Tulokset Vantaa Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Rintauinti P11, P13, P15, M 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
191 |
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
141 |
1:49.26 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikka Talikka |
2012 |
Kouvolan Uimarit |
|
87 |
2:08.13 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Vuori |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
53 |
2:31.16 |
+52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Rintauinti P11, P13, P15, M 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
226 |
1:33.38 |
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Salja |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
204 |
1:36.54 |
+3.16 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
180 |
1:40.56 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
173 |
1:41.95 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.23 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
153 |
1:46.15 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.46 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandr Rostikov |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
149 |
1:47.18 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.45 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
149 |
1:47.29 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.38 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeremias Rantanen |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
136 |
1:50.37 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.88 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrei Pavilainen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
128 |
1:52.58 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.65 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Jokinen |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
127 |
1:52.94 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.07 |
(+5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
|
110 |
1:58.56 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.53 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sevastian Tarasov |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
104 |
2:00.63 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.92 |
(-13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Rintauinti P11, P13, P15, M 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
340 |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
277 |
1:27.25 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.67 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
238 |
1:31.68 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.76 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Hänninen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Rintauinti P11, P13, P15, M 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
505 |
1:11.39 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Race Club Sveitsi |
|
410 |
1:16.56 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.70 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Levonoja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
299 |
1:25.00 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 20.25.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|