Tulokset Tuusula-Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Apr 15, 2023 to Apr 15, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Butterfly Men 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.67 |
|
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.99 |
(-14.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15.4.2023 16.26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Butterfly Men 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.82 |
|
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.61 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15.4.2023 16.26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Butterfly Men 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.62 |
|
58.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.20 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.73 |
|
59.36 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.27 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.65 |
|
59.65 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.65 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Henrik Rinkinen |
1997 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.68 |
|
59.65 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artem Khotenovskii |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.74 |
|
1:03.73 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.16 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasu Haapaniemi |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.75 |
|
1:11.96 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Laurila |
1996 |
S.C. Pingviinit |
+0.85 |
|
1:14.37 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.88 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15.4.2023 16.26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-15 16.27.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|