2024-06-14   08:11:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Park Vendia Swim Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Document
Resultater
Park Vendia SwimCup 2023
Placering: Vandhuset Arrangør Svømmeklubben S68
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. apr  2023 to 30. apr  2023
Løb 4, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Indledende
Sponsor Nordjysk Byggeri Aps
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub +0.74 307 36.18 QD
Entry time: 35.09 (+1.09)
2 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub +0.58 185 42.86 +6.68 QD
Entry time: 42.29 (+0.57)
3 Sille Bundgaard 2012 Svømmeklubben S 68 +0.62 136 47.40 +11.22 QD
- Sophie Larsen 2013 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:54
Løb 4, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende
Sponsor Nordjysk Byggeri Aps
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia-Elena Plaesu 2010 Horsens Svømmeklub +0.78 375 33.86 QC
Entry time: 36.81 (-2.95)
2 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 344 34.85 +0.99 QC
Entry time: 34.05 (+0.80)
3 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub 337 35.08 +1.22 QC
Entry time: 36.84 (-1.76)
4 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 320 35.71 +1.85 QC
Entry time: 36.24 (-0.53)
5 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub +0.75 300 36.49 +2.63 QC
Entry time: 38.14 (-1.65)
6 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.80 271 37.74 +3.88 QC
Entry time: 38.82 (-1.08)
7 Signe Flarup 2010 Viborg Svømme Klub +0.55 250 38.75 +4.89 QC
Entry time: 38.05 (+0.70)
8 Aline Kolltveit Bergene 2010 Mandal SK +0.80 218 40.57 +6.71 QC
Entry time: 48.74 (-8.17)
9 Anna Tilsted Jørgensen 2010 Svømmeklubben Nord +0.73 196 41.99 +8.13
Entry time: 45.76 (-3.77)
10 Caroline Sangelberg Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 180 43.24 +9.38
Entry time: 42.57 (+0.67)
11 Victoria Olsen 2010 Brædstrup Svømmeklub +0.81 174 43.68 +9.82
Entry time: 44.07 (-0.39)
12 Lilli Munkholm Byrdal 2010 Viborg Svømme Klub +0.72 164 44.56 +10.70
Entry time: 43.80 (+0.76)
13 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 164 44.59 +10.73
Entry time: 47.72 (-3.13)
14 Maja Theilmann Christensen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.70 163 44.65 +10.79
Entry time: 44.68 (-0.03)
15 Amalie Nodeland Syvertsen 2011 Mandal SK +0.64 154 45.48 +11.62
16 Mia Aggerholm Jensen 2010 Odder Svømmeklub +0.83 144 46.53 +12.67
Entry time: 46.99 (-0.46)
17 Amalie Ørtoft Iversen 2010 Viborg Svømme Klub 139 47.09 +13.23
Entry time: 45.27 (+1.82)
18 Anna Westing 2011 Viborg Svømme Klub +0.68 137 47.34 +13.48
Entry time: 44.55 (+2.79)
19 Asta Vinther Pedersen 2011 Odder Svømmeklub 127 48.50 +14.64
Entry time: 41.88 (+6.62)
20 Annabell Fredriksen 2011 Mandal SK +0.88 102 52.18 +18.32
Entry time: 55.63 (-3.45)
21 Synne Hovden Nodeland 2011 Mandal SK 100 52.56 +18.70
22 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 74 58.09 +24.23
Entry time: 59.56 (-1.47)
23 Emma Vermod Rasmussen 2011 Odder Svømmeklub 71 58.96 +25.10
Entry time: 54.26 (+4.70)
24 Mai Kim Andersen 2011 Svømmeklubben S 68 27 1:21.10 +47.24
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:54
Løb 4, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende
Sponsor Nordjysk Byggeri Aps
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Maria Grønkjær Pederse 2009 Svømmeklubben Nord +0.84 480 31.20 QB
Entry time: 33.81 (-2.61)
2 Carlijn Loeven 2008 Herning Svømmeklub +0.66 478 31.23 +0.03 QB
Entry time: 31.78 (-0.55)
3 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.60 474 31.33 +0.13 QB
Entry time: 32.03 (-0.70)
4 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI +0.78 469 31.44 +0.24 QB
Entry time: 31.37 (+0.07)
5 Karoline Skagestad Madsen 2008 Mandal SK +0.67 416 32.71 +1.51 QB
Entry time: 35.10 (-2.39)
6 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 +0.74 379 33.73 +2.53 QB
Entry time: 33.40 (+0.33)
7 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.73 351 34.62 +3.42 QB
Entry time: 36.84 (-2.22)
8 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub +0.80 325 35.51 +4.31 QB
Entry time: 34.80 (+0.71)
9 Helene Lavrsen 2008 Svømmeklubben Nord +0.72 304 36.30 +5.10
Entry time: 41.23 (-4.93)
10 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 +0.66 298 36.57 +5.37
Entry time: 35.65 (+0.92)
11 Esther Kristensen 2008 Svømmeklubben S 68 +0.73 289 36.91 +5.71
Entry time: 37.94 (-1.03)
12 Freja Dall Christensen 2009 Viborg Svømme Klub +0.70 282 37.22 +6.02
Entry time: 36.15 (+1.07)
13 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub +0.70 282 37.23 +6.03
Entry time: 37.29 (-0.06)
14 Astrid Pedersen 2009 Horsens Svømmeklub +0.49 273 37.65 +6.45
Entry time: 39.78 (-2.13)
15 Freya Magnussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.66 272 37.67 +6.47
Entry time: 38.31 (-0.64)
16 Alma Ahrendt 2009 Horsens Svømmeklub +0.62 269 37.80 +6.60
Entry time: 39.77 (-1.97)
17 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub +0.66 263 38.11 +6.91
Entry time: 39.86 (-1.75)
18 Liv Skulbøl Stryhn 2008 Svømmeklubben Nord +0.79 256 38.46 +7.26
Entry time: 40.20 (-1.74)
19 Lisa Stenger 2008 Aabybro Svømmeklub +0.55 256 38.47 +7.27
Entry time: 37.19 (+1.28)
20 Ida Egelund Jespersen 2009 Viborg Svømme Klub +0.73 255 38.48 +7.28
Entry time: 39.19 (-0.71)
21 Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.76 253 38.62 +7.42
Entry time: 38.59 (+0.03)
22 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 244 39.08 +7.88
Entry time: 38.58 (+0.50)
23 Anna Vedel 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.82 235 39.54 +8.34
Entry time: 40.96 (-1.42)
24 Anna Martina Poulsen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.91 234 39.63 +8.43
Entry time: 41.09 (-1.46)
25 Louise Jeppesen 2008 Herning Svømmeklub +0.69 231 39.80 +8.60
Entry time: 38.63 (+1.17)
26 Zenia Lüneborg 2008 Skanderborg Svømmeklub 222 40.34 +9.14
Entry time: 38.63 (+1.71)
27 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub +0.68 207 41.28 +10.08
Entry time: 40.03 (+1.25)
28 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 203 41.53 +10.33
Entry time: 39.90 (+1.63)
29 Natalia Dagmara Wilkosz 2008 Mandal SK +0.79 147 46.24 +15.04
Entry time: 49.66 (-3.42)
30 Ingrid Holm Nors 2008 Svømmeklubben Nord +0.89 141 46.87 +15.67
Entry time: 48.43 (-1.56)
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:54
Løb 4, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Indledende
Sponsor Nordjysk Byggeri Aps
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.72 534 30.11 QA
Entry time: 28.36 (+1.75)
2 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.65 522 30.33 +0.22 QA
Entry time: 30.06 (+0.27)
3 Alma van der Hagen 2005 Farsund SK +0.75 522 30.34 +0.23 QA
Entry time: 30.21 (+0.13)
4 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 +0.71 488 31.02 +0.91 QA
Entry time: 31.14 (-0.12)
5 Natasha Do Jespersen 2007 Viborg Svømme Klub +0.72 459 31.66 +1.55 QA
Entry time: 30.55 (+1.11)
6 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 +0.71 457 31.71 +1.60 QA
Entry time: 31.13 (+0.58)
7 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.65 445 31.98 +1.87 QA
Entry time: 31.74 (+0.24)
8 Sofia Gad 2007 Aarhus Swim - Lyseng +0.72 433 32.27 +2.16 DI
Entry time: 30.35 (+1.92)
9 Celia Chili Christensen 2007 Aarhus Swim - IHF +0.65 431 32.34 +2.23 QA
Entry time: 32.21 (+0.13)
10 Sommer E. S. Jensen 2005 Viborg Svømme Klub +0.73 422 32.55 +2.44
Entry time: 33.52 (-0.97)
11 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord 381 33.68 +3.57
Entry time: 34.30 (-0.62)
12 Michelle Bloch Sørensen 2004 Svømmeklubben SMUT Terndru 374 33.90 +3.79
Entry time: 33.94 (-0.04)
13 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.75 355 34.48 +4.37
Entry time: 32.48 (+2.00)
14 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben SMUT Terndru +0.76 347 34.76 +4.65
Entry time: 34.69 (+0.07)
15 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 +0.70 339 35.03 +4.92
Entry time: 33.44 (+1.59)
16 Sofie Maarbjerg Toft 2006 Aars Svømmeklub +0.71 316 35.86 +5.75
Entry time: 34.31 (+1.55)
17 Ida K. Laursen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.51 296 36.65 +6.54
Entry time: 35.59 (+1.06)
18 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Svømmeklub +0.62 283 37.19 +7.08
Entry time: 35.45 (+1.74)
19 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub +0.84 263 38.12 +8.01
Entry time: 37.31 (+0.81)
20 Jessie Ann Nilsen 2006 Farsund SK +0.79 243 39.10 +8.99
Entry time: 39.40 (-0.30)
21 Ingeborg Gro Næser 2007 Svømmeklubben Nord +0.66 229 39.88 +9.77
Entry time: 39.61 (+0.27)
22 Josefine S. Overgaard 2007 Svømmeklubben Nord 221 40.37 +10.26
Entry time: 37.65 (+2.72)
23 Sofia Jørgensen 2006 Svømmeklubben S 68 +0.72 197 41.97 +11.86
Entry time: 36.34 (+5.63)
24 Sille Hegaard Gilling 2007 Brædstrup Svømmeklub +0.90 88 54.90 +24.79
Entry time: 50.35 (+4.55)
- Stephanie de Bruijn 2005 Herning Svømmeklub +0.64 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:54
29-04-2023 14:52.53 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner