2024-04-22   01:31:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Citadellsim 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Fredag

Document
Resultat
Citadellsim 2023
Plats: Citadellbadet Arrangör: Landskrona Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 26 maj 2023 till den 28 maj 2023
Gren 5, 800m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eric Sandrup 14 Helsingborgs Simsällskap +0.79 473 9:40.03 96,64 %
Entry time: 9:21.19 (+18.84)
50m: 32.66
100m: 1:08.11
(35.45)
150m: 1:45.56
(37.45)
200m: 2:22.50
(36.94)
250m: 3:00.55
(38.05)
300m: 3:37.16
(36.61)
350m: 4:14.87
(37.71)
400m: 4:52.23
(37.36)
450m: 5:28.62
(36.39)
500m: 6:05.05
(36.43)
550m: 6:42.50
(37.45)
600m: 7:19.14
(36.64)
650m: 7:56.29
(37.15)
700m: 8:31.86
(35.57)
750m: 9:07.29
(35.43)
800m: 9:40.03
(32.74)
2 Jarne Vriezekolk 14 Helsingborgs Simsällskap +0.65 357 10:37.15 101,25 %
Entry time: 10:45.23 (-8.08)
50m: 34.70
100m: 1:14.15
(39.45)
150m: 1:55.49
(41.34)
200m: 2:36.07
(40.58)
250m: 3:17.58
(41.51)
300m: 3:57.44
(39.86)
350m: 4:38.67
(41.23)
400m: 5:18.44
(39.77)
450m: 5:59.82
(41.38)
500m: 6:40.26
(40.44)
550m: 7:20.98
(40.72)
600m: 8:01.19
(40.21)
650m: 8:40.99
(39.80)
700m: 9:19.72
(38.73)
750m: 9:59.72
(40.00)
800m: 10:37.15
(37.43)
3 Kieran O'Brien 14 Simklubben Poseidon +0.71 345 10:44.63 102,02 %
Entry time: 10:57.92 (-13.29)
50m: 34.26
100m: 1:13.42
(39.16)
150m: 1:53.41
(39.99)
200m: 2:33.00
(39.59)
250m: 3:13.74
(40.74)
300m: 3:54.62
(40.88)
350m: 4:35.28
(40.66)
400m: 5:17.30
(42.02)
450m: 5:58.45
(41.15)
500m: 6:40.28
(41.83)
550m: 7:22.18
(41.90)
600m: 8:04.41
(42.23)
650m: 8:46.10
(41.69)
700m: 9:27.82
(41.72)
750m: 10:07.98
(40.16)
800m: 10:44.63
(36.65)
4 Axel Wall 14 Simklubben Sydsim +0.74 314 11:04.89 100,24 %
Entry time: 11:06.46 (-1.57)
50m: 35.33
100m: 1:14.76
(39.43)
150m: 1:56.14
(41.38)
200m: 2:37.00
(40.86)
250m: 3:19.59
(42.59)
300m: 4:01.27
(41.68)
350m: 4:44.37
(43.10)
400m: 5:26.40
(42.03)
450m: 6:10.25
(43.85)
500m: 6:52.48
(42.23)
550m: 7:35.61
(43.13)
600m: 8:17.75
(42.14)
650m: 9:00.93
(43.18)
700m: 9:42.71
(41.78)
750m: 10:25.26
(42.55)
800m: 11:04.89
(39.63)
5 Albert Ringström 14 SK Triton +0.80 295 11:18.91 99,59 %
Entry time: 11:16.14 (+2.77)
50m: 35.31
100m: 1:16.13
(40.82)
150m: 1:59.73
(43.60)
200m: 2:42.48
(42.75)
250m: 3:26.08
(43.60)
300m: 4:09.03
(42.95)
350m: 4:53.20
(44.17)
400m: 5:37.72
(44.52)
450m: 6:22.64
(44.92)
500m: 7:05.30
(42.66)
550m: 7:48.93
(43.63)
600m: 8:31.81
(42.88)
650m: 9:15.46
(43.65)
700m: 9:57.74
(42.28)
750m: 10:40.57
(42.83)
800m: 11:18.91
(38.34)
6 Yonas Hsissi 14 Simklubben Sydsim +0.71 280 11:30.95 98,06 %
Entry time: 11:17.83 (+13.12)
50m: 36.00
100m: 1:16.70
(40.70)
150m: 1:59.85
(43.15)
200m: 2:43.32
(43.47)
250m: 3:27.28
(43.96)
300m: 4:11.43
(44.15)
350m: 4:56.67
(45.24)
400m: 5:39.80
(43.13)
450m: 6:25.33
(45.53)
500m: 7:10.45
(45.12)
550m: 7:55.38
(44.93)
600m: 8:39.29
(43.91)
650m: 9:22.95
(43.66)
700m: 10:06.18
(43.23)
750m: 10:50.05
(43.87)
800m: 11:30.95
(40.90)
7 Gustav Härstedt 14 Föreningen Trelleborg Sim +0.64 249 11:57.72
50m: 37.76
100m: 1:22.41
(44.65)
150m: 2:10.37
(47.96)
200m: 2:56.21
(45.84)
250m: 3:44.49
(48.28)
300m: 4:30.42
(45.93)
350m: 5:18.14
(47.72)
400m: 6:04.09
(45.95)
450m: 6:50.67
(46.58)
500m: 7:33.92
(43.25)
550m: 8:19.93
(46.01)
600m: 9:04.50
(44.57)
650m: 9:48.91
(44.41)
700m: 10:32.54
(43.63)
750m: 11:16.35
(43.81)
800m: 11:57.72
(41.37)
8 Elis Ohlsson 14 Simklubben Ran +0.80 232 12:15.56
50m: 38.21
100m: 1:22.00
(43.79)
150m: 2:08.55
(46.55)
200m: 2:55.39
(46.84)
250m: 3:43.69
(48.30)
300m: 4:31.09
(47.40)
350m: 5:19.04
(47.95)
400m: 6:06.61
(47.57)
450m: 6:54.49
(47.88)
500m: 7:40.43
(45.94)
550m: 8:27.83
(47.40)
600m: 9:13.72
(45.89)
650m: 10:00.96
(47.24)
700m: 10:47.35
(46.39)
750m: 11:32.55
(45.20)
800m: 12:15.56
(43.01)
Grenen officiell:  2023-05-26 18:15:43
Gren 5, 800m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Nyholm 16 Simklubben Poseidon +0.72 531 9:18.31 95,32 %
Entry time: 8:53.34 (+24.97)
50m: 31.88
100m: 1:05.54
(33.66)
150m: 1:40.70
(35.16)
200m: 2:15.87
(35.17)
250m: 2:50.97
(35.10)
300m: 3:25.97
(35.00)
350m: 4:01.35
(35.38)
400m: 4:37.19
(35.84)
450m: 5:12.13
(34.94)
500m: 5:47.37
(35.24)
550m: 6:22.84
(35.47)
600m: 6:58.41
(35.57)
650m: 7:33.87
(35.46)
700m: 8:09.33
(35.46)
750m: 8:44.50
(35.17)
800m: 9:18.31
(33.81)
2 Lucas Lennartsson 15 Vellinge-Näsets Simklubb +0.77 491 9:33.02 99,92 %
Entry time: 9:32.56 (+0.46)
50m: 32.41
100m: 1:07.13
(34.72)
150m: 1:43.04
(35.91)
200m: 2:18.58
(35.54)
250m: 2:55.31
(36.73)
300m: 3:31.36
(36.05)
350m: 4:08.04
(36.68)
400m: 4:44.30
(36.26)
450m: 5:20.89
(36.59)
500m: 5:57.18
(36.29)
550m: 6:33.60
(36.42)
600m: 7:09.79
(36.19)
650m: 7:46.39
(36.60)
700m: 8:22.31
(35.92)
750m: 8:58.52
(36.21)
800m: 9:33.02
(34.50)
3 Elliot Salih 15 Vellinge-Näsets Simklubb +0.60 471 9:40.69 101,75 %
Entry time: 9:51.06 (-10.37)
50m: 32.67
100m: 1:08.20
(35.53)
150m: 1:45.35
(37.15)
200m: 2:22.38
(37.03)
250m: 3:00.16
(37.78)
300m: 3:37.20
(37.04)
350m: 4:14.75
(37.55)
400m: 4:51.53
(36.78)
450m: 5:28.73
(37.20)
500m: 6:05.41
(36.68)
550m: 6:42.53
(37.12)
600m: 7:19.32
(36.79)
650m: 7:56.10
(36.78)
700m: 8:31.71
(35.61)
750m: 9:07.43
(35.72)
800m: 9:40.69
(33.26)
4 Björn Lundin Linnér 15 Simklubben Poseidon +0.70 364 10:32.70 98,84 %
Entry time: 10:25.43 (+7.27)
50m: 33.75
100m: 1:12.33
(38.58)
150m: 1:52.84
(40.51)
200m: 2:32.56
(39.72)
250m: 3:13.26
(40.70)
300m: 3:53.36
(40.10)
350m: 4:34.39
(41.03)
400m: 5:14.49
(40.10)
450m: 5:55.33
(40.84)
500m: 6:34.61
(39.28)
550m: 7:16.73
(42.12)
600m: 7:55.90
(39.17)
650m: 8:36.47
(40.57)
700m: 9:15.74
(39.27)
750m: 9:55.92
(40.18)
800m: 10:32.70
(36.78)
5 Vilmer Johansson Rönqvist 16 Landskrona Simsällskap +0.73 351 10:40.53 93,08 %
Entry time: 9:59.10 (+41.43)
50m: 33.85
100m: 1:09.61
(35.76)
150m: 1:47.63
(38.02)
200m: 2:25.67
(38.04)
250m: 3:05.59
(39.92)
300m: 3:45.15
(39.56)
350m: 4:26.53
(41.38)
400m: 5:07.74
(41.21)
450m: 5:49.04
(41.30)
500m: 6:31.08
(42.04)
550m: 7:13.22
(42.14)
600m: 7:54.89
(41.67)
650m: 8:37.85
(42.96)
700m: 9:19.50
(41.65)
750m: 10:01.28
(41.78)
800m: 10:40.53
(39.25)
6 Elias Westerberg 15 Sjöbo Simsällskap +0.72 343 10:45.31 102,15 %
Entry time: 10:59.52 (-14.21)
50m: 33.56
100m: 1:11.62
(38.06)
150m: 1:52.07
(40.45)
200m: 2:32.34
(40.27)
250m: 3:14.01
(41.67)
300m: 3:54.80
(40.79)
350m: 4:37.40
(42.60)
400m: 5:20.13
(42.73)
450m: 6:02.49
(42.36)
500m: 6:44.60
(42.11)
550m: 7:26.79
(42.19)
600m: 8:08.77
(41.98)
650m: 8:49.60
(40.83)
700m: 9:29.39
(39.79)
750m: 10:08.40
(39.01)
800m: 10:45.31
(36.91)
7 Alfred Freijs 15 Simklubben Sydsim +0.74 315 11:04.12 101,05 %
Entry time: 11:11.18 (-7.06)
50m: 35.42
100m: 1:15.21
(39.79)
150m: 1:57.10
(41.89)
200m: 2:37.52
(40.42)
250m: 3:20.90
(43.38)
300m: 4:02.96
(42.06)
350m: 4:46.77
(43.81)
400m: 5:28.94
(42.17)
450m: 6:13.07
(44.13)
500m: 6:55.12
(42.05)
550m: 7:38.72
(43.60)
600m: 8:21.50
(42.78)
650m: 9:03.97
(42.47)
700m: 9:44.69
(40.72)
750m: 10:26.28
(41.59)
800m: 11:04.12
(37.84)
8 Hugo Jeppsson 15 Karlskrona Simsällskap +0.77 305 11:11.11
50m: 34.31
100m: 1:14.84
(40.53)
150m: 1:56.70
(41.86)
200m: 2:38.48
(41.78)
250m: 3:22.51
(44.03)
300m: 4:04.83
(42.32)
350m: 4:48.64
(43.81)
400m: 5:31.06
(42.42)
450m: 6:15.17
(44.11)
500m: 6:57.66
(42.49)
550m: 7:41.43
(43.77)
600m: 8:24.39
(42.96)
650m: 9:08.23
(43.84)
700m: 9:50.41
(42.18)
750m: 10:31.90
(41.49)
800m: 11:11.11
(39.21)
9 Alex Christell Barry 15 Simklubben Ran +0.88 280 11:30.93 107,39 %
Entry time: 12:26.09 (-55.16)
50m: 38.90
100m: 1:19.84
(40.94)
150m: 2:03.50
(43.66)
200m: 2:46.52
(43.02)
250m: 3:31.01
(44.49)
300m: 4:15.43
(44.42)
350m: 4:59.64
(44.21)
400m: 5:44.30
(44.66)
450m: 6:28.43
(44.13)
500m: 7:12.76
(44.33)
550m: 7:56.57
(43.81)
600m: 8:40.07
(43.50)
650m: 9:25.42
(45.35)
700m: 10:08.29
(42.87)
750m: 10:51.70
(43.41)
800m: 11:30.93
(39.23)
Grenen officiell:  2023-05-26 18:15:43
Gren 5, 800m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilding Hallberg 18 Helsingborgs Simsällskap +0.67 660 8:39.04 101,44 %
Entry time: 8:46.64 (-7.60)
50m: 28.63
100m: 59.47
(30.84)
150m: 1:32.04
(32.57)
200m: 2:04.01
(31.97)
250m: 2:36.77
(32.76)
300m: 3:09.04
(32.27)
350m: 3:42.10
(33.06)
400m: 4:14.83
(32.73)
450m: 4:48.03
(33.20)
500m: 5:20.78
(32.75)
550m: 5:54.17
(33.39)
600m: 6:27.06
(32.89)
650m: 7:00.89
(33.83)
700m: 7:34.02
(33.13)
750m: 8:07.56
(33.54)
800m: 8:39.04
(31.48)
2 Axel Gladher 17 Karlskrona Simsällskap +0.59 608 8:53.64 96,34 %
Entry time: 8:34.78 (+18.86)
50m: 29.74
100m: 1:02.47
(32.73)
150m: 1:37.18
(34.71)
200m: 2:11.34
(34.16)
250m: 2:46.46
(35.12)
300m: 3:20.97
(34.51)
350m: 3:56.03
(35.06)
400m: 4:30.36
(34.33)
450m: 5:04.22
(33.86)
500m: 5:37.60
(33.38)
550m: 6:11.30
(33.70)
600m: 6:44.35
(33.05)
650m: 7:17.84
(33.49)
700m: 7:50.81
(32.97)
750m: 8:23.42
(32.61)
800m: 8:53.64
(30.22)
3 Anton Jansson 21 Simklubben Poseidon +0.71 604 8:54.70 94,74 %
Entry time: 8:28.00 (+26.70)
50m: 28.84
100m: 1:00.05
(31.21)
150m: 1:32.27
(32.22)
200m: 2:05.12
(32.85)
250m: 2:38.57
(33.45)
300m: 3:11.91
(33.34)
350m: 3:45.83
(33.92)
400m: 4:20.15
(34.32)
450m: 4:54.11
(33.96)
500m: 5:28.90
(34.79)
550m: 6:03.86
(34.96)
600m: 6:38.26
(34.40)
650m: 7:12.89
(34.63)
700m: 7:47.26
(34.37)
750m: 8:21.42
(34.16)
800m: 8:54.70
(33.28)
4 Erik Moberg 17 Karlskrona Simsällskap +0.71 596 8:56.97 99,23 %
Entry time: 8:52.86 (+4.11)
50m: 29.12
100m: 1:00.56
(31.44)
150m: 1:33.51
(32.95)
200m: 2:06.36
(32.85)
250m: 2:40.75
(34.39)
300m: 3:14.75
(34.00)
350m: 3:49.89
(35.14)
400m: 4:24.35
(34.46)
450m: 4:59.44
(35.09)
500m: 5:33.73
(34.29)
550m: 6:08.51
(34.78)
600m: 6:42.73
(34.22)
650m: 7:17.45
(34.72)
700m: 7:52.08
(34.63)
750m: 8:25.78
(33.70)
800m: 8:56.97
(31.19)
5 Axel Bech 17 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 403 10:12.09 93,50 %
Entry time: 9:34.74 (+37.35)
50m: 33.24
100m: 1:09.04
(35.80)
150m: 1:46.36
(37.32)
200m: 2:23.57
(37.21)
250m: 3:02.80
(39.23)
300m: 3:40.63
(37.83)
350m: 4:20.28
(39.65)
400m: 4:59.09
(38.81)
450m: 5:39.28
(40.19)
500m: 6:18.63
(39.35)
550m: 6:59.26
(40.63)
600m: 7:38.68
(39.42)
650m: 8:19.38
(40.70)
700m: 8:57.95
(38.57)
750m: 9:37.75
(39.80)
800m: 10:12.09
(34.34)
Grenen officiell:  2023-05-26 18:15:43
2023-05-26 18:50:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner