2024-02-26   08:10:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 5 Söndag EM

Document
Resultat
Citadellsim 2023
Plats: Citadellbadet Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: Resurs Bank
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Krüger 13 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 337 1:21.70 100,46 %
Entry time: 1:22.08 (-0.38)
50m: 39.08
100m: 1:21.70
(42.62)
2 Jacob Björk 14 Helsingborgs Simsällskap +0.78 334 1:21.92 100,50 %
Entry time: 1:22.33 (-0.41)
50m: 38.27
100m: 1:21.92
(43.65)
3 Joel Petersson 14 Karlskrona Simsällskap +0.64 334 1:21.93 98,22 %
Entry time: 1:20.50 (+1.43)
50m: 36.93
100m: 1:21.93
(45.00)
4 Kieran O'Brien 14 Simklubben Poseidon +0.72 329 1:22.36 100,99 %
Entry time: 1:23.18 (-0.82)
50m: 38.82
100m: 1:22.36
(43.54)
5 Jack Rönndahl 14 Helsingborgs Simsällskap +0.74 319 1:23.19 101,57 %
Entry time: 1:24.52 (-1.33)
50m: 39.23
100m: 1:23.19
(43.96)
6 Charlie Ståhlgren 14 Helsingborgs Simsällskap +0.76 319 1:23.22 100,81 %
Entry time: 1:23.90 (-0.68)
50m: 39.57
100m: 1:23.22
(43.65)
7 Ludvig Arfwidson 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 310 1:23.99 103,93 %
Entry time: 1:27.43 (-3.44)
50m: 40.62
100m: 1:23.99
(43.37)
8 Lowe Remlén 13 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 288 1:26.07 102,88 %
Entry time: 1:28.62 (-2.55)
50m: 41.61
100m: 1:26.07
(44.46)
9 Anton Silonosov 14 Karlskrona Simsällskap +0.79 259 1:29.12 99,40 %
Entry time: 1:28.59 (+0.53)
50m: 41.63
100m: 1:29.12
(47.49)
10 Viggo Näsström 13 Helsingborgs Simsällskap +0.71 257 1:29.41 100,90 %
Entry time: 1:30.22 (-0.81)
50m: 40.44
100m: 1:29.41
(48.97)
11 Ewan Lidberg 13 Helsingborgs Simsällskap +0.74 257 1:29.43 101,95 %
Entry time: 1:31.21 (-1.78)
50m: 42.15
100m: 1:29.43
(47.28)
12 Noah Sjögren 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 254 1:29.74 98,91 %
Entry time: 1:28.77 (+0.97)
50m: 42.89
100m: 1:29.74
(46.85)
13 Viktor Sjöholm 13 Simsällskapet Iden +0.78 245 1:30.88 101,21 %
Entry time: 1:31.99 (-1.11)
50m: 43.38
100m: 1:30.88
(47.50)
14 Erik Hsino-Ahlquist 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 233 1:32.33 102,09 %
Entry time: 1:34.30 (-1.97)
50m: 44.39
100m: 1:32.33
(47.94)
15 Felix Broberg 13 Helsingborgs Simsällskap +0.76 232 1:32.54 101,15 %
Entry time: 1:33.62 (-1.08)
50m: 44.68
100m: 1:32.54
(47.86)
16 Liam Andersson 14 Landskrona Simsällskap +0.68 225 1:33.50 102,92 %
Entry time: 1:36.31 (-2.81)
50m: 44.62
100m: 1:33.50
(48.88)
17 Gustav Härstedt 14 Föreningen Trelleborg Sim +0.68 197 1:37.71 94,98 %
Entry time: 1:33.04 (+4.67)
50m: 46.55
100m: 1:37.71
(51.16)
18 Elis Ohlsson 14 Simklubben Ran +0.67 196 1:37.91 97,87 %
Entry time: 1:35.87 (+2.04)
50m: 47.80
100m: 1:37.91
(50.11)
19 Morris Bankhead 14 Föreningen Trelleborg Sim +0.75 193 1:38.27 102,58 %
Entry time: 1:40.87 (-2.60)
50m: 47.40
100m: 1:38.27
(50.87)
20 Dante Anker 13 Simklubben Poseidon +0.66 193 1:38.40 104,10 %
Entry time: 1:42.61 (-4.21)
50m: 47.72
100m: 1:38.40
(50.68)
21 Viktor Eklund 14 SK Triton +0.70 174 1:41.80 95,17 %
Entry time: 1:37.11 (+4.69)
50m: 47.81
100m: 1:41.80
(53.99)
22 John Apelqvist 14 Ystads Simsällskap -.-- 45 2:39.56 101,51 % K2
Entry time: 2:42.01 (-2.45)
50m: 1:16.48
100m: 2:39.56
(1:23.08)
- Jack Lind 14 Simklubben Poseidon +0.81 DSQ
- Wille Thente 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.51 DSQ
Grenen officiell:  2023-05-28 18:10:57
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: Resurs Bank
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Nyholm 16 Simklubben Poseidon +0.72 564 1:08.83 102,70 %
Entry time: 1:10.74 (-1.91)
50m: 32.61
100m: 1:08.83
(36.22)
2 Albin Björnström 16 SK Triton +0.70 498 1:11.75 97,91 %
Entry time: 1:10.28 (+1.47)
50m: 33.51
100m: 1:11.75
(38.24)
3 Melker Thalin 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 474 1:12.93 102,53 %
Entry time: 1:14.82 (-1.89)
50m: 34.43
100m: 1:12.93
(38.50)
4 Elliot Rosberg 15 Vellinge-Näsets Simklubb +0.64 443 1:14.59 101,47 %
Entry time: 1:15.70 (-1.11)
50m: 34.75
100m: 1:14.59
(39.84)
5 Cristian Stefan Nicoara 15 Simklubben Sydsim +0.63 432 1:15.23 99,96 %
Entry time: 1:15.20 (+0.03)
50m: 35.16
100m: 1:15.23
(40.07)
6 Marius Kruse 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 409 1:16.58 103,26 %
Entry time: 1:19.16 (-2.58)
50m: 36.64
100m: 1:16.58
(39.94)
7 Albin Wikström 16 Simklubben Poseidon +0.65 409 1:16.59 103,51 %
Entry time: 1:19.38 (-2.79)
50m: 34.84
100m: 1:16.59
(41.75)
8 Arthur Ekman 16 Simklubben Poseidon +0.72 408 1:16.69 100,32 %
Entry time: 1:16.94 (-0.25)
50m: 35.65
100m: 1:16.69
(41.04)
9 Markas Kalina 15 Ängelholms Simsällskap +0.67 388 1:17.92 99,11 %
Entry time: 1:17.23 (+0.69)
50m: 36.65
100m: 1:17.92
(41.27)
10 Samuel Ask 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.57 371 1:19.15 100,25 %
Entry time: 1:19.35 (-0.20)
50m: 37.07
100m: 1:19.15
(42.08)
11 Axel Nihlén Miheller 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 346 1:20.98 105,88 %
Entry time: 1:26.04 (-5.06)
50m: 37.50
100m: 1:20.98
(43.48)
12 Riccardo Byggeth 16 Karlskrona Simsällskap +0.75 341 1:21.38 103,21 %
Entry time: 1:24.08 (-2.70)
50m: 37.69
100m: 1:21.38
(43.69)
13 Theo Litzén 15 Landskrona Simsällskap +0.76 339 1:21.53 102,41 %
Entry time: 1:23.54 (-2.01)
50m: 38.20
100m: 1:21.53
(43.33)
14 Adrian Bajram 16 Simklubben Ran +0.69 306 1:24.39 94,18 %
Entry time: 1:19.75 (+4.64)
50m: 37.76
100m: 1:24.39
(46.63)
15 Leo Carrasco 15 Simklubben Ran +0.83 305 1:24.47 101,58 %
Entry time: 1:25.83 (-1.36)
50m: 39.69
100m: 1:24.47
(44.78)
16 Hugo Jeppsson 15 Karlskrona Simsällskap +0.77 297 1:25.18 99,62 %
Entry time: 1:24.86 (+0.32)
50m: 40.04
100m: 1:25.18
(45.14)
17 Aaron Conradsson Häggel 15 Ystads Simsällskap +0.69 297 1:25.24 93,97 %
Entry time: 1:20.39 (+4.85)
50m: 38.94
100m: 1:25.24
(46.30)
18 Elias Westerberg 15 Sjöbo Simsällskap +0.68 294 1:25.48 105,20 %
Entry time: 1:30.17 (-4.69)
50m: 40.29
100m: 1:25.48
(45.19)
19 Abbe Wästerberg 15 Sjöbo Simsällskap +0.83 289 1:25.95 101,57 %
Entry time: 1:27.32 (-1.37)
50m: 40.63
100m: 1:25.95
(45.32)
20 Alp Naoumov 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 272 1:27.71 97,28 %
Entry time: 1:25.39 (+2.32)
50m: 42.16
100m: 1:27.71
(45.55)
21 Noah Zhang 15 Simklubben Poseidon +0.77 271 1:27.79 97,11 %
Entry time: 1:25.32 (+2.47)
50m: 40.66
100m: 1:27.79
(47.13)
22 Oscar Samberg 15 Simklubben Sydsim +0.71 270 1:27.98 101,19 %
Entry time: 1:29.04 (-1.06)
50m: 41.51
100m: 1:27.98
(46.47)
23 Otto Dackehag 16 Landskrona Simsällskap +0.72 246 1:30.76 99,01 %
Entry time: 1:29.87 (+0.89)
50m: 43.26
100m: 1:30.76
(47.50)
24 Noah Tsiparis 15 SK Triton +0.72 244 1:31.01 97,93 %
Entry time: 1:29.16 (+1.85)
50m: 43.84
100m: 1:31.01
(47.17)
25 David Kjellander Hansen 15 Simklubben Sydsim +0.82 237 1:31.90 99,22 %
Entry time: 1:31.19 (+0.71)
50m: 43.28
100m: 1:31.90
(48.62)
26 Grantas Kalina 15 Ängelholms Simsällskap +0.72 230 1:32.73 93,46 %
Entry time: 1:27.04 (+5.69)
50m: 43.88
100m: 1:32.73
(48.85)
27 Joel Eidenhag 16 Ängelholms Simsällskap +0.85 229 1:32.92 94,70 %
Entry time: 1:28.24 (+4.68)
50m: 44.67
100m: 1:32.92
(48.25)
Grenen officiell:  2023-05-28 18:10:57
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final
Sponsor: Resurs Bank
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Gladher 17 Karlskrona Simsällskap +0.62 666 1:05.11 97,85 %
Entry time: 1:03.74 (+1.37)
50m: 30.62
100m: 1:05.11
(34.49)
2 Gustav Englund 22 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 615 1:06.88 97,96 %
Entry time: 1:05.54 (+1.34)
50m: 32.05
100m: 1:06.88
(34.83)
3 Levente Nagy 18 Simklubben Poseidon +0.71 609 1:07.08 99,76 %
Entry time: 1:06.92 (+0.16)
50m: 31.65
100m: 1:07.08
(35.43)
4 Alvin Välkki 19 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.63 602 1:07.35 96,03 %
Entry time: 1:04.78 (+2.57)
50m: 31.66
100m: 1:07.35
(35.69)
5 Lucas Lindblom 23 Landskrona Simsällskap +0.69 522 1:10.63 93,34 %
Entry time: 1:06.22 (+4.41)
50m: 32.77
100m: 1:10.63
(37.86)
6 Max Feng 22 Simklubben Poseidon +0.63 501 1:11.57 97,71 %
Entry time: 1:09.97 (+1.60)
50m: 33.11
100m: 1:11.57
(38.46)
7 Arvid Axelsson 20 Simklubben Ran +0.75 499 1:11.69 99,89 %
Entry time: 1:11.61 (+0.08)
50m: 33.27
100m: 1:11.69
(38.42)
8 Jonatan Holmquist 20 Föreningen Trelleborg Sim +0.72 478 1:12.73 96,35 %
Entry time: 1:10.17 (+2.56)
50m: 34.13
100m: 1:12.73
(38.60)
9 Hannes Wrenne 19 Helsingborgs Simsällskap +0.66 473 1:12.99 93,48 %
Entry time: 1:08.52 (+4.47)
50m: 32.99
100m: 1:12.99
(40.00)
10 Elias Albrektsson 17 Simklubben Poseidon +0.74 469 1:13.20 95,34 %
Entry time: 1:09.94 (+3.26)
50m: 33.22
100m: 1:13.20
(39.98)
11 Max Ringström 19 Föreningen Trelleborg Sim +0.68 439 1:14.81 96,00 %
Entry time: 1:11.93 (+2.88)
50m: 34.38
100m: 1:14.81
(40.43)
12 Alexander Ljungdahl 17 Ängelholms Simsällskap +0.80 380 1:18.47 103,95 %
Entry time: 1:21.70 (-3.23)
50m: 36.41
100m: 1:18.47
(42.06)
13 Kevin Andersson 18 Simklubben Ran +0.71 334 1:21.90 100,06 %
Entry time: 1:21.95 (-0.05)
50m: 37.28
100m: 1:21.90
(44.62)
Grenen officiell:  2023-05-28 18:10:57
2023-05-28 18:11:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner