13 |
+43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Nojonen |
2011 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
3:55.03 |
+44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Piispanen |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
+0.61 |
|
3:59.16 |
+48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vuokko Hacklin |
2013 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
4:12.42 |
+1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martta Sorvoja |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
4:27.84 |
+1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jemina Lehikoinen |
2012 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
4:53.76 |
+1:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Hirvonen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 13.5.2023 15.06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti T-12 ja Naiset 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.64 |
|
2:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.68 |
|
2:38.03 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
+0.70 |
|
2:39.74 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Peltola |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.56 |
|
2:41.93 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
2:51.21 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noora Ruuskanen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
2:57.63 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noela Salokangas |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
3:04.27 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Netta Raatikainen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
3:06.80 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.82 |
|
3:09.72 |
+38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.70 |
|
3:10.40 |
+39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
+0.69 |
|
3:11.84 |
+40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elle Aaltonen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
3:14.64 |
+43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Bakker |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
+0.73 |
|
3:17.03 |
+45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Roiko-Jokela |
1998 |
JyväsSeudun Uinti |
+0.68 |
|
3:17.63 |
+46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aurora Annala |
2009 |
Kuopion Uimaseura |
+0.69 |
|
3:21.49 |
+50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Teresa Jämsä |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
|
3:26.02 |
+54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
+0.63 |
|
3:30.80 |
+59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lyyti Honkanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.78 |
|
3:31.41 |
+1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mona Rahikainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.48 |
|
3:35.16 |
+1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
+0.85 |
|
3:37.37 |
+1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Roosa Kettunen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:51.03 |
+1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julianna Hilda Kasmiira Pöntin |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
4:13.06 |
+1:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Eskelinen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Linda Pentikäinen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 13.5.2023 15.06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 15.06.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|