2024-02-25   15:43:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Lohi Uinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 3

Document
Tulokset
Lohiuinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 50m Päivämäärä: 27.05.2023 - 28.05.2023
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Rollo11 1:36.00
Rollo12 1:30.74
IKM13 1:17.50
IKM14 1:14.68
IKM15 1:13.30
SM-raja 1:12.10
NSM-raja 1:12.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 320 1:23.94 Rollo12
Entry time: 1:24.12 (-0.18)
50m: 41.00
100m: 1:23.94
(42.94)
2 Rongxuan Bai 2011 Oulun Uinti 1906 306 1:25.23 +1.29 Rollo12
Entry time: 1:30.47 (-5.24)
50m: 42.58
100m: 1:25.23
(42.65)
3 Viivi Vesa 2011 Oulun Uinti 1906 280 1:27.74 +3.80 Rollo12
Entry time: 1:27.10 (+0.64)
50m: 42.67
100m: 1:27.74
(45.07)
4 Linnea Krüger 2012 Oulun Lohet 276 1:28.15 +4.21 Rollo11
Entry time: 1:30.17 (-2.02)
50m: 43.91
100m: 1:28.15
(44.24)
5 Isla Tervo 2011 Oulun Uinti 1906 269 1:28.92 +4.98 Rollo12
Entry time: 1:38.05 (-9.13)
50m: 43.38
100m: 1:28.92
(45.54)
6 Saara Berkovits 2011 Oulun Lohet 268 1:29.05 +5.11 Rollo12
Entry time: 1:31.25 (-2.20)
50m: 43.89
100m: 1:29.05
(45.16)
7 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Lohet 258 1:30.16 +6.22 Rollo12
Entry time: 1:31.23 (-1.07)
50m: 44.38
100m: 1:30.16
(45.78)
8 Sanni Paulomäki 2011 Oulun Lohet 242 1:32.09 +8.15
Entry time: 1:31.63 (+0.46)
50m: 45.51
100m: 1:32.09
(46.58)
9 Olga Mattila 2011 Oulun Lohet 237 1:32.75 +8.81
Entry time: 1:35.37 (-2.62)
50m: 45.15
100m: 1:32.75
(47.60)
10 Sanni Kettunen 2012 Oulun Lohet 233 1:33.32 +9.38 Rollo11
Entry time: 1:34.76 (-1.44)
50m: 46.26
100m: 1:33.32
(47.06)
11 Aada Haapakoski 2011 Haukiputaan Heitto 225 1:34.32 +10.38
Entry time: 1:33.73 (+0.59)
50m: 46.27
100m: 1:34.32
(48.05)
12 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 223 1:34.69 +10.75
Entry time: 1:35.97 (-1.28)
50m: 47.03
100m: 1:34.69
(47.66)
13 Zlata Umerenkova 2011 Vieskan Uimarit 223 1:34.73 +10.79
Entry time: 1:37.55 (-2.82)
50m: 46.24
100m: 1:34.73
(48.49)
14 Ronja Ylikulju 2012 Oulun Uinti 1906 222 1:34.85 +10.91 Rollo11
Entry time: 1:33.83 (+1.02)
50m: 46.44
100m: 1:34.85
(48.41)
15 Oona Rautio 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 217 1:35.52 +11.58 Rollo11
Entry time: 1:39.93 (-4.41)
50m: 46.94
100m: 1:35.52
(48.58)
16 Taika Kauppi 2011 Oulun Uinti 1906 211 1:36.46 +12.52
Entry time: 1:33.37 (+3.09)
50m: 47.45
100m: 1:36.46
(49.01)
17 Sara Riskilä 2011 Oulun Uinti 1906 203 1:37.60 +13.66
Entry time: 1:41.64 (-4.04)
50m: 47.97
100m: 1:37.60
(49.63)
18 Pinja Palinsaari 2011 Kempeleen Pyrintö 195 1:38.95 +15.01
Entry time: 1:40.65 (-1.70)
50m: 48.63
100m: 1:38.95
(50.32)
19 Ella Oittinen 2012 Oulun Lohet 194 1:39.21 +15.27
Entry time: 1:41.70 (-2.49)
50m: 49.45
100m: 1:39.21
(49.76)
20 Fiona Kirveskoski 2012 Oulun Lohet 187 1:40.32 +16.38
Entry time: 1:38.56 (+1.76)
50m: 49.48
100m: 1:40.32
(50.84)
21 Anni Sihvonen 2012 Oulun Uinti 1906 186 1:40.56 +16.62
Entry time: 1:41.44 (-0.88)
50m: 49.35
100m: 1:40.56
(51.21)
22 Pihla Kokko 2011 Oulun Lohet 186 1:40.64 +16.70
Entry time: 1:41.06 (-0.42)
50m: 49.26
100m: 1:40.64
(51.38)
23 Nelly Siira 2012 Oulun Lohet 178 1:41.95 +18.01
Entry time: 1:43.89 (-1.94)
50m: 50.76
100m: 1:41.95
(51.19)
24 Fredrika Koivisto 2012 Kempeleen Pyrintö 178 1:42.00 +18.06
Entry time: 1:45.70 (-3.70)
50m: 49.60
100m: 1:42.00
(52.40)
25 Seela Emilia Jäärni 2012 Kemin Työväen Uimarit 171 1:43.45 +19.51
Entry time: 1:42.71 (+0.74)
100m: 1:43.45
(1:43.45)
26 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 166 1:44.44 +20.50
Entry time: 1:41.48 (+2.96)
50m: 52.55
100m: 1:44.44
(51.89)
27 Olivia Palo 2012 Kempeleen Pyrintö 148 1:48.40 +24.46
Entry time: 1:54.20 (-5.80)
50m: 52.73
100m: 1:48.40
(55.67)
28 Peppi Ketolainen 2012 Kempeleen Pyrintö 147 1:48.75 +24.81
Entry time: 1:47.29 (+1.46)
50m: 54.32
100m: 1:48.75
(54.43)
29 Enni  Pitkänen 2013 Oulun Lohet 142 1:49.99 +26.05
Entry time: 1:49.20 (+0.79)
50m: 53.67
100m: 1:49.99
(56.32)
30 Luna Piirainen 2011 Kempeleen Pyrintö 139 1:50.76 +26.82
Entry time: 1:48.78 (+1.98)
50m: 55.01
100m: 1:50.76
(55.75)
31 Heidi Kvist 2012 Oulun Uinti 1906 128 1:53.75 +29.81
Entry time: 1:50.80 (+2.95)
50m: 54.99
100m: 1:53.75
(58.76)
32 Veera Koivumäki 2012 Oulun Uinti 1906 107 2:00.92 +36.98
Entry time: 1:55.16 (+5.76)
50m: 57.90
100m: 2:00.92
(1:03.02)
33 Iina Jämsä 2012 Nivalan Saukot 107 2:00.95 +37.01
Entry time: 1:55.11 (+5.84)
50m: 59.29
100m: 2:00.95
(1:01.66)
34 Anniliina Päiveröinen 2013 Nivalan Saukot 89 2:08.59 +44.65
50m: 1:04.13
100m: 2:08.59
(1:04.46)
- Sofia Mielikäinen 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto DSQ
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji virallinen: 28.5.2023 12.09.42
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Rollo11 1:36.00
Rollo12 1:30.74
IKM13 1:17.50
IKM14 1:14.68
IKM15 1:13.30
SM-raja 1:12.10
NSM-raja 1:12.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 584 1:08.71 IKM15
Entry time: 1:08.07 (+0.64)
50m: 33.24
100m: 1:08.71
(35.47)
2 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 569 1:09.30 +0.59 IKM15
Entry time: 1:08.52 (+0.78)
50m: 33.50
100m: 1:09.30
(35.80)
3 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 539 1:10.58 +1.87 IKM14
Entry time: 1:10.36 (+0.22)
50m: 33.62
100m: 1:10.58
(36.96)
4 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 477 1:13.49 +4.78 IKM14
Entry time: 1:12.31 (+1.18)
50m: 36.48
100m: 1:13.49
(37.01)
5 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 451 1:14.86 +6.15
Entry time: 1:11.14 (+3.72)
50m: 36.37
100m: 1:14.86
(38.49)
6 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 415 1:16.98 +8.27
Entry time: 1:15.43 (+1.55)
50m: 36.96
100m: 1:16.98
(40.02)
7 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 411 1:17.21 +8.50
Entry time: 1:15.18 (+2.03)
50m: 35.86
100m: 1:17.21
(41.35)
8 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 404 1:17.71 +9.00
Entry time: 1:18.37 (-0.66)
50m: 37.90
100m: 1:17.71
(39.81)
9 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 403 1:17.75 +9.04
Entry time: 1:19.05 (-1.30)
50m: 38.64
100m: 1:17.75
(39.11)
10 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 367 1:20.21 +11.50
Entry time: 1:14.62 (+5.59)
50m: 38.84
100m: 1:20.21
(41.37)
11 Neea Junttila 2009 Vieskan Uimarit 350 1:21.50 +12.79
Entry time: 1:17.72 (+3.78)
50m: 39.23
100m: 1:21.50
(42.27)
12 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 338 1:22.47 +13.76
Entry time: 1:20.63 (+1.84)
50m: 40.51
100m: 1:22.47
(41.96)
13 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 328 1:23.23 +14.52
Entry time: 1:23.07 (+0.16)
50m: 39.90
100m: 1:23.23
(43.33)
14 Nora Keisu 2010 Oulun Uinti 1906 317 1:24.20 +15.49
Entry time: 1:24.51 (-0.31)
50m: 41.24
100m: 1:24.20
(42.96)
15 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 315 1:24.39 +15.68
Entry time: 1:21.83 (+2.56)
50m: 41.23
100m: 1:24.39
(43.16)
16 Helmi Pekkala 2008 Oulun Lohet 299 1:25.83 +17.12
Entry time: 1:26.17 (-0.34)
50m: 41.94
100m: 1:25.83
(43.89)
17 Elisa Putaala 2010 Oulun Lohet 296 1:26.12 +17.41
Entry time: 1:25.82 (+0.30)
50m: 42.59
100m: 1:26.12
(43.53)
18 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 296 1:26.18 +17.47
Entry time: 1:24.38 (+1.80)
50m: 41.04
100m: 1:26.18
(45.14)
19 Iida Ronkainen 2010 Kajaanin Uimaseura 292 1:26.54 +17.83
Entry time: 1:27.10 (-0.56)
50m: 42.36
100m: 1:26.54
(44.18)
20 Emma Raudasoja 2009 Vieskan Uimarit 290 1:26.71 +18.00
Entry time: 1:21.47 (+5.24)
50m: 42.26
100m: 1:26.71
(44.45)
21 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 279 1:27.88 +19.17
Entry time: 1:22.63 (+5.25)
50m: 42.45
100m: 1:27.88
(45.43)
22 Minttu Mäkihannu 2008 TaTu Tampere 259 1:30.07 +21.36
Entry time: 1:24.96 (+5.11)
50m: 43.74
100m: 1:30.07
(46.33)
23 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere 253 1:30.75 +22.04
Entry time: 1:29.25 (+1.50)
50m: 43.96
100m: 1:30.75
(46.79)
24 Tiia Koski 2008 Oulun Uinti 1906 248 1:31.40 +22.69
Entry time: 1:28.38 (+3.02)
50m: 43.48
100m: 1:31.40
(47.92)
25 Salla Pietilä 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 228 1:34.01 +25.30
Entry time: 1:37.28 (-3.27)
50m: 46.91
100m: 1:34.01
(47.10)
26 Minea  Kempas 2010 Oulun Lohet 226 1:34.31 +25.60
Entry time: 1:36.23 (-1.92)
50m: 45.99
100m: 1:34.31
(48.32)
27 Neea Leinonen 2010 Kajaanin Uimaseura 223 1:34.62 +25.91
Entry time: 1:32.07 (+2.55)
50m: 45.54
100m: 1:34.62
(49.08)
28 Elli Takkinen 2010 Oulun Lohet 217 1:35.47 +26.76
Entry time: 1:35.08 (+0.39)
50m: 46.62
100m: 1:35.47
(48.85)
29 Emma-Ilona Pietola 2010 Oulun Uinti 1906 211 1:36.48 +27.77
Entry time: 1:40.63 (-4.15)
50m: 47.60
100m: 1:36.48
(48.88)
30 Inga Kangas 2010 Kempeleen Pyrintö 192 1:39.46 +30.75
Entry time: 1:40.95 (-1.49)
50m: 49.32
100m: 1:39.46
(50.14)
31 Roosa Pohjola 2010 Oulun Lohet 185 1:40.73 +32.02
Entry time: 1:43.48 (-2.75)
50m: 48.71
100m: 1:40.73
(52.02)
32 Ronja Tikkanen 2009 Nivalan Saukot 73 2:16.92 +1:08.21
Entry time: 2:06.72 (+10.20)
50m: 1:07.14
100m: 2:16.92
(1:09.78)
Laji virallinen: 28.5.2023 12.09.42
Laji 30, 100m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Pihlajalinna
Rollo11 1:36.00
Rollo12 1:30.74
IKM13 1:17.50
IKM14 1:14.68
IKM15 1:13.30
SM-raja 1:12.10
NSM-raja 1:12.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 646 1:06.45 SM-raja
Entry time: 1:05.20 (+1.25)
50m: 32.26
100m: 1:06.45
(34.19)
2 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 623 1:07.26 +0.81 SM-raja
Entry time: 1:04.21 (+3.05)
50m: 32.25
100m: 1:07.26
(35.01)
3 Henna Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 539 1:10.56 +4.11 SM-raja
Entry time: 1:08.16 (+2.40)
50m: 34.50
100m: 1:10.56
(36.06)
4 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 536 1:10.70 +4.25 SM-raja
Entry time: 1:11.70 (-1.00)
50m: 35.17
100m: 1:10.70
(35.53)
5 Henna känsäkangas 2004 Oulun Uinti 1906 511 1:11.84 +5.39 SM-raja
Entry time: 1:08.96 (+2.88)
50m: 35.45
100m: 1:11.84
(36.39)
=6 Maiju Huttunen 2005 Swimming Club Rovaniemi 459 1:14.44 +7.99
Entry time: 1:10.77 (+3.67)
50m: 35.61
100m: 1:14.44
(38.83)
=6 Wilma Lakanen 2003 Kokkolan Uimaseura 459 1:14.44 +7.99
Entry time: 1:09.15 (+5.29)
50m: 35.41
100m: 1:14.44
(39.03)
8 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 451 1:14.89 +8.44
Entry time: 1:08.86 (+6.03)
50m: 36.09
100m: 1:14.89
(38.80)
9 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 436 1:15.71 +9.26
Entry time: 1:13.81 (+1.90)
50m: 36.73
100m: 1:15.71
(38.98)
10 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 419 1:16.77 +10.32
Entry time: 1:17.55 (-0.78)
50m: 37.31
100m: 1:16.77
(39.46)
11 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 393 1:18.39 +11.94
Entry time: 1:12.03 (+6.36)
50m: 37.43
100m: 1:18.39
(40.96)
12 ANNI BACKMAN 2006 Oulun Uinti 1906 388 1:18.74 +12.29
Entry time: 1:18.04 (+0.70)
50m: 38.62
100m: 1:18.74
(40.12)
13 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 342 1:22.15 +15.70
Entry time: 1:20.67 (+1.48)
50m: 40.63
100m: 1:22.15
(41.52)
14 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 311 1:24.73 +18.28
Entry time: 1:20.36 (+4.37)
50m: 41.48
100m: 1:24.73
(43.25)
15 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 306 1:25.22 +18.77
Entry time: 1:19.74 (+5.48)
50m: 42.23
100m: 1:25.22
(42.99)
16 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 305 1:25.31 +18.86
Entry time: 1:18.18 (+7.13)
50m: 40.81
100m: 1:25.31
(44.50)
17 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 299 1:25.91 +19.46
Entry time: 1:23.72 (+2.19)
50m: 41.98
100m: 1:25.91
(43.93)
18 Jenny Kukkonen 1994 Oulun Lohet 63 2:23.70 +1:17.25
Entry time: 2:10.39 (+13.31)
50m: 1:13.82
100m: 2:23.70
(1:09.88)
- Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö DNS
Laji virallinen: 28.5.2023 12.09.42
28.05.2023 12.09.47 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner