Results for OP Oulun Nuorisouinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.03.2023 - 26.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
69 |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 11.47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
285 |
1:37.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
273 |
1:38.79 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.14 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
265 |
1:39.79 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.97 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
244 |
1:42.60 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.26 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
243 |
1:42.68 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.68 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neea Risku |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
238 |
1:43.45 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.64 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
234 |
1:44.05 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.73 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
224 |
1:45.56 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.71 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
223 |
1:45.64 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.51 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
222 |
1:45.81 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.14 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
206 |
1:48.43 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.12 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minttu Hyvärinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
199 |
1:49.77 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.92 |
(-10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
196 |
1:50.32 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.22 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
190 |
1:51.54 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.01 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
187 |
1:51.99 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.75 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
180 |
1:53.56 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.02 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
170 |
1:55.68 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.78 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
161 |
1:57.74 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.86 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
159 |
1:58.19 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
153 |
1:59.81 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
151 |
2:00.23 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.09 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
151 |
2:00.33 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.91 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
149 |
2:00.85 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.17 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
144 |
2:02.09 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.29 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
144 |
2:02.35 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
133 |
2:05.35 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.66 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
132 |
2:05.95 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.81 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
122 |
2:09.25 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 11.47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
661 |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
452 |
1:23.52 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
445 |
1:23.99 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
415 |
1:25.91 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.25 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
385 |
1:28.13 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
378 |
1:28.63 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
375 |
1:28.86 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.76 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
365 |
1:29.69 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
352 |
1:30.81 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.02 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
335 |
1:32.30 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.56 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
319 |
1:33.77 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
318 |
1:33.88 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.30 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
318 |
1:33.88 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
297 |
1:36.06 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
275 |
1:38.53 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.58 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
258 |
1:40.71 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
220 |
1:46.23 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.60 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
218 |
1:46.49 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.57 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
202 |
1:49.15 |
+35.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.06 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
200 |
1:49.63 |
+36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
196 |
1:50.33 |
+36.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.22 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
189 |
1:51.73 |
+38.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.87 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
165 |
1:56.81 |
+43.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.33 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
156 |
1:58.88 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.84 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
147 |
2:01.48 |
+47.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.90 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
142 |
2:02.76 |
+49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
117 |
2:11.01 |
+57.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.88 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 11.47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
|
678 |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
638 |
1:14.49 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
598 |
1:16.08 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
521 |
1:19.66 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.47 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
506 |
1:20.47 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
464 |
1:22.81 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
457 |
1:23.25 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
451 |
1:23.61 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
355 |
1:30.56 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
310 |
1:34.73 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 11.47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.03.2023 11.47.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|