Resultat för Vårsimiaden 2023, Hallsberg
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x100m Frisim Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Örebro Simallians Lag Röd |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
5:00.45 |
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
33.36 |
1:12.08 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
AG9311 |
|
35.15 |
1:15.35 |
|
|
|
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
AA9812 |
|
36.65 |
1:17.05 |
|
|
|
3:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
AB7211 |
|
34.99 |
1:15.97 |
|
|
|
5:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-06 10:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:09:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Frisim Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Örebro Simallians Lag blå |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
73 |
|
|
3:29.49 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Arveden |
2013 |
AH5913 |
|
48.64 |
|
|
|
|
48.64 |
|
|
|
|
|
|
Amy Gidlöf Järvinen |
2013 |
AE3013 |
|
57.89 |
|
|
|
|
1:46.53 |
|
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
AC5313 |
|
52.75 |
|
|
|
|
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahmad Al-Balkhi |
2015 |
AA3515 |
|
50.21 |
|
|
|
|
3:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-06 10:12:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:12:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Flickor 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Una Mujic-Ristin |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bella Pimwimon Phonphan |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:18:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:21:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
53.37 |
|
|
|
|
|
|
Elin Cirre |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
46.18 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
38.66 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Gidlöf Järvinen |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
56.23 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
50.58 |
|
|
|
|
|
|
Joline Jernberg |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
59.36 |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:23:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Arvid Danielsson |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:25:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alma Bergfors |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Christensen |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
Amy Gidlöf Järvinen |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
|
|
57.58 |
|
|
|
|
|
|
Minna Lindgren |
2015 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Tavemark Toutin |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:30:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ahmad Al-Balkhi |
2015 |
Örebro Simallians |
|
|
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
Nilo Andersson |
2013 |
Grums Simsällskap |
|
|
55.40 |
|
|
|
|
|
|
Wille Andersson |
2015 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Arveden |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
57.79 |
|
|
|
|
|
|
Christian Bönesch Mihai |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:32:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Flickor 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
3:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
3:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Una Mujic-Ristin |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
3:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
3:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
2:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:36:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Pojkar 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
2:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:38:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Flickor 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
43.50 |
|
|
|
|
|
|
Elin Cirre |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
38.20 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Gidlöf Järvinen |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
46.40 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
40.26 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
40.22 |
|
|
|
|
|
|
Joline Jernberg |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
50.27 |
|
|
|
|
|
|
My Solalv |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
54.81 |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
39.18 |
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:52:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Pojkar 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Arvid Danielsson |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
45.60 |
|
|
|
|
|
|
Eskil Svenberg |
2012 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:53:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Medley Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alma Bergfors |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
2:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
|
|
2:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:56:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Rasmus Arveden |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
2:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 10:59:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Matilda Alin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uma Bergman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
2:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Bergström |
2011 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Björkegren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Una Mujic-Ristin |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bella Pimwimon Phonphan |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
2:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Welin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 11:09:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Flickor 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
56.41 |
|
|
|
|
|
|
Elin Cirre |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
47.77 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
41.44 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Gidlöf Järvinen |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
54.16 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50.27 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
48.63 |
|
|
|
|
|
|
Joline Jernberg |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
58.55 |
|
|
|
|
|
|
My Solalv |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 11:11:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Arvid Danielsson |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
56.32 |
|
|
|
|
|
|
Eskil Svenberg |
2012 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 11:12:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x50m Medley Flickor 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Örebro Simallians Lag Blå |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
60 |
|
|
4:21.20 |
|
|
|
|
|
|
Amy Gidlöf Järvinen |
2013 |
AE3013 |
|
1:11.53 |
|
|
|
|
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
Alma Bergfors |
2013 |
AD8213 |
|
1:02.95 |
|
|
|
|
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
AB0614 |
|
1:11.27 |
|
|
|
|
3:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Christensen |
2013 |
AN3613 |
|
55.45 |
|
|
|
|
4:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-06 11:18:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 11:18:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Medley Flickor 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
12 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
188 |
|
|
2:58.66 |
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
AD6611 |
|
48.00 |
|
|
|
|
48.00 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Welin |
2011 |
AU7011 |
|
47.79 |
|
|
|
|
1:35.79 |
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
AL7411 |
|
40.48 |
|
|
|
|
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
AL1212 |
|
42.39 |
|
|
|
|
2:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
164 |
|
|
3:06.71 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
AJ4211 |
|
44.51 |
|
|
|
|
44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
AE5012 |
|
51.72 |
|
|
|
|
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Cirre |
2012 |
AE2612 |
|
48.37 |
|
|
|
|
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
AJ4211 |
|
42.11 |
|
|
|
|
3:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Örebro Simallians Lag Blå |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
225 |
|
|
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
AK7011 |
|
46.13 |
|
|
|
|
46.13 |
|
|
|
|
|
|
Una Mujic-Ristin |
2011 |
AH5411 |
|
50.81 |
|
|
|
|
1:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
35.42 |
|
|
|
|
2:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
AD2611 |
|
35.73 |
|
|
|
|
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Örebro Simallians lag grön |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
154 |
|
|
3:10.95 |
|
|
|
|
|
|
Bella Pimwimon Phonphan |
2011 |
AV1211 |
|
50.57 |
|
|
|
|
50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
AT8012 |
|
49.21 |
|
|
|
|
1:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
AA9812 |
|
40.04 |
|
|
|
|
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Jernberg |
2012 |
AN0612 |
|
51.13 |
|
|
|
|
3:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Örebro Simallians lag gul |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
186 |
|
|
2:59.27 |
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
AP5211 |
|
49.83 |
|
|
|
|
49.83 |
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
AP5411 |
|
48.87 |
|
|
|
|
1:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
AB7211 |
|
40.32 |
|
|
|
|
2:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
AE6812 |
|
40.25 |
|
|
|
|
2:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-06 11:22:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 11:22:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 11:22:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x50m Medley Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Örebro Simallians Lag röd |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
66 |
|
|
3:57.59 |
|
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
AC5313 |
|
58.57 |
|
|
|
|
58.57 |
|
|
|
|
|
|
Amy Gidlöf Järvinen |
2013 |
AE3013 |
|
1:06.19 |
|
|
|
|
2:04.76 |
|
|
|
|
|
|
Alma Bergfors |
2013 |
AD8213 |
|
1:01.78 |
|
|
|
|
3:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
AB0614 |
|
51.05 |
|
|
|
|
3:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-06 13:10:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:10:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4x100m Medley Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Örebro Simallians Lag röd |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
5:45.10 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
AA9812 |
|
43.22 |
1:27.96 |
|
|
|
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
AB7211 |
|
45.55 |
1:38.28 |
|
|
|
3:06.24 |
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
36.43 |
1:20.42 |
|
|
|
4:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
AG9311 |
|
37.71 |
1:18.44 |
|
|
|
5:45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-06 13:15:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:15:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 25m Fjärilsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alma Bergfors |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
27.91 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Christensen |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
32.21 |
|
|
|
|
|
|
Amy Gidlöf Järvinen |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
|
|
31.93 |
|
|
|
|
|
|
Esther Sigvardsson |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
25.16 |
|
|
|
|
|
|
Edith Svenberg |
2014 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
37.57 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Tavemark Toutin |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:25:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 25m Fjärilsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ahmad Al-Balkhi |
2015 |
Örebro Simallians |
|
|
29.40 |
|
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:25:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Flickor 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Matilda Alin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
2:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uma Bergman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Bergström |
2011 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Björkegren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Una Mujic-Ristin |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bella Pimwimon Phonphan |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Welin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:32:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Frisim Pojkar 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:33:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Medley Flickor 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Cirre |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
1:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Gidlöf Järvinen |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
1:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Solalv |
2012 |
Örebro Simallians |
1.47 |
|
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:38:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Pojkar 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Arvid Danielsson |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Svenberg |
2012 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:41:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Bröstsim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alma Bergfors |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:05.06 |
|
|
|
|
|
|
Nora Boo Jonutis |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
54.17 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Christensen |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
Amy Gidlöf Järvinen |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
Minna Lindgren |
2015 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
Esther Sigvardsson |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
55.88 |
|
|
|
|
|
|
Adelle Standi Andersson |
2014 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
Edith Svenberg |
2014 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Tavemark Toutin |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:55:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ahmad Al-Balkhi |
2015 |
Örebro Simallians |
|
|
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 13:57:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Medley Flickor 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lina Bergström |
2011 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Björkegren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Una Mujic-Ristin |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bella Pimwimon Phonphan |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Welin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:04:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Medley Pojkar 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:07:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Bröstsim Flickor 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
58.00 |
|
|
|
|
|
|
Elin Cirre |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
52.15 |
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
42.99 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Gidlöf Järvinen |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
53.69 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
52.19 |
|
|
|
|
|
|
My Solalv |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
50.42 |
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:10:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Bröstsim Pojkar 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Arvid Danielsson |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
Eskil Svenberg |
2012 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:12:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Frisim Flickor 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alma Bergfors |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
56.48 |
|
|
|
|
|
|
Nora Boo Jonutis |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
44.68 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Christensen |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
Amy Gidlöf Järvinen |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
|
|
53.73 |
|
|
|
|
|
|
Minna Lindgren |
2015 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
Esther Sigvardsson |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
47.45 |
|
|
|
|
|
|
Adelle Standi Andersson |
2014 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
Edith Svenberg |
2014 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
Lana Velemir |
2014 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:24:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Frisim Pojkar 10 oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ahmad Al-Balkhi |
2015 |
Örebro Simallians |
|
|
48.91 |
|
|
|
|
|
|
Nilo Andersson |
2013 |
Grums Simsällskap |
|
|
59.05 |
|
|
|
|
|
|
Wille Andersson |
2015 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
Christian Bönesch Mihai |
2013 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
53.08 |
|
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:25:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Flickor 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lina Bergström |
2011 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
45.51 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Björkegren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
44.75 |
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
40.93 |
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
57.62 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50.45 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
49.73 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
40.80 |
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
51.98 |
|
|
|
|
|
|
Una Mujic-Ristin |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
45.16 |
|
|
|
|
|
|
Bella Pimwimon Phonphan |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
45.71 |
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
43.73 |
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:30:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4x50m Frisim Flickor 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Delfinens simsällskap Örebro |
10 |
Delfinens simsällskap Örebro |
|
|
106 |
|
|
3:15.20 |
|
|
|
|
|
|
Esther Sigvardsson |
2013 |
AB2413 |
|
45.62 |
|
|
|
|
45.62 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Tavemark Toutin |
2013 |
AB2213 |
|
41.83 |
|
|
|
|
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
Nora Boo Jonutis |
2013 |
AE7613 |
|
46.19 |
|
|
|
|
2:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Lindgren |
2015 |
AA1415 |
|
1:01.56 |
|
|
|
|
3:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Örebro Simallians Lag Blå |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
69 |
|
|
3:45.37 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
AB0614 |
|
49.05 |
|
|
|
|
49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Bergfors |
2013 |
AD8213 |
|
55.25 |
|
|
|
|
1:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Gidlöf Järvinen |
2013 |
AE3013 |
|
1:00.49 |
|
|
|
|
2:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Christensen |
2013 |
AN3613 |
|
1:00.58 |
|
|
|
|
3:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-06 14:38:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:38:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vårsimiaden 2023 Hallsberg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alléhallen |
Arrangör: |
Hallsberg-Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2023 till den 6 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 4x50m Frisim Flickor 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Hallsberg Kumla Simklubb |
12 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
198 |
|
|
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
AL7411 |
|
36.31 |
|
|
|
|
36.31 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
AL1212 |
|
44.14 |
|
|
|
|
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Welin |
2011 |
AU7011 |
|
40.94 |
|
|
|
|
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
AD6611 |
|
37.30 |
|
|
|
|
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
163 |
|
|
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
AE2812 |
|
2:49.10 |
|
|
|
|
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
AE5012 |
|
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Cirre |
2012 |
AE2612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
AJ4211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Örebro Simallians Lag Blå |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
148 |
|
|
2:54.64 |
|
|
|
|
|
|
Bella Pimwimon Phonphan |
2011 |
AV1211 |
|
46.46 |
|
|
|
|
46.46 |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
AT8012 |
|
38.60 |
|
|
|
|
1:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Solalv |
2012 |
AQ8812 |
|
53.98 |
|
|
|
|
2:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enya Edwall |
2012 |
AA9812 |
|
35.60 |
|
|
|
|
2:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Örebro Simallians lag grön |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
195 |
|
|
2:39.42 |
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
AP5411 |
|
42.57 |
|
|
|
|
42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
AP5211 |
|
41.40 |
|
|
|
|
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Björkegren |
2011 |
AQ5211 |
|
41.58 |
|
|
|
|
2:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
AB7211 |
|
33.87 |
|
|
|
|
2:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Örebro Simallians lag gul |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
224 |
|
|
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
AK7011 |
|
36.51 |
|
|
|
|
36.51 |
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
AD2611 |
|
36.95 |
|
|
|
|
1:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Una Mujic-Ristin |
2011 |
AH5411 |
|
40.08 |
|
|
|
|
1:53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
AE6812 |
|
38.72 |
|
|
|
|
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-06 14:44:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-06 14:44:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|