2024-02-25   16:33:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Lohi Uinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 3

Document
Tulokset
Lohiuinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Oulun Lohet
Allas: 50m Päivämäärä: 27.05.2023 - 28.05.2023
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final
Sponsori: Nallikari Oy
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 349 1:06.52 Rollo13
Entry time: 1:05.98 (+0.54)
50m: 31.74
100m: 1:06.52
(34.78)
2 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö 327 1:07.96 +1.44 Rollo12
Entry time: 1:09.06 (-1.10)
50m: 32.71
100m: 1:07.96
(35.25)
3 Otto Havana 2010 Oulun Lohet 252 1:14.15 +7.63 Rollo13
Entry time: 1:14.01 (+0.14)
50m: 35.41
100m: 1:14.15
(38.74)
4 Henry Paavola 2011 Oulun Uinti 1906 247 1:14.65 +8.13 Rollo12
Entry time: 1:18.91 (-4.26)
50m: 35.87
100m: 1:14.65
(38.78)
5 Lenni Pessa 2011 Oulun Lohet 233 1:16.13 +9.61 Rollo12
Entry time: 1:17.84 (-1.71)
50m: 36.83
100m: 1:16.13
(39.30)
6 Elmo Rajaniemi 2011 Kokkolan Uimaseura 231 1:16.37 +9.85 Rollo12
Entry time: 1:20.11 (-3.74)
50m: 37.06
100m: 1:16.37
(39.31)
7 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 217 1:17.88 +11.36
Entry time: 1:26.39 (-8.51)
50m: 38.32
100m: 1:17.88
(39.56)
8 Aro Härönoja 2010 Oulun Lohet 217 1:17.95 +11.43
Entry time: 1:19.87 (-1.92)
50m: 36.58
100m: 1:17.95
(41.37)
9 Jimi Saukko 2011 Oulun Lohet 211 1:18.70 +12.18 Rollo12
Entry time: 1:20.17 (-1.47)
50m: 37.72
100m: 1:18.70
(40.98)
=10 Joonas Malo 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 201 1:19.89 +13.37 Rollo12
Entry time: 1:20.20 (-0.31)
50m: 38.14
100m: 1:19.89
(41.75)
=10 Joonatan Ryynänen 2011 Oulun Uinti 1906 201 1:19.89 +13.37 Rollo12
Entry time: 1:21.53 (-1.64)
50m: 38.05
100m: 1:19.89
(41.84)
12 Leo Linjala 2011 Oulun Lohet 195 1:20.78 +14.26
Entry time: 1:20.78 (=)
50m: 37.89
100m: 1:20.78
(42.89)
13 Patric Laukkanen 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 193 1:20.99 +14.47
Entry time: 1:20.03 (+0.96)
50m: 38.70
100m: 1:20.99
(42.29)
14 Akseli Eteläperä 2011 Oulun Lohet 192 1:21.18 +14.66
Entry time: 1:23.55 (-2.37)
50m: 38.58
100m: 1:21.18
(42.60)
15 Otto Savolainen 2010 Kempeleen Pyrintö 180 1:22.95 +16.43
Entry time: 1:24.72 (-1.77)
50m: 38.82
100m: 1:22.95
(44.13)
16 Johannes Salo 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 160 1:26.16 +19.64
Entry time: 1:35.98 (-9.82)
50m: 39.58
100m: 1:26.16
(46.58)
17 Veeti Viertola 2011 Oulun Uinti 1906 114 1:36.45 +29.93
Entry time: 1:39.47 (-3.02)
50m: 44.84
100m: 1:36.45
(51.61)
18 Johannes Leinonen 2014 Haukiputaan Heitto uintijaosto 108 1:38.21 +31.69
Entry time: 1:35.76 (+2.45)
50m: 45.35
100m: 1:38.21
(52.86)
19 Eetu Jylhä 2013 Oulun Lohet 108 1:38.24 +31.72
Entry time: 1:49.16 (-10.92)
50m: 46.26
100m: 1:38.24
(51.98)
20 Johannes Lintonen 2010 Oulun Uinti 1906 104 1:39.34 +32.82
Entry time: 1:41.62 (-2.28)
50m: 45.80
100m: 1:39.34
(53.54)
21 Eetu Ponto 2011 Oulun Uinti 1906 101 1:40.56 +34.04
Entry time: 1:48.85 (-8.29)
50m: 47.45
100m: 1:40.56
(53.11)
22 Ville Oliver Törmänen 2012 Kempeleen Pyrintö 86 1:46.11 +39.59
Entry time: 1:41.13 (+4.98)
50m: 48.91
100m: 1:46.11
(57.20)
- Otto Kyntömaa 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 28.5.2023 10.12.41
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final
Sponsori: Nallikari Oy
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 509 58.68
Entry time: 58.35 (+0.33)
50m: 27.91
100m: 58.68
(30.77)
2 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 445 1:01.36 +2.68 IKM14
Entry time: 1:02.53 (-1.17)
50m: 29.36
100m: 1:01.36
(32.00)
3 Rico Kettunen 2009 Iisalmen Uimarit 430 1:02.06 +3.38 IKM14
Entry time: 1:02.24 (-0.18)
50m: 29.03
100m: 1:02.06
(33.03)
4 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 417 1:02.68 +4.00
Entry time: 1:04.27 (-1.59)
50m: 29.33
100m: 1:02.68
(33.35)
5 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 388 1:04.22 +5.54
Entry time: 1:03.93 (+0.29)
50m: 31.03
100m: 1:04.22
(33.19)
6 Iikka Heiko 2009 Oulun Uinti 1906 384 1:04.44 +5.76
Entry time: 1:04.61 (-0.17)
50m: 30.68
100m: 1:04.44
(33.76)
7 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 380 1:04.64 +5.96
Entry time: 1:04.06 (+0.58)
50m: 30.67
100m: 1:04.64
(33.97)
8 Eemeli Tihinen 2008 Kemin Työväen Uimarit 345 1:06.76 +8.08
Entry time: 1:11.39 (-4.63)
50m: 32.09
100m: 1:06.76
(34.67)
9 Saku Numminen 2008 Haapajärven Kiilat 345 1:06.78 +8.10
Entry time: 1:07.60 (-0.82)
50m: 31.39
100m: 1:06.78
(35.39)
10 Cheng Sun 2009 Oulun Lohet 321 1:08.40 +9.72
Entry time: 1:10.34 (-1.94)
50m: 32.48
100m: 1:08.40
(35.92)
11 Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura 297 1:10.18 +11.50
Entry time: 1:10.68 (-0.50)
50m: 32.91
100m: 1:10.18
(37.27)
12 Rasmus Kuisma 2009 Haapajärven Kiilat 266 1:12.84 +14.16
Entry time: 1:11.87 (+0.97)
50m: 34.76
100m: 1:12.84
(38.08)
13 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 265 1:12.94 +14.26
Entry time: 1:12.37 (+0.57)
50m: 34.19
100m: 1:12.94
(38.75)
Laji virallinen: 28.5.2023 10.12.41
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sponsori: Nallikari Oy
Rollo11 1:28.89
Rollo12 1:20.30
Rollo13 1:14.45
IKM14 1:03.45
IKM15 1:00.20
IKM16 58.09
SM-raja 55.60
NSM-raja 56.20
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 658 53.86 SM-raja
Entry time: 53.69 (+0.17)
50m: 25.89
100m: 53.86
(27.97)
2 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 559 56.86 +3.00
Entry time: 56.71 (+0.15)
50m: 27.08
100m: 56.86
(29.78)
3 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 548 57.25 +3.39
Entry time: 57.18 (+0.07)
50m: 27.16
100m: 57.25
(30.09)
4 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 515 58.43 +4.57
Entry time: 58.84 (-0.41)
50m: 28.14
100m: 58.43
(30.29)
5 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 506 58.79 +4.93
Entry time: 58.75 (+0.04)
50m: 28.06
100m: 58.79
(30.73)
6 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 471 1:00.19 +6.33
Entry time: 1:00.80 (-0.61)
50m: 28.60
100m: 1:00.19
(31.59)
7 Jimi Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 435 1:01.83 +7.97
Entry time: 1:13.45 (-11.62)
50m: 28.66
100m: 1:01.83
(33.17)
8 Roope Mutanen 2003 Haukiputaan Heitto uintijaosto 429 1:02.12 +8.26
Entry time: 1:00.84 (+1.28)
50m: 29.57
100m: 1:02.12
(32.55)
9 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 370 1:05.27 +11.41
Entry time: 1:04.97 (+0.30)
50m: 30.66
100m: 1:05.27
(34.61)
10 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 322 1:08.30 +14.44
Entry time: 1:06.03 (+2.27)
50m: 30.35
100m: 1:08.30
(37.95)
Laji virallinen: 28.5.2023 10.12.41
28.05.2023 10.12.47 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner