2024-02-26   08:17:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 5 Söndag EM

Document
Resultat
Citadellsim 2023
Plats: Citadellbadet Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: Eriks Fönsterputs
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Torkel Olsson 14 Simklubben Poseidon +0.78 454 1:07.12 98,58 %
Entry time: 1:06.18 (+0.94)
50m: 32.80
100m: 1:07.12
(34.32)
2 Kieran O'Brien 14 Simklubben Poseidon +0.73 400 1:10.00 98,89 %
Entry time: 1:09.23 (+0.77)
50m: 34.51
100m: 1:10.00
(35.49)
3 Victor Ravn Rehnström 14 Vellinge-Näsets Simklubb +0.60 398 1:10.11 99,71 %
Entry time: 1:09.91 (+0.20)
50m: 34.07
100m: 1:10.11
(36.04)
4 Eric Sandrup 14 Helsingborgs Simsällskap +0.74 398 1:10.14 102,07 %
Entry time: 1:11.62 (-1.48)
50m: 34.16
100m: 1:10.14
(35.98)
5 Noah Sjögren 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 377 1:11.40 101,61 %
Entry time: 1:12.57 (-1.17)
50m: 35.51
100m: 1:11.40
(35.89)
6 Theo Olofsson 13 Sjöbo Simsällskap +0.59 354 1:12.91 98,90 %
Entry time: 1:12.12 (+0.79)
50m: 35.35
100m: 1:12.91
(37.56)
7 Christian Krüger 13 Malmö Kappsimningsklubb +0.82 349 1:13.23 98,01 %
Entry time: 1:11.80 (+1.43)
50m: 35.67
100m: 1:13.23
(37.56)
8 Wille Thente 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.60 343 1:13.68 100,99 %
Entry time: 1:14.42 (-0.74)
50m: 36.10
100m: 1:13.68
(37.58)
9 Albert Ringström 14 SK Triton +0.74 343 1:13.70 103,52 %
Entry time: 1:16.39 (-2.69)
50m: 36.54
100m: 1:13.70
(37.16)
10 Finn Bredberg 13 Simklubben Poseidon +0.83 338 1:14.04 102,24 %
Entry time: 1:15.74 (-1.70)
50m: 35.83
100m: 1:14.04
(38.21)
11 Jack Lind 14 Simklubben Poseidon +0.82 318 1:15.53 96,73 %
Entry time: 1:13.14 (+2.39)
50m: 36.63
100m: 1:15.53
(38.90)
12 Filip Edlundh 14 Simklubben Poseidon +0.81 316 1:15.68 99,85 %
Entry time: 1:15.57 (+0.11)
50m: 37.62
100m: 1:15.68
(38.06)
13 Joel Petersson 14 Karlskrona Simsällskap +0.71 309 1:16.29 100,77 %
Entry time: 1:16.88 (-0.59)
50m: 36.22
100m: 1:16.29
(40.07)
14 Onzo Nilbo Burren 14 Helsingborgs Simsällskap +0.68 304 1:16.71 96,85 %
Entry time: 1:14.37 (+2.34)
50m: 37.07
100m: 1:16.71
(39.64)
15 Ludvig Arfwidson 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 299 1:17.13 101,78 %
Entry time: 1:18.53 (-1.40)
50m: 37.60
100m: 1:17.13
(39.53)
16 Lucas Bergman 14 SK Triton +0.63 291 1:17.85 95,12 %
Entry time: 1:14.23 (+3.62)
50m: 37.89
100m: 1:17.85
(39.96)
17 Safir Efendi 13 Simklubben Poseidon +0.67 289 1:17.96 105,91 %
Entry time: 1:22.86 (-4.90)
50m: 38.33
100m: 1:17.96
(39.63)
18 Axel Wall 14 Simklubben Sydsim +0.73 285 1:18.34 98,84 %
Entry time: 1:17.44 (+0.90)
50m: 39.15
100m: 1:18.34
(39.19)
19 Yonas Hsissi 14 Simklubben Sydsim +0.68 271 1:19.66 97,17 %
Entry time: 1:17.47 (+2.19)
50m: 39.15
100m: 1:19.66
(40.51)
20 Selim Cvrk 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.96 267 1:20.13 100,09 %
Entry time: 1:20.20 (-0.07)
50m: 39.35
100m: 1:20.13
(40.78)
21 Ewan Lidberg 13 Helsingborgs Simsällskap +0.72 265 1:20.26 96,88 %
Entry time: 1:17.83 (+2.43)
50m: 37.86
100m: 1:20.26
(42.40)
22 Viktor Sjöholm 13 Simsällskapet Iden +0.89 253 1:21.52 101,74 %
Entry time: 1:22.96 (-1.44)
50m: 40.19
100m: 1:21.52
(41.33)
23 Linus Gustafsson 14 Landskrona Simsällskap +0.75 250 1:21.81 93,89 %
Entry time: 1:17.10 (+4.71)
50m: 38.71
100m: 1:21.81
(43.10)
24 Ernad Adrovic 13 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 248 1:22.04 102,55 %
Entry time: 1:24.19 (-2.15)
50m: 39.58
100m: 1:22.04
(42.46)
25 Matteo Hallencreutz 14 Simklubben Poseidon +0.78 244 1:22.54 99,33 %
Entry time: 1:21.99 (+0.55)
50m: 40.73
100m: 1:22.54
(41.81)
26 Erik Hsino-Ahlquist 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.78 238 1:23.23 99,14 %
Entry time: 1:22.52 (+0.71)
50m: 41.21
100m: 1:23.23
(42.02)
27 Loujan Llupa 13 Helsingborgs Simsällskap +0.73 237 1:23.30 104,55 %
Entry time: 1:27.27 (-3.97)
50m: 41.86
100m: 1:23.30
(41.44)
28 William Iversen 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 235 1:23.50 97,03 %
Entry time: 1:21.09 (+2.41)
50m: 41.63
100m: 1:23.50
(41.87)
29 Simon Mortensson 13 Helsingborgs Simsällskap +0.69 226 1:24.59 103,45 %
Entry time: 1:27.61 (-3.02)
50m: 42.10
100m: 1:24.59
(42.49)
30 Gustav Schagerlöf 14 Landskrona Simsällskap +0.79 224 1:24.87 100,60 %
Entry time: 1:25.38 (-0.51)
50m: 42.99
100m: 1:24.87
(41.88)
31 Viktor Eklund 14 SK Triton +0.77 210 1:26.77 98,37 %
Entry time: 1:25.38 (+1.39)
50m: 42.58
100m: 1:26.77
(44.19)
32 John Apelqvist 14 Ystads Simsällskap +0.87 55 2:15.57 99,07 % K2
Entry time: 2:14.32 (+1.25)
50m: 1:05.85
100m: 2:15.57
(1:09.72)
Grenen officiell:  2023-05-28 16:31:38
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: Eriks Fönsterputs
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Hoffmann 16 Karlskrona Simsällskap +0.58 488 1:05.54 101,25 %
Entry time: 1:06.37 (-0.83)
50m: 31.55
100m: 1:05.54
(33.99)
2 Albin Wikström 16 Simklubben Poseidon +0.64 475 1:06.09 100,32 %
Entry time: 1:06.30 (-0.21)
50m: 32.17
100m: 1:06.09
(33.92)
3 Sam Askari Louyeh 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.55 429 1:08.39 100,98 %
Entry time: 1:09.07 (-0.68)
50m: 33.46
100m: 1:08.39
(34.93)
4 Leo Carrasco 15 Simklubben Ran +0.88 411 1:09.37 105,04 %
Entry time: 1:13.05 (-3.68)
50m: 33.95
100m: 1:09.37
(35.42)
5 Henry Palm 15 Landskrona Simsällskap +0.61 408 1:09.55 101,46 %
Entry time: 1:10.58 (-1.03)
50m: 33.63
100m: 1:09.55
(35.92)
6 Ariv Deolalikar 16 Simklubben Poseidon +0.73 398 1:10.11 100,57 %
Entry time: 1:10.51 (-0.40)
50m: 34.32
100m: 1:10.11
(35.79)
7 Hugo Mirvéus 15 SK Triton +0.64 393 1:10.43 97,45 %
Entry time: 1:08.68 (+1.75)
50m: 33.42
100m: 1:10.43
(37.01)
8 Dag Bäckerud 16 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 370 1:11.84 123,45 %
Entry time: 1:33.85 (-22.01)
50m: 35.80
100m: 1:11.84
(36.04)
9 Kasper Andersson 15 Simklubben Ran +0.75 360 1:12.53 99,78 %
Entry time: 1:12.37 (+0.16)
50m: 35.53
100m: 1:12.53
(37.00)
10 Lucas Lennartsson 15 Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 328 1:14.81 101,38 %
Entry time: 1:15.86 (-1.05)
50m: 37.30
100m: 1:14.81
(37.51)
11 Cristian Stefan Nicoara 15 Simklubben Sydsim +0.80 325 1:15.02 91,35 %
Entry time: 1:09.05 (+5.97)
50m: 35.12
100m: 1:15.02
(39.90)
12 Hampus Björkdahl 15 Simklubben Lödde +0.71 316 1:15.72 97,48 %
Entry time: 1:13.86 (+1.86)
50m: 36.41
100m: 1:15.72
(39.31)
13 David Kjellander Hansen 15 Simklubben Sydsim +0.89 297 1:17.28 101,83 %
Entry time: 1:18.72 (-1.44)
50m: 37.70
100m: 1:17.28
(39.58)
14 Elias Westerberg 15 Sjöbo Simsällskap +0.61 277 1:19.08 102,25 %
Entry time: 1:20.90 (-1.82)
50m: 38.61
100m: 1:19.08
(40.47)
15 Viktor Lövberg 16 Malmö Kappsimningsklubb +1.04 272 1:19.61 101,78 %
Entry time: 1:21.05 (-1.44)
50m: 38.65
100m: 1:19.61
(40.96)
16 Alfred Freijs 15 Simklubben Sydsim +0.83 232 1:23.96 97,56 %
Entry time: 1:21.96 (+2.00)
50m: 41.50
100m: 1:23.96
(42.46)
17 Leon Eder 15 Simklubben Ran +0.86 217 1:25.81 101,84 %
Entry time: 1:27.42 (-1.61)
50m: 42.36
100m: 1:25.81
(43.45)
18 Otto Dackehag 16 Landskrona Simsällskap +0.91 168 1:33.42 99,01 %
Entry time: 1:32.50 (+0.92)
50m: 47.05
100m: 1:33.42
(46.37)
- Hugo Evander 16 Simklubben Ran +0.85 DSQ
Grenen officiell:  2023-05-28 16:31:38
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Sponsor: Eriks Fönsterputs
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hampus Svensson 24 Landskrona Simsällskap +0.86 610 1:00.81 98,57 %
Entry time: 59.95 (+0.86)
50m: 29.32
100m: 1:00.81
(31.49)
2 Emil Hassling 23 Landskrona Simsällskap +0.84 608 1:00.89 95,13 %
Entry time: 58.06 (+2.83)
50m: 29.31
100m: 1:00.89
(31.58)
3 Ian Hangård 21 Simklubben Poseidon +0.77 570 1:02.20 101,24 %
Entry time: 1:02.98 (-0.78)
50m: 30.59
100m: 1:02.20
(31.61)
4 Filip Salbrink 21 Simklubben Poseidon +0.63 564 1:02.45 100,14 %
Entry time: 1:02.54 (-0.09)
50m: 30.11
100m: 1:02.45
(32.34)
5 Christoffer Dellhede 22 Landskrona Simsällskap +0.70 553 1:02.86 92,88 %
Entry time: 58.68 (+4.18)
50m: 30.00
100m: 1:02.86
(32.86)
6 Felix Rosenkvist 19 Simklubben Sydsim +0.76 548 1:03.05 96,57 %
Entry time: 1:00.96 (+2.09)
50m: 30.65
100m: 1:03.05
(32.40)
7 Axel Wergeland 17 Landskrona Simsällskap +0.79 527 1:03.88 96,62 %
Entry time: 1:01.79 (+2.09)
50m: 30.67
100m: 1:03.88
(33.21)
8 Nils Wergeland 21 Simklubben Poseidon +0.71 524 1:04.00 94,68 %
Entry time: 1:00.77 (+3.23)
50m: 31.12
100m: 1:04.00
(32.88)
9 Karl Hydén Liljegren 22 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 504 1:04.81 95,16 %
Entry time: 1:01.82 (+2.99)
50m: 31.01
100m: 1:04.81
(33.80)
10 Gabriel Olsson 19 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 502 1:04.92 98,37 %
Entry time: 1:03.88 (+1.04)
50m: 31.93
100m: 1:04.92
(32.99)
11 Elias Albrektsson 17 Simklubben Poseidon +0.72 495 1:05.21 96,23 %
Entry time: 1:02.84 (+2.37)
50m: 31.85
100m: 1:05.21
(33.36)
12 Zach Widstrand 17 SK Triton +0.63 451 1:07.25 98,93 %
Entry time: 1:06.54 (+0.71)
50m: 33.01
100m: 1:07.25
(34.24)
13 Axel Carlius 17 Simklubben Poseidon +0.77 411 1:09.36 96,55 %
Entry time: 1:07.05 (+2.31)
50m: 33.11
100m: 1:09.36
(36.25)
14 Barnabas Tóth 18 Karlskrona Simsällskap +0.82 397 1:10.16 98,35 %
Entry time: 1:09.02 (+1.14)
50m: 33.39
100m: 1:10.16
(36.77)
15 Emil Hjalmarsson 17 Simklubben Ran +0.85 396 1:10.24 103,42 %
Entry time: 1:12.73 (-2.49)
50m: 34.33
100m: 1:10.24
(35.91)
16 Jonatan Bååth 17 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 381 1:11.17 94,97 %
Entry time: 1:07.76 (+3.41)
50m: 34.68
100m: 1:11.17
(36.49)
17 Felix Ferm 18 Helsingborgs Simsällskap +0.79 371 1:11.81 99,09 %
Entry time: 1:11.16 (+0.65)
50m: 34.90
100m: 1:11.81
(36.91)
18 Alfred Pettersson 18 Simklubben Poseidon +0.73 367 1:12.07 95,64 %
Entry time: 1:09.06 (+3.01)
50m: 34.51
100m: 1:12.07
(37.56)
19 Dennis Henriksson 18 Landskrona Simsällskap +0.82 343 1:13.68 94,95 %
Entry time: 1:10.14 (+3.54)
50m: 35.85
100m: 1:13.68
(37.83)
20 Hugo Prössel 17 Vellinge-Näsets Simklubb +0.86 336 1:14.18 102,14 %
Entry time: 1:15.80 (-1.62)
50m: 36.28
100m: 1:14.18
(37.90)
21 Alexander Ljungdahl 17 Ängelholms Simsällskap +0.72 325 1:15.04 103,68 %
Entry time: 1:17.91 (-2.87)
50m: 36.09
100m: 1:15.04
(38.95)
Grenen officiell:  2023-05-28 16:31:38
2023-05-28 16:31:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner