Tulokset Lohi Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
27.05.2023 - 28.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
2:36.75 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:28.64 |
(+8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
409 |
2:44.08 |
+7.33 |
|
IKM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
303 |
3:01.28 |
+24.53 |
|
IKM13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
274 |
3:07.38 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.11 |
(-10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
250 |
3:13.17 |
+36.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.19 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
165 |
3:41.96 |
+1:05.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.91 |
(+12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Marli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
559 |
2:27.82 |
|
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 2:22.65 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
458 |
2:38.00 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.39 |
(+8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
377 |
2:48.47 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.66 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.5.2023 11.29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.05.2023 11.29.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|