2024-06-14   07:11:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia Swim Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2023
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 5, 400m Medley Herrer 12 og yngre - Final
Sponsor Rema 1000, Hestkærvej, Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub 184 7:08.51
Entry time: 7:33.10 (-24.59)
50m: 48.74
150m: 2:44.77
(2:44.77)
200m: 3:36.10
(51.33)
250m: 4:36.80
(1:00.70)
300m: 5:38.48
(1:01.68)
350m: 6:24.02
(45.54)
400m: 7:08.51
(44.49)
2 Jonas Ilsøe Larsen 2012 Odder Svømmeklub 122 8:11.01 +1:02.50
Entry time: 8:19.29 (-8.28)
50m: 58.17
100m: 2:10.13
(1:11.96)
150m: 3:09.77
(59.64)
200m: 4:08.61
(58.84)
250m: 5:18.22
(1:09.61)
300m: 6:30.73
(1:12.51)
350m: 7:22.25
(51.52)
400m: 8:11.01
(48.76)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:59
Løb 5, 400m Medley Herrer 13-14 år - Final
Sponsor Rema 1000, Hestkærvej, Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub +0.78 319 5:56.83
Entry time: 6:03.11 (-6.28)
50m: 34.97
100m: 1:20.24
(45.27)
150m: 2:04.96
(44.72)
200m: 2:48.01
(43.05)
250m: 3:45.06
(57.05)
350m: 5:17.69
(5:17.69)
400m: 5:56.83
(39.14)
2 Benjamin Nørremark 2010 Viborg Svømme Klub 201 6:56.10 +59.27
Entry time: 7:26.54 (-30.44)
50m: 47.40
100m: 1:47.92
(1:00.52)
150m: 2:39.08
(51.16)
200m: 3:31.15
(52.07)
250m: 4:29.12
(57.97)
300m: 5:30.21
(1:01.09)
350m: 6:13.27
(43.06)
400m: 6:56.10
(42.83)
- Mads Vestergaard 2010 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:59
Løb 5, 400m Medley Herrer 15-16 år - Final
Sponsor Rema 1000, Hestkærvej, Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.68 495 5:08.20
Entry time: 5:03.14 (+5.06)
50m: 30.90
100m: 1:08.60
(37.70)
150m: 1:50.92
(42.32)
200m: 2:31.30
(40.38)
250m: 3:12.46
(41.16)
300m: 3:55.52
(43.06)
350m: 4:32.69
(37.17)
400m: 5:08.20
(35.51)
2 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub +0.83 477 5:11.87 +3.67
Entry time: 5:07.10 (+4.77)
50m: 32.09
100m: 1:12.13
(40.04)
150m: 1:53.26
(41.13)
200m: 2:33.76
(40.50)
250m: 3:16.41
(42.65)
300m: 4:00.35
(43.94)
350m: 4:36.52
(36.17)
400m: 5:11.87
(35.35)
3 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 362 5:41.85 +33.65
Entry time: 5:33.43 (+8.42)
50m: 38.36
100m: 1:25.90
(47.54)
150m: 2:08.58
(42.68)
200m: 2:51.00
(42.42)
250m: 3:37.02
(46.02)
300m: 4:25.64
(48.62)
350m: 5:03.88
(38.24)
400m: 5:41.85
(37.97)
4 Aske Binderup Trudslev 2008 Viborg Svømme Klub +0.70 343 5:48.31 +40.11
Entry time: 5:44.01 (+4.30)
50m: 38.57
100m: 1:25.56
(46.99)
150m: 2:12.34
(46.78)
200m: 2:56.79
(44.45)
250m: 3:44.59
(47.80)
300m: 4:33.39
(48.80)
350m: 5:12.23
(38.84)
400m: 5:48.31
(36.08)
5 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub +0.89 285 6:10.26 +1:02.06
Entry time: 6:10.69 (-0.43)
50m: 37.45
150m: 2:15.77
(2:15.77)
200m: 3:01.51
(45.74)
250m: 3:54.22
(52.71)
300m: 4:47.87
(53.65)
350m: 5:28.52
(40.65)
400m: 6:10.26
(41.74)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:59
Løb 5, 400m Medley Herrer 17 og ældre - Final
Sponsor Rema 1000, Hestkærvej, Hjørring
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 +0.66 563 4:55.23
Entry time: 4:53.22 (+2.01)
50m: 29.42
100m: 1:04.45
(35.03)
150m: 1:44.50
(40.05)
200m: 2:21.95
(37.45)
250m: 3:05.64
(43.69)
300m: 3:49.43
(43.79)
350m: 4:23.43
(34.00)
400m: 4:55.23
(31.80)
2 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 529 5:01.43 +6.20
Entry time: 4:46.08 (+15.35)
50m: 31.30
100m: 1:07.83
(36.53)
150m: 1:46.79
(38.96)
200m: 2:25.61
(38.82)
250m: 3:08.13
(42.52)
300m: 3:51.49
(43.36)
350m: 4:26.52
(35.03)
400m: 5:01.43
(34.91)
3 Mikkel Hedeby Madsen 2002 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.73 397 5:31.67 +36.44
Entry time: 5:13.52 (+18.15)
50m: 33.62
100m: 1:13.15
(39.53)
150m: 2:00.31
(47.16)
200m: 2:45.01
(44.70)
250m: 3:30.34
(45.33)
300m: 4:15.76
(45.42)
350m: 4:54.71
(38.95)
400m: 5:31.67
(36.96)
4 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub +0.71 386 5:34.76 +39.53
Entry time: 5:24.76 (+10.00)
50m: 33.52
100m: 1:12.98
(39.46)
150m: 1:58.13
(45.15)
200m: 2:43.11
(44.98)
250m: 3:30.78
(47.67)
300m: 4:20.22
(49.44)
350m: 4:58.26
(38.04)
400m: 5:34.76
(36.50)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:59
29-04-2023 13:10.26 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner