2024-06-14   09:09:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen - stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1 - lørdag

Document
Resultater
Region Syd Turneringen - Stævne 3
Placering: Nyborg Svømme- og Badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 15. apr  2023 to 15. apr  2023
Løb 17, 4x100m Medley Mix - Final
Plac Navn Alder Klub FINA Tid Diff
1 TopStar Mix 19 Kolding SK 4:25.64
Johanne Heilmann 2005 0558AI 33.75 1:10.14 1:10.14
Daniel Busk 2005 0583AK 32.49 1:10.74 2:20.88
Cille Christensen 2004 0434AE 30.07 1:05.25 3:26.13
Tobias Hesse 2007 0797AO 28.46 59.51 4:25.64
2 Nyborg mix 1 18 Nyborg Svømmeklub 4:30.80 +5.16
Frida Steen Mühring 2009 0938AA 34.48 1:10.36 1:10.36
Teodor Thuelund 2005 0577AH 31.80 1:09.08 2:19.44
Toke Hjalmar Nielsen 2006 0635AM 29.12 1:03.69 3:23.13
Ida Marie Bo Nielsen 2008 0852AT 32.33 1:07.67 4:30.80
3 Ellens youngsters 16 Esbjerg Svømmeklub 4:46.67 +21.03
Toke Kousgaard 2008 0891AI 35.21 1:47.74 1:47.74
Jonas Cheuk Lam Tse 2007 0717AH 40.43 1:14.49 3:02.23
Johanne Falkenby Skytte 2008 0858AP 39.19 1:09.91 4:12.14
Carolina Schlander 2007 0764AP 34.53 4:12.14
4 Fredericia 1 18 Fredericia Svømmeklub 4:50.38 +24.74
Clara Bendtsen 2008 0876AL 35.10 1:12.35 1:12.35
Peter Rom Poulsen 2005 0593AJ 34.34 1:14.75 2:27.10
Harald Nielsen 2008 0809AT 34.30 1:15.68 3:42.78
Johanne Riber 2008 0846AP 32.58 1:07.60 4:50.38
5 Nyborg mix 2 17 Nyborg Svømmeklub 4:51.67 +26.03
Ida Friis Mikkelsen 2010 1040AF 36.36 1:53.49 1:53.49
Bertram Poser Jensen 2008 0867AB 43.45 1:14.08 3:07.57
Oskar Mühring 2006 0679AD 36.76 1:08.55 4:16.12
Ella Krogshede 2009 0920AJ 35.55 4:16.12
6 Giffelgnaskerne 16 Swim Team Odense 4:52.67 +27.03
Anders Beier 2007 0703AO 35.61 1:12.77 1:12.77
Atalie R. L. Pedersen 2007 0752AS 38.34 1:22.52 2:35.29
Martin Kjeldsen 2007 0705AO 33.01 1:14.23 3:49.52
Andrea Wagner 2008 0852AA 30.38 1:03.15 4:52.67
7 Nyborg Mix 3 15 Nyborg Svømmeklub 5:01.58 +35.94
Dicte S. Falkenstrøm 2008 0814AA 38.45 1:18.17 1:18.17
Danilo Vaarning 2009 0935AA 35.75 1:16.78 2:34.95
Alexander Kirk 2008 0863AD 32.16 1:09.52 3:44.47
Lærke Johannsen 2009 0964BH 36.74 1:17.11 5:01.58
8 Click Mix 17 Kolding SK 5:04.13 +38.49
Mads Kvorning 2008 0825AR 33.61 1:08.01 1:08.01
Ane Christensen 2006 0618AA 38.67 1:22.71 2:30.72
Signe Christensen 2008 0882AB 32.83 1:48.51 4:19.23
Maksym Bovtruk 2007 0787AR 44.90 4:19.23
9 Nyborg Mix 4 15 Nyborg Svømmeklub 5:11.81 +46.17
Anna Lindstedt 2010 1092AG 41.00 1:24.56 1:24.56
Johan Lundsgaard Palm 2008 0877AB 37.52 1:19.88 2:44.44
Jakob Nielsen 2008 0847AM 32.64 1:12.58 3:57.02
Frida Krogh Kristiansen 2011 1128AC 36.08 1:14.79 5:11.81
10 Johannes’ jungle mix 15 Esbjerg Svømmeklub 5:16.75 +51.11
Nikolai Elgaard 2009 0973AC 37.07 1:17.70 1:17.70
Maren Skovsborg 2008 0868AP 39.90 1:27.57 2:45.27
Thea Aggerholm 2009 0974AI 39.09 1:27.91 4:13.18
Louie Lindblad 2010 1087AF 30.74 1:03.57 5:16.75
11 Fredericia 2 15 Fredericia Svømmeklub 5:18.62 +52.98
Simon Germansen 2010 1097AN 38.25 1:19.13 1:19.13
Benjamin Thomsen 2008 0837AN 37.19 1:19.98 2:39.11
Gry Skou Mortensen 2009 0934BD 41.57 1:30.20 4:09.31
Freja Kawa 2010 1090AH 32.95 1:09.31 5:18.62
12 Vejen Sharks 1 15 Vejen Svømmeklub 5:20.72 +55.08
Sofie Udbye 2010 1018AE 1:23.32 2:03.18 2:03.18
Mads Bertelsen 2010 1027AO 46.02 1:22.84 3:26.02
Rasmus Wadskjær 2008 0881AJ 45.52 1:18.13 4:44.15
Bell Møller-Jacobsen 2010 1068AE 36.57 4:44.15
13 Nyborg MiX 5 16 Nyborg Svømmeklub 5:22.09 +56.45
Martin Stokholm 2007 0719AM 34.69 1:10.92 1:10.92
Marie Petersen 2010 1022AT 46.84 1:40.96 2:51.88
Nikolaj Kobbernagel 2007 0799AB 31.20 1:10.55 4:02.43
Karla Krog 2011 1172AC 37.85 1:19.66 5:22.09
14 Fredericia 3 16 Fredericia Svømmeklub 5:29.69 +1:04.0
Gabriella L Thoustrup 2008 0852AO 42.12 1:24.79 1:24.79
Elias Hylle-Wiig 2008 0841AN 38.41 1:22.91 2:47.70
Maja Germansen 2007 0776BA 41.13 1:29.76 4:17.46
Julius Jakobsfeld 2009 0971BI 34.54 1:12.23 5:29.69
15 Frans’ fimser 15 Esbjerg Svømmeklub 5:48.52 +1:22.8
Mathilde Sofie Karmar 2008 0876AN 42.30 1:26.12 1:26.12
Rosa Ella Kjems 2008 0882AH 40.00 1:27.42 2:53.54
Sebastian Drachmann 2008 0841AL 35.65 1:19.85 4:13.39
August Røn Wind 2011 1129AH 44.44 1:35.13 5:48.52
16 Swim or Die 14 Swim Team Odense 5:59.51 +1:33.8
Vera Damgaard 2012 1204AG 49.30 1:39.21 1:39.21
Mikkel Philipsen 2009 0929BE 43.20 1:33.73 3:12.94
Vitus Stæhr Bentsen 2012 1201AA 37.81 1:21.28 4:34.22
Dicte Kay Myntman 2011 1150AI 39.89 1:25.29 5:59.51
17 De fede flodheste 13 Swim Team Odense 6:04.29 +1:38.6
Louis Stæhr Bentsen 2010 1031AB 33.60 1:09.62 1:09.62
Emilie Maagaard 2011 1160AM 55.32 2:00.06 3:09.68
Jonathan R. S. Pedersen 2011 1185AA 38.30 1:25.15 4:34.83
Filippa Højlund Sandberg 2012 1244AF 42.95 1:29.46 6:04.29
18 Stjerne Mix 14 Kolding SK 6:22.41 +1:56.7
Alberte Kvorning 2011 1116AM 1:33.60 2:27.19 2:27.19
Mikkel Stig Langløkke 2010 1039AM 59.17 1:43.72 4:10.91
Wilma Stubager Knudsen 2009 0980BH 51.14 1:29.35 5:40.26
Gustav Karow 2009 0967BJ 42.15 5:40.26
19 Fredericia 4 14 Fredericia Svømmeklub 6:23.30 +1:57.6
Elizabeth Garbacenka 2010 1056AK 42.92 1:30.25 1:30.25
Alberte Oldenborg Pedersen 2011 1164AP 46.04 1:40.94 3:11.19
Berthram Byskov 2009 0975AE 49.81 1:51.86 5:03.05
Luc Kasper Nielsen 2009 0977BI 37.18 1:20.25 6:23.30
20 T-Guld 1 11 Esbjerg Svømmeklub 6:53.68 +2:28.0
Clara Mathiasen 2013 1340AE 1:53.72 2:46.71 2:46.71
Magnus Rong Hansen 2012 1237AH 1:01.80 1:46.63 4:33.34
Mathilde Nørskov Kaltoft 2013 1346AB 1:35.70 2:20.34 6:53.68
Magnus Villum Møller 2012 1291AE 6:53.68 6:53.68
21 STO lopper 12 Swim Team Odense 6:57.42 +2:31.7
Adam Abou Lebde 2012 1233AE 49.40 1:42.66 1:42.66
Lisbet Steinvör Holmsted Kruse 2011 1130AO 1:00.89 2:07.40 3:50.06
Carl Trebbien 2011 1173AD 40.54 1:31.91 5:21.97
Anna Bøgelund Frederiksen 2011 1132AJ 46.14 1:35.45 6:57.42
22 T-Guld 2 11 Esbjerg Svømmeklub 7:24.99 +2:59.3
Johan Aggerholm 2012 1213AF 55.81 1:58.14 1:58.14
Mille Møller Jacobsen 2013 1346AE 52.39 1:53.89 3:52.03
Anna Lauridsen 2013 1344AB 56.26 1:58.60 5:50.63
Kristian Hansen 2013 1323AH 43.18 1:34.36 7:24.99
- Ellens slaver 16 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen
Lea Timmermand 2008 0826AE 37.14 1:15.94 1:15.94
Nicoline Lee T. Sørensen 2008 0856AE
Frederik Møhring Madsen 2007 0713AD
Villads Isko Pimenta 2007 0751AD
- Vejen Sharks 2 13 Vejen Svømmeklub DSQ
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan
Liv Veisberg Christensen 2010 1018AT 1:43.83 2:45.79 2:45.79
Mikkel Bertelsen 2012 1267AK
Marcus Puggaard Hougaard 2011 1151AN
Naja Veisberg Christensen 2012 1232AP
Løb officielt kl.: 15-04-2023 15:24:53
15-04-2023 15:32.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Nyborg Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner