Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
XX GANT Turku Junior Games
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
29.04.2023 - 29.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti P13, P12, P11 P11 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
TOK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
226 |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tikkanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
215 |
1:18.13 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
214 |
1:18.25 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.15 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Kylliäinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.78 |
162 |
1:25.89 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.36 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Räisänen |
2013 |
Raision Urheilijat |
+0.78 |
162 |
1:25.94 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.59 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Kujala |
2012 |
Raision Urheilijat |
|
157 |
1:26.68 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Isotalo |
2013 |
Raision Urheilijat |
+0.88 |
153 |
1:27.52 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
151 |
1:27.95 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.69 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Jaakkola |
2013 |
Rauman Uimaseura |
+0.66 |
136 |
1:31.02 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Keikko |
2012 |
Uinti Tampere |
|
128 |
1:32.83 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jan-Oskar Rantanen |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
|
125 |
1:33.48 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarni Halmekoski |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.87 |
123 |
1:34.09 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.96 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adriano Sivenius |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
123 |
1:34.15 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.79 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Petr Lovinskii |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.61 |
122 |
1:34.23 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.01 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rami Kolehmainen |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
120 |
1:35.00 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.09 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Roni Kuosmanen |
2014 |
Raision Urheilijat |
|
118 |
1:35.52 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Dahlgren |
2013 |
Raision Urheilijat |
+0.78 |
114 |
1:36.52 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.51 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aleksi Pesonen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
113 |
1:36.66 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.04 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luca-Damian Iordan |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.51 |
112 |
1:37.09 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.90 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eemeli Virtanen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.52 |
110 |
1:37.68 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.56 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Atte Savolainen |
2014 |
Nurmijärven Uinti |
|
101 |
1:40.33 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.55 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Topi Mäkinen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
|
89 |
1:44.88 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.50 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joonatan Näreoja |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.78 |
81 |
1:47.92 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.57 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eetu Jalonen |
2013 |
Salon Uimarit |
+0.80 |
78 |
1:49.52 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.57 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Niilo Pälve |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.69 |
68 |
1:54.35 |
+37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jesper Wendelin |
2012 |
Kimito Sportförening |
|
67 |
1:55.36 |
+38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Casper Granroth |
2013 |
Kimito Sportförening |
+0.74 |
66 |
1:55.70 |
+38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lukas Salonius |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
|
62 |
1:58.24 |
+41.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.04 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tomas Palframan |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
+0.64 |
60 |
1:59.50 |
+42.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.34 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Veikka Laine |
2013 |
Uimaseura Kaarina |
|
52 |
2:05.09 |
+48.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.46 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anton Uusilehto |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
50 |
2:06.79 |
+49.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.64 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Arnell |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.27 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Vincent Nygård |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 13.46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti P13, P12, P11 P12 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
TOK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Englund |
2011 |
Raision Urheilijat |
+0.91 |
285 |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
249 |
1:14.43 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Auranen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
243 |
1:15.02 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Friman |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.70 |
238 |
1:15.59 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Holma |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.76 |
223 |
1:17.23 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Urho Tammi |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
221 |
1:17.41 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.59 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
216 |
1:18.09 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ola Sipilä |
2011 |
Raision Urheilijat |
+0.79 |
215 |
1:18.14 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jack Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
+0.99 |
195 |
1:20.72 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alex Pentamo |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
194 |
1:20.86 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Soitamo |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.69 |
187 |
1:21.88 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
187 |
1:21.91 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eikka Laaksonen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
185 |
1:22.15 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.41 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alex Juutilainen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
179 |
1:23.10 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
174 |
1:23.88 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eljas Lahtinen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
168 |
1:24.82 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.99 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.88 |
155 |
1:27.09 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niilo Numminen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.61 |
148 |
1:28.58 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.16 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
144 |
1:29.24 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.39 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kevin Huldén |
2011 |
Kimito Sportförening |
|
134 |
1:31.41 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.90 |
(-9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lauri Saastamoinen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
133 |
1:31.65 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.74 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viljami Rantanen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
133 |
1:31.78 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aaro Wandén |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
132 |
1:31.96 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.15 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karl Eriksson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.65 |
88 |
1:45.04 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.72 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eelis Vilen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
67 |
1:54.81 |
+43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nestor Lindroos |
2011 |
Kimito Sportförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Milo Wallenius |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 13.46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Vapaauinti P13, P12, P11 P13 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
TOK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.32 |
377 |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.75 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.64 |
362 |
1:05.72 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anto Loukine |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
341 |
1:07.07 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.67 |
335 |
1:07.42 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.34 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nilla Hagelin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
333 |
1:07.56 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
331 |
1:07.74 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toivo Karinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.87 |
328 |
1:07.90 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
326 |
1:08.02 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.66 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.68 |
326 |
1:08.07 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
306 |
1:09.50 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Santtu Lähdeniitty |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.62 |
306 |
1:09.50 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.75 |
289 |
1:10.87 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.55 |
286 |
1:11.10 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.88 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
270 |
1:12.47 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.13 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Venni Alho |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.82 |
269 |
1:12.51 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eelis Kaila |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.49 |
259 |
1:13.44 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eino Marela |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
258 |
1:13.59 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Verneri Tenlén |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
251 |
1:14.25 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.87 |
246 |
1:14.69 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
240 |
1:15.33 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
|
237 |
1:15.62 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.02 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
230 |
1:16.43 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Hirvonen |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.75 |
228 |
1:16.62 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
227 |
1:16.81 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rafael Dean |
2010 |
Uinti Tampere |
|
224 |
1:17.11 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
224 |
1:17.14 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.74 |
223 |
1:17.23 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolai Klevtsov |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.63 |
220 |
1:17.62 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.87 |
212 |
1:18.48 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alfons Uggeldal |
2010 |
Kimito Sportförening |
|
207 |
1:19.09 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.79 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.44 |
197 |
1:20.42 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julius Paakki |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.82 |
194 |
1:20.93 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
185 |
1:22.23 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.41 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
170 |
1:24.49 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Veikka Suvitie |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.71 |
168 |
1:24.83 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.47 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
|
163 |
1:25.76 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rikhard laituri |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
139 |
1:30.40 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.91 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aaro Viskari |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
137 |
1:30.78 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.73 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Verneri Skog |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
137 |
1:30.88 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Erik Lindroos |
2010 |
Kimito Sportförening |
+0.81 |
136 |
1:31.03 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Viljami Kalle Herman Mellane |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
123 |
1:34.06 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.71 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Lenni Ylönen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.44 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 13.46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.04.2023 13.47.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
|