2024-02-25   15:57:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Lohi Uinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 3

Document
Tulokset
Lohiuinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 50m Päivämäärä: 27.05.2023 - 28.05.2023
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Madwave
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Anna Rautio 2014 Haukiputaan Heitto uintijaosto 207 45.54 Rollo10
Entry time: 45.91 (-0.37)
2 Adelia Rantsi 2014 Oulun Uinti 1906 190 46.88 +1.34 Rollo10
Entry time: 49.80 (-2.92)
3 Enni  Pitkänen 2013 Oulun Lohet 148 50.93 +5.39
Entry time: 47.95 (+2.98)
4 Jade Hannula 2013 Swimming Club Rovaniemi 135 52.47 +6.93
Entry time: 54.39 (-1.92)
5 Siiri Pellikka 2013 Oulun Lohet 112 55.92 +10.38
Entry time: 55.72 (+0.20)
6 Anniliina Päiveröinen 2013 Nivalan Saukot 107 56.78 +11.24
Entry time: 56.14 (+0.64)
7 Sara Pellikka 2014 Oulun Lohet 64 1:07.26 +21.72
Entry time: 1:01.96 (+5.30)
Laji virallinen: 28.5.2023 11.14.08
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final
Sponsori: Madwave
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 415 36.16
Entry time: 36.79 (-0.63)
2 Rongxuan Bai 2011 Oulun Uinti 1906 332 38.94 +2.78
Entry time: 40.08 (-1.14)
3 Sanni Paulomäki 2011 Oulun Lohet 258 42.37 +6.21
Entry time: 42.90 (-0.53)
4 Nelli Sulonen 2011 Oulun Lohet 254 42.58 +6.42
Entry time: 47.84 (-5.26)
5 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 235 43.72 +7.56
Entry time: 43.29 (+0.43)
6 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit 231 43.93 +7.77
Entry time: 43.74 (+0.19)
7 Oona Rautio 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto 211 45.29 +9.13
Entry time: 47.08 (-1.79)
8 Pihla Kokko 2011 Oulun Lohet 209 45.44 +9.28
Entry time: 44.78 (+0.66)
9 Fiona Kirveskoski 2012 Oulun Lohet 208 45.53 +9.37
Entry time: 44.21 (+1.32)
10 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit 191 46.80 +10.64
Entry time: 49.01 (-2.21)
11 Seela Emilia Jäärni 2012 Kemin Työväen Uimarit 186 47.22 +11.06
Entry time: 49.40 (-2.18)
12 Vanessa Eklund 2012 Oulun Lohet 173 48.41 +12.25
Entry time: 50.80 (-2.39)
13 Emilia Kuisma 2011 Haapajärven Kiilat 165 49.18 +13.02
14 Meeri Maija Anneli Lehtola 2011 Nivalan Saukot 159 49.76 +13.60
Entry time: 51.71 (-1.95)
15 Saaga Liimatainen 2012 Haapajärven Kiilat 154 50.27 +14.11
16 Luna Piirainen 2011 Kempeleen Pyrintö 152 50.52 +14.36
Entry time: 50.81 (-0.29)
17 Iina Jämsä 2012 Nivalan Saukot 138 52.20 +16.04
Entry time: 52.31 (-0.11)
18 Riina Rasila 2012 Kempeleen Pyrintö 137 52.22 +16.06
19 Kiia Hautakoski 2011 Nivalan Saukot 93 59.54 +23.38
Entry time: 58.91 (+0.63)
20 Oumie Bah 2011 Swimming Club Rovaniemi 84 1:01.38 +25.22
Entry time: 56.80 (+4.58)
- Minttu Hyvärinen 2011 Oulun Lohet DSQ
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan
Laji virallinen: 28.5.2023 11.14.08
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final
Sponsori: Madwave
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vilma Moilanen 2008 Kajaanin Uimaseura 487 34.28
Entry time: 34.14 (+0.14)
2 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 456 35.05 +0.77
Entry time: 34.90 (+0.15)
3 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 446 35.29 +1.01
Entry time: 36.47 (-1.18)
4 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 446 35.30 +1.02
Entry time: 34.43 (+0.87)
5 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 423 35.93 +1.65
Entry time: 34.24 (+1.69)
6 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 416 36.12 +1.84
Entry time: 37.11 (-0.99)
7 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 408 36.36 +2.08
Entry time: 36.47 (-0.11)
8 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 395 36.75 +2.47
Entry time: 36.01 (+0.74)
9 Adalina Koivisto 2008 Kajaanin Uimaseura 385 37.08 +2.80
Entry time: 38.14 (-1.06)
10 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö 358 37.98 +3.70
Entry time: 37.66 (+0.32)
11 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 347 38.37 +4.09
Entry time: 38.27 (+0.10)
12 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 342 38.56 +4.28
Entry time: 37.44 (+1.12)
13 Lumi Käyräkangas 2010 Kajaanin Uimaseura 333 38.89 +4.61
Entry time: 47.37 (-8.48)
14 Mette Myllylä 2009 Vieskan Uimarit 316 39.60 +5.32
Entry time: 39.53 (+0.07)
15 Verna Amelia Haapalainen 2008 Kajaanin Uimaseura 313 39.71 +5.43
Entry time: 40.91 (-1.20)
16 Emma Raudasoja 2009 Vieskan Uimarit 308 39.91 +5.63
Entry time: 36.87 (+3.04)
17 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 283 41.08 +6.80
Entry time: 40.97 (+0.11)
18 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 281 41.16 +6.88
Entry time: 41.24 (-0.08)
19 Elisa Bolszak 2010 Oulun Uinti 1906 278 41.33 +7.05
Entry time: 40.48 (+0.85)
20 Salla Pietilä 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 276 41.40 +7.12
Entry time: 43.27 (-1.87)
21 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit 273 41.57 +7.29
Entry time: 40.05 (+1.52)
22 Peppi Tuohimaa 2010 Vieskan Uimarit 245 43.10 +8.82
Entry time: 42.57 (+0.53)
23 Sanni Toivonen 2010 Oulun Lohet 232 43.87 +9.59
Entry time: 49.74 (-5.87)
24 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 231 43.96 +9.68
Entry time: 43.84 (+0.12)
25 Emilia Liimatainen 2010 Haapajärven Kiilat 188 47.07 +12.79
26 Eveliina Lappalainen 2009 Kemin Työväen Uimarit 187 47.13 +12.85
Entry time: 47.16 (-0.03)
27 Aura Peteri 2010 Swimming Club Rovaniemi 144 51.43 +17.15
28 Nelli Rousu 2010 Nivalan Saukot 80 1:02.37 +28.09
Entry time: 1:07.31 (-4.94)
Laji virallinen: 28.5.2023 11.14.08
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Madwave
Rollo10 49.57
IKM13-15 33.94
SM-raja 33.38
NSM-raja 33.80
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 613 31.76 SM-raja
Entry time: 30.82 (+0.94)
2 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 591 32.14 +0.38 SM-raja
Entry time: 30.71 (+1.43)
3 Iida-Maria Laine 2001 Oulun Lohet 571 32.51 +0.75 SM-raja
Entry time: 31.41 (+1.10)
4 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 537 33.18 +1.42 SM-raja
Entry time: 33.87 (-0.69)
5 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 525 33.43 +1.67
Entry time: 33.49 (-0.06)
6 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 457 35.01 +3.25
Entry time: 33.13 (+1.88)
7 Lotta Janhunen 2007 Oulun Lohet 401 36.56 +4.80
Entry time: 35.77 (+0.79)
8 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 383 37.12 +5.36
Entry time: 37.43 (-0.31)
9 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 383 37.14 +5.38
Entry time: 35.25 (+1.89)
10 Jenna Liimatainen 2007 Haapajärven Kiilat 334 38.88 +7.12
11 Jenny Kukkonen 1994 Oulun Lohet 62 1:07.92 +36.16
Entry time: 58.67 (+9.25)
Laji virallinen: 28.5.2023 11.14.08
28.05.2023 11.14.13 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner