Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
242 |
38.14 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
239 |
38.35 |
+0.21 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.85 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
210 |
40.02 |
+1.88 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
167 |
43.20 |
+5.06 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.95 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
152 |
44.53 |
+6.39 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.41 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.97 |
146 |
45.15 |
+7.01 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.95 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
129 |
47.07 |
+8.93 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
123 |
47.78 |
+9.64 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 47.83 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
106 |
50.19 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.96 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
+0.94 |
92 |
52.72 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.14 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
+0.79 |
72 |
57.02 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
+0.93 |
72 |
57.11 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
41 |
1:08.94 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
357 |
33.53 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
291 |
35.91 |
+2.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
253 |
37.63 |
+4.10 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
215 |
39.70 |
+6.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
210 |
40.00 |
+6.47 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
200 |
40.69 |
+7.16 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.17 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
181 |
42.05 |
+8.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.47 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
174 |
42.58 |
+9.05 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
173 |
42.66 |
+9.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
163 |
43.56 |
+10.03 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
155 |
44.29 |
+10.76 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 44.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.92 |
145 |
45.28 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.84 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
140 |
45.77 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.51 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.74 |
130 |
46.98 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.88 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Mogensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
98 |
51.56 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.63 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
498 |
30.01 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
489 |
30.20 |
+0.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.66 |
439 |
31.31 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.54 |
434 |
31.42 |
+1.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.65 |
383 |
32.77 |
+2.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
361 |
33.41 |
+3.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
338 |
34.15 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
321 |
34.75 |
+4.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
300 |
35.52 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.76 |
298 |
35.61 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.83 |
286 |
36.10 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
281 |
36.30 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
254 |
37.58 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
247 |
37.93 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
246 |
37.95 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.70 |
239 |
38.34 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.61 |
231 |
38.78 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
567 |
28.74 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
552 |
29.00 |
+0.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.61 |
548 |
29.07 |
+0.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.54 |
520 |
29.59 |
+0.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.62 |
498 |
30.02 |
+1.28 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.61 |
417 |
31.84 |
+3.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
363 |
33.34 |
+4.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
357 |
33.52 |
+4.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.80 |
288 |
36.00 |
+7.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Janus Nørgaard Gudiksen |
2003 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
221 |
39.36 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ivan Hjermitslev |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.58 |
191 |
41.32 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:33:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 07:49.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
245 |
38.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
221 |
39.35 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
186 |
41.63 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.02 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
174 |
42.57 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
153 |
44.41 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
126 |
47.37 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.78 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
122 |
47.96 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.15 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
78 |
55.52 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.07 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:01:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
319 |
34.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.91 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
252 |
37.65 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
220 |
39.42 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
204 |
40.39 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
198 |
40.79 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
184 |
41.84 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
181 |
42.02 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
153 |
44.41 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:01:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
551 |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
488 |
30.21 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
474 |
30.51 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
440 |
31.29 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
367 |
33.23 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
364 |
33.33 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
363 |
33.34 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
293 |
35.83 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:01:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
579 |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
577 |
28.58 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
536 |
29.29 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
519 |
29.60 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
400 |
32.29 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
355 |
33.60 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
350 |
33.76 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
230 |
38.83 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:01:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:11.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
XL Byg, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
344 |
38.49 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
262 |
42.12 |
+3.63 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.67 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
260 |
42.25 |
+3.76 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
+0.81 |
216 |
44.91 |
+6.42 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.91 |
146 |
51.13 |
+12.64 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.85 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
143 |
51.52 |
+13.03 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
127 |
53.66 |
+15.17 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 52.78 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.91 |
117 |
55.03 |
+16.54 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(-11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:36:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
XL Byg, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
428 |
35.79 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
427 |
35.82 |
+0.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
358 |
37.98 |
+2.19 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
345 |
38.45 |
+2.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.74 |
324 |
39.25 |
+3.46 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
307 |
39.96 |
+4.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.65 |
302 |
40.21 |
+4.42 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
287 |
40.88 |
+5.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.70 |
265 |
41.98 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
261 |
42.19 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
260 |
42.25 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.28 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
249 |
42.85 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.82 |
235 |
43.72 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
227 |
44.17 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.23 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
222 |
44.52 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
200 |
46.12 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
193 |
46.63 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.96 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.88 |
159 |
49.74 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liyana Nihrane Gabrielsen |
2010 |
Farsund SK |
+0.78 |
140 |
51.95 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annabell Fredriksen |
2011 |
Mandal SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:36:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
XL Byg, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
540 |
33.12 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
539 |
33.14 |
+0.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
522 |
33.49 |
+0.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
420 |
36.01 |
+2.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
417 |
36.09 |
+2.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
412 |
36.23 |
+3.11 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
406 |
36.41 |
+3.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
403 |
36.52 |
+3.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
398 |
36.65 |
+3.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
398 |
36.65 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
393 |
36.83 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.83 |
387 |
37.02 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
364 |
37.78 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
359 |
37.93 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
344 |
38.48 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.87 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
342 |
38.56 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
341 |
38.59 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.74 |
341 |
38.60 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.90 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
337 |
38.75 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
331 |
38.97 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
331 |
39.00 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.77 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
328 |
39.10 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
324 |
39.25 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
319 |
39.45 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
317 |
39.54 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
294 |
40.53 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
291 |
40.70 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.30 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
275 |
41.48 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
268 |
41.83 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
267 |
41.88 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
261 |
42.17 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.80 |
260 |
42.24 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.84 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.88 |
258 |
42.38 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.85 |
252 |
42.69 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.63 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.99 |
245 |
43.07 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
239 |
43.42 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
239 |
43.45 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Natalia Dagmara Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.93 |
208 |
45.48 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
152 |
50.54 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.71 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:36:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
XL Byg, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
672 |
30.79 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
641 |
31.29 |
+0.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
618 |
31.66 |
+0.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
557 |
32.78 |
+1.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
515 |
33.64 |
+2.85 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
501 |
33.97 |
+3.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
480 |
34.44 |
+3.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
441 |
35.43 |
+4.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.95 |
420 |
36.02 |
+5.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 35.39 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
389 |
36.93 |
+6.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
384 |
37.09 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.69 |
367 |
37.67 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
354 |
38.11 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.80 |
326 |
39.19 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
303 |
40.14 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.44 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund SK |
+0.71 |
295 |
40.50 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
245 |
43.08 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.86 |
170 |
48.62 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.09 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingeborg Marie Fredriksen |
2002 |
Mandal SK |
+0.82 |
124 |
54.06 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.15 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 17:36:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:10.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
XL Byg, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
347 |
38.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
286 |
40.92 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
252 |
42.71 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
219 |
44.74 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.90 |
136 |
52.34 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.87 |
129 |
53.39 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.03 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
125 |
53.83 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
123 |
54.23 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.66 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
XL Byg, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.56 |
455 |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
432 |
35.67 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
366 |
37.69 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.63 |
346 |
38.41 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.25 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
342 |
38.58 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.61 |
329 |
39.07 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
295 |
40.52 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.88 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
264 |
42.04 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
XL Byg, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
553 |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
549 |
32.93 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
503 |
33.91 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
439 |
35.49 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
426 |
35.83 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
419 |
36.04 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
416 |
36.13 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
409 |
36.33 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
XL Byg, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
670 |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
638 |
31.34 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.52 |
567 |
32.59 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
520 |
33.53 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
501 |
33.96 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
468 |
34.75 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.58 |
409 |
36.33 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
372 |
37.51 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:11.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
221 |
36.83 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
148 |
42.06 |
+5.23 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.84 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
130 |
43.95 |
+7.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.11 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
125 |
44.52 |
+7.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
122 |
44.84 |
+8.01 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.77 |
121 |
44.96 |
+8.13 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 54.13 |
(-9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
93 |
48.98 |
+12.15 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 48.78 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
82 |
51.06 |
+14.23 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
|
25 |
1:15.26 |
+38.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
366 |
31.13 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
302 |
33.18 |
+2.05 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
298 |
33.31 |
+2.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
260 |
34.88 |
+3.75 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
234 |
36.10 |
+4.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
228 |
36.45 |
+5.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
202 |
37.91 |
+6.78 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.47 |
191 |
38.65 |
+7.52 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
191 |
38.66 |
+7.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 44.17 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.49 |
190 |
38.69 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
187 |
38.93 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Bekele Mulatu |
2009 |
Mandal SK |
+0.71 |
171 |
40.08 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.92 |
163 |
40.74 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
151 |
41.77 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
131 |
43.82 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
119 |
45.27 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
109 |
46.58 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.56 |
77 |
52.23 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.15 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
66 |
54.88 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.98 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.28 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Christian Kirk |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
519 |
27.70 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
484 |
28.36 |
+0.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.62 |
475 |
28.54 |
+0.84 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.66 |
449 |
29.07 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
440 |
29.26 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.68 |
434 |
29.40 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
429 |
29.51 |
+1.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
390 |
30.48 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
379 |
30.75 |
+3.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.65 |
349 |
31.63 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
334 |
32.09 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
326 |
32.34 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.51 |
321 |
32.51 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
314 |
32.74 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.75 |
311 |
32.86 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
304 |
33.11 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
304 |
33.11 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(-38.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
298 |
33.33 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.56 |
295 |
33.45 |
+5.75 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
279 |
34.06 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
275 |
34.24 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.72 |
229 |
36.35 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.57 |
184 |
39.13 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
667 |
25.48 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.25 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
592 |
26.52 |
+1.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
530 |
27.51 |
+2.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
515 |
27.78 |
+2.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
478 |
28.48 |
+3.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.75 |
443 |
29.20 |
+3.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
419 |
29.74 |
+4.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
409 |
29.98 |
+4.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
379 |
30.76 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
375 |
30.88 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.60 |
347 |
31.69 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
294 |
33.47 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
255 |
35.10 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 16:18.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.53 |
235 |
36.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
163 |
40.74 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.95 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
151 |
41.79 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.52 |
143 |
42.50 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
122 |
44.89 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.96 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
111 |
46.25 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.52 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
94 |
48.84 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.98 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
67 |
54.59 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.51 |
334 |
32.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
309 |
32.92 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
294 |
33.48 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
270 |
34.42 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.62 |
269 |
34.48 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
224 |
36.62 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
212 |
37.32 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
175 |
39.79 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
517 |
27.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
496 |
28.12 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
462 |
28.80 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.70 |
439 |
29.30 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
432 |
29.45 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
413 |
29.90 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
382 |
30.69 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.58 |
376 |
30.85 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Invita, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
652 |
25.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.48 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
600 |
26.39 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.52 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
586 |
26.60 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
558 |
27.05 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
473 |
28.57 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.77 |
448 |
29.09 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.59 |
423 |
29.66 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
406 |
30.06 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:45:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 17:45.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nordjysk Byggeri Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
307 |
36.18 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
185 |
42.86 |
+6.68 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.29 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
136 |
47.40 |
+11.22 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nordjysk Byggeri Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
375 |
33.86 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
344 |
34.85 |
+0.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
337 |
35.08 |
+1.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
320 |
35.71 |
+1.85 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
300 |
36.49 |
+2.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.80 |
271 |
37.74 |
+3.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
250 |
38.75 |
+4.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.80 |
218 |
40.57 |
+6.71 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 48.74 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.73 |
196 |
41.99 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
180 |
43.24 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.81 |
174 |
43.68 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.07 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
164 |
44.56 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
164 |
44.59 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.72 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
163 |
44.65 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Nodeland Syvertsen |
2011 |
Mandal SK |
+0.64 |
154 |
45.48 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
144 |
46.53 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
139 |
47.09 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.27 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
137 |
47.34 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.55 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
127 |
48.50 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annabell Fredriksen |
2011 |
Mandal SK |
+0.88 |
102 |
52.18 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.63 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Synne Hovden Nodeland |
2011 |
Mandal SK |
|
100 |
52.56 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
74 |
58.09 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.56 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
71 |
58.96 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.26 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
27 |
1:21.10 |
+47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nordjysk Byggeri Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.84 |
480 |
31.20 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
478 |
31.23 |
+0.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
474 |
31.33 |
+0.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
469 |
31.44 |
+0.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.67 |
416 |
32.71 |
+1.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
379 |
33.73 |
+2.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
351 |
34.62 |
+3.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
325 |
35.51 |
+4.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
304 |
36.30 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
298 |
36.57 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
289 |
36.91 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
282 |
37.22 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
282 |
37.23 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.49 |
273 |
37.65 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
272 |
37.67 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
269 |
37.80 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
263 |
38.11 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.86 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.79 |
256 |
38.46 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.55 |
256 |
38.47 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.19 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
255 |
38.48 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
253 |
38.62 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.59 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
244 |
39.08 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.82 |
235 |
39.54 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.91 |
234 |
39.63 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
231 |
39.80 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
222 |
40.34 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
207 |
41.28 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
203 |
41.53 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Natalia Dagmara Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.79 |
147 |
46.24 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.66 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.89 |
141 |
46.87 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.43 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nordjysk Byggeri Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
534 |
30.11 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
522 |
30.33 |
+0.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.75 |
522 |
30.34 |
+0.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
488 |
31.02 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
459 |
31.66 |
+1.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
457 |
31.71 |
+1.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
445 |
31.98 |
+1.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
433 |
32.27 |
+2.16 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.65 |
431 |
32.34 |
+2.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
422 |
32.55 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
381 |
33.68 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
374 |
33.90 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
355 |
34.48 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.76 |
347 |
34.76 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
339 |
35.03 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
316 |
35.86 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.51 |
296 |
36.65 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.62 |
283 |
37.19 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
263 |
38.12 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund SK |
+0.79 |
243 |
39.10 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
229 |
39.88 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
221 |
40.37 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
197 |
41.97 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.90 |
88 |
54.90 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.35 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:03:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 14:52.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Nordjysk Byggeri Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
290 |
36.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
156 |
45.37 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.86 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
145 |
46.45 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:55:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Nordjysk Byggeri Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
400 |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
365 |
34.16 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
358 |
34.39 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
325 |
35.50 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
269 |
37.80 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
258 |
38.36 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.85 |
243 |
39.11 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.80 |
237 |
39.47 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:55:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Nordjysk Byggeri Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.81 |
475 |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
465 |
31.52 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
461 |
31.61 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
452 |
31.82 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.76 |
416 |
32.72 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
392 |
33.38 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
356 |
34.45 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
312 |
35.99 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:55:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Nordjysk Byggeri Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
620 |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
537 |
30.05 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.71 |
508 |
30.60 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
479 |
31.22 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
473 |
31.35 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
466 |
31.51 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
414 |
32.76 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
410 |
32.86 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:55:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 17:56.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000, Hestkærvej, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
184 |
7:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 7:33.10 |
(-24.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
122 |
8:11.01 |
+1:02.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:19.29 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000, Hestkærvej, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
319 |
5:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.11 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
201 |
6:56.10 |
+59.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:26.54 |
(-30.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000, Hestkærvej, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
495 |
5:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.14 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
477 |
5:11.87 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.10 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
362 |
5:41.85 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.43 |
(+8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
343 |
5:48.31 |
+40.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.01 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
285 |
6:10.26 |
+1:02.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.69 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Rema 1000, Hestkærvej, Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
563 |
4:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.22 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
529 |
5:01.43 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.08 |
(+15.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.73 |
397 |
5:31.67 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.52 |
(+18.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
386 |
5:34.76 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.76 |
(+10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:12:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:10.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vendelbo Spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
409 |
5:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.46 |
(+7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
335 |
6:23.32 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:32.77 |
(-9.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
294 |
6:40.52 |
+41.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:33.90 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.94 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt v. 300 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vendelbo Spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
501 |
5:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.31 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
486 |
5:38.65 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.53 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.52 |
388 |
6:05.17 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.68 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.74 |
352 |
6:17.15 |
+41.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:17.39 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.65 |
318 |
6:30.06 |
+54.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:42.92 |
(-12.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
310 |
6:33.48 |
+58.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:56.95 |
(-23.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Vendelbo Spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
214 |
7:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:10.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Boligtex, Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
123 |
52.13 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 50.13 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
121 |
52.34 |
+0.21 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(-23.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
81 |
59.84 |
+7.71 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 56.66 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
75 |
1:01.32 |
+9.19 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
|
66 |
1:04.01 |
+11.88 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.02 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
56 |
1:07.59 |
+15.46 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:41:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Boligtex, Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.47 |
310 |
38.32 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
299 |
38.79 |
+0.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(-15.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
290 |
39.16 |
+0.84 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
260 |
40.64 |
+2.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
230 |
42.32 |
+4.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
209 |
43.70 |
+5.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
206 |
43.93 |
+5.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
197 |
44.58 |
+6.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.12 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
184 |
45.60 |
+7.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
170 |
46.76 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.27 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
157 |
48.03 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.19 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
150 |
48.75 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.64 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
142 |
49.74 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.96 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
95 |
56.68 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:41:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Boligtex, Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
544 |
31.78 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
493 |
32.83 |
+1.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
452 |
33.81 |
+2.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.72 |
438 |
34.17 |
+2.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.66 |
370 |
36.12 |
+4.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
369 |
36.17 |
+4.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.80 |
352 |
36.72 |
+4.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.66 |
351 |
36.77 |
+4.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
332 |
37.46 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
328 |
37.61 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
308 |
38.40 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.64 |
283 |
39.50 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.88 |
275 |
39.89 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
261 |
40.57 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.40 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
202 |
44.17 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.39 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:41:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Boligtex, Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
595 |
30.85 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
532 |
32.02 |
+1.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.77 |
478 |
33.18 |
+2.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
452 |
33.81 |
+2.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.68 |
432 |
34.32 |
+3.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
419 |
34.66 |
+3.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
407 |
35.01 |
+4.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
+0.74 |
332 |
37.47 |
+6.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
327 |
37.66 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
326 |
37.67 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.86 |
305 |
38.51 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.65 |
242 |
41.62 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.80 |
233 |
42.14 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.75 |
226 |
42.56 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ivan Hjermitslev |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.63 |
192 |
44.96 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:41:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:10.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Boligtex, Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
162 |
47.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.13 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
134 |
50.66 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.34 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
89 |
58.11 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.48 |
69 |
1:03.09 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
+0.80 |
67 |
1:03.88 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.01 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:07:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Boligtex, Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
320 |
37.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
309 |
38.36 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
282 |
39.53 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
238 |
41.83 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
229 |
42.38 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
200 |
44.36 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
189 |
45.21 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
172 |
46.63 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:07:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Boligtex, Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
563 |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
502 |
32.65 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
461 |
33.57 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.64 |
410 |
34.93 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
408 |
34.97 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
376 |
35.93 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.67 |
344 |
37.01 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.77 |
322 |
37.86 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:07:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Boligtex, Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
602 |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
601 |
30.74 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.66 |
488 |
32.96 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
438 |
34.15 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.76 |
419 |
34.67 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.69 |
388 |
35.56 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.67 |
386 |
35.62 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Lillemose |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:07:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:08.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
292 |
44.12 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
221 |
48.45 |
+4.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
212 |
49.12 |
+5.00 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 48.96 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
+0.82 |
181 |
51.73 |
+7.61 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 54.22 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
176 |
52.19 |
+8.07 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 50.81 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
159 |
53.98 |
+9.86 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.56 |
142 |
56.09 |
+11.97 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 54.45 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
123 |
58.81 |
+14.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 59.55 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
85 |
1:06.59 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
|
68 |
1:11.76 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(+6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
419 |
39.15 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
394 |
39.96 |
+0.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
346 |
41.70 |
+2.55 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
336 |
42.12 |
+2.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
333 |
42.24 |
+3.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.64 |
319 |
42.88 |
+3.73 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.24 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
|
299 |
43.81 |
+4.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.11 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
288 |
44.36 |
+5.21 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.21 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
286 |
44.46 |
+5.31 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
238 |
47.22 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.82 |
225 |
48.15 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.82 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
218 |
48.68 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.57 |
210 |
49.28 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.13 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
203 |
49.82 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.50 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
195 |
50.51 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.52 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
193 |
50.66 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.61 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Nodeland Syvertsen |
2011 |
Mandal SK |
+0.75 |
179 |
51.96 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.01 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annabell Fredriksen |
2011 |
Mandal SK |
|
166 |
53.26 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.58 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
166 |
53.30 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.72 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Synne Hovden Nodeland |
2011 |
Mandal SK |
+0.86 |
164 |
53.48 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.39 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liyana Nihrane Gabrielsen |
2010 |
Farsund SK |
|
157 |
54.20 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.12 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
157 |
54.31 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.35 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag v. 7 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
535 |
36.07 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
510 |
36.65 |
+0.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.76 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
412 |
39.37 |
+3.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
404 |
39.62 |
+3.55 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
398 |
39.81 |
+3.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
397 |
39.84 |
+3.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
392 |
40.01 |
+3.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.53 |
383 |
40.34 |
+4.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
369 |
40.83 |
+4.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
354 |
41.41 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
310 |
43.27 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
307 |
43.42 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.94 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
306 |
43.45 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
295 |
44.00 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
282 |
44.66 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.90 |
281 |
44.69 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.55 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.83 |
272 |
45.19 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
272 |
45.19 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.98 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
255 |
46.16 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.54 |
253 |
46.31 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.27 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.84 |
251 |
46.40 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.62 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
251 |
46.44 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.07 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
246 |
46.70 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.54 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
240 |
47.14 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.57 |
217 |
48.73 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.58 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
213 |
49.03 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.04 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
208 |
49.45 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.89 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
201 |
49.94 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.53 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Natalia Dagmara Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.79 |
198 |
50.24 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.10 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
187 |
51.15 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
150 |
55.05 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.77 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
666 |
33.55 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
636 |
34.07 |
+0.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.52 |
541 |
35.94 |
+2.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
522 |
36.38 |
+2.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.78 |
497 |
36.98 |
+3.43 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.61 |
494 |
37.05 |
+3.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.43 |
490 |
37.14 |
+3.59 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
486 |
37.25 |
+3.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.64 |
475 |
37.53 |
+3.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
402 |
39.68 |
+6.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
402 |
39.70 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.79 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
389 |
40.11 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
309 |
43.33 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
296 |
43.95 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.87 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.56 |
292 |
44.13 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.33 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 14:51.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.57 |
283 |
44.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.45 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
269 |
45.34 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.12 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
218 |
48.61 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.12 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
200 |
50.08 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.73 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.57 |
174 |
52.43 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.19 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
152 |
54.83 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
144 |
55.82 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.09 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.58 |
107 |
1:01.54 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:19:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
414 |
39.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
359 |
41.22 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
353 |
41.44 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.70 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
|
326 |
42.57 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.83 |
323 |
42.67 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.81 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
292 |
44.15 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.36 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
244 |
46.84 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:19:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
517 |
36.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
514 |
36.57 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.52 |
508 |
36.72 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
440 |
38.50 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.52 |
397 |
39.84 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
382 |
40.37 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.34 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
376 |
40.58 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
374 |
40.64 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:19:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
683 |
33.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
650 |
33.82 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.64 |
496 |
36.99 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.58 |
481 |
37.39 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
470 |
37.67 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
455 |
38.09 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.77 |
446 |
38.33 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
356 |
41.33 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:19:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:19.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Ganer og Robenhagen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
269 |
32.39 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
230 |
34.09 |
+1.70 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
229 |
34.13 |
+1.74 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
194 |
36.09 |
+3.70 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
192 |
36.21 |
+3.82 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
171 |
37.65 |
+5.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
165 |
38.09 |
+5.70 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
162 |
38.35 |
+5.96 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
161 |
38.40 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
+0.79 |
74 |
49.63 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.84 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
69 |
50.85 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.34 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
65 |
51.98 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.03 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:44:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Ganer og Robenhagen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.59 |
403 |
28.30 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
332 |
30.19 |
+1.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
331 |
30.20 |
+1.90 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
304 |
31.07 |
+2.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
300 |
31.22 |
+2.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
284 |
31.81 |
+3.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
274 |
32.18 |
+3.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
273 |
32.22 |
+3.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
264 |
32.57 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
263 |
32.62 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Bekele Mulatu |
2009 |
Mandal SK |
+0.73 |
252 |
33.08 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
250 |
33.18 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
249 |
33.21 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.78 |
244 |
33.42 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
239 |
33.68 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
233 |
33.95 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
233 |
33.97 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.51 |
224 |
34.38 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
220 |
34.59 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.89 |
209 |
35.23 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
207 |
35.30 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
201 |
35.65 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
201 |
35.67 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
196 |
35.98 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
182 |
36.89 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhagen |
2009 |
Mandal SK |
|
173 |
37.50 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
168 |
37.85 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
145 |
39.80 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
137 |
40.49 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Mogensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
90 |
46.53 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.97 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:44:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Ganer og Robenhagen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
536 |
25.73 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.78 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
529 |
25.84 |
+0.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.46 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
524 |
25.93 |
+0.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
518 |
26.03 |
+0.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
477 |
26.76 |
+1.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
471 |
26.87 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
434 |
27.60 |
+1.87 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
418 |
27.95 |
+2.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.67 |
413 |
28.07 |
+2.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
404 |
28.27 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
392 |
28.56 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.67 |
391 |
28.58 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.67 |
390 |
28.60 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.63 |
383 |
28.78 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.65 |
383 |
28.79 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.80 |
380 |
28.86 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.55 |
373 |
29.04 |
+3.31 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
368 |
29.16 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
366 |
29.22 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
353 |
29.57 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
349 |
29.69 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
343 |
29.85 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
339 |
29.98 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.74 |
339 |
29.98 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
338 |
30.00 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.84 |
333 |
30.16 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
330 |
30.25 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
328 |
30.30 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
317 |
30.64 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.73 |
315 |
30.72 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.99 |
300 |
31.22 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
298 |
31.30 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
291 |
31.53 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.57 |
291 |
31.54 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
281 |
31.92 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.75 |
281 |
31.92 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:44:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Ganer og Robenhagen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
629 |
24.40 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.72 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
565 |
25.29 |
+0.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
533 |
25.78 |
+1.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
513 |
26.11 |
+1.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.71 |
506 |
26.23 |
+1.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
484 |
26.62 |
+2.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.67 |
468 |
26.92 |
+2.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
433 |
27.62 |
+3.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
432 |
27.64 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
419 |
27.94 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
414 |
28.04 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.60 |
387 |
28.68 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
+0.75 |
372 |
29.06 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.80 |
328 |
30.30 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
317 |
30.65 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Janus Nørgaard Gudiksen |
2003 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
233 |
33.98 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ivan Hjermitslev |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.64 |
227 |
34.27 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:44:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:10.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Ganer og Robenhagen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.54 |
303 |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.52 |
242 |
33.55 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
222 |
34.53 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
213 |
35.01 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.55 |
210 |
35.16 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
167 |
37.97 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
143 |
39.90 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
123 |
41.95 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:12:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Ganer og Robenhagen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.55 |
420 |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
363 |
29.31 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
358 |
29.43 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
325 |
30.39 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
318 |
30.62 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
303 |
31.10 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
290 |
31.56 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
268 |
32.41 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:12:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Ganer og Robenhagen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
546 |
25.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.84 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
545 |
25.59 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
508 |
26.20 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.03 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
494 |
26.45 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
468 |
26.92 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
443 |
27.41 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.65 |
421 |
27.89 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
406 |
28.23 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:12:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Ganer og Robenhagen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
637 |
24.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.40 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
634 |
24.34 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.29 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
533 |
25.78 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
508 |
26.20 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.11 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.68 |
507 |
26.22 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
485 |
26.61 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.53 |
453 |
27.21 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.92 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
417 |
27.98 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:12:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 18:12.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
368 |
33.03 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
283 |
36.05 |
+3.02 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.55 |
273 |
36.46 |
+3.43 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
228 |
38.73 |
+5.70 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
211 |
39.70 |
+6.67 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
151 |
44.42 |
+11.39 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.14 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
150 |
44.49 |
+11.46 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.73 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
145 |
44.96 |
+11.93 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
132 |
46.39 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
|
118 |
48.19 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.47 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:45:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
426 |
31.45 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
421 |
31.58 |
+0.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.65 |
387 |
32.46 |
+1.01 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
374 |
32.83 |
+1.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
358 |
33.33 |
+1.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
354 |
33.44 |
+1.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
354 |
33.46 |
+2.01 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
340 |
33.89 |
+2.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.77 |
335 |
34.05 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.61 |
332 |
34.18 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.76 |
326 |
34.36 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.93 |
313 |
34.86 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.66 |
306 |
35.09 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.66 |
305 |
35.14 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
296 |
35.49 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
293 |
35.63 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
282 |
36.06 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
268 |
36.71 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
249 |
37.59 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
247 |
37.70 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.93 |
239 |
38.10 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
232 |
38.48 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.85 |
217 |
39.36 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
215 |
39.47 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
205 |
40.09 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Annabell Fredriksen |
2011 |
Mandal SK |
+0.76 |
202 |
40.34 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
194 |
40.84 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.89 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amalie Nodeland Syvertsen |
2011 |
Mandal SK |
|
180 |
41.91 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.78 |
171 |
42.60 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.18 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Synne Hovden Nodeland |
2011 |
Mandal SK |
|
170 |
42.68 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liyana Nihrane Gabrielsen |
2010 |
Farsund SK |
+0.85 |
141 |
45.38 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
111 |
49.25 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.28 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:45:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
535 |
29.14 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.58 |
520 |
29.42 |
+0.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.84 |
517 |
29.49 |
+0.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
490 |
30.01 |
+0.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
484 |
30.14 |
+1.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
480 |
30.23 |
+1.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
479 |
30.24 |
+1.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
473 |
30.37 |
+1.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
472 |
30.38 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
440 |
31.10 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.70 |
424 |
31.49 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.61 |
422 |
31.55 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
421 |
31.58 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
416 |
31.69 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
410 |
31.86 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.83 |
409 |
31.87 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.61 |
407 |
31.92 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
400 |
32.10 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
397 |
32.18 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
392 |
32.33 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
390 |
32.38 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.82 |
381 |
32.63 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
380 |
32.67 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
377 |
32.75 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
377 |
32.76 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
371 |
32.92 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.59 |
371 |
32.93 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
369 |
32.99 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
368 |
33.02 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
366 |
33.09 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
356 |
33.38 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
355 |
33.42 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
354 |
33.46 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
347 |
33.67 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.81 |
347 |
33.67 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
344 |
33.76 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.76 |
335 |
34.06 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
329 |
34.27 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
323 |
34.47 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.53 |
317 |
34.70 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
315 |
34.76 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.53 |
306 |
35.12 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
303 |
35.22 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
298 |
35.43 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.92 |
295 |
35.55 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.79 |
290 |
35.72 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Natalia Dagmara Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.76 |
286 |
35.91 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
283 |
36.02 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.87 |
277 |
36.30 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
270 |
36.62 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.83 |
269 |
36.63 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
256 |
37.26 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.91 |
228 |
38.71 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
227 |
38.76 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:45:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
588 |
28.25 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
583 |
28.32 |
+0.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.65 |
549 |
28.90 |
+0.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
548 |
28.91 |
+0.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
529 |
29.25 |
+1.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
523 |
29.36 |
+1.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
521 |
29.41 |
+1.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
519 |
29.45 |
+1.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
506 |
29.69 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
502 |
29.78 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
489 |
30.03 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
479 |
30.24 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
478 |
30.27 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
469 |
30.45 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
458 |
30.70 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
456 |
30.73 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
455 |
30.76 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
449 |
30.91 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.60 |
429 |
31.36 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
425 |
31.46 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
425 |
31.47 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
424 |
31.49 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.48 |
419 |
31.61 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.58 |
417 |
31.67 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
370 |
32.95 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund SK |
+0.82 |
370 |
32.97 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.98 |
363 |
33.18 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
355 |
33.42 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
354 |
33.43 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
346 |
33.69 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Jakobsen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
324 |
34.44 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
321 |
34.54 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
317 |
34.68 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
259 |
37.09 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.90 |
224 |
38.95 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
200 |
40.43 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ingeborg Marie Fredriksen |
2002 |
Mandal SK |
+0.99 |
178 |
42.00 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 19:45:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:10.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
363 |
33.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
298 |
35.42 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
274 |
36.43 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
231 |
38.57 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
222 |
39.09 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.94 |
166 |
42.99 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.42 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
164 |
43.20 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.96 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
156 |
43.96 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:22:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
432 |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
427 |
31.42 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
|
408 |
31.90 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
400 |
32.11 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
378 |
32.73 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
355 |
33.41 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
351 |
33.55 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.51 |
325 |
34.41 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:22:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
530 |
29.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
523 |
29.36 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
519 |
29.45 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
474 |
30.34 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
472 |
30.39 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
463 |
30.59 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.51 |
459 |
30.67 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
449 |
30.91 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:22:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
606 |
27.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
596 |
28.12 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
562 |
28.68 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
542 |
29.03 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.66 |
540 |
29.06 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
522 |
29.38 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
514 |
29.53 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
498 |
29.85 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:22:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 18:22.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
253 |
2:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.96 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
238 |
2:44.41 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.57 |
233 |
2:45.69 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.47 |
(-11.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
219 |
2:49.11 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.33 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.74 |
213 |
2:50.57 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.17 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
163 |
3:06.42 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.47 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
161 |
3:07.14 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.09 |
(-15.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
153 |
3:10.54 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.65 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
146 |
3:13.59 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.28 |
(+8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
40 |
4:56.88 |
+2:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:37:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
344 |
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.13 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.77 |
306 |
2:31.21 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.19 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
285 |
2:34.94 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.36 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
257 |
2:40.26 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.25 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
246 |
2:42.66 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.99 |
(-16.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
244 |
2:43.16 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.30 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.56 |
233 |
2:45.67 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.91 |
(-10.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
226 |
2:47.35 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.99 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
223 |
2:48.06 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.06 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
214 |
2:50.39 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.51 |
(+7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
212 |
2:50.81 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.20 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
206 |
2:52.59 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.02 |
(-9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
192 |
2:56.69 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.02 |
(-41.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Bekele Mulatu |
2009 |
Mandal SK |
+0.56 |
188 |
2:57.74 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.61 |
(-15.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhagen |
2009 |
Mandal SK |
+0.83 |
171 |
3:03.75 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.33 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.58 |
169 |
3:04.48 |
+39.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.56 |
(+13.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
167 |
3:05.22 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.81 |
(+5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.95 |
136 |
3:17.91 |
+52.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.45 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.80 |
133 |
3:19.42 |
+53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:37:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
542 |
2:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.24 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.54 |
510 |
2:07.66 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.15 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
490 |
2:09.30 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.28 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
481 |
2:10.15 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.29 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
460 |
2:12.07 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.51 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
460 |
2:12.10 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.32 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
445 |
2:13.58 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.46 |
(+6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
388 |
2:19.80 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.07 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.84 |
386 |
2:19.98 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.21 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
362 |
2:23.11 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.47 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.63 |
361 |
2:23.14 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.78 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
361 |
2:23.24 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.59 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
346 |
2:25.27 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.88 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.59 |
345 |
2:25.32 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
326 |
2:28.07 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.50 |
(-10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
324 |
2:28.41 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.59 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.77 |
321 |
2:28.96 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.02 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.60 |
319 |
2:29.27 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.72 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
311 |
2:30.47 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.48 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
308 |
2:30.98 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.59 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
305 |
2:31.47 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.67 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
300 |
2:32.28 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.41 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
279 |
2:35.99 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.23 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
278 |
2:36.14 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.74 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.79 |
253 |
2:41.10 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.96 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.69 |
245 |
2:42.86 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.98 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:37:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
681 |
1:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.04 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
524 |
2:06.51 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.07 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.58 |
505 |
2:08.04 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.59 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.69 |
494 |
2:09.00 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.62 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.73 |
455 |
2:12.54 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.66 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.62 |
441 |
2:13.92 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.44 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
435 |
2:14.53 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
368 |
2:22.26 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.21 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.63 |
326 |
2:28.18 |
+32.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.47 |
(-30.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.82 |
323 |
2:28.57 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.61 |
(+11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
321 |
2:28.93 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.32 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
302 |
2:32.03 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.98 |
(+10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 09:37:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:10.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Murer Michael Thomsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
263 |
2:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.28 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
219 |
3:07.34 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.11 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
190 |
3:16.37 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.52 |
167 |
3:25.16 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.81 |
128 |
3:43.89 |
+47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
97 |
4:05.65 |
+1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.36 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Murer Michael Thomsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
439 |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.38 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
407 |
2:32.41 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.34 |
(-10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
393 |
2:34.18 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.44 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
350 |
2:40.27 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.90 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
329 |
2:43.55 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.51 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
317 |
2:45.58 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.33 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
310 |
2:46.87 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.45 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
307 |
2:47.40 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.84 |
(-24.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
289 |
2:50.74 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.64 |
(-11.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
279 |
2:52.71 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.55 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
272 |
2:54.28 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.01 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.87 |
262 |
2:56.51 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.26 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
259 |
2:57.14 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.77 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
258 |
2:57.46 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.01 |
(-28.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
256 |
2:57.81 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.57 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
254 |
2:58.20 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.94 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
249 |
2:59.48 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.84 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
244 |
3:00.71 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.91 |
(-17.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
243 |
3:00.81 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.42 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
243 |
3:00.99 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.24 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
162 |
3:26.83 |
+58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
111 |
3:54.51 |
+1:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Murer Michael Thomsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
536 |
2:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.05 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
522 |
2:20.26 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.95 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
492 |
2:23.11 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.84 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
443 |
2:28.15 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.43 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
438 |
2:28.71 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.38 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
417 |
2:31.19 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.07 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
404 |
2:32.72 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.22 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
396 |
2:33.80 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.01 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
395 |
2:33.92 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.18 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.59 |
386 |
2:35.10 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.77 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
382 |
2:35.64 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.34 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
379 |
2:35.99 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.17 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
367 |
2:37.66 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.12 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
360 |
2:38.76 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.48 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
359 |
2:38.88 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.58 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
353 |
2:39.72 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.98 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
352 |
2:39.95 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.84 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
342 |
2:41.43 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.11 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
329 |
2:43.53 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.61 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.55 |
321 |
2:44.99 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.97 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
317 |
2:45.53 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.04 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
317 |
2:45.56 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.57 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
302 |
2:48.23 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.48 |
(+13.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
297 |
2:49.31 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.01 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.57 |
291 |
2:50.44 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.65 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
288 |
2:50.94 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.81 |
(-15.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
286 |
2:51.43 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.62 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.75 |
278 |
2:53.08 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.73 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
260 |
2:56.94 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.15 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.81 |
252 |
2:58.70 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.38 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
248 |
2:59.82 |
+40.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.31 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.94 |
240 |
3:01.75 |
+42.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.80 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.66 |
214 |
3:08.75 |
+49.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.14 |
(+6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.80 |
210 |
3:10.00 |
+50.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.73 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.81 |
199 |
3:13.42 |
+54.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.41 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Murer Michael Thomsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
543 |
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.11 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
515 |
2:20.94 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.12 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
463 |
2:25.97 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.42 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
457 |
2:26.64 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.20 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
455 |
2:26.86 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.08 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.80 |
447 |
2:27.76 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.93 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
437 |
2:28.84 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.05 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
434 |
2:29.20 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.13 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.66 |
431 |
2:29.56 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.62 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
415 |
2:31.42 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.75 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
390 |
2:34.60 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.24 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
388 |
2:34.85 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.81 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.76 |
382 |
2:35.61 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.41 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.54 |
345 |
2:40.94 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.75 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
341 |
2:41.69 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.67 |
(+6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund SK |
|
337 |
2:42.25 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.17 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.80 |
305 |
2:47.74 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.39 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Jakobsen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
261 |
2:56.57 |
+38.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.09 |
(+10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
238 |
3:02.13 |
+43.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.09 |
(+15.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.93 |
158 |
3:28.55 |
+1:10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.34 |
(+18.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:11.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
121 |
1:54.80 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.37 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
119 |
1:55.60 |
+0.80 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.70 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
|
88 |
2:07.73 |
+12.93 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.81 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
79 |
2:12.46 |
+17.66 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.21 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
78 |
2:12.73 |
+17.93 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.24 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
+0.91 |
65 |
2:21.13 |
+26.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.65 |
(-10.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
49 |
2:35.05 |
+40.25 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
325 |
1:22.73 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.24 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
300 |
1:24.93 |
+2.20 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.38 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
292 |
1:25.72 |
+2.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.64 |
269 |
1:28.07 |
+5.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.20 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
233 |
1:32.39 |
+9.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.39 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
231 |
1:32.70 |
+9.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.31 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
227 |
1:33.24 |
+10.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.89 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
208 |
1:35.87 |
+13.14 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.12 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
206 |
1:36.24 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.65 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
170 |
1:42.49 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.71 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
166 |
1:43.47 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.71 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
164 |
1:43.83 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.58 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
160 |
1:44.65 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.03 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.49 |
155 |
1:45.70 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.12 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
153 |
1:46.30 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.92 |
(+7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
152 |
1:46.55 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.67 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhagen |
2009 |
Mandal SK |
+0.61 |
146 |
1:48.00 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.53 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Mogensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
60 |
2:24.92 |
+1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
544 |
1:09.64 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.76 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
512 |
1:11.09 |
+1.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
442 |
1:14.67 |
+5.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.72 |
376 |
1:18.75 |
+9.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
362 |
1:19.78 |
+10.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.66 |
340 |
1:21.46 |
+11.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
339 |
1:21.55 |
+11.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
301 |
1:24.84 |
+15.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
297 |
1:25.17 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.31 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.67 |
289 |
1:25.96 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.62 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.72 |
288 |
1:26.10 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.36 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
251 |
1:30.08 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.78 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
246 |
1:30.71 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(+6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.73 |
244 |
1:31.02 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.35 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
190 |
1:38.83 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.34 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
481 |
1:12.55 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
434 |
1:15.09 |
+2.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.21 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
428 |
1:15.46 |
+2.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
415 |
1:16.23 |
+3.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.20 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.75 |
401 |
1:17.10 |
+4.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.73 |
381 |
1:18.40 |
+5.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.11 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
289 |
1:26.01 |
+13.46 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
+0.73 |
282 |
1:26.70 |
+14.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.11 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.88 |
280 |
1:26.85 |
+14.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:11.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
136 |
1:50.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.80 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
135 |
1:50.62 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.60 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
|
94 |
2:04.87 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.73 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
89 |
2:07.34 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.73 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
83 |
2:10.26 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.46 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
+0.93 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme eller skiftende bevægelse v. start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
347 |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.59 |
314 |
1:23.61 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
284 |
1:26.47 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
237 |
1:31.80 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
231 |
1:32.59 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.87 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
229 |
1:32.92 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.39 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
211 |
1:35.48 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.24 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
516 |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
450 |
1:14.21 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.62 |
376 |
1:18.80 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
354 |
1:20.36 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.68 |
317 |
1:23.39 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
314 |
1:23.63 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.55 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.83 |
310 |
1:24.02 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, v 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
580 |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.55 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
454 |
1:13.99 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
436 |
1:14.96 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
416 |
1:16.19 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.10 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
391 |
1:17.72 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.23 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.70 |
369 |
1:19.27 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.79 |
298 |
1:25.09 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.85 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
+0.60 |
296 |
1:25.29 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:45:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 18:46.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
254 |
1:41.17 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.96 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
242 |
1:42.87 |
+1.70 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.21 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
211 |
1:47.67 |
+6.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.33 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
153 |
1:59.82 |
+18.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.27 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
151 |
2:00.22 |
+19.05 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.07 |
(-11.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
124 |
2:08.43 |
+27.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.94 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:57:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
391 |
1:27.70 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
331 |
1:32.67 |
+4.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
322 |
1:33.51 |
+5.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.26 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
317 |
1:33.99 |
+6.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.73 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.82 |
288 |
1:37.10 |
+9.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
285 |
1:37.35 |
+9.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.53 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
275 |
1:38.57 |
+10.87 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.53 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
259 |
1:40.48 |
+12.78 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.20 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
237 |
1:43.56 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.21 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.83 |
212 |
1:47.54 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.96 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
206 |
1:48.56 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.93 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
192 |
1:51.02 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.28 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
190 |
1:51.44 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.93 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
187 |
1:52.04 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.45 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
184 |
1:52.72 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.01 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Nodeland Syvertsen |
2011 |
Mandal SK |
+0.58 |
173 |
1:54.98 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.88 |
(-25.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annabell Fredriksen |
2011 |
Mandal SK |
+0.80 |
173 |
1:55.01 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.33 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Synne Hovden Nodeland |
2011 |
Mandal SK |
|
152 |
1:59.96 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.06 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liyana Nihrane Gabrielsen |
2010 |
Farsund SK |
|
149 |
2:00.79 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.70 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
133 |
2:05.48 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.89 |
(+10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:57:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
495 |
1:21.04 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.25 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
418 |
1:25.75 |
+4.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.05 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
411 |
1:26.24 |
+5.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
398 |
1:27.14 |
+6.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.59 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
376 |
1:28.85 |
+7.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.57 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.62 |
375 |
1:28.91 |
+7.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
371 |
1:29.24 |
+8.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.22 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
367 |
1:29.57 |
+8.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.85 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.59 |
366 |
1:29.62 |
+8.58 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.54 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
366 |
1:29.64 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
352 |
1:30.81 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.12 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
346 |
1:31.30 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
342 |
1:31.63 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.39 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
321 |
1:33.58 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.41 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
299 |
1:35.86 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.61 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
292 |
1:36.61 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.06 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.80 |
288 |
1:37.00 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.55 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
287 |
1:37.20 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.41 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
276 |
1:38.49 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
272 |
1:38.86 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.39 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
261 |
1:40.28 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.80 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
259 |
1:40.49 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.39 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
258 |
1:40.62 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.82 |
(-25.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
249 |
1:41.93 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.78 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.96 |
248 |
1:41.97 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.81 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
242 |
1:42.82 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.55 |
234 |
1:44.02 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.47 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
229 |
1:44.69 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.90 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.79 |
208 |
1:48.21 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.75 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
168 |
1:56.01 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.25 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:57:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
653 |
1:13.89 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
627 |
1:14.89 |
+1.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
505 |
1:20.50 |
+6.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.64 |
457 |
1:23.25 |
+9.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.59 |
456 |
1:23.26 |
+9.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.82 |
443 |
1:24.10 |
+10.21 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
426 |
1:25.20 |
+11.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.13 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.76 |
414 |
1:25.99 |
+12.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
383 |
1:28.29 |
+14.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
359 |
1:30.20 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.75 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
337 |
1:32.07 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.78 |
(+7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.74 |
312 |
1:34.46 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.62 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
299 |
1:35.81 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.97 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.77 |
243 |
1:42.74 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.86 |
(+9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 10:57:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:11.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
259 |
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.17 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
228 |
1:44.96 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.87 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
224 |
1:45.57 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.67 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
168 |
1:56.13 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.82 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.54 |
137 |
2:04.22 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.22 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
119 |
2:10.26 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.43 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
412 |
1:26.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.70 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
363 |
1:29.84 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.67 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
319 |
1:33.76 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.99 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
317 |
1:34.00 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.51 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
315 |
1:34.20 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.35 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.83 |
301 |
1:35.61 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.10 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
261 |
1:40.26 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.57 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
238 |
1:43.48 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.48 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.55 |
522 |
1:19.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.04 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
467 |
1:22.64 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.24 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.52 |
433 |
1:24.71 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.75 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
411 |
1:26.22 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
381 |
1:28.46 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.91 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
380 |
1:28.47 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.85 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
373 |
1:29.05 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
368 |
1:29.49 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.24 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
649 |
1:14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.54 |
597 |
1:16.14 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.89 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
505 |
1:20.53 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.62 |
447 |
1:23.82 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
441 |
1:24.20 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.26 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
408 |
1:26.46 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.20 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
376 |
1:28.80 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.29 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
|
359 |
1:30.19 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.99 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 18:57:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 18:57.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
230 |
3:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.81 |
(+11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
83 |
4:13.15 |
+1:12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.20 |
(+32.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:26:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
412 |
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.77 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.77 |
362 |
2:35.23 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.88 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:26:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Butterfly Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
510 |
2:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.68 |
(+9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
360 |
2:35.57 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.32 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
344 |
2:37.88 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.81 |
(+8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:26:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:11.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Butterfly Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
217 |
3:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.25 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:15:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Butterfly Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.66 |
214 |
3:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.84 |
(+17.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
179 |
3:36.07 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.60 |
(+24.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:15:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Butterfly Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
208 |
3:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.61 |
(+8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:15:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:11.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
225 |
1:25.18 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.90 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
223 |
1:25.45 |
+0.27 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
187 |
1:30.64 |
+5.46 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.71 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
179 |
1:31.94 |
+6.76 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.71 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
166 |
1:34.27 |
+9.09 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.95 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
166 |
1:34.28 |
+9.10 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
165 |
1:34.36 |
+9.18 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
137 |
1:40.53 |
+15.35 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.16 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
131 |
1:41.89 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.63 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
102 |
1:50.70 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
+0.84 |
57 |
2:14.17 |
+48.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.42 |
(-35.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
49 |
2:20.88 |
+55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.62 |
333 |
1:14.78 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.11 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
323 |
1:15.53 |
+0.75 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.05 |
(+6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
269 |
1:20.28 |
+5.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
260 |
1:21.16 |
+6.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(-11.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
217 |
1:26.22 |
+11.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.62 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
194 |
1:29.49 |
+14.71 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
143 |
1:39.15 |
+24.37 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
130 |
1:42.11 |
+27.33 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+17.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.77 |
117 |
1:45.78 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Mogensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
72 |
2:04.59 |
+49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
532 |
1:03.96 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
452 |
1:07.53 |
+3.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
396 |
1:10.58 |
+6.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(-10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
376 |
1:11.82 |
+7.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
368 |
1:12.30 |
+8.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
350 |
1:13.54 |
+9.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
334 |
1:14.72 |
+10.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.23 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
317 |
1:16.02 |
+12.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.24 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
302 |
1:17.28 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.79 |
284 |
1:18.81 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
272 |
1:19.93 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.22 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
250 |
1:22.22 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
235 |
1:23.94 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
218 |
1:26.04 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.45 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.74 |
196 |
1:29.13 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.34 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
503 |
1:05.16 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.51 |
488 |
1:05.83 |
+0.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
443 |
1:07.98 |
+2.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
424 |
1:08.99 |
+3.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.61 |
394 |
1:10.67 |
+5.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
340 |
1:14.25 |
+9.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.41 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
306 |
1:16.94 |
+11.78 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.88 |
233 |
1:24.18 |
+19.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:38:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:11.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
251 |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.95 |
236 |
1:23.89 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.45 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
200 |
1:28.55 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
183 |
1:31.27 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.94 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
159 |
1:35.59 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.36 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
158 |
1:35.77 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.28 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
156 |
1:36.20 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.53 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.79 |
154 |
1:36.61 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.27 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:13:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
392 |
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.53 |
361 |
1:12.81 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
309 |
1:16.66 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.28 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
274 |
1:19.80 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
223 |
1:25.43 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
195 |
1:29.30 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.49 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
142 |
1:39.18 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.11 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Kirk |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:13:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
524 |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
443 |
1:07.97 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
430 |
1:08.67 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
387 |
1:11.09 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
377 |
1:11.75 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
364 |
1:12.56 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
354 |
1:13.25 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
303 |
1:17.13 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.02 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:13:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Dana Cup SportsCenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.51 |
608 |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
563 |
1:02.78 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
522 |
1:04.39 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
451 |
1:07.59 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.66 |
406 |
1:09.99 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.74 |
263 |
1:20.84 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.18 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:13:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 17:13.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
294 |
1:26.33 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.34 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
236 |
1:32.96 |
+6.63 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.55 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
184 |
1:40.94 |
+14.61 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.88 |
118 |
1:57.09 |
+30.76 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
+0.84 |
112 |
1:59.02 |
+32.69 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Sophie Larsen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:57:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
388 |
1:18.73 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.69 |
337 |
1:22.50 |
+3.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.31 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
308 |
1:25.04 |
+6.31 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.43 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
304 |
1:25.43 |
+6.70 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.91 |
267 |
1:29.13 |
+10.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.56 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.60 |
264 |
1:29.51 |
+10.78 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.77 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
256 |
1:30.40 |
+11.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
251 |
1:31.02 |
+12.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
246 |
1:31.59 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.66 |
(-14.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
235 |
1:33.04 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.62 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.57 |
215 |
1:35.80 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.73 |
206 |
1:37.19 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
204 |
1:37.49 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.31 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
202 |
1:37.82 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.35 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
180 |
1:41.64 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.78 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.76 |
177 |
1:42.19 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.27 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.91 |
167 |
1:44.14 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.76 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
165 |
1:44.65 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.17 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annabell Fredriksen |
2011 |
Mandal SK |
+0.81 |
140 |
1:50.60 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.52 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liyana Nihrane Gabrielsen |
2010 |
Farsund SK |
+0.84 |
104 |
2:01.78 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
72 |
2:17.84 |
+59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:57:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
526 |
1:11.15 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
486 |
1:13.06 |
+1.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
441 |
1:15.43 |
+4.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
419 |
1:16.72 |
+5.57 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.69 |
385 |
1:18.95 |
+7.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
380 |
1:19.28 |
+8.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.64 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.85 |
376 |
1:19.57 |
+8.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
374 |
1:19.68 |
+8.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.08 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
369 |
1:20.08 |
+8.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
353 |
1:21.27 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
349 |
1:21.57 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.62 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
346 |
1:21.80 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.37 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
344 |
1:21.94 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.30 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
341 |
1:22.21 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.40 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
337 |
1:22.53 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
332 |
1:22.94 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
324 |
1:23.57 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.94 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
323 |
1:23.72 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
319 |
1:24.07 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.91 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
310 |
1:24.85 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
308 |
1:24.99 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
307 |
1:25.07 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
305 |
1:25.28 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.80 |
304 |
1:25.37 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.87 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
304 |
1:25.39 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.70 |
289 |
1:26.88 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.95 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.64 |
288 |
1:26.97 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.62 |
286 |
1:27.11 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
283 |
1:27.47 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
279 |
1:27.86 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
273 |
1:28.47 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.68 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
266 |
1:29.28 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.24 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
260 |
1:29.92 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.76 |
(-19.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.66 |
255 |
1:30.51 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.80 |
250 |
1:31.09 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
245 |
1:31.71 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.74 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
242 |
1:32.19 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.92 |
241 |
1:32.27 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
240 |
1:32.35 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.90 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
233 |
1:33.23 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
230 |
1:33.67 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.14 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.99 |
229 |
1:33.86 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.29 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
208 |
1:36.94 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.65 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
206 |
1:37.25 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.49 |
(+12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.80 |
201 |
1:37.94 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.40 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
167 |
1:44.12 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.43 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:57:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
648 |
1:06.37 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
574 |
1:09.10 |
+2.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.86 |
490 |
1:12.83 |
+6.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
444 |
1:15.30 |
+8.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
436 |
1:15.73 |
+9.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.58 |
397 |
1:18.12 |
+11.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.84 |
394 |
1:18.34 |
+11.97 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.70 |
367 |
1:20.20 |
+13.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
345 |
1:21.91 |
+15.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
332 |
1:22.93 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
305 |
1:25.32 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
287 |
1:27.07 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
278 |
1:27.95 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.88 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund SK |
+0.70 |
270 |
1:28.81 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.56 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
228 |
1:34.01 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.91 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
221 |
1:34.99 |
+28.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.83 |
(+8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.82 |
168 |
1:43.92 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.38 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ingeborg Marie Fredriksen |
2002 |
Mandal SK |
|
111 |
1:59.50 |
+53.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.13 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:57:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 19:46.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
320 |
1:23.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
221 |
1:34.88 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.96 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
+0.87 |
184 |
1:40.98 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
+0.80 |
115 |
1:57.98 |
+34.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.02 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.88 |
112 |
1:58.86 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.09 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:32:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
397 |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.73 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
338 |
1:22.47 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
335 |
1:22.68 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.65 |
322 |
1:23.76 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.67 |
280 |
1:27.76 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.51 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
274 |
1:28.42 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.13 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.83 |
266 |
1:29.27 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
260 |
1:29.96 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.02 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:32:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
545 |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
511 |
1:11.84 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
456 |
1:14.62 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.85 |
397 |
1:18.14 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.69 |
397 |
1:18.16 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
378 |
1:19.40 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
366 |
1:20.30 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.28 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
357 |
1:20.93 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:32:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
624 |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.37 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
565 |
1:09.46 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
491 |
1:12.82 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
462 |
1:14.29 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
445 |
1:15.23 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
379 |
1:19.35 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.69 |
376 |
1:19.57 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 17:32:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 19:46.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Halvorsminde Efterskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
184 |
3:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.87 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
177 |
3:22.73 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.44 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
176 |
3:23.10 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.86 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
159 |
3:30.41 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
136 |
3:41.16 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.17 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
119 |
3:51.34 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.95 |
(-10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
116 |
3:53.26 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.40 |
(+7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
84 |
4:19.40 |
+59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
|
74 |
4:31.24 |
+1:10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.98 |
(-29.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:34:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Halvorsminde Efterskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
303 |
2:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.48 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
298 |
2:50.52 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.43 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
284 |
2:53.26 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.64 |
(+10.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
281 |
2:53.92 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.27 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
245 |
3:02.09 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.62 |
(-16.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.51 |
229 |
3:06.23 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.08 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.63 |
218 |
3:09.24 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.66 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
215 |
3:10.04 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.77 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
212 |
3:11.17 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.43 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
210 |
3:11.50 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.15 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
195 |
3:16.57 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
183 |
3:20.66 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.89 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Bekele Mulatu |
2009 |
Mandal SK |
+0.56 |
176 |
3:23.22 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.39 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
137 |
3:40.75 |
+51.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.64 |
(+18.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
119 |
3:51.62 |
+1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt fra ryg til bryst |
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:34:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Halvorsminde Efterskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
521 |
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.22 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
514 |
2:22.26 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.26 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
500 |
2:23.62 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.32 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
447 |
2:29.05 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.19 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
443 |
2:29.44 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.60 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
360 |
2:40.18 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.97 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
354 |
2:41.06 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.47 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.84 |
340 |
2:43.21 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.29 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
336 |
2:43.85 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.34 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
323 |
2:46.15 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.64 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
319 |
2:46.73 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.29 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
315 |
2:47.50 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.87 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.51 |
300 |
2:50.20 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.65 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
296 |
2:50.88 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.02 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
292 |
2:51.66 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.92 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.74 |
285 |
2:53.09 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.33 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
278 |
2:54.56 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.78 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
259 |
2:58.68 |
+37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.74 |
234 |
3:04.80 |
+43.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.87 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.77 |
204 |
3:13.54 |
+51.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.28 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt maveliggende v. 100 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:34:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Halvorsminde Efterskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
577 |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.65 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
543 |
2:19.66 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.50 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
539 |
2:20.03 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.25 |
(+8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
531 |
2:20.74 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.46 |
(+9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
442 |
2:29.58 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.79 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
436 |
2:30.33 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.47 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.73 |
414 |
2:32.92 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.88 |
(+7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
399 |
2:34.84 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.85 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
385 |
2:36.68 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.22 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
327 |
2:45.47 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(+7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
257 |
2:59.23 |
+42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 12:34:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:11.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
319 |
3:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.53 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
227 |
3:26.70 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.79 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
210 |
3:32.04 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.57 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
206 |
3:33.28 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 13:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
438 |
2:45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.24 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
367 |
2:56.14 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.97 |
(-26.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
357 |
2:57.63 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.96 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
319 |
3:04.43 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.67 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
310 |
3:06.28 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.38 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
305 |
3:07.25 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.37 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.56 |
297 |
3:08.88 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.30 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
280 |
3:12.62 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.21 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
271 |
3:14.81 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.10 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.91 |
260 |
3:17.37 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.21 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
252 |
3:19.66 |
+33.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.22 |
(-15.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
246 |
3:21.28 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.05 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
232 |
3:24.96 |
+39.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.39 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.84 |
221 |
3:28.57 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.36 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.88 |
218 |
3:29.37 |
+43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 13:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
508 |
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.97 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
499 |
2:38.95 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.10 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
456 |
2:43.81 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.59 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
425 |
2:47.62 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.75 |
(+5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
422 |
2:48.07 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.13 |
(+8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
418 |
2:48.58 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.07 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
376 |
2:54.68 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
371 |
2:55.44 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.09 |
(+7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
346 |
2:59.56 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.48 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
346 |
2:59.58 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.22 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
345 |
2:59.69 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.92 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.52 |
338 |
3:00.95 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.76 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
337 |
3:01.08 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.88 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
328 |
3:02.75 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.55 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.69 |
307 |
3:06.85 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.58 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.77 |
303 |
3:07.73 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.35 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
302 |
3:07.89 |
+29.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.64 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
295 |
3:09.36 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.07 |
(+13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.59 |
287 |
3:11.08 |
+33.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.57 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
284 |
3:11.84 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.24 |
(-13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.54 |
277 |
3:13.40 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.33 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
246 |
3:21.16 |
+43.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.78 |
(-16.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.83 |
244 |
3:21.72 |
+43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
237 |
3:23.71 |
+45.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.60 |
(+16.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Natalia Dagmara Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.76 |
211 |
3:31.65 |
+53.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.12 |
(-11.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.80 |
211 |
3:31.80 |
+53.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.85 |
(-12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 13:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
613 |
2:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.16 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
567 |
2:32.31 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.83 |
(+7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
506 |
2:38.25 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.72 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
467 |
2:42.53 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.44 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
422 |
2:48.07 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.81 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
419 |
2:48.50 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.87 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
412 |
2:49.42 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.07 |
(+11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.62 |
382 |
2:53.74 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.43 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
378 |
2:54.31 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.03 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
375 |
2:54.89 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.39 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
346 |
2:59.52 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.19 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
326 |
3:03.22 |
+34.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.85 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
311 |
3:06.09 |
+37.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.01 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
285 |
3:11.54 |
+43.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.34 |
(+10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
275 |
3:13.91 |
+45.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.67 |
(+11.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 13:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 13:11.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Medley Herrer 14 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Odder Smileys 2 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
212 |
|
|
5:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
1191AG |
+0.80 |
46.28 |
1:34.62 |
|
|
|
1:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
|
43.48 |
1:34.92 |
|
|
|
3:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
35.04 |
1:21.24 |
|
|
|
4:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Nielsen |
2010 |
1059AQ |
|
34.68 |
1:15.72 |
|
|
|
5:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sharks |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
147 |
|
|
6:30.98 |
+44.48 |
|
|
|
|
Tristan Seerup Gram Theilgaard |
2010 |
1085AO |
+0.79 |
55.11 |
1:55.48 |
|
|
|
1:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
1005AM |
+0.46 |
48.24 |
1:44.82 |
|
|
|
3:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
0965BH |
+0.43 |
39.93 |
1:41.30 |
|
|
|
5:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
+0.15 |
33.37 |
1:09.38 |
|
|
|
6:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Drenge 2 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
110 |
|
|
7:10.60 |
+1:24.1 |
|
|
|
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
1125AH |
+0.71 |
49.83 |
1:41.39 |
|
|
|
1:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
1147AF |
+0.55 |
55.18 |
1:59.54 |
|
|
|
3:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2011 |
1195AH |
+0.96 |
46.77 |
1:53.36 |
|
|
|
5:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Mogensen |
2009 |
0971BH |
+0.79 |
44.20 |
1:36.31 |
|
|
|
7:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 19:23:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Medley Herrer 15 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
573 |
|
|
4:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.54 |
30.80 |
1:03.73 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
+0.22 |
31.45 |
1:08.58 |
|
|
|
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.47 |
28.69 |
1:01.93 |
|
|
|
3:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
+0.34 |
26.00 |
54.65 |
|
|
|
4:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 Drenge |
21 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
546 |
|
|
4:12.86 |
+3.97 |
|
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
+0.83 |
32.43 |
1:06.48 |
|
|
|
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
+0.37 |
32.52 |
1:09.56 |
|
|
|
2:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
+0.27 |
26.39 |
56.73 |
|
|
|
3:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
+0.24 |
29.11 |
1:00.09 |
|
|
|
4:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viborg 1 |
18 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
478 |
|
|
4:24.45 |
+15.56 |
|
|
|
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
0783AI |
+0.61 |
32.22 |
1:05.89 |
|
|
|
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
0573AM |
+0.06 |
35.25 |
1:15.85 |
|
|
|
2:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Varming |
2007 |
0771AF |
+0.44 |
29.74 |
1:06.41 |
|
|
|
3:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
0797AG |
+0.39 |
27.19 |
56.30 |
|
|
|
4:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aabybro Destroyers |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
402 |
|
|
4:39.99 |
+31.10 |
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
+0.67 |
37.13 |
1:18.73 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
+0.08 |
35.61 |
1:19.26 |
|
|
|
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
+0.32 |
29.55 |
1:04.94 |
|
|
|
3:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
+0.23 |
27.65 |
57.06 |
|
|
|
4:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim herre 2 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
394 |
|
|
4:41.96 |
+33.07 |
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.65 |
37.24 |
1:17.49 |
|
|
|
1:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
+0.33 |
35.35 |
1:15.46 |
|
|
|
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
+0.04 |
28.97 |
1:03.98 |
|
|
|
3:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
+0.30 |
29.93 |
1:05.03 |
|
|
|
4:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stidsholt Drenge |
17 |
Stidsholt Nordjyllands Idrætseft |
|
|
382 |
|
|
4:44.78 |
+35.89 |
|
|
|
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
0697AE |
+0.62 |
32.41 |
1:08.27 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
0651AM |
+0.20 |
36.04 |
1:17.14 |
|
|
|
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Markussen |
2006 |
0657AO |
+0.57 |
33.81 |
1:14.25 |
|
|
|
3:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Larsen |
2006 |
0689AS |
+0.01 |
30.72 |
1:05.12 |
|
|
|
4:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SKSV Herrer 1 |
18 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
369 |
|
|
4:48.13 |
+39.24 |
|
|
|
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
0561AR |
+0.63 |
37.10 |
1:16.68 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
0765AL |
+0.05 |
33.18 |
1:12.41 |
|
|
|
2:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Taudorf |
2007 |
0785AL |
+0.33 |
33.31 |
1:12.52 |
|
|
|
3:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Kirchert |
2008 |
0887AO |
+0.18 |
31.68 |
1:06.52 |
|
|
|
4:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
De hurtige bananer |
22 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
327 |
|
|
5:00.03 |
+51.14 |
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
+0.56 |
36.05 |
1:15.52 |
|
|
|
1:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
0415AS |
+0.34 |
35.66 |
1:18.65 |
|
|
|
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
+0.36 |
34.37 |
1:20.14 |
|
|
|
3:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
+0.44 |
30.56 |
1:05.72 |
|
|
|
5:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odder Smileys |
16 |
Odder Svømmeklub |
|
|
300 |
|
|
5:08.55 |
+59.66 |
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
+0.83 |
37.64 |
1:19.26 |
|
|
|
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
36.97 |
1:22.83 |
|
|
|
2:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
+0.25 |
30.82 |
1:09.44 |
|
|
|
3:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Timmermann |
2010 |
1091AP |
|
36.17 |
1:17.02 |
|
|
|
5:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Power Boys |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
277 |
|
|
5:16.91 |
+1:08.0 |
|
|
|
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Caspersen |
2008 |
0845AN |
+0.67 |
37.96 |
1:19.87 |
|
|
|
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
+0.36 |
38.42 |
1:25.93 |
|
|
|
2:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
0847AN |
+0.40 |
35.87 |
1:24.76 |
|
|
|
4:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
+0.07 |
31.00 |
1:06.35 |
|
|
|
5:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Horsens Drenge 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
269 |
|
|
5:20.05 |
+1:11.1 |
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
+0.73 |
39.92 |
1:25.33 |
|
|
|
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
+0.60 |
40.36 |
1:26.86 |
|
|
|
2:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
+0.39 |
33.66 |
1:13.29 |
|
|
|
4:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
August Juul Jensen |
2009 |
0985BF |
+0.58 |
35.39 |
1:14.57 |
|
|
|
5:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pingvin Drenge 1 |
21 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
0545AO |
+0.66 |
33.45 |
1:10.38 |
|
|
|
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
0217AT |
+0.16 |
34.97 |
1:17.18 |
|
|
|
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 19:23:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 19:23.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Medley Damer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Odder Smileys 2 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
368 |
|
|
5:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
+0.66 |
37.95 |
1:19.16 |
|
|
|
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
+0.37 |
40.43 |
1:27.50 |
|
|
|
2:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
1240AG |
+0.12 |
37.88 |
1:26.05 |
|
|
|
4:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Lausdahl |
2010 |
1090AO |
+0.46 |
33.50 |
1:08.66 |
|
|
|
5:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pingvin Piger 2 |
13 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
198 |
|
|
6:35.11 |
+1:13.7 |
|
|
|
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
1054AT |
+0.71 |
47.95 |
1:37.32 |
|
|
|
1:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
1060AT |
+0.81 |
51.07 |
1:48.42 |
|
|
|
3:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Björk Dorf |
2010 |
1058AT |
+0.85 |
50.07 |
1:48.37 |
|
|
|
5:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Løkke |
2010 |
1016AP |
|
37.73 |
1:21.00 |
|
|
|
6:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S68 Piger 3 |
13 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
186 |
|
|
6:43.45 |
+1:22.0 |
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
+0.87 |
46.93 |
1:34.39 |
|
|
|
1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
|
48.19 |
1:44.32 |
|
|
|
3:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
1148AE |
+0.67 |
59.55 |
2:07.89 |
|
|
|
5:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
+0.49 |
36.56 |
1:16.85 |
|
|
|
6:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 19:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Medley Damer 14 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Viborg 1 |
20 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
545 |
|
|
4:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.61 |
33.33 |
1:08.88 |
|
|
|
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+0.41 |
34.65 |
1:13.86 |
|
|
|
2:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
0796AS |
|
32.47 |
1:13.28 |
|
|
|
3:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
+0.18 |
30.92 |
1:05.98 |
|
|
|
4:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 Piger 1 |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
513 |
|
|
4:47.76 |
+5.76 |
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
+0.84 |
34.45 |
1:12.14 |
|
|
|
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
+0.46 |
34.76 |
1:15.61 |
|
|
|
2:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
+0.37 |
33.15 |
1:16.54 |
|
|
|
3:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
+0.23 |
30.40 |
1:03.47 |
|
|
|
4:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus swim damer 1 |
17 |
Aarhus Swim |
|
|
481 |
|
|
4:53.98 |
+11.98 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
+0.63 |
33.00 |
1:06.79 |
|
|
|
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
0710BA |
+0.28 |
39.43 |
1:26.17 |
|
|
|
2:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.51 |
34.72 |
1:14.38 |
|
|
|
3:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
|
31.93 |
1:06.64 |
|
|
|
4:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
422 |
|
|
5:07.04 |
+25.04 |
|
|
|
|
Sophia Damberg |
2009 |
0920BJ |
+0.81 |
39.36 |
1:22.15 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
38.21 |
1:21.39 |
|
|
|
2:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
34.31 |
1:14.32 |
|
|
|
3:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
+0.05 |
32.42 |
1:09.18 |
|
|
|
5:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Horsens Piger 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
421 |
|
|
5:07.36 |
+25.36 |
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
+0.73 |
39.40 |
1:22.26 |
|
|
|
1:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.13 |
39.69 |
1:25.83 |
|
|
|
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.28 |
33.09 |
1:12.84 |
|
|
|
4:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
+0.03 |
31.13 |
1:06.43 |
|
|
|
5:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viborg 2 |
18 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
394 |
|
|
5:14.04 |
+32.04 |
|
|
|
|
Signe Flarup |
2010 |
1068AN |
+0.67 |
40.64 |
1:24.71 |
|
|
|
1:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
0980AJ |
|
39.33 |
1:25.38 |
|
|
|
2:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
0564AP |
+0.34 |
32.19 |
1:13.05 |
|
|
|
4:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Flarup |
2008 |
0846AR |
+0.42 |
34.16 |
1:10.90 |
|
|
|
5:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Power Ladies |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
393 |
|
|
5:14.50 |
+32.50 |
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
+0.67 |
37.33 |
1:18.06 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
+0.26 |
41.42 |
1:27.45 |
|
|
|
2:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
+0.82 |
35.27 |
1:18.48 |
|
|
|
4:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
+0.35 |
33.62 |
1:10.51 |
|
|
|
5:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stidsholt Piger |
17 |
Stidsholt Nordjyllands Idrætseft |
|
|
368 |
|
|
5:21.28 |
+39.28 |
|
|
|
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
0638AM |
+0.79 |
39.51 |
1:21.48 |
|
|
|
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
0656AW |
|
40.61 |
1:28.76 |
|
|
|
2:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
0632AM |
+0.49 |
38.70 |
1:22.00 |
|
|
|
4:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
+0.38 |
31.93 |
1:09.04 |
|
|
|
5:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
S68 Piger 5 |
19 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
362 |
|
|
5:23.14 |
+41.14 |
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
+0.62 |
38.01 |
1:19.15 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
+0.54 |
38.69 |
1:22.79 |
|
|
|
2:41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
+0.26 |
40.80 |
1:30.73 |
|
|
|
4:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
+0.29 |
33.05 |
1:10.47 |
|
|
|
5:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Horsens Piger 2 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
352 |
|
|
5:26.15 |
+44.15 |
|
|
|
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
0926AJ |
+0.66 |
39.40 |
1:22.69 |
|
|
|
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pedersen |
2009 |
0992BA |
+0.39 |
42.29 |
1:31.11 |
|
|
|
2:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
+0.44 |
38.83 |
1:22.40 |
|
|
|
4:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
1076AP |
+0.42 |
32.93 |
1:09.95 |
|
|
|
5:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
De flotte flamingoer |
17 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
282 |
|
|
5:51.17 |
+1:09.1 |
|
|
|
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
1002AS |
+0.62 |
44.02 |
1:29.40 |
|
|
|
1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
+0.38 |
42.77 |
1:33.17 |
|
|
|
3:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
+0.44 |
39.29 |
1:31.75 |
|
|
|
4:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
+0.57 |
35.65 |
1:16.85 |
|
|
|
5:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pingvin Piger 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
279 |
|
|
5:52.23 |
+1:10.2 |
|
|
|
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
0980BF |
+0.73 |
41.36 |
1:27.29 |
|
|
|
1:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
44.54 |
1:33.17 |
|
|
|
3:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
0826AY |
+0.81 |
41.18 |
1:35.14 |
|
|
|
4:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
|
36.82 |
1:16.63 |
|
|
|
5:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
SKSV Damer 1 |
16 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
272 |
|
|
5:55.30 |
+1:13.3 |
|
|
|
|
Ida Falgren |
2008 |
0854AV |
+0.67 |
45.76 |
1:34.36 |
|
|
|
1:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vedel |
2008 |
0848AV |
+0.38 |
48.71 |
1:45.59 |
|
|
|
3:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
+0.18 |
38.19 |
1:25.84 |
|
|
|
4:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
0892AN |
+0.49 |
32.62 |
1:09.51 |
|
|
|
5:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Horsens Piger 3 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
266 |
|
|
5:57.96 |
+1:15.9 |
|
|
|
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
1098AH |
+0.68 |
41.50 |
1:29.02 |
|
|
|
1:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
0986BH |
+0.18 |
46.28 |
1:39.80 |
|
|
|
3:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
0932BE |
+0.15 |
41.07 |
1:32.98 |
|
|
|
4:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ahrendt |
2009 |
0932BH |
+0.08 |
34.32 |
1:16.16 |
|
|
|
5:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dominators |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
263 |
|
|
5:59.37 |
+1:17.3 |
|
|
|
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
1080AP |
+0.67 |
45.14 |
1:33.40 |
|
|
|
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
+0.72 |
46.43 |
1:39.56 |
|
|
|
3:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Lavrsen |
2008 |
0854AG |
+0.47 |
37.05 |
1:33.11 |
|
|
|
4:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
0714AQ |
|
34.33 |
1:13.30 |
|
|
|
5:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S68 Piger 4 |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Guneva |
2008 |
0842AT |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aabybro Kick Chicks |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
+0.63 |
41.07 |
1:24.59 |
|
|
|
1:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
+0.52 |
39.54 |
1:26.55 |
|
|
|
2:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
0868AT |
+0.17 |
43.35 |
1:40.27 |
|
|
|
4:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 19:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 19:46.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Michael Hansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.56 |
292 |
1:10.70 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.51 |
256 |
1:13.85 |
+3.15 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
221 |
1:17.58 |
+6.88 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
216 |
1:18.15 |
+7.45 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
214 |
1:18.39 |
+7.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
156 |
1:27.00 |
+16.30 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.52 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
156 |
1:27.02 |
+16.32 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(-9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
154 |
1:27.36 |
+16.66 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.30 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
152 |
1:27.71 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
80 |
1:48.51 |
+37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
|
75 |
1:51.10 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.66 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Per Stusvik |
2011 |
Mandal SK |
|
64 |
1:56.88 |
+46.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.60 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.43 |
39 |
2:17.45 |
+1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.39 |
(-29.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.46 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Michael Hansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.55 |
363 |
1:05.75 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
357 |
1:06.11 |
+0.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
344 |
1:06.91 |
+1.16 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
324 |
1:08.23 |
+2.48 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
294 |
1:10.49 |
+4.74 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.98 |
(-32.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
262 |
1:13.26 |
+7.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.68 |
260 |
1:13.49 |
+7.74 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
259 |
1:13.55 |
+7.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
256 |
1:13.79 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
256 |
1:13.80 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.43 |
255 |
1:13.96 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
248 |
1:14.65 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.55 |
244 |
1:15.00 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.52 |
240 |
1:15.44 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
227 |
1:16.80 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.37 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
226 |
1:16.99 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.50 |
(-10.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
215 |
1:18.23 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.57 |
213 |
1:18.50 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
211 |
1:18.74 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhagen |
2009 |
Mandal SK |
+0.65 |
209 |
1:19.04 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(-7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jakob Bekele Mulatu |
2009 |
Mandal SK |
+0.59 |
207 |
1:19.29 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.69 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.79 |
189 |
1:21.63 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.99 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
189 |
1:21.64 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.24 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
153 |
1:27.56 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.91 |
151 |
1:27.99 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.03 |
(+6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
136 |
1:31.18 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
127 |
1:33.29 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.26 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William Mogensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
95 |
1:42.57 |
+36.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Michael Hansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
586 |
56.05 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.58 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
573 |
56.46 |
+0.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.32 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
533 |
57.85 |
+1.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
506 |
58.83 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
498 |
59.18 |
+3.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
489 |
59.52 |
+3.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.22 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
481 |
59.84 |
+3.79 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.59 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
453 |
1:01.07 |
+5.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
451 |
1:01.14 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
447 |
1:01.31 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.04 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
432 |
1:02.03 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
432 |
1:02.05 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.65 |
409 |
1:03.19 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.26 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.53 |
402 |
1:03.55 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.42 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
396 |
1:03.85 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.64 |
396 |
1:03.87 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.82 |
395 |
1:03.93 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
377 |
1:04.91 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
371 |
1:05.26 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.66 |
362 |
1:05.79 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
358 |
1:06.04 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
341 |
1:07.10 |
+11.05 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.50 |
340 |
1:07.17 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.06 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
340 |
1:07.19 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.59 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
333 |
1:07.62 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
333 |
1:07.66 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
333 |
1:07.66 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
329 |
1:07.89 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
329 |
1:07.90 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
324 |
1:08.23 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
322 |
1:08.37 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.62 |
319 |
1:08.61 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
314 |
1:08.97 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.75 |
298 |
1:10.21 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.01 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
297 |
1:10.28 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
254 |
1:14.05 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Michael Hansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
653 |
54.06 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.12 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
597 |
55.69 |
+1.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.66 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
573 |
56.47 |
+2.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.47 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
536 |
57.72 |
+3.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.16 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.57 |
515 |
58.49 |
+4.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.66 |
493 |
59.36 |
+5.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.65 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
483 |
59.76 |
+5.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.12 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.72 |
475 |
1:00.10 |
+6.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.43 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
455 |
1:00.98 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.70 |
451 |
1:01.15 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
430 |
1:02.12 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
402 |
1:03.55 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.34 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Lillemose |
2006 |
Harlev Idræts Klub |
+0.74 |
386 |
1:04.38 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
386 |
1:04.41 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Larsen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.62 |
350 |
1:06.55 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.99 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
334 |
1:07.58 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ivan Hjermitslev |
2004 |
Brønderslev SK08 |
+0.67 |
211 |
1:18.69 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Janus Nørgaard Gudiksen |
2003 |
Brønderslev SK08 |
|
185 |
1:22.27 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 09:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 10:03.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Michael Hansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
295 |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
253 |
1:14.08 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
253 |
1:14.12 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
237 |
1:15.80 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.74 |
218 |
1:17.87 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
153 |
1:27.59 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.52 |
151 |
1:27.94 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.02 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
143 |
1:29.68 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 15:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Michael Hansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.48 |
429 |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.75 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
357 |
1:06.12 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.57 |
355 |
1:06.24 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.57 |
333 |
1:07.67 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.23 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
301 |
1:09.96 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.58 |
261 |
1:13.40 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
257 |
1:13.74 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.84 |
243 |
1:15.09 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.49 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 15:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Michael Hansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
572 |
56.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.05 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
569 |
56.58 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.66 |
531 |
57.90 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
507 |
58.80 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.83 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
497 |
59.22 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.18 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
478 |
59.99 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.52 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
439 |
1:01.71 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.07 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.42 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 15:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Michael Hansen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
684 |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.47 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
654 |
54.04 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.06 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
605 |
55.45 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.69 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
544 |
57.44 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.72 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
520 |
58.33 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.49 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.67 |
479 |
59.95 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.36 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
475 |
1:00.10 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.76 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
475 |
1:00.10 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 15:57:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:07.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stubbens Malerservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
352 |
1:13.21 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
242 |
1:22.92 |
+9.71 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
236 |
1:23.57 |
+10.36 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.88 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
182 |
1:31.20 |
+17.99 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
176 |
1:32.24 |
+19.03 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
170 |
1:33.33 |
+20.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.91 |
(-8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
163 |
1:34.49 |
+21.28 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.50 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
145 |
1:38.33 |
+25.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.36 |
(-17.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
|
118 |
1:45.22 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
96 |
1:52.72 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stubbens Malerservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.52 |
424 |
1:08.78 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
392 |
1:10.63 |
+1.85 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.69 |
379 |
1:11.45 |
+2.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
363 |
1:12.48 |
+3.70 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.79 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
360 |
1:12.64 |
+3.86 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
337 |
1:14.24 |
+5.46 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
315 |
1:15.99 |
+7.21 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
298 |
1:17.41 |
+8.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.70 |
293 |
1:17.85 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
291 |
1:18.02 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.44 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
282 |
1:18.79 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
282 |
1:18.85 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.02 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.75 |
278 |
1:19.18 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
271 |
1:19.82 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.79 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
266 |
1:20.32 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
247 |
1:22.41 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
245 |
1:22.61 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
243 |
1:22.76 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.42 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
233 |
1:24.03 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
224 |
1:25.04 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.66 |
212 |
1:26.62 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
203 |
1:27.94 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.42 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.83 |
194 |
1:29.24 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.50 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Annabell Fredriksen |
2011 |
Mandal SK |
|
170 |
1:33.28 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.50 |
(-9.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
169 |
1:33.49 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(+6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Synne Hovden Nodeland |
2011 |
Mandal SK |
|
148 |
1:37.70 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Nodeland Syvertsen |
2011 |
Mandal SK |
+0.59 |
144 |
1:38.65 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.26 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
114 |
1:46.35 |
+37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liyana Nihrane Gabrielsen |
2010 |
Farsund SK |
|
107 |
1:48.92 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.33 |
(-10.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.28 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stubbens Malerservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
530 |
1:03.87 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.23 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.82 |
506 |
1:04.89 |
+1.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
493 |
1:05.43 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
484 |
1:05.85 |
+1.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
483 |
1:05.88 |
+2.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.72 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
471 |
1:06.46 |
+2.59 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
461 |
1:06.90 |
+3.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.84 |
444 |
1:07.77 |
+3.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
440 |
1:07.97 |
+4.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
432 |
1:08.37 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
422 |
1:08.92 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
412 |
1:09.46 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
397 |
1:10.30 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.36 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
397 |
1:10.30 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
393 |
1:10.55 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.51 |
392 |
1:10.62 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
385 |
1:11.03 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.45 |
383 |
1:11.20 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
378 |
1:11.48 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
373 |
1:11.78 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.58 |
371 |
1:11.92 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
371 |
1:11.96 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
362 |
1:12.54 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
358 |
1:12.82 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
357 |
1:12.84 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.58 |
356 |
1:12.91 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
356 |
1:12.93 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
356 |
1:12.93 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
355 |
1:13.01 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
354 |
1:13.03 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
343 |
1:13.82 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
343 |
1:13.84 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
343 |
1:13.87 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
328 |
1:14.95 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
322 |
1:15.37 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.77 |
315 |
1:15.94 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
314 |
1:16.00 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
313 |
1:16.11 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.46 |
310 |
1:16.37 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
300 |
1:17.16 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.56 |
299 |
1:17.26 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.75 |
299 |
1:17.31 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.70 |
297 |
1:17.49 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.56 |
295 |
1:17.62 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
281 |
1:18.87 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.87 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
277 |
1:19.24 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.54 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
276 |
1:19.34 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.17 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
274 |
1:19.55 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.15 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Natalia Dagmara Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.55 |
267 |
1:20.24 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.53 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
264 |
1:20.56 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
259 |
1:21.02 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.77 |
252 |
1:21.82 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
250 |
1:22.08 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
238 |
1:23.36 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
220 |
1:25.62 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.65 |
218 |
1:25.91 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.84 |
199 |
1:28.52 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stubbens Malerservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.54 |
527 |
1:04.01 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.37 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
502 |
1:05.06 |
+1.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
496 |
1:05.29 |
+1.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
489 |
1:05.62 |
+1.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.73 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
483 |
1:05.88 |
+1.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
479 |
1:06.06 |
+2.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
478 |
1:06.12 |
+2.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
477 |
1:06.18 |
+2.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
475 |
1:06.25 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.77 |
465 |
1:06.74 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.53 |
456 |
1:07.15 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.64 |
447 |
1:07.62 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Herning Svømmeklub |
+0.49 |
435 |
1:08.20 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.29 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
423 |
1:08.88 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.57 |
418 |
1:09.14 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.52 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
410 |
1:09.55 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
401 |
1:10.12 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
381 |
1:11.32 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.75 |
379 |
1:11.44 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund SK |
+0.63 |
372 |
1:11.89 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
353 |
1:13.10 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
344 |
1:13.77 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
326 |
1:15.09 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
297 |
1:17.43 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Jakobsen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
293 |
1:17.77 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
235 |
1:23.73 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(+9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karoline Søe Axelsen |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
216 |
1:26.16 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.86 |
174 |
1:32.53 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(+9.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ingeborg Marie Fredriksen |
2002 |
Mandal SK |
+0.90 |
130 |
1:41.92 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.46 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 11:30.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Stubbens Malerservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
363 |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
283 |
1:18.74 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
235 |
1:23.71 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
197 |
1:28.82 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.24 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
183 |
1:31.04 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.20 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
169 |
1:33.52 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.49 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
147 |
1:37.78 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.33 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
137 |
1:40.27 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.33 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 15:58:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Stubbens Malerservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.51 |
423 |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
414 |
1:09.34 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
|
388 |
1:10.84 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
367 |
1:12.18 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
340 |
1:14.06 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
323 |
1:15.30 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
302 |
1:17.02 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
273 |
1:19.64 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 15:58:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Stubbens Malerservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
546 |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.87 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
534 |
1:03.73 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
516 |
1:04.45 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
484 |
1:05.86 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
482 |
1:05.95 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
480 |
1:06.03 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
474 |
1:06.28 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
433 |
1:08.30 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.97 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 15:58:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Stubbens Malerservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
564 |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.01 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
521 |
1:04.23 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.06 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
518 |
1:04.35 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.62 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.60 |
499 |
1:05.19 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
494 |
1:05.40 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.29 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
490 |
1:05.56 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
472 |
1:06.41 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
468 |
1:06.60 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 15:58:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:07.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.92 |
244 |
2:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.22 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
194 |
3:13.04 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.80 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.81 |
176 |
3:19.56 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.16 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
163 |
3:24.75 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.51 |
(-29.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
109 |
3:53.96 |
+55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kyrylo Antoch |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
53 |
4:56.14 |
+1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.90 |
295 |
2:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.32 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.72 |
230 |
3:02.63 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.89 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
221 |
3:04.93 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
214 |
3:06.84 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.48 |
(-10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
206 |
3:09.39 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.61 |
(-19.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.54 |
424 |
2:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.69 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.64 |
418 |
2:29.64 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.32 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
312 |
2:44.99 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.90 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
304 |
2:46.31 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.25 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
295 |
2:48.05 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.86 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
274 |
2:52.18 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.12 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
272 |
2:52.68 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.10 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
271 |
2:52.94 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.12 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
254 |
2:56.55 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.56 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.99 |
233 |
3:01.73 |
+32.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.55 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
449 |
2:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.59 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.60 |
392 |
2:32.92 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.43 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
389 |
2:33.25 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.58 |
(+6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.65 |
327 |
2:42.31 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(+8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.83 |
227 |
3:03.30 |
+37.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.33 |
(+21.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 10:44.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
134 |
4:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:40:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
403 |
2:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.32 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
381 |
2:50.04 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.82 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
327 |
2:59.00 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.62 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
318 |
3:00.54 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.87 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.98 |
294 |
3:05.39 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.03 |
(-24.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
288 |
3:06.71 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.46 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
259 |
3:13.40 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.33 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
238 |
3:18.96 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.63 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.96 |
237 |
3:19.08 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.72 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
208 |
3:28.16 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.66 |
198 |
3:31.29 |
+44.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.64 |
(+21.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
174 |
3:40.84 |
+53.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.16 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
153 |
3:50.57 |
+1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
86 |
4:39.29 |
+1:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:40:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
508 |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.09 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
477 |
2:37.81 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.37 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
406 |
2:46.55 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.05 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
398 |
2:47.59 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.83 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.80 |
389 |
2:48.86 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.67 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.65 |
389 |
2:48.89 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.60 |
(+8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.87 |
349 |
2:55.07 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.45 |
(+11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
322 |
2:59.80 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.80 |
314 |
3:01.39 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.01 |
(+8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
298 |
3:04.61 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.85 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.62 |
298 |
3:04.62 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.19 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.72 |
273 |
3:09.99 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.12 |
(+7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
266 |
3:11.69 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.06 |
(+23.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.53 |
226 |
3:22.27 |
+47.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.30 |
(+17.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
204 |
3:29.25 |
+54.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.84 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
197 |
3:31.82 |
+57.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.16 |
(+13.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.79 |
194 |
3:33.01 |
+58.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.34 |
(-39.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:40:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
649 |
2:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.58 |
(+7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
536 |
2:31.85 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.51 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.86 |
477 |
2:37.77 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.07 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.67 |
387 |
2:49.21 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.79 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.56 |
353 |
2:54.42 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(+14.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.95 |
270 |
3:10.67 |
+48.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.63 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
269 |
3:11.01 |
+48.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.11 |
(+9.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
257 |
3:13.80 |
+51.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.55 |
(+13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:40:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 10:44.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Tonny Dalsgaard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
153 |
1:32.40 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
99 |
1:46.79 |
+14.39 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
54 |
2:10.67 |
+38.27 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.34 |
(+8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:56:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Tonny Dalsgaard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
273 |
1:16.20 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
190 |
1:25.87 |
+9.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.66 |
160 |
1:30.92 |
+14.72 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
159 |
1:31.23 |
+15.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.63 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
153 |
1:32.28 |
+16.08 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.53 |
151 |
1:32.85 |
+16.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.83 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
139 |
1:35.42 |
+19.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.41 |
(-15.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
135 |
1:36.35 |
+20.15 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.29 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.56 |
134 |
1:36.40 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.77 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.50 |
118 |
1:40.57 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.80 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
75 |
1:56.87 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.95 |
(+7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.51 |
62 |
2:04.47 |
+48.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.80 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:56:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Tonny Dalsgaard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
451 |
1:04.48 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.66 |
447 |
1:04.63 |
+0.15 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.70 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.74 |
447 |
1:04.67 |
+0.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.05 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
446 |
1:04.72 |
+0.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
433 |
1:05.33 |
+0.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
411 |
1:06.48 |
+2.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
343 |
1:10.64 |
+6.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
310 |
1:13.04 |
+8.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
307 |
1:13.26 |
+8.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.55 |
278 |
1:15.71 |
+11.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.86 |
250 |
1:18.48 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.52 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
247 |
1:18.74 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.04 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.61 |
222 |
1:21.62 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund SK |
+0.64 |
222 |
1:21.64 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
199 |
1:24.59 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.93 |
185 |
1:26.78 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.18 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
181 |
1:27.27 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
174 |
1:28.46 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.52 |
(-19.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.75 |
155 |
1:31.93 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:56:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Tonny Dalsgaard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
650 |
57.08 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
509 |
1:01.90 |
+4.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.69 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
493 |
1:02.57 |
+5.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.87 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
465 |
1:03.79 |
+6.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
435 |
1:05.22 |
+8.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
383 |
1:08.08 |
+11.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.21 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
326 |
1:11.82 |
+14.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.73 |
321 |
1:12.22 |
+15.14 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.68 |
290 |
1:14.68 |
+17.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 10:56:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 11:23.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Tonny Dalsgaard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
113 |
1:42.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.79 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
64 |
2:03.42 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.67 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.42 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:38:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Tonny Dalsgaard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.54 |
273 |
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.20 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.62 |
208 |
1:23.44 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.92 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
200 |
1:24.51 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.87 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
174 |
1:28.46 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
155 |
1:32.01 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.28 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.53 |
153 |
1:32.32 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
139 |
1:35.43 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.42 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
133 |
1:36.70 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.35 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:38:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Tonny Dalsgaard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
493 |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
482 |
1:03.04 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.68 |
450 |
1:04.52 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
442 |
1:04.87 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
388 |
1:07.76 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
342 |
1:10.67 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
341 |
1:10.73 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
312 |
1:12.90 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:38:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Tonny Dalsgaard |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
677 |
56.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.08 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
571 |
59.60 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.90 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
568 |
59.69 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.79 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
466 |
1:03.75 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.57 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
435 |
1:05.24 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.22 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
419 |
1:06.05 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
315 |
1:12.66 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
283 |
1:15.29 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:38:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:38.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Gulvfirmaet Michael Gade Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
296 |
1:23.18 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.05 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
123 |
1:51.55 |
+28.37 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.74 |
(+8.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
87 |
2:04.92 |
+41.74 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
62 |
2:19.88 |
+56.70 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme v. 5 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:09:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Gulvfirmaet Michael Gade Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
371 |
1:17.20 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
297 |
1:23.08 |
+5.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.83 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
264 |
1:26.40 |
+9.20 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
250 |
1:27.97 |
+10.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.13 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
210 |
1:33.24 |
+16.04 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.31 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.54 |
186 |
1:37.19 |
+19.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.12 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
155 |
1:43.11 |
+25.91 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.84 |
140 |
1:46.67 |
+29.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.09 |
(+13.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
124 |
1:50.97 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+15.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
124 |
1:50.98 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annabell Fredriksen |
2011 |
Mandal SK |
|
98 |
2:00.12 |
+42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:09:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Gulvfirmaet Michael Gade Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
442 |
1:12.83 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
401 |
1:15.22 |
+2.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
395 |
1:15.61 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.87 |
352 |
1:18.56 |
+5.73 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
292 |
1:23.54 |
+10.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.08 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
268 |
1:26.00 |
+13.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
264 |
1:26.48 |
+13.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(+10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
261 |
1:26.81 |
+13.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.69 |
259 |
1:26.93 |
+14.10 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
258 |
1:27.08 |
+14.25 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
256 |
1:27.35 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
238 |
1:29.47 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
228 |
1:30.69 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
228 |
1:30.79 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.80 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
226 |
1:31.06 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.46 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
219 |
1:32.00 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.87 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
216 |
1:32.39 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.63 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
204 |
1:34.13 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.33 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.79 |
197 |
1:35.20 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
191 |
1:36.20 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(+14.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
134 |
1:48.34 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.89 |
(+11.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helene Lavrsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:09:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Gulvfirmaet Michael Gade Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.53 |
497 |
1:10.03 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.67 |
457 |
1:11.99 |
+1.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.62 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
429 |
1:13.51 |
+3.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
405 |
1:14.93 |
+4.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
396 |
1:15.55 |
+5.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.63 |
373 |
1:17.02 |
+6.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
357 |
1:18.15 |
+8.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.41 |
344 |
1:19.11 |
+9.08 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
332 |
1:20.07 |
+10.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
330 |
1:20.22 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
303 |
1:22.58 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
246 |
1:28.44 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund SK |
+0.73 |
235 |
1:29.83 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
183 |
1:37.62 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:09:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 14:27.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 11 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Gulvfirmaet Michael Gade Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
262 |
1:26.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.50 |
157 |
1:42.76 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.55 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.85 |
88 |
2:04.32 |
+37.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.92 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v 25 og 35 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:51:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Gulvfirmaet Michael Gade Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
391 |
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
290 |
1:23.78 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.24 |
(-9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
260 |
1:26.82 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.08 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
241 |
1:29.08 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
232 |
1:30.25 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.97 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.90 |
165 |
1:41.06 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.67 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
157 |
1:42.69 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.19 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.87 |
150 |
1:44.22 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.11 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:51:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Gulvfirmaet Michael Gade Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
469 |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
427 |
1:13.66 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
398 |
1:15.40 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
319 |
1:21.15 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.54 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Nørlund Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
267 |
1:26.11 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
265 |
1:26.30 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
257 |
1:27.17 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
243 |
1:28.79 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:51:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Gulvfirmaet Michael Gade Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
531 |
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma van der Hagen |
2005 |
Farsund SK |
+0.61 |
485 |
1:10.57 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
438 |
1:13.04 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
433 |
1:13.29 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
402 |
1:15.12 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
388 |
1:16.01 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.69 |
348 |
1:18.84 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.60 |
320 |
1:21.04 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 16:51:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 16:51.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
155 |
3:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.13 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
149 |
3:57.52 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nader Abu Rashid |
2012 |
Mandal SK |
|
112 |
4:21.40 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lei Lynge Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
84 |
4:47.55 |
+52.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.79 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Gladney Rundqvist |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
321 |
3:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-15.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
248 |
3:20.71 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.61 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
242 |
3:22.16 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.83 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
216 |
3:30.17 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.06 |
(+11.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
206 |
3:33.39 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.03 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
195 |
3:37.38 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.96 |
(-49.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
193 |
3:38.01 |
+33.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.01 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
172 |
3:46.72 |
+42.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.05 |
(+12.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
159 |
3:52.34 |
+48.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.12 |
(+11.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhagen |
2009 |
Mandal SK |
|
156 |
3:54.21 |
+50.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.15 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
560 |
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.58 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
553 |
2:33.61 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.95 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
491 |
2:39.86 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.18 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
365 |
2:56.38 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.84 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
361 |
2:56.99 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.46 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
332 |
3:02.05 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.36 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
327 |
3:03.04 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.64 |
(-14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
262 |
3:16.92 |
+43.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.17 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Fredriksen |
2007 |
Mandal SK |
+0.73 |
249 |
3:20.45 |
+47.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.41 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
442 |
2:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.08 |
(+11.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.71 |
405 |
2:50.40 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.75 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.71 |
382 |
2:53.79 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.05 |
(-9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.55 |
276 |
3:13.54 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.25 |
(-22.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 11:34.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.52 |
247 |
3:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.60 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
229 |
3:46.81 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.78 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
175 |
4:08.35 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
148 |
4:22.31 |
+40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
397 |
3:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.24 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
340 |
3:19.08 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.64 |
(+10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
326 |
3:21.78 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.64 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
324 |
3:22.14 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.07 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
293 |
3:29.15 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.32 |
(-28.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
272 |
3:34.28 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.64 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
249 |
3:40.68 |
+31.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.56 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
234 |
3:45.20 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.19 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
234 |
3:45.22 |
+36.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.43 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.58 |
216 |
3:51.35 |
+42.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.85 |
(-18.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.80 |
191 |
4:00.92 |
+52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
513 |
2:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.79 |
(+6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
458 |
3:00.16 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.69 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.61 |
411 |
3:06.77 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.48 |
(+7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.65 |
399 |
3:08.62 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.25 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
393 |
3:09.62 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.35 |
(+8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
372 |
3:13.10 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.84 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
360 |
3:15.32 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.57 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
358 |
3:15.67 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.66 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
358 |
3:15.68 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.33 |
(+12.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.57 |
354 |
3:16.37 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.02 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.50 |
352 |
3:16.69 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.83 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
350 |
3:17.09 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.01 |
(-13.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
311 |
3:25.07 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.56 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
296 |
3:28.31 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.71 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
292 |
3:29.37 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.07 |
(+7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
277 |
3:33.02 |
+39.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.90 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
264 |
3:36.45 |
+42.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.71 |
(-9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.57 |
256 |
3:38.81 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
235 |
3:45.12 |
+51.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.00 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
206 |
3:54.95 |
+1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.54 |
206 |
3:55.03 |
+1:01.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.56 |
(+14.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
151 |
4:20.59 |
+1:27.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.95 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Østervrå Lægeklinik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
604 |
2:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.67 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
532 |
2:51.48 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.97 |
(+7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
502 |
2:54.72 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.84 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.78 |
491 |
2:56.12 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.44 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.54 |
409 |
3:07.09 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.83 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
393 |
3:09.66 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.96 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
371 |
3:13.30 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.53 |
(+16.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
282 |
3:31.83 |
+47.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.75 |
(+19.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 11:56:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 11:56.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x100m Frisvømning Herrer 14 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Murer Michael Thomsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Odder Smileys 2 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
236 |
|
|
5:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
+0.64 |
34.43 |
1:13.60 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Timmermann |
2010 |
1091AP |
+0.56 |
36.48 |
1:17.69 |
|
|
|
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
1191AG |
|
36.95 |
1:18.41 |
|
|
|
3:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Nielsen |
2010 |
1059AQ |
|
34.33 |
1:14.61 |
|
|
|
5:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sharks |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
193 |
|
|
5:25.70 |
+21.39 |
|
|
|
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
1005AM |
+0.80 |
38.12 |
1:20.28 |
|
|
|
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
0965BH |
+0.29 |
2:08.10 |
1:23.56 |
|
|
|
2:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Seerup Gram Theilgaard |
2010 |
1085AO |
+0.80 |
2:04.32 |
1:31.97 |
|
|
|
4:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
+0.10 |
4:15.81 |
1:09.89 |
|
|
|
5:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Drenge 2 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
161 |
|
|
5:45.91 |
+41.60 |
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2011 |
1195AH |
+0.70 |
36.54 |
1:18.10 |
|
|
|
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Mogensen |
2009 |
0971BH |
+0.37 |
2:17.31 |
1:41.42 |
|
|
|
2:59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
+0.40 |
1:59.18 |
1:16.87 |
|
|
|
4:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
1125AH |
+0.71 |
4:16.39 |
1:29.52 |
|
|
|
5:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 17:13:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x100m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Murer Michael Thomsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
570 |
|
|
3:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.63 |
27.56 |
57.93 |
|
|
|
57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
+0.24 |
25.56 |
52.84 |
|
|
|
1:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.35 |
27.21 |
57.56 |
|
|
|
2:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
+0.18 |
26.85 |
58.62 |
|
|
|
3:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 Drenge |
21 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
541 |
|
|
3:50.90 |
+3.95 |
|
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
+0.68 |
27.11 |
56.81 |
|
|
|
56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
+0.20 |
29.59 |
1:01.35 |
|
|
|
1:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
+0.33 |
28.09 |
58.65 |
|
|
|
2:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
+0.16 |
26.31 |
54.09 |
|
|
|
3:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viborg 1 |
18 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
539 |
|
|
3:51.29 |
+4.34 |
|
|
|
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
0797AG |
+0.70 |
27.58 |
57.69 |
|
|
|
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
0573AM |
+0.16 |
27.78 |
57.98 |
|
|
|
1:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
0783AI |
+0.65 |
27.19 |
57.72 |
|
|
|
2:53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Varming |
2007 |
0771AF |
+0.11 |
27.83 |
57.90 |
|
|
|
3:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
De hurtige bananer |
22 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
440 |
|
|
4:07.44 |
+20.49 |
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
+0.56 |
29.27 |
1:03.64 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
+0.25 |
30.46 |
1:03.37 |
|
|
|
2:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
+0.08 |
29.02 |
1:03.36 |
|
|
|
3:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
0415AS |
+0.41 |
26.85 |
57.07 |
|
|
|
4:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stidsholt Drenge |
17 |
Stidsholt Nordjyllands Idrætseft |
|
|
426 |
|
|
4:10.15 |
+23.20 |
|
|
|
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
0651AM |
+0.67 |
28.35 |
58.94 |
|
|
|
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Lillemose |
2006 |
0667AP |
+0.04 |
29.88 |
1:03.70 |
|
|
|
2:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Markussen |
2006 |
0657AO |
+0.40 |
29.59 |
1:02.56 |
|
|
|
3:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Larsen |
2006 |
0689AS |
+0.23 |
30.91 |
1:04.95 |
|
|
|
4:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens Drenge 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
354 |
|
|
4:25.85 |
+38.90 |
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
+0.65 |
29.53 |
1:01.79 |
|
|
|
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
+0.47 |
29.70 |
1:02.62 |
|
|
|
2:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
August Juul Jensen |
2009 |
0985BF |
+0.56 |
35.15 |
1:13.27 |
|
|
|
3:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
+0.27 |
31.89 |
1:08.17 |
|
|
|
4:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim herre 2 |
17 |
Aarhus Swim |
|
|
350 |
|
|
4:26.91 |
+39.96 |
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
+0.63 |
30.19 |
1:02.72 |
|
|
|
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.68 |
33.58 |
1:10.80 |
|
|
|
2:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
+0.32 |
32.28 |
1:07.61 |
|
|
|
3:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
+0.50 |
31.19 |
1:05.78 |
|
|
|
4:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pingvin Drenge 1 |
21 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
348 |
|
|
4:27.60 |
+40.65 |
|
|
|
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
0217AT |
+0.73 |
28.87 |
1:00.87 |
|
|
|
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
+0.37 |
31.55 |
1:05.63 |
|
|
|
2:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
0545AO |
+0.19 |
28.93 |
1:01.45 |
|
|
|
3:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
+0.66 |
37.86 |
1:19.65 |
|
|
|
4:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Power Boys |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
327 |
|
|
4:32.96 |
+46.01 |
|
|
|
|
Silas Mosskov Jensen |
2008 |
0847AN |
+0.59 |
32.03 |
1:08.45 |
|
|
|
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Caspersen |
2008 |
0845AN |
+0.47 |
32.77 |
1:08.12 |
|
|
|
2:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
+0.50 |
32.96 |
1:10.27 |
|
|
|
3:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
+0.38 |
30.87 |
1:06.12 |
|
|
|
4:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Odder Smileys |
16 |
Odder Svømmeklub |
|
|
307 |
|
|
4:38.98 |
+52.03 |
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
+0.60 |
30.28 |
1:03.84 |
|
|
|
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
+0.36 |
32.86 |
1:09.98 |
|
|
|
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
|
28.95 |
1:00.30 |
|
|
|
3:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
1133AL |
+0.23 |
40.23 |
1:24.86 |
|
|
|
4:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aabybro Destroyers |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
295 |
|
|
4:42.63 |
+55.68 |
|
|
|
|
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
+0.79 |
33.95 |
1:14.10 |
|
|
|
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
+0.07 |
27.85 |
59.12 |
|
|
|
2:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
+0.55 |
36.29 |
1:19.82 |
|
|
|
3:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
+0.48 |
32.12 |
1:09.59 |
|
|
|
4:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bsk08 Hurtige Herrer |
20 |
Brønderslev SK08 |
|
|
264 |
|
|
4:53.33 |
+1:06.3 |
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
+0.68 |
30.47 |
1:03.55 |
|
|
|
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janus Nørgaard Gudiksen |
2003 |
0349AU |
+0.34 |
38.59 |
1:22.54 |
|
|
|
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
+0.27 |
31.10 |
1:07.49 |
|
|
|
3:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Hjermitslev |
2004 |
0401AS |
+0.30 |
36.96 |
1:19.75 |
|
|
|
4:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 17:13:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 17:13.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4x100m Frisvømning Damer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Odder Smileys 2 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
365 |
|
|
4:53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
+0.68 |
33.73 |
1:10.63 |
|
|
|
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
+0.40 |
34.98 |
1:14.57 |
|
|
|
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
1240AG |
+0.56 |
34.89 |
1:13.93 |
|
|
|
3:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
+0.52 |
34.84 |
1:14.18 |
|
|
|
4:53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 Piger 3 |
13 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
219 |
|
|
5:47.40 |
+54.09 |
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
+0.76 |
38.32 |
1:21.90 |
|
|
|
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
|
42.40 |
1:32.77 |
|
|
|
2:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
|
38.39 |
1:22.80 |
|
|
|
4:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
1148AE |
|
43.47 |
1:29.93 |
|
|
|
5:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S68 Piger 2 |
11 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
128 |
|
|
6:55.86 |
+2:02.5 |
|
|
|
|
Marie Andreasen |
2012 |
1268AJ |
|
|
1:36.56 |
|
|
|
1:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
1256AL |
|
46.28 |
1:39.71 |
|
|
|
3:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Bundgaard |
2012 |
1270AJ |
|
48.78 |
1:45.00 |
|
|
|
5:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
1208AP |
|
53.27 |
1:54.59 |
|
|
|
6:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 17:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4x100m Frisvømning Damer 14 og ældre - Final |
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 Piger 1 |
19 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
512 |
|
|
4:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
+0.62 |
32.15 |
1:08.37 |
|
|
|
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
+0.25 |
30.17 |
1:04.47 |
|
|
|
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
+0.47 |
30.92 |
1:04.87 |
|
|
|
3:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
+0.39 |
30.83 |
1:04.31 |
|
|
|
4:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus swim damer 1 |
17 |
Aarhus Swim |
|
|
503 |
|
|
4:23.65 |
+1.63 |
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.52 |
33.00 |
1:08.76 |
|
|
|
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.49 |
32.59 |
1:07.26 |
|
|
|
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
0710BA |
+0.35 |
31.60 |
1:06.66 |
|
|
|
3:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
+0.37 |
29.22 |
1:00.97 |
|
|
|
4:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Power Ladies |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
463 |
|
|
4:30.96 |
+8.94 |
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
+0.60 |
34.30 |
1:12.69 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
+0.53 |
30.90 |
1:04.62 |
|
|
|
2:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
32.36 |
1:06.91 |
|
|
|
3:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
+0.49 |
31.08 |
1:06.74 |
|
|
|
4:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
463 |
|
|
4:31.02 |
+9.00 |
|
|
|
|
Marie Lausdahl |
2010 |
1090AO |
+0.83 |
34.86 |
1:12.86 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
+0.33 |
32.23 |
1:06.01 |
|
|
|
2:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
+0.07 |
32.24 |
1:08.33 |
|
|
|
3:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
+0.47 |
30.81 |
1:03.82 |
|
|
|
4:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Horsens Piger 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
439 |
|
|
4:35.88 |
+13.86 |
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
+0.79 |
33.43 |
1:09.49 |
|
|
|
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
1076AP |
+0.56 |
33.36 |
1:09.85 |
|
|
|
2:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.36 |
32.91 |
1:10.22 |
|
|
|
3:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.32 |
30.93 |
1:06.32 |
|
|
|
4:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stidsholt Piger |
17 |
Stidsholt Nordjyllands Idrætseft |
|
|
436 |
|
|
4:36.46 |
+14.44 |
|
|
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
+0.73 |
32.63 |
1:08.17 |
|
|
|
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
0656AW |
+0.19 |
31.80 |
1:08.71 |
|
|
|
2:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
0632AM |
+0.50 |
33.33 |
1:08.57 |
|
|
|
3:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Jørgensen |
2006 |
0638AM |
+0.57 |
33.79 |
1:11.01 |
|
|
|
4:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viborg 2 |
18 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
409 |
|
|
4:42.34 |
+20.32 |
|
|
|
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
0564AP |
+0.75 |
31.87 |
1:07.41 |
|
|
|
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Flarup |
2008 |
0846AR |
+0.55 |
34.84 |
1:13.00 |
|
|
|
2:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
0980AJ |
+0.32 |
32.61 |
1:10.33 |
|
|
|
3:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
0976BG |
|
34.12 |
1:11.60 |
|
|
|
4:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
S68 Piger 5 |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
403 |
|
|
4:43.71 |
+21.69 |
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
+0.68 |
32.27 |
1:08.63 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
+0.60 |
33.51 |
1:11.61 |
|
|
|
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
+0.59 |
34.72 |
1:13.28 |
|
|
|
3:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Kristensen |
2008 |
0848AT |
|
34.00 |
1:10.19 |
|
|
|
4:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Horsens Piger 2 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
361 |
|
|
4:54.41 |
+32.39 |
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
+0.73 |
35.55 |
1:14.72 |
|
|
|
1:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
0926AJ |
+0.40 |
36.29 |
1:16.63 |
|
|
|
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
0932BE |
+0.15 |
34.20 |
1:11.55 |
|
|
|
3:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
+0.36 |
34.02 |
1:11.51 |
|
|
|
4:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
S68 Piger 4 |
15 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
346 |
|
|
4:58.44 |
+36.42 |
|
|
|
|
Maria Guneva |
2008 |
0842AT |
+0.54 |
34.16 |
1:12.13 |
|
|
|
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
+0.13 |
36.69 |
1:17.96 |
|
|
|
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
|
34.72 |
1:11.81 |
|
|
|
3:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
+0.83 |
36.27 |
1:16.54 |
|
|
|
4:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SKSV Damer 1 |
16 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
326 |
|
|
5:04.45 |
+42.43 |
|
|
|
|
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
+0.70 |
35.25 |
1:15.25 |
|
|
|
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Falgren |
2008 |
0854AV |
+0.21 |
38.05 |
1:20.34 |
|
|
|
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vedel |
2008 |
0848AV |
+0.42 |
35.42 |
1:18.24 |
|
|
|
3:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
0892AN |
+0.41 |
33.10 |
1:10.62 |
|
|
|
5:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
De flotte flamingoer |
17 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
324 |
|
|
5:04.99 |
+42.97 |
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
+0.83 |
34.60 |
1:14.45 |
|
|
|
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
+0.24 |
35.91 |
1:16.88 |
|
|
|
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Christensen |
2006 |
0674AT |
+0.15 |
33.86 |
1:13.91 |
|
|
|
3:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
+0.37 |
37.59 |
1:19.75 |
|
|
|
5:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dominators |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
321 |
|
|
5:06.05 |
+44.03 |
|
|
|
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
0714AQ |
|
34.68 |
1:11.89 |
|
|
|
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
0856AT |
+0.47 |
34.28 |
1:12.27 |
|
|
|
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
+0.41 |
37.42 |
1:20.47 |
|
|
|
3:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
0810AY |
+0.26 |
38.11 |
1:21.42 |
|
|
|
5:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pingvin Piger 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
314 |
|
|
5:08.39 |
+46.37 |
|
|
|
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
0980BF |
+0.63 |
34.42 |
1:12.10 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
0826AY |
+0.72 |
35.91 |
1:16.89 |
|
|
|
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
+0.04 |
37.65 |
1:20.99 |
|
|
|
3:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
37.28 |
1:18.41 |
|
|
|
5:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Horsens Piger 3 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
306 |
|
|
5:11.15 |
+49.13 |
|
|
|
|
Alma Ahrendt |
2009 |
0932BH |
+0.82 |
34.46 |
1:14.68 |
|
|
|
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
0986BH |
+0.35 |
36.08 |
1:17.17 |
|
|
|
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pedersen |
2009 |
0992BA |
+0.51 |
36.64 |
1:17.93 |
|
|
|
3:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
1098AH |
+0.13 |
36.78 |
1:21.37 |
|
|
|
5:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viborg 1 |
20 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.14 Der blev svømmet i forkert rækkefølge |
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.69 |
30.54 |
1:03.73 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+0.52 |
30.02 |
1:03.09 |
|
|
|
2:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2023 17:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2023 17:45.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|