Resultat för Triton Open 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 28.04.2023
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.40 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.22 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.53 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.83 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.23 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.68 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.98 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.55 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.64 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.65 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.29 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.74 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.54 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.05 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.18 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
36.91 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
37.42 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.13 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.12 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.27 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
39.46 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
40.14 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.73 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.76 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
40.77 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.57 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
41.76 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.16 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.11 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.37 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
42.64 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.62 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.77 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 18:05.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|