Tulokset Vantaa Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti T8, T10, T12, T14, N 9-10 vuotiaat - Final |
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilli Hoffren |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
173 |
43.84 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 47.04 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Karvinen |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
125 |
48.85 |
+5.01 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 51.64 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
117 |
49.88 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti T8, T10, T12, T14, N 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
392 |
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
286 |
37.05 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
283 |
37.18 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
228 |
39.98 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.16 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
199 |
41.78 |
+8.41 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
198 |
41.91 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.27 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
169 |
44.16 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.59 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
168 |
44.25 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
152 |
45.71 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.64 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
147 |
46.22 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.35 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
|
119 |
49.63 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.38 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Humalajoki |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
98 |
52.93 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.68 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
83 |
55.89 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko matkaa asiaan kuuluvien sääntöjen mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko matkaa asiaan kuuluvien sääntöjen mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti T8, T10, T12, T14, N 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
487 |
31.04 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
316 |
35.85 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aamu Hilma Päivätär Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
314 |
35.93 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Kellman |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
|
291 |
36.85 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
288 |
36.97 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
271 |
37.71 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
257 |
38.42 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.79 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pikka Rissanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
253 |
38.62 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
|
250 |
38.77 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
244 |
39.09 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Tarjala |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
|
235 |
39.56 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
232 |
39.74 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.14 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
223 |
40.26 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
|
186 |
42.78 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.47 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
|
185 |
42.80 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Kettunen |
2009 |
HTU Stadi |
|
164 |
44.59 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Räikkönen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
157 |
45.25 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veera Honkanen |
2009 |
HTU Stadi |
|
125 |
48.83 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.56 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
92 |
54.04 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.01 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Sartiala |
2009 |
HTU Stadi |
|
89 |
54.70 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.63 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti T8, T10, T12, T14, N 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
491 |
30.95 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eevi Hirsi |
2007 |
HTU Stadi |
|
484 |
31.11 |
+0.16 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
454 |
31.78 |
+0.83 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liisa Peetsu |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
383 |
33.62 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
351 |
34.63 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inka Raitio |
2004 |
Kouvolan Uimarit |
|
299 |
36.53 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Luhtanen |
2007 |
HTU Stadi |
|
283 |
37.19 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
|
252 |
38.67 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Ryynänen |
2007 |
HTU Stadi |
|
242 |
39.18 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.58 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
235 |
39.54 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
193 |
42.21 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
180 |
43.22 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 11.39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 20.23.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|