2024-04-23   17:38:56
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Silverdoppet 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Torsdag 18/5 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.30-09.15)

Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2023
Plats: Lärkans Sportcenter Arrangör: Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 18 maj 2023 till den 18 maj 2023
Gren 9, 100m Frisim Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Allie Abrahamsson 2012 Västerås Simsällskap 1:44.40
50m: 48.59
100m: 1:44.40
(55.81)
Vincent Avås 2012 Simklubben Ena 1:47.48
50m: 49.96
100m: 1:47.48
(57.52)
Herman Barrsäter 2012 Sala Simsällskap 1:34.57
50m: 45.55
100m: 1:34.57
(49.02)
Julia Björner 2011 Sala Simsällskap 1:27.27
50m: 43.31
100m: 1:27.27
(43.96)
Hannes Bohlin 2011 Sala Simsällskap 1:20.70
50m: 39.06
100m: 1:20.70
(41.64)
Svea Burman 2011 Simklubben Ena 1:35.60
50m: 45.99
100m: 1:35.60
(49.61)
Zoey Calder 2013 Simsällskapet Mora 1:34.64
50m: 45.26
100m: 1:34.64
(49.38)
Miran Ciftci 2011 Sala Simsällskap 1:52.30
50m: 50.21
100m: 1:52.30
(1:02.09)
Molly Dalfjord 2011 Sala Simsällskap 1:35.53
50m: 44.25
100m: 1:35.53
(51.28)
Julia Danielsson 2011 Sala Simsällskap 1:23.26
50m: 40.67
100m: 1:23.26
(42.59)
Sally Drew 2012 Västerås Simsällskap 1:32.80
50m: 44.44
100m: 1:32.80
(48.36)
Naljirmaa Enktur 2012 Västerås Simsällskap 1:37.85
50m: 47.01
100m: 1:37.85
(50.84)
Elliot Fensbo 2011 Sala Simsällskap 1:32.74
50m: 44.65
100m: 1:32.74
(48.09)
Agnes Forsberg 2012 Sala Simsällskap 2:11.32
50m: 1:01.76
100m: 2:11.32
(1:09.56)
Frida Färnlöf 2011 Borlänge Simsällskap 1:23.47
50m: 38.52
100m: 1:23.47
(44.95)
Olivia Garbergs 2013 Simsällskapet Mora 1:47.68
50m: 49.60
100m: 1:47.68
(58.08)
Bella Grudd 2015 Simsällskapet Mora 1:36.65
50m: 46.58
100m: 1:36.65
(50.07)
Ebba Grudd 2013 Simsällskapet Mora 1:37.61
50m: 47.00
100m: 1:37.61
(50.61)
Elsa Haverstad 2014 Västerås Simsällskap 1:36.72
50m: 44.03
100m: 1:36.72
(52.69)
Theodor Holmgren 2013 Simsällskapet Mora 1:45.53
50m: 48.98
100m: 1:45.53
(56.55)
Tilia Irestedt 2011 Simsällskapet Mora 1:29.41
50m: 43.29
100m: 1:29.41
(46.12)
Daga Johansson 2012 Sala Simsällskap 1:59.84
50m: 55.12
100m: 1:59.84
(1:04.72)
Clara Kallerman 2011 Sala Simsällskap 1:34.71
50m: 44.34
100m: 1:34.71
(50.37)
Lucas Kollman 2012 Simklubben Ena 1:33.26
50m: 44.01
100m: 1:33.26
(49.25)
My Lindblom 2011 Sala Simsällskap 1:20.71
50m: 37.76
100m: 1:20.71
(42.95)
Vilma Lundevall 2014 Borlänge Simsällskap 1:46.10
50m: 51.94
100m: 1:46.10
(54.16)
Tuva-Li Lundin 2011 Sala Simsällskap 1:38.54
50m: 46.79
100m: 1:38.54
(51.75)
Oscar Mörtstrand 2013 Västerås Simsällskap 1:30.80
50m: 44.98
100m: 1:30.80
(45.82)
Oscar Sjöman 2013 Västerås Simsällskap 1:42.44
50m: 49.73
100m: 1:42.44
(52.71)
Nia Ström 2011 Borlänge Simsällskap 1:26.06
50m: 41.47
100m: 1:26.06
(44.59)
Alva Tillenius 2012 Västerås Simsällskap 1:38.56
50m: 48.15
100m: 1:38.56
(50.41)
Meja Vilén 2011 Simklubben Ena 1:30.02
50m: 43.41
100m: 1:30.02
(46.61)
Tuva Vilén 2011 Simklubben Ena 1:24.18
50m: 40.40
100m: 1:24.18
(43.78)
Nike weinstock brunnberg 2012 Borlänge Simsällskap 1:36.17
50m: 44.14
100m: 1:36.17
(52.03)
Svea Åberg 2013 Västerås Simsällskap DNS
Linnea Överstam 2012 Västerås Simsällskap 1:57.31
50m: 55.46
100m: 1:57.31
(1:01.85)
2023-05-18 10:43:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Västerås Tidtagning

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner