2024-02-26   07:58:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 5 Söndag EM

Document
Resultat
Citadellsim 2023
Plats: Citadellbadet Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 34, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: HT Emballage
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Ravn Rehnström 14 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 421 2:32.06 99,61 %
Entry time: 2:31.47 (+0.59)
50m: 32.22
100m: 1:10.78
(38.56)
150m: 1:57.05
(46.27)
200m: 2:32.06
(35.01)
2 Rasmus Jensen 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 404 2:34.15 99,95 %
Entry time: 2:34.08 (+0.07)
50m: 31.67
100m: 1:12.63
(40.96)
150m: 1:59.79
(47.16)
200m: 2:34.15
(34.36)
3 Wille Thente 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.65 401 2:34.52 102,67 %
Entry time: 2:38.76 (-4.24)
50m: 33.23
100m: 1:13.59
(40.36)
150m: 1:59.07
(45.48)
200m: 2:34.52
(35.45)
4 Vincent Kock 14 Helsingborgs Simsällskap +0.74 395 2:35.29 101,65 %
Entry time: 2:37.89 (-2.60)
50m: 32.13
100m: 1:12.21
(40.08)
150m: 1:59.12
(46.91)
200m: 2:35.29
(36.17)
5 Theo Olofsson 13 Sjöbo Simsällskap +0.71 383 2:36.89 99,00 %
Entry time: 2:35.34 (+1.55)
50m: 33.68
100m: 1:13.22
(39.54)
150m: 2:01.86
(48.64)
200m: 2:36.89
(35.03)
6 Simon Björk 14 Landskrona Simsällskap +0.69 377 2:37.78 102,54 %
Entry time: 2:41.90 (-4.12)
50m: 33.66
100m: 1:15.31
(41.65)
150m: 2:01.99
(46.68)
200m: 2:37.78
(35.79)
7 Filip Edlundh 14 Simklubben Poseidon +0.77 369 2:38.90 98,60 %
Entry time: 2:36.70 (+2.20)
50m: 34.17
100m: 1:14.71
(40.54)
150m: 2:02.90
(48.19)
200m: 2:38.90
(36.00)
8 Noah Sjögren 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 368 2:39.08 101,96 %
Entry time: 2:42.26 (-3.18)
50m: 36.55
100m: 1:15.83
(39.28)
150m: 2:03.39
(47.56)
200m: 2:39.08
(35.69)
9 Oliver Hörnell 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 336 2:43.89 100,24 %
Entry time: 2:44.29 (-0.40)
50m: 34.64
100m: 1:19.97
(45.33)
150m: 2:08.49
(48.52)
200m: 2:43.89
(35.40)
10 Onzo Nilbo Burren 14 Helsingborgs Simsällskap +0.75 336 2:43.96 98,75 %
Entry time: 2:41.94 (+2.02)
50m: 32.62
100m: 1:17.41
(44.79)
150m: 2:06.39
(48.98)
200m: 2:43.96
(37.57)
11 Axel Wall 14 Simklubben Sydsim +0.78 317 2:47.14 102,38 %
Entry time: 2:51.21 (-4.07)
50m: 35.73
100m: 1:18.67
(42.94)
150m: 2:08.98
(50.31)
200m: 2:47.14
(38.16)
12 Joel Petersson 14 Karlskrona Simsällskap +0.66 309 2:48.48 95,39 %
Entry time: 2:41.06 (+7.42)
50m: 36.02
100m: 1:19.59
(43.57)
150m: 2:09.26
(49.67)
200m: 2:48.48
(39.22)
13 Jarne Vriezekolk 14 Helsingborgs Simsällskap +0.68 302 2:49.89 105,24 %
Entry time: 2:59.29 (-9.40)
50m: 34.79
100m: 1:20.95
(46.16)
150m: 2:13.57
(52.62)
200m: 2:49.89
(36.32)
14 Anton Silonosov 14 Karlskrona Simsällskap +0.88 266 2:57.22 97,93 %
Entry time: 2:53.63 (+3.59)
50m: 38.79
100m: 1:27.58
(48.79)
150m: 2:18.92
(51.34)
200m: 2:57.22
(38.30)
15 William Persson 14 Ystads Simsällskap +0.83 258 2:58.93 103,53 %
Entry time: 3:05.47 (-6.54)
50m: 37.82
100m: 1:27.10
(49.28)
150m: 2:17.85
(50.75)
200m: 2:58.93
(41.08)
16 Yonas Hsissi 14 Simklubben Sydsim +0.71 241 3:03.15 99,70 %
Entry time: 3:02.60 (+0.55)
50m: 40.56
100m: 1:23.89
(43.33)
150m: 2:23.37
(59.48)
200m: 3:03.15
(39.78)
17 Albert Ringström 14 SK Triton +0.89 238 3:03.81 98,01 %
Entry time: 3:00.23 (+3.58)
50m: 42.39
100m: 1:25.20
(42.81)
150m: 2:23.82
(58.62)
200m: 3:03.81
(39.99)
- Charlie Mårtensson 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.90 DSQ
- Kieran O'Brien 14 Simklubben Poseidon +0.75 DSQ
- Holger Romedahl 13 SK Triton +0.63 DSQ
Grenen officiell:  2023-05-28 18:52:10
Gren 34, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: HT Emballage
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Nyholm 16 Simklubben Poseidon +0.73 521 2:21.63 98,32 %
Entry time: 2:19.29 (+2.34)
50m: 31.22
100m: 1:09.13
(37.91)
150m: 1:48.57
(39.44)
200m: 2:21.63
(33.06)
2 Arvid Johansson 16 Simklubben Ran +0.75 467 2:26.92 101,84 %
Entry time: 2:29.68 (-2.76)
50m: 30.12
100m: 1:09.68
(39.56)
150m: 1:53.76
(44.08)
200m: 2:26.92
(33.16)
3 Albin Björnström 16 SK Triton +0.70 460 2:27.59 97,65 %
Entry time: 2:24.20 (+3.39)
50m: 31.95
100m: 1:12.97
(41.02)
150m: 1:52.70
(39.73)
200m: 2:27.59
(34.89)
4 Tim Edelberg 16 Simklubben Poseidon +0.74 454 2:28.24 101,87 %
Entry time: 2:31.07 (-2.83)
50m: 31.24
100m: 1:11.68
(40.44)
150m: 1:55.24
(43.56)
200m: 2:28.24
(33.00)
5 Melvin Falk 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 441 2:29.76 99,50 %
Entry time: 2:29.01 (+0.75)
50m: 30.94
100m: 1:10.65
(39.71)
150m: 1:55.31
(44.66)
200m: 2:29.76
(34.45)
6 Oliver Björk 16 Landskrona Simsällskap +0.67 422 2:31.95 101,97 %
Entry time: 2:35.00 (-3.05)
50m: 30.28
100m: 1:10.27
(39.99)
150m: 1:57.35
(47.08)
200m: 2:31.95
(34.60)
7 Dag Bäckerud 16 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 421 2:32.01 99,44 %
Entry time: 2:31.17 (+0.84)
50m: 31.35
100m: 1:11.85
(40.50)
150m: 1:57.28
(45.43)
200m: 2:32.01
(34.73)
8 Albin Wikström 16 Simklubben Poseidon +0.65 405 2:34.01 99,39 %
Entry time: 2:33.08 (+0.93)
50m: 33.11
100m: 1:13.15
(40.04)
150m: 1:58.37
(45.22)
200m: 2:34.01
(35.64)
9 Hugo Mirvéus 15 SK Triton +0.71 400 2:34.72 99,55 %
Entry time: 2:34.02 (+0.70)
50m: 30.81
100m: 1:11.53
(40.72)
150m: 1:58.87
(47.34)
200m: 2:34.72
(35.85)
10 Melker Thalin 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 388 2:36.28 96,52 %
Entry time: 2:31.03 (+5.25)
50m: 33.06
100m: 1:17.03
(43.97)
150m: 1:58.89
(41.86)
200m: 2:36.28
(37.39)
11 Kasper Andersson 15 Simklubben Ran +0.77 384 2:36.73 102,61 %
Entry time: 2:40.93 (-4.20)
50m: 34.80
100m: 1:15.35
(40.55)
150m: 2:01.53
(46.18)
200m: 2:36.73
(35.20)
12 Cristian Stefan Nicoara 15 Simklubben Sydsim +0.66 356 2:40.73 94,59 %
Entry time: 2:32.48 (+8.25)
50m: 31.73
100m: 1:16.43
(44.70)
150m: 2:05.34
(48.91)
200m: 2:40.73
(35.39)
13 Aaron Conradsson Häggel 15 Ystads Simsällskap +0.75 353 2:41.30 97,27 %
Entry time: 2:37.02 (+4.28)
50m: 34.44
100m: 1:16.00
(41.56)
150m: 2:04.69
(48.69)
200m: 2:41.30
(36.61)
14 Hampus Björkdahl 15 Simklubben Lödde +0.68 315 2:47.38 107,88 %
Entry time: 3:01.70 (-14.32)
50m: 33.67
100m: 1:16.38
(42.71)
150m: 2:09.76
(53.38)
200m: 2:47.38
(37.62)
15 Alfred Freijs 15 Simklubben Sydsim +0.77 276 2:55.03 100,53 %
Entry time: 2:55.96 (-0.93)
50m: 39.11
100m: 1:23.38
(44.27)
150m: 2:17.19
(53.81)
200m: 2:55.03
(37.84)
16 Ayman Darouiche 16 Karlshamns Simklubb +0.81 270 2:56.34 105,37 %
Entry time: 3:06.35 (-10.01)
50m: 36.27
100m: 1:22.84
(46.57)
150m: 2:15.13
(52.29)
200m: 2:56.34
(41.21)
17 Oscar Samberg 15 Simklubben Sydsim +0.84 259 2:58.79 98,48 %
Entry time: 2:56.12 (+2.67)
50m: 39.32
100m: 1:25.50
(46.18)
150m: 2:18.23
(52.73)
200m: 2:58.79
(40.56)
- David Kjellander Hansen 15 Simklubben Sydsim +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2023-05-28 18:52:10
Gren 34, 200m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Sponsor: HT Emballage
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Hassling 23 Landskrona Simsällskap +0.69 668 2:10.37 93,41 %
Entry time: 2:02.31 (+8.06)
50m: 27.45
100m: 1:00.95
(33.50)
150m: 1:39.57
(38.62)
200m: 2:10.37
(30.80)
2 Filip Salbrink 21 Simklubben Poseidon +0.79 623 2:13.41 98,82 %
Entry time: 2:11.85 (+1.56)
50m: 28.82
100m: 1:03.02
(34.20)
150m: 1:43.62
(40.60)
200m: 2:13.41
(29.79)
3 John Brolin 21 Helsingborgs Simsällskap +0.70 588 2:16.02 94,12 %
Entry time: 2:08.47 (+7.55)
50m: 28.16
100m: 1:06.40
(38.24)
150m: 1:45.80
(39.40)
200m: 2:16.02
(30.22)
4 Fredrik Karlsson 19 Simklubben Poseidon +0.78 574 2:17.12 100,30 %
Entry time: 2:17.53 (-0.41)
50m: 28.71
100m: 1:06.66
(37.95)
150m: 1:46.34
(39.68)
200m: 2:17.12
(30.78)
5 Lucas Lindblom 23 Landskrona Simsällskap +0.71 501 2:23.51 94,25 %
Entry time: 2:15.71 (+7.80)
50m: 31.01
100m: 1:10.77
(39.76)
150m: 1:50.80
(40.03)
200m: 2:23.51
(32.71)
6 Emil Hjalmarsson 17 Simklubben Ran +0.70 460 2:27.63 101,11 %
Entry time: 2:29.28 (-1.65)
50m: 31.16
100m: 1:10.22
(39.06)
150m: 1:53.15
(42.93)
200m: 2:27.63
(34.48)
7 Axel Sandberg 19 Simklubben Poseidon +0.67 456 2:28.04 97,82 %
Entry time: 2:24.88 (+3.16)
50m: 31.21
100m: 1:10.33
(39.12)
150m: 1:55.12
(44.79)
200m: 2:28.04
(32.92)
8 Jonatan Bååth 17 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 430 2:30.98 96,87 %
Entry time: 2:26.40 (+4.58)
50m: 31.44
100m: 1:09.97
(38.53)
150m: 1:54.87
(44.90)
200m: 2:30.98
(36.11)
9 Hugo Prössel 17 Vellinge-Näsets Simklubb +0.74 389 2:36.04 99,31 %
Entry time: 2:34.97 (+1.07)
50m: 32.32
100m: 1:14.07
(41.75)
150m: 2:03.69
(49.62)
200m: 2:36.04
(32.35)
10 Axel Bech 17 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 342 2:42.94 94,65 %
Entry time: 2:34.67 (+8.27)
50m: 32.21
100m: 1:11.93
(39.72)
150m: 2:04.99
(53.06)
200m: 2:42.94
(37.95)
Grenen officiell:  2023-05-28 18:52:10
2023-05-28 18:52:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner