Results for Park Vendia Swim Cup 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
221 |
36.83 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
148 |
42.06 |
+5.23 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.84 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
130 |
43.95 |
+7.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.11 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
125 |
44.52 |
+7.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
122 |
44.84 |
+8.01 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.77 |
121 |
44.96 |
+8.13 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 54.13 |
(-9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
93 |
48.98 |
+12.15 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 48.78 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
82 |
51.06 |
+14.23 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
|
25 |
1:15.26 |
+38.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
366 |
31.13 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
302 |
33.18 |
+2.05 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
298 |
33.31 |
+2.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
260 |
34.88 |
+3.75 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
234 |
36.10 |
+4.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
228 |
36.45 |
+5.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
202 |
37.91 |
+6.78 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.47 |
191 |
38.65 |
+7.52 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
191 |
38.66 |
+7.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.49 |
190 |
38.69 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
187 |
38.93 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Bekele Mulatu |
2009 |
Mandal SK |
+0.71 |
171 |
40.08 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.92 |
163 |
40.74 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
151 |
41.77 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
131 |
43.82 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
119 |
45.27 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
109 |
46.58 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.56 |
77 |
52.23 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.15 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
66 |
54.88 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.98 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.28 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Christian Kirk |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
519 |
27.70 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
484 |
28.36 |
+0.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.62 |
475 |
28.54 |
+0.84 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.66 |
449 |
29.07 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
440 |
29.26 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.68 |
434 |
29.40 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
429 |
29.51 |
+1.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
390 |
30.48 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
379 |
30.75 |
+3.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.65 |
349 |
31.63 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
334 |
32.09 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
326 |
32.34 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.51 |
321 |
32.51 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
314 |
32.74 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.75 |
311 |
32.86 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
304 |
33.11 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
304 |
33.11 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(-38.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
298 |
33.33 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.56 |
295 |
33.45 |
+5.75 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
279 |
34.06 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
275 |
34.24 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.72 |
229 |
36.35 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.57 |
184 |
39.13 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
667 |
25.48 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.25 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
592 |
26.52 |
+1.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
530 |
27.51 |
+2.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
515 |
27.78 |
+2.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
478 |
28.48 |
+3.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.75 |
443 |
29.20 |
+3.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
419 |
29.74 |
+4.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
409 |
29.98 |
+4.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
379 |
30.76 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
375 |
30.88 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.60 |
347 |
31.69 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
294 |
33.47 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
255 |
35.10 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 16:18.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|