2024-07-22   06:43:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Vårsimiaden 2023, Kristianstad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 6 maj förmiddag

Document
Resultat
Vårsimiaden 2023
Plats: Kristianstads Badrike Arrangör: Skånesim/KSLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 maj 2023 till den 7 maj 2023
Gren 7, 100m Bröstsim Flickor  - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alice Alm 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:42.47
50m: 47.96
100m: 1:42.47
(54.51)
Thea Axelsson Orvegren 2011 Kristianstads SLS 1:38.41
50m: 47.04
100m: 1:38.41
(51.37)
Tyra Bengtsson 2011 Ängelholms Simsällskap 1:43.76
50m: 49.23
100m: 1:43.76
(54.53)
Nellie Bertelsen Borg 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:48.06
50m: 51.04
100m: 1:48.06
(57.02)
Lovisa Ericson 2011 Kristianstads SLS 1:56.88
50m: 54.74
100m: 1:56.88
(1:02.14)
Olivia Eriksson 2011 Helsingborgs Simsällskap DSQ
Thilde Espenkrona 2011 Sjöbo Simsällskap 2:00.65
50m: 55.79
100m: 2:00.65
(1:04.86)
Maja Hansson 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:42.87
50m: 49.17
100m: 1:42.87
(53.70)
Nadine Yasser Hassan 2011 Karlshamns Simklubb 2:04.57
50m: 1:00.07
100m: 2:04.57
(1:04.50)
Marta Kalina 2011 Ängelholms Simsällskap 1:42.20
50m: 46.54
100m: 1:42.20
(55.66)
Maria Komljenovic 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:42.00
50m: 49.12
100m: 1:42.00
(52.88)
Signe Kulle 2011 Höganäs Simsällskap 1:59.37
50m: 53.12
100m: 1:59.37
(1:06.25)
Martina Leijon 2011 Ystads Simsällskap 2:04.80
50m: 55.84
100m: 2:04.80
(1:08.96)
Alice Levin 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:43.78
50m: 50.74
100m: 1:43.78
(53.04)
Stella Lundström 2011 Ängelholms Simsällskap 1:43.79
50m: 50.05
100m: 1:43.79
(53.74)
Lykke Martinsson 2011 Sjöbo Simsällskap 1:43.78
50m: 49.11
100m: 1:43.78
(54.67)
Minuu Neumann 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:46.11
50m: 52.42
100m: 1:46.11
(53.69)
Hanna Nilson 2011 Ängelholms Simsällskap 1:56.68
50m: 53.98
100m: 1:56.68
(1:02.70)
Aurelia Nilsson 2011 Sjöbo Simsällskap 1:52.19
50m: 52.35
100m: 1:52.19
(59.84)
Amanda Olsson 2011 Simsällskapet Delfin 2:17.15
50m: 1:03.55
100m: 2:17.15
(1:13.60)
Edith Olsson 2011 Osby Simsällskap 1:43.31
50m: 48.44
100m: 1:43.31
(54.87)
Selma Oskarsson 2011 S 71 2:06.78
50m: 58.23
100m: 2:06.78
(1:08.55)
Alma Perviz 2011 Bromöllaortens Simsällskap 1:57.16
50m: 53.30
100m: 1:57.16
(1:03.86)
Olivia Pålsson 2011 Karlshamns Simklubb DSQ
Noelle Roslind 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:40.68
50m: 48.18
100m: 1:40.68
(52.50)
Elvira Sandberg 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:37.87
50m: 47.62
100m: 1:37.87
(50.25)
Meja Sandin 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:47.51
50m: 51.65
100m: 1:47.51
(55.86)
Lena Schäfer 2011 S 71 2:00.31
50m: 58.74
100m: 2:00.31
(1:01.57)
Elin Stråle 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:48.60
50m: 50.33
100m: 1:48.60
(58.27)
Nelia Sundström 2011 Sjöbo Simsällskap 1:51.37
50m: 52.16
100m: 1:51.37
(59.21)
Elin Thiedemann 2011 Bromöllaortens Simsällskap 2:01.52
50m: 57.58
100m: 2:01.52
(1:03.94)
Moa Thorén 2011 Helsingborgs Simsällskap 1:38.16
50m: 45.86
100m: 1:38.16
(52.30)
Novalie Tilliander Gounta 2011 S 71 1:57.96
50m: 58.34
100m: 1:57.96
(59.62)
Annie Zerbe Andersson 2011 Ystads Simsällskap 3:05.36
50m: 1:26.47
100m: 3:05.36
(1:38.89)
Stella Åkerblad 2011 Ringsjö Simklubb 2:16.19
50m: 1:06.02
100m: 2:16.19
(1:10.17)
2023-05-06 10:04:05 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Kristianstads SLS

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner