Results for HCA Swim cup 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Afsnit 1 - fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer (å) - Indledende |
|
|
HCA reko |
23.51 |
|
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub (DK) |
Odense (DK) |
24-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
515 |
26.08 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
498 |
26.37 |
+0.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
476 |
26.78 |
+0.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.09 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
470 |
26.89 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
408 |
28.17 |
+2.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
407 |
28.20 |
+2.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
372 |
29.05 |
+2.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.77 |
370 |
29.11 |
+3.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
365 |
29.24 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
357 |
29.47 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
326 |
30.37 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.75 |
304 |
31.09 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.69 |
288 |
31.63 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
256 |
32.89 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Pind Thielsen |
2009 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.76 |
215 |
34.86 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 20:15:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-05-2023 20:15.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|