2024-06-14   07:43:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen - stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1 - lørdag

Document
Resultater
Region Syd Turneringen - Stævne 3
Placering: Nyborg Svømme- og Badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 15. apr  2023 to 15. apr  2023
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Thaysen 2015 Vejle Svømmeklub 96 55.07
- Caroline Helene Christensen 2014 Vejle Svømmeklub DSQ
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning
Løb officielt kl.: 15-04-2023 10:24:28
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 10-11 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Naja Veisberg Christensen 2012 Vejen Svømmeklub 154 47.12
2 Ella Dyg Nielsen 2012 Vejle Svømmeklub 137 48.98 +1.86
3 Silke Schultz Brødsgaard Christ 2012 Kolding SK 118 51.49 +4.37
4 Silje Jakobsen 2012 Kolding SK 115 51.96 +4.84
5 Mia Ladekjær 2012 Fredericia Svømmeklub 110 52.61 +5.49
6 Cecilia Wilholdt Kissow 2013 Vejle Svømmeklub 105 53.45 +6.33
7 Sarafine Hagemann Kirstan 2013 Vejle Svømmeklub 99 54.61 +7.49
8 Victoria Wilholdt Kissow 2013 Vejle Svømmeklub 89 56.50 +9.38
9 Charlotte Lyhne 2013 Vejle Svømmeklub 74 1:00.16 +13.04
Løb officielt kl.: 15-04-2023 10:24:28
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 12-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub 443 33.13
2 Bell Møller-Jacobsen 2010 Esbjerg Svømmeklub 324 36.76 +3.63
3 Isabelle Weber 2009 Esbjerg Svømmeklub 314 37.15 +4.02
4 Elena Mendoza 2009 Kolding SK 305 37.53 +4.40
5 Sofie Udbye 2010 Vejen Svømmeklub 296 37.90 +4.77
6 Freja Kawa 2010 Fredericia Svømmeklub 289 38.22 +5.09
7 Alma Schmidt 2009 Kolding SK 267 39.22 +6.09
8 Lærke Johannsen 2009 Nyborg Svømmeklub 265 39.33 +6.20
9 Anne Hangaard 2011 Nyborg Svømmeklub 263 39.44 +6.31
10 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 257 39.71 +6.58
11 Sofie Fur Lisby 2010 Esbjerg Svømmeklub 257 39.73 +6.60
12 Søs Krog 2010 Esbjerg Svømmeklub 237 40.79 +7.66
13 Sophia Perrier 2011 Esbjerg Svømmeklub 231 41.15 +8.02
14 Elizabeth Garbacenka 2010 Fredericia Svømmeklub 228 41.34 +8.21
15 Liv Rong Hansen 2010 Esbjerg Svømmeklub 227 41.41 +8.28
16 Cecilie Lygum Kristensen 2011 Esbjerg Svømmeklub 224 41.59 +8.46
17 Astrid Marie Rytter Akin 2010 Fredericia Svømmeklub 219 41.87 +8.74
18 Fie Nørregaard 2009 Kolding SK 184 44.39 +11.26
19 Alberte Hummelhoff 2010 Nyborg Svømmeklub 182 44.54 +11.41
20 Martha Buchholtz 2010 Esbjerg Svømmeklub 182 44.55 +11.42
21 Lærke Lykke-Kjeldsen 2011 Esbjerg Svømmeklub 181 44.61 +11.48
22 Iben Witt 2011 Esbjerg Svømmeklub 177 44.93 +11.80
23 Emilie Guldager Schmidt 2011 Nyborg Svømmeklub 176 45.01 +11.88
24 Liv Veisberg Christensen 2010 Vejen Svømmeklub 170 45.60 +12.47
25 Emma Larsen 2010 Svømmeklubben Grindsted 167 45.82 +12.69
26 Josefine Steen Harboe 2011 Nyborg Svømmeklub 162 46.33 +13.20
27 Anna Bøgelund Frederiksen 2011 Swim Team Odense 135 49.22 +16.09
28 Carla Celano Wittenkamp 2011 Kolding SK 123 50.73 +17.60
29 Alberte Kjærulff 2011 Kolding SK 92 55.85 +22.72
- Andrea Kiel Hansen 2010 Vejen Svømmeklub DNS
- vilja warming marloth 2010 Vejen Svømmeklub DNS
- Lærke Sø Olsen 2010 Fredericia Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 15-04-2023 10:24:28
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Bendtsen 2008 Fredericia Svømmeklub 439 33.24
2 Lea Timmermand 2008 Esbjerg Svømmeklub 417 33.82 +0.58
3 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub 403 34.21 +0.97
4 Johanne Riber 2008 Fredericia Svømmeklub 311 37.28 +4.04
5 Signe Magelund Møller 2006 Kolding SK 296 37.91 +4.67
6 Olivia MacArtney 2008 Esbjerg Svømmeklub 290 38.16 +4.92
7 Rosa Ella Kjems 2008 Esbjerg Svømmeklub 288 38.25 +5.01
8 Mathilde Sofie Karmar 2008 Esbjerg Svømmeklub 285 38.36 +5.12
9 Stine Pedersen 2008 Kolding SK 281 38.55 +5.31
10 Gabriella L Thoustrup 2008 Fredericia Svømmeklub 249 40.12 +6.88
11 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub 235 40.92 +7.68
Løb officielt kl.: 15-04-2023 10:24:28
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cille Christensen 2004 Kolding SK 514 31.54
2 Johanne Heilmann 2005 Kolding SK 477 32.34 +0.80
Løb officielt kl.: 15-04-2023 10:24:28
15-04-2023 10:45.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner