Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.58 |
(+14.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:29.55 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.93 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:40.80 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.00 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:41.11 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.46 |
(+6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:14:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
5:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.73 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:46.81 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.04 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:49.22 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
5:57.47 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.12 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:02.30 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.30 |
(+9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
6:03.21 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.12 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:14:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 17:18.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
5:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.71 |
(+19.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.90 |
(-10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:45.29 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.28 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:59.85 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.88 |
(+7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
5:01.76 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.50 |
(+7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:20.14 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.87 |
(-9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:22.52 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.19 |
(+11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:26.41 |
+41.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.70 |
(-13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.83 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
5:30.87 |
+28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:31.64 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.91 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:33.59 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.71 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
5:33.72 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
5:57.16 |
+54.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:24.40 |
(-27.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:03.23 |
+1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.76 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 17:35.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.85 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.92 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.92 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.08 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.40 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.49 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.62 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.76 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.97 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.29 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.33 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.49 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.80 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.93 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.93 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.47 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.86 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
38.34 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
39.09 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart S.W. 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
S.W. 8,4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.83 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
31.86 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.00 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.75 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.19 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.35 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.42 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.05 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.31 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.66 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.07 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.97 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.10 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.77 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.82 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.11 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.59 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.55 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.73 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.13 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.03 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.07 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.01 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.78 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.26 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.93 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
49.76 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 17:50.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
29.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
31.08 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.82 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.03 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.22 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.29 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.45 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.56 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.14 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.35 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.45 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
31.93 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.03 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.89 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.32 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.49 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.64 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.34 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.20 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.56 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
45.07 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.38 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.26 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.10 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.76 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.82 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:27:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 11:30.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.06 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
27.22 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.65 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.00 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
28.08 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.43 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.44 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
26.87 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.68 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.83 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.56 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.75 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.41 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.53 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.26 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.13 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.40 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.68 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.52 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.13 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.15 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.77 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.88 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.73 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.82 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.98 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.27 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.33 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.34 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.56 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.56 |
(-14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.28 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.77 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 17:55.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
27.06 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.22 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.47 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.11 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.17 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
26.92 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
27.97 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.88 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.09 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.68 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.73 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.43 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.77 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.04 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.07 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.29 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
34.91 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.44 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.48 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.26 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.77 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 11:16.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.40 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.22 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.53 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.83 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.23 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.68 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.98 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.55 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.64 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.65 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.29 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.74 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.54 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.05 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.18 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
36.91 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
37.42 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.13 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.12 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.27 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
39.46 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
40.14 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.73 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.76 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
40.77 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.57 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
41.76 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.16 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.11 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.37 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
42.64 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.62 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.77 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 18:05.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.34 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.97 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.66 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.67 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.03 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.33 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.83 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:23:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.93 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
36.32 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.42 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
37.52 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.21 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.55 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:23:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
42.48 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.33 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.62 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:23:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.90 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:23:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 11:24.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.58 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.60 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.88 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.81 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.92 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.00 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.63 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.94 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.02 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.78 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.84 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.04 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.02 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.14 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.92 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.68 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.88 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.98 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.14 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.57 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
42.53 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
42.54 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.21 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.47 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.31 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
46.27 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.36 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie Møller |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.70 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Rokkedal Jønsson |
2014 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.59 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ribergaard |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 18:17.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 4 af 5 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.07 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.74 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.87 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.49 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.16 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.24 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.88 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.31 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.80 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.13 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
36.76 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.46 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.87 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
40.77 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
43.00 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.54 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.89 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
46.82 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie Møller |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.07 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.70 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Rokkedal Jønsson |
2014 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.23 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 11:28.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
38.39 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
38.86 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.00 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.62 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.05 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.78 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
47.36 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.90 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.92 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.73 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.95 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
40.35 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.43 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.65 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.72 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.69 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.78 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.32 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.83 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
44.79 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.61 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.58 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
46.09 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
47.42 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
47.70 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.89 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
49.80 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.11 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.40 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
47.20 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.41 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
51.38 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.60 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
52.16 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
57.50 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 18:30.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
37.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
38.35 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.86 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.56 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.96 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.03 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
46.16 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.58 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.82 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.64 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.91 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.03 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.52 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
47.91 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
48.79 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.72 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.22 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.17 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.60 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 11:37.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.37 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.67 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:38:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.86 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.10 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.75 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:38:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.80 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.92 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.27 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.39 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.45 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.64 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
39.57 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
39.66 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.43 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.68 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.63 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
50.20 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-21.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:38:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.41 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.58 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.86 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
43.91 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.95 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.91 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:38:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.48 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louie Møller |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Fly+crawl ben v/start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:38:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 18:41.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.36 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:33:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.89 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.24 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.65 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:33:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.92 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.17 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.17 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.97 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.59 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.24 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere flyben efter start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:33:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
44.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
44.73 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.08 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.91 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:33:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:33:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 11:35.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
28.52 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna-Marie Christiansen |
1990 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.06 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.41 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.50 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.50 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.10 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.14 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.33 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.53 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.78 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.99 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.10 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.24 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.37 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.37 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.38 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.73 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.62 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
34.08 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
O. 15 meter u/vand |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.11 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.21 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.75 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.91 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
30.94 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.95 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.06 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.13 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.23 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.28 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.33 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.38 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
31.38 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.57 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.87 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.01 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.61 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.68 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.87 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.00 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
33.13 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.33 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.37 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.52 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.63 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.21 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
35.33 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.02 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.62 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.86 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.66 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.17 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
38.78 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.01 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.79 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.93 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.35 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.21 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.49 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:53:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 18:59.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
28.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:08:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.49 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.57 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.03 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.16 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.24 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.45 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.51 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:08:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.82 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.12 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
30.44 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.56 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.93 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.19 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.27 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:08:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.18 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.38 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.65 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.65 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.35 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.10 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.04 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.49 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:08:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.55 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:08:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 11:19.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.26 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.55 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
25.88 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.26 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
26.03 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.21 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.85 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
26.31 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
26.38 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
27.32 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.95 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.38 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.98 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.74 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.73 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
27.29 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.29 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.24 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.12 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.55 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
29.03 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.38 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.52 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.84 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.02 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
27.08 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.40 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.89 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.10 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
28.15 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.28 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.79 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.28 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.36 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.44 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
29.54 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
29.71 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.72 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.15 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.22 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.49 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.83 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.02 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
31.70 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.77 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
34.95 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.10 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
28.61 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.50 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.10 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
30.99 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.87 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.33 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.44 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.72 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.52 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
35.32 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.37 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.20 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.24 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.57 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.67 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Rokkedal Jønsson |
2014 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.17 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louie Møller |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.74 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ribergaard |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:14:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 19:15.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
25.56 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
25.57 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.21 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
25.93 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.03 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
25.99 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
26.45 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.31 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.91 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
27.70 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.69 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.74 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
26.17 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.11 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
27.30 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
27.78 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.38 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
29.54 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.86 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
26.88 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
27.17 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.19 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.63 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
27.70 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.52 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.02 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.47 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.50 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
30.69 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.13 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.68 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
37.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.64 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.10 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie Møller |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.45 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.74 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Rokkedal Jønsson |
2014 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.49 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.17 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 11:11.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 800m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
11:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:37.18 |
(+36.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 800m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
9:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:53.23 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
10:34.82 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:19.34 |
(+15.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
11:12.87 |
+1:15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:06.92 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 800m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
9:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:07.54 |
(-10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
10:07.28 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:09.42 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
10:37.19 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:36.55 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
10:41.44 |
+44.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:30.00 |
(+11.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
10:53.89 |
+56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
11:04.04 |
+1:06.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:45.46 |
(+18.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
11:27.22 |
+1:29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:30.36 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 20:01.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 1500m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
18:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17:55.30 |
(+11.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
18:41.31 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
19:22.91 |
+1:16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19:49.67 |
(-26.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
19:45.07 |
+1:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
21:43.99 |
+3:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
23:50.43 |
+5:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:59:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 1500m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
19:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:59:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 20:01.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.70 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:34.98 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.65 |
(+6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:35.65 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.87 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:37.44 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.45 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:40.46 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.40 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:41.11 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.90 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:41.23 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.76 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:43.61 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.66 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:45.54 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.20 |
(+9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:47.12 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.06 |
(+8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:48.70 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.80 |
(+8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.26 |
(+10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:44.82 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.37 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:45.38 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.72 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:46.51 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.63 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:49.30 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.81 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:49.40 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.49 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:50.85 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.37 |
(+15.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:51.46 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.15 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
2:55.31 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:56.39 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.28 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
3:02.73 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.89 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:09.27 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.33 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
3:16.20 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:40.86 |
+58.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.04 |
(+10.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:12.89 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.65 |
(+8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:13.83 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.74 |
(-28.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:29.88 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.29 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 09:21.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.43 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:09.09 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.44 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:09.10 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.71 |
(+6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:12.69 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.04 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:56:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.82 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:00.32 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.57 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:02.92 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.78 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:04.18 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.59 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:05.25 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.14 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:10.69 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.53 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:11.84 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.39 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:13.09 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.28 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:16.50 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.10 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:19.17 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:22.84 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.42 |
(+11.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:28.16 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.07 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:36.63 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.33 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:56:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.86 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:10.90 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.06 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:11.75 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.97 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:12.77 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.73 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:13.59 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.44 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:14.42 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.11 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:16.75 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.74 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:18.29 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.85 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:19.29 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.76 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:19.40 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:19.81 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.63 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:20.13 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.89 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:20.33 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.59 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:21.92 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.15 |
(-28.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:22.35 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.12 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:22.80 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.25 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:24.05 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.04 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:27.95 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.89 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:28.15 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.72 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:40.86 |
+33.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.66 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:45.87 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.69 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:52.52 |
+45.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.45 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
2:52.67 |
+45.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.03 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:56:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.73 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:19.26 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.20 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:20.49 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.75 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:23.28 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.82 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:23.80 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.69 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:29.99 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.20 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:36.79 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.81 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:39.55 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:40.16 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.12 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:42.72 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.32 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:51.07 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.87 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:56.07 |
+39.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.56 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:56.17 |
+39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:00.13 |
+43.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.69 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:03.07 |
+46.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.95 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:17.14 |
+1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:23.16 |
+1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:56:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.71 |
(-20.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:16.24 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
3:21.04 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.25 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:56:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 10:01.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:24.45 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:15:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.77 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.97 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:20.43 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:20.84 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.61 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.80 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.93 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.78 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.60 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:26.70 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.45 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.29 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.39 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.54 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:32.83 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:45.04 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.01 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:15:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:24.89 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:25.49 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.96 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.66 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:27.20 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.49 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.40 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:28.48 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.31 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:29.71 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.31 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.80 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.37 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:32.13 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:33.36 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.41 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:34.27 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.46 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:34.77 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.74 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:34.92 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:35.13 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.83 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:38.85 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.08 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:41.79 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.36 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:42.15 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.56 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:45.37 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.53 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:46.63 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.24 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:47.87 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.99 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:49.97 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.98 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:53.87 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.91 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:54.84 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.83 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:15:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:38.73 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.23 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:41.43 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.73 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:44.02 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.65 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:46.82 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.42 |
(-11.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:48.58 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.44 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:48.61 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.54 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:50.02 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.54 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:51.60 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.62 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:54.15 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.76 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:57.67 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.30 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:01.72 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:15:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:34.43 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:15:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 10:28.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.76 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.41 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:01.75 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.05 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:02.29 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.79 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:02.34 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.26 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
59.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:05.36 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.50 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.60 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:06.56 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.89 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:06.98 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:10.76 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.98 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:13.13 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.63 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.85 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:15.31 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:18.31 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:07.50 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:10.90 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:11.67 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:12.95 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:18.30 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:19.37 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.45 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:41.65 |
+34.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.57 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Crawl ben v/97 meter |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.71 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:16.86 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 10:28.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.04 |
(+17.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.53 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
4:54.32 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.04 |
(+9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:56.75 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.04 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:13.39 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.26 |
(+6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:29.68 |
+39.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.92 |
(+15.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:36.01 |
+45.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.76 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
6:04.85 |
+1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.36 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:05.59 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.66 |
(+11.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
5:09.45 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.00 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:11.67 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.59 |
(+12.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:12.91 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.25 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:14.40 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.26 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
5:18.47 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.19 |
(-11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
5:25.31 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.76 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:41.25 |
+42.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.00 |
(+14.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
6:33.12 |
+1:34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:20.67 |
(+12.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
5:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:00:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 11:02.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.39 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.53 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:48.62 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.68 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:51.41 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.10 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:56.44 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.64 |
(+8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:27.15 |
+47.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.58 |
(-22.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.06 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:52.79 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.90 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:55.24 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.19 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:00.53 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.48 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:00.95 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.85 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:09.11 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.90 |
(+10.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:11.58 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
3:12.56 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.61 |
(-8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:24.45 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.77 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.03 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:09.08 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.86 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:23.67 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:37.25 |
+36.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.01 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:57.98 |
+57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
4:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:25.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.40 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:36.89 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.48 |
(+6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:41.84 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.62 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:47.83 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.64 |
(+7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:55.13 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.11 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:57.48 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.22 |
(+12.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:10.86 |
+41.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.81 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 13:26:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.13 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:40.89 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.01 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:42.62 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.11 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:42.67 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.27 |
(+7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:44.83 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.85 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:49.90 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.30 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:51.50 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.70 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:51.97 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.12 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:52.89 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.59 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:53.30 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.24 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:53.55 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.81 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:55.56 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.85 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:58.15 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.46 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
2:59.56 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.62 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:00.91 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.01 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:00.96 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.14 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:04.60 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.33 |
(+10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
3:08.04 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.39 |
(-39.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
3:09.69 |
+30.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.65 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:15.91 |
+36.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.76 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:26.60 |
+47.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.52 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:28.56 |
+49.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.09 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:35.20 |
+55.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.70 |
(-11.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:45.71 |
+1:06.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.28 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 13:26:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.79 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:24.49 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.07 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:26.29 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.46 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:28.75 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.97 |
(-11.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:30.00 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.41 |
(+8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:31.64 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.85 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:32.51 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.76 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:56.82 |
+54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 13:26:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:34.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.03 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:02.31 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.01 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:08.97 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:09.22 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.54 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:11.44 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:02:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:15.55 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.81 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:02:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.71 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:09.75 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.63 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:11.49 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:12.38 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:12.57 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.68 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.65 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.49 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.74 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:14.50 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.41 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.26 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(-8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.55 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:17.17 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:17.24 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.64 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:18.83 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:19.87 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.26 |
(-26.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:19.97 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.70 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:22.97 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.75 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:23.83 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:25.56 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.21 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.41 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:29.37 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:36.52 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:37.34 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.64 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:02:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.41 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:19.88 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.01 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:20.82 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:21.22 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.84 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:23.44 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:27.24 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.59 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:30.84 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.90 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:31.36 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:32.43 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.72 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:35.48 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.81 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:42.59 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:47.23 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.19 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:48.29 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.89 |
(-14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:02:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:40.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.22 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:41.94 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.39 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aske Klaaby |
2013 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
1:55.97 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.17 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:02:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 14:03.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.61 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:13.23 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:19:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.94 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:02.72 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:04.07 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.13 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.94 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.73 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.53 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:06.31 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:06.49 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.62 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:06.50 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:06.81 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.26 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.95 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:12.56 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:15.35 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:19:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.99 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:06.39 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.75 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:07.26 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:07.63 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.89 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.89 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.96 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:08.53 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.81 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.89 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:09.31 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:09.31 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.36 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.52 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:09.79 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.62 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.20 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.85 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.58 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:12.47 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.66 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:16.26 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.44 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.28 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:19.26 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.01 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:24.88 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.31 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:25.13 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:27.38 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:19:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.91 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:15.88 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:19.45 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.21 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:32.08 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.10 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:33.06 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.18 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.68 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.02 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:35.46 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.51 |
(-10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:19:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:58.80 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:19:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 14:19.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Butterfly Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.21 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:32.21 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.66 |
(+12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:25:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.89 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
|
|
2:44.55 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.50 |
(+9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:44.75 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.24 |
(+11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:25:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.21 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:38.82 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.87 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:43.33 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(+7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
2:49.21 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.35 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:25:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.16 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 14:25:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 14:25.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.23 |
(+12.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.45 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:20.06 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.64 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:28.01 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.83 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:46.37 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(+8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.20 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:28.34 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.50 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:30.35 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.86 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:30.67 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.89 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:31.86 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.78 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:35.57 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.92 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:37.50 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.24 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:40.78 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.31 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:44.87 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.82 |
(+8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:45.88 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.95 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:46.85 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.99 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:47.20 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.58 |
(-13.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:59.15 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.44 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
3:06.15 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:19.70 |
+1:00.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.21 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.22 |
(-9.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:50.57 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.37 |
(-14.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:51.26 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.79 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:51.62 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.28 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:52.55 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.76 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:56.52 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.24 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:03.05 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:18.46 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:36.65 |
+55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:18:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 09:21.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.88 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:51:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.50 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:15.25 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.19 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:15.33 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.53 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:17.79 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.73 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:18.45 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.19 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:19.33 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.32 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:20.81 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.86 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:23.56 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.81 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:24.96 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.96 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:25.16 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.96 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:26.55 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.80 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:30.03 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.63 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:30.73 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.94 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:39.42 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.75 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:40.39 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.73 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:51:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.37 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:25.38 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.37 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:26.53 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.93 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:26.84 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.94 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:29.06 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.65 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:29.11 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.26 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:29.15 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.32 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:29.56 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.93 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:30.19 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.32 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:30.74 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.24 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
2:33.11 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.49 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:33.81 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.77 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:36.61 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.15 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:37.02 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.40 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
2:37.33 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.01 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:37.53 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.20 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
2:40.12 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.02 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:40.69 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.50 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:40.79 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.65 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:43.92 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.82 |
(-23.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:56.85 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.95 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:09.59 |
+48.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.22 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:10.51 |
+49.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.30 |
(+8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:14.49 |
+53.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.73 |
(-19.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:16.44 |
+55.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.27 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:51:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.71 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:36.94 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.28 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:42.79 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.99 |
(-12.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:51.62 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.02 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:52.25 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.23 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:53.68 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.95 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:53.76 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.37 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:53.77 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:54.12 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.61 |
(-11.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:59.59 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.93 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:00.51 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.85 |
(+7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:06.57 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.49 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:15.28 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.41 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:16.88 |
+41.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.99 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:51:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 09:53.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 6 af 6 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Schmidt |
1999 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:13.45 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:17.79 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.74 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:19.75 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:22.65 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.52 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.26 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.40 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.57 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.91 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:16.56 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:17.37 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:17.79 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:17.89 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:19.14 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.56 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.61 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.02 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:24.88 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.23 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:27.90 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:29.25 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.77 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:34.37 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.28 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:36.82 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.79 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.39 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:35.38 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.12 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:38.47 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.36 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:53.53 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.29 |
(-21.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:58.56 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.49 |
(-12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:01.65 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.58 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.21 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:08.53 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.54 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 10:10.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:09.08 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:11.33 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.50 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.64 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.55 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.25 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.61 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.79 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(+7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:17.13 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.50 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:27.42 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:33.48 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:17:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:12.53 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:13.76 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:14.04 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.99 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:15.30 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.15 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.57 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.74 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.70 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:17.21 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.94 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:18.54 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.51 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.88 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:20.86 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:23.56 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.49 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:23.82 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:25.89 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:27.25 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.12 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:44.66 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.81 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:17:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:17:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 10:17.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
4:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.32 |
(+13.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
4:52.81 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.75 |
(+16.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:49:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
4:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.01 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
4:49.47 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.77 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
4:53.29 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.57 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:57.40 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.48 |
(+26.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:49:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.46 |
(+10.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:35.51 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.84 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:43.39 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.08 |
(+14.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:45.64 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.59 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
4:48.40 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.80 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:49.67 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.82 |
(+5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
4:50.51 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.44 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:58.52 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.00 |
(+11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:59.16 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.61 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:59.41 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.13 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:10.83 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
6:04.09 |
+1:30.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.16 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:49:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.52 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:03.23 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.41 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:05.77 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.98 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:41.90 |
+53.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.54 |
(+8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:49:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 10:55.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.30 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 12:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.77 |
(+10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:00.49 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:03.74 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.39 |
(+8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:04.16 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.42 |
(+9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
3:37.27 |
+39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 12:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.82 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:03.29 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.75 |
(+11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:03.72 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.12 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:13.40 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.88 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:13.57 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.09 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:15.91 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.62 |
(+7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:16.36 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.49 |
(-50.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:19.77 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.63 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:22.47 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.33 |
(+8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:38.87 |
+37.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.25 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:40.58 |
+39.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.65 |
(+5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 12:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.63 |
(-50.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:23.31 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.15 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:25.89 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.31 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:29.85 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.11 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:44.47 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:58.49 |
+44.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.31 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:01.80 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.86 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:02.74 |
+48.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.28 |
(-23.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:15.57 |
+1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:17.58 |
+1:03.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.98 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:21.13 |
+1:07.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.53 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 12:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 12:52:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 12:52.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.75 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:19.95 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.53 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
2:39.36 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.49 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.68 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:28.92 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.95 |
(+6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:29.15 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.63 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:32.51 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.16 |
(+9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:44.02 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.46 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:44.56 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.53 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.22 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:33.15 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.41 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:33.64 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.14 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:34.31 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.96 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:35.44 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.40 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:37.13 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.07 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:38.93 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.71 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:39.08 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.89 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:41.33 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.29 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:49.12 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.67 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:50.37 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.72 |
(+7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:56.10 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.81 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
3:00.30 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.91 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:16.64 |
+47.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.55 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:23.46 |
+54.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.35 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
2:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:53.44 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.60 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:55.36 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.54 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:00.38 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.49 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:19.08 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.84 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:10:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 13:10.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:45:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:16.14 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.47 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.94 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.20 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:17.28 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:18.36 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:20.99 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:23.54 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:45:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.62 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.57 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:17.25 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.56 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:17.69 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.81 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:17.83 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:17.97 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.16 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:18.75 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.35 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:19.13 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:20.49 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.64 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:20.67 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.37 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.52 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.90 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:22.34 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:23.71 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.88 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:25.17 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:28.19 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:28.85 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.66 |
(-9.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:28.97 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:29.21 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:29.24 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.46 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:29.27 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.48 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:29.84 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.39 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:31.88 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.16 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:36.56 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.82 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:36.60 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.48 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:39.64 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.60 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:45.03 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.90 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:54.13 |
+39.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.99 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:45:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:29.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:31.95 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.52 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:35.21 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:36.26 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(+7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:41.17 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.83 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:48.30 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.12 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:53.55 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:55.18 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.66 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:45:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 13:45:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 13:49.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.26 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
57.33 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.62 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
57.64 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
58.61 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.27 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
59.27 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.50 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
59.73 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.99 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:02.06 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:04:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
55.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.38 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
55.98 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.67 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.45 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.36 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
59.02 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.72 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:00.08 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.13 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:00.96 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:03.02 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:04.04 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:04.31 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:07.09 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.63 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:08.10 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.10 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:04:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
58.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
59.74 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:00.04 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.78 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:00.19 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:01.52 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:01.66 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.90 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:02.57 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:02.85 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:03.34 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:04.04 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:04.31 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.43 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.01 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:05.50 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.95 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:05.80 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:06.52 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.59 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.47 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.26 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.31 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:10.73 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.45 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:14.30 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:20.58 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:04:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Platon Svietlikov |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.88 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:04.68 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:06.35 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.71 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:11.55 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:12.53 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:19.37 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.06 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:21.19 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.77 |
(-8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:21.62 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.74 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:29.47 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:30.43 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:32.88 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.34 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:04:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.11 |
(-9.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:26.14 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.09 |
(-11.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:04:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 14:04.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.59 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.61 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:51.66 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.57 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:01.02 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.97 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:07.72 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.67 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:12.86 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.92 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 14:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 14:09.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|