Results for Danske Open Masters Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
2. afsnit kl. 15.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open Masters Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallens svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmek |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. maj 2023 to 29. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x100m Frisvømning Mix 280-319 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hermes Masters Oldies |
289 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
350 |
|
|
6:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Finn Hyllested |
79 |
4401AA |
|
54.25 |
1:53.16 |
|
|
|
1:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Hyllested |
74 |
4921AA |
|
41.11 |
1:27.86 |
|
|
|
3:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inger Plum |
71 |
5274AA |
|
47.46 |
1:38.99 |
|
|
|
5:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Else Møller |
65 |
5812AA |
|
52.35 |
1:52.51 |
|
|
|
6:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:58:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x100m Frisvømning Mix 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gentoftes mix torpedos |
242 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
634 |
|
|
5:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Torsten Ringberg |
65 |
5803AA |
|
33.63 |
1:10.68 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Becktor |
56 |
6716AA |
|
35.36 |
1:14.58 |
|
|
|
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Devantier |
64 |
5984AA |
|
42.82 |
1:32.43 |
|
|
|
3:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Bjørn Andersen |
57 |
6649AA |
|
30.81 |
1:04.79 |
|
|
|
5:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:58:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x100m Frisvømning Mix 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma fri mix D |
218 |
Sigma Swim |
|
|
729 |
|
|
4:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
49 |
7426AA |
|
33.30 |
1:09.09 |
|
|
|
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulla Olin |
60 |
6322AA |
|
37.43 |
1:18.05 |
|
|
|
2:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Pedersen |
58 |
6561AA |
|
29.83 |
1:02.81 |
|
|
|
3:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjerløv |
51 |
7237AA |
|
28.79 |
59.56 |
|
|
|
4:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentoftes beasts mix |
205 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
667 |
|
|
4:37.57 |
+8.06 |
|
|
|
|
Thomas Dessau |
51 |
7275AA |
|
29.86 |
1:03.87 |
|
|
|
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Kaaberbøl Kristensen |
51 |
7207AC |
|
33.32 |
1:09.58 |
|
|
|
2:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bettina Honore |
52 |
7104AA |
|
34.07 |
1:12.43 |
|
|
|
3:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Lykke-Meyer |
51 |
7202AB |
|
34.62 |
1:11.69 |
|
|
|
4:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gentoftes youngsters mixed |
210 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
486 |
|
|
5:08.55 |
+39.04 |
|
|
|
|
Eva Leinøe |
60 |
6396AA |
|
45.87 |
1:35.80 |
|
|
|
1:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sue Allingham |
59 |
6496AA |
|
37.86 |
1:21.97 |
|
|
|
2:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lyngsaa Lang |
38 |
8503AD |
|
29.78 |
1:02.76 |
|
|
|
4:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Brandsma |
53 |
7009AC |
|
32.52 |
1:08.02 |
|
|
|
5:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:58:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x100m Frisvømning Mix 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Esbjerg Masters |
162 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
705 |
|
|
4:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Paul Wolf |
50 |
7313AB |
|
29.33 |
1:02.06 |
|
|
|
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Henry Lykke Stokholm |
54 |
6911AA |
|
30.53 |
1:03.70 |
|
|
|
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tenna Holm |
28 |
9564AJ |
|
32.88 |
1:09.91 |
|
|
|
3:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna M. Christiansen |
30 |
9356AI |
|
31.62 |
1:07.83 |
|
|
|
4:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:58:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x100m Frisvømning Mix 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KU Mix (B) |
143 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
625 |
|
|
4:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
John J Morgan |
61 |
6299AA |
|
33.28 |
1:09.48 |
|
|
|
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hofgaard |
25 |
9897AV |
|
29.12 |
1:03.02 |
|
|
|
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leyre Marín Arraiza |
27 |
9694BA |
|
32.46 |
1:08.14 |
|
|
|
3:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Børthy Petersen |
30 |
9354AF |
|
32.26 |
1:08.13 |
|
|
|
4:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2023 17:58:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2023 17:58.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|