Resultater for HCA Swim cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 7 - søndag aften - Eventyrfinaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 200m Medley Damer (js) - A Finale |
|
|
HCA reko |
2:22.39 |
|
|
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmekl |
Odense (DK) |
24-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.78 |
653 |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.74 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
616 |
2:28.15 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.46 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.79 |
573 |
2:31.82 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.06 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Mikkelsen |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
543 |
2:34.53 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.08 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
541 |
2:34.71 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.51 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
+0.72 |
533 |
2:35.48 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.39 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
477 |
2:41.31 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.70 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
431 |
2:46.94 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.86 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:45:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 200m Medley Damer (js) - B Finale |
|
|
HCA reko |
2:22.39 |
|
|
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmekl |
Odense (DK) |
24-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.87 |
430 |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.93 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
417 |
2:48.71 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.59 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
409 |
2:49.89 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.89 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.82 |
405 |
2:50.34 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.21 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
384 |
2:53.43 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.26 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
377 |
2:54.49 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.21 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
317 |
3:04.82 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.11 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.94 |
303 |
3:07.67 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.76 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 16:45:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 16:49.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|